Biz Şimdi Neyiz?

Alfa erkek hakkında birçok tanımlama var. The Red Pill camiasındaki herkes alfa erkeği farklı şekillerde tasvir ediyor. Tam olarak şu ya da bu, denilen ortak bir alfa erkek tanımı yok. Güç ve otorite sahibi olma, liderlik etme, sözünü geçirebilme gibi herkesin hemfikir olduğu bazı özellikler var ama bunlar da tam olarak alfa erkeği tanımlamıyor. Bazıları alfa erkeğin superman gibi iyi bir karakter olduğuna inansa da, bazıları joker gibi pisliğin teki olduğunu düşünüyor. Bunlardan ikincisi bana daha uygun geliyor. Alfa dediğimiz adamın, elinde alışveriş poşetleriyle zile bastığını, ” hanım, bugün ne yemek yaptın? ” dediğini düşünemiyorum. Alfa erkek, kadınların hayranlığını kazanan sonra da işini gördükten sonra onlara tekmeyi basan, serseri ruhlu, pislik bir heriftir. Sadece kendini düşünür. Acı vermeyi sever. Bu yüzden dark triad dediğimiz şey, adeta onun karakterini oluşturur. Toplumdaki güç dengesini kendi lehine bozar ve istediğini elde etmek için her türlü kötülüğü diğer insanlara reva görür. Sanırım, Cengiz Han bu tanıma cuk diye oturuyor. Zevk ve sefa dolu hoyrat yaşamında fethettiği coğrafyayı kan gölüne çevirip sayısız suç işlemesine rağmen imparator olarak saygıyla anılıyor. Adına belgeseller yapılıyor, tarih kitapları adamdan gururla bahsediyor. Mesela, Hitler’i düşünün. Milyonlarca insanın kaderi, dudaklarının arasında. Bu adamın zamanında yaşasaydınız, otoritesine saygı duymaktan başka çareniz kalmayacaktı. Güç dengesini nasıl kurduğuna bakın: Alfa> sistem> toplum. Ben şahsen böyle bir adamın otoritesi altında yaşamak istemezdim.

İyi de, ne yapalım yani? Bir erkeğin bu noktada yapabileceği en iyi şey, Alfa olmaktan ziyade kendi değerini yükseltmeye çalışmak olmalıdır. İş yerinde eksikliği hemen hissedilen, değerli biri, evde güçlü, otoriter, saygı duyulan bir baba, arkadaşları arasında sözü geçen bir adam… Diğer türlü kendinizi tabutta ya da hapiste volta atarken bulabilirsiniz. Sistem, onu altüst edip kendinize göre ayarlayacağınızı bildiği için kendini güvence altına almış ve sizi elemek adına ciddi çalışmalar yapmıştır. Alfa olmak suç işlemeyi gerektirir çünkü yasalar onun karşısında konumlanmıştır. Sisteme düşman olmak yerine, mevcut sistemin avantajlarını, yelkenleri şişiren bir rüzgar gibi kullanıp yol almak gerektiğini düşünüyorum. Red Pill’i almış bir adamın beta olmasına imkan yok. Alfa olması da eğer ciddi bir travma yaşamamışsa çok zor. Bu adamın yapması gereken, karısına iyi bir eş, kardeşine iyi bir abi, annesine iyi bir evlat, topluma yararlı, değer yaratan bir birey olmak.

İnsan hayatı bir yolculuktur. Bu yolculukta eğer ders alabilirsen tecrübeler altın değerindedir.  Red Pill sana bu tecrübeleri nasıl değerlendirmen gerektiğini söyler. Kafandaki soru işaretlerini giderir. Alfa widow’dan, hipergamiden, slut shaming’den bahseder. Bu kavramlar hayatidir.

Peki biz şimdi neyiz?

Biz, çocukluğumuzdan beri betaize edilerek yetiştirilmiş, maskülen özellikleri törpülenmiş erkekleriz. Kafamızdaki soru işaretleri bizi gerçeği aramaya itti ve Red Pill ile tanıştık. Hayatımızın birçok alanında yüzümüze vurulan gerçeklikleri reddettik. İyi hissetmek için kendimize yalanlar söyledik. Vaktimizi boşa harcadığımız da oldu ama artık her şeyin farkındayız. Kurşunlarımızı doğru yere harcıyoruz. Hiçbir şeyin bizi yıpratmasına izin vermiyoruz ve erkek olmanın hakkını vermeye çalışıyoruz.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Sonsuzluk ve Bir Gün

Sonsuzluk ve Bir gün, Türkçe kırmızı hap camiasının en bilinen ve takip edilen yazarlarından biri. Kendisini buradan olduğu gibi twitter hesabından (@sonsuzluk_vbg) ve Ekşi Sözlükten (@sonsuzluk ve bir gun) takip edebilirsiniz.

14 thoughts on “Biz Şimdi Neyiz?”

 1. Hocam aklıma takıla evrimle ilgili bir soru var.Baya araştırdım ama cevabını bulamadım sizin bildiğinizi düşünüyorum.Şimdi hocam eski zamanlarda acı-toplayıcı alfa-beta gibi erkeklerin olduğunu biliyorum.Bazı devrimlerden önce kadınların hayatta kalmak ve çoçuklarını gelecek nesile aktarabilmek için alfalarla beraber olduğunu ve hipergamisinin böyle böyle geliştiğinide biliyorum.Ama hocam burda bir mantıksızlık var şu beta erkek sürüsü birleşip alfaları hiçmi düşürmemiş yada alfaları düşürüp yeni alfalarmı olmuş bunu bir türlü mantık getiremedim.Başka aklıma gelen senaryoda alfalar beğenmedikleri yada kullandıkları kızları betalara verip onları kontrol altındamı tutmuş? Bir yazınızdan hatırladığım kadarıyla geçmişki Alfa erkeklerin torunlarıyız aslında bize büyük bir miras bırakıldı demiştiniz.Peki bu alfalar orjinal savaşçı olanlarmı yoksa alfaları düşürüp yeni alfa olan beta toplayıcalarmı? Eğer orjinal alfalarsa şuandaki erkeklerin kanında savaşçı ruhu taşıması lazım ama feminizmin betaize etkisi nasıl bu kadar derinlere inmeyi başarmış? Feministlerin başındaki kadınsa nasıl oluyorda bu kadar büyük bir erkek kitlesini kontrol etmeyi başarıyor hocam aklım çok karıştı kusura bakmayın 😀 ordan giriyorum işin ucu alfa-beta(potansiyel alfa) kısmına cıkıyor diğer taraftan bakıyorum feminizmin bu kadar yükselmesinde bir kadın olamaz demekki erkekler varmış diyorum.Ama baştaki erkek grubu ise neden kendi cinsiyetini bu kadar evcilleştirir diye düşünüyorum bulamıyorum 😀 beni bir aydınlatın hocam

  1. Hocam bu sorun evrimsel psikolojiye karşı çıkan biri ile tartışırken gündeme gelmişti :

   İnsanlarda tarih öncesi dönemde alfa-beta olayı olduysa bile buna betaları nasıl razı ettiler? Yani hayat koşulları zor,ömür kısa ve üreme zor(kadınlar doğum da ölüyor fazlasıyla). Bu durum da alfayı öldürüp sürekli haremlerin el değiştirdiği bir çatışma alanına döner. insan dişisi kızışma dönemini de belli etmez hiç bir ipucu yoktur. Yani insan dişi kızışma belirtileri gösteriyordu önceden ama burada belki de kan gövdeyi götürdü.

   Benim cevabım şöyle:

   Bildiğim kadarıyla şempanze gruplarında gözlemlendiğine göre tiranlık ile yönetmeye kalkan alfalar bahsettiğin gibi çürük bir muzdan hastalandığı anda köşede sinsice o anı bekleyen birkaç beta tarafından parçalanarak öldürülüyorlar. Fakat aynı şekilde kumpasın sırf alfa daha çok dişi ile çiftleşiyor diye çiftleşemeyen betalarca kurulduğuna dair bir araştırma okumadım.

   Burdaki mekanizmayı anlamak zor değil. Diğer birçok memelinin aksine kuyruksuz maymunların alfaları (örneğin şempanzelerin) en güçlü ve gözüpek birey değil. En çok sosyal ilişki ağı kuran, destekçi sağlayan bireyler. Kısaca şempanze alfası sadece kaba güçle orda değil hatta çoğu zaman grupta ondan daha genç ve güçlü erkekler var. Şempanze alfası gruba sağladığı çıkarlar ile orda.

   Çiftleşememek bir problem ama iyi bir alfanın sağladığı diğer olanaklar (iyi organizasyon ile diğer şempanze gruplarına göre mıntıkanın korunması, güvenlik, adil yiyecek / av paylaşımı, vs …) daha iyiyse neden alfa alaşağı edilsin ki? Bunu orangutanlarda görüyoruz mesela. Sadece alfa erkek yanak çıkarıyor ve betalarda yanak çıkmıyor ama betalar alfayı her en zayıf anında öldürmüyorlar. Güvenlik ihtiyacı, hayatta kalma dürtüsü, özellikle de dış dünyanın acımasız ortamında, genlerini sonraki nesle aktarma dürtüsünden daha baskın olmalı..

  2. Hocam sorularının ikinci kısmı cuma şu saatlerde beynimi yaktı. Ama bence Alfa yazımızda değindiğimiz şeyle alakalı :

   Alfa bir kafa yapısıdır, demografik değil. Alfa yapılanlarla ilgilidir, onun ne olduğunu biz söyleriz.

   Bu yazıdan çıkarılacak ders, başarılarınız sayesinde alfa olmazsınız, alfa duruşunuz sayesinde başarılı olursunuz. Bu kafa yapısına ya doğal olarak sahipsinizdir ya da onu geliştirmeniz gerekir. Birçok genç erkekten bir kadına karşı davranışlarının alfa ya da yeterince alfa olup olmadığına dair sorular alıyorum. Gerçek cevap, alfa davranışların, alfa kafa yapısının dışavurumları olması. Corey, Alfa Buda, gibi yaptıklarının alfa olup olmadığını analiz etmek akıldan bile geçmez. Alfanın gerçekten ne olduğunu takdir etmeniz için neredeyse çocukça bir kavrayışa sahip olmanız lazım. Çocuklar alfayı anlarlar. İçe dönük, büyüyünce beta olmaya mahkum erkekler bile alfayı yetşkinlerden daha iyi anlarlar zira çocukların alfaya kılıf uydurmak için gerekli soyut düşünce gelişmemiştir henüz. Birçok erkek sosyalleşme ile doğuştan gelen bu alfalığı belli ölçülerde kaybederler. Doğal alfalar, Coreyler, alfanın faydasını ve kullanışlılığını daha iyi kavrarlar; kendi yetişkin faydaları ya da kendilerine zarar vermek için.

   Alfa kafa yapısı, sosyal beyi yıkama ile azalıyor. Bunun en büyük nedeni bence teknoloji ile artık neredeyse tamamen evcil ve steril hale gelmiş ortamlarda yaşamamız.

   Feminizm ise kollektif bir shit test ve bu kadar başarılı olması, erkeklerin doğal kadını koruma güdüsünü akıllıca sömürüyor olması. Feministlerin başı olayını anlamadım, feminizm bir ideoloji, tepesinde tek adam olan bir parti değil! İdeolojiler meme ile yayılan düşüncelerdir, insanları esir alırlar.

   1. Anladım hocam baya aydınlatıcı oldu teşekkürler. Feminizmin başı kısmında tarih boyunca yönetimi elde tutan genelde erkekler oldu ve erkek egemenliği her alanda çok uzun bir süre sürdü. Şuansa kadınlar erkekleri büyük oranda evcilleştirdi ve potansiyel köpekleri haline getirdi.(Alfalar ve yeni olmaya çalışanlar hariç) Bunların başında bir kadın olmalıki kadınlar bu kadar yükselmiş diyecektim ama ”idelojiler meme ile yayılan düşüncelerdir” cümleniz herşeyi açıkladı 😀

 2. Olay şöyle: Birinin gruba liderlik etmesi ve üstün vasıflarını kullanarak grubun hayatta kalma şansını arttırması gerekiyor. Bu süreçte kimin kimle yattığı en az endişe edilen konu çünkü başta açlık olmak üzere, barınma, diğer kabilelerin saldırısı, hastalık ve salgın gibi insan neslini tüketebilecek çok çeşitli tehditler var. Böyle bir dönemde alfaya duyulan ihtiyaç çok fazla. Bugün bizi koruyan, bizi tedavi eden hatta açlığımızı gideren karmaşık bir sistem var. İnsanlar bugün, tarih öncesi çağlardaki gibi alfaya bağımlı değiller. Bugün de betalar birleşse alfayı deviremezler. Adam tek tabanca değil. Çevresi var, nüfuzu var, saygınlığı var. Güdüsel bir itaat söz konusu yani.

  1. Buda güzel bir açıklama teşekkürler.Osmanlı döneminde padişaha alfa dersek yeniçeriler veya başka diyarlardan gelen savaşçılar alfayı kolaylıkla indirebiliyorlardı.Anladığım kadarıyla tarihteki güç dengesi çok karmaşık hiç ummadık bir potansiyel alfa gelip baştakini veya baştakileri indirebiliyor sanırım bu işin doğru dürüst bir formülü yok.

   1. Hocam bence doğal alfalar, dark triad a doğrudan bağlı adamlar. Özünde anarşistlik, kaos ve korku olan adamlar. Örnek vermek gerekirse, Dark Knight’taki Joker. Ya da Walking Dead’deki Negan, Fast and Furious’daki Dominic Torretto verebileceğim örnekler. Doğal alfa olan adamlar, günümüzde oldukça az bulunuyor zaten. Alfa olduğunu sanan salakların önemli kısmı da frame control olayından sıçıyor.

    1. Ve günümüzde insan ilişkileri açısından önem arz eden ahlak, etik, merhamet vs gibi duygular bu adamların skinde bile değildir. Alfa için herşey mübahtır. Amaca giden yolda gerekirse orospu çocukluğu bile.

    2. Katılıyorum. Doğal alfalar şu toplumda hapishaneleri dolduruyorlar.

     Düzeltme : çoğu kriminal ama bunların az bir kısmı karanlık eerjiyi liderliğe kanalize edebilmiş adamlar. Bunları ceo ya da askeri lider olarak görebilirsin.

     Ben yine de alfaya insanları değil davranışları ifade eden bir kelime olarak bakma taraftarıyım. Alfa (erkek)ler değil alfa davranışları baskın erkekler var bence. Bu daha pozitif zira bu davranışlar kazanılabilir demeye de geliyor.

     1. Hocam alfalık konusu açılmışken geçen arkadaşlarla konuştuk bunu, biraz saçma biliyorum: Kıvanç Tatlıtuğ alfa mıdır? Malum oynadığı Kuzey Tekinoğlu karakteri tam bir tipik alfa. Hatun kısmının tv başında bu karakteri izleyip zihinsel orgazm yaşadığını biliyoruz. Ben senin de yorumunu almak istedim.

     2. Hocam hiç tv takip etmiyorum ama Tatlıtuğ alfa gibi duruyor. Adam hayvan da yakışıklı üstelik.

 3. Alfalık denilen şey, somut değil soyut bir kavram.. Herkesin kendi anlayışına göre şekillendirdiği bir durum.

  İşte, okulda,sosyal çevrede,metro da, kafe de, markette kısacası hayatın her alanında geçerli olsada genel olarak biz erkeklerin kadınlarla ilgili olan davranışlarımızdaki alfallıkla daha çok ilgilendiğimiz kesin…

  Kısacası bizim alfalıktan anladığımız şey şöyle yada böyle, kadınlara kendini teslim etmemekle, kuyruğu daima dik tutmakla ilgili bir davranış biçimi…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *