Talat Bulut’un kendisini taciz ettiğini söyleyen kız babasına taciz iftirası atmış

Yasak Elma dizisinin sezon finalinden 1 hafta önce dizi setinde çalışmaya başlayan 19 yaşındaki kostüm sorumlusu Özge Şimşek işi gereği kıravatını düzeltmek istediği 62 yaşındaki Talat Bulut’un kendisini arka odaya çağırarak dudağından öptüğünü belirtmiş ve olay medyada büyük yankı bulmuştu. Bazı yapımcı ve yönetmenler şöyle bir bildiriye imza atmıştı :

Yasak Elma adlı televizyon dizisinin başrol oyuncusu Talat Bulut’un, sette bir kostüm asistanını taciz ettiğini, kostüm asistanı genç kadının süreci yargıya yansıtma kararıyla birlikte öğrendik. Bizler, Türkiye toplumunda taciz ve istismar vakalarını ifşa etmenin kadınlar için ne kadar zor olduğunu biliyoruz, kadının beyanı esastır ilkesine inanıyoruz.

” … yargıya taşınmakta olan bu taciz vakasında, kostüm asistanı arkadaşımızın yanında olduğumuzu, bundan sonra filmlerimizde adı tacize karışmış isimlere yer vermeyeceğimizi kamuoyu önünde açıklıyoruz.”

Hatun 6 gün sonra mahkemeye başvurmuştu. Mahkeme taciz iddiasıyla ilgili Talat Bulut hakkında delil yetersizliğinden takipsizlik kararı vermişti. Daha sonra Ö. Ş.’nin avukatı Sibel Önder’in karara yaptığı itiraz başvurusu da reddedilmişti.

Medyatava’dan Birsen Altuntaş’ın haberine göre; Bsette taciz skandalıyla gündeme gelen 1998 doğumlu hatun 5 yıl önce de benzer bir mahkeme süreci yaşamış. Hem de nasıl bir süreç :

Boşanmış bir ailenin çocuğu olan Ö.Ş. adına Artvin Ağır Ceza Mahkemesi’nde açılmış şok bir davanın belgeleri ortaya çıktı. Genç kostümcünün 2013 yılında İstanbul’dan gidip yanında kalmaya başladığı babası Ö.Ş.’nin istismarına uğradığını iddia ettiği ve baba hakkında “Çocuğun nitelikli istismarı, hakaret, tehdit, cebir ve hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” iddialarıyla dava açıldığı ortaya çıktı. Ancak tekrar İstanbul’a annesinin yanına döndükten sonra babası hakkında açılan dava kapsamında Ö.Ş.’yle ilgili Adli Tıp Kurumu Kartal Şube Müdürlüğü’nde 05.09.2013 tarihli hazırlanan raporda ise hiçbir istismar bulgusuna rastlanmadığı belirlenmiş. Daha sonra şikayetini geri alan Ö.Ş. psikolog gözetiminde verdiği ifadede ise babasıyla ilgili anlattığı olayların aslında hiç yaşanmadığını, kendisini zorla okula gönderdiği için babasının yanında kalmak istemediğini ve bu nedenle yalan söylediğini ifade etmiş. Mahkemeye sunulan psikolog raporunda ise şu sözlere yer verilmiş:

“Olayın bu denli büyüyeceğini düşünmeden hareket etmiştir. Kendisinin kollarında bıçak izleri vardır. Bunları o dönem kendisinin yaptığını söylemiştir.”

Kadının beyanı esastır, hukuki olarak kadının beyan etmesi, yargı sürecinin başlaması için yeterlidir anlamında olsa da, günümüzün ilgi orospusu ünlüleri ve sosyal medya linç ekibi sayesinde, kötü niyetli kadınlar tarafından bir silah olarak kullanılabiliyor. Kadının beyanı esastır olayını kadın derse erkek hapse girer anlayan insanların karşı ucunda, bunu linç için yeterli neden gören radikaller var.

Yukarıdaki bildiriyi yayınlayan linç ekibi ve #MeToo gibi ilgi orospuluğu yapma fırsatını hunharca kullanarak beyanatta bulunan ünlüler şimdi ne diyor acaba?

1 – Bu arada bu hatun gibi kadınlar, gerçekten tacize veya tecavüze uğrayan hatunlara hakarettir, onların gerçekten varolan maduriyetlerini kendi çıkarları ve ilgi çekme ihtiyaçları için kullanan hastalıklı insanlardır. İftiradan ceza almalıdırlar. Ben Talat Bulut yerinde olsam hem bu kıza hem de o dönemde gevrek gevrek konuşan bir iki gereksiz ünlüye dava açardım …

2 – Bunlar yüzünden kadınlarla çalışmak tercih edilmez bir şey olmaya başladı. Birçok üst düzey yönetici, bir kadınla yanlız kalmamak için kadın çalışanlarına ustalık yapmaktan çekiniyor ve onları mümkün olduğunca kendilerinden uzak tutuyor. Muhtemelen işe alırken de feminist HR’a çaktırmadan elden geldiğince erkek eleman alıyorlardır. Kısacası, kadın çalışanların işlerinde yükselme olasılığını azaltıyorlar.

3 – Geçmişinde böyle iftiralar olan bir hatuna 100 metreden fazla yaklaşmayın.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

27 thoughts on “Talat Bulut’un kendisini taciz ettiğini söyleyen kız babasına taciz iftirası atmış”

 1. 20’li veya daha erken yaşlarda, (aslında öğrenmenin yaşı yoktur tabii yazılarda bu yaş gelişim yaşı olarak aktarılıyor) kendimizi geliştirmek için neler yapabiliriz?
  Burada hep üniversite diploması ve programlamadan bahsediyorsunuz bunların dışında ki en mantıklı en kolay seçenekler hangileri, mesela ben kişisel gelişim kitapları okuyorum.
  Yada gitmemizi önericeğiniz seminerler kurslar nelerdir Mahmut Abi? Bu konuda detaylı bir yazı herkesin yararına olacaktır.

  1. Dil bilmeyen adamin ilk yapacagi sey iyi derecede ingilizce ogrenmek. Her sey bundan sonra. Ellerinizi kullandiginiz bir hobi edinin. Mumkunse gitar gibi bir sey calin. Universite ogrencisi iseniz en az 1 yaz mavi yakali bir iste calisin. Buyuk adamlarin kitaplarini okuyun. Jordan Petersonun sitesinde vardi. Okumayi abartmayin, yazmayi abartin. Isinizde en iyilerden biri olmaya bakin. 20lerinizde evlenmeyin. Finansal yatirim yapmayi ogrenin.

   1. abi bu ingilizce öğrenme süreci hakkında tavsiyelerin ne peki? gramer üzerinden gitmekle pek olmuyor… lisede üniversitede hazırlık gördüm kurslara gittim olmadı. Tabi olmamasındaki asıl sebep ingilizceye karşı umursamaz olmamdı. Şuan kursa gitme imkanım yok daha çok online birşeyler arıyorum. bilmiyorum duydun mu ama dualingo veya busuu tarzı uygulamalar var. Bilgin var mı tavsiye eder misin?

    1. Bilgim pek yok ama dualingo gibi bir şey oldukça faydalı olabilir. Sadece gramerle olmaz. Bir ülkeye göç etmeyi kafasına koyup o ülkenin dilini televizyonlarını izleyerek söken yetişkinler oldukça fazlalar. Bu açıdan youtube videoları izleyerek ve dualingo gibi bir şey kullanarak daha fazla ilerlersin.

 2. 1. Diyelim ki kadınımızı mutlu etmek istiyoruz. Haketti bunu diyelim. Kırmızı hap doğrultusunda, uygun mutlu etme yolu nedir?

 3. Abi hep aklımı kurcalamıştır bu konu
  Ya sırf y*vşaklığına başarınızı çekemediği için, sizi alaşağı etmek için böyle bir şey yaparsa?
  O zaman ne halt edecez?

  1. Bu olay zaten çoğunlukla erkeğin ayağını kaydırmak için kullanılıyor.

   Eğer taciz yoksa, sakinliğini koruyup, linç ekibine boyun eğmeden mahkemene gidip kendini savunacaksın. Eğer yönetici biri isen kadın çalışanlarla yanlız kalmamaya dikkat edeceksin. İş yerinde asla ama asla yürümeyeceksin. Talat Bulut’un hatası, kadın bir çalışanla yanlız başına kalmış olması. Bundan kaçınacaksın. Bu tür hareketler, kadın çalışanların iş yerlerinde izole olmasına neden olacak ama onun hesabını bunu başlarına açan feminazilerle ilgi orospularına sorsunlar.

   1. Eğer taciz yoksa, sakinliğini koruyup, linç ekibine boyun eğmeden mahkemene gidip kendini savunacaksın.
    Abi 6284 numaralı kanuna göre KADININ BEYANI ESAS ALINIYOR AMA

    1. Kadının beyanı esas alınıyor demek kadın dedi diye hapse gidiyorsun demek değil. Kadının beyanı ile savcı harekete geçer demek. Linç ekibi de siz de yanlış anlıyorsunuz.

 4. mahmut abi yaşı +40 hatunlara saha yaparken nelere dikkat edilmeli? normal saha aynen devam mı etmeli?

  bir de ben ilk negden sonra donup kalıyorum. iyi çocuğa bağlıyorum. bunu nasıl aşabilirim?

    1. MILF diyorsun. Hiç anlamam. Bilen varsa cevaplasın.

     Neg sorunu anlamadım. Negi atan sensin negden sonra neden donup kalıyorsun?

     1. sorma gitsin abi. yani ilk açılış; neg olsun ve ya dolaylı bir açılış olsun her türlü okey. Hiç sorun olmuyor. Sonra karşı taraf bişey diyor ve ya gülüyor ondan sonrası yok bende. He diyip mala bağlar gibi çekiliyorum kenara. sorun bu yani.

      bu arada saçmasalak laf çakıyosun gibi tavır yaptım, kusura bakma, nofap donemimdeyim ağır geçiş oluyo bende bi zaman sonra duzeliyor.

     2. nege karşılık gelen shit testi eğlenen ustalıkla karşılayacaksın. Neg duyan önünde diz çöküp fermuarını indirmez, karşılığında shit test atar.

    2. 35+ hatunlar, burada anlatıldığı üzere duvara toslayıp geçmiş hatunlar olarak, yenilen hurmaların götü tırmaladığı evredelerdir. Normalde 20’lerinin sonunda kapağı atmaları gereken betaları, kendi solipsistlikleriyle savuşturdukları için, “güzel yaşam, güzel dostlar, güzel yemekler, güzel yerler, blablabla” saçmalıklarıyla kendilerini avutmaya çalışırlar. Sıla’nın kliplerindeki gibi bir hayat yaşamaya kasarlar, kızgınlıkları arttığı için feminist fikirleri baskın gelmeye başlar ve yaşla birlikte artan testesteron yüzünden daha maskülendirler.

     Böylelerine ergenlik kokmayan ve spontane betalık yaparsan, far görmüş tavşana dönebiliyorlar. Ama şunu da unutma: Hala gideri olan ve senin gibi genç adamların radarına girebilecek düzeyde bir MILF hatun kişisi, başkalarının da radarındadır. Bazı MILF’ler var ki, 20’lik çıtırları yarı yolda bırakacak sertlikteler. Seni 20’likler kadar yormazlar, ama şu malum, “erkeğim beni taşıyabilmeli” geyiğini sıklıkla duyarsın. Orada da hatunun yanında çiğ kalmaman gerekiyor. Kadının yanında sırıtmayacaksın (mecazi) yani.

     Senin gibi genç adamların yürüyebileceği kadar iyi durumdaki bir MILF’in solipsistliği, olmadığı kadar yüksek düzeylerdedir. Çünkü hala sen ve senin gibi erkekler tarafından yoğun şekilde talep görmeye devam ediyor. İlerlemiş yaşının da etkisiyle sosyal medya hesapları kabarık olur bunların.

     Yaşça büyük hatunlardan çok şey öğrenebilirsin ama tabii ki bu da kolay değil. Tercih senin.

 5. Mahmut abi,unuversiteyi yeni kazandim, universite de ek is olarak Digital Marketing yapmayi dusunuyorum. Şu zamanlar da bile bu sektorde buyuk bir yogunluk var.

  Lise de pek parlak ogrenci degildim ve haliyle iyi bir bolume gitmedim, bu sureci monk mode yapacagim. Sence nasil bir yol izlemeliyim abi?

 6. Mahmut dostum, Kadının beyanı esastır goygoyu zaten ddoğrudan erkeğin tecavüzcü muamelesi görmesine yetiyorr büyük ölçüde, Amerika ve Avrupada Yanlış alarm tecavüz ihbarlarının mağduru olmuş erkeklerin hakları adına kurulmuş oluşumlar var, “false rape cases” olarak bir göz atabilirsin, hhoş sen de zaman zaman bbuna benzer şeyler dile getiriyorsun zatten, fakat; “kadının beyanı esastır” muhabbeti kötü bir kadının eline başka bir erkeğin hayatını karartabilecek bir silah vermekten farksız malesef.

  1. Bu dediğin işte en sağlamından çerçeve testidir. Kadının beyanı esastır’ı “let the linç begin” anlayan aptal sürüye boyun eğmeden kendini savunacaksın ve asla bunlardan özür dilemeyeceksin. Evet hatun bununla sen ne yaparsan yap hayatını karartabilir ama sen mücadele edeceksin ve çerçeveyi koruyacaksın. İstisnalar var tabii ama bu gibi durumlarda gerçek mahkemede ortaya çıkıyor.

   Şu elemanların yaşadığı kabusu yaşamayacağınızın garantisi yok.

   https://www.cnnturk.com/turkiye/cezaevinden-kurtaran-selfie-bu-kez-beraat-ettirdi?page=1

 7. Mahmut abi geçen bi yazının altına yorum yapmıştım ama görmedin heralde, şimdi tekrar yazıyorum: Geçenlerde aldığım Kadın beyni – Erkek beyni (yazar: Serkan Karaismailoğlu) isimli kitabın bir kısmını sizlerle paylaşmak istedim. Bu metini sitede paylaşırsanız diğer hemcinslerim için faydası olacağını düşünüyorum. Kitapta daha bir çok kadın-erkek hakkında işe yarar bilimsel bilgiler mevcut. Bu yazı paylaşılırsa onları da yorumlara yazağım.
  Yazı: https://textuploader.com/dvvy0

  1. Kadına nasıl hizmet ederiz ya da kadını nasıl memnun ederizin bir başka süslü versiyonu bu. Böyle mavi haplı şeyleri neden burada paylaşalım ki?

  2. Serkan Karaismailoğlu aynı zamanda kız arkadaşınızın mensini takip edip ona göre davranırsanız daha sevgilinizi daha mutlu edersiniz minvalinde tavsiyeler veren biri. Bilim var ama kanalize ettiği yer yanlış.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *