Gençliğimi yaşayamadım

Size daha büyük bir dinamiği açıklamak için, iyi bir arkadaşım olan Rob’un öyküsünü anlatacağım.

Arkadaşım Rob gençken, çoğu erkeğin “doğal alfa” diyeceği bir erkekti; fit, zeki ve onun dobralığını anlamayan erkekler için ise sahip olduğu Alfa duruşu genellikle kendisini bilmeyenlerin onu ‘göt herif’ diye tanımlamalarına sebep olurdu. Liseden sonra bir süre orduda idi ve bu da onun için çok uygun görünüyordu zira çok iyi bir uçak gövdesi teknisyeni olmuştu. Bu alanda bir süre iyi de kariyer yaptı.

Doğal bir Alfa olmasına rağmen Rob’un kadınlara yaklaşımı daha çok feminen buyruk tarafından etkilenmişti. Ona aşık olan kızlar vardı ama Rob’un ONEitis eğilimi ağır basıyordu. Bu nedenle bir kez Kim’e kilitlendikten sonra, hayatının odağında hep Kim vardı. “Doğru kız için herşeyi yaparım” derdi çünkü onun inandığı buydu : fedakarlık ve destek daha ikisi karşılaşmadan bile Rob’un görevi idi.  İkisi de 19 yaşında iken Kim “kazara” hamile kaldı.(*)

Kim hamile olduğunu söylediğinde Rob’un ONEitis hastalığı onu tahmin edilebileceği gibi maskülin “doğru olanı yap” yönüne doğru götürdü. İkisi de henüz çok gençti ve 20+ sene önce bile çok genç evlenen çiftlerin düşük “başarı” oranına sahip olduğunu biliyordu, ama tahmin edilebileceği gibi müstakbel eşinin buna bir istisna olacağını düşünüyordu. Onun ONEitis hastalığından mı yoksa doğal Alfa inatçılığından mı bilmem, daha 19 yaşında çok iyi bir koca ve baba olmaya ant içti.

Kim evliliğin her zaman daha az hevesli tarafı idi ama kürtaj olmayacaktı. Rob’un gelecekteki potansiyeli konusunda emin olamasa da, 19 yaşında Rob ile evlendi. 5 yıl sonra 2 kızları vardı ve bundan iki sene sonra da bir oğulları oldu. Evliliklerini bir nevi mecburiyet olarak tanımlayabilirdim ama Rob Kim’i ve çocukları gerçekten çok seviyordu. Onun Alfa tutumu onu daha da iyi bir sağlayıcı olmaya itiyordu ama Kim, kendisi 30larına ve daha büyük çocukları kendilerini idare edecek hale geldiğinde incelikle ve umursamazca Rob ile arasına mesafe koymaya başladı.

Kim 29 yaşına geldiğinde orta düzey yönetici olarak çalışmaya başladı. O güne kadar ev-kadını idi ama şimdi kızları okula başlamıştı ve o da çalışmak istiyordu. 3 çocuklu bir kadına göre Kim oldukça fit idi (geri dönüp bakınca aslında fazla fitmiş). Rob biraz kilo almıştı ama hala karın üstü kasları formdaydı. Kim evde geçirdiği zamandan daha fazlasını işte ve gymde geçirmeye başlamıştı ve bu bizim kahraman – ONEitisci Rob’u bile sinir ediyordu.

Kim’in artık işte yeni arkadaşlıkları vardı ve bunların çoğu da 20lerin ortasında ve sonundaki bekar kadınlardı. Kim ise neredeyse 31 yaşında idi. Bütün bu bekar kız arkadaşları onu sürekli dışarda içmeye çağırıyordu. Onlar buna kız kıza gecelere akmak demiyorlardı, ama yaptıkları tam olarak da buydu. Görevine sadık Rob evde çocuklara bakıp bira ve film izleyerek zamanını geçiriyordu. Bu çok sık tekrarlanan birşey haline gelmeye başladıktan sonra bile Rob kahraman, destekleyici, baba / koca / sağlayıcı rolüne yapışmaktan vazgeçmedi. Rob hala insanların Beta diyeceği biri değildi ama onun ONEitis’e adanmışlığı ve artan evcil rolü Kim’in onu Beta olarak görmesini sağlamıştı.

Kim 20lik arkadaşlarının haftasonu hikayelerini heyecanla dinlemekten, klüplerde onların kaçamakları ile yedikleri haltları kenardan izlemeye geçti. Sanırım birçok okur bunun nereye gittiğini anlamıştır. Sonunda Kim Rob’u aldattı. Ben Rob ile konuşarak onun Kim’i ve iş arkadaşını öldürmesine engel olmanın şüpheli ama ciddi gururunu taşıyorum. Sabahın 4’ünde onları bir motel odasına kadar takip etmişti. Ben onunla telefonda konuşurken arabada çocukları vardı.

Treni Kaçırmak

Bu hikayeyi sizi genç yaşta evlilikten korkutmak için anlatmıyorum. Bunun tersini daha iyi anlamanız için anlatıyorum. Benim blogumu yeterince takip eden herkes bilir ki ben erkeklere 30 yaşına kadar bırak evililiği, ciddi ve tek eşli bir ilişkiye bile girmemelerini tavsiye ediyorum. Bunun birçok erkek için zor, birçoğu için de imkansız olduğunu biliyorum. Ama burada prensip, bir erkeğin Cinsel Pazarda rollerini doğru şekilde ölçebilecek seviyeye gelene kadar kendi CPDsini kavrayıp gerçekleştirmesi gerekliliği. Ancak ondan sonra bir erkek, kendi Oyun farkındalıklarına göre tek eşliliğe girecekleri kadının kalitesini tartabilirler.

Rob bu bağlantıyı hiç kurmadı ve ergen sosyal yetenekleri ve feminen şartlanmanın öğrettikleri ile yaşadı (ve hala da yaşamakta). Rob bu ihanet ile çılgına döndü ama Kim’i affetti ve beraberce evlilik danışmanına gittiler ve bu danışmanlığa uyan şekilde, tipik “Kim’in Rob’u arzulamasının pazarlığını yaptılar“.  Rob hala Kim’in kavrayıp takdir edeceğini düşündüğü oyunun kuralları ile oynuyordu (mesela ilişki yatırımı yanılgısı gibi). Ama 3 çocuk ve 20lerin trenini kaçırdıktan sonra Kim’in hipergamisinin umrunda değildi.

Bu noktada Kim’in Rob’u terketmesi sadece bir formalite idi ama son darbe Rob işte sırtını sakatlayıp artık işini yapamaz hale geldiğinde indi. Ciddi bir engeli vardı ama Kim’in suçu değildi. Kim bu noktadan sonra vahşileşti. Çocukları da alıp Rob’u terk etti . “Kendini keşfetmek” ve kaçırdığı 20lerini yaşamak için yarı eyalet öteye yerleşti.

Oyunu ideallerindeki kadını elde etmek için kullanmak isteyen erkekler için 18 – 24 yaş arasında (CPDlerinin tepesinde) genç bir kadınla evlenmek ya da en azından tek eşli bir ilişkiye girmek çokça vurgulanan bir çözüm. Mantık şu : eğer hatunu şu meşhur cock carousel‘e binmeden (İngilizce sikten sike atlamak anlamında, kelime anlamı “yarrak atlıkarıncası” olan bir deyim) önce ve gözü açılmadan aldın mı, kız tek eşlilik için biçilmiş kaftan olacaktır. Eğer kızı böyle erken alırsan, erkek onun (umulur ki) ilk Alfası olacaktır, kadın onunla eş bağı (pair bonding) geliştirecektir ve böylece hem ona en doğurgan zamanında sağlıklı çocuklar verecektir hem de ona duygusal olarak bağlı, sadık ve kendini adamış bir eş olarak bir ömür boyu mutlu ve mesut yaşayacaklardır.

Bu fantaziyi seviyorum, eminim idealist birçok erkek de seviyordur. Aslına bakarsanız bu CPDsinin tepesinde (30 – 36 yaş arası) bir erkek için, doğru oranda statü ve Amused Mastery (Eğlendirici Ustalık) ile becerebileceği ve gerçekçi birşey bile olabilir; eğer bu erkeğin kendi değeri iyice sağlamlaşmış ise. Fakat, Rob ve Kim’in hikayesindeki gibi bir senaryoda, genç evlenmede başka bir risk vardır : Gençliğimi Yaşayamadım dinamiği.

Gençliğimi Yaşayamadım

Modern Batılı toplumlarda, en köylü yetişmiş, ev adabı almış kızlar bile feminen buyruğun kızlara sürekli pompaladığı “istediğiniz herşey olabilirsiniz” sosyal reklamının bombardımanı altındadır. Bu devirde kız çocuğu yetiştirmek (burada tecrübe konuşuyor), onu saman alevi gibi yanıp bitecek olan CPDsi ve tepe noktasını geçtikten sonraki hayatını da iyi yaşaması için hayatının çok erken dönemlerinde vermesi gereken kararlar konusunda uyarmanın kız çocuğunun potansiyeline set çekmek olarak görülme tehlikesi var. Şunu da söylemeliyim ki bir babanın bu sınırları ucundan da olsa insanlar içinde belirtmesi, onun kadın düşmanı, ataerkil, erkek – ayrıcalıklı (male privilage), baskıcı gibi feminen buyruğun erkekler için yıllardır ürettiği tüm suçlarla taşlanmasına neden olacaktır. Fakat anneler bile, eğer kızlarını günümüzde kadın olmanın gerçek kısıtları ve seçmeleri gereken yollar konusunda uyarmaya kalksalar, ataerkil sistemin piyonu ve baskıcı olarak suçlanacaklardır.

Temel bu iken, ideal genç kızı bulup evlenmek (planlanmamış hamilelikler de içinde) şöyle bir risk taşır : kız olgunlaştıkça tercihlerini sorgulamaya başlayacaktır. Kariyer kadınları çağında evlenmemiş kız kurularının pişmanlıklarına dikkat çekmek klişe ama öte tarafta da erkenden evlenmiş kadınların “kaçırdıkları hayat” için pişmanlıkları var. CPDleri tepede iken ya da kendi çıkarları için evlilik tekliflerini reddederek evlenmeyi erteleyen kadınlara suç bulmak kolay ama Ye Dua Et Sev (Eat Pray and Love) senaryosuna en yatkın olanlar, CPDlerinin solmaya başladığının farkına varan Kim gibiler.

İşe bakın ki onu “olabileceğin herşey ol” propogandası ile etkileyen (ve onu girl power hayatını yaşamadığı için aşağılayan) feminen – öncelikli sosyal gelenekler, onu kocasını terkettikten sonra hayatına yeni bir rota çizmeye de teşvik ediyor. Kim’in sürekli kendini kışkırtan boşanmış / bekar arkadaşlarını, fem-merkezli sosyal baskıları ve içgüdüsel olarak sürekli “acaba bu adam benim bulabileceğim en iyisi mi?” soran hipergamiyi karştırın, 12 yıllık evlilikten sonra Kim’in neden gençliğimi yaşayamadım diye hissettiğini anlarsınız.

Oyun farkındalığı olan kırmızı haplı bir erkek olarak sizin kadınların tercihlerinin iki yüzünü de bilmeniz ve Oyununuzu buna göre ayarlamanız gerekiyor. Kadın ve erkeklerin yaşlarına göre CPDlerinin birbirlerine göre değişimini çizmemin ikincil sebebi, erkeklerin kadınların değişik yaşlarda maruz kaldığı sosyal baskıları, gösterdikleri davranışları ve zihin yapılarını tahmin edip kendilerini ona göre ayarlayabilmeleridir. Ama kadınların daha öncesinde ve sizinle tanışmadan önce verdikleri hayati kararları da göz önünde tutmanız önemlidir. Gün geçtikçe artan kolaylıkta “kahretsin, eğer onunla daha genç ve gözü açılmamış iken karşılaşmış olsa idim, şimdi bana daha bağlı olacaktı” diye söyleniyor. Bu her zaman doğru değil

(*) Çevirenin Notu – Bakınız Tomassi’nin 5 Numaralı Demirden Kanunu

Çeviri : Left Behind

Rollo Tomassi : Kırmızı Hap camiasının en önemli figürlerinden biri olan Rollo Tomassi'nin The Rational Male kitabı her erkeğin okuması gereken başucu eseri. Oldukça popüler olan The Rational Male bloğunun da sahibi de olan Rollo, The Rational Male - Preventive Medicine (Volume 2) ve The Rational Male - Positive Masculinity: Positive Masculinity (Volume 3) adlı kitapları ile ilk kitabındaki fikirleri daha da geliştirdi. Rollo Tomassi'yi burada Rollo Tomassi etiketinde de takip edebilirsiniz.
Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

21 thoughts on “Gençliğimi yaşayamadım”

 1. Kadınların seks için yüksek standartları var ve erkeklerin de evlilik için standartları yüksek olmalı. Nasıl ki bir kız seks yapmadan önce gücü elinde tutup erkeği sekse layık mı diye test ediyor canına okuyorsa erkekte aynısını yapmalı.

  Kadınlar seks konusunda seçici ve güçlü tarafsa bunu alfalarla yaşamaya eğilimliyse , erkeklerde evlilik ve uzun ilişkilerde aynı şeyi yapmalılar.

  Sonuçta zaman içerisinde kadın kaybediyor kısa süreli oyunun kazananı kadın gibi görünsede gücü uçucu. Benzini doldurulmuş ve tükenen bir araç gibi asla tekrar deposu dolmayacak.

  Kadınlar istediğini yaşayıp ve bir betaya kendini kilitlemek gibi acımasız bir strateji izleseler de erkekler uyandı.

  Sosyal medya da artık efendi erkeklerle dalga geçiliyor, friendzone yiyenleri gömüyorlar. Kısa zamanda kadın cephesi gücünü baya yitirecek çünkü meriçlik yapanlara sert tepki gösteriliyor.

  Ancak seks problemi çözülebilir gibi durmuyor. Sonuçta güzel ve seksi kadın az iken bunu isteyen binlerce erkek var. Sekssiz bir hayat bazı erkeklerin kaderi bazılarının ise seçimidir.

  1. Kadınların seks için yüksek standartları var ve erkeklerin de evlilik için standartları yüksek olmalı. 

   Doğru. Kadınlar seks kapısının bekçisidir ama erkekler de ilişki kapısının. Bir kadınla bir erkek arasında seks olup olmayacağına karar veren kadın olabilir ama ilişki olup olmayacağına erkek karar verir. Günümüzde çoğu erkeğin sandığı gibi ikisi de kadınların lütfu değildir. Sadece şu bilgi yayılsa, kevaşenin (ilişki almadan seks yapan kadın) erkek versiyonu olan meriçler (seks ya da yiyişme alamadan ilişki yaşayan) kendilerine gelseler, kadın erkek ilişkileri genel olarak ciddi şekilde iyileşir.

 2. ”Treni Kaçırmak” başlığında 4. paragraftaki ”18 – 14 yaş aralığı”nı, ”18 – 24” olarak düzeltelim lütfen 🙂

 3. Mükemmel bir site.Üniversite yıllarını betanın betası olarak geçirmiş 23yasinda bi gencim.Yakisikliyim boyum uzun 1yildir powerliftingle uğraşıyorum,maddi gelirim su an iyinin biraz üstü ama sorun nerde diye düşünüyordum surekli.Önce ekşide redpill başlığı sonra bu site hayatımı değiştirdi.Emek veren herkese teşekkürler.Tinderdan eslestigim kizla 2.buluşma öpüşme ve biraz fazlası, 3.haftada otelde başbaşa bi gece geçirdik.Daha önce bütün girisimlerimin başarısız ve hiç sevgilim olmadığını belirtmem gerek.20yaşında benle tanışmak isteyen kız buluşma sonrası bana ben daha değişik erkeklerden hoşlanıyorum demişti.Ama neden ben çok iyiyim seni hiç üzmem her istediğini yaparım mantelitesindeydim.Yıllar sonra taşlar yerine oturdu.Neyse bu yazı ile ilgili söylemek istediğim kız arkadaşım bakire ve o gece içime gir dayanamıyorum diye diretmişti uzun süre.Alkolünde etkisi vardır tabi.Kondom yoktu ve kendimi zor tutmuştum.Yazıyı okuyunca bi an rob olmam uzak değilmiş gibi düşündüm:)

 4. Anasini satiyim kizla gec tanissan alfa dul oluyor, erken tanissan gencligimi yasamadim.Ee biz uremek istersek bu cocugu kime tasittiracagiz😂😂

 5. Oyunu iyi bilmek lazım. Ben altın oran yaşıma kadar (golden age) evlenmeyeceğim. Bu da 35-40’lı yaşlara tekabül ediyor. O zamana kadar mgtow tarzı ilişkiler yürütmeyi düşünüyorum. Sadece seks. Evlendiğimde direkt genetik mirasımı bırakırım diye düşünüyorum. Bu hayatta pragmatist ve pozivist olacaksın.

  1. Düşük değerdeysen sadece seksi iyi kızlarla zor bulursun 😉

   Bu işler öyle değil herkes daha fazlasını istiyor. Niye erkekler uzun ilişki ve evliliğe razı geliyor sanıyorsun?

   Öyle kızları sikip geçme hayaliyle yola çıkarsan çok ağlatırlar seni aslanım 😉

   1. Senin şu yaptığın sub-beta bir yorum. Bir dişiyle ciddi bir ilişki yaşamak için birçok tabak çevirmen lazım. Bu bahsettiğim olay tecrübeyle sabittir. Nerede hata yaptığını, nerelerde zaafın olduğunu bilirsin en azından, sekse giden yol ciddi bir emek ve sabır ister Türkiye gibi ülkelerden bahsedersek. Herkes salt alfa özelliklerine sahip olmuyor. En azından olana kadar alfa davranışları göstereceksin. Benim felsefem biraz daha farklı tabii, alfa ve beta’lık arasındaki dengeyi sağlamak.

    1. Heheeh kerataya bak. Ben daygame ve online game de tr de en iyi olanlardan birisiyim. Saha tecrübesi en fazla olan adamlardanım. Tecrübe konuşuyor burada teori değil. İşler sahada çok farklı teoriden öyle tabak çeviricem demekle olmuyor. Tabak bulman elde tutman vs senin gibi büyük hayallerle başlayanlar ağlayarak bırakıyor evleniyor sonra 😂😂

     1. Cüneyt dostum sana tavsiyem kontrol edebileceğin kızı bulduğunda onula geliştir kendini. Bir daldan bir dala atlarken dal kırılabilir sonuçta muhafazakar bir ülkedeyiz. Kızların eskilerden kalma serseri erkekleri çok. Ben kız arkadaşı için telefonunu satıp aç aç dolaşan çevreden para dilenen sonrada kız onu bıraktıktan sonra başka erkeğe gidince çıldıran tip tanıyorum. Adam o kadar aşmışki kızın yeni erkek arkadaşına bile zarar verecekti o derece yani 🙂 O yüzden kız sikmekten daha çok kaliteli kızlar bulup kendimi onlarla geliştirmeliyim demelisin. Zaten fahişe gibi birşeylerle kendini geliştireceksen hiç yapma. Sürekli çürük elma yemek insanı daha sağlıklı yapmaz.

     2. Üstad nasıl yapıyorsun peki,başlangıçta olanlara ne tavsiyeler verirsin,online da imkansız gibi bende sadece daygame’e odaklanacağım ne nasıl ayakta kaldın?

    2. Arkadaşlar bir tabak vs derken şöyle davranirsam böyle böyle davranirsam şöyle derken duydunuzmu hiç Etiyopyadan gelen 60-70 yaşındaki zenci kağıt toplayıcısı amca bizim buralardaki kızları götürüyor kırmızı hap Map değil doğal haliyle…üstelik yakışıklıĺık felan olmasıda zaten mümkün değil ama kızlar mükemmel ötesi güzel..ona bakarsan yanımdaki çocuk kıvanç Tatlıtuğ ayarında arkadaş ama çocuğu reddedip bu hatunlara pas vermeyen zerre yatırimı olmayan bu amcaya veriyor..peki sebep ne evliymiş çok karısı varmış ve çokta sevgilisi…hatun diyorki arkadaşıma sen bekarsın seninle işim olmaz beni hakeden o çünkü çok sevgilisi var😂işte bence bu sorular asıl cevaplanması gereken neden böyle. .?

     1. Sanırım o dediğin olay kızların kankalarından etkilenme durumuna giriyor.Şöyle bir şey duymuşsundur ama ben yinede bir tekrar edeyim. Bir kızın erkek seçiminde(kas, boy, yüz güzelliği, statü, davranışlar, karakter, ses tonu, badboydaki hareketler, omuz-popo oranı) etkilidir. Ama bunlara ek olarak ‘diğer kız kankaları tarafından erkeğin beğenilme durumu vardır’. Yani erkek seçiminde diğer kızlar tarafıdan bir düşünce alma durumu var. Kız kankaları ”vaay kanka güzel çoçuk bulmuşsun köşeyi döndün haa ” gibi bir cümle varsa kız erkekten daha etkilenir.Çünkü diğer kızlarında beğendiği erkek her zaman daha çekici olan erkektir. Kıvanç tatlıtuğa benzeyen arkadaşa gelirsek aynı benim durumum var.Zaten benzer bir hikaye gördüğüm için yazıyorum 😀 O yakışıklı arkadaşla olmama sebepleri büyük ihtimal arkadaşın çerçevesinin olmaması(kırmızı hap eksikliği) yada kızlara fazla ilgi duymasıdır(onetioustan parçaçıklar). Yoksa o yakışıklı erkek zenci adamı ilişki konusunda fena tokatlar. Bir kıza tecrübesiz bir erkek olduğunu hiçbir zaman hissettirmemek lazım. Aslında şuanki kızların geneli çevresi olmayan, alfa gözüken, kimseye yüz vermeyen ağırbaşlı erkekleri tercih ediyorlar.Çünkü kontrol etmesi kolay ve kızlar arasında erkeğini kaptırma gibi bir tehlike var. Bu biz erkeklerin sevgilimizi başka erkeğe kaptırma rekabetindende daha çetrefilli bir durum var kızlarda. Bir kız bir erkeği kendine kolayca aşık edebilir ama bir erkek başka bir kızı o kadar kolay avlayamaz. Kızlarda aralarındaki bu rekabeti bildiği için seçtikleri erkeğin çevresinin az, kontrol edebilitelisinin fazla olmasını istiyorlar. Birde alfa dediğimiz erkeklerden birini kafalamışlarsa oh ne mutlu onlara 😀

  2. 28 – 30 yaşından itibaren tekeşli ilişki denemeleri olmadan direk evliliğe atlaman zor.

   Bir de CPD öyle sırf büyüyorsun diye artmıyor. 35 yaşında sosyal statüsü yüksek, mal varlığı olan, olgunlaşmış, fit ve oyunu olan bir erkek olmak için çok çalışman da gerek. Yoksa 35 yaşında patates gibi olan bir adam olmamak lazım. Burada amaç doğru seçimi yapacak kadar olgunlaşmak zira bu devirde bu olgunluğa 20lerinde erişen çok az. Çoğu insan ergen donanımı ile böyle önemli kararlar alıyor.

   35e kadar evlenmeyip varlık yapmanın bonusu : malları evlilik sözleşmesine koyabilirsin. Evli iken edindiklerinizi koyamazsınız.

   1. Senin dediğin halihazırda yürürlükte olan edinilmiş mallara katılma rejiminde geçerli diye biliyorum hocam. Evlilik başında sözleşmeyle diğer mal rejimlerinden olan mal ayrılığı rejimi seçilirse son paragrafta bahsettiğin sıkıntının yaşanmayacağını düşünüyorum.

  1. Teşekkürler tavsiyen için arada sizlerden öğrendiğim şeylerde oluyor. Kesinlikle bazı yanlışlarımı sizlerin sayesinde farkedebiliyorum. Bunlar ilerisi için çok +point olacak. 🙂

   1. Ne demek kardeşim her zaman 😀 Bende senin yorumlara bakıyorum seninde güzel bir bakış açın var, yararlı bilgiler sunuyorsun eyvallah.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *