Uzun süreli ilişkide kadın erkek düşünce şekli

Uzun süreli ilişkilerde erkeklerin çoğu ilişkiye daha kuşbakışı ve uzun vadeli bir şekilde bakarlar. Popüler deyişle erkekler olaya büyük resim açısından bakarlar. Erkekler İlişki yatırımı, mantıklı önceliklendirmeler, ileriye yönelik planlar yapmak, vs … gibi düşüncelere meyillidir. Örneğin erkek bakış açısından bugün herhangi bir şekilde başarısız olursam ya da hata yaparsam bunca yılın ilişki yatırımı benim bu hatamı fazla fazla telafi edecektir gibi bir çıkarım yapar. Erkek, hatun şu an bana kızgın olabilir ama geçmişteki mutluluğu düşünüp kısa sürede sakinleşecektir diye düşünür.

Fakat kadınları düşünce yapısı erkeklere göre daha ayrıntıya ve kısa vadeye odaklıdır (kadınlar uzun vadeli / büyük resim açılı, erkekler kısa vadeli / ayrıntı seviyesinde düşünemez demiyorum, ama erkeklerin eğilimi uzun vadeli, kadınların eğilimi ise kısa vadeli düşünmektir). Kadınlar iletişimin ve deneyimin belli bir zaman içinde onları nasıl hissettirdiğine daha fazla odaklıdırlar ve iletişim / deneyim her zaman bir duyguya göbekten bağlıdır.  Örneğin evlilikte kadın bir olaydan dolayı kocaya kızdığında, kadın o anda erkeğe sanki bütün evlilik boyunca öfkeliymiş, erkek tüm evlilikte öyle davranmış ve davranmaya devam edecekmiş gibi hissedecektir.Kadın erkeğe bağırabilir, erkeği dırdır seline boğabilir ve götün teki olduğunu iddia edebilir. Erkek isterse o ana kadar dünyanın en mükemmel kocası olsun, o gün sıçmıştır ve sanki hergün sıçan bir erkek gibi görünür. Ama aynı koca birgün sonra eğlenen ustalık ve kino yardımı ile hatunu çevirdiğinde, sanki dün adamı neredeyse boşayacak kadın kendisi değilmiş gibi kocası ile birlikte olup onu ne kadar sevdiğini söyleyebilir. Bu davranış şekli erkeğe tamamen yabancıdır. Kadınlar daha irrasyonel ve ana odaklıdır. Şu an nasıl hissettikleri onların tüm gerçekliğini tanımlayabilir. O gerçeklik ise bugün ak yarın kara olabilir.

Bu nedenle de kızgınlık anında kadınla tartışmaya girmek bir erkeğin yapmaması gereken büyük bir hatadır. O kızgınlık anında kadın erkeğin geçmişte yaptıklarını zerre umursamaz / umursayamaz. O an gerçeklik kızgınlıkla tanımlıdır. Bu nedenle de bir erkekle tartışırken ecnebilerin DEER dediği Savun – Açıkla – Mazur Göster – Rasyonelleştir (SAMR), erkeğin yapabileceği en büyük hatadır! Siz bunu nasıl yaparsanız yapın, SAMR boyun eğmek demektir.

SAMR davranışından kurtulmak kolay değildir. Erkeklerin kadınlarla başarısız olmasına neden olan davranışlarının hemen hepsi gibi bu da erkeğin kadına, kendisini iyi hissetmek için kadının onayına muhtaç olmasından kaynaklanır. 5 yaşından itibaren feminen öncelikli propoganda işe beyni yıkanan birçok erkek için kadın onayı olmadan kişisel değer yoktur yani kadın onayı olmadan kendilerini değerli hissedemezler.

Erkek SAMR işine giriştiğinde, SAMR işine girişen bir erkeğin gerçekte olduğu şey kadının önüne apaçık serilir : zayıf bir erkek. Kadın açısından erkeğin o an zayıflık göstermesi, erkek her zaman zayıftı olarak algılanır. Oysa erkek değişen rüzgarla sarsılan zayıf bir ağaç değil, fırtınalar karşısında tutunabilen sağlam bir kaya olmalıdır.

Bir kadın, kaprisleri, istekleri ve sürekli değişen ruh hali ile sizin üzerinizden geçmeyi istemez. Kadının duyguları kasırga, ruhu ise kundakçıdır. Kendinizi onun fırtınalarına karşı duran bir kale duvarı gibi düşünün. Güçlü rüzgarlar ve en kötü dürtülerinin yarattığı fırtınalar karşısında tutunabileceği bir kaya aradığında, orada siz olmalısınız … güçlü, sağlam, sarsılmaz ve yerinden oynamayan.
Amcığın 16 Buyruğu

Erkeğe ne kadar garip görünse de, kadının bu tür gelgitleri sadece doğal değil aynı zamanda büyük ihtiyaç duyduğu, ilişkisinde bulamazsa saçma sapan dizilerde aradığı bir şeydir.

Erkeklerin burada yaptığı hata, kendi makro düşünüş şekillerini terkedip – feminen yetiştirilişlerinin de etkisi ile – kadının o kavga anındaki şiddetli duygusal tepkilerini makro ölçekte bir problem olarak algılamaktır. Bu borsada oynayan ve uzun vadeli yatırım yapan yatırımcının, anlık ve keskin bir düşüş ile paniğe kapılıp hisseleri satmaya çalışmasına benzer. Böyle bir duygusal zayıflık yatırımcıyı kötü yatırımcı, erkeği ise kötü bir erkek yapar (erkek olmakta kötü).

İki kutupluluk sağlıklı bir ilişkinin çekirdeğidir.
Amcığın 16 Buyruğu

Günümüzün kadın – erkek eşittir (aynıdır anlamında eşittir) propogandası hem kadınların hem de erkeklerin kafalarını karıştırıyor ve onların ilişkilerini sabota edecek şekilde davranmasına neden oluyor. Daha önce “bu ne ya bununla mı uğraşacağım ben?” diyen gençlik bu yazıyı okuduğunda “böyle insan mı olur ya, ben kadınlardan en uzağından MGTOW olacağım” diye şikayete başlayacaktır. Oysa bu iki kutupluluk (erkeğin uzun vadeli / makro kadının ise kısa vadeli / mikro bakış açısına odaklanması) kadın ve erkeğin ilişkide birbirini tamamlamasını sağlar. Unutmayın ki ilişki burun buruna koklaşmak için değil çocuk yetiştirmek için var ve insan yavrusu tek ebeveyn tarafından bakılmak üzere dizayn edilmemiş 15 senede olgunlaşan (tarihsel olarak 8 – 9 çocuk yapıldığından toplam 23 – 25 senelik bir süreç) bir varlık olduğundan insanın kadın ve erkeği birbirini tamamlar şekilde uzun süre birbirini tamamlayacak şekilde 2 kutuplu olmaya meyillidir (*). Erkek uzun vadeli makro perspektifi sağlar iken kadın ise kısa vadeli ve mikro perspektifi sağlar ki ikisi de gereklidir.

Örneğin çocuğu olan erkeklerin bileceği gibi bir çocuğun ateşi 39 dereceye çıktığında kadın genellikle panikler. Erkek ise daha sakin olmaya meyillidir. O anda erkek uzun vadeli ve makro seviyede bakar ve bu ateşin belli şeyler yapılınca düşeceğini varsayarak daha sakin kalır ama kadın sanki çocuğun ateşi hep 39 derecede kalacakmış gibi endişelidir. Bu tür bir hastalık durumunda erkeğin sakinliği ve kadının paniği birbirini dengeler. Erkek evde kalıp ateşi düşürecek şeyleri yapmayı akıl eder ya da gidilecekse acile gitmek ve o süreçte yapılacak şeyleri planlamak ile ilgilenir. Kadın ise çocuğu o an rahatlatmak ve ateşi düşürmekle. Böyle bir senaryoda erkek genellikle fazla rahattır, kadın ise fazla endişeli. İkisinin birbirine dengesi ise olması gerekendir.

Kadının duygusal gelgitlerinden etkilenen erkek, duygusal olarak zayıf  bir erkektir. Kadının kavga olarak erkeğe fırlattığı şey, gel benimle kavga et çağrısı değil, bilinçli ya da bilinçsiz bir şekilde attığı shit testtir.

İlişkide olduğunuz kadının kısa vadeli / makro bakış açısına meyilli olduğunu, bunun sizin bakış açınızdan farklı olduğunu unutmayın. Kadının sizin gibi düşünmesini, yani erkek olmasını beklemeyin. Dırdıra ve kavga çıkarmaya meyilli hatuna karşı çenenizi kapalı tutmak en etkin yöntemdir. Sular durulunca o anın ateşinin söneceğini bilen sakin ve tecrübeli bir erkek olmak yerine, yıllarını kadın onayına muhtaç geçirmiş bir erkek olarak o ateşin ısısına dayanamaz yanarsanız, kadın bilinçaltında sizden tiksineceği için bu tür patlamalar çoğalacaktır.

(*) – 25 senenin sonunda da torunlar başlıyor yani tarihin büyük bölümünde ömür boyu süren bir süreçti bu.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

99 thoughts on “Uzun süreli ilişkide kadın erkek düşünce şekli”

 1. Çok güzel bir yazı yine. Teşekkürler.
  8 aylık bir ilişkim var ve şu an bu kısa süreli saçma sorunlara denk gelmedim ama öncesinde buradan geleceği planlamak çok iyi oluyor.
  İyi ki varsın erkek adam, iyi Mahmut abimiz var.
  Saygılar.

 2. Birgun bi iliskim olursa bunlari uygulayacagim
  Calistigin is yerinden sevgili yapma dediniz . Tmm yapmadik
  Ama bu seferde yalnizlastim

 3. Merhaba mahmut abi, yazındada ayrıntılı olarak bahsettiğin gibi kadın-erkek düşünceleri birbirlerinden oldukça farklı olduğu anlaşılıyor ve mantığımada yatıyor. Biz bu çıkarımları erkek mantığımız ve düşünce tarzımızla yapabildiğimiz gibi, kadınlarda kendi kafa yapılarıyla kadın-erkek ilişkilerini çözümleme yeteneğine veya herhangi bir durumu rasyonel bir şekilde analiz edebilirmi, kadın düşünce sistemi buna izin verirmi diye merak ediyorum. Teşekkürler.

  1. Kadınların bir deneyimde ilk eğilimleri duygudur ama bu kadınlar rasyonel düşünemez ya da ilk modları rasyonel tepki olamaz diye bir anlam çıkmaz. Bunu özellikle söylüyorum zira KHda olayı anlamayıp hatunlar rasyonel düşünemez sanan bir sürü adam var.

   Burada durum kavga gibi duygusal patlamalar yoksa kız arkadaşınla oturup bir şeyi sebebiyle açıklayamazsın diye bir şey yok. Bunları okuyup da kızcağızla tek kelime etmemeye başlayan ve Donovan Sharpein deyişiyle kırmızı hap mankafası adamlar kesin olacaktır 😀

     1. Teşekkürler mahmut abi, bu arada Donovan sharpe’yi biraz inceledim, bu eleman The Red Pill öğretisiyle tanışmış birimi yoksa öncü birliklerdenmi tam çözemedim. Üzerinde durduğumuz konularda bazı video’ları yok değil fakat işini resmiyete dökmemiş(Rollo tomassi) gibi görünüyor. Ne gibi açılardan takip ettiğini merak ediyorum.

 4. Mahmut bey, pek kafaları çalışmasa da siteye feminaziler saldırdı sandım bir an 😀

  Şaka bir yana, Güzel bir yazı ve siteyi tekrar ayakta görmek beni mutlu etti, özlemişiz.

 5. Herhalde en az yorum alan yazı bu olacak.
  Mahmut abi bir sorum var ben kız arkadaşımla çomar gibi duygu ağırlıklı değil del carnegie gibi iletişim kuruyorum o da öyle iletişim kurduğu için onla çıkıyorum.
  Kız arkadaşım kendi ahlak yasasını inşaa etmiş ve buna uyan biri bir gün ikimiz beraberken annesi aradı ve yalan sayılmayacak bir yalan söyledi daha sonra o buna ciddi bir sorun oldu bildiğin bunalıma girdi.Ben de ayarladım ve bir gün buluşma çıkılı annesi ile tanıştım ve ondan sonra rahatladı ve ilişki daha da iyileşti.
  Daha sonra bunu yapacağını düşünmemiştim iyiki yaptın kendimi çok kötü hissediyprdum senden uzak durmayı isteyecek…. drama da yapmıyordu.
  çoğu erkek bu sahneyi drama diye düşünüp geçer ortam değiştirmeyi dener(denemiştim işe yaramamıştı)sonra böyle sorunlar patlayabilir.
  Çok uzattım kb.Sence böyle durumlarda ne yapalım içgüdüye güvenip gerek sorunu algılayıp çözelim mi yoksa hiç takmayalım mı?
  uzun ilişkide bu gibi durumlarda nasıl hamle yapalım.
  Ben doğru yaptığımı düşünüyorum çünkü annesi daha sonra tanımamıza iyi tepki verdi ve Şimdi hem annesi ile ilişkisi daha iyi hemde rahatça annesine benle olduğunu söylüyor ve annesi benle ile güvende görüyor sıkıntı yapmıyor.
  Böyle nice durum var sen neler yaparsın gerçek sorunu algılama ve çözme için.

  not:bu cevap için kezban/drama queen biri ile çıkmadığımızı farz edelim.Eli yüzü zihni güzel norveç kızı vb

   1. ilişki 8 ay konuyu özetlemek getirirse
    bir erkek uzun ilişkide bir olayın drama değil sorun olduğuna nasıl karar vermeli ve çözüm üretmeli?
    Sorunun sorun olduğuna nasıl karar vermeli?
    not:sorumun drama queen ile olmadığını varsayalım

    1. Neyin drama neyin gercek sorun oldugunu sana sezgilerin soyler zaten. Genelde dirdir ve gereksiz saldirganligi anlarsin. Anlayamazsan ilkin gercekten sorunmus gibi konusursun ama hatun mantikli bir aciklamaya ragmen sorun cikariyorsa o zaman drama oldugunu anlarsin.

  1. lise çağında kız arkadaşının annesiyle tanışman çok normal. ben de dahil pek çok arkadaşım kız arkadaşlarımızın anneleriyle tanıştık. dediğin gibi tanıştıktan sonra kızla görüşmek daha da kolaylaşıyor. kafaya takma. güzel vakit geçirmeye bakın.

  1. Teknik bir aksaklik sebebiyle birkac gun kapali kaldi. Sorun simdilik cozulmus durumda. Sitenin kapanmasi gibi bir durum yok.

    1. Rollo’nun en temel kuralını, yapma – etme dememe rağmen çiğnedi şimdi enkazını temizliyor. Afaroz etmem lazım benim onu 😀

 6. Evet konuyla alakasız olacak ama ben de bu yazı vesilesiyle sitenin geri dönüşünü kutlarım.

  Yıllar sonra kendimi “underground” bir kulübün üyesi olarak hissettiğim için de ayrıca mutluyum.

 7. Mahmut abi selamlar,

  Ben evliyim ve eşimle sorunlarım var. Daha genciz zaten ben 23 yaşındayım o 20. Bazı sorunlar yaşıyoruz da onu sana danışmak istedim. Şimdi yazıda mesela diyor ki; erkek uzun süreli düşünürken, kadın kısa süreli düşünür, o an bir tartışmada erkek sanki hep öyle olacakmış gibi algılar, başka bir gün ise erkeğin bir davranışı hoşuna gittiğinde kadın tüm olayları unutur vs… Ben böyle anladım ama doğru mu anladım bilmiyorum. Ben eşimle genellikle sürekli kıskançlık gibi konularda kavga ediyorum. Kısıtlayıcı kıskanç olan benim. Kendisi genç, güzel, çekici esmer bir kız. Doğal olarak kendiis eşim de olduğundan dolayı bazen kıskanç olabiliyorum giyim makyaj şu bu gibi konularda…

  Evlendiğimiz zamanlar bana hayran gibiydi. Zamanla sürekli bana laf etmeye başladı. Özgüvenime, karakterime, davranış şeklime vs… Mesela ben kızın erkek akrabalarından rahatsız oluyorum çünkü daha önceden baya bi samimiyetleri varmış hatta evlilik düşünenler bile varmış akraba olarak.. yani benim eşime göz koyanlar varmış… Bu yüzden de ne zaman akraba ortamına girmek zorunda kalsak, her zaman hassas davranırım ve kıza bi ton laf ederim. Bak mesafeli ol, muhattap olma, fazla süslenme gibi….

  Ben böyle şeyler söyledikçe o sıkılıyor. Bi yere gidiyoruz diyelim, elbise giyme diyorum, ne giyicem başka diyor… Bütün kızlar elbise giyiyor, herkes istediği gibi giyiniyor ben niye giyinemiyorum diyip bağırmaya başlıyor isyan ediyor. Onlar evli değiller, sen evlisin diyorum… Evli olunca ne değişiyor, ben bu yüzden evlenmedim, köle miyim ben diyor… Kölelikle alakası yok ama bekar kafasıyla da yaşayamazsın artık, ona bakarsan ben de evlenmeden önce daha rahattım ama artık her şey değişti diyorum… Bana sen özgüvensizsin, diğer erkekleri kafaya takıyorsun, senden koca olmaz ben böyle hayal etmemiştim diyor. Bana sürekli başkalarının BETA zihniyetli kocalarını örnek gösterip, bak o karısına ne güzel elbise giymesine karışmıyor, sen niye öyle bir adam olamıyorsun diyor. Adamın teki karısını yalnız başına bir yere gönderiyor mesela, benim asla izin vermeyeceğim şeyi başka bir erkeğin yaptığını görünce hemen bana gelip o kişiden bahsediyor ve sorun sende diyor, hiç bir erkek senin kadar kontrolcü psikolojisi bozuk davranmazdı diyor ama yaptığım bir şey yok. Sadece kıskanmakta haklı olduğum zamanlarda kıskanıyorum.

  KEndisi karımmış gibi değil de, 20 yaşında özgürce yaşamak isteyen bir kızmış gibi davranıyor. Bir şeye HAYIR bunu yapamazsın dediğim zaman çılgına dönüyor. Bi de mesela bugün bir konuda bana kızdığı bir şey olsun, bunu 1 ay sonra da yüzüme vurabiliyor yani o konuyu hatırlayıp, sen bunu bunu yapmıştın diyor. Bazen bir konuda tartışıyoruz ve bana demediğini bırakmıyor böyle giderse boşanıcam falan diyor, 2 gün sonra çok farklı davranıp yanıma sokuluyor, şebeklik yapıyor, ama 2 gün sonra ise işine gelmeyen bir şey olduğunda, ben bir şeye laf ettiğimde, deliriyor ve yine işine geldiği gibi konuşup, eski konuları açıp bir sürü laf ediyor.

  Bu konuda ne düşünüyorsun? Ben ne yapacağımı şaşırdım abi. Nasıl davranmam gerektiğini bilmiyorum artık. Kız bendne boşanıp başka erkekle evlenseydi, daha mutlu olacağını düşünüyor fakat bunu açıkça söylemiyor. Sürekli başka erkeklerin bendne daha özgüvenli, eşlerini kıskanmayacaklarını falan söylüyor. Bana örnek gösterdiği adamları bir görseniz, yemin ediyoruım sırf kadınlar bırakıp gitmesin diye uğruna maymun olan beta ziyniyetli adamlar… Benim öyle bir adam olmamı istiyor fakat olamam ki… Sürekli sen kendini erkek sanıyorsun, kasıyorsun diyor. ERKEK adam olucam diye çırpınıyorsun bu yüzden böylesin diyor. SAna göre erkek dediğin kadını kısıtlamalı, bağırmalı çağırmalı diyor. Asla öyle düşünmüyorum halbuki..

  Tavsiyelerin nedir abi?

  1. Daha genciz zaten ben 23 yaşındayım o 20. Böyle genç evlenmek bu devirde büyük hata ama olan olmuş.

   Bana sen özgüvensizsin, diğer erkekleri kafaya takıyorsun, senden koca olmaz ben böyle hayal etmemiştim diyor. Senin seviyende kıskançlık aşırı özgüvensiz ve dipte betalıktan gelir. Kız haksız sayılmaz. Alternatifleri olduğunu düşünen ve zihin merkezinde kendisi olan erkek adam, bu kadar kıskanç olamaz.

   Bana sürekli başkalarının BETA zihniyetli kocalarını örnek gösterip, bak o karısına ne güzel elbise giymesine karışmıyor, sen niye öyle bir adam olamıyorsun diyor. Onlar bir uçta beta ise sen öbür uçta betasın. Sen onlardan daha aşağı seviyedesin.

   Adamın teki karısını yalnız başına bir yere gönderiyor mesela, benim asla izin vermeyeceğim Bu kadar kıskançlık dediğim gibi maçoluk maskesi giymiş özgüvensizlik. Karına güvenmenden bahsetmiyorum dikkat et, sen kendine güvenmiyorsun. Hayatın bu kızın senin sonsuza kadar karın olman merkezinde ve olmaması senin ödünü koparıyor. Bu muhtemelen bildiğin bağımlılık.

   Bana örnek gösterdiği adamları bir görseniz, yemin ediyoruım sırf kadınlar bırakıp gitmesin diye uğruna maymun olan beta ziyniyetli adamlar… O adamlar kadın bırakıp gitmesin diye maymun olunca beta oluyor da sen kadını sanki azıcık bıraksan seni terk edecek / aldatacak / vs … diye maymun olunca beta zihniyetli olmuyor musun?

   ERKEK adam olucam diye çırpınıyorsun bu yüzden böylesin diyor. Eğer erkek adam olsaydın, bu kadar acı çekmezdin.

   Tavsiyelerin nedir abi?
   Aşırı kıskançlık, kaybetmekten ödü kopan, alternatifsiz beta davranış biçimidir. O adamlar maskülen demiyorum, ama sen de değilsin ve muhtemelen daha az maskülensin. Öncelikle senin yaptığının maskülen veya erkek adam bir şey olduğunu düşünmeyi bırak. Karısını her yere her şekilde gönderen adamın öbür ucundaki radikal kıskanç güya maço adam da aynı şekilde kendine güvensiz, kaybetmekten korkan, karısını hayatının merkezi yapmış bir insandır.

   Hatun bunun kokusunu alıyor ve ondan sana karşı saygısı az.

   1. Bence yanlış yaptığı şey elbise giymesine karışması falan değil, ki belli bi çizgin varsa hatun ona ipe ipe saygı duyacak, kardeşimizin hatası boş tartışmalara girmesi, kadına gereğinden fazla mantıklı açıklamalar yapması.

    Korku oyunuydu galiba senin bi yazın vardı, onu uygulamasında fayda var gibi geliyor, büyük konuşulacak lşey değil ama, benim yöntemim o olurdu herhalde.

    1. Onlar işin ekstrası ama burada temelde bir problem var. Bu seviye kıskançlık için erkeğin kadınında bağlayıcı arzu uyandırma kabiliyetine zerre inanmaması lazım. Bu zayıflığın da her kadın kokusunu alır. Istediğin kadar açıklama yapma.

     1. Doğru diyorsun da, akrabası ile ilgili sıkıntısında gösterdiği sıkıntı yanlış mı? han gimiz rahat hissederiz ki böyle bir durumda.

     2. Paranoya kokuyor o yazdıkları! Tüm akrabaları işin içindeymiş gibi yazıyor ama mümkün değil. Bir bilemedin 2 erkektir olay ve onlardan uzak tutması yeterli.

   2. Abi alternatifleri olduğunu düşünen adam bu kadar kıskanç olmaz demişsin de, ben evli bir adamken alternatifim olduğunu düşünemiyorum ki, zaten o zihniyette olsaydım belki de böyle olmazdım.

    Ama eşim gerçekten güzel, yani sokakta bizi görseler asla evli demezler. Erkekler öyle bir yiyecek gibi bakıyorlar ki, sevgili gibi görüyorlar bizi, iki gün sonra ayrılırlar ne de olsa kafasındalar.

    Kızlar bile kıza öküz gibi bakıyor süzüyorlar, kıskanıyorlar çünkü gerçekten güzel. Doğal bir güzelliği var ve her gittiğimiz yerde eşimin güzelliğine iltafet ediyorlar. O kadar çok iltifat alması da beni bu hale getirmiş olabilir. Bi de kendisini çok seviyor. Aynaya bakıyor sürekli.. Mesela markete gideceğim bir şeyler alacağım diyorum, ben de geleceğim diyor, tamam gel diyorum; makyaj yapayım bekle diyor… Çıldırıyorum o zaman.. Markete giderken bile makyaj yapmaya kalkan birisi…

    Markete gidicez iki adımlık yer makyaja ne gerek var abarma dediğim zaman da, ne var kendimi iyi hissetmiyorum diyor. Bazen dikkat çekmek istediğini falan düşünüyorum, içinde gizli hırsları var böyle başka kadınlara karşı falan… Bi de bi ortama girdiğimizde, başka çiftler evli bile olsalar, başka kadınların kocaları benim eşime bakıyorlar. Bence bundan bile tatmin oluyor ama belli etmiyor. Bu düşünceler beni kıskanç bir adam yaptı. Malum nasıl bir ülkede yaşadığımız da belli, abaza dolu. Kimseye güven olmuyor abi. Kızın akrabası bile kıza mesaj atıyor numaranı versene bende yok diye… Ulan şerefsiz işte, ne yapacaksın numarasını…

    Doğum gününde bile mesaj atanlar var. Ben bunlardan rahatsız oluyorum. Yani ne yapayım? Mesela elbise giymek istiyor, tamam giy diyip özgüvenli, umursamaz nasıl olabilirim ki? Alternatifim de yok. Bence asıl öyle yaparsam kız daha çok dikkat çeker, beni de hiç siklemez, kendi dışarıdan aldığı ilgiyle meşgul olur o sırada… İstediği olmuş olur diye düşünüyorum. Yamyam dolu abi dışarısı, yakında akrabasının düğünü var, orada eminim hayvan gibi dikkat çekecek…. Bu yüzden stresliyim, karnımda ağrılar hissediyorum.

    1. Sen yukarıda sana yazdıklarımı aynen doğruladın. Sen kendini tavşan gibi görürsen dışardaki her erkek tilkiye dönüşür. Sen kendini kaplan görürsen, tilkilerden korkmazsın.

     GEnçler bir kızla uzun süreli ilişkiye girecekseniz ve evlenecekseniz ilk kriteriniz kızın sizi arzulaması ve ikinci kriteriniz ise kızın ilişki başında arzuladığı kendinizi kızı kaybetme korkusu ile ya da miskinlikten tavşanlaştırmamanız.

     Damarlarından testosteron çekilmiş senin. Kadınını fazla abartıyorsun ve neredeyse kendinden 3 puan tepeye çıkarmışsın. Dediğim gibi öncelikle senin kıskançlık dediğin şeyin neredeyse omegalık seviyesinde betalık olduğunun farkına var. Sonra da spordan korku oyununa bu sitede maskülenite arttırmak ile ilgili yazılanlara bak. Mecburen yapacaksın.

     Bir de bir psikoloğa görün. Kadın elbise giyecek nasıl umursamam gibi kendi kulağının duymadığı saçmalılar söylüyorsun. Hatun dediğin dışarıya astronot kıyafetiyle çıkar ya bir seninki elbise ile çıkacak.

     1. Evet daha önce yazmıştım.

      Geçenlerde kızın kendi kız akrabasıyla sohbetim olmuştu. Cenaze vardı ve biz de akşam evde otururken, eşimin kuzeni (kız) bana işimle alakalı sorular sordu, sen neler yapıyorsun, nasıl bir işte çalışıyorsun, ben de daha önce şu departmanda çalışmıştım falan gibi … Bizi sardı konular sohbet ettik öyle; ben o sırada başka bir kızla sohbet etmenin ne kadar iyi hissettirdiğini fark ettim. Düşün artık, eşimden başka hiç bir kızla görüşmüyorum, unutmuşum o duyguları…. Eşim bizi fark etti ve beni kenera çekip, onunla öyle konuşmanı istemiyorum, samimi olmanı istemiyorum, en fazla merhaba merhaba dedi… Ne o öyle oturmuşsunuz köşede ikiniz konuşuyorsunuz dedi… Yani işine gelmeyince o da kendi duygularını belli etti, kıskançlığı dışa vurdu, ama konu bana gelince ben aynısını yaptığımda özgüvensiz oluyorum. Özgüvenli olacaz diye gavat mı olalım. Bunun geri kafalı bir düşünce yapısı olduğunun farkındayım fakat biz düşük seviyeli insanların arasında yaşıyoruz ve o tarz ortamlara giriyoruz dolayısıyla da oradaki beyinsiz insanlar benim gavat olduğumu düşünmeye meyilli insanlar. Ben şimdi kıza kısa , dar etekler , elbiseler giymesine izin versem, adım hemen GAVAT’a çıkar. Karısını satıyor derler. Bu da beni deli eder. Yoksa elbise giymesinde sıkıntı yok, dar ya da kısa giymesin istiyorum.

     2. Sen fazla dengesiz yazıyorsun. Az önce elbise dedin şimdi mini etek oldu. Kız dışarı tek başına salamam dedin acaba şimdi onu neye çevireceksin?

      Kızın veya onunla aranda geçenlerin bir önemi yok. Sen neden maskülen değilsin (senin yaşında zor ama evlisin artık mecburen olacaksın), neden sırf güzel diye karını senden 3 – 4 basamak tepeye koyacak kadar ergen masal alemindesin, neden başkalarının betalığını yakalarken kendi betalığını yakalayıp düzeltmiyorsun, neden arzu edilirliğine güvenin sıfır, vs … vs … Bunların kadınınla alakası yok, seninle alakası var.

      Ha şimdi sen yok aslında dışarı tek başına salmam demek istemedim onun aslı şu diye başlar tek tek her yazdığını makul bir hale getirirsen de söyleyeyim. Kız eğer makul kıskançlığa bile hır çıkaran biriyse bay bay.

      Ama karının güzelliği karşısında duyduğun ve erkeği en dipte ezik yapacak aşağılık kompleksini falan atman için bir fırın ekmek yemen lazım. Daha önceki yazışmada da sana söyledim. Sen ipleri hatuna vermiş ve onun karşısında ezilen büzülen birisin. Bunu da kabul edip masküleniten üzerinde çalışmayacaksan, senin durumundaki çoğu erkekte bu alçakgönüllülük yoktur, sana benim herhangi bir tavsiyemin yararı olmaz.

      Diğer arkadaşlara not : Günümüzde gerçekten erkekler 30 yaşına kadar 15 yaşında ergen kafasında. Kızlar da daha olgun değil. 30 yaş öncesi evlenirseniz, 2 veledi aynı evde yanlız bırakmışsın gibi olur.

      @Canvas sen ise hızlandırılmış büyüyeceksin artık. Fakat olaya pozitif bakarsan bunca betalığına rağmen kızın sana arzusu var.

     1. Bıkmadan usanmadan cevaplıyorsun, bu yüzden çok teşekkür ederim. Bir gün kendi değerimi anlamayı başarırsam, belki bu boşanmayla ya da ilişkide attığım farklı bir adımla olur; tecrübemi burada paylaşmak isterim. Bunun için gerçekten değişmem gerek.

      Tekrar teşekkürler. Ve patreon hesabına gelince; bir arkadaşa cevap olarak yazmışsın; ben patreon’un ne olduğunu bilmiyordum. 21 Studios’dan Hunter Drew’in postlarına erişim için 8 dolarlık bir ödeme yapmıştım. ErkekAdam için de katkı yapmak isterim. Ne kadar ödeme yapabiliyoruz?

     2. Yaşın genç daha. Kendi zayıflıklarına odaklanıp güçlenmek için vaktin var ama ne kadar hızlı o kadar iyi.

      Siteye destek miktarı ise size bağlı. 3 Dolardan başlıyor üst sınırı yok sanırım😄

      Ben bu siteye hala bir çeşit hastane olarak görüyorum ve ne kadar çok insan yardım ederse o kadar çok içerik olur ve site o kadar çok erkeğe yardım edebilir ☺

    2. Aslına bakarsan eşinin güzelliğini avantaja çevirebilirdin bunu bir manipulasyon aracı olarak kullanıp, ben bu hatunu bile tavlayabiliyorsam, neler yaparım gibisinden, imaj çi demiyorum tabii burada, içsel oyunun için iyi olabilir.

     Hatta biraz götlük olacak ama, kartlarını doğru oynasaydın, karının etrafındaki hatunları bile bafilleme şansın olabilirdi.

  2. @Canvas

   Sen burada anlatılan genç yaşınızda evlenmeyin 30’lu yaşlarda evlenin tavsiyesine uymamakla büyük hata etmişsin.

   Kadını kısıtlayarak seni aldatmamasını sağlayamazsın(tam tersi aldatmasına sebep olursun). Seni aldatma ihtimalini düşürmek istiyorsan onun hipergamisini tatmin etmelisin, ama görülen o ki edemiyorsun.

   Sana burada ne söylesek işine yaramayacak. Maskülen zihin yapısını oturtabilmen ve sorularına kendin cevap verebilmen için, ilk önce siteyi ilk yazısından en son yazısına kadar oku. Maskülen benliğimi nasıl geliştiririm makalesinde ki önerileri hemen uygulamaya koyul.

   Sonra zaten hayatının iplerinin kontrolünü eline yavaş yavaş almaya başlayacaksın. İstediğin gibi şekillenecek hayatın.(dikkat et kadınla olan ilişkilerini iyileştireceksin demiyorum, zihin merkezine kendini aldığın için daha mutlu tatmin hayat süren erkek olacaksın. Belki o zaman eşinden ayrılmış olacaksın ama mutlu ve tatmin hayat süreceksin.)

   1. Haklısın ben erken yaşta evlenerek hata yaptım ama bir anda gelişti her şey. Ben 2 yıl önce TRP’yi Reddit’te keşfetmiştim ve aydınlanmıştım. Kanalı baştan başa sömürmüştüm. Rollo Tomassi, The Pook gibi kitapları ve blogları incelemiştim. Hoşuma gitmişti ve farklı bir zihniyet kazandırmıştı bana. Gerçekten başka kızlarla ilişkilerim varken, tam bir betaydım. Erkek Adam blogunu da keşfetmiştim o zaman az makale vardı burada, ve tüm yazıları okumuştum. Aslında o zihniyeti kazanmıştım ve geçmiş ilişkilerimde ne kadar ezik, salak, özgüvensiz, kendimin farkında olmayan, kör bir adam olduğumu fark edip, Tinder’da birden fazla kızla buluşup özgüven kazanmıştım, bolluk zihniyetini kendime aşılamıştım. Bu evlendiğim kız ise, uzun zamandır tanıdığım birisiydi, bir anlık hevesle evlendik. Evlenirken napıyorum ben, daha gencim gibi şeyler geçti aklımdan tabi ki, ama bizim evliliğimiz kendi kararımızla olmadı aslında. Kız zaten evlenmek istemiyordu. Ben de istemiyordum. Kız evliliğe hevesli değildi yani özgürce hayatını yaşıyordu, bizi gaza getirdi aileler. Evliliğe doğru ittiler. Şimdi ise kendim nasıl daha iyi, güçlü, pozitif ve özgüvenli hissederim ve eşime de bunu yansıtırım, bunu düşünüyorum. Dediğin gibi belki de tekrardan karakterimi gözden geçirmem gerekiyor ve belki de ayrılma cesaretine bile sahip olacağım ama bilmiyorum.

    1. Dostum merhaba. Yaşlarımız aynı ve çok erken evlenmişsin ama artık elinden maskulen ve duygusal gücü yüksek bir erkek adam olmaktan başka yol yok.

     Şimdi sende bir kere oneitis belası var. Eşindir tamam ama onu kaybetmekten deli gibi korkuyorsun, şunu bilki boşanıp dördüncü beşinci defa evlenen adamlar tanıyorum. Yani tek alternatifin eşin değil derken onunla olmazsa yalnız ölmezsin merak etme, milyarlarca aday var. O özel de değil, onun biraz güzel olması onu özel kılmaz ve kılmamalı, kimse özel değil senin benim özel olmadığımız gibi.

     Onun seni bırakmasından deli gibi korkuyorsun, korkmuyorum desen de olan bu. Bu seni güçsüz kılar. Kıskançlığın dozları var, öyle her şeyde de gavat olmazsın onun da bir sınırı var. Aşırı kıskançlığı azalt, rahatla ve kendine güvenmeye başla. Erkek olarak dengeli ve tutarlı olmak zorundasın.

     İkinci, güzellik karşısında çok ama çok itaatkarsın, bu çok yanlış. Güzel diye bir kadını başının üstüne çıkarma, kendinden üstün görme, kendini aşağıda hissetme gibi bokları çok sağlam yiyorsun. Güzelliğe karşı nötr olman gerekiyor. Karın güzel diye onu tepene çıkarır kendinden üstün görürsen bu çok ama çok mantıksız olsa da her genç erkeğin yediği bir bok. Nötr ol, nötr.

     Karınla laf dalaşına girme, onun 15 yaşında bir kız çocuğundan zihinsel ve duygusal olarak bir farkı olmadığını unutma. Erkek olarak bir ağırlığın olmalı, gerektiğinde gerektiği kadar konuş. Onunla kavga etme, bu dırdır ve şikayetlerini ciddiye alma ve dinliyormuş gibi yapıp elbette, anlıyorum gibi geçiştir.

     Unutma bu ilişkide kaptan sensin yani sen olmalısın yoksa gemi çok yakında batacak. Kadının çerçevesinde bu oyun gitmez. Yavaş yavaş kendi çerçevene dahil etmelisin. Evliliğin ilk başlarında çerçeve savaşları olur, MASKULEN OL, DUYGUSAL GÜCÜN YÜKSEK OLSUN…

     Kendini zihinsel ve fiziksel olarak geliştir, işinde yukarıya tırmanmayı hedeflemen gerekirken uğraştıklarına ve merkezdeki kişiye bak. Hayatının merkezine kendini koymaya başlamalısın.

     1. Mahmut abi sürç-i lisan ettiğimiz bir yer veya yanlış anlaşılabilir bir kısım var ise düzeltebilirsin. Adamın evliliğine limon sıkmayalım

    2. Yorumlarını, Mahmut abi ve Alphaisloading’in dediklerini de okudum. Özellikle öyle sıkıntılı bir durumdayken derdini açman ve Mahmut abinin o realist-acımasız tarafıyla tanışman trajikomik göründü bana. Hani küçükken bir sıkıntın olur. Seni dinleyecek, anlayacak ve sana yardım edecek biri gelir aklına. Gidersin onun yanına. ”Şöyle şöyle yaptım, üzgünüm. Ne yapmalıyım?” deyip biraz babacan bir şefkat beklersin; ama karşındaki gerçekleri öyle yüzüne yüzüne vurur ki afallarsın ilk başta. Ama günün sonunda senin iyiliğini en çok isteyen kişi de odur. Onun dedikleri doğrudur ve ona kulak verilmelidir.

     Aklıma takılan bir yer oldu : Sen evlenmeden önce hap konusundan habersiz olan biri değilsin. Reddit’te takılmışsın, burası ilk açılırken faydalanmışsın postlardan. Geçmişteki hatalarından da arındığını ima ediyorsun. Sonrasında da görüşmeler yapıp bolluk zihniyetine kavuştuğunu falan..
     Şimdi ortaya şu durum çıkıyor :
     -Hapı aldığını sandın. Ama aslında sadece hapı öğrenmişsin. Bilmek ve yapmak farklı şeylerdir. Sen yapmamışsın, bilmişsin. Bu bilmişlik de az buçuk bir şeyler kazandırmış sana. Mahmut abinin deyimiyle ”kırmızı hap olmak” mertebesine erişememişsin.Bence bu durum hapı almamaktan daha kötü bir şey.
     Üstte yazdığını okurken ilk olarak aklıma ekşi sözlük yazarı ve camiada tanınan biri olan yin’in the red pill başlığındaki entrylerden birinin içindeki şu yazı geldi:

     ”…….. kırmızı hapı yuttuğunu sanıyorsun. kırmızı hap, burada, sağda solda okuduğun üç beş şey değil. yemek tarifi değil. zorlanmadan uygulayabileceğin, uygulasan bile “ben oldum” diyeceğin birkaç “taktik” değil. bir kere aldıktan sonra sihirli değnek değmiş gibi ertesi gün hayatını değiştirecek, yarın seni am üstünde göt siken bir adam haline getirecek bir şey hiç değil. kırmızı hap senin, ilk etapta, en iyi ihtimalle birkaç ay ile en kötü ihtimalle birkaç yıl hayatını sikip atacak, dünyanı ters yüz edecek, inandıklarını savunmak adına sığındığın bütün bahaneleri tek tek yıkacak ve sonunda seni sik gibi ortada bırakacak bir hap.

     ……… yutmak ile sindirmek apayrı bir şey.”

     Ama olan olmuş ve gerçekten de sen iyi bir halde değilsin. Ama bunun farkında olmak da güzel bir şeydir. Değişim de ordan başlar zaten. Yine yin’den gelsin :

     ”………….. enseyi karartma, senden daha rezil durumda olanlar var. yukarıda yeterince önem atfetmediğin için gözünden kaçan bir anahtar kelime geçti. farkına varmak. her şeyin başlangıcı, hayat boyu sürecek mücadelenin, var olma mücadelesinin ilk adımı. buna rağmen çoğu insanın takılıp kaldığı yer bu adım. ama ezici çoğunluk ise bu adımı bile atamamış durumda, işte bu yüzden daha rezil durumdalar, ne kim olduklarının, ne de gerçekte nasıl göründüklerinin farkındalar, yalnızca sanıyorlar. hiçbir şey sormuyor ve sorgulamıyorlar. farkına vardığında sorular sormaya başlarsın. ve cevaplar bulursun. bunların doğru cevaplar olup olmadığını nasıl bileceksin? basit: hâlâ aynı yerdeysen, bulduğun cevaplar yanlış; ya da yeterli değil, daha fazlasına ihtiyacın var. cevaplar yeni sorular doğurmuyorsa, kendi kendini avutuyorsun ve kendi konfor bölgenin içinde daire çiziyorsun. farkında olmak çok tehlikelidir aynı zamanda. kendinle çırılçıplak yüzleşmeni gerektirir. kendinle ilgili değiştirmen gereken şeylerin farkında olmak ve bunları değiştirecek gücü kendinde bulamamak, depresyonu, anksiyeteyi ve nefreti beraberinde getirir. yıllar boyu içinde kalabileceğin bir batağa saplanıp kalırsın.”

     Ne yapman gerektiğini zaten Mahmut abi detaylıca anlattı. Hadi kolları sıva ve başla.

     1. Ek olarak sen bundan 35 gün önce de farklı bir nickle benzer dertlerini yazmışsın. Orada da Mahmut abi şöyle demiş :
      ”Evlilik devam edecekse çerçeveni eline al. Yoksa ara ara gelip burada ağlarsın. O evlilikte çerçeve sende değil.”

      Dediği gibi de olmuş. Senin hikayen garip bir noktaya doğru gidiyor. Tavsiyem : Mahmut abiyi muhakkak dinle!

    3. Ben evlilik yaşınla ilgili diğer arkadaşlar gibi bakmıyorum konuya, senin yaptığın hataları 40 yaşındaki bir adamda yapabilir, 20 yaşındaki bir adam pek ala 30 yaşındaki bir adamdan çok daha fazla kadınla iletişim kurmuş olabilir, esas faktör yukarıdaki önerileri dikkate al ve evet maskülen benliği geliştirmeyle ilgili yazıyı mutlaka oku ve sana tavsiyem dediğimi yap, yaptığımı yapma, acilen spor salonuna yazıl, kendine biraz daha dikkat etmeye başla, dışarıda vakit geçir, tabak çevir, hayatında biri olmasa da varmış gibi hissettir, ama bunu malca yaparsan götünde patlar, kendine odaklan.

 8. Merhabalar sayın Admin ve ya yönetici veya yazar.
  Sitenizi 1 yıla yakındır takip ediyorum ve içeriklerinize hayranım.
  Bence erkeklere yaptığınız iyiliği bize babamız abimizin yapmadığı şeyler.
  Erkeklere hayatta gitmeleri gereken yol hakkında fikirler veriyorsunuz.
  Size büyük saygı ve sevgi duyduğumu söylemek isterim.
  Geçen gün sitenize ulaşamayınca öyle korkup öyle üzüldüm ki hem youtube hem twitter hesabınıza girip bu kaygımı belirttim.
  Sitenizin korunmasını ve yaşamasını istiyorum.
  Bunu kendim için ve ürettiğiniz şeylerin insanlık mirası olduğunu düşündüğüm için istiyorum.
  Bence ileri sürdüğünüz fikirler dünyayı en azından ülkemizi değiştirecek fikirler.
  Benim gözümde Mona Lisa tablosundan Atina Felsefe okulu tablosundan emin olun değerli.
  Mona Lisa yansa sizin sitenizin kapanması kadar belki üzülürüm.
  Toparlarsam reklamlarına bilerek tıkladığım tek site sizinki.
  Büyük sevgi ve hayranlık beslediğimi belirtmeme tekrar gerek yok.
  Çok değil biliyorum fakat asgari ücretle garsonluk yapıyorum.
  Keşke imkanım olsa bütün sunucularınızın aylık ücretini ben ödesem.
  Ama en azından bir bağış hesabı açarsanız aylık 10tlden az olmamakla birlikte size bağış yapmak isterim.
  Samimi olarak sitenizin büyük değer ürettiğini ve bunu korumam gerektiğini düşündüğüm için bunları yazıyorum.
  Umut ediyorum ki diğer takipçilerinizde aynı hissiyata sahiptir.
  En azından bu siteyi korumak ve yaşatmak için neler yapabilirim bilmek istiyorum.
  Teşekkürler.

  1. Bir patreon hesabı var ama bir ben ödüyorum 😀

   https://www.patreon.com/erkekadam

   Teklifin için çok teşekkürler. Olay para değil ama hostgator’ın zorladığı 120 USD aylık servera gerek yok. VPS yapacağız. Ama aylık az da olsa (çok değil 3 USD) bağış yaparsanız, yazı çevirisi almaya başlarım ve hem çeviri yapacak gençler kazanır hem de daha çok çeviri ile siz.

    1. Teşekkürler. Bir yazıyı sayende çevirteceğim yani 🙂

     Sana son olarak bir önceki yorum dizisindeki tavsiyemi hatırlatacağım. Yaşınız da genç zaten, evlilik rayına girene kadar asla çocuk yapma ve çocuk yapıp yapmamanın kontrolünü kıza bırakma. Bekara karı boşamak kolay derler. Çocuksuz evliye de kolay. Çocuk ile ise devletimiz sağolsun bir kadın hayatını mahvedebilir.

     1. Abi bu aralar belki bilirsin, sosyal medyada, instagramda şurda burda falan hamile kadınlar , çocuk doğuranlar, çocuk doğurup gösteriş yapanlar falan var… Benim kız da sürekli evde onları izliyor. Canı sıkılıyor sosyal medyada takılıyor bazen. Ve o kadar özeniyor ki, ben de çocuk yapmak istiyorum aslında diyor. Daha erken dedim. O da hak veriyor bana ama bazen yapsak fena olmaz diyor. O an hevesle söylüyor onu. Çocuğun getireceği yükü falan düşünmüyor. Tabi benim gibi ileri görüşlü de düşünmüyor. Olan bana olacak. Ben kendime güvensem, yaşım da 27-28 olsa çocuk belki düşünürüm ama şu an çok erken. Daha 3 gün önce kız hamile olduğundan şüphelenip anneme test aldırmış ben işteyken. Test yapmış kendi kendine ve negatif çıkmış. Beni aradı ve bi an heveslendiğini söyledi. Ama sonra da negatif çıktığına sevindim dedi. Ben de sevindim çünkü şu an istemiyorum diyince de konuyu birden tartışmaya çevirdi ve dedi ki; “Sen zaten çocuk bakabilecek olgunlukta değilsin, sen daha çocuksun önce sen büyü…. Olgun bir adam ol sonra çocuk düşünürüz belki.”

      Yani bi öyle bi böyle davranıyor. Bu arada rica ederim. Bana çok şey kattı bu blog. Çevirilerini de beklerim. Dediğim gibi arada 5-10 dolar katkı yapmayı ciddi anlamda düşünüyorum 🙂

     2. “Rahat ol aşkım, hap kullanıyorum”daki o hap “çalışmayacak” haberin olsun 🙂 Eğer hapa güvenirsen.

    2. Belki saçma gelebilir ancak neredeyse seninle paralel bir şekilde kendi başıma gelen tecrübeden de söylüyorum ki: Acilen iyi bir escorta git!

     Alternatifsizlik depresyonunu hem fiziksel hem de zihinsel anlamda geçici olarak paralize etmiş olacaksın ve bu, “değişim başlangıcı”na kuvvetli bir biçimde yardımcı olacak. Evet geçici olacak ancak “başka bir dünya”nın da mümkün olduğunu deneyimlemiş olacağın için kesinlikle yardımcı olacak.

   1. Aga bu bağış olayını hakkaten etkin bir şekilde kullanalım, seve seve yardımcı oluruz, sen yeter ki sana ne faydamız dokunur onu söyle, 15.i gelsin 3-5 ateşlerim ben de.

    1. Patreona beklerim.Artık 1, 3, 5 veya 10 ne koparsa. Eğer para olursa erkekdüşmanlığı balonu gibi 16000 – 20000 kelimelik başyapıtlar daha çok ve hızlı olur.

     1. Başımızla beraber tabi ek olarak; benim de ricam var, erkek hakları duyarlılığı da oluşturmak lazım, feminazilere karşı ağustos böceği karınca hikayesindeki gibiyiz.

 9. muhmut abi, benimle cilveli konuşan bir kadın var bazen benim hatunla birlikte onunla aynı ortamda bulunmak durumunda kalıyoruz. benim hatun çok kıskanıyor ve kriz geçiriyor. beni çok kez uyarmasına rağmen hatunun çerçevesine girmemek için muhabbeti kesmedim kadınla. hatun en sonunda baya kızdı benimle konuşmadı, sadece sustu. dırdır yapmadı, şikayet etmedi. bende ne yapacağımı bilemedim. o susunca sustum ama sonra durumu düzeltmek için konuşmaya çalıştığımı fark ettim neyse.

  velhasıl böyle bir durumda ne yapmalıyım? o kadınla tamamen konuşmayı keseyim mi ve hatun böyle susunca ne yapmam gerekir?

  1. Eğer senin cilveli hatuna yürüme niyetin yoksa bir şey yapma. Bu gibi durumlarda bu cilveli hatunla ilgili hatununun her iddiasını fazla açıklama yapmadan reddet ama o hatunla konuşmayı kesme. Hatun susunca bekle, o yeniden düzelir.

   1. bence de konuşmayı eşi istediği için kesmesin ama kör göze parmak sokarcasına ilişkiyi germenin de anlamı yok. kadının çerçevesine girmeden cilve yapan hatuna belli bir mesafe konulabilir. eğer eşine uzun süredir yatırım yapıyorsan ve bir eş olarak seni mutlu edebiliyorsa başka bir kadın için ilişkini çirkinleştirme derim. sonuçta çerçeveye girmeyelim diyoruz ama her insanın bir eşik değeri var. fazla zorlamamak lazım.

 10. – Erkek duygu rüzgarından etkilenmemeli kaya gibi sağlam olmalıdır.
  – Erkek, kadın kötü bir davranış yaptığında ilgiyi kesmeli, iyi davranışında kadını ilgi ile ödüllendirmelidir. (bu konu önceki yazılardan birinin konusuydu)

  Bu iki durum birbiri ile çelişmiyor mu Mahmut abi ?

 11. Canvas kardeşim sana tavsiyem çocuk yapma şu anda.

  Gerçi Mahmut bey de benzer tavsiyeler vermiş, Önce tekrar evliliğini yoluna koy, ipleri eline al, zaman geçsin sonra tekrar düşünürsün.

  Bu “aşkım canım ayva reçeli çekti” de ki ayva değil ki sırf karının canı istiyor diye çocuk yapasın, ben de sevmem ama, bu aralar namlun un ucundan susturucuyu eksik etme

 12. Merhaba. Öncelikle sayfamızı 1 senedir takip ediyorum yazılarınız o kadar başarılı ki anlatamam her konu için ayrı ayrı teşekkür ederim iyi ki varsınız. Bi erkeğin nasıl olması gerektiğini nasıl başarılı olması gerektiğini bu sayfada fazlasıyla var tekrardan teşekkürler.
  Yaklaşık 8 aydır uzun ilişki içindeyim genel olarak sizin yazdıklarınızı uyguluyorum, uygulamaya çalışıyorum. Kısaca Bir ilişkide abinin kardeşine nasıl davranıyorsa öyle davranması, mesajlara yada aramaya 3-2 yada 3-1 kuralı , seni seviyorumun ilk onun söylemesi hediyelerde 3-2 kuralı vs vs. Bir rüzgar estiğinde güçlü olan taraf benim olmam gerektiğini, yeni bineceği daldan güçlü olan güçlü olan tarafın benim olmam gerektiğini. Ve 1 kızın elin altında tabak yada tabakların olduğunu da biliyorum sizin sayemizde öğrendim öğrendik.
  Ben şöyle bi durumla karşı karşıyayım
  . Ben gizlice kız arkadaşımın insigram hesabını aldım fazla takipçisi olmayan(280 takip takipçi) gece bi erkeğin kandilini kutladı konuşma aynen bu şekilde -( k)Kandil’in kutlu olsun😌
  -( e)teşekkürler seninde. Arayım mı?
  -(k) bilmiyorum
  Ve ben bunu gördüm o esnada bende aradım. Konuştular. Benim sorduğumda kız arkadaşım kantinden bişey isteyip istemediğini sordu onunla konuştum dedi. Yani yalan söyledi bu durum karşısında ne yapmam gerekir.
  Diğer bi konu
  8 aydır tanıdım daha önce sinir krizi geçiren ve bu kriz sonrasında sol parmağı hafif sorunlu kısaca bazı zamanlarda birden çok sinirleniyor. Ortalığı dağıtıyor ve bi defasında bana el kaldırdı aynı şekilde bende ona sonrasında düzeldi devam ediyoruz ilişki genel olar iyi gidiyor. Bu iki konu hakkında cevaplarınız neler ne yapmam gerekir için şimdiden çok teşekkür ediyorum yazılarınız ve işlerinizde şimdiden başarılar iyi günler.

  1. 3 ciddi kırmızı alarm var. ikisi çok ciddi. sinir krizi ve sana vurması. Cevap hoşuna gitmeyecek ama kızı bırakmanı tavsiye ederim. Evlenmem diyeceğin hatunla uzun süreli ilişki yaşama. Bu kızla da evlenmesen iyi edersin.

  2. Kadınların tabak çevirmesi ilişkiye kadardır. Ilişkide tabak çevirmesi ya da plan B erkeği olması kabul edilemez. Plan B eleman görürsen ilişkiyi orda bitirirsin. Bu adam 100% olmamakla beraber Plan B gibi. 100% olmamasından çokciddi değil ciddi kırmızı alarm.

  3. Kız arkadaşının instagramını alman özel hayatın gizliliğine aykırı. Yani eğer takibe devam edersen ve elemanla flört halinde ise tek kelime açıklama yapmadan bitir.

 13. Yazılarınız için ve cevaplar içinde ayrı ayrı teşekkür ederim son olarak hayatında yani B planında bi erkekle flört halinde olması açıklama yapmadan bitirmem yoksa böyle bişey kırmızı alarm ve diğer konu sinir krizi elinde olmadan sinirlenmesi( kriz sinirden sonra hatasını anlıyor yapmaması gerektiğini özür vs) bunun içinde ilişkiyi kesin bitirmem mi gerekir doğru mu anladım?

  1. @Kurt

   Olayları yumuşatmaya çalışma, ” sinir krizi elinde olmadan sinirlenmesi( kriz sinirden sonra hatasını anlıyor yapmaması gerektiğini özür vs” bırak bunları. O kız zaten ne yapıp ne yapmaması gerektiğini çok iyi biliyor. Mahmut abinin dediklerini çoğu zaman erkekler yapamaz acı gelir, yorucu gelir, zor gelir. Merak etme adam çok iyi anladı yanlış analiz etmedi. O kızı bırakman senin için en hayırlısı olur.

 14. önce de yazdım ama şimdi daha ayrıntılı şekilde size anlatıp hatalardan ders çıkartmak daha güçlü olmak için yazıyorum. Yaklaşık 8-9 ay bi ilişki yaşadım bu sayfayı takip ediyordum yazıları konuları günlük olarak okuyor kendi çapımda bişeyler yapmaya çalışıyordum. Aynı anda 3 tabağım vardı üçüylede konuşuyordum aralarından 1 ni seçtim kendime uygun olanı ilk aylarda kesinlikle iltifatlar güzel sözler söylemedim tanımaya çalıştım 3 ayın sonunda sevmeyede başlamıştım açıkçası ilk seni seviyorumu da o söylemişti kız gayet giyimine dikkat eden İnstagram da fazla takipçisi olmayan bi kızdı namazını da kılıyor özel günlerde orucunu da tutuyordu bana hediyeler alıyor bende 2-1 yada 3-2 kuralını bozmadan bende ona fakat 1 keresinde bi ayrılık oldu ama tekrar aradı beni ve barıştık bu ağlatarak bana sadece biriyle konuştum İnstagram da dedi sadece ne yapıyorsun nasılsın konulmasıydı vs dedi yalvarırım beni terk etme dedi ağlayarak benimle öpüşmeye başladı neyseki o gün öyle geçti bende bi hata yaptım tabaklarımla olan konuşmayı silmemiştim bi gün akşam evimde yakaladı bu konuşmaları bi tartışma ortalığı dağıttı bende sakinleştirdim sonuçta hatalıydım sakinleştiren sonra hatalı olan bendin ve bir ilişkide fazla özür dileme hakkım yoktu ilk özür bunda diledim ve başka da dilemedim. Bu esnada tabakları da tabak çevirmeyi bırakmıştım bi kaç ay geçtikten sonra çünkü ilişkinin 6. Aya girmişti bana namazla tesbih gibi manaviyatı yüksek hediyeler alıyordu sökümü dikiyor indirim var diyip eksimi sorup alıyordu. Bi sonra da annesine Bennden bahsettiğini ve 8. Aydan sonra ciddi düşünmeye başlayıp yaza söz takmayı konuşulmakta başlandı başladık. Bu süreçte kızgınlıkta tartışmada yine ayrıldığımız zamanlar oldu çoğu kes kendisi aradı barıştık. İlişmizi sevşmemiş ateşliydi gayet iyiydi. Oyun olduğunu biliyordum ama yalan konuşmaya gerek yok o daha iyi oynadı benim maneviyatım güçlü ordan vurdu namazla teşbih vs hediyeler alarak beni etkiledi, evine geldiği zamanlar yemek yapıp evi temizleyip öyle gidiyordu gayet iyi niyetli olduğunu düşünüyordum bende tamam bu kız olur yazın söz takar bi sene sonra da iyice tanıyıp evleniriz diye düşünüyorduk. Dedim ya oyunu iyi oynadı meğerse neler varmış neler bende dahil sadece sonradan öğrendiğim 2-3 kişi dağa varmış. 1 nin evine hemen ayrıldığımızın saat geçmeden önce evine gitti bunu gördüm yaşadım sadece 1 kişinin değil dedim ya 2- 3 kişi daha olduğunu düşünüyorum şimdi bunu burda ispat edemem ama oyunu bence profesyonel oynadı. Ben sonradan öğrendim bu arada çok kıskaçtı. Ben nerde nasıl anlamalıydım. Oyunu kurallarına göre de bazız Arman’larda oynadım. Ve 1-2 gün kendime gelemedim açıkçası baya bi yıprandım. Yorumların Mahmut abi?

  1. Bir kadını en az 18 – 24 ay değerlendirmeden evlilik düşünmen hata. Birinin eş olarak ne olup olmayacağını anlayabileceğin sürenin yarısına bile gelmeden evlilik düşünecek kadar duygusal yatırım yaparak büyük hata yapmışsın. Yok namazda tesbih aldı benim suçum değil diye ağlamanın bir manası yok.

   Eğer kendini daha yavaş bıraksan 8 ayda kızın ne mal olduğunu anlamış ve nextlemiş olurdun.

  2. Baya ilginç bir yazı

   Dindar görünmek otomatikmen dürüst samimi insan imajı mı veriyor?

   Öncelikle feci manipüle edilmişsin.Bak zihnindeki eski algoritmayı boz

   “Şu buysa kesin budur vs “ çok hatalı

   Dindar namazında niyazında biri olup da başka erkeğin evine geliyorsa zaten sıkıntı ki islami kurallar bu konuda çok sert.

   Dindar bir eleman vardı baktım yanında sürekli takıldığı kapalı bir kız var .
   Dedim “olm sevgili misiniz? Günah değil mi bunlar? ”

   Bana dedi ki “abi ben evlilik teklifi ettim ona , o da kabul etti “

   Bunu diyen eleman birkaç sene önce yaşı 19 falandı.

   Gel de gülme aq

   Biri dindarım diyor her nane var biri din adında flörte yeni bir bakış açısı getiriyor

   Muhtemelen de ayrılmışlardır ellediği tuttuğu 2 meme de yanına kâr kalmıştır ibnenin 😂😂

  1. Evet. Daha 8 ayda saf salak aşırılığında duygusal yatırım yapmışsın. Sağlam mavi haplılık.

   8 aylık ilişkiyi 1 aya atlatman lazım. 5 yıl sonra hayatında önemi olmayacak bir olaya 5 günden fazla üzülmen gereksiz.

   1. Mahmut Abi görücü usulü evliliği bile yeri geldin savundun bu sitede.

    Lakin görücü isteme sonrası 18-25 ay bir süre olmuyor ki kızı tanımak için .İyi bir manipüle ve oyunla kızın ne olduğunu bilmeden yüzüğü geçiriyor millet.

    Hele ki erkeğin saf salak bir yapısı varsa kızın kötülüğü x10 a çıkıyor

    Bu görücü usulü evliliğin erkek için ne kadar saçma bir şey olduğundan bahsetme zamanın geldi de geçiyor bile !

    1. Evet görücü usulünde 24 ay çıkamazsın (yine de en az 6 – 8 ay nişanlı kalınmasını tavsiye ederim) ama görücü usulünün emniyet subaplarının o süre yerine geçmesi lazım. Yani ailelerin edindiği bilgiler, ailelerin içgüdüleri, vs … Kızın senden önceki 24 ayını araştırma fırsatın oluyor görücü usulünde.

     1. Ailesine yalan söyleyen lisede nanelere başlayıp üni ve sonrasında nirvanaya çıkan kızları kimse tanıyamaz

      Bu iş erkeğin tecrübe kazanıp halletmesi gereken bir şey

     2. Böyle kızlarla evlenip yanmış 100 adama sor 90ı “herkes biliyormuş biraz sorsak bilirmişiz” der merak etme. Özellikle en tehlikeli durum olan kızın serseri bir sevdiğinin olması ve ailenin kızı bu oğlandan kaçırıp evlendirmek için bir iyi çocuk bulması olayını hemen herkes bilir. Özellikle bu sosyal medya devrinde.

      25 yaşındaki oğullarını evlenmese ölecek gibi evlendirmeye acele etmemeleri yeter. Erkeğin tecrübelenmesi gerek tabii ama görücüde 2 sene çıkamazsın.

     3. Aslında olay daha basit. Internette böyle yüzlerce olay okudum. Hemen hepsinde hatunun geçmişini adam biliyor. Ama bunun kırmızı alarm olduğunu düşünmüyor beyaz şövalyeye sarıyor.

     4. “Özellikle en tehlikeli durum olan kızın serseri bir sevdiğinin olması ve ailenin kızı bu oğlandan kaçırıp evlendirmek için bir iyi çocuk bulması olayını hemen herkes bilir”

      Cidden hiç düşünmemiştim bu açıdan.Bazı gelinler evlilik sonrası eski takıldıklarıyla seks yapmaya devam ediyorlar bizzat şahidim ama aileler de nice guy zavallı erkeğe kazık atmakta zerre pişmanlık duymuyor gururla yapıyor harbi doğru .

      Düğünde öldürülen damat haberi falan da vardı sanırım

      Böyle ihtimaller olması bile ürkütücü… en ufak olayda bile tehlikeli makyavel bir oyun bulma endişesi…

      Cidden bunaldım aq

     5. Çoğu aile olayın böyle biteceğini bilmiyor ki! Üstelik hepsi böyle de bitmiyor. Benim kuzenim bir hatunun böyle belalı bir sevgilisi vardı, kızı zor ikna edip bir iyi çocukla evlendirdiler. 3 tane veletleri var ve herkesten mutsuz değiller. Çoğu çocuğun suratından babasından olduğunu anlarsın ki 3 kardeş de babalarının kopyası. Bu işler 100% kıçında patlayacak diye bir şey yok ama ihtimal çok yüksek. Hayat boyu sigara içsen akciğer kanseri olma ihtimalin 40% ama 60% yırtma ihtimali sigarayı tehlikesiz yapmıyor.

      Ben olsam böyle bir kızla evlilik eğer normalde olandan 3 kat tehlikeli ise bulaşmazdım. Sonuçta risk ettiğiniz hayatınız.

      Mesut gibi adam çok. Adamın akrabası olan kız, evlendiği kızın böyle bir alfa dul olduğunu biliyor (kızın sırdaşı ama görünen o ki Mesut sorsa söyler), kendisi kızla evlenmeden bizzat kız tarafından aldatılmış affetmiş, sonra rezillik!

     6. Riskleri azaltın sonrasında cesur olun. Riski sıfırlayamazsınız. Risk azaldıktan sonra hala riske takmak, trafik kazası geçirebilirim diye her arabaya binme öncesi depresifleşmek gibi bir şey. Hayatını yaşamana engel. 20li yaşlarında birinin gelecek sene hayatta olmama ihtimali 1/600 mesela, bunu taksan evden çıkamazsın!

 15. Mahmut abi bir kızla takiliyorum bu aralar. Elini tutuyorum, öpüyorum o da beni öpüyor, sarılıyoruz vs.. sevgili gibi takılıyoruz. Fakat mesaj falan çok olmuyor genelde. Hep kız benim yanıma geliyor.

  Önceki ben olsam kıza artık sevgiliyiz vs. gibi bir seyler söylerdim muhtemelen. Böyle durumlarda bizim tavrımız ne olmalı? Bu şekilde takılmaya devam edip kız “biz neyiz” gibi bir seyler sorana kadar devam mı. Ilişki konusunda ağzımı hiç açmadım, o da açmadı.

  1. Tabak çevir. Normal, maskülen bir erkeği kadın ilişkiye çeker ve çekmiyorsa da erkek hala tabak çevirebilir. Özellikle 20li yaşlarındaysan sen neden sevgili olacaksın? Erkeğin ilişkiye çekme çabası kadının seks yapma çabası gibidir. Siz nasıl sekse yürümüyorken hatun sizinle seks yapmaya çalışırsa bir terslik hissedersiniz, hatun ilişkiye yürümezken siz ilişkiye çekmeye çalışırsanız hatun da sizde bir “terslik” olduğunu hisseder.

   Bu şekilde takılmaya devam edip kız “biz neyiz” gibi bir seyler sorana kadar devam mı. Aynen. Bu kızın muhtemelen tabaklarından birisin ya da kız seni ilişki materyali görmüyor. Sebebi seni alakadar etmez. Sen tabak çevir ve seni ilişkiye çekmek isteyen ve diğerlerinden iyi bir kızla ilişkiye gir. Eğer girmek istersen. O zaman böyle seni çeviren kızlarla ne olacağını pek düşünmezsin.

 16. “Aynen. Bu kızın muhtemelen tabaklarından birisin ya da kız seni ilişki materyali görmüyor. Sebebi seni alakadar etmez”

  Doğrudur mahmut abi ama yanlış anlaşılmasın diye bir şey daha eklemek istiyorum. Kızla henüz 1 hafta önce tanıştım. Sarılma, öpmelerde 2 gun once oldu. Bu durumda da yukarıda soylediklerin geçerli mi?

  1. Olabilir de olmayabilir de. Burada senin sıkıntın daha 1 haftadır tanıdığın kızla ilgili sevgili meselesini düşünmen. Sana ne? Kızın derdi o. Böyle şeyleri kadın düşünmeden kadın için önceden düşünüp gerekirse kendi stratejisini feda etmeye hazır betaoğlan mantığı ile düşünüyor isen işte o kafayı dert et.

 17. Sağol mahmut abi şu konuda da bir tavsiyene ihtiyacım var. Bu kız ara ara bana sağlam shit testler savuruyor. Erkeklerle ilgili misal;

  K: Eski erkek arkadışimin adi ahmet’di.
  Dün beni yine mehmet aradı
  vs.. gibi testler bilirsin işte kıskanıyor muyum diye yokluyor. Kıskandın galiba biraz dedi bir ara. Ben hiç birine tepki göstermedim şakaya vurdum geçtim. Bu testleri hep böyle ilgilenmeyip, şakaya vurarak mı geçeceğiz.

  Birde ara ara beni neden öpüyosun, neden öpmek istiyosun gibi şeyler söylüyor. Bu da mı shit test

  1. K: Eski erkek arkadışimin adi ahmet’di.
   Dün beni yine mehmet aradı
   vs.. gibi testler bilirsin işte kıskanıyor muyum diye yokluyor.

   Maalesef hiç bilmem. Kadınlardan bunu çok az duydum ve daha başındayken hele hiç duymadım.

   Bu shit testten çok kırmızı alarm. Bu eski erkek arkadaşı ve kıskadırma çalışmaları kötü. Sen yenisin galiba. Yorumlarda bu tür şeyleri yapan kızlardan uzak durmak lazım dedik. Ben olsam bunu pek sevgili olarak düşünmez sevgili olarak başkasını bulurdum.

   Beni neden öpüyorsun olayı eğer ciddi ise shit testten çok ilgi azlığı. Kızın zaten sana eski erkek arkadaş mevzuunu daha bu aşamada açması sana ilgisinin tam olmadığına işaret.

 18. “Beni neden öpüyorsun olayı eğer ciddi ise shit testten çok ilgi azlığı. Kızın zaten sana eski erkek arkadaş mevzuunu daha bu aşamada açması sana ilgisinin tam olmadığına işaret.”

  Ciddi değil mahmut abi, böyle söylerken öpememe izin veriyor sarılıyor falan. Erkek arkadas mevzusunu da oyle ciddi ciddi anlatmiyor arada test atiyor diyelim. Ben beni ilişkiye çekmek istediğini anladım kızın hareketlerinden. Sormak istediğimde tam buydu biraz daha beklersek muhtemelen kız artık biz neyiz demeye baslayacak. Yinede alarm diyorsan aklımda olacak.

  Bu arada yeni degilim, yazıyorum buraya böyle ama yorumlardan ben ve diğer arkadaslar makalelerden öğrendiğimiz kadar şey öğreniyoruz

  1. Erkek arkadaş muhabbeti yine de kırmızı alarm. İlgisi yüksek kız böyle şeylerden konuşmaya çekinir. Böyle şeylerden konuşmamayı beceremeyen kız ise genelde dürtü kontrolü problemine sahiptir.

 19. Merhaba master Mahmut. Ya benim sorun şu ki kız arkadaşım bir konu hakkında sorunlarını anlatırken mantıklı çözüm sunuyordum eskiden, şimdi şimdi mantıklı çözüm sunmanın hiçbir zike yaramadığını anladım 😀 Sorun tırnak kırılması gibi bir şey değil mesela, kendi iş yaşantısıyla ilgili. Ama ciddi anlamda şikayet ettiklerinin çoğu saçmalık erkek penceresinden. Soy boy iken ben de böyle şeylerden şikayet ediyordum 😀 Ne yapayım şimdi? Alaya alan bir cevap itici olabiliyor, mantıklı bir cevap da sadece beni yoruyor bence 🙂 Ne yapayım?

 20. “Erkek arkadaş muhabbeti yine de kırmızı alarm. İlgisi yüksek kız böyle şeylerden konuşmaya çekinir. Böyle şeylerden konuşmamayı beceremeyen kız ise genelde dürtü kontrolü problemine sahiptir.”
  Teşekkür ediyorum abi biraz gözümü açtın 🙂 1 gün önce sarılıp öpüşen kız diğer gün biraz mesafeli davranıyor bu kafamı karistirmisti biraz. En sağlıklısı bu kızı Nextlemek galiba. Seks için bu duruma devam etmem muhtaçlık olacak galiba?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *