Oyun (The Game)

Oyun, bir erkeğin kişisel gücünün en önemli öğesidir. Kırmızı hap camiasında genellikle kadınlar konusunda kullanılsa da aslında oyun erkeğin insanlarla etkileşiminin temelidir.

Oyun nedir sorusuna oyun “sosyal yetenekler”dir cevabı verebilirsiniz. Oyun ve kişinin kendini daha çekici hale getirmesi sadece cinsel değil, cinsel olmayan her etkileşimlerine de uyarlanabilir ve kişinin kabul görmesi, sosyal çevre edinmesi, bu sosyal çevrede sivrilmesi gibi amaçlara da hizmet eder.

Kadın – erkek ilişkilerinde oyuna ihtiyacınızın olmasının sebebi şudur: Erkekler bir kadında ilk önce ve çoğunlukla görünüşe ve güzelliğe bakarlar. Kadınlar ise en çok duruş, ses tonu, vücut dili gibi öğeler. Oyun taraftarlarına göre oyun, kadınların makyaj yapmasına denktir : “Kadınlar karşı cinse daha çekici görünmek için nasıl makyaj yapıyorlarsa, erkekler de oyun ile davranış, duruş ve konuşmalarını şekillendirerek kadınlara daha çekici gelebilirler”.

The Red Pill hareketinin çıkış noktalarından olan, Erkek Düşmanlığı Balonu (The Misandry Bubble) adlı makalesinde Imran Khan “Oyun”u şöyle tanımlıyor :

“Bugünkü statükodan çıkar sağlayan aleyhtarlarının yanıltıcı aşağılamalarına rağmen (ki piyasada “oyun” satan şarlatanların çokluğu da bunlara dolaylı olarak destek çıkıyor), oyunun tanımı şu :

Bir erkeği bir kadına çekici kılan özellikler, öğrenilebilir, pratikle geliştirilebilir özelliklerdir. Bir erkek bu yetenekleri öğrendikten sonra, bu konuda doğal yeteneği olan bir erkekten bir farkı olmadan karşı cinsi etkileyebilir. Bir erkeğin bu yetenekleri doyurucu bir uzun süreli ilişki bulma ya da kısa süreli ilişkilerle kendini tatmin etmek için kullanması, erkeğin kendi tercihine kalmıştır.

Oyun karşıtlarının (feministler ve feminist yalakası beta erkekler) en çok söyledikleri şey oyunun “aldatmaca” olduğu ve erkeklerin “kendileri gibi olmasının” daha iyi ve uygun olduğu. Bu insanların kötü niyetle sakladıkları ya da göremedikleri şey şudur ki “kişilik” denilen şeyin sürekli değişim ve akış halinde olduğudur. Bunun sonucu olarak oyun, erkeğin istediği gibi şekillendireceği kişiliğini, kadınlara daha çekici gelen bir şekilde değiştirmesinden başka birşey değildir. Yani, oyun ile öğrenilen yetenekler, “kendin olmak” (just be yourself) felsefesi ile öğrenilen yeteneklerden (ya da yeteneksizliklerden) daha sahte değildirler.

Oyun, The Game

Bugünkü manosphere’de oyun (game) birçok teknik ve değişik felsefe içerse de kabaca oyun, bir erkeğin kendi Cinsel Pazar Değerini (Sexual Market Value) arttırması (fitness, kariyer başarısı, daha fazla para kazanmak gibi), bir yandan da sürekli o anki Cinsel Pazar Değerinin üzerindeymiş gibi davranması; kendisinin de karşısındaki kadına ödül olduğunun farkına varması ve vardırması, herhangi bir kadını tanrıçaya çeviren saçma sapan Disney masalımsı beta beyin yıkamasından kurtulması gibi süreçler içeren bir yolculuktur.

Oyunun belli başlı öğeleri şunlardır (20’s men – the quest for power, the decade of empire):

Makyavelizm – bir durumdan zafer ile çıkmak için o durumu anlamayı ve kullanmayı bilmek, neyin gerçek ve neyin sahte olduğunu bilmek, insanların yaptıkları şeyleri neden yaptığını bilmek, kullanıldığın ya da oynandığın zaman bunun farkına varmak, vs.

Kıvrak Zeka – Bu shit testleri geçebilmenizi sağlar. Aslına bakarsanız sadece kadınlar değil hayatınıza giren her insan ilk karşılaşmanızda sizi tartmak için shit test uygular. Cevaplama hızınız, iletişimde yaratıcılığınız ve iletişim stiliniz kıvrak zekanın en önemli gösteleridir. Eğer kıvrak zeka sahibi değilseniz bunu geliştirmek için bol bol pratik yapmanız ve tek kişilik şovlar izlemeniz gerekir. Kıvrak zeka, sağlam bir çerçevenin temel taşlarından biridir.

Cazibe – Eğip bükmeye gerek yok, cazibenin kaynağı narsisizm, kendine güven ve küstahlıktırve bunlar sizin yüksek değere sahip biri olduğunuzu gösterir. Ama bunların ayaklarının yere basması yani desteksiz böbürlenme yerine çok çalışarak kazanılmış özelliklere dayanması daha iyidir.

Mizah – Sağlam bir çerçevenin temel taşlarından bir diğeri olan mizah, negatif bir kaynaktan pozitif enerji üretmenin yanında sizin negatifin / başarısızlık ihtimalinin karşısına cesurca tutup kafa tutacak biri olduğunuzu da gösterir. Hassas, hemen ciddileşen veya kavgaya tutuşan insanlar zayıf kişilerdir

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

8 thoughts on “Oyun (The Game)”

 1. Peki The Game isimli kitabı ne kadar ciddiye almalıyız.Kitap da Profesyonel Kadın Avcılarının mağlubiyet yüzü görmediklerini söylüyor.Birde kitapta açmak , değer katmak , izole etmek gibi şeylerden bahsediyor.Bununla ilgili bi yazı yazabilir misiniz.Bar Game , Day Game konularında büyük bir ilerleme kaydetmiş oluruz.

  1. Ben Mystery ve şimdi yenilerden James Marshall gibi adamları çok ciddiye alamıyorum 🙂 Hayır, faydalı şeyler gösteriyorlar ama adamlar çok yakışıklı ve cool herifler, yani onların vuruş oranı tabii ki yüksektir. Adamlar, hatunların gelse de bana yazsa diye hayalini kuracağı tipler.

   Bak bu işi uzun süre yapan bir adamın, kendisine he diyecek kadının artık kokusunu alacak içgörüye sahip olup da sadece onlara yaklaşarak yüksek vuruş sayısına ulaşmasını anlarım ama hiç reddedilmemek? Mümkün değil.

   Ben Tom Torero hariç, bu işin yenilgi kısmının istatiğini vereni görmedim. Torero’nun verdiği rakamlar ise şöyle : yeni başlayanın yatış / yaklaşma oranı : 1/100, orta seviye : 1/50 ve ileri seviye 1/30.

   Bar game’in uzmanı Hank, adamın bar hit rate’i çok iyi. Benim bar konusunda bir numaram yok, hiç bardan kaldırmadım değil ama bu işi öğreneceğiniz kişi ben değilim 🙁 Day Game’i yazacağım ama ben de yıllardır oynamıyorum, sizin için biraz oynayıp yazasım var. Yoksa 10 sene öncesinden yazacağım, zaman ve kızlar değişmiş olabilir.

   1. İstatistik konusunda hakkın var.Kimse kaç kız düşüremediğini yazmıyor , doğal olarak.Ayrıca Mystery gibi adamların kendisini reddetmeyecek kızları tespit etmesinden dolayı yüksek istatistiklere sahip olduğu konusunda da haklısın.Birde işin şu yanı var.Biz Profesyonel Kadın Avcısı değiliz.Sadece içimizde ki adam gibi adamı bulma yolunda ilerliyoruz , meselemiz kadınlar değil.Belki bu da istatistikleri etkiliyor olabilir.

    Bunların dışında bence kesinlikle sahalara geri dönüp day game için tavsiyelerde bulunman gerekiyor.Çünkü day game sonsuz bir hazine gibi.Mesela benim yaşadığım şehir de gece hayatı yok.Haliyle bar game mümkün değil.O yüzden day game olayına girdim ve tecrübelerimi not alıp yanlışlarımı tespit etmeye çalışıyorum.Çalışmam gereken derslerim var haliyle fazla vaktim olmuyor ama elimden geleni yapıyorum.En kısa zamanda day game serisi bekliyorum teşekkürler 🙂 .

    1. Daygame’e girmeyi bu kadar sallamam Tinder yüzünden. Ben tüm ekmeğimi ordan çıkarmaya başladım. Sırf yazı için gireceğim, başka motivasyonum yok 😀

     1. Tinder küçük şehirlerde iş yapmıyor hocam.Gps noktamı değiştirip Amsterdam yapınca çevir çevir bitmiyor ama bizim buralarda toplasan 20 kız var.

 2. ” Eğer kıvrak zeka sahibi değilseniz bunu geliştirmek için bol bol pratik yapmanız ve tek kişilik şovlar izlemeniz gerekir. ” Tek kişilik kaliteli şovlara örnek verebilecek var mı? Farklı türler olursa daha geniş bir yelpaze olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *