Duygusal Yatırım V – Kadının duygusal yatırım yapmasını sağlamak

Bir önceki bölüm için Duygusal Yatırım IV – Duygusal yatırım yapmamayı nasıl becerirsiniz? yazısına bakınız.

Bir kadının size duygusal yatırım yapması için, bazı şeylerin olması gerekir :

1) Kadın sizden hoşlanmalıdır – mesela sizi yakışıklı, ilgi çekici, tatlı, arkadaş canlısı, vs … bulmalıdır.

2) Sizinle duygusal bir bağlantı hissetmelidir.

3) Sizin tarafınızdan kabul görmüş hissetmelidir. Eğer onu reddediyor, görmezden geliyor ya da düşmanca davranıyorsanız, size duygusal yatırım yapmayacaktır.

4) Sizin kendine güvenli ve sağlam biri olduğunuzu görmelidir.

5) Sizinle vakit geçirmelidir.

Kadın sizden hoşlanmalıdır.

Bunu açıklamaya pek gerek yok.Kadınlar genellikle kendileri ile aynı değerlere, hedeflere, vs … sahip olmayan erkeklere duygusal yatırım yapmayacaktır. Bazı kızlar boydan boya dövme ile kaplı bir rapçi isteyecektir, bazı kızlar ise Star Wars izleyen erkekler. Eğer çok çeşitli ilgi alanları olan bir erkekseniz birçok kızın ilgisini çekeceksinizdir ama bazı kızlar kesinlikle sizinle uyuşmayacaktır.

Sizinle duygusal bir bağlantı hissetmelidir.

Bir kızla duygusal bağlantı kurmanın anahtarı, birlikte duygusal olarak heyecanlı şeyler yaşamaktır.En nihayetinde olması gereken şey, tutkulu bir sekstir tabii ki. Ama bundan önce iyi bir konser, derin bir konuşma, hatta bira eşliğinde bir masa tenisi bile aranızda duygusal bir bağ oluşmasına yardımcı olur.

Duygusal bağlantı kurmanın bir başka yolu da kızın sizin kendine güveninize dolaylı olarak maruz kalmasıdır. Kız onun duygusal olarak kaya gibi sağlam erkeği olmanızı ister ve bu nedenle de kendi zayıflıklarını ve korkularını size yansıtır. Bunu yaptıktan sonra da sizin bu zayıflık ve korkuları yenmenizi izler. Kadın sizin her zaman yönetmenizi ve geceyi eğlenceli hale getirmenizi ister.

Kadınların duygusal enerjisi vardır ve bu enerji her zaman birine ya da birşeye yönelmek ister. Siz bu enerjinin size yönelmesini istersiniz. Bunun en kısa yolu, onunla vakit geçirmektir. Muhtaç görünmediğiniz ve kızı kötü hissettirmediğiniz sürece beraber zaman geçirmek, duygusal bağı kuracaktır. Kadının sizden hoşlanmasının en iyi yolu, onunla vakit geçirmek zorunda kalmanızdır, mesela işte ve bir arkadaş grubu içinde. Bir arkadaşım kızları yatına çağırırdı ve bütün günü beraber geçirdiğimiz için bu kızlar benden hoşlanırlardı. Ünlüler çokça ilgi görürler zira ekranda ya da radyoda çokça çıkarak duygusal yatırım alırlar ama karşılığında kadınlara çok az duygusal yatırım yaparlar.

Sizin tarafınızdan kabul görmüş hissetmelidir.

Yine belirtelim, reddedilmiş bir kadından daha kızgın biri yoktur. Bu nedenle kadın size açılan kapının açık olduğunu hissetmelidir. Kadın size yatırım yaptıkça, siz de onun duygularını tırmandırmalısınız. Götün teki olarak, kadının duygularına duyarsız kalarak ve onun yürümelerini yanlış okuyarak bunu mahvedebilirsiniz.

Sizin kendine güvenli ve sağlam biri olduğunuzu görmelidir.

Kendine güven kelimesi (confidence), latince con (ile) ve fidens (inanç) kelimelerinden gelir. Kendine güvenen bir erkek, ne yaparsa yapsın başaracağına ve kimsenin kendisini durduramayacağına inancı olan biridir. Bir kadın, erkeğin misyonunu kendine güven ile gerçekleştirmek için çalıştığını izleyerek tahrik olur. Kadınlar neden klüplerdeki DJlere, promosyonculara ve uyuşturucu satıcılarına ilgi duyar? Bu adamlar toplumun “kaymak” tabakası falan değiller. Ama bu adamlar klüplerde  gerçekten iş yapan erkeklerdir. Diğer tüm erkekler ise orada oturup kızlara salya akıtarak bakarak çekiciliklerini düşürürler.

Son bölümde bütün bunlar toparlıyoruz.

Çeviri : The most important part of game is not being emotionally invested

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

4 thoughts on “Duygusal Yatırım V – Kadının duygusal yatırım yapmasını sağlamak”

 1. Hocam kolay gelsin makalelerini okuyorum. Bazı yerlerede 10günde bir masturbasyon yapılırsa testesteronun artırılacağı yazıyor bunun hakkında bilgin var mı?

 2. Eğer hergün çavuşa ağız burun dalıyosan yeterli olmayabilir.
  Daha sağlam bir sonuç elde etmek istiyorsan 90 günlük “monk mod”a girebilirsin..

 3. 3. maddeyi okuyunca aklıma şöyle bir soru geldi.

  Eski sevgilimle üniversitede aynı sınıftayız, 3 aylık kısa bir ilişkimiz oldu.

  İlişkide alfa başlayıp sonrasında bozmuştum, ardından elimden geldiğince kırmızı haplı davranmaya çalıştım, bazen oldu bazen olmadı.

  Ortak arkadaşımız çok olduğu için mecburen sosyal ortamda yan yana geliyoruz, başlangıçta pişmanmış gibi davranıyordu ama alenen değil, diğer kızlar gibi duygusunu öyle belli etmiyordu.

  Pişman olmasıyla beni uydu erkek yapma çabası arasında gidip geliyordu, aradan bir sene falan geçti şuan, bu çabayı sürdürmüyor yada alenen en azından.

  Sosyal ortamda olduğu için kıza siktir çekemem ama yatırım yapmamam gerektiğini anlıyorum ama bu kıza alenen bir sosyal siktir çekmemem gerektiğinide biliyorum, yoksa hala unutumadığımı insanların konuşması hoşuma gitmez. Duygusal güçlede o kadar alakalı bir şey değil bu konuşmaları, ne yapayım onları mı çekicem hep.

  Ayrıldıktan sonra instagramdan sildim, 3-4 ay kadar sadece gördüğüm zaman içimi kötü yapıyordu, onun dışında başka kızlarla takıldım, sonrasında içim kötü olmuyor ama hala gördüğüm, konuştuğum zaman hafif öfke dolu oluyorum.

  Sizce ayrıldıktan itibaren ne yapmalıydım, şuan durum ne, bundan sonrası için ne önerirsiniz?

  1. Alt tarafı 3 ay çıktığın kızın sende öfke uyandırması saçma. 3 ay çıktığın kıza eski sevgilim bile diyemezsin.

   Şu an durum ne diye soran tarafının hala bir umut da beslediği belli. Muhtemelen öfken de bu umuda rağmen kızın seni silmiş olmasından. Bundan sonra umut etme, tabak çevir ya da 3aydan fazla beraber olup sevgilim dedin mi bir anlamı olan bir kız bul. Bir daha da hiçbir yere bu kız hakkında 8 paragraf yazıp soru sorma.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *