Jordan Peterson – Erkekler deli kadınları kontrol edemezler

Aşağıdaki video Modern Times: Camille Paglia & Jordan B Peterson adlı yaklaşık 2 saatlik söyleşiden alıntı. Jordan Peterson, üçüncü dalga feministlerce afaroz edilen feminist Camille Paglia ile söyleşisinin bu bölümünde, erkeklere saldıran deli kadınlara karşı erkeklerin ellerinde bir silah olmadığını anlatıyor.

İki erkek arasındaki tartışmanın medeni sınırlar içinde kalmasını sağlayan fiziksel kavga tehditi, bir erkek için kadın ile tartışırken yasak olduğu için, deli bir kadının istediği gibi medeniyet sınırlarının çok dışına çıkabilmesine rağmen, aklı başında bir erkeğin, aynı delilikteki bir erkeğe karşı kullanabileceği teknikleri kullanamayacağını anlatıyor.

Jordan Peterson konuyu kamu önünde karalama kampanyası yürüten feministler için kullanıyor ama durum ikili ilişkilerde de aynı.

Camille Paglia, 68 hareketinin ateşli kadın hakları savunucusu ve ünlü bir feminist olmasına rağmen, politik doğruculuk ve neomarksizm tarafından işgal edilmiş modern feminist akım tarafından sevilmeyen bir kişi.

Bu ikilinin söyleşisinden başka bölümleri de buraya taşıyacağız.

Toronto Üniversitesi Psikoloji Profesörü Jordan Peterson,  ilkin Social Justice Warrior‘larla (SJW) girdiği başarılı mücadele ile gündeme gelse de, genç erkeklerin hiç duymadıkları, ama eksikliğini derinden hissettikleri sorumluluk ve hayatına yön verme mesajları ile kısa zamanda erkek popülasyonu tarafından yoğun takip edilen biri haline geldi. Peterson’u erkekler arasında bu kadar meşhur eden şey, erkeklerin babalarından duymaları gereken ama artık hiç duymadıkları mesajları veriyor olması. 12 Rules for Life: An Antidote to Chaos adlı kitabı Ocak 2018'de piyasaya çıkacak olan Peterson'un Maps of Meaning: The Architecture of Belief  adlı bir kitabı da mevcut. Jordan Peterson'un Türkçe çevirilerini burada Jordan Peterson Türkçe etiketinden takip edebilirsiniz.
Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

10 thoughts on “Jordan Peterson – Erkekler deli kadınları kontrol edemezler”

    1. Bahsettiğin hastalık (Asperger) çok az biliniyor. Güzel noktaya değinmişsin ama yorumunun ilgi çekmemesi bilinmemesinden. Aspergerli kişilerin düşünce kalıpları toplumun çoğunluğundan farklı olduğundan, kafayı taktıkları konularda gerçekten çok başarılı olabilirler. Eğer Sayın Peterson’da bu sendrom varsa; kafayı psikolojiye taktığı belli; normal insanların fark edemeyeceği şeyleri fark edip çok daha başarılı tavırlarda bulunabilir. Netice olarak; eğer Asperger’li ise bu durumu avantaj olarak görüyorum.

    1. Deli hatunlardan uzak duracaksın başka bir çözümü yok.
      Neden diyeceksin çünkü istedikleri kadar deli olsunlar onları koruyan bir devlet var.

  1. Bir araştırmada, fiziksel üstünlüğü olan kadınların, erkeklere şiddet uygulama eğiliminin daha yüksek olduğu sonucu çıkmış. Bahsettiğim araştırma da, bunların arasındaki muhabbette geçiyordu galiba. İngilizcesini okumuştum bunun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *