Red Man Group Episode 27 Notları – Tabak çevirmek ve dini inanç

Red Man Group Episode 27 – The Curse of The Thirsty Beta podcastına bağlanan birinin tabak çevirmek ve dini inançla ilgili sorusu ve Rollo Tomassi’nin yanıtı :

Sorum Rollo’ya. Geçen yayında bir erkek 30 yaşına kadar bir kadına tekeşli ilişki sözü vermemeli demiştin … Burada bir problemimiz var … Senin dediğine katılmıyor değilim ama ben istisnai bir durumdayım. Zira Hristiyan’ım ve evlilik dışında seks yapmak ahlaki olarak bana yasak. 22 yaşındayım ve kızların bana geldiğini ve istesem yapabileceğimi görüyorum ama … sorunum şu ki hem senin 30 yaşına kadar tek eşliliğe açık olma tavsiyeni dinlediğim hem de Hristiyan olarak tabak çevirmediğim için … senin bekleyen betalarından ne farkım kalıyor?

Rollo : Öncelikle sen kırmızı hapın farkındasın ve bu da seni bekleyen betalardan ayırıyor. Zira o erkeklerin çoğu kendilerine biçilen rol hakkında zerre fikre sahip değiller. Bana sorduğun soruyu aslında sürekli alıyorum. Şu an din ve kırmızı hap ilişkisi hakkındaki kitabımı yazıyorum. Kitabın önemli bir kısmı Hristiyanlık hakkında. Aslında kırmızı hapın dinsel tarafları ile ilgili de bir program yapmak istiyorum.

Eğer sen inançlarına uygun yaşayacaksan ve evlenene kadar seks yapmayacaksan … senin konuşmandan anladığım kadarıyla işlerin yolunda ve 22 yaşından bakıp “8 yıl daha seks yapmayacak mıyım” diyorsun. Beta olduğundan değil. Evet, eğer 30una kadar evlenmeyecek ve inançlarına göre yaşayacaksan, burada asıl mesele 8 yıl daha seks yapmayacak mısın?

Sen nasıl beta değilsin? Benim kitaplarımı okuduğun ve bu programı dinlediğin için. Kitapların hastalığa toptan çare olduğunu iddia etmeyeceğim ama senin bağlı olduğun kiliseyi bilmesem de birçok kilisenin günümüzde feminize olduğunu söyleyebilirim. Modern dating sitesinden John’un dediği gibi kiliseler beta çiftliğine döndü. Bugünün kilise kültürü erkeği daha beta yapma üzerine ve kadının pit stop ekibindeki yerine alıştırma üzerine.  Erkeğin çelişkisi de bu. Kendime öncelik vermem lazım ama dinin başkalarına öncelik vermemi söylüyor.

30una kadar tabak çevirin deme sebebim daha fazla hayat tecrübesi edinmeniz ve kadın – erkek ilişkilerinde daha fazla deneyim kazanmanız için. İnsanlar tabak çevirin derken “birçok kadını sikin” tavsiyesi verdiğimi düşünüyor. Hayır, bunu demiyorum. Demeye çalıştığım, bağlılık yok kafa yapısı geliştirmeniz ve eğer senin için seks mümkün değilse bile yine de aynı anda 3 ya da 4 kadınla çıkmanı tavsiye edeceğim. Hangisinde neyi sevdiğini, neyi sevmediğini deneyimle zira bu kadınlar hakkında hayat dersi almaktır.  Böylece sonunda bir kadınla tek eşli ilişkiye girdiğinde en azından “kadınlarla deneyimim oldu ve kadınlarda neyi sevip sevmediğimi tecrübe ile biliyorum” dersin. En azından bu ilişkiye dini inanç yüzünden itilip zorlanmadım dersin. Zira benden beklenen beni sevdiğini söyleyen ilk kızı almam değil mi?

Bir erkeğin kendini inşaa etmesi ve insanları doğru değerlendirecek tecrübeyi kazanması zaman alır. Kendilerini finansal olarak yukarı çıkarmaları ve eğitimlerini tamamlamaları zaman alır. Bir erkeğin kadının uzun süreli hayat arkadaşında aradığı kriterleri kazanması çok zaman alır. Bir de bunun arzu tarafı var yani gyme gitmen, sağlığına dikkat etmen, kendine bakman da lazım. Yani erkeğin erkek olması zaman alan bir şey.

Diyebilirsin ki “kendimi o kadar geliştirip istediğimi elde edeceğim ama o yine hipergami yüzünden benden daha iyisini arayacak, yok öyle yağma”. Fakat olay öyle düz mantık değil örneğin iş dine gelince bazen öyle değil. Sanırım bu kadar bekledikten sonra aynı dini inançlara sahip bir kadınla evleneceksin.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

32 thoughts on “Red Man Group Episode 27 Notları – Tabak çevirmek ve dini inanç”

  1. Alfa erkeklerin güç seviyesi ile alakalı bir şeydir. Bir toplumda sözü geçen güçlü erkek genllikle alfadır. Ama kadınlar güçten ziyade güce sahip olanı elde etmek istediği için alfa dişi diye bir şey yok. Ama istisnalar vardır, kleopatra, kösem falan felan..

 1. Marjinal olacak ama dinde de adaptasyon oldugunu düşünüyorum.Mesela dini anlayışa gore adem havvadan sonra nasıl çoğaldık.ensestle.ee hani ensest yasaktı.Sonra çocuk evlilikleri meselesinde dönemin arap kabile şartları onu gerektiriyordu ama günümüzdede bunu surdurmeye kalkmak aptallık cunku ihtiyac yok.Cumhuriyetin ilk yıllarında resmi evlilik yaşı 14 e kadar getirildi.Peki 14 yasindaki bir kiz evlenmek için kucuk degilmi.o donemki anlayis yobaz da degildi ki adamlari suclayalim.Savaş sonrasi gereklilik olunca hosumuza gitsede gitmesede doga kanunları kuralları degistirir.Ee eskiden evlenmeden once kadinlarla olmak gunah diyorlardi.eyvallah.ama eskiden 20 ye gelmeden en gec askerlikten sonra millet evleniyordu.ee simdi sartlar 30 ‘ a kadar evlenmene izin vermiyor.Ama buna ragmen toplum 30 una kadar kadınlarla birliktelik yasamayin..olacak iş mi.doğamıza aykırı.Ayrica günah meseleside inanıştan degilde gelenekten gibi.Her günahı işleyebiliyorsun ama kadınla olmak günah.Her haltı günahı işleyip domuz etine gelince ama o günaha benzetiyorum.ee oglum diger yaptiklarin günah değil mi.Toplumun kabul etmediği seyler gunah ama mesela hak etmeden kazan veya tembellik ederek refah yolsuzluk zorbalık topluma uyuyorsa cogu kiside yapiyor ve akla gunah oldugu gelmiyor.cunku toplumca cokta ayip degil.bence bir durust olmama hali var burada.Feminist dusunceler inanislarada etki etmis niye diger gunahlar hakkinda bu kadar hassas degilsin delikanlı.zaten inanışı bir yana biraksak bile toplumda soyle dusunce var.duduklemeyi kotuluk olarak goruyoruz.Sevdigin ciddi dusundugun kadin hakkinda yurdum erkekleri sozum ona kotu dusunmez.kotu kizsada duduklemek lazım.olum duduklemek bir cezami mı….neyse kafam genr karisti 😂

   1. Teşekkür ederim izledim.Öte yandan toplumda dini konularda acaip acaip bilgi karmaşası var.Bugüne kadar bize öğretilen tek anne baba adem havvadan geldiğimiz.Günümüzde başka çoğalma teorilerine destek veren islam bilginleri de var.Mesela Tanrı ademi yoktan var edebiliyorsa buna inanıyorsan çocuklarının da yoktan var edilebileceğine veya babasız doğulabileciğine inanmakta güç olmasa gerek Hristiyanların İsa’nın doğuş düşüncesindeki gibi. Ben toplumun İslam düşüncesinden beslendiğinden ziyade daha çok Hint,İran kökenli inanışların İslamla bir potada eriten bir karma inanışa sahip olduğunu düşünüyorum.Gene öte yandan yaşam koşullarına en mantıklı dinin İslam olduğunu da düşünüyorum.Ha diyebilirsiniz yunan mitolojisine benzer bir sürü doğaüstü hikayeleri var.Evet var olacakta çünkü dinin amacı bu.Hikayenin yaşanmış olup olmaması önemli değil önemli olan o temsili hikaye üzerinden insanlara öğüt vermek.kıssadan hisse hikaye diyorlar ya.İnananların kaçırdığı nokta bu din pembe hayal ürünü şeyler satsın istiyorlar ama din; zengin adamın imkanı var bu imkanı kendine eş harici cariyeler alabilirsin zengin adam diyecek kadar gerçekçi olabiliyor çünkü önemli olan toplumun sürdürülebilirliği ve zengin adam cariyelere bakabilecek güçte.Ama toplumda kadınlar gibi o kadar feminenleşti ki toz pembe hayallere,doğaüstü mistik olaylara bayılıyor.gerçekliği önemli değil gerçekmiş gibi inanıyor.Daha çok olmadı kameralı cep telefonları çıktığından beri Uçan Şeyh vakaları bitme noktasına geldi şükür.Bu arada amacım inanları yargılamak değil İslamın temel hatlarına inanan,inanmanın verdiği derin huzuru yaşayan biriyim.Sadece bazı şeylere inanırken düşünüp inanmak gerektiğini düşünüyorum.Adaptasyonu sağlmakta zorluk çekiyoruz.Gelenekleri şekillendiremiyoruz.Mesela islam misvak kullanmak sevaptır demiyor ama tutturmuşlar misvak.Hacı amca herkesin içinde ağzını gere gere dişlerini göstererek temizliyor sevap olduğunu düşünerek.Halbuki İslama göre önemli olan burada misvak değil sağlığın açısından diş temizliği toplum açısından da kokunla onları rahatsız etmemen o dönem coğrafyasında misvak vardı başka bir bitki olsaydı onu kullanırlardı.Önemli olan amaç.Ama nerde amacı anlayacak akıl adam kutuplara da gitse arap elbisesi giymek sevap diyecek.Bizler neden odaklı toplumlar değiliz sonuç odaklıyız.Müslümanlık kutuplarda ortaya çıkmış olsaydı hacı amcalarımız Türkiye sıcağında mont giyin sünnettir sevaptır derlerdi.Neyse nereden buraya geldik sitenin amacı kırmızı hap,gelişim konuları saptırmayın lütfen 🙂 ))

 2. Bu biraz konu dışı olacak, cevaplarsanız sevinirim;

  Grup içinde, arkadaş ortamı gibi yerlerde. Dışardan nasıl göründüğümü anlayamıyorum bazen. Bu klasik etkileyici mi görünüyorum veya ezik mi gibi değil. Tuhaf, değişik mi konuştum şimdi gibi. Ya da tuhaf, değişik bir şey mi dedim.

  Genel olarak toplumdan çok farklıyım, çocukluktan beri hep izole yaşadım. İlk 18 yaşımda bir arkadaşım oldu. Hayatım boyunca film izledim ve hayaller kurdum. Yaşadığımız günlük hayatın akışına dahil olmadım hiç. Hep başka bir diyardaydım. Kimse beni anlamadığı (üstünlük değil, tuhaflık) gibi ben de kimseyi anlamıyordum. Haftalarca evden çıkmadığım günler oldu. Çıktığımda da sadece alışveriş amaçlı çıktım. Kırmızı hap ve bazı psikolojik şeyleri okuduğumdan beri geçmişteki olayları puzzle gibi yerine oturtabildim. Farkında değildim neler yaşadığımın, neler kaçırdığımın, neler olduğunun.

  Yeni yeni adapte olmaya ve günlük olağan akışta kalmaya çalışıyorum. Fakat dediğim gibi bazen acaba değişik bir tutum gördüler de bana yansıtmadan hiçbir şey yokmuş gibi mi davranıyorlar diye düşünüyorum..

  1. Hadi diyelim ki tuhaf bir şey söyledin

   arkandan tuhaf dediler , dalga geçtiler eeeeee noldu şimdi

   onlar süper mantıklı , game uzmanı piç mi oldu HAYIR

   NORMAL OLMAYA ÇALIŞMA CİDDİYİM
   NORMALİM DİYEN ADAM, NEYE GÖRE KİME GÖRE NORMAL ??

   ONLARI KAFAYA TAKMA

   KENDİ GELİŞİMİNE ODAKLAN .HATALARIN EKSİKLİKLERİNİN ÜZERİNE GİT
   KİMSE DEMEYECEK BİRADER BAK ŞU DA EKSİK GİT ONU GELİŞTİR DİYE

   YİNE KENDİN MÜCADELE EDECEKSİN

   SENİN GİBİ OLAN ÇOK GENÇ VAR

   Darkside a hoş geldin 🙂

   1. İyi güzel de.. kimseyi siklemezsek en sonunda kimse bizi yanında istemez (kızlardan bağımsız, çevre için konuşuyorum) dolayısıyla ortamın frekansını yakalamak falan gerek. Yoksa kızlara karşı zaten normal olmalıyım desem bu sitede ne işim var yani 🙂

    Cevap için teşekkürler.

 3. Şimdi bir sorum var . Bir kadın hipergamisini kontrol atına almak için hangi hareketleri yapar ? Çünkü hipergami kontrolüne veya hipergami patlamasına şahit olmuş olabilirim.

  Olay şu : Dershanede soru sormak için soru ofisine gittim. Bir tane kadın hoca ben sorularını cevaplarım dedi .Yanında 2 tane daha hoca olmasına rağmen. Kadın da 26-27 yaş aralığında HB5,5-6 biri . Neyse , daha sonrasında geldi yanıma oturdu . Soruları çözdürürken fark ettim ki bacak bacak üstüne atmış ve ağırlık merkezini bana çevirmişti . Ve aynı anda da bir elini bacaklarının arasına almış sıkıştırıyordu elini . Sesinde de heyecana bağlı çatallanma vardı . İlk başta aldırmadım ama bakalım başka ne yapacak diye bekledim . Sonrasında ise ayağını bacağıma sürtmeye başladı . Soruları çözerken omzuma , elime dokunarak samimi bir ortam sağlamaya çalıştı sanırsam .

  Biri bunun ne olduğunu açıklayabilir mi ? Çünkü ikilemde kalıyorum bu durumda . Çıkardığım iki sonuç var :
  1)Bu kadın hipergami olarak beni seçip ileride s-kapanışı yapmaya çalışacak
  2)Ben mal olduğumdan öyle sanmışım

 4. Peki Mahmut abi dini inancindan dolayi seks yapamiyacak birinin uzun süreli bi ilişkiye girmesi ne kadar mantiklidir sence?

  Ve kırmızı hap felsefesinde önümüze çizilen tablo seks yoksa kız olmasınin bi manasi yok yani esas amac olayı direk seks eşiğine getirmek.Ya da benim anladigim seks yoksa o ilişki saglikli değil gibi.Dini inancindan dolayi seks yapmayacak kisi iliskiyi nasil goturecek ?

  1. Mahmut Hoca imkanı olan adam tabak olarak cariye çevirebilir mi ??? :))) olum Adam nereden bilsin Red pill in ortaya koydukları da İnanışının getirdikleri gereklilikler de ortada.Aklı olan birisin Muhasebeni yap.Muhtemelen eninde sonunda bir İlişki,evlilik.. kuracaksın.İnanışının hukuk kurallarının olduğu bir düzende evlilik tarzı eylemlerde erkekte kadında korunur.Ama günümüz hukuk kurallarının olduğu düzende daha çok çok kadın korunuyor adam ortada bırakılıyor.Onun İçin dengeli bir yol seçmelisin.Kendine uyarlamalar yapmalısın inanışınla seni çatıştırmayacak . Mesela ben eninde sonunda evleneceğim.Ama resmi nikah yerine imam nikahı kıyacağım.Devlet nikahsız yaşayan çiftlere nasıl izin veriyorsa bana da izin verecek.(Toplumda imam nikahlıyım dersin ama resmiyete hukuka yolun düşerse öylesine yaşıyoruz dersin çünkü resmi nikah olmadan imam nikahı kıymak suç).Bunun gibi en az zararla çıkacağın yollara başvurmalısın.Mümkünse seks yapmam daha iyi ama inanışımla ters düşüyorsa şu yolu çizeceğim.İlişki yürüteceğim.Seks yapamıyor olsam bile en azından ilişki tecrübem olur.Her zaman sana en az zarar en çok fayda verecek yolu dene.Bununla beraber Hard Monk mode inananlar için paha biçilmez bir strateji bence.Hazzı erteleyip seks yapmayacağım kadınlara bu dönemde kendi gelişimime odaklanacağım.Belki bazen günahsal sorumluluğunu üstlenip yapabilirimde bilemiyorum nasıl diğer günahların sorumluluğunu üstelenebiliyorsam bazen ama bana sorarsan doğrusu inanışınla çok ters düşmemen.tercih meselesi

   1. İmam nikahı güzel bir çıkış yolu gibi görünüyor ama ben aklı başında bi kız ve kız anne-babasının dindar bile olsalar resmi nikahsız bi evliliğe onay vereceğini sanmıyorum. Nikahın/aktin/sözleşmenin mantığı cinselliği kontrol altına alıp sağlıklı aileler ve nesiller kurarak toplumun düzenini sağlamaktır. Her iki tarafın hakkı da korunur ki düzen sağlam olsun. Nikahı kimin kıydığının bi önemi yoktur. Önemli olan işlevin yerine getirilmesi. İnsanların küçük köylerde kendi yağlarıyla kavrulduğu, kimsenin bir şey kanıtlamak için imzalı belgelere gerek duymadığı, devlet teşkilatlanmasının olmadığı bir yerde en yetkili kişi imam/ağa filandır. Onların onayı toplumun onayı anlamına gelir. Günümüz koşullarında hangi imamın böyle bi statüsü var? “İmam nikahlıyız.” demek sizi ancak akraba ve komşunun gözünde “ahlaksızlar!” durumuna düşürmekten kurtarır. Ne erkeğin ne de kadının yasal, hukuki haklarını korur. Koca, kadının ihtiyaçlarını karşılamadığında kadın kime şikayet edecek? Anasına babasına etse anlamı yok çünkü hukuki yetkileri yok. Mahkemeye gitse ne olacak aranızda bi sözleşme, akit bişi yok ki. Ev arkadaşı gibi bişeysiniz. Ya da dine göre kocanın korumasında olması gereken evli bir kadının sağlık giderleri hala babasının sigortasından mı karşılanacak? Günümüzdeki hukukun erkeği korumadığı konusunda haklısınız. Bu konuda bireysel olarak pek bir şey de yapamazsınız ama bence resmi nikahta mehir konusu konuşulsa dini nikaha gerek kalmayacak çünkü günümüzdeki dini nikahın Kurani hassasiyetleri karşıladığını sanmıyorum. Şöyle düşünüyorum: İslam dini indiğinde nikah akti uygulaması o zamanın aklı başında ateistlerinin de işine gelen, onların da hakkını koruyan bi düzenleme olmuştur. Bir geçiş dönemindeyiz bugün, insanlar yeni düzenlemelere ihtiyaç duyuyor. Müslümanlar öyle bi sistem kurmalı ki hem inanca ters düşmesin hem de inanmayana da faydası olsun. İslam, indiği toplumu düzeltmişti ve kuralları makul yaşamak isteyen gayrimüslimlerin de yararınaydı. İslamın mantığı bu yani. Bugün bunun yolu nasıl olur ben de henüz bulamadım 🙁 Sizinle aynı inanca sahip bilinçli bi aileden gelen kızla evlenmesiniz. Boşanma durumunda aile kızı aşırıya gitmekten koruyacaktır.

  2. Sözlülük veya nişanlılık aktinde.
   İslam reşit yaşta evlenmeyi önerir. “30 yaşına kadar evlenme” önerisi anca TRP’cilerde geçerlidir. İslamiyette zaten kadınlar, kocalarına itaat ile zorunludur. Modern kadın gibi hipergamilerine oynamaları itikad ve sosyal baskı ile dizginlendiği için zaten dindar ailelerde feminize problemler yaşanmaz.
   Reşit yaşa geldiğinde evlenmese dahi yine İslami kaidelerce kadınlardan uzak durması gerekecek. Sadece zina değil, nikah bağı olmayan bir kız ile tensel temas da dinen caiz değil.

 5. Altta verdiğim yazı hakkında bir yazı yazılabilir. Maskülenlik ve sıkıcılık arasında ki fark nasıl ayarlanır?
  O çizginin neresinde olmamız gerekli?

  Yazıdan kısa bir alıntı bırakıyorum.

  “Şimdi kafamda 2 düşünce var. Ya bize erkeksi gelen hareketler kadınlara erkeksi gelmiyo. Ya da kadınların maskülenite dışında ilgisini çeken başka şeyler var.”

  http://baycentilmen.com/kadinlar/günümüz-erkeksiliğinin-sıkıcılığı/

 6. Muhafazakar bir erkek olarak Hristiyan arkadaşla aynı sorunu paylaşıyoruz. Trp ve İslam inancı bazı yerlerde uyuşmuyor. Aslında Trp çoğu yerde İslam inancının emrettiği şeyi öğütlüyor. Bence kırmızı hapı alıp ayakta kalmakta en çok zorlanan kesim dini inancı olan kesim. Çünkü dini inancı baskın olmayan kişi rahatlıkla tabak çevirirken dini duyguları baskın er kişi tabak çeviremiyor. Bu sebepten dolayı benim de dahil olduğum kişilerde analiz paralizi ortaya çıkıyor(devamlı yazı okuyup uygulama azlığı).
  Fakat bu her zaman geçerli değil. Maskülin benliği geliştirmek olsun, shit testlerden haberdar olmak, betalıktan ve mavi haptan uzak olmak gibi kavramları gerçekleştirebiliyoruz. Fakat çözüm de bu inanca sahip olan kişilerden tercihte bulunmak. Hele bir de kriter sahibi olan kişiyseniz(sarışın,beyaz ten, tercihen renkli göz, akıl ve olgunluk vs.) aradığınızı bulmak oldukça zor 🙂

 7. Aynı sosyal çevreden tabaklar yaratmak mantıklı(okul vs.)
  Sonuçta bunu bilen kızlar gözündeki değerin istemsizce artacaktır.Bunu kabul etmeseler bile…

 8. Hırs yapıp seni daha çok istemelerini sağlarız.Sonuçta rekabet yaratmış oluyoruz.
  Sadece flört ederek ama flörtü inkar ederek.(alaycı tavırla)

 9. Okul dönemlerinde yapıyordum dostum.
  Çok fazla kızla çıktım ve konuşuyordum.Arkamdan sallayan kızların bile bir eğilimi oluyordu.

   1. Aynen öyle dostum 3 tanesi birbirini biliyordu mesela.Ama yarış halindelerdi.Doğru duruşu ve alaycı tavrı bozmadığın sürece sana oturup seyretmek kalıyor.

    1. O zaman sen Mehmet, Ahmet ve Berke kişiliklerine de öğret bu iş nasıl oluyor diye 😀 Okeye dönerken aynı yerden yorum mu giriyorsunuz yoksa bir çoklu kişilik olayı mı var?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *