Kadınları para ile elde etmek

Erkeklerin çoğunun yüzde 100 inandığı birşey var. Kadınlarla başarılı olmanın anahtarı çok paranın olmasıdır, özellikle de tipin iyi değil ise.

Yanlış.

Neden peşinen yanlış dedim anlatayım. Evet, kadınlar bilinçaltında gücün her şeklini çekici bulurlar ve para da gücün bir şeklidir.

Ama gücün her şekli aynı şiddette arzu yaratmaz. Aslına bakarsanız para, nasıl kullanıldığına da bağlı olarak erkeği kadınlar konusunda diğer erkeklere göre avantajsız konuma bile getirebilir.

Kadınlarla başarılı olmanın anahtarının para veya tip değil dominant ve maskülin davranışlar olduğunu, maskülin davranışlar ile sadece para veya tipe yaslanan erkeklere göre çok daha avantajlı durumda olacağınızı iddia edeceğim.

Peki dominant, maskülin ve özgüven sahibi olmak neden paraya göre daha avantajlı?

Zira karar verici, dominant, maskülin ve özgüven sahibi olmak dolaysız yoldan kadının bilinçaltında ham arzu yaratırken, para dolaylı olarak bilinçaltına etki eder. Bu çok da anlaşılmaz birşey değil. Sonuçta insanlık tarihinin yüzbinlerce yıllık geçmişinde, acımasız doğa koşullarında, kimse kimseden daha zengin değilken, erkekler arasındaki rekabette belirleyici olan şey karar verici, dominant, maskülin ve özgüven sahibi olmak idi.

(Bazılarınız “hayır efendim, daha adeleli ve güçlü olan kazanır” diye düşünebilir ama bilimsel araştırmalar öyle göstermiyor. İnsanların en yakın akrabası şempanzelerde mesela grubun alfası en güçlü şempanze değil, en lider özellikli, özgüven sahibi, politik şempanze. Siz istediğiniz kadar güçlü olun, sosyal gruplaşmanın olduğu bir toplulukta ufak tefek ama lider olan biri 4 – 5 elemanın aklını çeldi mi sizi toprağa gömer.)

Şimdi yüzbinlerce yıldır bu maskülin özellikleri güç olarak algılayıp evrimleşmiş bir devre var. Bu devrenin parayı tanıması birkaç bin yıllık tarihi olan birşey. O kadar kısa sürede dolaysız olarak paraya bakan bir devre evrimleşemez. Yani para dolaylı bir güç simgesi. Dolaysız güç simgesi de maskülin özellikler.

Kadında HAM CİNSEL ARZUYU doğrudan yaratan en önemli güç, bir erkeğin kontrolü elinde tutan, duygusal olarak güçlü ve dominant bir ERKEK olmasıdır. Ham cinsel arzu ise para ile oluşan çekimden kat be kat daha güçlüdür. Hatta yukarıda bahsettiğimiz ve duygusal gücün ve sağlamlığın dışa vurumu olan simgeler bana sorarsanız iyi genlerden bile daha güçlü arzu coşturucuları.

İyi genler araştırma ardı araştırma sonucunda erkeklerin bağışıklık sisteminin gücüne işaret ettiğinden kadınlar tarafından çekici bulunuyor. Dünyada tarih boyunca en çok insanı, özellikle de çocuk yaşlarda öldüren yaratıkların Barbar Konanlar değil virüs ve bakteriler olduğunu düşünürseniz bunun önemli bir eş seçme kriteri olduğunu görebilirsiniz. Fakat bence kadınların dominant ama tipsiz erkekleri, iyi fizikli ve yapılı ama dominant olmayan erkeklere tercih etmesi bize birşey anlatıyor.

Daha önce bahsetmişimdir, 20li yaşlarımda kadınlar konusunda en çok gözüme çarpan çelişki bana ilişkilerde genç kadınlar için dominant ve maskülin olmanın daha önemli olduğunu gösterdi. Örneğin bir keresinde fiziksel olarak gayet iyi ve iyi para kazanan tipik bir yazılımcı arkadaş ile bir bara gitmiştik. Bu arkadaşın tipi de fena değil. Yine de bu arkadaş kızlar için görünmez iken, arkadaşlarının salon koltuklarında yatan çulsuz ve tipsiz bir herif o gece tanıştığı ve kendisine vermeye hazır hatunlardan hangisini götürsem, grup yapsam mı diye düşünüyordu. Sonra iki kızla çıktı gitti ama ondan sonra ne yaptı bilmem (ya da hatırlamıyorum).

Yazılımcı arkadaşım tipik bir Clark Kent sendromu yaşıyordu. Yani süperman fiziğine sahip olmasına rağmen Clark Kent gibi ürkek ve kararsız davrandığından (en azından kızların yanında), Süperman için eriyip bitecek bir Lois Lane ile yan yana gelse, hatun kendisinin yakında olduğunu bile fark etmiyordu. İş paraya, tipe ve genlere kalsa, benim arkadaşın kızları götürmesi lazımdı ama durum öyle değildi.

Bu dinamiğe sonra sıklıkla şahit oldum. Bunu Reddit’in meşhur Michael’in Hikayesi yazısındaki sünepe Michael de anlatır. Michael bugün 32 yaşında ve Miami’de deniz kıyısında kondoda kalan, iyi para kazanan bir genç ve üniversite yıllarını hatırlarken şöyle bir hikaye anlatır :

“Hatırlıyorum da bir keresinde bir kız tarafından reddedilmem kalbimde derin bir yara açmıştı … Çok ortak noktamız vardı. Ona tam bir centilmen gibi yürüdüm ama sonunda kız beni reddetti. Beni reddettiği haftasonu ise onun yurtta yan odada hayvan gibi sikilirken bağırışlarını dinlemek zorunda kaldım. O odada yaşayan çocuk, inanılmaz tipsiz ve uyuşturucu bağımlısı, baştan aşağı dövme kaplı bir “müzik çalışmaları”öğrencisi idi. Bu kız güzel, ince ve hayatının baharında bir taze idi. Hiçbir şey demedim ama böyle bir herifle tek gecelik ilişkiyi bana tercih etmesi beni yıktı. Bu adam kızla yaptıklarını sonradan bana anlattı ve fazla üzülmememi zira bildiği hemen her erkeğin bu hatunun üstünden geçtiğini söyledi.”

Hikayesinden görebildiğimiz kadarıyla Michael iyi tipli, avukatlık okuyan ve gelecek vaadeden bir çocuk ama karakteri dominant ve maskülin olmanın tam tersi bir yerde. Bu nedenle de, dominant ve maskülin ama ne bir gelecek vaadeden ne de tipi olan bir erkeklere 20li yaşları boyunca yenilmiş durmuş.

Yazının başında para, nasıl kullanıldığına da bağlı olarak erkeği kadınlar konusunda diğer erkeklere göre avantajsız konuma bile getirebilir dedik. Eğer bir erkek kendi maskülin benliğini geliştirmek yerine kadın stratejisini paraya dayandırırsa, IQsu yüksek bir gold diggerın ATMsi olmaktan öteye geçemeyebilir. Ya da Michael gibi o kadar paranın ve lüksün içinde yalnız ve öfkeli bir erkek olarak kalabilir.

Aslında bu doğal dinamik bence pozitif birşey. Tamam kadınların ilkel dürtüler yüzünden efendi adamlarla nezih nezih koklaşacağına piç erkeklerin peşinde heba olmaları kötü ama maskülin olmak sadece zengin bebelere değil daha geniş bir kesime açık. Yanlış anlamayın. Duygularını kontrol altında tutabilen, en stresli durumlarda bile soğukkanlığını koruyabilen birine evrilmek, zengin olmaktan daha zor birşey. Ama en azından herkese daha açık birşey.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

9 thoughts on “Kadınları para ile elde etmek”

  1. Yorum? Adam kendisi için hiçbir tehdit oluşturmayan birini vahşice öldürmüş, en ağır mühebbetle hapis yatmalı.

   Şu “erkek misin” dedi, “erkekliğime laf etti” laflarını bu katiller indirim alsın diye avukatlar o kadar yüzsüzce söyletiyorlar ki, kelimeleri bile biraz değiştirmeye lüzum görmüyorlar.

   Ha sorunu doğru anladı isem cevabım şu : Hatunu mahallenin tüm esnafı ile grup seks yaparken yakalasan bile öldürmeye hakkın yok ya da cinayeti hafifletecek bir neden değil bu. Ben öyle namusumu temizledim bahanesine yargının acımaması gerektiğini düşünüyorum. Acımadan mühebbeti basmalı.

   Ha burası Türkiye, namus anca böyle temizlenir diyen biri o zaman tertemiz namusu ile gıkını çıkarmadan hapiste çürümeli (keşke idam olsaydı da idam edilseydi).

 1. Senin deyiminle “kendi maskülin benliğini geliştirmek” nasıl olacak? Birde bu micheal olayında herkesin çaktığı hatuna micheal çakamıyorsa bence burda maskülin olamamak tek sorun değil.Eminim o hatuna çakanların %90’ı maskülin değildir.

  1. Maskülin benliği geliştirme konusuna sonraki bir yazıda değineceğim.

   Michael’in hatunu konusunda aynı şeyi düşünmüyorum. Bu tip hatunlar genelde sadece maskülin ama dark triad tipte heriflere verirler. Bence bu hatuna çakanların çoğu maskülindir. Aslında Michael’in reddedilişi hatunun kucaktan kucağa olması nedeniyle daha da vahim zira bu hatun için bile bir kere bile verilecek biri değil.

   1. Piyasada sandığımdan daha fazla maskülin erkek var öyleyse.Ancak dark triad mevzusuna bir türlü aklım ermiyor ve bu gerçeği bilmek sinirlerimi bozuyor.Ama bir yandan da iyi ki onlar gibi değilim diyorum.Hatunların bu davranışı çok ilginç.Belki de onların maskülin anlayışında yüksek dozda korkusuzluk, acımasızlık ve psikopatlık da yer alıyor.

 2. Merhabalar, Michael’in hikayesini çevirsenizde ortalık biraz şenlense fena olmaz ama Michael kadar o duvara sert vurmasalarda aramızda pek çok kişi vardır bu duruma düşmüş

  1. Çevirmeyi düşünüyorum. Michael benim tamamen kurban psikolojisine boğulmuş ve öfke dolu olmasından dolayı yerdiğim biri fakat tutucu bir çevreden gelen birinin bakış açısını yansıtması açısından ilginç bir vaka çalışması.

 3. Mahmut abi (gerçek ismin mi takma ismin mi bilmiyorum), ERKEK ADAMLIK konusunda kafamı allak bullak eden bazı şeyleri sana danışmak istiyorum. Bu soruların benim gibi gerçek ERKEKLİĞE adım atmak isteyen tüm kardeşlerime faydalı olacağı kanısındayım.

  1- Kırmızı Hap öğretileri ve bu blogun içeriği erkek doğası ile uyumlu mu. Yani bu hedeflere doğru gittikçe uyumsuzluk mu olacak bizde yoksa özümüze döndüğümüz için huzur mu bulacağız içsel olarak ?
  2- Bu makale de de bahsettiğin, gibi dominant ve karar verici erkek olmanın, deyim yerindeyse alfa olmanın en önemlisi olduğunu neredeyse her yazıda vurguluyorsun. Peki ERKEK ADAM olmak öğrenilebilen bir şey midir; yoksa genetik, sosyal çevre, çocuklukta dışarıdan alınmış olan eğitim ve benzeri elimizde olmayan şeyler ( dolayısıyla kader) midir ?
  3- Ve yirmi iki yaşında hayatın dibini görmüş bir gence ne gibi tavsiyelerde bulunursun. [ Farkıdnayım aşırı genel ve kişisel oldu bu soru 🙂 ]

  Ve sitede emeği geçen herkese çok teşekkürler. Kendimi evimde hissettiriyor.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *