Tabak Teorisi

Manosphere‘in öne çıkan figürlerinden Rollo Tomassi’nin The Rational Male kitabında ve bloğunda yer alan en önemli kavramlardan biri olan Tabak Teorisini (Plate Theory) ele alacağım. Eğer İngilizceniz varsa, gidip oradan okuyun. Bu aşağıdaki birebir çeviri değil ama hemen hemen aslına uygun bir çeviri.

Tabak teorisi şu : Bir erkeğin, aynı anda “çevirdiği” birçok ilişki adayı kadın olmalı. Her tabağı, yürüdüğün bir kadın olarak düşün. Bazıları düşüp kırılsa, bazılarını sen çevirmeyi bıraksan, bazıları da yeterince hızlı dönmese de, teorinin özü şu : bir erkek opsiyonları kadar kendine güvenli ve değerlidir. Tabak çevirmek, kız tavlama sanatının en önemli direği olan bolluk hissinin yegane gerçek kaynağıdır. Bolluk hissi, yani bir erkeğin tek bir kadına muhtaç olmama hissi, birden fazla opsiyonu olmasından kaynaklanır.

Tabak çevirmek, ilişki özürlü, sekssiz, ya da kadın elinde oyuncak beta erkeklerin birçok problemine çözüm olabilecek, güçlü bir yaşam tarzı. Aslına bakarsan tabak çevirmek, bir erkeği sadece kadın-erkek ilişkilerinde değil, hayatın her alanında güçlü ve başarılı yapabilecek güçlü bir yöntem. Opsiyonları olan bir erkek güçlü bir erkektir. Bu opsiyonlar ve güç ise, erkeğin kendine güveninin kaynağıdır. Opsiyonları olmayan bir erkek, muhtaç bir erkektir. Bu muhtaçlık, kendine güvensiz ve yokluk mentalitesine sahip bir erkek yaratır. Muhtaç bir erkek, özgür değildir.

İlişkilerin En Önemli Kuralı

Her türlü ilişkide, elinde en çok güç olan taraf, diğerine en az muhtaç olan taraftır.

Bir erkek daha çok tabak çevirdiğinde, daha fazla kadını idare ettiğinde, birbirine eşit opsiyonları olduğunda, bilinç altında şu doğal anlayışa sahip olacaktır : bir adaydan birşey çıkmazsa da , diğerlerinden birşey çıkacaktır. Bu anlayış, erkeğin davranışlarına, sesine ve vücut diline, kadınların bilinçaltınca hızlıca kaydedilen ve erkeği oldukça çekici yapan detaylar olarak yansır. Tabak çevirmenin verdiği bu bilinçaltı ipuçları, oldukça rekabetçi bir yapıya sahip olan kadınların bilinç altında bir tahrik yaratır : “bu adamın opsiyonları var, onu rekabet etmeden, sırf bir gülüş ve sahte seks vaadiyle elde edemem”.

Tabak çevirmek
Tabak çevirmek

Birçok Pick Up Artist (PUA) komunitesinde bu önemli yaşam biçimini, taklit etmenin önemi ve yolları ön plana çıkar. Ukala – Eğlenceli (Cocky – Funny), opsiyon eksikliğini maskelemeye yönelik böyle bir tekniktir. Yani “Ukala – Eğlenceli”, tabak çeviren bir erkeğin doğal bir özelliği iken, tabak çevirmeyen erkeklerin taklit etmesi gereken bir özelliktir. Bu nedenle tabak çeviren alfa erkekler doğal olarak ukala ve eğlenceli iken bunu taklit etmeye çalışan erkekler ilk yaklaşma ve göz kontağı gibi en basit adımlarda bile zorlanır. Tabak çevirmek aynı zamanda “sikimde değil” havasını doğal olarak veren bir yaşam biçimidir ki birçok aday tabağı çevirirken “sikine takmamak” çok kolay birşeydir.

Pompalı Tüfek Yöntemi

Tabak çevirmenin en önemli yararı, erkeği hem bekarken hem de uzun süreli ilişki içinde iken “o özel tek kadın” bağımlılığından kurtarmasıdır.

Uzun süreli ilişki dışında erkeklerin büyük bir kısmı, sniper yöntemi olarak adlandırılabilecek bir ilişki stratejisi izlerler. Beta erkek sıklıkla tüm zamanını, enerjisini ve kaynaklarını hedefi sabırla beklemeye, o sabırla beklediği doğru zaman gelip de hedefindeki kıza niyetini belli etmeye adar. Bu “kız”, bütün bu bekleme / kur yapma dönemi boyunca, beta erkeğinin hedefindeki tek hatun kişidir. Bu proses birkaç haftadan, bazı uç örneklerde birkaç yıla kadar sürebilir. Bu bekleme süresi boyunca beta erkeği, en önemli kaynağından fedakarlık yapar – diğer potansiyel fırsatlar. Tabak çevirme teorisini kullanan erkek ise bu saçma (ama maalesef çok yaygın) durumdan kendini koruyabilir ve kadın peşinde koşarken birçok hedefe seri halde yönelir (pompalı tüfek yöntemi). Kadınsı koşullanma ile beyni yıkanmış beta erkeği balığı olta ile avlarken, tabak çeviren erkek balığı çok geniş bir ağ ile avlar. Ağa takılanlardan beğendiklerini alır, beğenmediklerini tekrar suya atar.

Uzun süreli ilişki içinde tabak çevirmek biraz daha özelleşir. Sadık erkeği olacağı o özel kadını bulduğu masalına inanan beta, kadınına her davranışı ile kendisinin tek seks ve cinsel yakınlık kaynağı olduğunu belli eder ve bunu yaparak da ilişkide tüm kartları ve gücü de kadına bırakır. Zamanla tek seks ve cinsellik kaynağı olan bu kadına bağlanan beta, paralelde dönen tabak da olmadığından, bu kadına bağımlı olur ve onun kendisine karşı şiddeti artan yanlış davranışlarını sineye çeker. İlişki içinde iken bile gizli kapaklı bir şekilde başka alternatifleri olduğunu kadınına hissettiren erkek ilişkilerdeki güç ilişkisini dengeler. Hayatta başarılı birçok erkek bu prensibin doğuştan farkındadır ve bu nedenle de bu erkeklerin çoğu evlilikten uzak durur. Uzun süreli ilişkide tabak çevirmek, aynı anda  cinsel ilişki içinde bulunulan farklı kadınlardan ziyade, erkeğin kadınının hayal gücünde alternatifler yaratması gibi ince yöntemlerle devam eder ama bu haliyle bile erkeği, kadına bağımlı yapacak ve güç dengesini aleyhine çevirecek davranışları azaltır.

Doğal Seleksiyon

Ağ ile balık avlama teşbihi ile anlattığımız gibi tabak çevirmek erkeğin daha büyük bir fırsat havuzundan eş seçmesine ve bu fırsatları kendi kriterlerine göre çevirmeye devam etmesine ya da bırakmasına imkan sağlar. Bunun iki yararı var : Öncelikle tabak çevirmek erkeğin kendi zevki ve tatmini için nasıl bir kadın istediğini anlamasına imkan veren bir deneyim ortamı sağlar. Deneyim acımasız bir öğretmendir ama bir erkeğin bulabileceği en iyi öğretmendir. Kimin deneyim ve brikimi daha iyidir, okyanuslara açılan gemicinin mi, bir gölden öteye gidememiş kayıkçının mı? Fırsatlar ve opsiyonlar bir erkeği değerli yapar.  Rock yıldızları, sinema oyuncuları, profesyonel sporcular kadınlara ünlü oldukları için çekici gelmezler, bütün dünya aleme kadınlar konusunda opsiyonları olduğunu gösterdikleri için çekici gelirler.

Tabak Teorisi ne değildir?

 Tabak çevirmeye karşı çıkanlar genelde “ak/kara” bakışlı bir eleştiriler. “Kadına olan saygılarından dolayı aynı anda birden fazla kadınla içli dışlı olamam” ya da “yani ona yalan söyleyip gizlice başka kadınlara mı yürüyeyim?” diye sorarlar. Bunlar kadınsı (feminin) sosyal geleneklerden kaynaklanan sorular. Bu kadınsı sosyal geleneklerin zaten varlık amacı erkeklerin opsiyonlarını yok ederek kadınları kadın-erkek ilişkilerinden asıl seçici konuma getirmektir. Bir oğlan çucuğunu ya da erişkin erkeği aynı anda birden fazla kızla / kadınla görüşme fikrini duyunca bile kendini suçlu hissetmeye şartlandırırsanız, bu “kadın seçer” dinamiğini güçlendirmeye yarar. Şurası kesin, kadınlar kendi cinselliklerinin seçicileridir ve öyle olmalıdır. Ama cinsel seçilimi (eşeysel seçilim) yapanlar erkeklerdir. Özellikle feminizm ve cinsel devrim sonrası kemikleşen feminin sosyal geleneklerin saklı amacı, cinsel seçilimi kadınları kayıracak şekilde bazı kurallara bağlamaktır ve erkekler bu geleneklerle şartlandığı sürece, kadınlar gücü elinde tutacaktır.

Dövüş Klübü
Biz kadınlar tarafından yetiştirilmiş bir erkek nesliyiz. İhtiyacımız olan cevabın başka bir kadın olduğundan kuşkuluyum – Dövüş Klübü

Bu dinamiği alt etmenin yolu, acımasız bir dürüstlük ve aynı anda görüştüğün kadınlarla bağlanma olmadan ilişki yürütmektir. Eğer görüştüğün kadınlara, bağlanma sözü vermezsen ve kendilerine bağlanmadığını dürüstçe gösterirsen, tabak çevirmeyi başarılı bir şekilde yapabilirsin. “Eğer kadına bu konuda dürüst olursam beni terk eder ki” diyenler bolca çıkacaktır. Feminin sosyal geleneğinin yumurtladığı “girl power” (kadın gücü) hapını yutan erkekler (ki erkek nüfusunun çoğunluğu), tabak çevirme fikrinden bile çok korkarlar. Oysa genellikle bir kadına onun tek opsiyon olmadığını üstü kapalı göstermek, o kadının gözünde erkeğin değerini arttırır. Kadınların ilişki dinamiğinin temel dinamolarından biri olan rekabet kaygısı (competition anxiety), kadını o erkekten uzaklaşmaktan ziyade, onu elde etmeye itecektir. Tabii ki bazı kadınlar bunu kabul etmeyecek, bazıları da diğerlerini yakalayınca çekip gidecektir. Ama unutma ki, tabak çevirmenin temel prensibi, hiçbir kadının özel olmadığıdır ve bu kadınların gitmesi, tabak çeviren erkek için sadece onların yerinin doldurulması anlamına gelir.

Ve son olarak da tabak çevirmek, kadınlar konusunda seçici olmamak anlamına gelmez. Bir tabağı çevirebilecek olman onu çevireceksin anlamına gelmez. Bazı kadınlar ilişki kurmaya değmezler ve bir erkek bu kadınları çevirmeyi hemen bırakmayı öğrenmelidir. Aslında tabak çevirmek, birçok opsiyonu olduğu için, erkeği daha seçici kılar, daha az seçici değil.

Rollo Tomassi : Kırmızı Hap camiasının en önemli figürlerinden biri olan Rollo Tomassi'nin The Rational Male kitabı her erkeğin okuması gereken başucu eseri. Oldukça popüler olan The Rational Male bloğunun da sahibi  de olan Rollo,  The Rational Male - Preventive Medicine (Volume 2)  ve The Rational Male - Positive Masculinity: Positive Masculinity (Volume 3) adlı kitapları ile ilk kitabındaki fikirleri daha da geliştirdi.

Rollo Tomassi'yi burada Rollo Tomassi etiketinde de takip edebilirsiniz.
Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

22 thoughts on “Tabak Teorisi”

 1. şunun adam akıllı yapan kırmızı hap gerçekliğini bambaşka bir noktaya ulaştırmıştır. bence bu dönüm noktası.

 2. Şimdi hocam yazıyı tam anlamıyla okudum ve anlatılmak isteneni de anladım .
  Gelgelim bunun uygulama kısmına ha işte burada maalesef benim ortamım hiç müsait değil hakeza
  Ben doğu da okuyan ve okuduğum bölüm gereği de buna fazla vakti olmayan biriyim .Yani bu tabak olayınında anladığım kadarıyla sosyal ortamın dışında olması gerektiği yönümde izlenimler var. Bu noktadaki benim gibi olan arkadaşlara önerileriniz nedir .

  Not: 4 yıllık bir ilişkide terk edildim ve yaşımda 25+ olmasınıda göz önünde bulunudurursanız sevinirim

  1. Hocam maalesef eğer coğrafyada kadın yoksa ya da tabak çevirmek sakatsa yapılabilecek birşey yok. Ama önce durum böyle mi görmek lazım. Ben doğuda değil de iş için çok fazla iç anadolu kentinde bulundum. Oralarda da kız bulunuyordu ama yatmalı tabak çevirmek çok zordu. Birini sevgili yapana kadar belki belki paralel yazıyordum. Ve böyle tutucu yerlerde online dating daha mantıklı.

   Doğu’da tabii töre dolayısı ile iş riskli yani ben 20lerimde siklemezdim şimdi canım tatlı.

 3. eğer görüştüğün kadınlara, bağlanma sözü vermezsen ve kendilerine bağlanmadığını dürüstçe gösterirsen, tabak çevirmeyi başarılı bir şekilde yapabilirsin.

  bunu nasıl yapıyoruz? yani bizimle sevgili olmak isteyen kızı hem sikmeye devam edip hem de düşürmeden nasıl çevirebiliriz. redpilliyken kızla bir süre takılınca kız aşık oluyor zaten. aşık olan (olduğunu düşünen) kıza yaklaşım nasıl olmalı?

 4. cinsel seçilimi yapan erkekler midir? bırak biyolojiyi, seçilimin sözlük anlamından bile haberi olmamalı bunu söyleyenin. bugün bile erkeklerin seçimleri yüzünden bakir ölen kadın sayısı, kadınların seçimleri yüzünden bakir ölen erkek sayısına göre oldukça komik bir sayı olmalı. üstelik tek eşliliğin yaygın olmadığı sapiensin 300 bin yıllık tarihinde bakir ölen erkeklerin oranı bugünkünden çok daha yüksekti. hal böyleyken cinsel seçilimi erkek yapar demek komik.

 5. Bana herşey çok mantıklı geldi. Ama Türkiye’de her kadın evlenmeyi amaç görüyor yani bir kadına açıkça sana bağlanmayacağım demek biraz mantıksız değil mi? Kadına bağlanmama sözünü neden açıktan söylemek gerekiyor?

  1. Evet mantıksız. Doğru erkek kadınla bu konuşmayı yapmak zorunda kalmaz. Söz vermez ama bunu söze dökmek zorunda değildir. Aslında tam tersi hatun seni uzun süreli ilişkiye çekebileceğini umar sen bu umudu kırmazsın ama bu umudu güçlendirecek yalan da söylemezsin.

 6. Tamamını okudum ve benim kafamı karıştıran bir kaç şey var yanıtlarsanız sevinirim. Bu tarz yazıları okuyan kişiler sosyal fobi/depresyon/özgüven eksikliği yaşayan kişiler, enazından ben öyleyim 🙂 ben daha 1 kızı seçeneklerimin arasına koyamıyorken 5-6 kızla konuşmamızı felan istiyorsunuz. Belki ilerde bu dediğinizi başarırım ama şuan çok absürt geldi.

  Mesela diyelim 5 kızı cebe attık 1 tanesi ezgi… Bunu daha çok sevdik bunla konuşuyoruz. Fakat diyoruz ki diğer 4 kızlada az buçuk konuşayım, muhabbeti kesmiyim daha çok sevdiğim gitse bile seçeneklerim olacaktır. Şimdi diyelim ben o 4 lünün içinden 1 iyle konuşuyorum ezgi geldi gördü imalı bir şekilde ”ooo merhabalar, ooo ”isminiz” bey napıyorsunuz, bu kız kim?” gibi tepkilere maruz kalıcağız hatta daha ileri giderse bu ezgi küfür yiyeceğiz, tokat yiyeceğiz. Bunu gören az sevdiğimiz kız demek sen ezgiyle de konuşuyodun diyip o da yol vericek. Ve bu böyle sürdüğü sürece elimizde elde 0 kız devam edicez yolumuza. Gerçekten böyle olmaz mı? Sonuçta burası Türkiye karşı cinsle biraz da olsa iyiysen başka kızlarla konuşmanı asla istemez,kıskanır,sahiplenir.

  Zaman çok önemli bir şey. Bu 5 kız bizim zamanımızı yiyecek tüketecek başımızı ağrıtacak. Düşünsenize kız whatsapptan mesaj attı, sonra aniden diğer kız da attı eyvah… Beyin yorulur yemin ediyorum 😀

  Ben diğer yazıya geçiyim hemen şimdiden size TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM 🙂 varolun 🙂

  1. Sana tokat atacak bir kız mı seviyorsun yoksa davranışlarından cesaret alarak sana rahatlıkla tokat atmasını mı sağlıyorsun?

   çok ilginç. demek ki sağlam duruş göstermede problemlerin var. önce sağlam duruşunu gerçekleştir.

   ne demek bir kızın sana tokat atması? üstelik sevgilin bile değilken. sakın kızların erkeklere tokat atması normaldir deme çok pis küfür ederim sana. sakın yapma bunu.

   1. Siz genç neslin bir diğer problemi de çok fazla ulaşılırsınız. Zamanında bir hatun bize cep telefonunu kastedip “bak bu kocamın ipi, çekiyorum geliyor” demişti. Kızlarla sürekli whatsapp bağlantısının ve mesajlaşmanın bir problemi sizin sürekli ellerinin altında olmanız. Ben kendi uzun süreli kız arkadaşımla toplasan 15 dakikadan fazla mesajlaşmıyorum ve her mesaj arası 10 – 90 dk falan olabiliyor. Eğer başından kadın çerçevesi ile her mesaja hemen cevap vermek zorunda olacak şekilde boynunuza tasmayı takarsanız, tabii ki tabak çevirmek sizi yorar.

    1. Peki bu durumu ortadan kaldırmak için günicinde zaman zaman telefonumuzu kapatmak nasıl bir çözüm? Ya da aramasını yanıtlamamak ve sonra dönüş yapmak? Bunda da hesap sormalar ve trip atmalar, neredeydin konuşmalarına maruz kalıyor erkekler.

     Telefon konuşması ve mesajlaşma için ideal oran, pratikte sana göre nedir? Eğer çok uca kacilirsa yeteri kadar vakit ayırmayıp bu sefer hiç ilgi gösterilmemiş olunuyor.

     1. Cango: pek sevgili tecrübem olmadığı için tokat olaylarıyla karşılaşmadım ama karşılaşsaydım izin vermezdim tabi. Tavsiye için teşekkürler aklıma yazdım 😀

      Mahmut abi: Burada ortalama bir süre önemli ozaman.(anladığım kadarıyla: 15 dakikadan fazla mesajlaşmamak -her mesaja aniden cevap vermemek,durmadan telefon başında mesaj atmışımı diye bakmamak)
      Benim her iyi anlaştığım kız hep,durmadan,her saniye konuşmak istiyor. Hatta bazen ileri gidip ne yaptıysan raporlıycaksın tarzına bile gidebiliyor. Bunların haricinde bunu da aklıma yazıyorum 😀

      Ly: Güzel bir yorum/soru. Umarım cevap gelirse sen de ben de öğreniriz. Benim karşılaştığım kızların çoğu (%80-90 denicek kadar büyük bir oran) deli gibi konuşmak istiyor. Konuşmassanda aldattığını sanıyor, kendinden soğuduğunu sanıyor ve sana kızıyor bana mesaj atıcaksına kadar geliyor olay 😀

  2. Bu yazısında soruların hepsine cevap var.

   Öncelikle 5 tabak çok. Pratikte 3 iyi.

   Senin temel derdin koca bir paragraf yazacak şekilde kendini hemen kadın yerine koyabilmen. Biz buna kadın merkezli düşünmek diyoruz ve çerçevenin tam tersidir. Ezgi ne diyecek, ne düşünecek, ne yapacak?

   Bir diğer problem de bir erkeğin kendi sosyal çevresi dışına çıkamadığı için kızların birbirini görebilir olması. Oysa diyelim ki kızların hiç biri senin çevrende değilse birbirlerini görme şansları az. Yakalanır mısın, yakalanırsın. Ben mesela kız arkadaşım varken tabak çevirmiştim ve kız arkadaşım yakalayıp beni terk etmişti. O zaman takmamıştım ama 10 sene sonradan geriye baktığıma sonradan gidip çok yanlış bir kişi ile evlendim, ayrılmasak muhtemelen evlenirdik ve o hatun daha iyi bir alternatifti. Erkeklik işi risk işi. Kaybetmeyi göze alma işi. Ama uzun süreli ilişki yaşarken tabak çevirmeyin tavsiyesini de veriyorum sonraki yazılarda.

   Dediğim gibi şu an kızları kendi varlığıyla çekemeyen ama onları çekmek ve elde tutmak için çok çaba harcamak zorunda olan bir erkek perspektifinden bakıyorsun. Bu erkek her zaman ben ne derim değil Ezgi görse ne der diye düşünür. Zira onun topluma montaj amacı gerektiğinde kendini kadın için feda eden piyon olmasıdır. Bu kafadan çıktıkça aslında tabak çevirmenin zor olmadığını anlarsın.

   1. Güzel, kafama yattı Mahmut Abi. Uzun süreli ilişki var önümüzde (uzun süreli sonuçta değerli tabii) bu kumara benziyor, tabak çevirmek riskli ya başarırsın yada batarsın. Ben bu kumara bulaşmam. 🙂
    Ama uzun süreli ilişki yoksa ben bu taktiği denerim valla 😀

 7. Mahmut hocam merhaba 2 gün önce bir soru sormuştum fakat yanlış yere sorduğum için yayınlanmadı şimdi doğru yerdir umarım.

  Hocam benim şöyle bir sorunum var belki de sorun değildir. Şu an tatlı bir kız arkadaşım var 6aylik. Kızla beraber mutluyum,vakit geçirmesi hoş bana katkı sağlayan ve destekleyen Bir kız. İlişkide hiçbir sorun yok yani.

  Fakat ben kızın yanında olmadığım zaman diğer kızların enerjisinden etkileniyorum. Bugün antrenmanım vardı mesela çıkışta antrenmanı izleyen bir kız çok tatlı geldi. Bu sadece 1 seferlik değil birden çok kez oluyor dışarda. Sorun acaba kız arkadaşımı seksi bulmamamdan mı kaynaklı yoksa benim dürtülerim fazla biraz baskılamam mı gerekiyor, yaşadığım normal bir durum mu yoksa bir problem mi onu bilmek istiyorum.

  Herhangi bir uzun ilişkide de bütün erkekler böyle mi mesela, yoksa benim böyle hissetmemem mi gerekiyor ?

 8. Mahmut bey üst yorumlarda bahsettiğiniz şekilde benimde bir ilişkim sonlanmak zorunda kaldı.Biliyorsunuz günümüz Türk kızlarının büyük bir çoğunluğu sığ düşünen,boş kafalı ve kolay lokma(işinizi biliyorsanız tabi ki).Ben kendime düşünce biçimi ve hayata bakış olarak çok yakın bir kadına sahiptim fakat tam olarak tabak çevirme sayılmayacak bir olaydan dolayı bitirmek zorunda kaldık.Bu tarz durumlarda öneriniz nedir?Bu arada kızla tam bir sevgililik durumuna gelmemiştik ama çok yakındık…
  Ve ikinci bir sorum genelde etkilemek istediğim kadınları hiçbir şekilde yavşama vs. olmadan onların ilgili olduklarını belli edecekleri şekilde etkiliyorum ve flört dönemi dediğimiz dönemi başlatıyorum fakat sonrasında sanırım yelkenleri suya indiriyorum ve sahiplenme içgüdümle davranıyorum ve sonuç hüsran oluyor genelde…Yani anlatmak istediğim başta red pill etkisinde davranışlar gösterirken,güzel buluşmalar,flört dönemleri yaşarken bir sonraki aşamaya geçişte hep sıkıntılar yaşıyorum ve maalesef hüsrana uğruyorum bu konuda sizce nasıl hareket etmeliyim.Saygılar…

 9. Tabak çevirmenin ileride ciddi boyuta geçmek için iyi bir alternatif olduğunu düşünüyorum.Kesinlikle tabak çevirme sayesinde kimseye bağlanmak zorunda kalmıyorsun ve istediğin zaman istediğin insanları rahat bir şekilde tanıyabiliyorsun.
  Bir bayan olarak beni tabak olarak erkeğe hayır demem, yeterki o da benim tabağım olsun.Zaten bir bayan olarak da erkeğe bunu açık bir şekilde dile getiririm.
  Eğer arkadaşlık flört sevgililik kavramları iç içe olacak ama ilişki olmayacaksa, yanı adı konulmamışsa sen benim için ne olursa olsun sadece oltayı atan balıkçısın.
  Aslında tam olarak şunu söylüyorum 😀
  Denizdeki tek balık değilim, daha iyilerini bulma şansın elbetteki var, kimse mükemmel ve vazgeçilmez değil, ancak sende tek balıkçı değilsin, eğer ilişki olmayacaksa, benim açımdan bakış açısı bu olacak.
  Kısacası demek istediğim şey şu, tabak çevirmek gerçekten işin hakkı veriliyorsa ve ortada kandırma duygu ile oynama yok ise güzel bir seçenek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *