Memleketimden Hipergami manzaraları – Terkedilen koca zengin olunca

Haber eski ama sitede bir köşede bulundurmak lazım. Standart matrix medyası için tabii asıl haber kendini terk eden eşine insanlık yapan abi ama bizce asıl vurgu 2015 yılının hipergami ödülünü almayı hakeden hareket.

Oğlumuz Sedat K. işsiz kalınca taze gelin Eylem Ş. parasız aşk mı olur diyerekten Sedat’ı terk etmiş ve başka biri ile yaşamaya başlamış. Haberden anladığımıza göre boşanma yok. Sedat ise sonrasında azimle sıçıp zengin olmuş. Fakat parayı mülkü bulunca artık yiyebileceği daha güzel hatunlara akmak yerine fakir haliyle tavladığı Eylem aklına gelmiş, hatunu sorup soruşturup bulmuş. Fakat Eylem çoktan başka bir adamın kollarında imiş ve hatta o adamdan çocuğu da varmış.

Sedat Eylem’den vazgeçmiş ama bir babalık yapıp hem Eylem’in kanser hastası çocuğunu tedavi ettirmiş, hem de Eylem’in yeni erkeğinin kefaletini ödeyip hapisten çıkarmış.

Parayı gören Eylem’in içindeki tek dişi kalmış hipergami adlı canavar Eylem’e Sedat’a dön programı yüklemiş. Sedat da Eylem’e ailene sahip çık diyerekten, Eylem’i şutlamış.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

8 thoughts on “Memleketimden Hipergami manzaraları – Terkedilen koca zengin olunca”

 1. Parayı gören Eylem’in içindeki tek dişi kalmış hipergami adlı canavar Eylem’e Sedat’a dön programı yüklemiş.

  burası çok iyi abi 😀

 2. Burda adamın bunları yapması, “zengin olup ayaklarıma kapanıcaksın” ın farklı versiyonu mu, yoksa adam ağır keriz mi?

  Sonuç ne olursa olsun, adam çocuğu tedavi ettirmiş helal olsun. Yeni adamın yaşadığı travmayı düşünmek istemiyorum. Benim çocuğumu tedavi ettirip, beni de içeriden çıkarıyor. Karının gözünde konu mankeninden öteye gidememek. Kadının dönmek istemesi de bununla ilgili. Yeni adam için asıl süreç bundan sonrası. Başkası benim aileme bunları yapsa, yüzlerine bakamam.

  1. Çocuk belki adamdandır ya da içinde şüphe kalmıştır kim bilir ya da içinden gelmiştir, vicdanını rahatlatmıştır her şey olabilir. “zengin olup ayaklarıma kapacanacaksın” belki başlarda bunu düşünmüş olabilir ama gerçekten böyle olsa kadına yuvana sahip çık demezdi bence.

   1. Aslında tam doğru cevap için adamın kafasına girmek gerek 😀 ama dediğine göre sonradan kırmızı hapı yutmuş yani adam?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *