Alfa dede siker ve herkese ödetir

Okur Recoba yazmış :

“Arkadaşlarım hepinizin anlattığı hikayeler ve Sizler çok değerlisiniz. Çünkü çok güzel şeyler anlatılıyor ve çok güzel bir şeyler yazılıyor Bu blogta ama şehir ortamında yaşadığınız için benim gibi küçük bir kasabada yaşamadığınız için çok çok mutlu olmalısınız. Ortamımda bir bilemedin iki kız var.. geçen Çok komik bir şey oldu çalıştığım firmada Dağ başı bir yer öyle söyleyeyim masa başı bir işteyim muhasebeci hatun kişi ve beş kişiyiz toplam da çok yakışıklı larda var vasat da var erkekler içinde muhasebeci hatunla iyiyiz..bizden hariç birde şantiye ekibi var diğer elemanlar..bu hatun şantiye ekibinden hızlı horoz diye bir abi var ..hızlı horoz vurucuymuş ben 1 ay sonra geldi bende yeniyim ama abi meşhur muş..küfürbaz her gece içen 5 yada 6 evlilik yapmış bir sürü çocuğu olan 65 yas civarı birisi hatun ofisteki diğer tanıdığı yakışıklı lardan borç alıp ilk önce herifle otele gidip orada yiyişip yiyişip geldi sonra bu abi hatuna herkesten para toplatıp çekti gitti..tabi bunların çoğunu sonradan öğrendik..bu hatuna yakın bi yakışıklı kardeşim de birgün benim degerimi anlayacak gibi bir laf etti..yaşlı çirkin evli sahtekar acımasız bi adam yakışıklı dürüst on numara deyebilecegimiz bir kaç kişiýe nal toplatıp çekti gitti hatta hatun benide götür demiş ama.. yorumlarınızı bekliyorum.”

Bu yorumu yazıya taşıdım zira buradaki dinamik yorumlarda ve maillerde çok karşıma çıkıyor. Yakışıklı ve efendi gençler kızların böyle adamlarla beraber olmasına şaşıyor ve kızıyorlar.

Olay basit. Ham maskülin davranışlar bir kadına, 22 yaşında HB9 bir kız bir erkeğe nasıl görünürse öyle görünür. Beta davranışlar ise bir kadına, 42 yaşında ve 150 kiloluk kadın erkeğe nasıl görünürse öyle görünür. Çoğu erkek HB9 22liği kişiliği ne olursa olsun arzu edemeden duramaz. Çoğu kadın da ham maskülin erkeği kişiliği ne olursa olsun arzulamadan duramaz. Burda ofisteki erkekler beta demek istemiyorum. “Değeri anlaşılacak” ağır beta ama burada amcanın maskülünitesi daha ham daha dobra muhtemelen.

Burada maskülinitesi sağlam ama alfa yazısındaki götün teki Corey tadında bir alfa var. Biz erkekler alfa deyince erdemli ve lider alfaları algılama eğilimindeyiz ama alfa davranışı maskülin, kendin olmaktan utanmamak, kendini hayatının merkezine koymak vs. ile alakalı. O nedenle hapisteki mafyöz eleman da alfa, şirket CEOsu da.

Yaş, tip, para ya da boy. Bunlar hep dolaylı yollardan arzu uyandırır. Maskülin davranışlar ve duygusal kuvvet / ulaşılmazlık ise dolaysız ham arzu uyandırır. Biz erkekler güzelliğe ve tazeliğe çok önem verdiğimizden kadınların da aynı şeylere aynı önemi verdiğini düşünüyoruz. Oysa kadınlarla erkekler çok farklılar. Çok basit bir örnek vereyim.

Bir kırmızı ışıkta yayasınız. Önünüzde bir Ferrari bir de külüstür Şahin durdu. Şahinin direksiyonda 22 HB9, çulsuz ve hoş ama hafif şapşal bir kız var. Ferrari’de orta yaşlı karizma bir CEO teyze. Hangisine arzu duyarsınız? Bir kadının önünde Ferrari ve Şahin dursa. Ferrari’de orta yaşlı karizma bir CEO ve Şahin’de yakışıklı, çulsuz ve hafif şapşal bir adam olsa. Kadın hangisini arzular?

Bazı erkekler bu 65lik dedeye bakıp kadınların böyle götleri sevdiklerini ama düzgün adamları dışladıklarını düşünür. Oysa burda dinamik götlük – düzgünlük değil alfalık – betalıktır.

Kısacası eğer yakışıklı ama betaysanız, güzel yüzlü ve 100 kg bir kadınsınız. Arzu yaratmak için alfa maskülin davranışlar geliştirmelisiniz. 50 kilo taş vücutlu olmaya denktir bu.

Yaşa ekleme. Kabaca (tamamen kabaca rakamlarla) 20lik kızların 30%si kendinden 10 yaş ve daha fazla büyük bir adamla beraber olmaktan tiksinirler. 40%ı sorsan hayır der ama doğru zaman ve doğru alfa ile yaş farkını takmazlar. Yüzde 30u ise yaşça büyük erkeklere kendi yaşıtları oğlanlardan kurtuluş olarak bakar ve özellikle yaş farkı ararlar. Daddy issues yaşayan kızlar bunların alt kümesidir ama bu gruptaki kızların sadece bir kısmı böyledir. 20li yaşlarda kendi yaş grubunuzun yanında bu abi ve amcalarla da rekabet ediyorsunuz. Eskiden bunlar evli olurdu ve rekabetten çekilirdi ama günümüzde feminist propoganda ile gaza gelip boşanan karıları sağolsun hatrı sayılır bir kısmı yeniden piyasada. Ben de dahil boşanmış tüm arkadaşlarımın kız arkadaşları 20 – 27 bandında. Siniriniz bozulmasın, bu gerçeğin kıymetini 40 yaş civarı anlarsınız 🙂

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

57 thoughts on “Alfa dede siker ve herkese ödetir”

 1. adamın anlattığından bir şey anlaşılmıyor. anlam bozuklukları dolu küçük bir paragrafta. bu arada bu alfa-beta kelimelerini 11-12 yaşında ki çocuklardan da duymaya başladım artık. sanırım incisözlüğe kayıyor kalite.

   1. “Alfa” ve “Beta” terimlerinin dile düştüğü doğru. Kimileri dalga malzemesi olarak bile kullanabiliyor. Belki de “Frame”, “Plate” gibi kelimelere yapılan gibi, bunları da Türkçeleştirme zamanı geldi.

 2. adam bir de bunları 65 yaşında mı yapmış? paragraf baştan aşağı berbat. 65 yaşında yaptı ise inanmam mümkün değil.

  1. Bu senaryo çok geliyor. 40+ adam kızı kapmış senaryosu. 50+ yaşında adamın 30luk hatunu kaptığına ben de şahit oldum. Bu olay gerçek mi bilmem ama 65 yaşında adamın kızı kapması imkansz değil.

  2. “adam bir de bunları 65 yaşında mı yapmış? paragraf baştan aşağı berbat. 65 yaşında yaptı ise inanmam mümkün değil.”

   De Brunei buraya saldırıya mı geldin yoksa bir şeyler okumaya mı?

   Kimse seni inandırmak zorunda değil burada. Farklı görüşlerin varsa dile getirirsin, tartışırız. Yazı dilini VS eleştirmen çok olağan fakat bunu daha yapıcı bir şekilde yapabilirsin. Burada parasını ödediğin bir kitabı okumuyorsun. Tecrübelerini aktaran yoldaşlarını okuyorsun. Bunu hatırlatmak isterim.

   Bunun dışında orta yaş üzeri gerçek bir erkek vs genç toy hanım evlatları şeklinde bir versus yaparsak mevzu ham arzu ise ben hanım evlatlarına pek şans vermiyorum.

 3. Bu yazıdan bir şey anlamadım da, ya da anlamak istemedim bilmiyorum. Fakat benim konudan ayrı bir sorum olacak; Üniversite’de ayrı eve çıkacak kardeşlerimize ne gibi tavsiyeler verirsin Mahmut?

 4. Gençler neyini anlamıyorsunuz ben de bunu anlamadım 😁 65lik 50lik 20lik farketmez, hatunlar umursamaz serserileri görünce dayanamıyor. Kadına nazik davranarak mesafe alırım sanan tipler de eli boş kalıyor her zamanki gibi.

  Hikayemizin ana fikri bu.

 5. adam yorum yazmis. erkek adam da bu ornek uzerinden ayaklari yere basan guzel seyler anlatmis.

  gidip yalnizca sembol olarak ifade edilen alfa beta kavramina takilan mi dersin, sanki dort bir yani şekspir tarzi agdali anlatimla donatilmis gibi yorumun imlasina, kalitesizligine takilan mi dersin… neyin pesindesiniz?

  ben alacagimi aldim. kuantum mekanigi anlatilmiyor zaten. eline saglik hocam.

 6. De bruyne hocam bu olay benim yaşadığım şey ….hatta olayın kıyısında bende vardım dedim dikkatli okursan alt yazıda kendimide gömdüm yani..hatta Hatta blogdaki herkesin yazdığı yazıya saygı duyuyorum dedim kalkıpta da yalan söyleyecek halimiz yok. Burda en iyisi bendim diğerleri betaydi falan da demedim. Adam harbi alfaymış yapacağını yaptı çekti gitti niye yalan söyliyeyim ki. Burda kimse yalan söyleyip kendini gömmez..haa sen bunları gururuna yediremessin o da ayrı bişey

 7. sanırım bu sitede allah olanlar var. en ufak bir eleştiriye kapalı olan tipler bunlar. neyse tartışmaya lüzum yok. fikrimi yazdım. 11-12 yaşında ki çocukların ağzına bu kavramlar dolandığı zaman saçma sapan tipler dalgaya alıyor bu konuları.

  recoba,yazdığın metin karışık. pek birşey anlaşılmıyor dostum,eleştirim o yönde. 65 yaşında ki bir adamın 25lik hatunları tavladığı pek inandırıcı gelmedi bana kusura bakma. ha dersinki 35-40 yaş,o zaman tamam derim. o yaştaki hatunları bırakta tavlasın amcalarımız.

  1. mantik disi en ufak bir elestiriye bircok mantikli insan kapalidir.

   “sana inandirici gelecek” baska hikayelerde gorusmek dilegiyle.

   herkesi ve her seyi kontrol edemezsin. gercek bellidir, 11-12 yasindaki cocuklarin agzindaki safsatalar da bellidir. birileri memnun olsun diye yillardir suregelen terimler degisecek degil.

   burada kimse sidik yaristirma gayesinde degil, hemen hemen herkes bir seyler ogrenmenin, gelisimin pesinde. detaylara, bos beles teferruatlara takilmadan, ana fikirden kopmadan okumani tavsiye ederim tabii becerebilirsen..

 8. yaşın genç kadınların çoğu için bir problem olmadığına çok şahit oldum. hani bir şarkı var o beni prenses peri sanıyo diye 🙂

 9. 30’undan önce erkek adayısınız. Bu dönemden önce, 30 yaş ve sonrasına yatırım yaparsınız gerçekte ve bunun böyle olduğunu o yaştan sonra fark edersiniz. Biz lisedeyken bazı kızlar 20-25’lik mobiletli abilerle çıkardı yuh amk derdik, çok tuhaf gelirdi.

 10. Twinkie,bahsettiğim 11lik ergenlerden biri de sensin herhalde birader bu kadar sinirlendiğine göre. Senin güzel beynin benim yazdıklarımı mantık dışı bulsun veya bulmasın,inandırıcı bulmadığım şeyi söylerim ve eleştiririm. Yapacağın tek şey yorumlarımı okumamak. Anladın mı aşırı mantıklı kardeşim benim 🙂 bu arada bu yoruma adam gibi cevap yazarsan cevap alacaksın. 11’lik ergen gibi yazarsan yazdığınla kalacaksın.

  1. adam gibi nasil yazabilirim ki 11’lik ergenken?.. ipucu ver biraz, bir nickin ardindan nasil buyuk biriymis gibi, adam gibi yazilir?..

   oyle saniyorum 11’lik ergen gibi yazdim. sozunde durmayarak, beni yazdigimla birakmayip, bir supriz yapmazsin umarim 😉

 11. Ahahahahahahha hikaye tam komedi.

  Hocam böyle alfa beta kişiliğini hikayelerde görmek benim çok hoşuma gidiyor zira alfanın ne olduğunu buradan az buçuk anlayabiliyorum çünkü etrafımda alfa yok. Ama siz genellikle ne yapacağımız konusunda ve kendimizi geliştirmekle alakalı yazılar yazıyorsunuz, alfanın özelliklerini değil. Böyle alfanın ne olduğunu ve kafa yapısının nasıl birşey olduğunu anlatan yazılar yazsanız iyi olur.

 12. Hocam merhabalar en sonki yazı bu olduğu için soruyu buraya atıyorum

  Biliyorsunuz ki 8/10 ve üste kızlar yalnız başlarına gezmiyor bu sebeple yanında kız kankası olurken açılış yapmak zorunda kalıyoruz.

  Benim kafamı kurcalayan şu bu kankasına nasıl davranmak gerek ?

  Mesela asıl hedefteki kız wc ye gitti bir şeyler oldu kankasıyla baş başa kaldın , kızla bağ kurup kendisini açmasını mı teşvik edelim yoksa eğlenen ustalıktaki gibi esprili dalga geçmeli bir sohbet mi yoksa beta erkek gibi davranmamız lazım

  Çünkü bir ara kızla takılıyordum ev arkadaşı beni hiç sevmemiş , kaba hıyarın teki bulmuş sürekli beni kıza kötülemiş , benim hatunla kavga ettiğimiz sırada ciddi beynini yıkamış.

  Kısacası arkadaşlarının beni onaylaması ben yokken benim değerimi yükseltmesi için kankalara nasıl davranmak lazım ?

 13. Ben 17 yaşındayım blogdan alıcağımı alıyorum 65 yaşındaki adam yazarında dediği gibi ham alfa davranışlar gösterirse ki kendimden biliyorum gözleriyle soyuyorlar seni ERKEK ADAM tek ricam daha çok kadınların 50 tonu dark triad yani karanlık serseri yazılar gelsin(karanlık serseri yazı xd) Blog hergeçen gün kaliteli oluyor.

 14. Hikaye güzel, sayıların çoğunluğunu baz alırsan elbette olmuş olma ihtimali de bir o kadar yüksek, ancak az veya çok ukte içeriyor. Açmak gerekirse; maalesef böyle kadınlar artık oldukça az, 3. dalga feminizm ile artık kadınlar kadın gibi duygularıyla değil erkek gibi çıkar odaklı düşünüyorlar. Eskiden, yaklaşık 10 yıl önce pua teknikleriyle 10 kadından neredeyse 9’unu götürebiliyordun, araban olmasa dahi, üç ev arkadaşınla yaşasan dahi kızın duyguları üzerinde oynadığın ve burada “The Game” diye tabir edilen olayla hatunu iki erkek arkadaşının daha olduğu eve atıp tek kişilik derme çatma yatağında düzebiliyordun ama artık bu devir maalesef değişti. Kadınlarda kendi yöntemlerini geliştirip son dönem feminizmin verdiği sahte özgürlükle kendilerini kötü yönde yani çıkar yönüyle çok geliştirdiler. Artık istediğin kadar maskülen ol, istediğin kadar alfa ol ve pua teknikleri uygula oran artık 10’da 2-3 ve bu üç kişiden en az biri de evli ve sadece macera peşinde olan kadınlardan oluyor. Bekar kadın sen merhaba dediğin anda Terminatör’ün karşısına çıkan canlıyı süzdüğü gibi topuktan başa kadar bütün pros&cons’ları ile süzüp bana bu kişi ne verebilir diye bakıyor. Prestij ? Araç ? Konfor ? Bedava aktivite ? vb yani karakter artık çok geri planda kalan bir özellik, artık sadece kas geliştirerek kız tavlayamıyorsunuz. Her yönde gelişmeniz gerekiyor. Son olarak, buradaki amacımız gelişmek, dolayısıyla imla kuralı ve anlam bütünlüğüne dikkat ederek yazılarımızı yazalım. Nasıl yazarsanız öyle konuşursunuz bu da gelişmenin bir parçasıdır.

  1. Hocam benim asıl canımı sıkan feminizm yüzünden yüzüne bakılır kadın sayısı azaldı. Şişmanlık ve abidik gubidik makyaj – hızma – saç kesimi – dövme kızları çok bozuyor. Yıllarca Asyada çalıştım ve orada ülkeler çok zengin olsalar da kadınlar inceler zira toplu kadın erkek arkadaş bulamaz ve erkek ilgisi için ince olmaları gerektiğinin farkındalar. Feminist hak sanrısının şişmanlığa katkısı büyük.

   1. Türkiye’de de batıya gittikçe geleneksel kadın erkek rolüne olan yatkınlık azalıyor. Kadınlarda evlenme yaşı acayip yükseldi, kadınlar erkeği istediği gibi ölçüp biçerken erkekler asla tercih belirtemiyor, yoksa şekilci ve kadın düşmanı damgası yiyor. Merhaba demek taciz sayılır oldu.

    Gerçekten inanılmaz bir yere doğru gidiyoruz. Sırf bunun için ufak bir şehirde yaşadığıma seviniyorum.

    1. Hocam sadece kendi çevremden gördüğüm şu. Muhafazakar arkadaşları sadece facebooktan görüyorum ama hepsinin en az 2 çoğunlukla 3 çocuğu var. Daha seküler ve sol kesim ise sıfır veya 1 çocuk. 10 kadından biri çocuksuz ve bekar. Batılılaşmanın yumuşak karnı burası. Türkiyede olacak olan seküler kesimi demografik olarak silinmesi. Avrupada da aynı şey olabilir.

     Reis boşuna en az 3 çocuk demiyor. Kimin dinleyip kimin dinlemeyeceğini iyi biliyor 🙂

     1. Ve işin komiği o seküler kesim kadınları muhafazakar kadınları eve kapanıp erkeğe hizmetçilik etmekle, çocuk doğurmakla suçluyor. Evet evet baya suçluyor yani salak olarak görüyor. Erkeksiz veya evlendiyse çocuksuz hayat özgürlüktür fikri hakim. O kadınların öyle mutlu olduğuna ihtimal dahi veremiyorlar. Ben de bu kibire ve önyargıya hastayım işte 😁

     2. Seküler kesim silinirse bu ülkede yaşamanın ne anlamı var. Her taraf köylü dolu zaten bari sen böyle deme.

     3. Hoşuma gittiğinden söylemiyorum, içinde olduğum bir kesim bu ve gözlemlediğim trend bu. Seküler kesim nüfusunu yenileyecek kadar çocuk yapmıyor. Feminizm bu kesimin kadınlarını etkisi altına aldı. 40ına doğru çocuksuz giden çok kadın tanıyorum. Siz erkek adam olun, gerekirse Ukrayna’dan falan gelin getirin ve en az 3 çocuk yapın 🙂

    2. Bence biraz abartı şekilde açıklıyorsun. Tamam toplumda ciddi değişikler oldu lakin bunun müsebbibi medya kuruluşları ve stk’lardır. Yani bir hatuna gidip merhaba desen ancak senin tipine göre hareket eder.

     1. O medya kuruluşlarını yönlendiren kim? Bir avuç feminist. En azından abd ve avrupa’da böyle. Durduk yere dur erkek karalama propagandası yapalım demiyorlar yani. Sebeple sonucu karıştırıyorsun.

 15. Bir ekleme daha yapmak istiyorum Mahmut daha önce de rica etmiştim. Bütün arkadaşlara ibret olması açısından Michael’in hikayesini çevirip yayınlar mısın ? Lütfen 🙂

  1. Çeviririm ama Michael tam bir loser ve yazıyı yazarken de öyle. Alfa sikerin beta öderi olmayacak kadar ayıkmış ama sadece o kadarcık ayıkmış biri. Blue pill öfkesine ibretlik.

 16. Erkek adam hocam benim hikayemi güzel bir başlık la paylaştın sağol. Bu anlattığım yaşanmışlıklardan daha bir sürü var ve bundan daha uç noktalarda ve yok artık dedirtecek cinsten..farklı farklı kişiler ve kahramanlar. Bu arada şunu da söyliyeyim bunların hepsi yaşanmış şeyler. isimleri bende saklı. Eğer talep edilirse buradan bunları paylasabilirim.

  1. Dostum, imla kurallarına dikkat edersen iyi olur. Devrik cümle de kurma, bir kaç kere okuyup düzeltebilirsin.

   Diğer yazıları da bekliyorum.

 17. Hocam trpyi takip etmeyi ve bırakıp gelişimi yavaşlatınca çok da olmasa da betalığa dönüşüm geçiriyor gibi hissediyorum.Bugün en eski paylaşımlardan ve redditteki yazıları okuyunca kendime geldim tekrar
  yani mermisi bitince reload olan silah gibi .Sizce bu normal bir durum mu ?
  İlk tabağı hızlı çevirdim sanırım ondan oldu …

 18. Paşam imla ve dil bilgisi kurallarına daha fazla dikkat edelim. Çünkü bunlar da en az sitenin içeriği kadar kalite belirleyen unsurlardır. Şahsen yazıyı baştan aşağı iki kere okuduktan sonra anladım. Rica ediyorum böylesine hayat değiştiren bir kaynağı, kırmızı hapı, sözlük çöplüğüne çevirmeyelim.

 19. Dostlar haklılık payınız var. Akıllı telefondan yazarken böyle oluyor,zor yani. Alfa dede muhabbeti o kadar üstünde durulması gereken bir konu ki bunu özellikle açmak gerek. Yeni yazılar gelir Problem yok.

 20. Beri gelin gençler, 65lik yaşlı dede nasıl oldu da 20lik çıtırı götürdü konusu saçma geldi ise bir kaç tüyo vereceğim çevremde gördüklerimden.

  O yaşlı dede olarak gördüğünüz adamların kimisi sandığınız kadar yaşını göstermiyor. Çok yakın tanıdığım 50 li yaşlarının sonunda ve dede olmuş durumda. Ortamlarını ve takıldığı kızları gördüğümde genel olarak şunu söyleyebilirim. ki bu olaydaki dede de muhtemelen aynı kafadadır;

  1. Dede diyince aklınıza hemen çökmüş, ben öldüm bittim diye ağlayan tipler geliyor ya, hah işte bu dedeler o dedelerden değil. Gayet yeri geldiğinde sporunu da yapan, saçı döküldüyse saç ektiren, kılığına kıyafetine dikkat eden, yüz bakımı, ozon tedavisi vs. olan tipler. Yani muhtemelen çoğumuzdan iyi bakım yapıyor kendisine.

  2. Yine buna ek olarak hatunlara davranışlarına baktığınızda, bu örnekteki abimi çoğu insana örnek olarak gösteriyorum. Bizim cesaret edemeyeceğimiz kadar sert ve kaba davranıyor kadınlara. Bunun en büyük nedeni, avlarını genel anlamda kendisine muhtaç olacak seviyede kadınlardan seçiyor. Kendisinin ekonomik gücü altında ezilen kadına bizim çoğumuzun aksine bu durumu göstermekten çekinmiyor.

  3. Bunların yanında, bu abimiz öyle her konuda hatuna açık da olmuyor. Yalan söyleme, bazı şeyleri çarpıtma gibi olaylar zaten sıradan iken, çoğu konuda açıklama bile yapmıyor. Kadın bir şekilde kurcalasa da tersleyip işin içinden çıkıyor.

  Genel anlamda bu tarz adamların kafaları daha rahat. Biz olsak takacağımız çoğu şeyi bir an bile düşünmüyorlar.

  Fark da burada oluyor.

 21. Erkekler 22 yaşında, hb8 bir kadında bir veya birden fazla red flag gördüklerinde genelde next’e basarken, bu yazıda kadınların biriyle ilişkiye girmek için, karşısındaki adamın götün teki olmasını umursamadığı, ham maskülen davranışlar göstermesinin yeterli olduğu yazılmış. O halde kadınlar zayıf iradeli varlıklar mı?

  1. Benim bildiğim bu devirde erkeklerin çoğu kuyruk salladı mı flag nedir bilmeden 22lik HB8in peşinde koşuyor. Hangi erkeklerden bahsediyoruz?

   1. Bahsettiğiniz gibi abazan bir kitle mevcut ancak 22lik hb8 bir kadın da olsa normal bir erkeğin, alkol tüketip uyuşturucu alan, her konuşmasında kafa siken, punk diyebileceğimiz bir arkadaş çevresine sahip bir kızın götünde dolaşacağını pek sanmıyorum.

    Haplı erkekler ise red flagları gördüğü gibi uzaklaşmaya çalışıyor.

 22. Lyku ve dunkopa kardeşlerim bu dede 1949 doğumlu ve kel sayılır,diş macunu kullanmaz kadınlara(erkeklere gayet uyumlu)aksi götün teki ama on numara sevilesi birisi ve kafa dengi,benimle yavaş yavaş muhabbet eden her yola gelen,bir sürü çocuğu ve karısı olan,hatun ların arkasından ben bunun için hayatımı veririm dediği,ALFA piç olma kapasiteli ve yine hatunların bekar sapların yerine bunun bilmem kaçıncı kapatması olurum dediği vs vs birisi maskülen ve maskülen tarifi bu..peki biz kimiz bu herife birazcık yarın olabiliyormuyuz..

  1. Erdemli maskülin erkek artık bulunmaz hint kumaşı oldu. Bu devirde sokaktaki adam ya mafya veya götün teki maskülin erkek ya da soyaoğlan / meriç, en fazla nitelikli beta. Kadınlar böyle adamlara verince şaşırıyoruz ama başka tip maskülinite yok denecek kadar az.

 23. Hocam erdemli maskülen”çocuklar duymasın”daki haluk karakteri bana göre. Ancak benim gördüğüm kadınlar erkekten böyle bir talepte bulunmuyor. Alfa dede harika iletişimci Girgin” sahin k” kıvamında birisi…bizim gencler iyi niyetli ve zararsız. Bizim ortamdaki gençler’den birinin anlattığına göre”benim tercihimin o adam olmasının sebebi isteklerini açıkça belli etmesi(yani yalansız ve kıç yalamadan )ve bir sürü hatunu olması.”bunun üzerine arkadaş’ta diyorki hatuna (bence büyük bir hata)zaten adam bolluk içinde hani ona değilde bana ver(hocam size göre bu arkadaş ultra beta galiba😂 değilmi )hatun tabi siktiri basıyor kardeşime😂..beta kardeşime bütün masraflarını gördüren hatun elini bile dokundurtmamış garibime..ama alfa dede,hatunun tüm coğrafi keşfini yapmış(enseye tokat göte parmak misali)herşeyi yapmış hatuna ve hatun o en iyisini hakediyor demiş arsızca..burada hipergamiyi birtek tatmin eden önseçilmişlik dışında birşey yok gibi değilmi hocam?

  1. Gençler, yaşım 54, hala body yapıyorum, basgitar çalıyorum, Rock ve metal dinliyorum, konserlerine gidiyorum.

   Body için salona gittiğimde kız, erkek herkes etrafımda dönüyor, yeri geldiğinde bağırıyorum yeri geldiğinde küfrediyorum, yeri geldiğinde kaynatıyorum.

   İki arabam var biri BMW, Allah’a şükür param da var, kimseye eyvallahım yok. Sanırım bu etkiliyor herkesi. Hele kadınlara eğlenen ustalık ile yaklaşınca beyinleri kısa devre yapıyor, çoğu şeyi taşşağa vurunca arada kalıyorlar, bunun için mizah dergisi okumayı da ihmal etmeyin. Eğlenen ustalık için birebir. Ben 42 yıldır okuyorum.

   Recoba dostumuzun ifade ettiği dedeyi, cami avlusunda muhabbet eden dedelerle karıştırmayın. Artık bizde utanma sıkılma olmadığı için gamsız, vurdumduymaz olduğumuz için farklı bir çekim gücü algılanıyor.

   Çok da şiyapmayın yani.

   Recoba dostum yeni yazıları bekliyorum.

 24. Yaslı dayı ve senın arkadasların Clooney yıllarını yasıyor. 😀 Tabıı kı 20-27 yasında sevgılılerı olucak. Bende sabırsızlıkla beklıyorum.

 25. merhaba hocam, nasılsınız?takipciniz olarak bir sorum var,Dun metroda Kırgız bir kizla goz goze geldik,aramizda 2-3 adim vardi,yandaki iki bayana birsey sordu ve ona baktığımı farketti,dikkatle bakarak bir suzdu,saskinlikla kaslarini hareket ettirdi,birsey mirildanir gibi oldu.tam o sirada metro geldi ve araca bindi herkes.3 saniye kadar oldu bu sey ve bende kiz ilgilendi mi yoksa umursamadi mi anlamadim.Sizce ne oldu? : ) Amacim aslinda kizin ne demek istemis oldugunu ogrenmek hocam cunku bir yazinizda bahsettiginiz ilgi isaretlerini daha once baska kizlarda gordum ve fikrinizi almak istedim.Eger ilgilenmediyse sorun degil,ben sadece sizin gercek yorumunuzu bilmek istiyorum 🙂

  Bloga devam edin hocam,boyle hakiki erkek bloglari bu zamanda kolay bulunmuyor 🙂

  1. Hocam selam. Bu olaylarda kesin ne olduğunu bilemezsin. Eğer hoşuna giden bir kıza bakıyorsan, kız ile göz göze geldiğinde asla ilk göz kaçıran sen olma. Yürüme davetiyesi yazısında belirttik. Sana olumlu tepki verecek kadın genelde bakışlarını aşağı doğru bakarak kaçırır. Buna bir gülümseme de eklenirse, şansın çok. Bu yürüme davetiyesi. Eğer burnunu havaya kaldırarak kaçırır ise bu muhtemelen senle işim olmaz demektir.

   Kısa bir Yürüme Davetiyesi almış olabilirsin. Ama yürüyememişsin ki ortam müsait değil. Bilemezsin ne olduğunu.

   Bu arada kız yürüme davetiyesi verse bile bunun bir yere gitmeme ihtimali yüksek. Kız o an seni beğenmiştir ama mesela erkek arkadaşı vardır, evlidir ve seninle bir şey düşünmesi zordur.

   1. Hocam, arkadaşın hatası hemen “hayırdır, tanışıyor muyuz” tarzı klasik bir yaklaşımla biraz umursamaz, biraz bıyık altından gülümse ile sormaması. Sorun gençler, konuşun, gülün eğlenin.

    Sonradan keşke sorsaydım, keşke konuşsaydım deme. En kötü red yersin, onu da hanene +1 deneyim olarak yazarsın.

 26. Kızların 35 yaşında 40 -45 yaşında jala çekici olacaklarina inanıp kendilerini ısrarla kandirdiklari gibi ısrarla siz de genç olduğunuz halde yaşlı iken de genç yaştaki kızları kadınları tavlayabilme hayali içindesiniz.
  Şahit olduğum bir durumdur. Kadın resmen köpek salyasindan tiksinir gibi kendisinden yaşlı adamı öpüyor. Sonra da ilk fırsatta kaçıyor. Burda sizin bazı kızlara acimaniz gibi ya adama acıyor hayır diyemiyor ya da adamın beğenisini kaybetmeyi göze alamadığı için ucundan biraz vereyim derken tamamen kaptırıyor. Bu tiksindigi adam da kart zampara tipli bir şey. Yani yaşlanirsaniz ona buna sarkmayin.
  Sizden midesi bulanarak ta olsa acıyan çıkabilir belki .

   1. ”What dedin gülüm”Ciddiyetle okurken birden bunu görünce ,istemsizce bastım kahkahayı…
    Ayrıca bu arkadaş kadın bulamadığından mütevellit,orta yaş ve üstüne çakıyor,herhalde olan kızlarıda elimizden alıyorsunuz diye…

 27. Bu blogta gördüğüm en uyduruk ve hayali hikaye. Hani tam da “at yalanı sikeyim inananı” gibi bir şey olmuş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *