Saha Raporu – Instagram’da Mesaj Oyunu

Merhabalar, saha raporuna başlamadan önce sonuçta başarısız olduğumu belirteyim gerisini okuyup okumamak size kalmış. Şimdiden teşekkür ederim.

19 yaşındayım ve üniversiteye başlayana kadar kızlarla konuşamıyordum bile. Bir kız bana selam verdiğinde hatta gülümsediginde bile heyecanlanıp orayı terk ediyordum. Ki üniversiteye başlayana kadar markette kasiyer bayan olduğunda bile elim ayağım dolanırdı. Dışarıya tek başıma çıkmaya korkuyordum bu arada, yani o marketlere de hep ailemle gidiyordum. Bunları durumum hakkında bilgi vermek için söylüyorum.

1 yıldır hem bu siteyi okuyorum hem de youtube da bu konuyla ilgili bulduğum birkaç yabancı kanalı takip ediyorum. Ve utangaçlıgımı yenmede en etkili olan şey bir abimle dansa başlamamız oldu. Bir yıl içinde bir kıza yürümedim ama utangaçlığımı büyük ölçüde yendim. Kızlara normal bir insana nasıl davranıyorsam öyle davranmaya başladım ve dans bu konuda çok etkili oldu. Aynı şekilde artık dışarıya çıkmaktan çekinmemeye başladığımı da söyleyeyim, çünkü insanları takmamaya başladım. Ancak bir yılın sonunda hayatımda ilk kez bir kıza yürüdüm ve sonunda başarısız olsa da bana çok şey katan bir oyun çıkardığımı düşünüyorum. Başlarda kızın çerçevesine giriyordum ancak yine de işi sonradan toparladığımı düşünüyorum.

Kızı instagram da buldum ancak hiçbir ortak arkadaşımız yoktu, sadece kızın biosundaki lise Ankara’da idi ve şuan Antalya’da üniversite okuyordu. Ben de şu an Ankara’dayım. Son olarak başlamadan belirteyim,kızın profili gizliydi, 1000+ takipçisi vardı ama takip ettiklerinin sayısı çok daha düşüktü. Yani ilgi orospusu mu bilmiyorum, sizin takdiriniz. Kıza takip isteği yolladım, o da kabul edip beni takip etti. Ardından ilk gün bir şey yazmadım sadece o hikaye paylaşınca ona bakıyordum ve ben de onun da benimle ilgilenip ilgilenmediğinden emin olmak için hikaye paylaşıyordum. 3 hikayemin de hepsine paylaştıktan sonra 1 saat geçmeden baktı. Ben de 2. Günün akşamı bir kitap fotoğrafı ve kitapla ilgili bir yazı paylaştığını görünce mesaj attım. E : Erkek, K :Kız

E : geçen hafta bitirmiştim bunu 😀
O bölümü bulana kadar da canım çıktı, “beni dinlemekten yorulma, çünkü ben yorulmadım hiç” hoş.
K : Eveet öyle gerçekten 🙂
(Burada yazacak bir şey bulamadım ben de “muhabbet etmek için kendini kasma” diye düşünüp mesajını beğenip bıraktım. Hemen ardından da kız benim mesajımı beğendi)
E: Ahaha karşılıklı beğeni mi yapıyoruz mesajlara 😀
K: Hayır içimden geldi. Onun için yaptım 😀
(Kızın profiline girip en yukarıda duran fotoğrafını beğendim sonra da beklemeden yazdım)
E: Fotoğraflara yok yani 😀 geri alıyorum o zaman 😀
(Kız benim de son paylaştığım gönderiyi beğenir)
E: Tenkss, çok naziksiniz 😀
K: You’re welcome. Siz de öylesiniz efendim 😀
E: bir beyefendi olmak bunu gerektirir 😀 özellikle ingilizcen varsa ve edebiyat seviyorsan 😀
K: :D:D
(burada kız sadece gülücük atınca yazacak bir şey bulamayıp konuşmayı bırakmayı düşündüm ama hayatımda ilk defa bir kıza yürüyorum. Hem de daha önce tanımadığım birine. O yüzden şansımı denemek istedim.)
E: Like atınca kalp gönderiyordu normalde, gitmiş ama o inanamıyorum 🙁
K: Çok mu seviyordun ki
E: Haliyle ankara’da barzolar hep. çok yok öyle kalp atacağım kişi. Antalya’da birilerini bulursam yolluyorum 😀
K: Antalya’dan mı gittin Ankara’ya 😀
E:Yok 😀 çok alakasız bir yerden geldim hatta.
K: neresi 😀
(Kızda ilgi uyandırmak için direk cevap vermek istemedim.)
E: ama çocukluğum Antalya’da geçti, ondan seviyorum orayı. Hem kızları daha sıcakkanlı 😀
K: Ben de Ankara’dan geldim, ama Aydın doğumluyum 😀 İşte üniversiteyi kazanınca ailece taşındık buraya 🙂 bunları niye söylüyorum bilmiyorum ama senin nereden geldiğini merak ettim.
E: Evet, Ayşe hanım aydın doğumlu ve yarışmamıza ankara’dan katılıyor. Ailesiyle birlikte yaşıyor, öğrenci :D(Kızın adını değiştirdim.)
K: Ehliyeti yeni aldı ve arabası yok 😀
E: Ben onu da yapamadım daha 😀 şanslı say kendini 😀
K: Öyleyimdir 😀
E: neyse o zaman ben arabayı getireyim sen de gezdirirsin artık, depoyu sen dolduruyorsun yalnız 😀
K: Niye ben 😀
E: Centilmenlik de bir yere kadar canım 😀 Antalya’dan başlarız sahili takip ede ede İspanya’ya. Mis gibi.
K: Ya bu arada benim sevgilim var da sen öyle bir anda yazınca bir şey diyemedim. Sadece söylemek istedim.
(Burada doğru söylediğinden emin değilim, son fotoğraflarına şöyle bir göz attım sevgilisiyle fotoğrafı yoktu. Ben de shit test olarak gördüm bunu.)
E: Sana bir sır vereyim mi ?
K: 😀
E: Kimseye söylemek yok 😀
K: Dinliyorum 😀
(Kız bu son mesajı ben yazdıktan 3-4dk sonra attı. Ben de hemen cevap vermeyeyim diye o kadar bekliyordum. O sırada profilime girip en eski ve yenisi karışık fotoğraflarımın 3 ünü beğendi.)
E: Benim de var. Ama seninle konuştuğumu bilmiyor 😀
K: Evet o yüzden ayıp olmasın, seninle konuşmak güzeldi.
K: İyi geceler 🙂
(Burada da shit test e devam diye düşündüm ama kız ikonci olarak da iyi geceler diye mesaj atıp kestirince vazgeçtim.)
E: Nazik demişken bu kadar nazik olacağınızı da beklemiyordum. Romentik komedi sonu gibi oldu 😀 Ayıp olmasın o zaman, sana da
K: 🙂

Kız gülücük, kahkaha vb koyduğu için sürekli ben de kullandım. Son kısımdaki belirttiğim yer hariç mesajların hepsine anında cevap verdi, ben de öyle yaptım. Başlarda sırf muhabbeti ilerletmek adına çerçevemi koruyamamış olabilirim ancak yukarıda da dediğim gibi hayatımda ilk defa böyle bir şey yaşadım ve başarısız da olsam bu bana çok büyük özgüven kattı. Ben iyi gittiğini düşünüyordum ama son anda kızın böyle tam ters yöne dönme sebebi profilimdeki dans videolarını izlediği için de olabilir. Çok yakın bir dans ve bunun üzerine benim kızlarla çok içli dışlı olduğumu(keşkeee 🙂 ) ve güvenilmez biri olduğumu düşünmüş de olabilir.

Herkese sevgiler.

Yazan : Anonim Anonim

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

108 thoughts on “Saha Raporu – Instagram’da Mesaj Oyunu”

 1. İlk defa mesaj oyunu oynayana fazla insafsız eleştiri yapmanın bir anlamı yok. Ama kendi öğrenmen açısından bu mesajlaşmada takındığın “beyefendi olmanın gereği” kibarlıkla 1819’da kız kaldırılırdı belki ama 2019’da sıkıcı ve efendi çocuk üslubu bu.

  Ben smiley kullanılmasına karşı değilim ama sizin mesajlaşma da acayip pişmiş kelle dolmuş.

  benim sevgilim var shit test de olabilir gerçek de. Türk kadını evli değilse sevgilisini instagramına koymaz. Babası, abisi falan görür diye. Sen shit test sayıp klasik erkek arkadaşım var cevaplarından birini vermeliydin. Ama gerçekten sevgilisi varsa yapacak bir şey yok.

  Seni pat diye durduk yere henüz tam bir yürüme yok iken kısa kesmesi seninle ileri gitmek istememsinden. Buna gerçekten sevgilisi olması da sebep olabilir, senin cinsel gerilim olmayan kibar beyefendi mesajlaşman da.

  Şimdi tabii bu denge işi. Aşırı kibarın tersi götün teki kabalık değil tabii. Denge is the king.

  1. Mahmut abi nacizane görüşüm bu “beyefendi” kalıbı verimli kullanılırsa bizzat kendi deneyimimden biliyorum, çok hoş bir flörtöz hava oluşturabiliyor (Tabi burada arkadaş cidden beyefendilik satmaya mı çalıştı bilemem). Açıkçası bana çok göze batan bir hata gelmedi bu. Beni en çok geren “ingilizce biliyorum sanatla ilgileniyorum” vibe’ı oldu. Kıza kendini kanıtlamaya çalışmak olmuş biraz o. Bunun dışında iyi bir deneyim olmuş arkadaşa tebrikler.

 2. Beyler bayanlar, şimdi size bir yıldır okuduğum forumda ilk defa beta rolunu yaptım. Cidden gittim ve yaptım. Olanları birazdan duyunca yorumlarınızı merak ediyorum açıkcası.

  Her neyse ben red pill felsefesine uyalı çok oldu, 8 ay oldu tam olarak. Her neyse, bu sene üçüncü sınıfım okuldan bir kızla çıkmaya başladım. Başlarda taviz vermiyordum, hem farkında olmadan hem de sonuçları görmek için betaya kaydım (beta davrandığımı sezdim ama ne olacaksa olsun dedim) Öncelikle bu kızın erkek arkadaşları vardı (meriç) normalde başlarda asla kıskanmadım. Sonradan sonra betalık yaparak kıskanmaya başladım ve kıza yavaştan yavaştan betavari bir şekilde uyarılarda bulundum. İşteee burada artık kızın gözünde bir puanı kaybettin. Hem daha çıkalı bir ay bile olmamış, onlardan kopacak hali de yok ya? Her neyse, bu kızla takılırken tabak dahi çevirmedim. Çünkü kızın ailesini az çok anladım, böyle şeylere mahal vermedim. Bolluk mentalitesinden de düştüm ama çaktırmadım yani sırf ona da sen teksin diye abanmadım. Dışarı babası izin vermeyince çıkmayan bir kızdan bahsediyorum bu arada. Neyse gel zaman git zaman dün bir olay oldu dedim ki ben bu sürekli bu meriçle ders çalışmandan hoşlanmıyorum, ben de aynısını yapmadığım için davranışına dikkat et dedim. Ondan sonra sen misin bana, sen kimsinler, tehdit mi ediyorsun beniler. Vs…. Bende sinirlendim, bir şey yazmadım instagramdan kız eklemeye başladım çünkü sinirliyim ve kafam attı. Her neyse bu da betavari bir hareket bence…. Kız da dedi seni iyi tanıdım dedin küsünce hemen başkalarına gidecek kapasitedesin gibi şeyler dedi. Ben de başta cevap vermedim bana dediği yerleri ss olarak attım. Sevgili değiliz de demişti yazışmada (sinirden demiş bak bak) onu attım, sevgilim değilsin ya diye soru işareti koydum ss’i gönderip. İşte ondan sonra takipten çıkarttı beni instagramda ben böyle tepki verceğini kestiremediğim için beta davranışlarıma devam ettim özür diledim falan yalvardım 🙂 ahahah vurmayın tamam. Neyse affeder falan sonuçta aldatmadım ya düşündüm. Gidipte kızlara yazmadım ya diye düşündüm ve bir mesajla beynimden vurulmuşa döndüm bammmmm. Senden soğudum bu davranışın çocuk gibi, ben böyle biriyle sevgili olmak istemiyorum. Neyse işte aradım durumu anlattım anlamak istemedi. Mal gibi üstüne gittim özür diledim bunu yapmasaydım eminim ki pişman olup gelecekti. Eminim ki! İşte beta davranışı sergiliyoruz madem dedim bakalım sonu ne olacak diye iyice betalaştım resmen kız tiksindi. Aradım açmadı vs vs. Ben de bunun örneğini canlı canlı gördüm. Size tavsiyem ki benim de hatam çocukça davranmak burada (olgunluk belirtisi maskülenliktir ) yaparak tam olarak ilişkinin içine sıçtım. Hadi bakalım bir de burdan yak.

  1. Demem şu ki, hep işte kadınlar hipergamiktir diye suçlamayın, kadınlar doğası neyse onu yapıyor (genelde) biz erkekler rasyonel düşündüğümüz için sonuca odaklı çalıştığımız için gidip onu suçluyoruz. Her erkek yaptığı hatadan bizzat sorumlu olmalıdır.

   Ben de hatamı anladım.

  2. Bu hataları bende çok yaptım dostum, hala yapıyorum. Muhtemelen yarın da yapacağız. Ama şunu anladım ki 10’larca kez özür dilemek, yalvarmak kıza iyilik yapmak değil. Aksine kötülük yapmak oluyor ki kız ben bu adamlar nasıl birlikte oldum diye kıvranıyorr.

 3. Kişisel tavsiyem Reelde görmediğin kız ile mesaj oyunu yapmayın . Merhaba demenize gerek yok gözgöze gelmenizede , ama reelde gözünüz ile görün.Başıma gelen bir hikaye

  Bozcaada tatilinde storye bir kız bakmıştı , baktım profile 2 günlük tatili kurtarır cinsten , hemen giriş ,
  merhaba – merhaba
  Bozcadadamısın – evet ama bugün dönüyorum .
  Başımızdan geçen bir olayı anlattım , nerede oturduğunu sordum , hangi okulda okuduğunu vs. Sordum .(buraya kadar her normal insanla yapılan muhabbeti yaptım, sonra elimdeki info ile dozu arttırdım .) İstanbullu değil ama istanbulda okuyor.

  Oturduğum yeri görüp görmediğini sordum , kadiköyde oturuyordu . Hayır görmedim , bir gün gelirsen görüşürüz dedim , olabilir dedi ve kapattım muhabbeti, tatile devam ettim. Ne numara istedim ne hadi buluşalım falan filan dedim . İstanbula döndüğümde yazdı bana istersen şu gün görüşebiliriz .
  Ben sadece şu gün müsaitim dedim . Ayarlamaya çalışırım falan dedi . Okey dedim . Sonraki mesaj sadece bu gün musait misin seklinde gelişti.
  Evet hayırlı saçma bir süreçti. Sonra numara mı istedi , verdim. (Oyun olarak Numaranı versene demem , güzel muhabbet ederim ama ilgilenmem genelde ,ama alırım numarayı 🙂 /
  Barda aradı beni , selam cart curt.
  Arkadaşlarım ile bardayım yüksek ses var sonra görüşürüz dedim , kapattım.
  Sonra aradı biraz konuştu salak salak 40 dk muhabbet yaptık , yarın görüşürüz dedim kapattım .

  Gittim araba ile fakat hüsran kız fotoda 5 puan yakından 3 .
  Götürdüm, 1 er bira çaktık sonra geri yurduna bıraktım . Çaksam çakardım , en kötü sakso vardı. Ama bu deneyime hayatımda gerek yok dedim ve bir daha görüşmedim.

  1. Raporun tamamınıda şimdi okudum , konuşmak için çok kasmışsın, komik olucam diye çok uğraşmıssın , sevgilim var direk seni uzaklaştırmak için söylenmiş gibi . Benim arabam var sen kullan , bu tip şirinlikler yapmayın . Smile ile cevap veren kadına direk lafı sokun.İnstagramı falan sadece reelde gördüğünüz ve konuşmak için uygun olmayan yerlerde kullanın. Oda 1 hafta içinde kopardın kopardın mesaj hamallığı yapmayın boşyere.

 4. Selam arkadaşlar:
  Ben bir durumu arz etmek istiyorum…
  Oneitis olan arkadaşlara çok gülüyordum kesinlikle oneitis hakkında bu sitede yazılanlara katılıyorum. Ama buna rağmen beredeyse oneitis oluyordum…

  Ya da bu durum başka bir şey midir size danışmak istedim.

  Güzel bir kız… güzel olmasında da ziyade çok hoşuma giden bir kızla 1 aylık ilişkim oldu..
  beni kıskandırmaya çalıştı ama öyle böyle değil. Ben de amaan sanki ciddi mi takılıyorum ne b.k yerse yesin düşüncesiyle s.klemedim.
  Yaptıklarını çok aptalca ve itici bulduğum için kafamda kızın üzerini çoktan çizmiştim.
  Ama konforumu bozmamak uğraşmamak adına yaptıklarının yanlış olduğunu bile söylemedim ona.
  Sonra o bitirdi…
  arada özlüyorum:) ama kesinlikle bitti asla aramam.
  Hoşlandığım Ender kızlardan biriyle yeterince zaman geçirememiş olmanın pişmanlığını yaşıyorum.
  Belki de daha iyisini bulabileceğime dair özgüvenim yoktur.
  Belki de ben değil de o ayrıldığı için sindiremiyorum..
  Velhasıl sizce teşhis nedir ve tedavi nedir arkadaşlar teşekkürler…

 5. Kardeşimize destek olmak lazım, öğrenecek zamanla, bence iş var, biraz daha rahat olması gerekiyor sadece.

 6. Bende instagramdan tanistigim bir kızla buluştum bugün. Bence gayet güzel is çıkardım diye düşünüyorum. Yeri geldi elini tuttum, yeri geldi belini kavradım. üşüdun mu sen diye kızın elini tuttuğum zaman bir kaç dakika bir şey demedi ama daha sonraları yeter bu kadar deyip elini çekti yolda yürürken. Normal bir durum mu acaba? Senin dediğin tahmin oyunlarını çok oynadım ve gerçekten ise yarıyor hatta bir ara bilemediğin her tahminin için öpücük alirim falan dedim güldü ama öpmedi. Çok ileriye gidecek bir ortam yoktu malesef 2 kere mekan degistirdim kızın yanına oturabilmek için. Ilk mekanda kahveleri kız ödemek istedi öyle anlaşmıştık, ses çıkarmadım ödedi. Ikinci mekanda çayları ben aldım. Daha sonra durduk yere tost falan ısmarladı kendisi çay sevmediği için sadece bana çay almış birde.

  Işe gitmem gerektiği için artık kalkalım dedim, aynı otobüsle gittik ben yarı yolda indim. Her neyse ikinci buluşma için biraz sinyal verdim ben kıza ama ikinci buluşmaya davet için yazayım mı yoksa onun bana “naber” gibisinden mesaj atmasını mı bekleyeyim. (Bu arada kızı çokta düşünmüyorum sadece ne tecrübe edebilirim diye bakiyorum)

  1. “Bu kadar yeter demesi” normal
   Abartmış olabilirsin belki de
   Mekan seçimini iyi yapman lazım
   Kinoya geçiş akıcı ve hızlı olmalı

   2-3 gün sonra mesaj at
   Tepkileri ölç
   Toplamda 2 defa sen ilk mesajı at
   3.sü ondan gelmezse Next Vakti
   3.mesaj eğer gelirse >>> Hemen buluşmaya çağır Kiss close ile bitir

   Max 3. Buluşmada kiss close ile bitmeli bence eğer iki taraf da tamamsa
   Zaten 3.buluşmaya çıkıyorsan ve Fzde değilsen İş sende Bro

   Good Luck

   1. 2 – 3 gün beklemek fazla. İlk buluşmadan sonra hemen mesaj yazılabilir. Önemli olan abanmamak. Günümüz sosyal medyadan kolay ulaşım ortamında 2 gün kuralı zaten işlemiyor artık bir de buluşulmuş zaten gerek yok.

    Toplamda 2 defa sen ilk mesajı at. 3.sü ondan gelmezse Next Vakti

    Altın oran yani 2 senden 3 ondan idealdir ama eğer ideale uymazsa next etmezsin. Next nedeni değil bu.

  2. Işe gitmem gerektiği için artık kalkalım dedim, aynı otobüsle gittik ben yarı yolda indim.

   Gece vardiyası çalışmıyorsan işten sonra gece buluş bir daha. Uslu uslu öğlen buluşma.

   Her neyse ikinci buluşma için biraz sinyal verdim ben kıza ama ikinci buluşmaya davet için yazayım mı yoksa onun bana “naber” gibisinden mesaj atmasını mı bekleyeyim. (Bu arada kızı çokta düşünmüyorum sadece ne tecrübe edebilirim diye bakiyorum)

   Tabii ki sen yazacaksın, kız gibi karşı tarafın mesajını beklemeyi karizma sanan ergenler var ama bu tam tersi dominantlığa aykırı.

 7. Ben de haplanalı çok uzun süre olmuyor ondan yanlışsam düzeltin ama bence muhabbeti uzatmak için çok kasmışsın. Kız sana gülücük attığında mesajı beğenip öyle bırakmalıydın. Ayrıca kızla hala takipleşiyorsanız bence burada kızı takipten çıkarman gerekir, kendisi takip etmeye devam edecekse etsin.

 8. Mahmut abi sana bir soru sormak istiyorum, ailem baskıcı bir aile öncelikle, üniversiteye geçmeme rağmen hala akşam yeni olmuşken nerdesin eve gel tarzı şeylerle sürekli beni arıyorlar , bende mecburen 1 2 saat içinde eve dönmek zorunda kalıyorum ve bu durum inanılmaz şekilde canımı sıkıyor nerdeyse sosyal hayatim yok gibi bir şey. Bu durumda ne yapmalıyım sence ?

  1. Evden birkaç öğrenci arkadaşınla ayrı eve çık. Paran varsa bile arkadaşların olsun yoksa annen sürekli gelir sende kalır. 18 yaşından büyüksen mecburen eve dönmek zorunda değilsin, geç gelince ne yapacaklar falakaya mı yatıracaklar?

 9. Tek bir kızla yaşadıklarınız üzerinden “şöle mi, böyle mi, doğru mu yaptım, yanlış mı söyledim” diye kendinizi yıpratmayın.

  Bin çeşit insan var. 5/10 luk bir kız size ot yoldururken, 7/10 luk bir kız çok kolay ilişkiye de girebilir.

  Siteyi okuduysanız neler yapmamanız gerektiğini biliyorsunuzdur artık.

  Alternatifleriniz olsun, mesajla olsa bile tabak çevirin. En önemli nokta bu.

  Aynı anda 3 kızla mesajlaşan kimse gelip buraya bir tanesiyle sıçması hakkında destan yazmaz.

  Arada sıçacaksınız. Değerli kızları elinizden kaçıracaksınız. Canınız sıkılacak. Erkek adam bu sıkıntılara göğüs gerer.

 10. Next in gücünü öğrenin.

  Teknoloji sayesinde artık kanıtlandı.

  Terkettiğiniz, bir şekilde görüşmeyi kestiğiniz kız arkanızdan salya sümük olmuyorsa içiniz içinizi yerdi değil mi?

  Tinder da eşleşip konuştuğum, birden konuşmayı kesen kızların, instagrama geçtikten sonra konuşmayı kesenlerin, whatsapp da konuşmayı kesenlerin, randuvulaşıp beni ekenlerin, hesaplamadım ama yarısı civarı tinder da ilerleyen zamanlarda tekrar beğeniyor beni. Gold ile görüyorum.

  Next inizi düzgün yaparsanız, “tamam şekerim, bu iş olmayacak galiba, birbirimizin vaktini almayalım, bay bay” kıvamında, kaçan balık büyük müydü lan, tribine kızların en az yarısının girdiği ortada.

  Belki de bazıları “dimyata pirince giderken eldeki bulgurdan olduk” diyordur🤣 Bilemiyorum.

 11. Buradaki iyi cocuk, beyefendi rolu her ne kadar sacma, yapmacik olup kizi senden sogutsa da tek faktor bu olamaz. Bu kiz senin profilini, paylastigin yazi ve fotograflari goruyor sonucta. Efendi cocuk tarzinda diyalog kurdugunda profilin o imaja ters seyler sergiliyorsa kizin seni sirf iyi cocuk gibi konusuyor diye reddetme ihtimali cok az. Yani sen o efendi cocuk imajini profilinde de yansitiyorsun belli ki. Kiz da birbirini yanlislamayan iki veriyi suzup sana iyi cocuk damgasini basiyor. Yakin bir arkadasim hayatinin her alaninda alfa baskin ozellikler gosterse de mevzu kizlara gelince kendine cekiduzen verir, kufur etmez, gerekmese bile yardim etmeye calisir( basit bir cantasini tasimak gibi) iyi cocuk davranisi diyeceginiz bir cok seyi yapar. Mesajlasmalari hep bir resmiyet cercevesinde olur mesela. Ama genel olarak bu davranislar yuzunden 1-2 psikopat sevici haric hicbir kizin kendisinden sogudugunu gormedim. Yani ana profil o iyi cocuk davranislarina uymadigi surece, bazi spesifik durumlardaki iyi cocuk kriterlerine uyan hal ve hareketleriniz sandiginiz kadar buyuk bir sorun olmuyor.

  1. Dünyanın en iyi oyununu oyna zaten olma ihtimali 12%. Kızın 1000 plus takipçisi var, yazan sürüsüne bereket ve erkek arkadaş var. Kızın erkeği yoksa bile unutmayın mesela kız 5 tane tabağından 3ünü maskülen ve çekici diye düşünse ve sen onlardan biri olsan yine gidip senden daha iyisini seçebilir (mesela fiziksel olarak senden iyidir). Kadınların büyük kısmı seks açısından kucaktan kucağa atlasa bile seri olarak atlar, paralel değil. Aynı anda 3 elemanı 1 ay idare edeceğine 10 gün biriyle 10 gün diğeriyle gider mesela.

 12. Kıza layk atmak ve akabinde ondan layk beklemek, laykı alınca sevinmek ve teşekkür etmek. Bundan sonra zaten bir yere varamazsın. Aşırı utangaçlığı yenmek açısından güzel bence devam etmelisin ama kızlara böyle tavşan kardeş yaklaşımıyla yürünmez. Şeytan tüyü var bu hınzırın dedirtmen lazım. Sevgilisi var madem neden muhabbete giriyor tanımadığı biriyle. Şöyle bi bakmış, beğenmeğince bu bahaneyi ileri sürmüş sadece.

  1. Geçenlerde ‘yalnız sevgilim var’ shit testine verilmiş ve sonucu alınmış bir cevap: Eski kız arkadaşıma çok benziyorsun, o yüzden ilgimi çekmiştin. Acemiler denemesin. Muhabbet buraya gelmeden gereken etki yaratıldı, hatun hadi yürü bana sinyalini verdi ardından bu testi çaktı. Aldığı cevap hatunun rekabet damarını kabarttı. Sırf o hayatında bile görmediği hayali kadına inat verdi, hem de beta sinyaline.

 13. 1.5 senelik ilişkim var , son dönemlerde finl haftası vs. derken mesajlaşmalar konuşmalar buluşmalar azaldı, şimdi sınavlar bitti sayılır. 2 pasif 1 aktif tabağım var . Önceden yorumlarda Sevgili varken bunun adı tabak değil aldatma demiştin ama ben böyle iyiydim abi. Şu son bir haftay kadar. Artık baya sıkıldım uzun ilişkiden benim de hatalarım var kızla ilgilenemedim daha az mesajlaştık, az buluştuk konuştuk . Azaldı. sanırım bundan dolayı olacak , yavaştan kız da mesajları azaltmaya başladı. Geçen hafta sen beni eskisi kadar sevmiyosun yazmıştı görmezden gelmiştim .Kızı seviyorum ama içimden de istek gelmiyor artık heyecan gitti. Birazdan kampüse gitmem gerkecek bi kaç işim var erasmus gibi. Kızın da sınavı var bugün bitiyodu. Dün konuşalım bi dedim, tamam dedi . Bugün oturup böyle böyle sıkıcı olmaya başladığını araya mesafe girdiğini konuşucam ama çok gereksiz ciddi konuşup drama yaratmak da istemiyorum. Bir iki gün ortalıktan çekilmek soft next tarzında bu anlattığım için işe yarar mı bilmiyorum. Kızın başka dala atlamış olma ihtimali düşük. Sence soft next yapsam mı ? Bi süre ortalıktan çekilsem mi ?

   1. İyi olmuş cevaplamadığın, saçma sapan bi yorum yazmışım. Bugün buluştuk sorunu halletim. Yarın da evine gidiyorum.

 14. Normalde bana da böyle çok soru geliyor ama ciddi şekilde olayın içindeyken vaziyeti kavrayamıyorsunuz. Bir soru da ben sorayım: Mahmut abi, reelde soğuk yapılan hatun kişinin mesajda “ya buradaki gibi davran ya da hiç davranma” demesi ne anlama gelir. Adettendir, “Abi bir kız var…”

   1. Tam tersi daha iyi değil midir ?

    Sonuçta zamanını ayırırıp kızla konuşuyorsan eğlenceli ve iyi zaman geçirirsin>>>zamanın değerlidir ve hakkını verirsin

    Mesajları da lojistik için kullanınca soğuk görünmek normal

    Reelde soğuk olup mesajda sıcak olmak=>> Özgüvensizim , yüz yüzeyken ne konuşacağımı bilmiyorum ama mesajda daha rahatım .

   2. Kızda çok fazla kırmızı alarm var (1000+ takipçi, fazla şuh ve abartı giyim, tuhaf hareketler, olur olmaz yerde domalmak gibi salakça şeyler) ve fazla gevşek ve yollu bir hatun. Reelde kızın kendisi normal muhabbet etmiyor, sadece sorular, sorular, sorular. Böyle bir kız için de shit test geçmek veya ufak da yatırım yapmak istemiyorum. Sürekli bana ve kişisel bilgilerime dair soru yanıtlamak da istemiyorum, ki bu ayrıca bir kırmızı alarm sayılır. Belirli seviyede uzak dursa, bence çok daha iyi. Mesaj olayı da hatunun reelde neden soğuk yaptığıma uyuz olması zaten.

 15. Mahmut Abi bir de şu tip kızlar var. belli bir geçmişleri var ama seninle tanışınca inatla kendilerini sana temiz, terbiyeli tanıtıp kendilerini sana kakalamak istiolar. halbuki ne bok olduğunu biliyorsun sende. bu tip kızları sikmek için napmak lazım? Direkt next mi?

  1. Soruyu soran bir kız. O yüzden böyle saçma bir soru sorarak o küçük beyniyle burayı trollemeye çalışmış ahmak.

 16. Merhaba.
  Bi kıza negler atıyoruz,eğlenceli davranıyor,shit testlerini geçiyor ve güçlü davranıyoruz.
  Peki kıza ilgimizi nasıl belli ederiz?
  Demek istediğim,bunları yaptığım bi kız benimle aynı sınıfta ve sürekli böyle devam ederse friendzona atabilir.

  Hani ben ne yapmalıyım veya ne demeliyim ki kız içinden “Jesse bana farklı bi gözle bakıyor” diyebilsin?

  Ve bir de biliyorum iltifat etmemeliyiz ama ilgimizi belli etmek için “tatlım,fıstık” gibi sözler söylemek hatalı mıdır?

  1. Neg atıyorsan ilgini belli ediyorsun demektir. O da bunun bana ilgisi var demiş ki shit test yapıyor. Yalnız yakala tut kolundan duvara yapıştır öp diyeceğim ama üniversitedeysen.

   Lisedeysen böyle yapma. Liseliysen sinemaya falan götür. 250 bin yıllık esneme numarasını yap.

 17. Mahmut Abi bu sene üniversite sınavına tekrardan hazırlanıyorum. Bu sebepden ötürü sevgili, kızlara yürüme gibi şeyleri bu sene bıraktım. Herneyse kursumdaki bazı kızlarla yakınım ama cidden hiçbirine sevgili potansiyeli ile bakmıyorum. Bu ön bilgileri verdikten sonra soruma geçeyim. Hergün kurstan sonra ders çalışmaya ilimdeki kütüphanelerden birine gidiyorum ve benimle beraber en az 2/3 kız geliyor. Ee haliyle onlarla vakit geçiriyorum yemeğe onlarla gidiyorum, molalara onlarla çıkıyorum. Sürekli beraberiz! Ve duruma bakılırsa 5,5 ay daha beraber vakit geçireceğiz. Bu durum maskülenitemizi ne yönde ne kadar etkiler?

 18. Aldatan kadının verebileceği sinyaller nelerdir ?

  İlişkilerimde ki en büyük sorunlardan bir tanesidir. Ya bir paranoyağım, ya da hapı hazmedemedim..
  Ancak, şüphe ile devam ediyorum. Ne gibi durumlara göre karar vereceğimi bilemiyorum.

  ” Bitir / Devam et ”

  Bunun kararına nasıl ulaşabilirim ?

  Bunun hakkında bir yorum veya bir yazı alırsam çok memnun kalırım,

  Teşekkür ediyorum.

  1. Her ilişkinde aynı korkuyu yaşıyorsan muhtemelen sen arızasın. Ya paranoyaksın ya da hep problemli hatunları buluyorsun. İki durumda da kendini düzeltmen lazım.

   Düzgün ilişkilerin oldu ve son kız diğerlerine göre bir tuhaf davranıyorsa, aldatmıyorsa bile rahatsız oluyorsan bitir.

   Ben boktan bir ilişkimde aldatıldığımı nasıl anlamıştım? Yıllar önceki bir erkek arkadaşıyla buluştu, akşamında sordum yattınız mı diye, çok sakince soruya soruyla karşılık verdi; ”sana bunu düşündürten neydi” dedi. Aha dedim boynuzu yedik.

   Kesin olarak bilmenin tek yolu dedektif tutmaktır.

  2. Fazla pragmatik olabilirim ama uzun vadeli bir beklenti yoksa ve işimi gördüğü sürece aldatıp aldatmadığı neden umrumda olsun?

   1. Soru : “Abi hatun boşanacaksa nasıl anlarım?”

    Zeka yüklü yorum : “Fazla pragmatik olabilirim ama evlilik yoksa boşanıp boşanmayacağı neden umrumda olsun?”

    Bu sorunun uzun vadeli beklentisi olan adamlar için olduğunu anlayacak zeka mı yok yoksa aptal bir narsisizm ile her boka atlama ihtiyacı mı hissediyorsun?

  3. Bu konuda ayrıntılı yazarım bir ara. Kısaca azalan ilgi, azalan seks, artan dırdır yanında hatunu birden gizli saklı şeyler yapıyor hale gelmesi gibi işaretleri vardır.

   Erkek doğal ve içgüdüsel olarak bunu hisseder çoğu kez ama mavi haplının gözünü oneitis bürür en bariz işareti es geçer, öbür uçta kırmızı hapı sindirememiş erkeğe en ufak tatsızlık paranoya olur hayatı zehir eder. En büyük problem aldatılmayı anlayıp anlayamamak değil aldatılmaktan ödünün kopması. Aldatmaya pabuç bırakma ama aldatılmaktan korkma.

   Kırmızı hapı ve hipergamiyi bilip de aldatılmayı paranoya eden erkek genelde kırmızı hap gerçeklerini görüp mavi hap peri masallarını terk edemeyen erkekler arasından çıkar. Diğer bir paranoya sahibi grup da KHdan bağımsız kendisi başkalarının hatunlarıyla yatan adamdır. Bunların bir çoğunu kendileri uzun süreli ilişkide iken paranoya sarar.

 19. Mahmut abi,

  evleneceginiz kizla aranizda yas farki olsun diyorsunuz kizin düsen degerinden dolayi. Ama yas farkindan dolayi kafa uyusmazligi ihtimali yok mu? Genc- olgun iliskisi sorun yaratmaz mi? Mesela 10 yas fark varsa, bu oldukca büyük bir fark gibi gözüküyor. Buna deginmemistiniz sanirim

  1. Kadınlar ergenlikten sonra duygusal olarak büyümüyorlar zaten. 35 yaşında olgun bir kadın diye bir şey yok. Kendinden 10 yaş büyük bir kadınla da evlensen yine bir kız çocuğuyla uğraşacaksın. Üstüne bir de senden büyüğüm ayağı yapacak.

  2. 10 yaş sana çok görünüyor. 20 yaş çok fazla olabilir ama 6 ila 10 yaş çok büyük fark değil.

   10 yaşı sadece CPDden değil daha kolay yürüyeceğinden söyledim. Kadın doğurgan ve erkek ise kaynak sahibi ve idealinde oğlanlıktan çıkmış bir erkek. Erkeğin dominant olması daha doğal. vs …

   Teorik soruyorsun. Kendinden 10 yaş küçük biriyle oldun da kafan mı uyuşmadı? Kendinden 10 yaş küçük kızla olamayacak kadar gençsen senin derdin değil.

  1. Ismiyle. Ömrü hayatıma giren tüm hatunları başından sonuna hep – eski karım da dahil – ismiyle kaydettim.

   Eski karımı “iğrenç cadı” olarak değiştirmek isterdim ama profil fotosu kızım olduğundan yapamıyorum 😀

   1. Ben de kız arkadaşımı ismiyle kaydetmiştim sonra attığı trip nedeniyle R yaptım 😀 Mahmut mu diyeyim esprisine de yapmıştım hahaha.

    1. geçen otobüste gidiyorum öyle gözüme ilişti bir baktım bakmaz olaydım kh le tanıştıkan sonra bakış açımın değişmesi ile alakası yok da midem bulandı amk “böcüğüm (bocek emojisi kalp emojisi ) ” koymak nedir amk bide erkekti .hmm düşündürücü… ayrıca direk isim koymak biraz soğuk gibi geldi bence en mantıklısı “hayatımın anlamı, varlığımın nedeni ,minik kartanem” den birisini seçmek . hafsdfhas

   2. Şu anki hatunu adıyla soyadıyla kaydettim.

    Uzun süredir hayatıma giren hatunları ben de adıyla kaydediyorum, zamanında aşkım falan diye kaydetmek gibi angutluklar yapmışlığım var.

    1. Ben hatun, avrat diye kaydetmiştim. Bence sahiplik eki olan bir şey kullanmayın, şuyun buyum olmasın hayat bu hap bazen takılıyor giderse koymasın.

 20. Mahmut abi, amcığın 16 buyruğu yazisina sansür ve kısaltılma yapılmış. Bunun sebebi nedir?
  Ve orada tasvip etmediğin maddeler var midir?

 21. Genelde sorulan sorunun aksi bir şey soracağım. Dün bana açılan ancak hal ve hareketlerini beğenmediğim için (cıvık tavırlı) reddettiğim bir kız var. Instagram dahil tüm sosyal medya hesaplarımda da ekli. Soru şu. Reddettiğim bir kızı sosyal medya hesaplarımda tutmaya devam etmeli miyim? Engellemek ergence mi olur, takipten çıkarsam yeterli mi?

  1. Engellemek çok çocukla, çıkarmak da abartmak olur. Sevgilinizden ayrıldığınızda bile sadece takipten çıkartın, ne tutup fotolarına bakın ne de engelleyip kendinizi düşürün.

 22. Mahmut bey.

  33’lük bu kardeşine de bir konuda fikirlerinle yardımcı olursan çok memnun olurum.

  Öncelikle şunu söylemeliyim ki, hapın etkisini bir süredir ciddi ciddi görüyorum, eskiden var olan doğal alfa özelliklerimi de, hapla birlikte edindiklerimi de etkileriyle az-çok gözlemliyorum, mesela
  , zaman zaman mavi hap kalıntılarının etkisiyle ufacık bir duygusal sarsılma geçirsem de, karşı tarafa belli etmeden hemen toparlıyorum, bu benim için büyük bir gelişme, eski ben olsa hoşlanmadığı cevapta hatunu ikna etmeye falan çalışır, uğraşırdı, şimdi ise
  , üzerinde durmadığım konuların ardından çoğu zaman işime gelen yönelimler aldığımı farkediyorum, belki de shit test geçmek böyle birşey.

  Daha fazla uzatmadan konuma geçecek olursam, arkadaş ortamında tanıdığım ve birkaç gündür görüştüğüm bir kız var, hb işlerinden pek anlamadığım için halk ağzıyla söyleyecek olursam, çok aman aman güzel değil, ama; eli-yüzü düzgün, sıcak kanlı bir kız, sanırım görüntü ve statümden de etkilendi ki, (cpd)si doğru algılıyorsam bana göre düşük ve oyunum da nazar değmesin kolay oldu.

  Gözlemlerime göre de, en azından söylemlerine bakarak mutfak becerisi, aile eğilimli (family orianted) olmasıyla benim için evlilik materyali olarak göz dolduruyor ve iletişimimi bu minvalde ilerletmek istiyorum, sen ne dersin bu doneleri göz önüne aldığımızda aile kurmak düşünülebilirmi.

  Ha bir de bugün saçma-sapan birşey yaptım, onun açıkça dillendirdiği ve hoşlandığını söylediği bir sözüm vardı güven bana ile biten.

  Bugün saçma birşey yaptım ve dedim ki; benimle yaşayacağın yanlış ve doğrulardan korkma, sadece güven bana, herşey güzel olacak.
  Kız dedi ki; Cidden güvenmeyi deniyorum, zamanla da olacak, herşey güzel olacak.

  1-2 mesaj sonra cocky funny bir mesajımın ardından, bana beğenisini, üstü kapalı sevdiğini dile getiren bir mesaj gönderdi.

  Uzun lafın kısası; bana ne gibi önerilerin olabilir?

  Ha bir de, bu kızla birlikte muhafazakar/dindar kızları mıknatıs gibi çekiyor oluşum, bir kez daha tescillendi, zıt kutuplar meselesi herhalde.

  1. Benzer şey benim için de geçerli. Bana bakan 10 kızdan 7’si muhafazakar-türbanlı ancak evlilik materyali birisi değilim (özellikle muhafazakar biri için) ve bu dışarıdan kendini oldukça belli ediyor. Konuştuğumda ve açık açık “benle işin ne o zaman?” diye sorduğumda bunu kendileri de söylüyor ancak kendilerini de ilgilenmekten alamadıklarını söylüyorlar. Bu yönde en az birkaç konuşmam oldu. Bunun sosyolojik bir tespiti olmalı. Büyük ihtimalle “ben bunu duzeltirim” algısı ve arzusu muhafazakar kadınlarda daha fazla.

  2. 30 un üstünde hiç evlenmemiş olmaktan mıdır bilmiyorum, bende bazen değerli gördüğüm kızlarla evlilik kafasında buluyorum kendimi. Büyük hata.

   Sen kendi kendini kızın evlilik materyali olduğuna ikna etmişsin ve burada onay arıyorsun.

   Kendine yapacağın iyilik, bu kafadan çıkman, kızla görüşmeye devam etmen, kıyaslayabilmek için bol bol tabak çevirmeye devam etmen.

   Böyle yapmazsan kör olursun, bazı alarmları göremeyebilirsin. Bir kızın ”namuslu” olması, evlenince her şeyin güzel olacağı manasına gelmiyor.

   ”oku atıp, düştüğü yerin etrafına hedef çizmek” kafasından çıkıp, kızın seni her yönüyle evlilik materyali olduğuna ikna etmesini bekle ve bu en az 2 yıl sürsün.

 23. Mahmut abim canım abim arada benim gibi liseli bebelere yönelik de iki kelam etsene be abim, sitenin yaş ortalaması niyeyse çok fazla. DIŞLANIYORUZ

  1. Ben yazarken asıl hitap ettiğim asıl kesim 24 – 34 yaş arası. Özellikle kadın erkek ilişkilerinde. Bence bu site bir lise öğrencisine hitap etmiyor. Liseli iseniz kırmızı hap teorisi ve disiplin vs yazılar işinize yarayabilir ama saha raporlarından ve daygameden uzak durun.

 24. Sevgilisi olmasına rağmen ısrarla bunu saklayan kızları anlamıyorum. Bununla ilgili detaylı bir yazı olsa süper olurdu aslında.

  Kızlar da tabak çevirir demiştik, doğru. Bunun için kimseyi suçlamıyoruz ama ısrarla sevgilin olduğunu niye saklarsın? Belli ki adam sana yürüyor. Genç arkadaşlar özellikle siz de tabak çevirirken dikkatli olun, kızlar 100 metre öteden sizin ne amaçla geldiğinizi anlarlar. Belli bir yerden sonra yani emin olduktan sonra sevgilisi olduğunu belirtirler; lakin bir de belirtmeyen kısım var ki işte bunları anlamayadım. Tamam whatsapp instagram vs belli etmiyorsun da; bari laf arasında ima et diğerleri gibi. Üstü kapalı ve oyunlu bir şekilde sorsanız bile bildiğiniz yalan söyleyebilirler. Neyse ki salak gibi oneitis haline getirmedim yoksa zamanım resmen boşa giderdi.

  Bu yazıyı da diğer arkadaşlara ibret olsun diye yazıyorum. Bunun %99 sevgilisi yoktur demeyin, %1 ihtimal doğru çıkabiliyor. Vaktinizi israf etmeyin, dikkatli olun.

  1. Peri masallarından uyanman güzel kızların da erkek arkadaşlarını aldatabildiklerini çakmışsın sonunda. Aferin. Büyüyüp tecrübelendiğinde bunun sıklıkla olduğunu göreceksin.

 25. Yav arkadaş şu kadınlarla kızlarla konuşurken “kızım” diyerek hadii leeiin diyerek konuşun yazışmalarda, buluşmada avantajlı olacaksınız. Buluşma da aynı tavrı sürdürün bu kadar. Gerek yok yok bu kadar ince düşünüp sık dokumaya.Gerçi öküz falan diyecektir yada iğma edecektir gülüp geçersin olur biter.

 26. Kardeşim sen bunu hala anlamadın mı ?
  kız sevgilisi olduğunu söylüyosa ya zarflıyodur seni yada siktir git ezik diyodur.
  Yok sevgilisi varda söylemiyosa daldaki kuş eldekinden daha iyi gibi duruyo mantığıyla hareket ediyodur.

  1. Hocam bir kızın sevgilisi olduğunu söylemesi için illa açık açık “sevgilin var mı?” diye sormak mı gerekir yani? Belli ki adam sana meylediyor işte, sevgilin varsa bunu laf arasında belirtebilirsin ama yapmıyorsun. Kesinlikle sevgilisi yok dediğim kızın bile tesadüfen sevgilisi olduğunu öğreniyorum. Çok sinir bozucu, resmen boşa vakit kaybı Allah kahretsin böyle işi ya..Madem daldaki kuş daha iyi o zaman eldeki kuşu bırakmak gerekmez mi? Veya açık açık söyle biz de yolumuza bakalım, değil mi?

 27. Kızlar 8 e ayrılır;

  1. Sevgilisi olan, senden iğrenip seni uzaklaştırmak için bunu söyleyenler.
  2. Sevgilisi olan, senden hoşlanıp vicdan azabından arada sevgililerinden bahsedenler.
  3. Sevgilisi olan, seni tavşan olarak gördüğü için bahsetme gereği duymayanlar.
  4. Sevgilisi olan, senden hoşlandığı için gizleyenler.
  5. Sevgilisi olmayan, senden iğrendiği için sevgilim var diyenler.
  6. Sevgilisi olmayan, senden hoşlanan ama sevgilisi olduğunu söyleyip zaman kazanmaya çalışanlar.
  7. Sevgilisi olmayan, seni tavşan olarak gördüğünden olmadığını söyleyenler.
  8. Sevgilisi olmayan, senden hoşlandığı için olmadığını söyleyenler.

  6 numara garip gelmiştir ama bir kez başıma geldi. Oyun, TRP falan bilmediğimden hayatımın en büyük sıçışı olmuştu. Uzun hikaye. Polisiye olay bile içeriyor. Sıçarsanız da büyük sıçın. Ortalığı bok götürsün. Akılda kalın;)

  1. Hocam 2’deki gibi olsa yine iyi aslında ona da razıyım. Olay 4’e dönüyorsa da o zaman sevgilisinden ayrılması gerekir. Yoksa o uzak dursun zaten. 6 biraz garip geldi. Shit testlerle ilgili, değil mi?

 28. Selamlar herkese, danışmak istediğim bir konu var. Öncelikle kız arkadaşımız ya da flörtümüz bizden bir yere çıkarken, işimiz olduğunda haber vermemizi istemesine karşın haber verme sıklığımız ne olmalıdır ?

  1. Sadece haber vermekle yetinmeyin taşaklarınızı da verin cüzdanlarında taşısınlar. Arkadaşlarınız da size yenge desin. Kılıbıklık norm olmuş adam bunu utanmadan sorabiliyor.

   Kız istiyor diye haber verme sıklığı SIFIR. Konuşmanın içinde doğal akışında söylersin ya da kız bugün ne yapıyorsun diye sorarsa söylersin. Taşaklarınız hala işlevsel ise nerede olduğunuzu sürekli bildirmemde ısrar eden kız arkadaşınız olmaz. Israr edeni terk edersiniz.

   Flört ne bu arada? Flört dediğiniz ve çoğunlukla uydusu olduğunuz hatuna da mı hesap veriyorsunuz?

 29. Mahmut Abi ben ortalamanın biraz üstü bir türk erkeğiyim, tipimi kendi kendime nasıl dürüstçe değerlendirebilirim bilmiyorum ama 7 diyelim, ortamlarda pozitif geridönüt falan da alıyorum yakışıklısın hoşsun fiziğin iyi tarzı ama bazen çıkıp da çirkisin ıyy tipe bak tarzı yorumlar gelebiliyor, trp farkındalığından beri bunları shit test olarak algılıyorum ve he diyip geçiyorum. Geçen gün kafama dank etti ya saygısızlık yapıyorlar ise diye, shit test ile saygısızlığı nasıl ayıracağım konusunda ayrılığa düştüm. Bir ara kendimi kaptırdım çünkü küfür eden kızlar karşısında çok şükür yarabbi shit test diyecek kıvama gelmiştim kendimi tokatladım geri ayağa kalktım. Shit test yapan kadın kötü bir şey söyler iken ciddi bir tavırla söyler mi yoksa şakaya karışık mı olur bu. §endimi bu konularda çok bilgili hissetsem bile dönüp baktığımda çok eksiğim olduğunu farkediyorum ve cidden aydınlatılmaya ihtiyacım var.

  1. Çirkinsin ıyk diyen ve küfür eden kızlar? Ilkokulda mısın? Sınıfındaki kızlar potansiyel partner değiller.

   Sana çirkinsin diyen kıza sen daha çirkinsin ama ben kibarlığımdan konu etmiyorum gibi bir laf yapıştıramıyor musun?

   Küfür eden kızdan uzak durulur. Yürünmez. Küfür shit test değil bir kadının kendi kendini kadınlıktan elemesidir.

   Liseden daha yüksek değilsindir muhtemelen. Okul arkadaşlarını ve özellikle sınıfındaki kızları potansiyel olarak görmeyi bırak ve yukarda yazdığın şeylere hemen karşılık ver. Dalga geçenle dalga geç. Hakaret edene hakaret et. Küfür eden kızı aşağıla küfür etme. Ezik ezik acaba shit test mi verecek mi yoksa taşak mı geçiyor diye düşünme.

 30. Tecrübesiz olduğun için bunlar cok normal güzel kardesim fakat sen bu siteyi bastan sona okuduysan böyle hatalar yapmaman lazımdı.Hata sayın çok fazla.Acilen reddedilir misin ?
  Tavşan olmayı bırakın beyler.Alaycı tavrınızla gözünüzde degerlerini düsürerek , kasmadan konussanız pekmez gibi kivama gelicekler.
  Tahmin oyunu yok , fotograflara like var , samimiyetsiz emoji kullanımı , gereksiz çok konuşman , ilgi uyandirmaman , yanlış yerden girmen aklina gelebilecek her sey var yazdıklarında.Ama yeni yeni dedigin icin her seyi ögrenip üstüne koyucağından şüphem yok.Üniversitedesin ve etrafın yanıyor resmen.Yürümemen icin hic bir sebebin yok.Devam et!
  Ve uslu çocuk olmaktan vazgeç.

 31. Selamlar. Kırmızı hapı yuttuktan sonra yaptigim kişisel bir deneyimden bahsetmek istiyorum sizlere. Süreç boyunca kırmızı hapin etkileri üzerine çokça gözlem yapma fırsatı bulup, gelecekteki hayatım için dersler cikardim. Bu deneyi kesinlikle duygusal geçmişiniz olan biriyle denemeyin. Psikolojik olarak sizi yıpratan ve yer yer kırmızı haptan kopmaniza neden olan bir deney. Uyarimi da yaptığıma göre olaya başlayalım.

  Ben şahıs olarak dünyanın en looser tipli, mavi hapin içinde boğulmuş, çerçeveden bihaber, kör ve vasıfsız bir bireydim. İlişkinin başından sonuna kadar hep böyleydim. Neredeyse 3 yıl olan bu ilişkinin, son bir yılında tanıştım kırmızı hapla. Tabi mavi hap zerrelerime kadar işlediğinden bu bir yıl çok sancılı geçti. Kadınlardan nefret etme, hapı geri tükürüp uzaklaşma gibi olaylar yaşadım çok kez. Hatta yer yer bu deney sırasında bile uzaklaştım haptan. O yüzden zaten duygusal geçmişiniz olan biriyle bu deneyi denemeyin diyorum.
  İliski boyunca mavi hapin etkisiyle çok kez terk edildim, köpek çekildim, erkekligime, karakterime onlarca kez laf geldi, aylarca yanına gitmeyip goremedigim oldu. Lakin öyle bir bağlanmiştim ki bırakıp gidemiyodum. Sanki ona muhtactim ve tanrı benim onun yanından ayrilmamami istiyordu. Doğanın bana emrettiği şeylerden öyle uzaklaşmıştim ki diğer kızlara karşı tamamen kendimi kapatıp ona bağlanmiştim. O da her bagliligimdan sonra beni terk etmiş ve iyice içinden çıkılmaz bir psikolojik buhranın içine sokmuştu. Onun için yaptığım onca şeyin( objektif bakınca mavi hapli bir erkeğin bile yapmayacağı şeyler, dusunun halimi.) gözünde hiçbir değeri yoktu, istediği anda terk edebiliyor ve istediği anda geri dönebiliyordu.(terkettiği bir vakit blog sayfası açıp orada sacma yazılar bile paylaştım düşünün ezikliğimi, o zaman ki halimden tiksiniyorum) İlk ilişkim olması, tesadufi bir ilişki olup çok anlam yuklemem beni oneitis çukuruna iyice sürüklemisti. Gel zaman git zaman uzak mesafe ilişki durumuna da dusmemizden artik mesajlarima geç cevap vermeler, tamamen boş vakit öldürme amacı güden şeylerle yaklaştı bana. Son bir yılda aldığım kırmızı hapin etkisiyle ara ara yaklaşıyor, sonra ben hapi bırakıp kıza odaklaninca geri uzaklaşıyordu. Artık iyice tekrarlayınca bu durumu yine ayrildik. Bu sefer ama farklı bir durum vardı. Kendimi salıp mesaj filan atmadım buna. Hayvan gibi spora asilmaya başladım, nofap sürecine girdim, sigarayı bıraktım. Tam bir keşiş modu sürecine girdim. Belgesel izliyordum, vakit buldukça kendimi geliştirmeye başlıyordum vs vs. Ayrıldıktan 1.5-2 ay sonra filan eksideki hesabına bakınca yine klasik deprseif modunda şeyler favladigini gördüm. Mavi hapi tamamen vucudumdan atamamanin etkisiyle belki de, mesaj attım. Geri döndü, konuşmaya başladık. Sonra bana karın ağrısını anlattı. Neymiş yeni birinden hoşlanıyormuş, o bunu pek sallamayıp mesaj atmisyormus falan filan. Tabi eski ben olsam intiharın eşiğine gelmiştim çünkü ilişki boyunca bunu beni kendinden soğutmak icin soylese bile kafayı yiyordum. Bunu hiç cidden dememişti bana ve diyince hiç beklemediği bir tepkiyi aldı. Mutluluklar dileyip bundan sonra konuşmanin bir mantığı olmadığı üzerine bir yazı yazıp engelledim. Sabahında aradı beni, “korktum, iyi misin, normalde boyle tepki vermezdin, kendine bişey yapmazsin dimi” gibi şeyler söyledi. Yok ne alaka dedim. Normal hayatıma devam ediyorum. Emin misin filan diyip iyice sıkıştırdı. Gerçekten bu durumu sallamadigimi görünce, kafayı yedi. Konuşmalarından devamlı istersen kim olduğunu söyleyeyim, sen merak ediyorsun kesin filan dedi. İsmini, kim olduğunu ısrarla sormadım. Sadece nereden bulduğunu öğrendim, arkadaş çevresindenmis. Büyük ihtimalle hipergamisine hitap eden benim ezikliğim yaninda baya erkeksi (ben cidden kız gibi trip atan, kız gibi tepkiler veren biriydim) biriydi ve benim karadelik boslugundaki erkek olma eksikligimin zıttı biriydi. Ben ilk haftalarda hiç sallamayan bir şekilde hayatima devam ettim. Spordu, belgeseldi, kendi islerimdi filan onlara odaklandım. Normal muhabbet ettim. Kız bundan sonra resmen 3 yıldır yaklaşmadigi sekilde yaklaştı bana. Mavi hapli zamanlarımda cinsellik yönünden aç biri olduğumu bildiğinden cinsellikten yürüdü (ki hiç birlikte olmamistik sadece basit şeyler yapıyorduk yanyanayken ama bu sefer ciddi ciddi istediğini belirtti), sevgi sözcükleriyle yürüdü, ben cercevemden kesinlikle cikmamayi başardim. İyice köpek olmuştu. Kırmızı hapin böyle bir etkisi olacağını bekliyordum ama tamamen bu raddeye geleceğini hayal dahi etmemiştim. İstediğim an istediğim şeyi yapıyordu. Tabi önceden duygusal bağim olan biriyle böyle bir deney yapmak beni ister istemez bir çekime sürüklüyordu ve yer yer cinsel olarakta süreçten kaymaya başlamıştım. Bir gece saçma bir davranışta bulunup buna falso verdim. Tabi ondan sonra ikinci aşamaya gecmem gerekiyordu. İkinci aşamada eski halime tepkilerini ölçmeye başladım. Ara ara cidden kontrolü kaybediyordum. Bir şeyi taklit edince o kişi olma deneyi varya o durum tersten gerçekleşti. Beta halimi taklit ettikçe daha beta olmaya başladım. Dışarıdan objektif gözle bakabiliyordum olaya ama betalik bir hastalık gibiydi. Vücuda girince atamıyordun. Elimden geldiğince kontrollü betalik yapmaya başladım. İşte bu süreç tamamen aydinlanmama sebep oldu. Birden davranışları değişti. Cinsel ödüller birden kesildi. İlgi gosterdikce kaçmaya başladı. Devamlı arkadaşlarıyla takılmalar. Mesajlarima geç cevap vermeler ya da hiç cevap vermemeler. Tavır degisikligimden ötürü 2 hafta içinde 180 derece dönmüştü. Bu durum beni rahatsız ediyordu ama gözlem açısından da mükemmel bir deneydi. Ben sevgili kafasıyla yaklaştıkça uzaklaştı. Ben onun için ödül olmaktan cikmis, o benim için ödül olmaya başlamıştı onun gözünde. Bu durumu iyice gozlemleyip kişisel olarak tamamen bağımı kopardim artık. Tabi hâlâ içimde mavi yapın parçacıkları bulunuyor ama bunu da atacagima eminim.

  1. Deneyim olarak iyi yorum ama bırak bu deney yaptım ayağını. Mavi hapa kaymışsın işte kontrol falan hikaye. Deney değil deneyim. Dersini al geç.

   Ilişki davranışından köpek olmak ve köpek etmek kavramlarını çıkarın. Köpek ettim diyen adam potansiyel olarak başkasının köpeği olmaya yatkın adamdır. Böyle köpek ettim ama kendimi saldım köpek oldum uçlarında gider gelir.

   Kırmızı hapı mavi haplıyken sıçtığı kıza yanaşmak için kullanan ya da kırmızı haplı halini görüp yanaşan eski sıçışı uzaklaştırmayan adam, yeniden mavi hapın pençesine düşmeye mahkumdur. Senin başına geldiği gibi.

   1. Yorumlarinda kesinlikle haklısın. Ben yazının birçok yerinde söylediğim gibi mavi hap iliklerine kadar islemis biriydim ve hala dışarıdan baktığımda birçok emaresini görüyorum kendimde. İyi bir monk moddan sonra bunu da tamamen silecegimi düşünüyorum.

   2. Mahmut abi bir de senin bir cevabını hatırlıyorum hayal meyal. Mavi-Boylardan birisi sana görüştüğün kadınlara ne sıklıkta mesaj atıyorsun diye bir şeyler sormuştu. Sen de ona “genelde işime odaklandığım için onlar mesaj atmadıkça aklıma gelmiyorlar. Mesaj atmayanları da unutmuş oluyorum” gibisinden bir şey demiştin. Bunu uygulamaya başladıktan sonra 100% işe yaradığını fark ettim. Sadece kadınlar konusunda da değil. Bir arkadaşımla aramızda tatsız bir konuşma geçtiyse eskiden saatlerce buna kafa yorardım. Artık o an ne işim varsa ona odaklanıyorum ve kimseyi kafaya takmamış oluyorum. Dersse ders. Sporsa spor. Çevremde de yaşadığı ikili ilişkilere kafayı çok takanlarda bunu gözlemledim. Çok boş vakitleri var.
    Geçenlerde Yin’in bir twitini okumuştum mesela o da bu davranışı destekliyordu. Birini düşünmeden önde bu insan hayatımda ne kadar önemli veya 5 sene sonra hayatımda olacak mı diye düşünün tarzında bir şeyler demişti. Bu tavrın uzun süredir ekmeğini yiyorum.
    Aslında yapılması gereken belli bir dönem kendinizi insanlardan soyutlamak yerine monk modu hayatın içine entegre etmek. Spor, iş, ders, kurs gibi programını oluşturup boş kalan vakitlerde sosyal hayatına devam ederek kırmızı hapı hayatın içinde yaşamak. Ama plandan sapmamak.

 32. Bu siteye çok girdim çıktım ,her girişimde yazsam mı yazmasam mı tereddütünde kaldım ama bugün bu içimdeki kurdu buraya dökeceğim üniversiteye gelene kadar aile baskısı ile büyümüş ,zengin aile çocuğu ama kendi parasını kendi kazanan biriyim özellikle yazın Antalya da çalışmamla gözüm açıldı yoksa bildiginiz kızların kız arkadaşıydım neyse üniversite de bölümün deneyi vardı oraya benimle beraber katılan bir kız vardı kız üstüme düştükçe geri çektim kendimi bana bakmaz kafasındayım ama ağır başlı takılıyorum kız ilgi gösterdikçe gösteriyor maymuna döndü ,göremediğini bahane edince bende önüme geçebilirsin dememle yanıma iyice sokuldu derken deney sonu iyi akşamlar diyip benim bırakmamı bekledi bende iyi akşamlar diyip arkadaşlara döndüm akşam beraberiz değil mi diyince gitti derken ertesi gün ayni seçmeli de olduğunu gördüm ders çıkışı oturduk arkadaşlar arayıp duruyor derken bugün vaktimi bu güzelliğe ayıracağım diyip telefonu kapattım muhabbetin sonunda numara mı almayacak mısın diyince pardon diyip aldım numarayı bi şeyi daha unutmadın mı deyince şaşkın şaşkın baktım soyadını söyledi başta anlamadım sonra çaktım ama tepkisiz kaldım görüşürüz dedim uzaklaştım derken ara tatile kadar fakülte de ara ara konuşuyoruz ben soguk davranıyorum ,çevremde yüzlerce kız var ama hiçbirine ilgim yok (hemşirelik fakültesinde olduğum için erkekten çok kız arkadaşım var )derken ara tatilde baya baya sabaha kadar konuştuk ki en büyük hatam bir daha olsa yapmam böyle bir şey derken onun isteğiyle aynı seçmeliyi seçtik ama o arada dayımı kaybettim beraber büyüdük benden 3 yaş büyük baya yıprattı beni olayın etkisiyle hata yapıp kızla aram açıldı benim kızın gönlünü almam için sürekli bir adım atıyor ama ben dediğim dedik kafasındayım ınstagram da hikayeme yanıt verip silmesi üzerine konuştum bana sevgilin var belki benimle görüşmemi istemiyordur diye konuşmuyorsun diye düşündüm ama numaramı ya da ınstagramdan çıkarmaman düşündürüyor beni neden böyle bir şey yaptın dedi söylemedim bir şekilde ona karşı ilgim olduğunu söyledim güvenmedi bana tabi bir takım konuşmadan sonra madem güvenmiyorsun kendimi tutarım ,senin değil bundan sonrası benim sorunun bir şekilde unuturum kendine iyi bak deyip kestim görüşmeyi o arada sınıftan başka kızla konuşmaya başladım ilgisi daha da artmaya başladı bana ama üst sınıflardan biriyle de konuşuyor fakülte de kendi çocuğun masasına oturuyor , derken dışarda durakta beni kızla birlikte görünce kızda onunla olan geçmişimi bilmiyor ama kızın bana ilk gün gösterdiği ilgi sonra seçmeli derste gösterdiği tavrı bildiği için kıskandı bakmanı istemiyorum benimle konuş gibi tepki gösterince hoşlandıgım kız fakülte de saçını başını yolmadıysam yanındaki kızın senin hatrına dedi ,senin çocukça davranan bir kızla ne işin var demesi üzerine “lafını bil de konuş ,madem onun yanımda olmasını istemiyorsun o imkanı vermeseydin ona gibi çıkıştım” Derken görüşmedik daha ara tatilde arkadaşa beni sormuş hayatında değişiklik var mı diye cevap vermemiş arkadaş geçen gün de arkadaşa selam söyle ona o çok karakterli bir insan falan demiş bende oralı olmadım tabi bu söylemlerine fakülte de yanıma gelince kısa süreli bir konuşma geçti aramızda görüşürüz diyip kısa kestim ben 1 hafta falan geçti aradan baktım tek oturuyor ,konuştuk biraz o arada o masasına oturduğu çocuk buna defalarca teklif ettiğini söyledi fakültenin önünde bekledi senin yapmadıklarını yaptı ondan ilgimi çekmiyor gibisinden bir cümle kurdu şimdi sorum şu kız bu kadar üstüme düşmüşken ilk deneyimim olduğu için çok hata yapmama rağmen , kıza bir şans verip onu yakından tanıma fırsatı vermeliyim ya da siz değerli ve tecrübeli abilerim yerimde olsanız napardınız biliyorum çok tecrübesiz olduğum için çok hatam var ama üniversiteye gelene kadar doğru düzgün kız arkadaşım bile yoktu

 33. Bu siteye çok girdim çıktım ,her girişimde yazsam mı yazmasam mı tereddütünde kaldım ama bugün bu içimdeki kurdu buraya dökeceğim.Üniversiteye gelene kadar aile baskısı ile büyümüş ,zengin aile çocuğu ama kendi parasını kendi kazanan biriyim özellikle yazın Antalya da çalışmamla gözüm açıldı yoksa bildiginiz kızların kız arkadaşıydım.Üniversite de bölümün deneyi vardı orada gördüm kızı, kız kendi ilgi gösteriyor ben gayet sakin takılıyorum.Ertesi gün ayni seçmeli de olduğunu gördüm ders çıkışı oturduk arkadaşlar arayıp duruyor, bugün vaktimi bu güzelliğe ayıracağım diyip telefonu kapattım muhabbetin sonunda numara mı almayacak mısın diyince pardon diyip aldım numarayı bi şeyi daha unutmadın mı deyince şaşkın şaşkın baktım soyadını söyledi başta anlamadım sonra çaktım ama tepkisiz kaldım görüşürüz dedim uzaklaştım.Ara tatile kadar fakülte de ara ara konuşuyoruz ben soguk davranıyorum ,çevremde yüzlerce kız var ama hiçbirine ilgim yok (hemşirelik fakültesinde olduğum için erkekten çok kız arkadaşım var )derken ara tatilde baya baya sabaha kadar konuştuk ki en büyük hatam bir daha olsa yapmam böyle bir şey derken onun isteğiyle ikinci dönem aynı seçmeliyi seçtik ama o arada dayımı kaybettim beraber büyüdük benden 3 yaş büyük baya yıprattı beni olayın etkisiyle hata yapıp kızla aram açıldı.Kız gönlünü almam için sürekli bir adım atıyor ama ben dediğim dedik kafasındayım,inat yapıp konuşmadım ınstagram da hikayeme yanıt verip silmesi üzerine fakülte de oturup konuştugumuzda bana ;ne numaramı sildin,nede İnstagram da takipten çıktın merak ediyorum sevgilin istemediği için mi benle konuşmuyorsun diye sorunca sevgilim olmadığını ona karşı ilgim olduğunu söyledim güvenmedi bana tabi bir takım konuşmadan sonra madem güvenmiyorsun kendimi tutarım ,senin değil bundan sonrası benim sorunum bir şekilde unuturum kendine iyi bak deyip kestim görüşmeyi.Sınıftan başka bir kızla konuşmaya başladım ilgim yok ,hoşlandığım kızı kıskandırmak maksadım derken bunun ilgisi artmaya başladı bana.Hoşlandığım kız da üst sınıflardan biriyle konuşuyor fakülte de sürekli beraberler kendi çocuğun masasına oturuyor falan , derken dışarda denk geldik ben hoşlandığım kız ve sınıf arkadaşım.Sınıf arkadaşım onunla olan geçmişimi bilmiyor ama kızın bana ilk gün gösterdiği ilgi ve seçmeli derste gösterdiği tavrı bildiği için kıskandı bakmanı istemiyorum benimle konuş gibi tepki gösterdi.Hoşlandığım kız bunları duyunca fakülte de yanıma gelip saçını başını yolmadıysam o gün yanındaki kızın senin hatrına dedi ,senin çocukça davranan bir kızla ne işin var demesi üzerine “lafını bil de konuş ,madem onun yanımda olmasını istemiyorsun o imkanı vermeseydin ona gibi çıkıştım” Derken okul bitti hoşlandığım kız tatilde arkadaşa beni sormuş hayatında değişiklik var mı diye cevap vermemiş arkadaş geçen gün de arkadaşa selam söyle ona o çok karakterli bir insan falan demiş bende oralı olmadım tabi bu söylemlerine fakülte de yanıma gelince kısa süreli bir konuşma geçti aramızda görüşürüz diyip kısa kestim ben 1 hafta falan geçti aradan baktım tek oturuyor ,konuştuk biraz o arada üst sınıftan konuştuğu çocuğun muhabbetini kendi açtı. buna defalarca teklif ettiğini söyledi,benim için yurdun önünde saatlerce bekledi senin yapmadıklarını yaptı ondan benim ilgimi çekmiyor dedi.Ben yine sıçtım sonrasında tabi mesafeyi ayarlayamadım,sürekli konuşmak için ben onun yanına gidiyordum baktım olacak gibi değil geri çektim kendimi konuşmuyoruz şuan fakülte de aktif ilgi benim üzerimde olsun diyen bir tip instagramın da bin üzerinde takipçisi var , ailesi falan ekli fotoğraflarına yorum falan yapıyorlar.Şimdi sorum şu ilk deneyimim olduğu için çok hata yapmama rağmen , kıza bir şans verip onu yakından tanımalı mıyım .biliyorum çok tecrübesiz olduğum için çok hatam var ve üniversiteye gelene kadar doğru düzgün kız arkadaşım olmaması da bir etken.Kıza karşı bir duygu beslediğim için kendimi yakmak istemiyorum o yüzden siz değerli ve tecrübeli abilerimden fikir almak istiyorum

 34. Şu an bir ilişkim var, yukarıda da bahsetmiştim, büyük ölçüde çerçevemi koruyorum, bunun etkisini de görüyorum, bununlaberaber
  , Dün ve bugün malca bir iş yaparak hatunla whatsapptan şarkı gönderiştik karşılıklı, bugün uzun bir süre için son olsun, bu da bana ders olsun, yorumlardan bazılarını görmek soğuk duş etkisi yaptı, ciddi ciddi kendimi tokatladım, ne bok yiyorsun kendine gel diye.

 35. Bir kız var. Azılı bir feminist. Twitter profilinde bulunan geçmişteki girdilerine dair okuduklarını dayanarak erkeklerin ilgisini çek(e)memiş biri. İlişkiler konusunda tecrübesi yok ve feminizmini ateşleyen şey bana göre büyük ölçüde bu. Kendisine anonim olarak mail attım. İlk başta dalga geçer gibi konuştum ama sonra betavari şekilde cümleler sarf ettim. Kendisiyle ilgilendiğimi ve ona söylemek istediğim şeyler olduğunu söyledim. Konuşmaları hep saldırganca ve tersler gibiydi. Kendisini üniversiteden tanıyorum. Mezun oldu ve şu an ne yapıyor bilmiyorum. Peşinde koşmak gibi bir niyetim yok ama en azından denemek istiyorum. Farklı bir tecrübe olacağını ve bir ilişkiye başlarsak feminist kabuğunu kıracağımı, hiç değilse bazı düşüncelerini değiştirebileceğini düşünüyorum. Biliyorum mail konuşmamla her şeyi bok ettim. Ama bana göre bitmiş değil. Dediğim gibi kendisi erkekler tarafından ilgi görmeyen ve çok çekici olmayan biri ama nedense kendisiyle denemek istiyorum.

  Hala ihtimal olduğunu düşünerek kendisine sosyal medyadan (zaten kullanmıyorum) ulaşmak yerine reelde şansımı denemek istiyorum. Muhtemelen beni üniversiteden anımsayacaktır. Çünkü okulda bazı derslerimiz ortaktı ama kendisiyle hiç konuşmadık. Tek atış şansım var. İhtimal düşük. Nasıl bir yol izlemeliyim?

  1. Bir kız var. Azılı bir feminist.

   Bundan sonrasını boşa yazmışsın, sondaki sorun hariç okumadım.

   Cevap : UZAK DUR!

 36. Sizlere bu mesaj olayi hakkinda bir sorum var. Ben oyle pıt pıt mesajlasmayi -eger karsimdaki uzun vadeli bir tanidigim olmadigi surece- uygun bulmuyorum ve sevmiyorum. İnstagramda ise hosuma giden kizi da ezik gibi resmine begeni atip ondan mesaj beklemek salakca geliyor acikcasi .ilk mesaji atiyorum löök diye numarani ver de denilmiyor guzel guzel anlatiyorum ben pit pit mesajlasmasini sevmiyorum haberlesmek açısından numarani yazabilirsen iyi olur diyorum. Ancak yeni tanistigimiz icin aldigim numara sayisi az oluyor simdi mahmut abi 2-3 oranindan bahsetti . Acaba ben ikinci defa mesaj atsam kendimle celismis oluyorum ve tutarsız bir davranis oluyor gibi geldi bu durum nasil asilabilir ?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *