Memleketimden Hipergami manzaraları – Terkedilen koca zengin olunca

Haber eski ama sitede bir köşede bulundurmak lazım. Standart matrix medyası için tabii asıl haber kendini terk eden eşine insanlık yapan abi ama bizce asıl vurgu 2015 yılının hipergami ödülünü almayı hakeden hareket.

Oğlumuz Sedat K. işsiz kalınca taze gelin Eylem Ş. parasız aşk mı olur diyerekten Sedat’ı terk etmiş ve başka biri ile yaşamaya başlamış. Haberden anladığımıza göre boşanma yok. Sedat ise sonrasında azimle sıçıp zengin olmuş. Fakat parayı mülkü bulunca artık yiyebileceği daha güzel hatunlara akmak yerine fakir haliyle tavladığı Eylem aklına gelmiş, hatunu sorup soruşturup bulmuş. Fakat Eylem çoktan başka bir adamın kollarında imiş ve hatta o adamdan çocuğu da varmış.

Sedat Eylem’den vazgeçmiş ama bir babalık yapıp hem Eylem’in kanser hastası çocuğunu tedavi ettirmiş, hem de Eylem’in yeni erkeğinin kefaletini ödeyip hapisten çıkarmış.

Parayı gören Eylem’in içindeki tek dişi kalmış hipergami adlı canavar Eylem’e Sedat’a dön programı yüklemiş. Sedat da Eylem’e ailene sahip çık diyerekten, Eylem’i şutlamış.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

17 thoughts on “Memleketimden Hipergami manzaraları – Terkedilen koca zengin olunca”

 1. Parayı gören Eylem’in içindeki tek dişi kalmış hipergami adlı canavar Eylem’e Sedat’a dön programı yüklemiş.

  burası çok iyi abi 😀

 2. Burda adamın bunları yapması, “zengin olup ayaklarıma kapanıcaksın” ın farklı versiyonu mu, yoksa adam ağır keriz mi?

  Sonuç ne olursa olsun, adam çocuğu tedavi ettirmiş helal olsun. Yeni adamın yaşadığı travmayı düşünmek istemiyorum. Benim çocuğumu tedavi ettirip, beni de içeriden çıkarıyor. Karının gözünde konu mankeninden öteye gidememek. Kadının dönmek istemesi de bununla ilgili. Yeni adam için asıl süreç bundan sonrası. Başkası benim aileme bunları yapsa, yüzlerine bakamam.

  1. Çocuk belki adamdandır ya da içinde şüphe kalmıştır kim bilir ya da içinden gelmiştir, vicdanını rahatlatmıştır her şey olabilir. “zengin olup ayaklarıma kapacanacaksın” belki başlarda bunu düşünmüş olabilir ama gerçekten böyle olsa kadına yuvana sahip çık demezdi bence.

   1. Aslında tam doğru cevap için adamın kafasına girmek gerek 😀 ama dediğine göre sonradan kırmızı hapı yutmuş yani adam?

 3. “Eşim kaçtıktan 5 gün sonra beni telefonla arayıp ‘Çocuklarım nasıl?’ diye sordu. Ben de ona, ‘Ne yüzle beni arıyorsun. Çocukları unut. Bir daha onların yüzünü göremeyeceksin’ dedim. Bunun üzerine bana, ‘Sen ne diyorsun. Ben senin evinde, senin yatağında, senin halanın oğluyla seni boynuzladım. O çocuklar da senin değil kuzeninin’ karşılığını verdi.

  Kaynak : https://www.sabah.com.tr/yasam/2015/02/12/ikizleri-karisiyla-birlikte-kacan-kuzeninden-cikti

  1. Orospu o zavallı çocukları gidip çocuk esirgemeden almıştır umarım. Bu arada dikkat ederim karı adamın dayısının oğluyla kaçmış ama çocuklar adamın halasının oğlundan (haberde hata yapmamışlarsa) 😮

   Eleman çok ciddi bir tazminat davası açıp hatunu süründürmeli. Büyük kızı da kadına bırakmamalı.

   1. Kesinlikle, ilk okuduğumda “yok artık!” dedim. Yani bir kadın(ya da herneyse, kadın vasfı vermek buna fazla ama) için çocuklarının bu kadar değersiz olması mide bulandırıcı. Ekşide kocasına giydiriyorlar anca.

    Tazminat davası açsa nasıl bir gerekçe gösterecek ki Mahmut abi? Bilmediğimden soruyorum, hukukta “karım beni boynuzladı ve kaçtı” için bir durum var mı? Ve evet kesinlikle kızını bırakmamalı bence de.

    1. Hukukçular daha iyi bilir ama beni duygusal olarak perişan etti falan diye. Öğrencisi ile yatan kadın öğretmenin kocası boşarken 100 bin liralık tazminat istemişti sanırım. Bu kadınınki çok daha fazla eder.

     1. Zinanın TCK’da cezası yok. Bu kahpe hiç bir ceza almayacak.
      Dikkatinizi çekti mi? Evlenirken adam 30 yaşında, ları 31. Yani, adam kendisinden büyük ve DUVARA TOSLAMIŞ bir karıyı almış. Yani adam beta. Bu orospu da kaynak sağlayıcı olarak hoşlanmadığı bu adama kapağı atarken, diğer yandan hoşlandığı başka bir adamla sikişmeye devam etmiş.

 4. Abi yorumlara yazmışsın Erkek tarafının aldığı tazminatlar da var vs.

  Erkeğin aldığı tazminat davalarının medyada(özellikle tv-görsel medyada)fazla yer etmemesinin nedeni ne sence?Hep kadın, nafaka vs. haberleri çıkıyor.

  Ya da ben farketmedim bilmiyorum.
  Bu tazminat olayından haberi olmayan bir sürü adam var.

  1. Özellikle erkekleri karanlıkta bırakmak için medyada yer almıyorlar. Erkek kadından para alır mı kültürü de etkili.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *