İlgi Yönetimi

Kadınların kadın – erkek ilişkilerinde peşinde oldukları temel şeyin ilgi, erkeklerin ise seks olduğu bilinen bir kırmızı hap önermesi. Bu tabii ki kadının sekse, erkeğin ilişkiye ihtiyacı yok anlamına gelmez ama kadın için seks, erkek için de ilgi ikinci plandadır.

İlgi, kadının ilişkide aradığı en önemli fayda ise onun yönetimini öğrenmek, kadına yürüyen ya da kadınla uzun süreli ilişki içindeki birçok erkek için çok önemlidir. Fakat maalesef çoğu erkek ilgi yönetimi konusunda çok kötüdür ve yapılması gerekenin tam tersini yapar.

Birçok erkek kız arkadaşı ile arası iyi iken, kız kendisinin üstüne düşerken temel bir hata yapar ve kadına ilgi vermeyi bırakır. Birçok erkek bunu kadın ilgi çekmek için sorun çıkarana kadar yapar ve hır çıktığında da tam tersi kadına ilgi göstermeye başlar. Bu ilgi illa “tamam hayatım haklısın” diye hatunu onaylamak şeklinde olmak zorunda değildir. Hır çıktığında kavga etmek, kızla dakikalarca soğuk bile olsa mesajlaşmak şeklinde de olabilir. Bunlar da kadın için ilgidir ve kadınlar kavga şeklinde ilgiyi bile ilginin hiç olmamasına tercih ederler.

Yapmanız gereken tam tersidir : kadına iyi zamanlarda yeterince (abartmadan) ilgi göstermenin yanında, kadın sizin için bir şey yaptığında ilginizi arttırmak, kadın hır çıkardığında ya da hoşunuza gitmeyen bir şey yaptığında ise ilgiyi azaltmak veya tamamen geri çekmek. Aynı şekilde özellikle sizin için yaptığı ekstraları ilgi ile ödüllendirmek ama hataları ilginizi tamamen çekerek karşılamak.

Öncelikle daha önce seks ve ilişkilerin temel ilkesinde bahsetmiştik, kadının kız arkadaş seviyesine çıkması için seksten ve güzellikten fazlasını masaya koyması lazımdır. Günümüzde maalesef kadınlara erkek için bir şey yapmaması gerektiği öğretiliyor. Instagramda girin kadın hesaplarına bakın, squad yaparken kıçını pazarlayanından hanım hanımcığına kadar hemen hemen tüm kızların fotoları tamamen kendilerine ve yaptıkları aktivitelere yönelik. Kadınların profillerinde cinsel pazar açısından reklamını yaptıkları tek şey kendileri. Açtığı bir böreğin, yaptığı bir yemeğin fotoğrafını (memelerini sergilemek için böreği dekolteye tutan ablaları saymazsak) koyan kadın profili en son ne zaman gördünüz?

Kadın sizin için ekstra şeyler yapıyorsa kız arkadaşınız olur (ya da olmalıdır) ama eğer uzun süreli ilişkiyi mutlu yürütmek istiyorsanız sizin de bu ekstraları ödüllendirmeniz sizin lehinize. Örneğin bir akşam size gelirken yemek paketletip getirdi ise üstünden çok geçmeden bir yemek yedirin. İlla çiçek falan alacaksanız mesela size yemek yaptığında ya da evinizi temizlediğinde alın, kavga ettikten sonra almayın. Kavga sonrası kıza jest yaptığınızda hatuna “kavga çıkarırsam çiçek alırım” diye öğretmek ne kadar akıllıca?

Aynı şekilde hatunun yanlışlarını kavga (=ilgi) ile ödüllendirmeyin. Bu gibi durumlarda elden geldiğince ağzınızı açmadan ilginizi geri çekin. Hatun dırdır mı yapıyor, sudan sebeplerle hır mı çıkarıyor? Evliyseniz ağzınızı açmadan anahtarınızı alın çıkın ve 2 – 3 saat geri dönmeyin. Kız arkadaşınız ise kısa bir süre ortadan kaybolun. Ultimatom vermeyin. Tartışma çıkarmayın. Eğer kız bu konuda kavga çıkarmıyor bile olsa kavgayı siz çıkarmayın.

İlgiyi bu şekilde yönetmenin en büyük faydası, bir müddet sonra istediğiniz şeylerin olmasını ve istemediğiniz şeylerin olmamasını ağzınızı bile açmaya gerek kalmadan sağlayabilmenizdir. Tabii ki bu 100% çalışan bir yöntem değil ama çalıştığı kadarı bile oldukça işe yarıyor olacaktır.

Bir sonraki bölümde yönettiğiniz bu ilgiyi nasıl değerli kılacağınıza, ilgi yönetimi konusundaki modern zaman problemlerine ve bunları nasıl aşabileceğinize değineceğim.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

49 thoughts on “İlgi Yönetimi”

 1. Uzun ilişki yönetimi konusunda çok faydalı bir yazı olmuş, teşekkürler. Bence uzun ilişki ve evlilik yönetimi konusuna daha çok eğilseniz daha işe yarar olur. Zaten kırmızı hapın amacı da ne kadar karı becerirsen kardır şeklinde değil de en doğru ve sağlıklı ilişki yönetimini erkeğe öğretmesidir diye düşünüyorum.

  1. Bundan sonra sitede uzun süreli ilişki çerçevesindeki yazılara daha fazla yer vereceğim. Sitede hatunlara yürümek ve tabak çevirmek ile ilgili bir erkeğe yetecek miktarın 3 katı yazı var zaten.

   1. Game yazıları ve saha raporları çok kaliteli sitede

    Uzun ilişkide frame kaybını önleyecek hamleler hakkında gerçekten de pek yazı yok

    Uzun ilişkileri kötü sonuçlanan arkadaşlar anılarını ve hatalarını çok öznel olmamak şartıyla yazarsa daha öğretici olabilir

  2. Kırmızı hap bir alet çantası ve erkeğin elinin altında kullanabileceği bir pratik bütünü. Bunu evlilikte de kullanabilirsin, uzun süreli ilişki de de ya da kısa süreli ilişki peşindeysen de. Nerede kullanacağı erkeğe bağlı.

 2. Yazıyı aniden çıkan işim yüzünden tamamlayamadım. Kalanını İlgi Yönetimi 2 adlı bir yazıda yayınlayacağım. İkinci bölüm erkeğin ilgisini çekmesinin kadın tarafından instagramda düzinelerce aç mavi haplının ilgisi ile giderilmemesi ve kendi ilgisini kız arkadaşı için değerli yapması üzerinde olacak. Burada efektif kırmızı çizgi yönetimi (kadının senin sınırlarını bilip zorlamaması) konusuna da gireceğim.

  1. Birinin bunu demesini bekliyordum 😀Hayır davranışsal psikolojide operant conditioning diye bilinen kavramı anlattım. Pavlovian conditioning yani klasik koşullama farklı şey. Operant conditioningde koşullanan davranış istemseldir. Pavlovcu koşullama da ise davranış istemsizdir.

   1. Benim aklıma Pavlov gelmedi ama yine psikoloji dersinden aklımda kalan; “ağlatan çocuğu ödüllendirerek daha fazla ağlamaya teşvik” diye örneklenen bir konu geldi. Haliyle kadınlar da çocuk sayılır.

    1. Robert Greene 33 Stratejide Savaş kitabında insanlar sizi neyi sevindirip neyi sinirlendiğini bilirse eğitimli köpeklere döner gibi bir şeyden bahsetmişti

     Bilen varsa paslasın

 3. 3. buluşmaya gelmeyen, hatta bunu haber bile vermeyen bir hatunu iletişimi bir süre kesmekle cezalandırabilir miyiz?

  1. Kızlar boşuna ekmiyorlar. Adam hala düşünüyor ne yapmalıyım diye 😀 karı haber vermeden buluşmaya gelmemiş, daha ne bekliyorsun abi 😀
   Senin şu an o kızı gördüğün yerden siklememen gerekiyor, hafif NeXT bile yetmez.

 4. Oldukça faydalı bir yazı olmuş malesef genel Türk erkeği, bırak uzun süreli ilişki yönetimini daha kimle sevgili olup olmayacağını belirleyemiyor. “Kadın sizin için ekstra şeyler yapıyorsa kız arkadaşınız olur (ya da olmalıdır)” şeklindeki kuralı bile benimseyemiyoruz. Sadece bir kere buluşup sohbet ettiğiniz bir hatunla neden hemen sevgili olmak istiyorsunuz? Sonra reddelince burada ağlıyorsunuz?

 5. Bir sene önce bir alfa dul un köprüden önceki son çıkışı olduğum ilişkimdeki sorunları çözmek için yaptığım araştırmalarda hep feminen dünya yazıları, tavsiyeleri ile karşılaşıyordum ve bunları uyguluyordum. Her şey daha kötü oldu ve sonunda dayanamayıp kaçtım.

  Eğer bu site karşıma bulduğum tarihten 1 ay daha önce çıksaydı sorunları düzeltir ve evlenirdim.

  İyi ki çıkmamış:)

  1. abi ama yanlış hatırlamıyorsam senin o alfa dul dediğin kadın alfa dul ötesiydi. Özel inceleme gerektiren bir kişilikti. Feminen dünya görüşüne sahip birisi bile tahammül etmezdi yaşadıklarına. Cidden geçmiş olsun sana.
   Bu arada anlattın diye hatırlıyorum ama karıştırıyor da olabilirim.

   1. Birkaç ilişki anlattım. Özel inceleme gerektiren narsistik kişilik bozukluğu olandır, o eski baya.

    Bir de geçen sene beni paspasa çeviren vardı. Ondan sonra burayı bulmuştum. Gençken güzel olan ama duvara toslamış biriydi. Sorunu duvara tosladığının farkında olmaması ve karıyer, para gibi şeylerin kadını da çok değerli yaptığını zannetmesiydi.

 6. Bu blogu takip eden erkekler
  Varsa kız arkadaşlarına ÇOK ilgi gösterilmemesi gerektiğini anlamışlardır

  En tehliklelileri…
  1.İnstadan yapılan like yağmuru,story takipçiliği ve Tanışmadığın ama Reelde aşinalığın olduğun kıza “İstek Atmak “…
  Bunların susamış Beta haykırışlarından başka bir şey olduğunu düşünmek
  Düşük Doz The Red Pill ve Düşük IQ gerektirir
  2.Reelde Aç Kurtlar gibi her kızı kesmek
  3.Hayat amaçlarını/planlarını HER ŞEYİN geri planına koymak…
  İlgi = İlgi hep denge halinde gitmeli

  “Para-zaman-enerji” harcamalarının mutlaka dönüşü olması gerekiyor zamanla bunu anladım

  Ayrıca farkettim ki birileri çok zengin,başarılı,ünlü vs oluyorsa insanların onlara giden “para enerji zaman” üçlüsünün tam karşılığını alamadığı için oluyor bunlar

  Bir yerlerde orantısız akış olduğu belli
  “Para zaman enerjisini ” karşılıksız dağıtan aptallar olduğu kesin yani

  Herkese her şeye sınır çizerken bunları muhafaza etmeyi galiba öğrenemedim…

  Robert Greene çevirileri daha çok gelmeli hocam lütfen…

  1. Selam arkadaşlar. Bu aralar ilişkilerden oldukça uzak hissettiğim bir dönemdeyim.Elimdeki son tabağıda geçen hafta bir Whatsapp mesajıyla terkettim. Konuşmayı düşünmeyi v.s bıraktım üstelik bu durumdan da hoşnutum şimdilik. 2.dil öğrenmeye adadım kendimi:)
   Mahmut abi görüş istiyorum senden .

 7. Uzun zamandır sitede okuduğum en ufuk açıcı yazı. Yazılarda Game odağından çıkıp uzun süreli ilişkilere yönelmek çok güzel bi karar olmuş

 8. Öncelikle yorumum 22 yaş altı kardeşlerim için. Mahmut abi eline sağlık yazı çok başarılı. Ama şimdi bize geliyorum gençler, bu yazı 22 yaş altına hitap etmiyor. Ben de üniversitede okuyan bir kırmızı haplı olarak realitenin farkındayım. Bu yazı bizim hedef kitlemizi tam olarak karşılamıyor. Mahmut abi de zaten arada belirtiyor. Herkes iyi günler

 9. hocam kendimize telkin vermek ve telkinler ile alakali yazilar bekliyorum cunku kendim telkinlere inanilmaz inaniyorum ve gercekten inandigim icin etkisini inanilmaz hissediyorum. ayrica bilmeyen arkadaslarinda bilgilenmesini saglariz. iyi geceler. uykuya dalarken telkinlerimi vereyim ben de.

  1. Klasik fake it until you make it muhabetti. Kısa vadede gaza getirip rahatlatır fakat uzun vadede her sabah aynaya bakıp “sen alfasın” diyerek alfa olamıyorsun.

   1. Hayır bahsettiği şey The Secret muhabbeti. Telkin işin 10%udur. Fake it until you make it aksiyon gerektirir yani öyleymişsin gibi düşünmeyeceksin, öyleymişsin gibi davranacaksın demektir. İşin 90%sidir.

    1. Temelde yaptığın davranışa göre değişir. Fake it until you make it çıkış noktası v-pose yapıp aynaya 2dk diklenip testo arttırmak üzerine kurulu. Bu şekilde bir kullanımda kısa vadede etkili bence

 10. Şimdi hocam madalyonun öteki yüzü var bir de. Bu durumda erkeğin ilgiyi yönetmesine karşılık kadının da seksi yönettiği fikri ortaya çıkıyor. Temel ilkeden ve alışveriş seksinden dolayı bilmediğimiz bir şey değil tabiki. Spesifik bir sorum yok ama bu perspektiften bakınca neler karalayabilirsin? Nasıl koşullandığımızı bilirsek engellemeyi de öğreniriz.

 11. Tamamda hacı abiler tartışma esnasında çıkıp gitmek kadına güçsüz erkek imajı vermiyor mu?

  Bir nevi savaş meydanından kaçmıyor muyuz?

  Neticede her tartışmadan ya da her durumda galip bizim olmamız gerekmez mi?

  Terk edip giderek kadına “seni takmıyorum” mesajı veriyoruz bunu biliyorum ama bunun karışılığında kadın bize “sen bana değer vermiyorsun yoksa tartışmada çekip gitmez benle konuşurdun” demez mi?

  Bu noktada bu davranışta bir çeşit ilgisizlik olmaz mı?

  1. Tamamda hacı abiler tartışma esnasında çıkıp gitmek kadına güçsüz erkek imajı vermiyor mu? – Bkz. imajı çizmek

   Neticede her tartışmadan ya da her durumda galip bizim olmamız gerekmez mi? Bir kere gerekmez ama daha önemlisi kadınla laf dalaşına girmenin kendisi erkek için yenilgidir zaten. Kadın kadına dalaşır, erkek kadınla dalaşınca kadına döner. En azından pek bir önemsediğimiz kadına feminen imajı verir Allah muhafaza.

   kadın bize “sen bana değer vermiyorsun yoksa tartışmada çekip gitmez benle konuşurdun” demez mi? Alakasız. Burada kavga negatif kavga yani kadının çıkardığı arıza sonucu olan kavga. Ama asıl önemlisi zaten iyi günde ilgi gösteriyorsan hır çıktığında ilgi göstermeme kredin olur.

   Akıl yürütmen oldukça kadın merkezli ve aslına bakarsan kadınların genelde yapmayacağı şeyleri söylüyorsun. Bir kadın kendisi hır çıkardığında kavgaya girmeyen ve erkek saydığı erkeğin ardından “bana değer vermiyorsun bıdı bıdı” düşünmez. Alışveriş ilişkisi ile beraber olduğu ve bilinç altında erkek saymadığı adamın ardından der, yüzüne der, der de der.

   Alışveriş ilişkisindeki erkek (ilişkide kadını hoş tutmak için sürekli vermesi gereken ya da öyle olduğuna inanan erkek) mantığında yazdıklarının bir anlamı var.

   1. Teşekkürler Mahmut abi

    Özeliikle ” “sen bana değer vermiyorsun yoksa tartışmada çekip gitmez benle konuşurdun” demez mi? Alakasız. Burada kavga negatif kavga yani kadının çıkardığı arıza sonucu olan kavga. Ama asıl önemlisi zaten iyi günde ilgi gösteriyorsan hır çıktığında ilgi göstermeme kredin olur.” bunu dikkate alacağım.

 12. Mahmut bey kız arkadaşla çıkan problem sonrasi ortadan kaybolma ne kadar süre olmalı birkaç gün fazla mı yoksa olayin siddetine göre mi degisiyor bunda ölçü nedir ?

  Ortadan kaybolduktan sonra geri dondugumuzde hiçbir şey olmamış gibi mi yapmaliyiz geri döndüğümüzde tavrimiz ne olmali?

  Son olarak ortadan kaybolduktan sonra ilk adim veya özür ondan mi gelmeli ?

  Teşekkürler..

   1. Mahmut bey gerçekten fikrinizi merak ediyorum ayrintalara fazlaca takilan biriyim amacim olayin mantigini işleyişini kavramak

    1. Ayrıntılara fazla takılan biri analiz felci olur ve kırmızı hapı uygulayamaz. Yazıda ne kadar olacağı yazıyor zaten. Anlayana.

    2. Ortadan kaybolmadan dönünce hiçbir şey olmamış gibi davranır ve hatta bunun problemle ilgisini inkar edersin.

     Kimsenin kimseden özür dilemesine gerek yok. Davranışın değişmesi yeterli.

     Ortadan kaybolma dediğin şey yumuşak bir sonraki. O yazıyı oku.

 13. Mahmut abi ilişkimde kız arkadaşım durup dururken mesajlaşmada soğuk konuşmaya başlayınca nasıl tepki vermeliyiz bunu gerçekten kestiremiyorum ben şöyle yapıyorum değerlendirir misin ilk önce problem olup olmadığını sorguluyorum yok derse her zamanki halim gibi konuşuyorum hala soğukluk sezersem bi kaç saatte bir cevap atmaya başlıyorum aynı şekilde

  1. Birkaç saatte bir normali zaten neden kız gibi sürekli dakik cevap bekliyorsun? Ilgi muhtacı erkek kadar itici bir şey var mı? Değilim deme zira maskülen bir erkek acil bir soruya cevap almadığı durum hariç mesaj sıklığını bilmez ve birkaç saatte birde tutar zaten.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *