Aldatan kadının psikolojisi

Aldatan kadını silmek yazısına şu yorumu bırakmış ve sormuş:

Bi kız, erkek arkadaşını aldattıysa, ondan artık hoşlanmadığı ve ona arzu duymadığı(duyamadığı) anlamı çıkmaz mı ? Bu durumda neden aldattıktan sonra salya sümük ağlayarak affetmesi için bir daha erkek arkadaşına yalvarıyor? Çok saçma geldi bana ve anlayamadım . Bunu çevremde yaşanan birkaç olayda gördüm evli değiller kız gold diggerda değil.

Kısa cevap şu :

“Hipergami şüphe üzerine kuruludur.”

Uzun cevaba geçmeden şunu belirtmek lazım : salya sümük ağlayan birçok kadın samimi değildir şov yapıyordur.

Uzun cevap :

Bir kadın beraber olduğu erkeği düşük rütbeli olarak algılamaya başlayıp aldatmış olabilir. Örneğin erkek ilişkide ipleri kadına vermiş ve betalaşmış olabilir. Burada olay şudur ki kültür, kadınların içgüdüleri ve hisleri konusunda erkeklere neredeyse doğa üstü bir hava pompalıyor ve birçok erkek kadınların hislerinin ve davranışlarının bol bol hata dolu ve kusurlu olduğunu anlamıyor. Bir kadın bindiği daldan başka dala atlarken ya da ara ara başka dallara hoplayıp geri yaparken bunu asıl dala her zaman geri hoplayabileceği gibi bir varsayım yapıyor olabilir.  Aldatılan erkeğin aldatmayı terk etme ile cevaplaması ya da en azından bu durumun belirmesi ile kadının adama duyduğu hipergami kaynaklı soğukluğu tuzla buz olabilir. Zira terk etmek ciddi bir değer göstergesidir ve kadın bir anda aldattığı adamın sandığından daha erkek olduğunu anlayarak gerçekten pişman olabilir.

Şu hikayeye bakın mesela. Kadının açık ilişki teklif ederken adam hakkında düşündüğü şu :

Daniel biraz evcil biri – ara sıra arkadaşları ile dışarı çıkar ama çoğu akşam evde bilgisayar oyunu oynar ya da netflix izler. Hayat tarzını bildiğimden başka kızlarla takılacağından endişe etmemiştim.

Elinin altında bir netflix artı playstation yavru köpeği sandığı erkek arkadaşına açık ilişkiyi çekinmeden öneren hatun (adam ilişkide betalaşmış) eleman değer gösterir göstermez nasıl pişman oluyor:

Bu açık ilişki anlaşmasını kaldırabileceğimi düşünmüştüm. Ama kaldıramadım. Bu mail kalbimi tuzla buz etti. Benim amacım bu değildi, ben anı yaşama özgürlüğü istiyordum. O ise bunu başka bir kızı sikmek için açık izin olarak kullanıyor. Ve sanırım kızın kim olduğunu biliyorum, iş yerinden onunla aşırı flört eden kız.

Bu kızın pişmanlığının sahte olduğunu sanmıyorum.

İkincisi ise biraz kırmızı hap terimlerinin azizliğine takılıyoruz. Kadınların nitelikli genetik materyal ve güvenlik / kaynak ihtiyaçlarını alfa siker beta öder diye tanımladığımızda, beta öder kısmının kadın için muazzam önemini aşağılamış oluyoruz. Bir kadın belli bir yaştan sonra beta öder ile evlilik yaptığında, bu evlilikle toplum içinde bir yer, çocuklara ve kendisine kaynak sağlayan (ve günümüzün zerre maskülenite gerektirmeyen bilgi / servis toplumunda sıklıkla ne kadar betaysa o kadar da sağlam kaynağa sahip) koca, güvenlik, ödenen faturalar, vs … kazanıyor. Hipergami dürtüsüne yenilip aldatan hatun o sırada düşünemese de aklı başına geldiğinde tüm bunları kaybetme riski ile karşılaşırsa salya sümük ağlar. Özellikle de erkek “sen istersen tren yap bebeğim ben yine seni kucaklar severim” modunda değil de terk edecek modda ise. Ya da hatunun kucağında hopladığı elemanın zevkine bakıp hatunu ödemeyeceği belli ise.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

38 thoughts on “Aldatan kadının psikolojisi”

 1. Yazıların altına yapılan yazı ile alakasız yorumlar siliniyor. Yorumlarınızı alakalı bir yazı bulup onun altına yazınız.

 2. Gençken bu pişmanlığı çok yaşamıyorlar. Çünkü her şey o kadar lehlerine, o kadar çok seçme şansları var ki. Nasıl alışveriş yaparken birden çok marka gördüğümüzde kararsızlık yaşıyoruz kadınlar da sürekli kafası karışık şekilde en iyi erkeği mi tercih ettiğini sorguluyor.

  Ben 24 yaşındayım ibrenin bizden yana olacağını hissetmeye başladım bile. Her geçen yıl birlikte olabileceğin kadınların yaş yelpazesi artıyor ve 18 19 yaşında kızların ilgisini çekmeye başlıyorsun. Devran dönüyor dostlar şimdi onlar düşünsün!

  1. Çünkü her şey o kadar lehlerine, o kadar çok seçme şansları var ki.

   Bu kadar (Rollo Tomassi’nin deyişi ile) “yenik psikolojisi” içine girmeyin. Şu an 20li yaşlarında olan gençler (erkek olarak) o kadar birbirinin aynı ve değersiz ki o pişmanlığı yaşayacakları bir değer yok ortada. 20lerinde bile belli bir değeri veya değer potansiyeli olan, yüzde 10% olan (para olarak değil maskülenite artı duygusal güç açısından) erkeği kaybederlerse öyle pişman olurlar ki. Genç erkeklerin anlamadığı şey, parlak bir üniversite, sağlayıcı erkek potansiyeli, vs … erkek olmamanın boşluğunu dolduramaz. O hemen kazanılmaz ama 26 – 27 yaşından itibaren ciddi hissetmeye başlarsınız.

   Kadınların 20lerinde seçen taraf olması size acımasız geliyor ama onların seçici olma süresi 15 yıl, sizin (eğer şişko ve mavi haplı bir avanak değilseniz) 30 sene olacak.

 3. Öyle güzel yazı olmuş ki, en beta erkeğin bile “hani aldatılsam ve terketsem” de kendimi bulsam, değerim artsa, şu betalıktan kurtulsam diye düşünesi geliyor. Aldatılmanın verdiği üzüntü bir anda bir hayat öpücüğüne bürünmüş oluyor. Yeni bir hazine keşfi, yani kendimiz.

  1. aslında ilişkide mutsuz ama terkedecek gücü olmayan erkeğin bari aldatsa da yakalasam geçerli bir sebebim olur ideasıdır , kadın aldatılıp ayrılınca rahatça mağduriyet kasarken siz bunu yapamazsınız , en fazla motivasyon olur ve biraz nefret , aldatılınca değeriniz artmaz zaten değersizsinizdir kendinize bu saygısızlığın yapılmasına izin vermeyin ilk adımı siz atın

   1. aslında ilişkide mutsuz ama terkedecek gücü olmayan erkeğin bari aldatsa da yakalasam geçerli bir sebebim olur

    Mutsuz olduğu bir ilişkiden çıkamayacak kadar zayıf erkek o aldatmadan tokat yer.

 4. aldatan kadın sizi aldattığı için değil yakalandığı için ağlıyordur , üzgünüm beyler kıymetinizi (öyle bir şey yok evlat ) anladığı için değil yakalandığı içindir ve Mahmut Abi’nin dediği gibi şov amaçlıdır ; şansını deniyordur zafere giden yolda herşey mübahtır

  eski pisikopat karım tarafından çift haneli sayıda erkek ile aldatıldığımı öğrenmiş ve top gavats listesine hızlıca bir giriş yapmışken ; dizlerinin üstünde ayaklarıma kapanıp hıçkıra hıçkıra ağlayordu

  ağlamanın işe yaramayacağını anlayıp bunu kestiğinde ; dalgayı çıkarıp ağzına vermiştim nasıl iştahlı emdiğini hiç biriniz tahmin edemezsiniz gözyaşları artık ağladığı için değildi

  1. Bu olaylar gerçekmi yoksa trolmü yapıyorsun?

   Trollse komik değilse kardeş sen napmışsın öyle? Çift haneli erkekle aldatana kadar sen ne yapıyordun? Nereye bakıyordun? Nasıl anlamazsın?

   1. hayır gerçek benim hikayem bir çok kişiye ilham olacak derslerle dolu bu ağlama olayı boşanma davası açtıktan sonra eve eşyaları almaya geldiği günün gecesi oldu 🙂

   1. he fantazi tüh beni yakaladın şimdi sitede en kırmızı haplıya verilecek büyük ödülü alamayacağım

    Bu şey gibi idmanınız bitmiş hala enerjiniz var salonda poposuna bakıp dikkatinizi dağıtacak kadın kalmamış inleyerek barbell kaldıran yok ve şansa bar boşta erkek gibi hissetmeyi istemişsiniz bara 200kg takıp ( bar 12.5kg ) 212.5kg deadlift yapacaksınız salonda sizden başka yegane kişi squat rackte ve 30-40kg ile vücudu rack hizasında ama ayakları önde inleyerek squat yapan kişi ağırlığı hazırlıyorsunuz elinizi bara sabitlemek için çekme kayışını ( lifting straps ) almaya giderken o kişi gelip 2003 allstar maçında ilk uzatma sonunda michael jordanın shawn marionun üstünden fayde awayi attıktan ve yer yüzünde o an maçı izleyen herkes bu atışla orgazm olmuşken atıştan sonra jermaine o’neal malının kobeye saçma sapan bir faul yapıp sonra ben ne yaptım ki surat ifadesiyle gelip ;

    -hop hocam o ağırlığı asla kaldıramazsın ; hahaha fantazimi yapıyorsun

    demesi gibi

    barın başına geldim , kaval kemiklerimi bara yapıştırdım eğildim ve nefesimi sıkıca tutup ağırlığı kaldırdım dizimin üstüne çıkarırken ; titreme elimin kopacak kadar kayması umrumda değildi sikimde olan tek şey ağırlığı kaldırmaktı

    senin onayına ihtiyacım yok tek istediğim o sahte zırlamanın bitmesiydi , bunun break up pompasına gideceğini düşünmedim

    asıl bundan daha uçuk birşey varsa oda ben dava açınca boşanıp çatır çatır nafaka alacağını belirtmesi bu süreye kadar 7 aydır görüşmüyor olmamız bu süreçte fiziken ve ruhen bambaşka biri olmam 7 aydan sonra ilk kez görüşmek zorunda olduğumu gün eşyalarını aldıktan sonra gece gelip ağlaması af dilemesi aşık olduğunu çok özlediğini söymelesi tek derdi ödeyeceği nafaka olan benimse davayı geri çekemeyeceğimi bunun ceza + avukat parası ( 12 bin gibi bir rakam sallamıştım ) olması bu parayı ödemek yerine eğer anlaşmalı nafakasız boşanırsak bir ay içinde tekrar kolayca evlenebileceğimizi ( oysa temyiz yolu kapalı hahahah ) güzel bir balayı ve bu parayı kendimizin yiyebilme ihtimali üzerinde manipülasyon yapmam sonuç olarak temyiz yolu kapalı şekilde nafakasız boşanmayı kabul etmesiydi hakimenin suratıma tecavüzcüymüşüm gibi bakıp sonra ona dönüp defalarca sorular sorup ardından 4 defa nafaka istiyormusun demesi ve duraksamadan üst üste 4 kere hayır demesi

    davadan hemen sonra kahve ısmarlamaları barışma masalları kaynanamın yazlığında krallar gibi 3 gün ağırlanmam

    gerekçeli kararın açıklanması ortadan kaybolmam

 5. Ben de aldatıldıktan sonra redpill ile tanışmıştım.Bu gibi olayları tecrübe etmek toparlanıp değişmek için itici güç olabiliyor.Hattaha bazen iyi ki aldatıldım da o bakış açısından ve o hayattan kurtulmuşum diyorum.

 6. Mahmut abi, centilmenlik kavramı hakkında (özellikle diğer kavramlarda olduğu gibi ölçüyü kaçırmamak için) yaz kaleme almayı düşünüyor musun?

 7. Kadınlarla başarısızlıklarım, aldatılma durumlarını sıkça yaşadığım için araştırmaya başladığımda buldum burayı/burası gibi alanları. Bundan öncesinde bir kız ile tanışıp, ömür boyunca onunla mutlu mesut yaşabileceğimi düşünürdüm. Bugünlerde ise kendime daha fazla iş vermeye başladım, herhangi bir şekilde aklıma geçmişte yaşadığım durumlar, herhangi bir kadın çok ama çok daha nadir gelmeye başladı.

  Kadınlarla ilgili düşüncelerim sadece benim keyfimin nasıl olduğu önemli gibi geliyor, bir kızla birlikte bile olunsa tabak çevirmek, aldatılma gibi durumlarda terk ederek zerre siklememek daha fazla tercih edilir görünüyor. Yolumun doğruluğu konusunda, hocalarıma güvenmek istiyorum. Mahmut abi, yorum yapabilir misin ?

  1. Bundan öncesinde bir kız ile tanışıp, ömür boyunca onunla mutlu mesut yaşabileceğimi düşünürdüm.

   Bir kadınla ömür boyu beraber olmanın nedeni mutlu olmak değil önce çocuk sonra torun yetiştirmektir. Jordan Reis’in dediği gibi bugün toplu bir şekilde 12 yaşında bir kız çocuğunun gündüz düşlerinde yaşıyoruz!

   Bir kadınla ömür boyu birlikte olabilirsin ama olay aşk ve mutluluk değil performans yükü ve çocuk yetiştirme.

   Eğer çocuk istemiyorsan keyfine bak ama çocuk için belli bir bağ ve sadakat kurman lazım. Çocuk da yaparım tabak da iyi bir kafa olmazdı.

 8. Şimdi burda terketmenin önemi vurgulanmış, doğrudur; terk etmek, terkedebilmek, gerçekten erkeğin opsiyonları olduğuna alamettir ve cool bir harekettir. Fakat bence çok ince bir nokta var: Terk etme veya rest çekme eyleminin nasıl yapıldığı da çok önemli. Bugün daha rahat Sjwflix izlemek veya PlayStation oynamak için birlikte olduğu kıza rest çekebilecek kadar düşmüş adamlar var. (Gerçekten artık inanıyorum) Burada terk ederken dikkat edilecek önemli husus, terk ederken hatuna bir bütün olarak da “benim opsiyonlarım var” veya “tek değilsin” imajını iyi verebilmek bence. Bunun aksi şekilde davranmanın o erkeğe bir çözümü olmayacaktır. Sadece sineği kovalamıştır. Yeni sinekler geldiğinde, onlara yaklaşımı da aynı olacaktır.

  Her ne olursanız olun, bok olmayın. En çok sinek, bokun üstünde olur. Siz bok olursanız, üstünüze üşüşen sinek çok olur. Sineklerin sayısı aldatmasın.

  1. Burada terk ederken dikkat edilecek önemli husus, terk ederken hatuna bir bütün olarak da “benim opsiyonlarım var” veya “tek değilsin” imajını iyi verebilmek bence

   Partnerini, hele ki seni aldatan partnerini, terkederken cizdigin imajin ne onemi var ki? Imaj cizme kaygisi “ilerleyen zamanlarda pisman olup pesime dussun” beklentisinin disavurumu degil mi?

   Arkaniza bakmadan gidin, sizden sonra aci cekmesi ya da pisman olup yalvarmadi icinizi ferahlatmasin. Bu cok kadinsi bir beklenti. Tatmin ihtiyacinizi boylesine basite indirgemeyin. Siz onunuze bakin. Beni aldatan-aldatmayan eski sevgililerim soruldugunda hep ayni cumleyi soylerim: “Umrumda degil, hakettigi hayati yasasin”.

   1. Hsdfghjk bunu yaparken kuyruğunu dik tutmalısın anlamındaydı kardeşim. Bir yanlış yapıyorsan, onu da doğru yapacaksın. Mindset diye bir şey var.

    Kadınsı bir şey varsa, o da “partner” kelimesini ciddili kullanmaktır. Cosmopolitan etkisi galiba.

    1. @Sir Tristan seni burada görmüşken söyleyeyim

     Geçenlerde tristanın durup durup bana saydırdığını söylediler.Twittera bakınca inanamadım amk

     Sana curiouscat ten bir defa yazdım onun harici senle hiç iletişimim olmadı

     Millet ha bire benle alakalı soru sorup trol atıyor sana

     Senle hiçbir şekilde iletişimim yok kardeşim mesaj falan da yok

     Arkamdan atıp tutmayı bırak amk

 9. Kaynağa ve paraya sahib olanların beta oldugunu söyleyerek insanların bilinçaltına alfa adam serseri olur mesajı veriyorsunuz ve bu dogru degil.

 10. Mahmut abi , ben de bundan bir sure once açık iliski teklifi aldim, 4 -5 senedir izmirde pick up yapiyordum sonunda bir kizla karsilastim oldukca guzel bir kizdi (icimdeki olmeyen mavi hap ) sacma bir sekilde uzun iliski yasamak istedim 2 hafta sonra baska kizla aldattim onu 2 ay sonra soyledim herseyi anlattim ,cunku asik oldugumu o zaman anladim .. iliskiye devam etme karari aldik ve neredeyse hergun kavga ettik dirdir yedim narsist bir annenin kiziydi ve onun narsist tarafi iyice aciga cikti beni terk edemiyordu cunku hemen baska bir kizi bulabilecegimi biliyordu evime yerlesti bir nevi gardiyanlik yapti tabi bu surecte kizi terk edemiyordum icimdeki oldurmeye calistigim mavi hap tarafi tekrar dirilmeye baslamisti okuldan mezun oldum istanbula dondum tekrar sinava girdi istanbulda ozel bir universiteye kaydoldu yanima geldi gardiyanliga devam etti hicbisey duzelmedi .. sonrasinda benimde guvenim kaybolmaya basladi ayni zamanda feminist bir tarafi da vardi ozgurlukten arkadaslariyla mericleriyle vakit gecirmek istedigonden bahsetti sacma sapan bu duruma karsi ultimatomlar verip degerimi yerle bir ettim en sonunda biz sadece seviselim ne sen baskasiyla sevis ne de ben ama daha acik bir iliskimiz olsun dedi daha ozgur olalim dedi o anda terk ettim birkac yalanini yakaladim instagram kullanmayan kiz takipci kasmaya basladi derken saygi duydugum tum taraflari kayboldu sonra ayrilik sonrasi bi sabah uyandigimda bizim evin catisinda buldum orada uyumus barismak icin bu durum beni manipule etti dèrken iliski iyice yalamaya dondu ayriliyorum barisiyorum o da ciddiye almamaya basladi sanirim bu bahsettiginiz su cicegi hastaligini geciyorum , herseyin farkinda olmama ragmen aradan gecen 1.5 yilda kurdugumuz bagdan ( oyle saniyorum ) hayatimdan tam anlamiyla cukaramiyorum bazen kafayi yiyorum aldatildim mi diye ama ne yapacagimi bilmiyorum kendimi gelistirip yasama deger katmak isteyen biri oldum her zaman ve bu surecte bu iliski bu durumu cogu zaman baltaloyor benim yanlisim ne ben mi iliskiyi mahvetmisim yoksa zaten umutsuz bir vakayla mi karsilasmisim uzun suredir yazmayi dusunuyordum sizin yorumlarinizi merak ediyorum

 11. Abi aldatmayla ilgili ,
  Bir komşumun kızı var evli,dışarda yaşıyorlar,kocasıda genelde iş için görevde oluyor kız az görüyor ve kız 20 günde bir,bir haftalığına falan kalmaya buraya geliyor .
  Kızla ne zaman karşılaşsak bazı karşılaşmalarda elimi sıktığını hatta bir akşam spora giderken kollarıma dokunduğunu farkettim ve yine bir akşamda onun bana sataştığını ve annesinin yanında benimle çok rahat şakalaştığını gördüm ve bunun sonunda gittim kızı saçlarından tuttum çektim 🙂 yine o akşam laf birden kocasından açıldı ve yüzünü gördüğüm mü var boşıcam gibi birşeyler söyledi gülerek . Bir gece vakti de balkondan balkona konuştuk eğlenceli biçimde (evlenmeden önce) Ve bu ona sataşmalarımı babasının,hatta abisinin yanında bile yapıyorum . Ne bileyim benle konuşuyor,kıza sataşıyorum hatta çoğu kez sataşıyorum ve kız da gülüyor,karşılık veriyor . 2,5 senedir komşuyuz ilk zamanlarda mesafeliydi beni gördüğü zaman kafasını eğerdi ama evliliğe yakın ve evlendikten sonra daha rahat olmaya başladı . Kocasıyla beraber kullandığı instagram hesabını silip kendi kullandığı hesap açtı bir süre önce . 3 gün öncede gündüz evlerine çay içmeye girdim kız bayağı bir süre annesi ve babasının yanında karşımda pijamayla oturdu . Abiside evdeydi . Çıkarken de kapıda aynaya bakıp saçlarını açtı ve sağa sola salladı Ve aklıma gelmeyen daha bir çok ilgi işaretleri . Abi şunu merak ediyorum belki böyle bir tecrübeniz vardır diye soruyorum . Çünkü bayağıdır takipdeyim sizi ve artıı dayanamayıp harekete geçmeden önce görüşünüzü almak istedim . Bir de şu var başka kızlarlada görüşüp flört ediyorum,oneities durumu yok . Şunu sorucam ,Kız yollu bir kız mı ? Deli bir kız mı ? Yoksa beni bir arkadaş olarak mı görüyor ? Cevaplarsanız çok memnun olurum . Teşekkür ederim .

  1. Benim tecrübem evli olan kadından uzak durmaktır. Uzak durmayanın da yaptığının yanına kalmamasını dilerim.

   1. Abi deme öyle ya 🙂 hani bir taciz,zorlama,ısrar etsem neysede sonuna kadar haklısın . Böyle sürekli rahat tavırları,bana olan ilgisi kafamı karıştırıyo . Senle karşılaşsa kesin götürmüştün sen . 🙂 Dedikodu gibi olmasın ama abi babasıda,abiside çok yumuşak insanlar yani bizi uygunsuz görseler en fazla ‘aaa bu yaptığınız çok yanlış’ gibi birşey söylerler heralde . İnstagramdan şöyle direkt eğlenceli bir mesaj ? Tabi hemen gel şu saatde buluşalım gibi değil de karşılaşınca konuşulan şeylerden . Ters tepki verir mi ?? Hürmetler abi .

     1. Benlark haklı ,ileri derece takıntı gibi duruyor . Site admini böyle bir mesajı barındırmaz genelde ki konuyla ilgisi de yok .

      Okuyunca midem bulandı vallahi . Mahmut bey büyüklük sizde kalsın

    1. Ahlaksız bir adam olarak etiksel durumuda pek siklememe rağmen şahsen tavsiye etmem. Şöyle bir cümle gördüm. “Senle karşılaşsa kesin götürmüştün sen ” vicdanını rahatlatmaya başkaları üzerinden çalışma dostum dünyada bir çok am var sikemeyeceğini düşünüyorsan uğraşmazsın mgtow olursun problem değil fakat “erkekler erkeklere yanlış yapmaz” ingilizcesi aklıma gelmedi.

   1. Çok doğru . Zaten öylesi hareketlere kırmızı hap farkındalığıyla kırmızı habıda bırak o rahatlıkla ,karşılıklı sataşmalarla şansını denerdin ya götürürdün ya da havanı alırdın,bilemezsin .

    Ben senin tabak çevirdiğini falan da zannetmiyorum sen bildiğin bu kadın ile yatıp kalkıyorsun ,işin gücün bu kadın olmuş . İnsan şurada paylaşılan 500 600 yazıdan bile pratik etmese bile birşeyler kapar ,ona göre hareket ederdi .

    Kırmızı hap senin sadece bir kız üzerinde uygulamaya geçireceğin bir öğreti değil ,komik olan bunu eski oneitieslerine ders vermek için öğrenmeye çalışanlar var ,yazanları görmüştüm . Yapma,etme

    Vereceğin kararları,yapacağın eylemleri dillendirme Harekete geç ,sonra sonucuna göre ders çıkar .

    Ortamlarda ‘bak kanka şimdi şu kıza yürüycem,şu kızı tavlıycam,şu kızın sevgilisi var mıdır,şu kız beni kabul edermi ‘ deyip kendi değerini yerlere sürükleyenlerden olmayın . Sadece harekete geçin .

    Bunları niye yazdım bilmiyorum ama mahmut abi, şu sitenin profiline böyle bir yazı yazılmamış olsun,bizde okumamış olalım . Yazan arkadaşada bir an önce silkelenmesi öğrenilir adamlar sanat eseri yapmışlar sen dalga geçiyorsun resmen .

  2. Mahmut abi haklı. Evli bir kadın gece yarısı kapına iç çamaşırları ile bile gelse o risk alınmaz.

   Kocası ile ilk kavgasında seninle olan ilişkisini anlatırsa ne yapacaksın? Kadınlar bizim gibi düşünmez. Sinirli bir anında bir bakmışsın, seninle yaşadıklarını, senin kimliğini, açık adresini vs. adama söyleyivermiş.

   Hele ki komşunmuş. Yerin belli yurdun belli. Aman diyeyim gençler. Aldatmaya meyilli kadın aynı zamanda başka kötü alışkanlıkları da olabilen insanlardır. Erkekleri kavga ettirmeyi seven tipler de genelde bu tarz kadınlar arasından çıkar.

 12. Burada ana nokta hipergamiyi anlamak bilmek.Bu kadın-erkek ilişkilerine hipergamiyi pusulanız yaptığınızda ve onun değişken bir sistem olduğunu kabullendiğinizde işin yarısını zaten halletmiş oluyorsunuz.

  Bu konuda yazılan çoğu şey aslında terk edilme içinde geçerli.Hipergami sandığımız kadar akıllı bir sistem değil.Bir nevi kadının uçkuru.Biz nasıl ki güzel ama tehlikeli bir kadının peşinden koştuğumuzda zarar görebilirsek kadında hipergamisinin esiri olduğunda zarar görür.Burada kadın ve erkeği birbirinden ayıran en büyük kavram erkek her daim güzellik peşindedir.Kadınınsa değişkenlikleri vardır.Önce maskülenlik arzular sonra kaynak arar kaynak vereni bulduğunda tekrar maskülenliğe kayar sonra tekrar kaynak.

  İşin özü hipergami için dün ve yarın yoktur.Şu an vardır şu saniye esastır.Tüm ilişkilerde bunu esas alırsanız aldatılsanızda koymaz terk edilsenizde.

  Bu sitede ve diğer sitelerdede yazıldığı gibi “o senin değil sadece şu an senin sıran” sadece bu cümle bile hipergaminin mantığını anlatmaya yetiyor.

 13. Mahmut abi merhaba. 6. ayına giren bir ilişkim var. Ben 26, kız arkadaşım ise 28 yaşında. Daha önce aklımdan hiçbir şekilde evlilik fikri geçmezdi ancak belki bu kızla ileride bir evlilik olabilir düşüncesi mevcut aklımda. Şimdiye dek onlarca sevgilim olmuştur ama hiç bu kadar düzgün bir kadın girmedi hayatıma. Kız arkadaşımın ilişkinin başından beri evlilik odaklı baktığının farkındayım.

  Dün akşam telefonda konuşurken muhabbeti benimle evlenmeyeceksen eğer ayrılalım beni oyalama noktasına getirdi bende yakın bir zamanda evlilik düşünmediğimi söyledim. Çünkü henüz tam oturtamadığım bir kariyerim var ve zihnen de böyle bir şeye hazır değilim. Kız arkadaşıma da bir konuda hak veriyorum sonuç olarak Türkiye’de mahalle baskısı çok yoğun kadınlar için. Ayrıca belli yaşlar aralığında doğum yapabilme şansları var.

  Her ne kadar doğru kişi olduğunu düşünsem ve ona da bazı konularda hak versem de bana bu şekilde rest çekmesi hoşuma gitmedi. Sanırım bu akşam arayarak ilişkimi sonlandıracağım.

  Merak ettiğim böyle bir rest çeken kadın elinde farklı alternatifler bulunduruyor olabilir mi ? Ya da yemleniyor muyum ? 🙁

  1. Kızı terk edeceksen sana ne? Kız senden büyük ve kadın için evlilik yaşında. Sen o yaşta değilsin evlenmen hata. Gerisi gereksiz analiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *