Kendini kadınlara göre ayarlamak

Heaven (K) rumuzlu okur şöyle yazmış daha doğrusu arabesk bir türkü okumuş:

Ben artık neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilmiyorum abi.

Kendimizi geliştirirsek, konum sahibi adam olsak kızlar serseri sever. Serseri takılsak, makam mevkili, konumlu adam severler.

Desek ki hayatımızın kadınını alıp evleneceğiz, o mesele zaten yokmuş. Ya da siz öyle söylüyorsunuz en azından. ( Geleneksel/dini örnekler dışında, ben de size katılıyorum.)

Sert olsak, küfür etsek senin dediğin gibi daha centilmen isterlerler. Centilmen olsak yanlarında ana avrat sövecek belalı adam isterler.

Bol bol kitap okuyup kendimizi geliştirsek (ki bunu yapıyorum) , dümdüz fikri olmayan adam isterler. Fikri olmayan düz adam olsak zaten ne kız gelir, ne hayat başarısı.

….

Kendinizi kızlara göre ayarlamaya kalkarsanız ortada palyaçoya dönersin. Özellikle de hangi hiyerarşiyi seçip hangisinde yükseleceğiniz kararını kadınlara ya da genel olarak başkalarına göre vermeye kalkarsanız  vay halinize.

Kendimizi geliştirirsek, konum sahibi adam olsak kızlar serseri sever.

Hayır, bazı kızlar serseri sever ve onların radarından çıkıp man in suit seven kızların radarına girersin.

Serseri takılsak, makam mevkili, konumlu adam severler.

Hayır, bazı kızlar konumlu adam sever ve onların radarından çıkıp serseri seven kızların radarına girersin.

Her kıza hitap etmeye çalışan erkek hiçbir kıza hitap etmez.

Dünya erkek nüfusunun binde biri olan azınlık tepe erkekler hariç hiçbir erkek, tepe 20%de olsa bile, tüm kadınlara hitap etmez. Bunu da dert etmez. Bunu dert eden oneitis mentalitesidir. Ya birtanesi kartanesi benim olacağım şeyi sevmezse korkusudur. Sen takım elbiseli ve ayda 40,000 lira para kazanan bir direktörsen emin ol birçok dövmeli serseri rock star seven hatun suratına bakmaz. Ama tam tersi serseri rock star adamın da suratına bakmayacak bir sürü hatun vardır.

Tüm hatunları baştan çıkarabilecek erkek olmak, gerçeklikten kopuk mavi haplı fantazisidir. Bunu en uyuyan mavi haplı da fantazilerinde canlandırır, kırmızı hapı okumuş ama sindirememiş mavi haplı da.

Heaven (K)nın bahsettiği ruh hali çerçevesiz olmaktır, kendini kendi zihinsel merkezine koyamamaktır. En temel maskülenite özelliğine sahip olamamaktır. Bu ruh halinde iken kadınlar da dahil hiçbir şeyde başarılı olamamak çok da öngörülemeyen bir sonuç değil.

Bornova evimiz devamında şöyle demiş :

Ben bu “Serseri Adam & Makam mevki sahibi adam” konusunu şöyle ele alıyorum , kızlar bu serseri adam kategorisindeki erkekleri “vayyy be ne kadar serseri keşke beni sikse” diye algılamıyorlar. Sadece sünepe gibi yaşayan risk almaktan korkan garantici beta erkeklere nazaran daha TUTTUĞUNU KOPARAN bir erkek olduğunu düşünüyorlar…

Jordan Peterson ve Kırmızı Hap yazısında değinmiştim. Eski sistemde beta öder kısmı alfa tohum kısmı kadar bulunmaz ve arzulanan bir şey idi. Bugün ise sosyal devlet, kadının iş yaşamına katılımı vs … gibi şeylerle önemi azaldı. Ama yok olmadı. Jordan Peterson gibi düşünürlerin iş kadın – erkek ilişkilerine gelince yaptıkları en büyük hata alfa siker beta öder denkleminin (*) alfa siker kısmını bilmemek (Jordan Peterson hayatına giren ilk kadınla evlenmiş ve hala onunla evli biri o nedenle kadın – erkek ilişkileri dinamiği tecrübesi çok çok az) :

Hipergami sadece en iyi sosyal kaynaklara / statüye sahip erkekler için geçerlidir : Bu tek – taraflı pespektifin Jordan Peterson tarafından yayıldığını görüyorum. Fikir şu : kadının doğal olarak iyiliği için olduğundan, kadınlar sadece kendilerine ve çocuklarına uzun vadede en iyi imkan ve korumayı sağlayan, en iyi baba materyali erkekleri arzulayacaklardır. Bu fikir, hipergami denkleminin alfa siker yarısını görmezden gelen miyop bir bakış açısıdır. Bu, kadınları öven bir bakış açısıdır. Hipergami tanımını, kadınların içsel iyiliği ile sınırlayan erkekler aynı zamanda alfa denilince sadece sosyal, iş ve toplum hayatının lideri erkekleri düşünürler. Bu birçok açıdan yanlış ama eninde sonunda kendileri gibilerinden daha seksi bir erkek olamayacağını anlayan kadınlar tarafından (tabii ki kaliteli kadınlar tarafından) ödüllendirileceğine inanan erkekler için erdem tatmini sağlayan bir düşüncedir. Bu yanlış inancın bekleyen betalar arasında çok yaygın olduğunu belirteyim.

Rollo’nun sıklıkla tekrar ettiği tavsiyesi gidip göt serserinin teki olmayın ama o adamın özünü alın. Peki o adamın özü nedir? Kendi zihin odağında kendisinin olması. Göt olması, burada bazı erkeklerden duyduğum gülünç ve ne anlama geldiği belirsiz “karılara köpek çekmesi” çekici olmasının nedeni değildir sadece kadın için çekici olan o özündeki kendine odaklılığı ve efendi çocuklar gibi topluma secde edip bastırmadığı maskülenitesi için katlanılan bir şeydir. Rollo’nun dediği bu esansa odaklanın. Bunu bir yorum içinde şöyle yazmıştım :

“Sen kendini kendi zihin merkezine koyan biri isen istediğin kadar kibar ol iyi çocuk olamazsın. Sen kendini kendi zihin merkezine koymaktan aciz biri isen istediğin kadar götlük yap, özünde iyi çocuk olarak kalırsın”.

Tepesine tırmanmayı arzu ettiğiniz hiyerarşiyi bulun. İnsan olarak en büyük avantajımız bu zaten, kurt, aslan, sırtlan, maymun vs … tüm hayvan sürülerinde tek bir hiyerarşi vardır. İnsan topluluklarında ise sürüsüne bereket. Aşçı, muslukçu, matematikçi, ayakkabıcı, iş adamı, futbolcu, vs … bir sürü. İçinde yükselmek için zekanızın ve yeteneğinizin elverdiği ve mümkünse size zevk veren hiyerarşide, kadınlar ne ister diye düşünmeden yükselmeye bakın. Evet, bir hiyerarşiyi seçmeniz sizin birçok havuza ulaşmanızın kapısını kapatacak ama orada yükselerek elde edeceğiniz havuz, hiçbir şeyde yükselmeden bekleyen ya da her hiyerarşide yükselmeye çalışan adamdan çok daha büyük olacaktır. Donovan Sharpe’ın dediği gibi :

“Her alanda C– ama bir alanda A++olan adam, her alanda B olan adamdan daha çok kadına ulaşır.”

(*) Bu denklemi ciddi ciddi beta dünyada sikemez, alfa asla ödemez anlayan var. Beta da siker, alfa da öder. Ama alfa temel olarak tohumları ve cinsel arzunalırlığı için beta ise ödeyebilme kapasitesi için seçilir.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

187 thoughts on “Kendini kadınlara göre ayarlamak”

 1. 1970 lerde çekilmiş bir Arnold belgeseli var. Adam bu kadar ünlü olmadan önce çekilmiş. İzlemeyenlere tavsiye ederim.

  Pozitif maskülenite nin örneği;

  Çok kibar, şakacı, neşeli, espirili, gittiği her ortamı şenlendiren, herkesle çok iyi ilişkiler kuran, kimseyi küçümsemeyen bir adam.

  Ama gerektiğinde de çok acımazsız. Babası ölüyor, annesi cenazeye çağırıyor, bir ay sonra yarışmam var gelemem, şu an matem havası en son ihtiyacım olan şey, diyor.

  40 sene önce çekilmiş bu belgeseli izleyince, bu adam tesadüfen dünyanın en ünlü ve güçlü adamlarından biri olmamış dedim.

  Gençler için de yukarıdaki konuyla alakalı iyi bir örnek olduğunu düşünüyorum.

  1. @35lik

   Verdiğin babasının ölmesi örneği saçma bir örnek. O durum bildiğin bencilliğe pisliğe giriyor. Hayatı boyunca yatırım yapmış babası, babasının cenazesine gitmiyor. Bu kadar umarsızlık olmaz. Arnold güçlü veya değil bilmiyorum. Biz burda pozitif maskülenite öğrenmeye çalışıyoruz. Bu pozitif masküleniteye girmiyor.

    1. Arnold’un otobiyografisini geçtiğimiz hafta okudum.Bazı bölümlerde ete kemeğe büründüm trp diye göründüm demiş adam resmen.

     “Bir şampiyon olduğumu ve kaderimde yazılı büyük şeyler olduğunu biliyordum. Böyle şeyler düşünmenin biraz ukalaca olduğunu söyleyebilirsiniz. Hak veriyorum. tevazu bana göre bir kelime değil, hiçbir zaman da olmayacak.”

     Vücudumdaki hiçbir hücre ikinciliği kabul etmiyordu. Kutlamaları kabul ederek dolaşmaya devam ettim. Bana bir devmişim gibi bakmaları hoşuma gidiyordu. “Hişşt, bak” diyorlardı, “İşte Arnold, hayvan gibi.”

     “Günlük problemleri kafamdan çıkarıp atıyor, çalışma programıma ve sonuçlarına konsantre oluyordum. Faturaları ya da kızları düşünecek olursam yaptığım çalışmanın uyduruk olacağını biliyordum.”

     “Yenilmekten her zaman nefret etmişimdir, ancak kabul etmem lazım ki Sergio daha iyiydi.”

     “Kaliforniya Üniversitesi’ndeki bir dans hocasından bale dersleri almaya başladım. Bu hoca ellerimi ne şekilde hareket ettirmem gerektiğini, ne zaman açık ne zaman kapalı olmaları gerektiğini öğretti. (…) Tüm bunlar poz şovumu iyileştirmemi sağladı. Bu küçük ayrıntılar jüri üzerinde büyük etki yapacaktı. ”

     “Aynı zamanda unvanımı korumak için çalışmaya ve gelişmeye devam ettim. Bara eli değen her kişinin benim ismimi bilmesini istedim. Vücut geliştirmenin bana verdiği en önemli şeyin kişilik, karakter ve kendine güven olduğunu düşünüyorum. İyi gelişmiş bir vücudunuz varsa ve kendinize güveniniz tamsa herkesin sizin yanınızda olmak istediğini, sizin için bir şeyler yapmaya çabaladıklarını görüyorsunuz. Küçüklüğümde bir değersizlik duygusu hissettiğimi hatırlıyorum. Ancak güçlendikçe, kendime güven duygusu doğal olarak geldi ve bu bana büyük ölçüde emniyet duygusu verdi. ”

     “Spiker elinde bir kâğıt parçasıyla mikrofona geldi. Heyecan doruktaydı. “Üçüncü” dedi, “Dave Draper.” Salonda bir ölüm sessizliği vardı. “İkinci… Sergio Oliva.” Yanındaydım ve Sergio’nun küfür edişini duydum. Sergio’nun bu davranışı hoşuma gitmemişti. Ona baktım ve “Geçen sene beni geçtin Sergio. Bu gece de ben seni. Ve iki hafta sonra yine geçeceğim.” diye düşündüm. ”

     “Günlük problemleri kafamdan çıkarıp atıyor, çalışma programıma ve sonuçlarına konsantre oluyordum. Faturaları ya da kızları düşünecek olursam yaptığım çalışmanın uyduruk olacağını biliyordum.”

     “Aynı zamanda unvanımı korumak için çalışmaya ve gelişmeye devam ettim. Bara eli değen her kişinin benim ismimi bilmesini istedim. Vücut geliştirmenin bana verdiği en önemli şeyin kişilik, karakter ve kendine güven olduğunu düşünüyorum. İyi gelişmiş bir vücudunuz varsa ve kendinize güveniniz tamsa herkesin sizin yanınızda olmak istediğini, sizin için bir şeyler yapmaya çabaladıklarını görüyorsunuz. Küçüklüğümde bir değersizlik duygusu hissettiğimi hatırlıyorum. Ancak güçlendikçe, kendime güven duygusu doğal olarak geldi ve bu bana büyük ölçüde emniyet duygusu verdi.”

     “Ben bu işin lideriyim, öncüsüyüm, çünkü otoriter bir kişiliğim var. Ve ayrıca en deneyimli ve en başarılı vücutçu benim. Dünyanın her köşesinde yüzlerce gösteri yaptım. Sadece üç müsabaka kaybettim (bunlar da ikincilikti). (…) Ne şekilde olursa olsun, ne yaparsam yapayım, vücut geliştirmenin elçisi, bu sporun vaizi olmak istiyorum.”

     “Günlük problemleri kafamdan çıkarıp atıyor, çalışma programıma ve sonuçlarına konsantre oluyordum. Faturaları ya da kızları düşünecek olursam yaptığım çalışmanın uyduruk olacağını biliyordum.”

 2. Guzel yazi ama kafama takilan konu başka. Kizlarin derlerini dinleme, bu bir shit testtir, yoksa arkadas kalirsin konusu. Kiz bize sorunlarini anlatmaya basladigi zaman nasil bi tepki vermeliyiz ?

  1. Dinleyin hocam bırakın kız sizin yanınızda içini döksün, rahatlasın, bu sizin onu daha iyi tanımanızı sağlayacaktır. Kızda size uymayan bir durum varsa bunu çabucak öğrenmek işinize gelmez miydi? Ayrıca siz uydu erkek olmak istemezseniz, kız sizi friendzonea zaten atamaz. ama beyninizi sakın boş yere kızın dertlerine çözüm aramak, yardımcı olmak için boş yere yormayın. Bu dediğinize örnek olarak sitede “Sorun Çivi Değil” adlı konu var onu okuyun.

  2. Çeviri ne zaman gelir? anladığım kadarıyla kızların dert anlatma kartına taktik istiyorsun sevgili dostum,peki bu sitenin yöneticisi şu karta bu teste böyle böyle yap diyebilirmi (aşırı sorulan sorular hariç) ; hayır onun için “the frame” “kabul et ve abart” gibi kavramlar var. Sen çerçeveyi koru gerektirdiği yerde kabul et ve abart shit test otomatik olarak geçiliyor zaten.

 3. J.P. pek çok zaman kötülük yapabilme potansiyeline sahip olan erkeklerin kadınlar tarafından çekici bulunduğunu söylemiştir. Bu dinamiğin farkındadır. Ayrıca gerçekten kadınlarla sağlıklı ilişki kurabilmek için erkeğin kadınlarla yüzleşmesi ve beynindeki tanrıça motifini yıkması gerektiği söyler. Rollo zannettiğiniz gibi biri değil. Pek çok ikilemin içine sıkışmış bir adam. Sorunları çok iyi ortaya koyuyor ama çözüm neredeyse sıfır. ( tabak teorisi geçici ve dönemlik bir çözüm )
  Ayrıca j.p. şuan rollonun hayallerini yaşamakla meşgul olduğu için çok net bir kıskançlık mevcut. Adam resmen kafayı takmış.
  Rollo nun çalışmaları j.p. ninki kadar değer görmedi ve görmeyecek. Çünkü çok fazla çelişki var. En basiti alfa fuck beta buck mesela. Çocuklar bu denklemin içinden çıkamıyor. Peki neden böyle. Alfa ney beta ney tam olarak ortaya koyamıyor. Çünkü insanı salt biyolojik bir canlı gibi ele alıyor halbuki insan biyolojisiyle kültürü arasına sıkışmış bir varlık. Mesela goriller de de alfalık vardır ve en güçlü en yakışıklı ve en baskın goril alfadır. Tam rollonun kafasındaki alfa budur. Bakın burada çok mühim baskın diyorum çünkü gorillerde dişiler seçmez baskın olan zorla alır. İnsanın alfası bu değildir (böyle alfalar vardır ama alfalığı katan bu değildir). İnsanın alfası diğer erkekleri bastıran erkek değildir. Kaba bir tabirle diğer erkekleri geçen onları aşan erkek alfadır ve onlarla en iyi organize olan. Tam bu sebeple insanın alfası zamana ve mekana göre farklılık gösterir.
  Son olarak üşenmeyip bu yorumu okuyanlara şu notu bırakıyorum siz karar verin
  Rollo : “oyun sayesinde alfa olabilirsin”
  J.p. : ” alfa olursan oyunun da olur”
  Rollo nun alfa tanımı : ” baskın olacak ama doğuştan şanslıda olması lazım, yakışıklı olması lazım, özgüvenli olması lazım ama çoğunuz böyle değilsiniz paranız da yoktur şimdi sizin o zaman oyun geliştirin alfa sansınlar sizi, ama o zamanda tam olmaz.” (Sonuç mgtow ve incels)
  J.p. alfa tanımı : ” üretme ve ürettiğini paylaşabilme kapasitesi olan, kötülük yapabilme potansiyeli olan ama potansiyelini bilinçli olarak bastıran, gerçek kadınla ve hayatla yüzleşmiş olan tecrübeli ve bu sebeplerden dolayı özgüvenli, rahat ve yarından korkmayan sosyal olan erkek”

  1. Ayrıca rollo 19 yaşındayken evlenmiş j.p. ise 27. İlginçtir Rolloya chat diyenler var halbuki adam bir blue pill beta olduğunu söylüyor o zamanlar.

   1. rollo 29 yaşında evlenmiş. 50 yaşında 20 yıldır evli. evlendiğinde değil 20li yaşlarının başında bpd kız arkadaşına kadar beta. kırmızı haplı evlendiğim için evliliğim iyi der zaten.

    Rollo sadece günümüz datingini bilmez belki. resmi olarak 20 yıldır yürüme tecrübesi yok.

  2. Katılıyorum JP nin alfa tanımı para kazanan değer üreten kısa boylu çirkin ama topluma fayda sağlayarak değer üreten insanları da kapsıyor ve alfalık mevzsunu mağaravari bir açıdan yapılan metoforlardan arındırıyor

   Rollo işin PUA ile Trp hamurunu yoğuran adamlardan .Dış görünüşe önem vermesi veya kadınlar konusunda dedikleri

   JP türkiye şartlarında ve genel olarak ahlaklı erdemli olmanın sorumluluğuna ek olarak kişinin çalışarak üreterek yücelebileceğini söylediğinden çok daha örnek alınası

   Çirkin kel 1.65 ama yüzlerce milyon dolar serveti olan, 100 lerce çocuğa burs veren adam mı alfadır ?

   Yoksa

   190 boyunda atletik kaslı renkli gözlü saçlı adam , bencil , kavgacı beyaz yaka mı ??

   Kime göre neye göre Alfa ?

   Jp ve Rollo sizce hangisini seçerdi?

   Siz hangisine saygı duyardınız
   Kadınlar hangisini seçerdi ?

   Not:Alfa mevzu değildir sadece örnek verilsin diye yazılmıştır

   1. Aynen usta, “mağaravari” süper kavram.
    Birincisi, Rollo’yu aşağılamak haddim değil. Kendisi gözümün açılmasını sağlamıştır. Ama J.P. ile kıyaslarsan yanına yaklaşamaz.
    İkinci husus ise alfalık meselesinde kafa karışıklığı yaratan kavram olan”saf arzu” kavramı. Rollo tarafı öyle bir tablo çiziyor ki saf arzu sadece iyi genler mevcutsa oluşur. Bu iyi genler de belirlidir. iki kere iki dört hesabı bu genlere sahip olan ya da sahipmiş algısı veren saf arzuyu yaratabilir. Diğer ilişkiler sanki bir escortla imiş gibi alışveriş olayıdır orada saf arzu yoktur diyor.
    Bu neden yanlış şöyle açıklamaya çalışalım; şimdi bizim diğer maymun türlerinden farkımızı anlamak gerek bikere. Diğer maymun türlerinde de alfalar vardır ama onlarda dişiler üreyeceği erkeği seçmezler. Bizde ise seçimi dişiler yapıyor ve öyle farklı şeyler bizim dişilerimizde arzu yaratıyor ki bu sebeple diğer türleri inanılmaz biçimde aştık. Örnek verelim;
    1. Erkek: Güçlü, büyük, diğer erkekleri korkutan ve yakışıklı erkek, özgüvenli VS. (Bildiğin goril amk)
    2. Erkek: Güç ve domine etmede o kadar başarılı değil bu sebeple mağaraları elinde tutamıyor. Kafayı kullanıp kıyafet üretmek zorunda kalmış bu sayede uzun yolculuklara çıkabiliyor.
    Arkadaşlar bu noktada homo sapiensin dişisi 2. erkeğe bir arzu duyuyor ve ondan üremek istiyor çünkü çocuğunun da barınak yapabilen adam olmasını istiyor. Bakın bu beceriyi çocuğuna geçirmek istiyor tıpkı mavi göz geni gibi tıpkı uzun boy geni gibi ama bu yetenek geni hepsini bastırıyor. Bu sebeple bu yazıyı chris hemsworth yerine tipsiz sen okuyorsun elenmemişsin hayırlı olsun, iyi bok yedin.
    Şimdi burda şu itiraz gelecek; kadın1. erkekten yani alfadan dölü alır 2. erkekle yani betayla da barınakta yaşar al sana alfa fuck beta buck. Haaayırrr amınakoyim ya. 2. Erkek beta değil. Beta dediğin adam sikiğin tekidir, barınak yapamaz, bir siki doğrultamaz. Bir kadın her ne sebeple olsun bir erkeğe arzu duyuyorsa o erkek beta değildir. Arzu duymadığı halde bir kadın erkekle sırf yalnız kalmamak için takılıyorsa o herif betadır(meriç). Beta= Döl israfı 🙂
    Günün sözü şu; insanın dişisinde saf arzu diye bir şey yoktur, “arzu” vardır. Saf arzu diye bir şey olsaydı şuan goril olurduk.
    Sen kaslı ve yakışıklı bir erkeksin diyelim ve eşin seninle bu sebeplerle üremeyi seçmiş. Komşu ise tamirat işlerinde başarılı ve görece daha zengin adamı üremek için seçmiş. Bu iki kadının bir süre sonra kendi kocalarına olan arzuları azalıp komşularının kocalarına olan arzuları oluşabilir. Ama hemen gidip altına yatmazlar (münferit olaylar var tabi).
    Bu sebeple J.P. diyorki “a dostlar sürekli bir konfor alanı yok bu dünyada, bu hayalleri bırakın” arzu için de geçerli bu.
    Saf arzu, Onetis kavramına çok benziyor.

  3. Rollo ile ilgili eleştirilerine genel olarak katılıyorum. Sadece Rollo değil genel olarak red man group elemanlarının genel eksiği hayattaki anlam gerekliliğinin farkında olmamaları. Yine de sadece J.P. da bu devirde bir erkeği hiyerarşide tepeye çıkarken kadınların oyuncağı yapar. Olayın karanlık tarafı J.P. amca tarafından asla belirtilmiyor, örneğin kadınların hep erdemli alfa kriterlerine göre seçtiklerini konuşuyor.

   Rollo’nun J.P. eleştirileri nedeniyle Jordan Peterson ve Kırmızı Hap yazısını yazdım. Kadın – erkek ilişkilerinde sadece J.P. hiçbir işinize yaramaz hatta başınızı belaya sokabilir. Zira hiyerarşide yükselen ve kırmızı hap farkındalığı olmayan bir erkek kadınların hedefi olur. Ortalama mavi haplıyı kadınlardan koruyan en önemli şey bu adamların düşük statülü oluşudur. Yani kadınların radarında olmadıklarından bazı kadınlarca kullanılamazalar. Oysa J.P. tarzı yükselen ama kadın – erkek dinamiklerini bilmeyen erkek daha büyük ihtimalle kurban olabilir.

   Alfa – beta olayı da acayip sıktı. Eskiden Mystery’nin AFC kavramı vardı ve gerçekten de bu kavram yeterli idi. Maskülen veya değil yeterli. Mavi haplı – kırmızı haplı yeterli.

   Sadece Rollo tarzı kırmızı hap birçok erkeği MGTOWa itiyor. Kendisinin böyle bir amacı olmasa da. İkisini sentezlemek daha mantıklı.

   1. Versus yapmaya bayılıyoruz. İkisinin de doğru kabul ettiğiniz önerilerini alabiliriz.
    Biri TRP öncüsü, diğeri psikiyatr.
    Çok da mukayese edilecek durumları yok.
    Rollo’yu eleştirirken şunu farkedin, bu sitede okuduklarınızın ezici çoğunluğu onun fikirleri.

   2. Bence de maskülen ya da değil yeterli ama yazıda rollo alfadan bahsediyor ona binaen bunu tartıştım. Benide sıktı bu alfa meselesi.

   3. Kant der ki:
    Tez + Antitez = Sentez.
    Sentez evrimin son halkasıdır, sentez de zamanla teze dönüşür ve antitezle bir araya gelerek yeni bir sentezi oluşturur. Sadece Rollo’yu (Tez) idöl alarak kafanızdaki en iyi sonucu elde edemezsiniz. Karşıt fakat mantıklı görüşleri, JP (Antitez)yi de almalısınız. Bunları harmanlayarak sentezi oluşturmalısınız böylece hangisi daha iyi diye tartışmaktansa mükemmel (sözde) tekniği elde eder ve ona göre davranırsınız. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır, kendinize göre sentezleyin bu da iki kısmın en doğru taraflarını almakla sağlanır

 4. Kadınlar içlerini dökmek, dertlerini anlatmak isterler. Bu kadınların yapacağı bir davranıştır, onlar sorunlarına çözüm bulma yeteneğine sahip değiller, çünkü sorunlarının onlara sunduğu duygular çözümün getireceği kafa rahatlığından daha tatlı gelir. Mahmut Abi bas bas bağırıyor, her seferinde söylüyor “ÇERÇEVE” diye, sen kadının derdini dinlediğin için bunu bir shit test olarak algılıyorsan kızın çerçevesine girmişsin demektir.

  Kızı dinle, samimiyeti oturtmuşsan elini tut parmaklarını elinde alfa kurdun karda yürüdüğü şekilde usulca gezdir, kolunu belinin üstüne at yine aynı şekilde elini hafif hafif gezdir.

  Eğer kadının derdini dinlemenin mavi haplılık olduğunu düşünüyorsan, kız adet döneminin 2. haftasında bir bara, bir kafeye gider ve onu dinleyecek bir alfa bulur bundan emin ol.

   1. İyi de aga, kusura bakma ama
    , burada bir özeleştiri yapman gerekmezmi?

    insanlar pek ala senin daha önce “dert dinleyen kız arkadaş olmayın” sözünü bu şekilde anlamazmı?

    Yukarıda bir arkadaş demiş, sen derdini dinlemezsen adet döneminin ikinci haftasında gider bir alfa bulur derdini anlatır, derdi dinlemeden de hatunu sakinleştirecek kendi alanına çekecek bin tane yol yokmu? sen daha iyi bilirsin.

    1. Gerekmez. Her yazıya küçük punto açıklama koymak ve her şeyin istisnalarını tek tek yazmak zorunda değilim. Buraya aynı kaybeden şapşal olarak kalıp 2 taktik alıp gitme peşinde olmayan adam ana fikri zaten pratikle öğrenir kendi dengeyi sağlar. Taktik peşindeki aptal ile dışarda kendi yapma ve dengeyi bulama cesareti olmayan da okumasın zaten.

     2 yazı okuyup sonra her şeyi soran adama vaktim yok. Bu sitenin her zaman buraya gelen kesimin 10%sine yardım edeceğini biliyordum. Gerisi 600 küsur yazıyı ve yorumlarını okumayacak prensler.

    2. Yanlış anlaşılmış sanırım. Mahmut reis burada her yazanın aynısını taklit edin, öyle olmaya çalışın demiyor. Burada anlatılanlardan yola çıkarak doğruyu veya yanlışı yapmak arasındaki ince çizgiyi görün diyor. Sen alfa olacağım diye kızı umursamazsan Mahmut Abi ne yapsın? Benim dediğimi abartırsan ben ne yapabilirim?

     1. Ben kızı dinleyeceğim zaman meriçe dönmüyorum, kızı dinlemek istemediğim zamanda da kızın onurunu zedelemiyorum. Bunun herkese göre bir dengesi vardır. Bir şeyin bir iyi bir de kötü tarafı vardır. Siz kızlar serseri erkeklerden hoşlanır denildiğinde bütün işinizi, okulunuzu, kariyerinizi bir kenara koyup tinerci oluyorsanız ya da kızlar maskülen erkeklerden hoşlanır denildiğinde de hıyarın teki oluyorsanız sizde bir problem vardır.

     2. İşin ter ve disiplin isteyen kendini kendi zihin merkezine koymak işine zerre zaman harcamayan adam sikime takmam imajı çizerek kırmızı haplı olacağını sanıyor. Birileri de gelip buraya kendimi zihin merkezine koyamıyorum diye ağlaşıyor. Sanırım bunun düşünce gücü ile olacağını sanıyorlar.

      Ben son 2 yılda, çoğu erkeğin kendilerinden başka kimseyle (hele kadınlarla) zerre alakası olmayan ve tamamen kendilerine bağlı şeyleri beceremeyeceklerine ikna oldum. Adam daha bir hafta sikini eline almamayı ya da kendine iyi bakmayı beceremiyor, kendini zerre sikine takıp kendine iyi bakmayan adamın nasıl çerçevesi olacak?

      Sonra yok kız sağa doğru 40 derece açıyla mı baktı, yok kızın dersini 5.5 dakika dinlesek ok ama 5.6 dk dinlesek mericiz, yok köpek edecen, köpek çekecen, ezecen, üstünlük sağlayacaksın, ezik hissedecek, vs … vs …

   2. Ya ne çok vaktiniz var bunca şeyi düşünmeye…
    Herif ülkenin sınırında mağara-tünel kazıyor, başında USA askeri koruculuk yapıyor, ülke’nin halini düşününce götüm Yusuf-Yusuf ediyor/ya arkadaş birinizde değer üretmenin yeni birşeyler yaratmanın o ‘ artı değer’ dinamiğini içselleştirmenin nasıl birşey olduğunu anlatmıyor( sayın yöneticiler size söylüyorum) fabrikası -otomobili-uçağı = üretimi olmayan bir yurtta anca tohum yaymak derdimiz değil mi! Ne bitmez derdiniz varmış sikinizle arkadaş! Siteye başlayıp /hızlıca sikici Batman Süpermen modunda tonla yabiğin/sonradan yine gerisin geri matrix 3 lemesine geri döndüğüne eminim. Niye ?! mevzu taşakta da o yüzden
    Anlatmak bir noktada son buluyor (konu şöyle yapın -böyle yapın değil-zamanla görüyorum ) çünkü meseleyi içselleştiremiyor kimse

  1. Aynen katılıyorum. Dinliyormuş gibi yapıp arada haklısın falan demek bile yeterli (şahsen genelde yaptığım bu). Yalnız bu durum rutine dönüşüyorsa ego yastığı olarak kullanılma riskini de göz ardı etmemeli. Sizi cinsel açıdan çekici bulan kadın zırt pırt da dert anlatmaz. İçlerindeki drama queen ile çok da sık muhatap olmamak gerek.

   1. Aynen öyle hocam onu yazmayı unutmuşum. Kızların dertlerini dinleyin ama yerine ve zamanına göre, dinlenecek dert olur, dinlenmeyecek dert olur. Benim yazdıklarım uzun ilişkinin korunması için geçerli diyelim. Şahsen ben çok abartmamak şartıyla derdini gidip bir meriçe anlatacağına, bana gelip anlatmasını tercih ederim. Sülük gibi yapışıp kızın doğal dengesine feministlik aşılayıp, adamın sağlam ilişkisini bozuyorlar. Hepinizden tiskiniyorum meriçler, tiskiniyorum

   2. Senin ki de doğru bir yöntem baktım zırvalıyor, dert dinblemekten hoşlanmadığımı açık açık söylüyorum, bugüne kadar olumsuz birşeyle karşılaşmadım, belki de ağzım iyi laf yaptığından, derdi geçiştirip dinlememek daha kolay geliyor bana.

  2. Hatalı olduğun yerler var bence dostum, kadınların bu dert anlatma konusunda geliştirdikleri muazzam bir filtre var.. Şöyle ki; kadınlar doğası gereği çözüm odaklı yaklaşamaz ve karşısına çıkan irili ufaklı çoğu konuda (saçma sapan olsa dahi) tökezlemeye meyillidirler.. Bu noktada filtre şöyle çalışıyor,
   Örnek : Kadının eline yağ sıçradı ve hafif yandı .. Mavi haplı paniğe kapılacak ve koşar adım buzdolabındaki yanık kremine gidecektir.. “Hayatım bişeyin var mı???” lar havada uçuşacaktır.
   Fakat alfamız bunun bir ölüm kalım meselesi olmadığını bilir. Ayağa kalkar ve yanağından makas alıp alaycı şekilde ambulansı arıyım mı der ve gidip kremi getirip önüne koyar.. İkisinde de erkek kremi getirdi ..Fakat kadın bilinçaltı şöyle işliyor

   Birinci örnekte paniğe kapılan erkeğimiz için
   (Bu ufak olayda dahi soğukkanlı olamadı ileride daha hayati bir şey olsa ortalığı velveleye vererek belki yanlış karar alacak )
   İkinci örnekte ki alaycı erkeğimiz için (Sanki bu olaydan yüzlercesini yaşamış gibi..Sakinliği beni de yatıştırdı ..Daha görmüş geçirmiş bir hali var..Kriz anında daha soğukkanlı kararlar alabiliyor)

   Elbette mavi hap size yıllarca düşünceli olun nazik olun dedi…Pratik böyle işliyor beyler rüyanızı bölüyorum kusura bakmayın..
   Dert dinleme konusunda da böyledir ..Kız sikimsonik dertleri sıraladığında siz yapıcı olucam diye baştan sona dinleyip kızla birlikte kafa patlatırsanız çözüm için mavi haplı olursunuz..Olaya hafif alaycı ve tecrübe sahibi olarak yaklaşın

   1. Alaycı tavır burada ters teper (derdin, ayy heryerim şiş şiş olduoo olmadığını farzediyorum, misal işyerinde veya ailesiyle yaşadığı bir problem). Kadının beklentisi adamın problemini çözmeye çalışması değil zaten. Sadece anlatacak, onayınızı alacak ve konu kapanacak. Bu da çoğunlukla uzun süreli ilişkilerde yaşanır. Dert çözmek falan yok. Sorun çivi değil güzel bir betimleme.

    1. Konuyla ilgili güzel bir trp quote : Women don’t want to feel good, they want to feel. Thats why drama and validation are so addictive to them.
     Peki burada meriç kardeş ne yapar. Onu iyi hissettireyim de bana bi kere versin diye yaklaşır. Kadınlar da bunu gayet net farkeder. Bu yüzden niyetini saklamaya çalışıp sinsice yaklaşan meriçlerden gerçekte tiksinirler. Peki biz ne yapıyoruz. Sadece ne demek istediğini anladım diyoruz ve konu kapanıyor. Neyi neden yaptığımızı bilmekte fayda var yoksa okuduklarımız kırmızı hap tabularına dönüşmeye başlar ve kullanışsız hatta zararlı hale gelir.

   2. Kız anlatıyor abi, anlatmak istiyor, doğasında bu var. Pipili kız arkadaş örneği doğrudur eyvallah. Bir kız başka bir kıza gidip derdini anlatmaz, kızlar her zaman birbirlerine rakiptir, birbirlerinin ellerine koz vermek istemezler. Geriye ya sen ya da mavi haplı kalıyor kızı dinleyecek. Pipili kız arkadaş örneği şudur bana göre; Kız oram ağrıyor buram ağrıyor der sızlanır, mavi haplımız pohpohlar da pohpohlar, kız canım baklava çekti yaa der mavi haplımız bir koşu gidip alır. Bu tip eften püften şeyler zaten kızların kendi aralarında dönen muhabbetlerdir, bir erkek böyle bir çerçeveye giriyorsa zaten yapacak bir şey yok. Ailevi sorunu olur, sağlık problemi vardır ne bileyim bunlar insanın başına her gün gelen şeyler değildir, adam gibi dinlersin/onaylarsın veya onaylamazsın. Bu gibi durumlarda hödük gibi olmak bana ters geliyor. Bunları da bir kızın hak etmesi gerekiyor açıkçası.

   3. 1995-2000 kuşağındansan tanışıyor olma ihtimalimiz çok yüksek. Doğma büyüme Bornovalı olarak yorumların ilgimi çekiyor, Manavkuyu’danım, beni bul 😛

     1. 2017 Bornova Anadolu mezunu olarak aynı sokaklarda yürüdüğüm, aynı yolları geçtiğim abilerimi burada görmek gurur verici, sevgiler 🙂

 5. Abi selamlar. Kendi fiziksel görünüşüm ile ilgili bir problemim var, boyum kısa. Bu herhangi bir ortamda bana eksi puan olarak dönüyor, ayrıca konuştuğum kızların çoğu benden daha uzun ve bu durumdan hoşnut değilim. (Boy 170) Maskülenite bu durumu yenme de bana yardımcı olur mu? Ya da bu konu ile alakalı bana verebileceğin bir tavsiye varmı?

  1. Sen 1.70 boyuna kısa diyorsan, 12 cm penisi (her kıza yeter) olan adam ne yapsın? Elinde olmayan (genetik) kusurların için kendinle savaş veriyorsun. Başında saç yok diye saç ektirmek, boyun kısa diye uzun paça pantolonla topuklu ayakkabı giymek vs. bu hareketler kendini millete götünle güldürmek için verdiğin kozlardır. Kendinle barışık ol

    1. Ya reis uzun boylusu kısa boylusu var gözünü seveyim. Karşına uzun boylu bir adam çıktı erkek gibi kavga etmek yerine boyun kısa diye kaçacak mısın? Böyle düşün. Sen boyunun kısalığından hoşnut değilsin, bu da oyunu oynarken vücut diline yansıyor, özgüvensiz olduğun anlaşılıyor kız tarafından. Ben kızların uzun boy, uzun penis, mavi göz, sarı saç ayrımı yaptığını düşünmüyorum. O sırada oyunu oynadın başarılı oldun oldun, bu senin zihnine bağlı bir şey.

    2. Türkiye deki kızların %95 inden uzunsun. %60-70 inden 10 cm uzunsun. Neden illa uzun kızlara yürümeye çalışıyorsun ki?

     Kısa boyun kuruntu olmayan tek dezavantajı kıyafetler uzunlardaki kadar iyi durmuyor. Kas mas yaparsan da uzunlardaki kadar estetik olmaz. Bu konulara özellikle eğilmen gerekir.

     Bunun haricindekiler kişinin kuruntusu.

    3. Her kuşu öptün kaldı leylek

     Önce alt seviye boydakilerle başla sonra kendi boyuna yaklaşırsın hatta şart değil illa uzun boylu olacak diye

     1. Discord gurubunda MIT denen pasif agresif / ezik bir yönetici var.Bu yüzden ayrıldım

      Boş vakit kaybı gençler

      Sorunuz varsa buraya sorun

     2. discord yerine bir telegram kanalı mı açsak o da anonim telden daha kolay olur gibi. Ama discordda fena değildi

 6. Dertlerini size anlattiginda ki konusmanin %80 nini hanim arkadas yapicagina gore illaki bunun icinde dertlerde olucak. En mantiklisi kizin sorunlarini tiye almaniz.
  Ve onemli bi detay ; ASLA AMA ASLA baska bir erkekten bahsetmesine izin vermeyin.

 7. Meslektaşım doğru bir konuya el atmış, oldum-olası bu konuda tavrım nettir, bunu dinlersen zaten Mahmut’un deyimiyle otomatikman kızın pipili kız arkadaşına dönüşüyorsun.

 8. Kendini zihninin derinliklerinde hoşlandığı hatuna veya hoşlanabileceği hatun prototipine yakın hatunların tam hayalindeki adam olmaya kastıran o kadar fazla adam var ki buralarda. Belki bilen biliyordur, curiouscat’te soru yanıtlıyorum ve adam, bir kız için arka arkaya 7-8 tane soru soruyor. Tek bir kız için. O an en geçerli yanıtları da versem, adama zerre faydası olmayacak. Adamın soruyu sorma sebebi, tamamen o anda bir şeyler duymak istemesi. Oysa daha rahat ve mekanın sahibi gibi davranmayı deneyip, 4-5 kızla aynı anda etkileşim halinde olsaydı, böyle sorular sormayacaktı. Amsalaklıkla tabak çevirmek arasında bariz farklar vardır arkadaşlar. Bugün bir kızın istediği kalıplara girmeye çabalayan biri, yarın durum ve şartlar değiştiğinde likit gibi konduğu kabın şeklini almaya başlayacaktır. Aynı 1.Dünya Savaşı’ndaki İtalya gibi ne skime dermandır bilinmez bir herif olup çıkacaktır. Kızlar salak değil arkadaşlar. Siz daha 100 metreden gelirken sizin aklınızdan neler geçtiğini veya niyetinizin ne olduğunu anında anlayabiliyorlar.

  “Abi penisim çok küçük, abi kız dalga geçti, abi kızı memnun edemezsem, abi kız şöyle dedi” falan filan. Abi bunları bırakıp, kendi işine bakacaksın, siktir et kızın ne düşündüğünü. Boy, ıvır zıvır, tip, falan filan bunlar çok önemli değil. Kadını seks eşiğinden aşırabildiysen, senden olur kardeşim. En iyi seks, zevk aldığın sekstir, bunu unutma. Sen kadını domine edersen, o bundan daha çok zevk alacaktır.

  Kadını ve seksi odak almadığınız zaman, ilginç şekilde problemlerinizin çoğu çözülür. Kısacık da olsa böyle olduğunuz anlar oluyordur; o zamanları hatırlayın ve buna göre davranın.

  1. Curiouscat’ta soru mu cevaplıyorsun yoksa kendin sorup kendin mi cevaplıyorsun Tristan :d
   O değil de ne ara Red Pill abisi oldun, dur daha BMW’li kaslı zalim Berkay’ları konuşacaktık :p

   1. Tüm gün işyerinde soruları hazırlıyorum, akşama da cevaplıyorum, iyi geliyor bence sen de dene. Bak sen böyle söyleyince acayip koltuklarım kabardı, ben kendimi hiç oralarda görmemiştim, sağol valla.

    Ben dediklerimin hala arkasındayım, söyleyecek bişeyin varsa, curiouscat’e yazabilirsin, müsait anımda belki cevaplarım. Ben istesem de oradaki bazı sorular kadar saçmalayamam. Herkes işine baksın.

  1. vay be :'( discordda pinlenmişti bu . Şaka bi yana ben de odaklanma ve bir şey için devamlılık sağlamak konusunda – barış özcan tabiriyle zinciri kırmamak konusunda – şöyle bi yol uyguluyorum, belki denemek isteyen olur. En başta başlarken kendime öyle bir hedef koyuyorum ki bunu yapmazsam kendim den utanıyım. Yani şöyle atıyorum ingilizce mi çalışıcam o gün sadece 2 dakika hedef koymuştum başlarken ama 2 dk geçmicek. Sonra 3dk sonra 5dk. Burada ki rakamlara takılmayın temel felsefe öyle bi hedef koyun ki bunu yapamazsanız kendinizden utanın. Tabii geliştirilebilir bu yöntem.

   1. En büyük hedeflerimden biride bardağı elimde parçalamak ama yemiyor işte.
    kırk yıldır bu utançla yaşıyorum.

 9. Birini istersin . O bi başkasını ister. O başkası da bambaşka birisinin yolunu gözler . Tren uzar ,öküz sayısı artar ,artaar ,artaaaarr .

 10. Merhabalar Mahmut abi hayat merkezime kendimi koyamıyorum hayatımda büyük boşluk var. insanlara tepkimi koyamıyorum ne yapmalıyım abi

  1. Merkeze koyarsın ama daha çok çatışmadan ve kavgadan korkuyorsun

   Kendin olmaktan çekiniyorsun

   Benliğine bu derece bağlı birine dünya karşılık vermekten kendini alamaz

  2. Bunlar hastalık belirtisi hastalığın kendisi değil. Gym var mı, erken kalkıyor musun, iyi besleniyor musun, bir amacın ve bilgisayar başında olmayan bir hobin var mı, çalışkan mısın, vs … vs … Asıl bunlardan haber ver.

 11. “Daha…”sı olanın özgürlüğü olmaz!,
  Seks çeşitleri cinsel zevk kültürü!…
  Cinsel ilişkiyi sadece insanoğlunun türemesi, aşk ya da fizyolojik ihtiyaç için yapılan bir eylem olarak değil CİNSEL ZEVK KÜLTÜRÜ olarak ele alan bir bakış açısının oluşturduğu ilişki türleri.
  Bu bakış açısının nasıl geliştiğini, türlerin oluşumuna nelerin sebep olduğunu araştırmak psikologların, sosyologların, evrimcilerin işi olabilir.
  Bu seks çeşitlerinden Erkek adam okurlarını (haberi olmayanlar için) haberdar etmek burada az değinilmiş bir konudur. Kısaca liste aşağıdaki gibidir.
  Seks çeşitleri: Klasik seks, Konsept seks, Fetiş seks, bdsm, CrossDresser, Çoklu seks.
  Seksi giyim ve aksesuarları: Babydoll, jartiyer, file çorap, pastie, bacak bantları, c-string, tütüler, maskeler, dirty dress, bodystocking, chrotchless tight, kostümler, topuklu ayakkabılar.
  Seks oyuncakları: Vibratör, dildo, rings, toplar, similatör, paddle ve bağlama, gag, askılar, seks yatakları.
  Fantaziler: Jakuzide sikiş, iki saat seviş sonra gir, dokunma öpme elleme sadece gir, 10 dakika öp çek git, bağırarak bağırtırarak sikiş, ful vücut masajı yap yaptır, 30-60 dk sadece oral seks, gece arabayla dolaş arabada sikiş, kalabalık yerlerde çaktırmadan sıkıştır, bugün düne göre daha hunharca sikiş, telefonda seks yap, karşında soyundur, aynanın karşısında seviş, gözlerini bantla, yağmurun veya kar yağışının altında sikiş, sahilde veya manzara lı yerde sikiş, arabada giderken oral seks yaptır (dikkat arabayı sağa sola kaydırma). Vs.vs.
  Ne bunlar? Nerden çıktı? Diye sorarsanız. İlham geldi derim.
  İlham nerden geldi? Burada anlayabildiğim kadarı katılımcıların 80% i CİNSEL ZEVK KÜLTÜRÜ oluşturmak istiyor. Tabii yanlış ta anlamış olabilirim. Kadın denince aklıma bunlar veya benzeri şeyler geliyor.
  Ama önce kadın bulunmalı. Daha öncesinde erkek olunmalı. Kadını bulduktan sonra yukarıdakiler erkekliğe zarar verirmi sizin kararınız.
  Ayrıca şu gerçek te unutulmamalı.
  Daha daha daha… sı olanın özgürlüğü olmaz.

 12. Arkadaşlar niye Alpha’yı parasız olarak düşünme eğilimindesiniz ki onu anlamıyorum.

  Tip, güç, statü vs bunlar hep alfasal aksesuarlar, tabiki kadınlarla iletişimden bihaber sünepe bir beta paraya sahip olabilir mi? olabilir, fakat
  , sahip olunan, para, güç, statü, dış görünüş zaten zaten sizi şanslılardan biri haline getirecektir.

  Ha bu demek değilki, kızlar paradan, tipten başka 1şeye bakmaz arabeskine takılı kalalım.

  Zaten hepimiz erkek hiyeraşisindeki yerimizi yükseltmek için çalışmıyormuyuz? bunu nasıl yapıyoruz? spora giderek (ben bu konuda tembellik etsem de), dış görünüşümüzü, giyimimizi geliştirerek, daha çok para ve statü, yeni bir enstruman çalmayı öğrenmek belki ve daha pek çok şey sayılabilir.

  o yüzden J.p konusunda söylenenlere ben de katılıyorum, adamın genel alfa tanımı gayet doğru bencede, ha cocky-funny özellikler vs de bunlara dahil olan şeyler olabilir, fakat
  , Mahmut’un verdiği Nöturdam’ın kamburu örneğindeki 3-5 istisna a da çoluğunu-çocuğunu bırakıp yersiz-yurtsuz herifin birine giden sorumsuz varlık genel-geçer bakımından kafaları karıştırmamalı, zaten o durumda işin içine hipergami dahil pek çok etken giriyor.

  1. Sanırım kırmızı hap sindirmek için bir erkeğin bu ülkede her konuda yaygın olan tembel ve pek IQ gerektirmeyen ikili (binary) düşünceyi bırakması gerek. Birçok erkek aşırı uçlar harici düşünemiyor. Ya ak, ya kara. Bu ak kara da en marjinalinden. Arada sanki hiç gri yok.

   1. Bu konu toplumun düşünsel yetilerini sınırlayan; sanki oluşturduğu ’bug’ ile kavramların, insanların kafasında işlevsiz yığınlar oluşturmasına neden olan ciddi bir sorun. Ancak, insanın kendini geliştirmesi meselesinin bütünsel ve çok büyük ölçekte gelişmesi nedeni ile de normal karşılamaya başlıyoruz. Bu siteye giren kişilerin çoğu ak ile kara dışındaki spektrumu algılayamayacaktır. Grinin elli tonu’nu bilirler ama, düşüncelerini genişletmeyi bilmezler çünkü. Mahmut abi çok çaba harcıyorsun herkese anlatabilmek için, öğretme isteği ile. Ancak ilkokul sıralarından, değil üniversite, ihtisasta bile, bir öğretmen ne zaman bir inceyi göstermek istese anlayan belki 10 kişi çıkardı.

    1. Kendini geliştirme mevzusunun içi çok boşaldı aman dikkat

     İnsanlar İhtiyaçlarındansa istekleri uğruna daha şiddetli savaş verir

     Hedeflerinizi isteğe çevirin

     Ayrıca skeptico ortadan kaybolduktan sonra biri
     “nereye gitmiş ? kendini geliştirmeye mi ?” diye yazmıştı

     Al bak işte kendini geliştirmeyi yanlış anlayan kitle aq

     Uygun bir ara trp düşmanlarına giydireceğim

 13. Bir soru sormak istiyorum ama düşüncemi ifade edecek miyim bilmiyorum:
  Geçen tek başına evde kalan bir kıza evine geleyim dedim…
  Ben açım dedi dışarda yemek yicem dedi…
  (Ben kızla dışarda görünmek istemediğimden)
  Geleyim eve yemeği eve isteriz dedim.
  Hayır dedi…
  Dışarda yemek yesek; beni güzelce davet etsem.. ben zaten sonra gel evde kahve içelim derdim dedi…
  Bir arkadaşa danıştım o da hata yapmışsın yemeğe gidip sonra istediğini alırdın dedi…
  velhasıl sorum şu:
  1.Bu kız bedava yemek yemek için mi görüşmek istedi…
  2.yemek yesek zaten eve davet ederdim derken kandırmak amaçlı mı söyledi.
  3. Ve asıl soru: Bir kızın erkekle yatıp yatmamasına etki edecek kadar önemli olabilir mi bir yemek..?
  4.Genel olarak soruyorum olaydan bağımsız; Erkeğin amacının seks olduğunu bilen kadının… erkek yemek ısmarlarsa hediye alırsa erkekle yatması aksi halde yatmaması… doğal mıdır ? (Yoksa bahane midir)
  Bu soru benim için önemli. Eğer yemek yedirmek, hediye almak vs önemliyse bunları yapayım :))

  Not: bu kızla 1 yıl önce ilk buluşmada sevişmiştik. Sonra hiç görüşmedik… geçenlerde dışarda görüp yazmıştım ona.

 14. Merhaba Mahmut abi ,buraya ilk yazdığımda ne kadar beta olduğumu gördüm ,oneitis vardı ve bu benim hatamdır. Sitedeki tüm yazıları okudum diyebilirim, çok şey kattı spora başladım . Daha rahat konuşuyorum ama reddedilmek acı veriyor ister istemez. Bir sorum var ama sorup sormamakta kararsız kaldım ,bir kız gördüm takip ettim turizm şirketinde çalışıyor 1 sene olmuştur neredeyse ,yurt dışına gidiyorum ayağına bilgi almak için bir kaç defa bu şirkete gittim hangi ülkeler var vs muhabbet etmek istedim ,kız yüzüne bakınca normal hali gergin sınırlı bir hali var . Uzun zamandır gitmiyorum son gitmemde 4 ay önce idi ,ona sorular sordum o konuya başka arkadaşın baktığını vs söyledi ,ben de bu kız bana pas vermiyor deyip vazgectim .Bu kızı büyükşehirde yaşamama rağmen bir şekilde tekrar görüyorum çarşıda vs. İçimde kalmasını da istemiyorum , kız muhabbete çok açık biri değil belkide bana öyle bilmiyorum. Daha muhafazakar bir yönü var gibi ,bu kadar yazı okudum ama ne yapacağımı bilemedim ,direk seni tanımak istiyorum desem hayır teşekkürler olur ,başka bir şey desem bilemedim .Next diyeceğim ama açılmadan neyin nexti olur bu diyorum kızın adını vs biliyorum ,iyide bir işim var .Ne yapmalıyım bu konuda tavsiyeniz ne olurdu ?

  1. Evet bir kızınız hep var. Öpmesen de, sarmasan da hep var …

   Bütün yazıları okuyup da neden hiçbir şey anlamamışsın acaba? Ortada next yok. Yürüme fırsat pencereni kaçırmışsın, sonra da uzun süre aklına takıp oneitis yapmışsın. Başka kapıya git, bu kızı da unut.

   1. Bütün yazıları okudum ,soğuk bir kıza yürünmez 5 dakika muhabbet etmediğin kıza yürünmez, kız güzel ise evet baya güzel hb 7.5 daha yüzsüz bir şekilde yeniden sorular sormak muhabbete girmek, ama bu yazıları öğrendiğim de vazgeçmiştim burada hatam nedir ,tamam unutayim aşk saçmalığına inanmıyorum (oneitis hastalığı Disney masalı) .Bu kız görünüm olarak muhafazakar biri burada olay biraz karışmıyor mu Mahmut abi ? Bir başkası da olduğunda yine aynı durum olabilir burada kimi vs kullanmak mümkün değil ki gerilim vs ne dersin ?

    1. Soruna yukarida cevap verdim. Sen buraya soru sormaya değil kafandakileri onaylatmaya gelmişsin. Onu burada bulamazsın. “Seviyorsan git konuş bence” cevabını alabileceğin forumlara git.

 15. Duygu düşünce belirtme postu;
  Daha dün discorda geldim dedim ne kadar güzel yazılardan tanıdığım alışık olduğum simaların(nicklerin) sesini duyacağım. Ama gel gör ki discord yok, mülakata dün akşam gidemedim arkadaşlarıma vakit ayırmam lazımdı, bugün dc yok 🙁 Problem nedir bilmiyorum tabi ki, Mahmut Abi discord konusuna el atacak mı? Çünkü haftada 1 kere gerçekleştirilen sesli tartışma ortamı, bilgi paylaşımının olduğu yer gerçekten güzel olabilirdi.

  1. Hocam dün DC sunucusunun admini sunucuyu kapattı sanırım bir tartışmay çıkmıştı falan. Telegram grubu var JonSnowRP adlı arkadaş yönetiyor ona mesaj atarsanız girebilirsiniz.

     1. Bu 2. oldu. Geçen sefer de bu şekilde biri silmişti. Ne diyim bi ayar tuttursalar güzel olurdu. Sen betasın, sen şusun sen busun muhabbeti. Arada güzel şeyler paylaşan adamları da soğuttunuz

   1. @Ali şu telegram grubunun katılma linkini falan paylaşabilir misin? Anasayfada var ama telegram JonSnowRP adında bir kullanıcı olmadığını söylüyor.

 16. Seks zevkinin bir insandan mahrum bırakılmasının üzerine dev bir blog açılması ve altında yorum pornosu. İnsanoğlu gerçekten garip. Zevki için dünyaları yakar

 17. Kızlara yürürken bu paslaşma evresine 3-4 dk falan gelemiyorum. Sanırım aradaki buzları kiradamadigim için. Bu normal mi? Kız soyledigim bazi şeylere gülüyor ama kişisel soru sormuyor bana. Shit test olarak algılayıp devam etmeli miyim konuşmaya. Aramızdaki buzları kıracak cümleler ne olmalı örnek olarak?

 18. yine güzel bir makale olmuş. ben hayatını kadınlara göre ayarlayan ama bunu değiştirme yoluna girmiş biri olarak tecrübemi aktarırsam : Bu işin en önemli noktası amaçlı bir birey olmaktır beyler. Bir hedefin var ve günde 8 saat ders çalışıyorsun , mesai yapıyorsun, kursa gidiyorsun vs … kadını merkeze koymaya vaktin olacak mı ki ? tyler durden reisin dediği gibi “ne istediğini bilmezsen bir bakmışsın bir sürü istemediğin şeyin olmuş” . Kızlar nasıl erkekten hoşlanır diye düşüneceğinize kendiniz nasıl erkek olmak istiyorsunuz onu düşünün. Muhammad Ali yakışıklı bir adam mıydı? Yılmaz Güney? veya evlenmemiş onlarca bilim adamı? kadınların onları yakışıklı bulmaması onların umurunda mı peki? tabii HAYIR. Rüzgara göre savrulma, rüzgarı arkana al.

  1. Kızlı erkekli grup icinde ise sorun olmaz. Tek tek görüşüyorsa yanlış. Size tavsiyem mümkün olduğunca teke tek görüştüğü erkek arkadaşları olan kızları başından sevgili yapmayın. Sonradan görüştürmeme falan karın ağrısı.

    1. Ben eski erkek arkadaşı ya da hoşlanma durumu olmamışsa genel olarak çocukluk arkadaşlarını (lise mesela) çok takmazdım. Ama seninkinin liseden kızdan çok erkek samimi arkadaşı varsa o kız büyük kırmızı alarm. Başka çok ciddi bir artısı yoksa ciddi düşünmezdim.

     1. nerden bilecek hoşlanma durumu olup olmadığını zamanında, bu durumu sorgulamak da zaten çerçeveyi bozdurur, mümkün olduğunca erkek arkadaş barındırmayan arkadaş grubu olan kız seçmekte fayda var, sayıları çok da az sayılmaz.

 19. Vin dicarlo pandoranın kutusu hakkında ne düşünüyorsunuz. Adamın yatırımcı/deneyci, reddeden/meşrulaştıran, hayalperest/gerçekçi kadın analizleri tutarlı gibi.

 20. Şöyle dert yandığım bir durum mevcut. Zihnim ve bedenim zıt hareket ediyor. Beni geçen gün sinir eden ve gereken tepkiyi verdiğim kız arkadaşım. Ben soğuk konuşurken mesajda X mekanına geçtim diyor. Ben de yakınım ona ceza vermek için gitmemem lazım lakin bunu başaramıyorum. Yürürken bile gitme! diyorum. Her şeyde hayır diyebilen ben sevgili söz konusu olunca gerekeni yapmadığımı düşünüyor. Hızlı yumuşuyorum.Napmalı ne etmeli .

  1. Kaçıncı sevgili bu? Bilinçaltın bu kız olmazsa başkasını bulamayacağını düşünüyor muhtemelen ve korkudan sürekli boyun eğiyor. Benim hatun beni hiç sinir etmiyor mu? Ediyor ama her ettiğinde kızı kafamda terk ediyorum ve en fazla bir iki güne geri dönüyor ve tek kelime etmeden devam ediyoruz. Değişen tek şey hatunun o sinir şeyi bir daha yapmaması oluyor. Bunu konuşmuyoruz bile.

   Bak terk ediyormuş gibi yapıp imajı çizmiyorum ya da oturup bunun muhabbetini yapıp ultimatom vermiyorum. Harbi kızı unutuyorum ve kız geri dönmese orda biter. Belki ben taviz versem devam edebilecek ilişki orada biter.

   Şimdi bunun imajını çizmeye kalkabilirsin ve hatta belki bir süre başarılı da olursun ama aslı çok daha etkili. Aslı dediğim kaybetmeyi göze almaktan öte bir şey. Kırmızı çizgin aşıldı mı kızdan anında soğumaktan bahsediyorum. Soğur gibi yapıp 2 gün kız dönene kadar telefonda mesaj beklemekten değil.

   Fakat şunu da söyleyeyim yaş itibarı ile ben de dengeli bir adamım. Yani ne benim suçum ne kızın suçu bilecek yaştayım. Eğer yanlış bende ise de yukardakini yapmam. Kız benim makul çizgimi aştı ise yaparım.

 21. Merhaba.
  Öncelikle,bu güzel yazı için teşekkür eder,çalışmalarınızın devamını dilerim. Aklıma takılan bi soruyu sormak isterim:
  Johnny Delusion’un bi yazısında, kızlar yakınında tutmak istedikleri,ulaşamadıkları erkeklere de kanka der. Bu yüzden kankalıktan sevgiliye dönüşen ilişkiler vardır. Bu minvalde şeyler söylüyordu. Hatta linkini de vereyim;
  http://www.seductionturk.com/cekiciligin-suresi/

  Benim aklıma takılan iki soru:
  1-Kız bizi yakınında tutmak/ulaşamadığı için mi kanka der yoksa çekici bulmadığı için mi kanka der bunu nasıl ayırt edebiliriz?

  2-Bize İLİ gösteren,sonrasında ise flörtöz bi şekilde konuşmaya başladığım bi kız bana neden kanka demeye başlar?
  Mesela, kıza “Biz anlaşamayacağız,bu ilişki başlamadan biter” diyorum.
  Sonrasında bana kanka demeye başlıyor. Hem İLİ gösterip neden böyle der? Bu bir shit test midir? Nasıl bi tepki vermeliyiz?

  1. Kanka dediğinde bozuluyor musun yoksa bozmadan devam edebiliyor musun bunu görmek istiyor. Tabii ki test. Vermen gereken tepkiyi zaten yazdım ama siteyi kurcalarsan cevabı bolca var.
   Yalnız ardından nükleer teste geçebilir bu da seni üzebilir. Yaşça daha küçük hedeflere yönelmen iyi olur.

 22. https://www.youtube.com/watch?v=7brpvQQ8xyg

  Şu videoyu buraya kızların sizlere karizma katmayacağının kanıtı olarak bırakıyorum. Şarkı zaten çok boktan video analizi yaparken denk geldim, sesi kısıp tavırlarına bakın. Bir sürü hatun hala omuzlar düşük, çelimsiz belki de kambur. Tavus kuşu olacağız diye amaçsız kolye küpe saç rengi. Klibin, tarlasını satıp parayı pavyonda karılarla yiyen dayılardan farkı yok.

 23. Hayatın merkezine kendini koyup yaşamak olayın kırılma noktası bence, neden karşıyı merkeze alıyor, çünkü çarpık dünya algısı, devamında düşük benlik algısı ile kendisini ödül olarak değil de onu kaybetmemeye ve isteklerine oynuyor, bu kafa yapısıda doğal olarak kendini merkeze koyarak yaşamak olayını çok az kişi algılayip yaşıyor niye böyle çünkü kendine odaklanmak demek beraberinde irade, iç disiplin ve çalışma insanı hep bi üst noktaya götüren acı yollar olduğu için bu zor geliyor. insan beyni kolay olani ariyor surekli ,buda seni karşıya odaklı hale getirip hemen sonuca gitmeye götürüyor ve olayların kontrolü kendinden çıkmış oluyor her hareket ,tavır ve olaya aşırı beklentilerden kaynaklı anlam yükleme durumu ortaya çıkıyor
  ve merkezinden fırlamış uydu gibi ordan oraya savruluyor haliyle..

  1. Kendini merkeze koyma çok ama çok önemli bir konu ve kişinin birey olabilmesi için gereken en temel şey

   Zor zamanların güçlü erkekleri yaratmasının sebebi zorluklar kaos acı gibi şartlar kişinin tuttuğunu koparmasını ,yırtıcılığını ve karanlık tarafıyla iletişime geçmesini sağlar

   Kişi böylece gerçekten bütün bir birey olur.Zor zamanlardan kalkmamızı sağlayan önemli bir konu yada kendimizi geliştirmemizi sağlayan güç.

   Şimdiki ana babalar çocuklarını kendilerinin geçmişte yaşadığı zorluklarla yüzleşmesin diye soft bir şekilde yetiştiriyor.Kişisel gelişimin tamamlanması bu süreçte sekteye uğruyor.Ego kontrolünü süper egoya teslim eden insanlar mutluluğu antidepresanlarda arıyor

   Rahatlık gerçekten tehlikeli bir bölge
   Orada yaşamaya alıştıkça karakterimizin en kesin en ateşleyici noktasını köreltiyoruz.İçimdeki derin psikopatı yeniden keşfetmeliyiz.

   Robert Greene ve Jordan Petersonun bunla alakalı anlatımları var

   Develop Your inner psycho videosunu biri çevirebilirse ne iyi olur di mi Mahmut Hocam ?

    1. BenLark son yorumuna göre anlatımın gayet normal. Yorumun güzel.
     Yalnız kişinin karanlık tarafı ve içimizdeki derin psikopat ı keşmetmek olayına katılmıyorum.
     Hayatı acısı ile tatlısı ile yaşayabilmek için hayatın veya benliğimizin karanlık tarafına kaymak zorunda değiliz.
     İnan bana tecrübe ile sabit merkezde hiçbirşey yok. Birileri ben dediği için bende ben demek zorunda kalıyorum o kadar. Geriye kalan sadece kimseyi suçlamadan mücadeleye devam.
     Güç seninle olsun.

  1. 2:55 de cümleye “eğer bir kadına çekici gelmek ve onu kendine bağlamak istiyorsan” diye başlayıp “onun seni terk etmemesini nasıl sağlarsın” falan diye gidiyor. Terk edilmekten korkmak? Kendimize bağlamaya çalışmak?? Tamamen mavi haplı bir facia.

 24. Bir erkeği omega yapan nedir?
  Yani yanlış yetişme, yanlış bilgiler v.s beta yaparken genel olarak. Bir erkek neden omega veya gamma olur?

  1. Kimse bir anda omega veya gamma olmaz, bu kavramlar kişilik özelliklerine verilmiş bir isim zaten.Kişilik edinimlerine göre sürekli bir gelişim ve değişim içindedir bu iyi yöndede olabilir kötü yönde..ama kesin bu yada şu yoktur..

 25. Mahmut abi merhaba

  Yazı çok güzel olmuş teşekkürler ama benim aklıma bir konu takıldı eşimiz hamile kaldığında hangi durumlarla karşılaşacağız ve bu durumlarda neler yapmalıyız bununla ilgilide makale gelirmi? yoksa bu konu için kısa bir makale yeterlimidir?

  1. Abi sen çift çubuğu görünce iyi bir doktora gidip ultrason ile hamileliği onaylattıktan sonra doktor diyor sen yapıyorsun genelde 😀

   Fakat yine de bu konuda yazabilirim, ilginç bir konu.

   1. Abi olay sizin zamana göre değişti. Arkadaş 11. hafta ultrasonudur, folik asididir, vs … gibi genel soruyor sanırım. Sadece seks değil.

 26. sakın diyorum gençler, genç erkekler, kadına gereğinden fazla acımayın, mümkünse hiç acımayın, bir gün olur onca yaptığınız fedakarlığa tek kelime ile cevap verir de mal gibi kalırsınız, ne mi der, “yapmasaydın!” der, “etmeseydin!” der, döner sırtını çeker gider, bu nankörlere dikkat edin!

  Mahmut abi şunu gördüm bir haber sitesinin nafaka yorumunda. Abi bu gerçek mi ya yemin ederim evlilikten de kadınlardan da soğudum ahmet diye bir arkadaşım var onunla ömür boyu bekar gezmeyi düşünüyoruz.

 27. Mahmut abi merhaba

  Doğum konusunda seninde yazdığın konuarı ve kadının o dönemdeki psikolojisini toplumun bizden bekledikleri ve bizim yapmamız gerekneleri o dönemlerde aşerilen herşey için deli gibi koşturan adamlar shit testler doğum anı senin bize aktarabileceğin deneyimlerin gibi bir bilgi istiyorum geiş kapsamlı olarak merak ediyorum saygılar

 28. Neden yazacaklarımı unutup 2. sefer yazıyorumki?? neyse birde eskiden kadınlar (doğruluğunu bilemem) tarlada çalışırken doğurur bağını keser emzirir kundaklar bir yere koyar çalışmaya devam ederlermiş ve 8-9 çocuk doğuruyorlardı şimdi ise kadınlar çok narin o zamana göre bu normalmi tek çocuk yapma sürekli doktor birsürü istek .

 29. Ağbimin delikanlılığa giriş zamanlarım da kafa bulma raconlarına ait nasihatı tekrar aklıma geldi.
  Oğlum her türlü yaşı içebilirsin, her türlü kuruyu bir sefer deneyebilirsin, ama hapçılık racona ters demişti.
  Haplandım mı ne?.
  Zıvanadan çıktım boşluğa geldim. Az sonra da ziyan olacağım. Müsaadenizle

 30. Selamlar

  Öncelikle verdiğiniz bilgiler için, bizlerin daha ‘farkında’ bireyler olmamızı sağladığınız için teşekkürler.

  İyi anlaştığım, güzel vücutlu bir tabağın ciddi ailevi sorunları var ve bazen o destek olmam gereken konuşmalara giriyoruz mesajlarda.(Çok buluşma şansımız yok.)
  Bu tür zamanlarda nasıl konuşmalıyız? Ben genelde birkaç tavsiye verdim ve uzun tutmamaya çalıştım.
  Dediğim gibi kız bana değer verip içini açıyor ve ben de yardımcı oluyorum ama onun arkadaşı olmak
  istemiyorum aynı zamanda. Bu konuda tavsiye alabilir miyim?

  İkinci sorum da en iyi tabağımla (bana sadık ve hoşuma gidecek şekilde davranıyor.)haberleşme-kıskançlık konularında
  nasıl davranmalıyım? (Uzun bir ilişkiden çıktım, beta özümden tamamen kurtulamadım) Sahiplenesim geliyor ve
  haber vermesini istiyorum.

 31. Hocam Rollo hakkında yapılan eleştirilere cevap niteliğinde uzun bir yorum yazdım ama spam diyerek postalamama izin vermedi site. Her eleştiriye kaynak vererek yanıt verdim boşa gitmesin. Bi’ yardımcı olur musunuz?

 32. Gençler müjdemi isterim. Öncelikle artık sitedeki yazıları okuyup üzerinde birazcık da olsa düşünme zahmetine girmenize, zilyon kere cevaplanmış sorularınız için yorumlara bakma gereksizliğine hiç gerek kalmadı. Şimdi sıkı durun!
  Sektörünün öncülerinden güzide bir ilaç firması sizi kırmızı haplı yapacak ya da bir kırmızı haplı gibi kadınları önünde secdeye getirecek bir etken madde keşfetmiş. Evet evet doğru okudunuz (okuma yazmanız varsa). Etken maddenin doğru çalılması için fitil formunda piyasaya süreceklermiş :'(
  Neyse o fitili o kıza vereceksiniz ve bunu gereken yere monte etmesini rica edeceksiniz. Seve seve yapacaktır hiç kuşkunuz olmasın. Hoşunuza bile gider belki kim bilir?

  1. Krdeşim ben o adamın anasını sikeyim yeter artık şu herifi boş verin. İnsan doğasının mekanizmasının o adamın bahsettiğiyle alakası yok

 33. Mahmut abi mali müşavirlik (muhasebe) mesleği hakkında ne düşünüyorsun.?

  Yaşım 22. Muhasebe Ön lisans mezunuyum. Dışardan (açık öğretim)4 yıla tamamlayıp,Mali müşavir ruhsatını alabilmek için, lisans diplomasını aldıktan sonra 3 yıl boyunca mali müşavirin yanında staj görmem gerekiyor. Ortalama 5 yıl sonra 27 yaşında ruhsatı alabilirim (tabi sıkı çalışıp dönem uzatmadığımı varsayarak.)
  İş tecrübem 4 yıllık var.Tabi tam yetişmiş sayılmam ama kendimi sürekli geliştirmeye çalışıyorum. Ayrıca severek yaptığım bir iş.
  Öbür türlü KPSS ile atama bekleyeceğime bu tür kendi işimin patronu olabilirim.

 34. Selamlar herkese. Her şeyden önce Mahmut Abi ya şöyle bir forumumuz olsa da soracağımız soruları başlık olarak açsak ve başlığın altında hep birlikte tartışsak… Ne güzel olmaz mıydı :))

  Benim bir sorum var. Mahmut Abi senin de ilgilenmeni isterim. Sorum Oneitis meselesi ile ilgili. Oneitis olayını yanlış anlıyor olabilir miyiz diye sormaya başladım çokça. Kendimden yola çıkmam gerekirse sayıları 2’yi geçmez yakın kız arkadaşlarım, 3-4 tane rahatlıkla çevirdiğim ve bana seks getiren tabaklar ve bunların çevresinde sürekli gelip giden yeni flörtler, tek gecelik ilişkiler, tek seferlik buluşmalar vs vs. Bunların yanında da önemsediğim 1 hanımefendi mevcut. Aslında tabak olarak çevirecek olsam en değerli tabağım olurdu. Bundan ziyade onunla vakit geçiriyor olmaktan, eğlence anlayışından, hayata bakışından, pozitifliğinden ve feminenliğinden gayet etkileniyorum. Benden etkilendiğini de çok iyi biliyorum ve görüyorum. Her şey mükemmel dolayısıyla. Haftada 2’den fazla buluşmuyoruz fakat zihinsel odağında olduğuma eminim. Ve ben de onun hakkında arkadaşlarımla sohbet etmekten keyif alıyorum. Tüm bunlar yaşanırken diğer tabaklarımı ihmal etmiyorum ya da o kızı zihinsel odağıma koymuyorum. Her şey %100 olarak benim çerçevemde gerçekleşiyor. Hiç bir şekilde frame kaybetmiyorum ona karşı. Daha da uzatmayayım, oyunumu iyi oynadığıma eminim işte. Bazen ikilemde kaldığım durumlarda Erkek Adam’a yazıp akıl danışmak istiyorum fakat %100 eminim Mahmut Abi şöyle cevap vericek: “oneitis. geçiniz!”:D Bunu kabul etmiyorum. Yani kabul etmemek gerektiğini düşünüyorum. Saplantılı saçma sapan bir durum yok ortada. Dolayısıyla bu oneitis sayılmamalı. Her şey benim çerçevemde yaşanıyor ve ben kontrollu bir şekilde (kızı ve onla yaşadığım flörtü çok verimli ve kaliteli bulduğum için) zihinsel odağıma yaklaştırmaktan keyif alıyorum. Kontrolu elden bırakmayacak kadar haplandığımı da düşünüyorum sanırım. Siz ne dersiniz? Direk bir soru soramadım ama yazdıklarım bolca soru işareti içeriyor diye düşünüyorum:D

  1. e diyon ki mahmut yorum yapmadan önce okusun yazdıklarımı ve

   “hemen her şeye oneitis demesin hele bu tabak iyi gidiyor , olur da sorarsam mahmut oneitis diyip üzme beni”

   soru yok sadece mahmut beyin uzun yazıları dikkate almasını istemişsin

  2. Bu kızı (a) oneitis olur, (b) ilerletsem reddeder ya da (c) ilişki istemediğinden mesafeli tutuyorsun. Kız arkadaşın olsa oneitis olur. Anladığım kadarıyla kızla aranda hiçbir şey yok. Bir de tabak çevirmede niye bu kadar kasıyorsun? Ya tabak çevirirsin ya da bir kız senin kız arkadaşın olur ve tabak çevirmeyi bırakırsın. İlla tabak çevirmeyi bırakmamalıyım diye kasmanın alemi yok.

   Kız tabak değil, kız arkadaş değil, kafanda bayağı yer işgal ediyor, ileri götürmüyorsun ve kocaman “bu kız oneitis değil ha” ispatlama ihtiyacını defalarca tekrarlıyorsun ve oneitis değil. Peki, sen değil diyorsan değildir ama sana tavsiyem bizi istediğin kadar ye, kendini yeme.

   Soru şu : Seni bu kızla ilerlemekten alıkoyan ne? Ya da bu kız konusunda istediğin şey ne?

  3. Ne oneitis i, kedidir kedi.
   Mavi haplı olmak kadını tavlayıp yatağa atmaya engel değil her durumda. Biz bunu yıllarca yaptık. Ortalamanın çok üzerinde bir skorun bile olabilir. Problem sonradan başgösterir. Diğerlerine göre beğendiğin “o kıza” farklı davranmaya başlarsın. O kız da seni farklı davranmaya teşvik eder (betaize etmek). Bu oltaya kimler düşmedi ki. Oneitis imajı mavi hapın en büyük silahıdır, bu kadar film roman şarkı hep o imajı canlı tutmak üzerinedir.
   İyi başlayan ilişkilerinizin kötüye gittiği zamanları düşünün, altından hep bu çıkar.
   Sonra kırmızı hap anında derman olur, cuk diye oturur herşey. Ama değişim şıp diye olmaz, bunca yıllık öğrenilmiş bir yanlışın (çocukluktan başlar) düzelmesi zaman ister.

 35. Hocam sınıfta arkadaşlarım benimle abartılı bir şekilde dalga geçiyorlar benimde aptallığım ve özgüvensizliğim tutuyor birşeyde diyemiyorum, desemde dediğimle dalga geçiyorlar mk niye dalga geçtiklerini sorduğumda çok ciddiye alıyorsun diyorlar. Aslında burda ben onlar haksız demiyorum, bu kadar kişi benimle dalga geçiyorsa sorun bendedir diye düşünüyorum ve bunu çözmek için yardım istiyorum. (Konuyla alakasız ama hangi yazının altına atacağımıda bilmiyorum)

  1. niye dalga geçtiklerini sorduğumda çok ciddiye alıyorsun diyorlar Dalga geçilmesini ciddiye alırsan sürekli dalga geçerler. Seninle en son dalga geçenleri gözlemle ve senle dalga geçtiklerinde karşılığında onlarla dalga geç. Asla ciddileşme ve eğleniyormuş gibi davran. Hatta eğlenmene bak.

 36. 400 binlik küçük bir şehirde tıp okuyorum ve bilgisayar başında olmayan bir hobi bulamıyorum mahmut abi.
  Spora gidiyorum zaten o ayrı. Onun dışında bilgisayardan ingilizce ve yazılım çalışıyorum. Video montajla ilgileniyorum. Film-Kitap var. Bir de kendime özgü resimler çiziyorum, evde kaldığım için yeni yemekler yapmayı deniyorum. Lakin dışarıda yapılacak bir hobi bulamıyorum daha doğrusu burada bazı uğraş alanların tek bir kursu var onlar da çok para. Daha 4 sene bu şehirdeyim ve kendimi patates gibi yetiştirmek istemiyorum benim gibilere önerin nedir?

  1. Hiç rekabetçi bir şey göremiyorum. Takım oyunu olan bir şey yap (futbol gibi). Oldukça içine kapanık bir hayatın var sanki.

   1. Evet çok güzel söyledin gerçekten. Tam olarak zorlandığım bir alan yok gerçekten. Haftada 2 halı saha yapıyorum ve gerçekten bundan zevk alıyorum çekişmeli maçlarda.

    Rekabete açık her türlü uğraş önerisi bekliyorum tüm görenlerden (ben de araştırıcam)

 37. Mahmut abi yardımın lazım.
  Tabaklarımdan birini ne kadar kısıtlayacağımı -veya kısıtlamamam mi gerek- bilmiyorum.
  hala mavi haplı olduğum için mi kısıtlama gereği duyuyorum veya özgüven düşüklüğünden mi bilmiyorum.
  Gece 10 da dışarı çıkıyor mesela ceza, rütbe düşürümü vs yapmam gerekiyor mu?

  1. Tabak dedigin kiza sen baglilik sozu vermiyorsun kizdan nasil bekleyeceksin? Tabak dediginiz cogu kizin tabaklarindan birisiniz bunun farkinda olmayan saflarin vay haline.

   Tabak kendini senin icin kolayca ve en iyisi kendi kendine kisitliyorsa ne guzel. Hatta genelde tabak cevirmekten iliskiye bu kizla gecilir yoksa zaten kendini kisitlatan cogu kiz sen kendini kisitlamiyorsan seni birakir. Sanirim aranizda ben kiza soz vermeyecegim ama kiz bana illa soz verecek sananlar var …

   Bazi adamlar var mesela haremim var diyorlar safliklarina guluyorum. Harem dedigin kadinlarin tek erkegi sensindir senin haremin yok senin gibi tabak ceviren bir grup kadinla takiliyorsun.

   1. Kiz arkadas secerken de basindan kendini senin icin kisitlayan kizi sececeksin. Kendini kisitlamayan kizi alip sonra kisitlamaya kalkmayacaksin. Bazi kadinlar ozgur kizdir ve senden bagimsiz kiz arkadasi materyali degildirler. Bazi kadinlar ise aslinda kiz arkadasi materyalidir ama seni kendini kisitlamaya deger gormez. Ikisi arasindaki farki anlamana gerek yok zira pratikte ikisinden de (sana) kiz arkadas olmaz.

  2. @ssss
   Sevgilin olmayan kadını kısıtlayamazsın buna hakkın yok. Adı üstünde tabak, sana saygısızlık yaptığını düşünüyorsan seni dinlemeyip akşam 10’da çıkıyorsa burda ne yapacağın sana kalmış. Sevgilin değil bunu unutma, sen bana şuan ne kadar karışma hakkın varsa, o kıza da o kadar hakkın var. Gece 10’da dışarı çıkıp istemediğin şeyler yaptığını düşünüyorsan veya biliyorsan bunu. O zaman o kız hiç bir zaman senin sevgilin olacak seviyeye çıkartmamalısın. En fazla takıl geç seviyesinde bir kaç günlük bir iletişimin olmalı o kızla. Zaten kız seni sikliyor olsa gece 10’da dışarı çıktığında seni kaybedeceğinden korkacağı için bunu yapsa bile senden gizli yapmaya çalışır. Veya seni kaybedeceği için hiç bir böyle bir şey yapmaz bile, seni kaybetmekten korkar. Tabaklarına bu kadar kafa yorarsan, tabakların oneitisin olur dikkat et!

 38. Mahmut Ağabey bir sorum var ;
  18 yaşındayım , üniversite sınavına hazırlanıyorum. Geçen hafta kurs ortamından bir kızla tanıştım , “konuş dökün öp baştan çıkar” olayını eksiksiz uyguladım , defalarca yiyiştik, sürtündük vs. Çıkmaya başladık, iyi gidiyordu , “dread” olayını da uyguladım , dediğim gibi iyi gidiyordu ancak bugün konuştuk beni sevdiğini ama çok ileri gittiğimizi söyledi, benimle yaptığı şeyleri ancak evleneceği adamla yapabilirmiş, pişman oluyormuş, ben bunları çok yaptığım için bana normal gelebilirmiş ancak onun için değilmiş, daha önceki ilişkilerinde benimle yaptıklarını yapmamış . Ben de dedim ortaokul çocuğumuyuz , ben ilişkilerimde samimi olmayı seviyorum vesaire dedim. Açıkçası hayal kırıklığına uğradım biraz soğudum yani. Cinsel isteğin negotiable olmadığını bildiğim için nextlemeyi düşünüyorum. Tecrübeye sığınarak soruyorum Mahmut abi , sence nextleyeyim mi yoksa ilişkiye yatırım felan mı yapayım.

    1. Bana göre çakma penceresi açılmış. Golü atamamışsın. Kızda bu bana çakmayacak diyip seni yollamış. Kız doğru olanı yaptığından alkışı hakediyor. Galiba??

     1. Hayır kız kendi dürtülerini kontrol edebildi diye ve ortaya attığı sebep ile alkışı hakediyor. Tabii discord gruplarını bok eden elemanlar bunu “yeterince alfa olsan dürtü mürtü dinlemez verirdi” diye açıklarlar herhalde. Çocuğun elbet hataları vardır.

    2. Konuş dokun öp baştan çıkar filminin yapımcısı olarak şunu demeliyim

     Eserimi kötüye kullandın aq normalde ters tepmemesi lazımdı.Yoklukta izlenimi falan mı verdin naptın acaba

     1. Siz bu hapı sindiremiyorsunuz hiç. Geçen kırmızı hapla uzun süredir aşina olan biri bana maskülen ve iyi oyuncu, zengin ve yakışıklı adamın bir kıza yürüdüğünde yatak şansı nedir diye sordu. 20% ama muhtemelen 12% (Donovan Sharpe’ın rakamı) deyince de şaşırdı kaldı. 70% 80% sanıyormuş. Harbiden siz herşeyi doğru yapıp her şey lehinize ise tüm bacaklar önünüzde açılacak mı sanıyorsunuz? Nasıl bir hayal alemi bu?

     1. Yoo neden next? Donovan Sharpe’in dediği gibi ota boka next kırmızı hap acemisi adamların sık yaptığı bir hatadır.

     2. Acemi olduğumu kabul ediyorum. Kendi yaşımdaki kızlara göre cevap verdiğim için hatalı olmuş biraz.

    3. Öncelikle bacak sikmeye çalışan fino stili dışardan sürtünme aptallığını bir daha yapma. Aç abazan olduğunu bundan daha iyi bağırma yolu yoktur. Kız yavaşlayınca ses etmeyip biraz yavaşlayıp geri adım atacak sonra devam edecektin. Açıklama yaparak bir gol daha yemişsin.

     Senin ne yapacağını ben bilemem. Istediğin ilişki mi seks mi ikisi olmazsa olmaz mı vs … Yavaşla, abazan sürtünmeleri bırak ve eğer istediğin yere gitmiyorsa nextlersin. Istediğin şey herneyse. 20 yaşında değilsiniz ortaokul muhabbeti saçmalık sonuçta o yaşlarda her kız seks yapmaz.

     Ama şunu biliyorum üniversite sınavı öncesi bu işleri bırakıp sınava konsantre olmalısın.

     1. Tavsiye için teşekkür ederim, sonuna kadar haklısın, daha dikkatli olacağım ama abazanlığım noktasında çok da yadırganmamalıyım diye düşünüyorum. 18 yaşındayım ve bir hormon kokteylinin içinde yüzüyorum sonuç itibariyle . Uyandığım zamanki sabah ereksiyonum , kahvaltımı yapıp duşa girene kadar inmiyor aq. Azgınlığımı dizginlemek sizin gibi hem yaşı ileri hem de tecrübeli adamlara göre görece zor . Bu yüzden meditasyona falan başlayacağım galiba.

   1. Bu soruyu sormanı sağladığı için kızı alkışlıyoruz, sen zaten duygusal yatırımını yapmışsın diyor.

    Ama asıl soru şu sürekli böyle sorulara bu tarz cevaplar mı vereceğiz? Yani sonuç olarak genciz Mahmut Abi ve belli bir aşama geçilmiyor tıkanıyor, tecrübelerinizden yararlanmak istiyoruz.

 39. Merhaba hocam
  Ben 1.5 aydır takip ediyorum yazı ve çevirilerinizi rahip modundan yeni çıktım insanlarla ilişkilerim iyidir utanmam olmadığı için 6 tane tabağım var fakat bunların hepsi başka yerlerde gittiğim yerde s kapanış yapıyorum bi tanesi bana aşık olduğunu söyledi nasıl next yapayım sizce sürekli yazıp beni darlamaya başladı şehir dışında sürekli çıplak foto atıp beni tahrik etmesi de cabası zaten nofap tayım. Ama ben ona bişey hissetmiyorum. Bunun kırmadan bir yöntemi var mı her yerden engellemek mi?

 40. Peki mahmut abi bir kız ile neden sevgili oluyordun diğer tabakları atıyorsan ekstra bir değer verdiğini gösterir açıklarmısın?

  1. Evet sevgilim ya da karım olan ekstra değerlidir. Bağlılık sözü vardır. Ilişki varsa tabak yok. Bunlar birbirine alternatif modlar.

   Kırmızı hapı sadece mgtow sanan evliliği veya uzun süreli ilişkiyi kırmızı haplı görmeyen (aptallık) bakış açısından soruyorsun sanırım.

 41. Oldukça basarılı bir yazı.Galeri gene notlar ile doldu valla.
  Mahmut Abi sana bir sey danismak istiyorum.Hatunlara karsı tahamül seviyem cok düstü.Buraya ters dusen bir hareketlerini gordugum zaman direk nextliyorum.En az 3 tabak yapiyorum burda yazdigin gibi ama bolluk mentalitesinden mi kaynaklaniyor bu sorun bilemiyorum.Dun aksam basima bir olay geldi ve aklima direk bu dusunce geldi sana yazip bilgi almak istedim.Olayı özetlemem gerekir ise ; Dun instagramdan bir kiza acilis yaptim.3 5 dakika icerisinde samimi bir cevap verdi ve konusmamiz basladi.Kısa bir tanısma faslımız olduktan sonra lafı bulusmaya getirip , “Cuma işin yoksa aksam 8 gibi bir yerlerde bir seyler icelim” dedim.
  Mesajlara 3 5 dakika araliginda cevap verirken bulusma teklifi mesajima tam 22 23 saat sonra cevap verdi.Bu sure zarfinda instagramda aktif olup hikaye falan attı kisaca siklemedi .Daha oncede yazdigin gibi “3 saatten fazla eline telefon almadiklari olmaz” lafını hatirladim ve gördügü halde cevap yazmadigi icin direk takipten cikardim.
  Aradan 1 saat gecti baska bir is ile ugrasirken “Olabilir aslında :)” gibi bir cevap geldi.(iş işten gecmisti oysa çoktan silinmişti)
  Tam 22 23 saat sonra.Cevap yazmadim tabiki.Sonra kendiside takipten cıkarmıs beni , benim cıkarttigimi daha sonra anladı sanırım.Velhasıl benim sorum : Bir mesaja bu kadar gec cevap vermek next sebebi midir ?(3 saat kurali geciyor ve hikaye atiyor birde instagramda kısaca gordugu halde yazmıyor)
  Boş beleş yere mi nextliyorum acaba(?)diye dusunmeden edemedim.Ama burada ogrendigim seyler ile celişen hareketler yapiyorlar ve hic dusunmeden nextliyorum bende.Bazen dogru bildigim seyleri acaba yanlıs mı yapıyorum diye dusunuyorum.Nextledikten sonra diger tabaklara geciyorum.Yanlıs mı yapıyorum dogru mu yapıyorum yoksa hatunlar mi ayarsız anlayamadım.Bir falsom var ise aydinlatirsan memnun kalırım.Saygılar.

 42. Hocam “” arasına koyduğum yazıları yorum olarak gönderince neden çıkmıyor? Yukarıda yaptığım yorumlarda arasına Rollo’dan yaptığım altıntılar kaybolmuş. Çorba oldu şimdi.

 43. Yukarıda Vandal ve BenLark arkadaşların Rollo ve JP hakkındaki eleştirilerine uzun cevabımı bir kaç kısım halinde paylaşacağım.
  Kısım 1:
  Vandal ve BenLark yazarlarının yaptıkları Rollo eleştirilerine her yazısına tekrar tekrar geri dönmüş 4 senelik bir Rollo takipçisi olarak yanıt vereceğim. Sırayla gidelim:

  Vandal: “Sorunları çok iyi ortaya koyuyor ama çözüm neredeyse sıfır.”
  Rollo’nun şöyle bir ifadesi var; “You want to know why I don’t do prescriptions on The Rational Male? Because we disempower ourselves when we follow someone else’s path and not our own… It should, because in almost all contexts imploring a guy to “Man Up” is following someone else’s path, not your own. This is what I mean when I say that I’m not in the business of creating better men, I’m in the business of men making themselves better men – Rational Male’de neden reçete yazmadığımı bilmek istiyor musunuz? Çünkü biz kendimizinki yerine başkasının yolunu takip ederken kendimizi güçsüzleştiriyoruz… Neredeyse her koşulda, bir elemana “adam ol” demek ona başkasının yolunu takip et demektir. Benim meselem erkekleri daha iyi adamlara çevirmek değil, erkeklerin kendilerini daha iyi adamlara dönüştürmesi derken kast ettiğim de budur.” kaynak:
  https://therationalmale.com/2018/02/12/no-prescriptions/

  Rollo’ya göre her erkeğin içinde bulunduğu koşullar farklıdır. Her erkek kendi durumuna göre kendi yolunu kendi çizmelidir. Rollo sadece erkeklerin yollarını çizerken kullanabilecekleri bilgileri sunar.

  1. Kısım 2:
   Vandal: Ayrıca j.p. şuan rollonun hayallerini yaşamakla meşgul olduğu için çok net bir kıskançlık mevcut. Adam resmen kafayı takmış.

   Rollo kitaplarını amazonun izin verdiği en düşük ücretten satıyor ki zaten kitapların içeriği bedava olarak blogunda var. 2 sene öncesine kadar gerçek yüzünü bile göstermedi. Abimizin JP gibi ünlü olma gibi bir derdi yok. JP yi kendisine değil manosphere e tehdit olarak görüyor. Manosphere in mevcut durumu üzerine yazdığı son yazısında, Manosphere’in karşısındaki risklerden birini de sadece kazanç elde etmek için TRP yi saptırarak, sulandırarak pazarlayanlar olarak görüyor.

   Rollo şöyle demiş; “If we do not define the manosphere it will certainly be defined for us by others who only see it as a niche market to exploit – Eğer manosphere’i biz tanımlamazsak emin olun onu sömürülecek pazar olarak görenlerce tanımlanacaktır”. Kaynak: https://therationalmale.com/2018/12/06/state-of-the-manosphere-2018/

   Şu çok önemli; bahsettiğim ve link verdiğim yazıda Rollo JP yi manosphere’i ve TRP’yi sömürenlerden biri olarak tanımlamıyor. JP’nin adı bile geçmiyor ama önceki tüm çalışmalarında JP hakkında yaptığı yorumlardan bu kişisel çıkarımı yapıyorum. Rollo JP’yi kıskanmıyor ve kafaya takmıyor. Hatta kendisine duyduğu büyük saygıyı JP ile yaşadığı görüş ayrılıklarıyla birlikte açıkladığı No Prescriptions yazısında anlatmış zaten. Demiş ki; “For the record here I want to say that I have a great respect for Dr. Peterson. I think he’s what the sphere has needed for a while and I think he fits the role of ‘champion’ that a generation of young men have wanted to place on someone – Haberiniz olsun diye diyorum, Dr. JP ye büyük saygı duyduğumu söylemek isterim. Kendisinin manosphere’in ihtiyaç duyduğu kişi olduğunu ve genç erkek jenerasyonunun ihtiyacı olan şampiyon olduğunu düşünüyorum (sorry for bad translation)

   -Bunlarla birlikte aynı yazıda Rollo’nun ifade ettiği görüş ayrılıkları kabaca şöyle:
   JP: Hayat acı ve fedakarlıktır
   Rollo: Hayat ebedi memnuniyetsizliktir
   JP: Sorumluluk alıp fedakarlık alıp adam olursanız alfa olursunuz kadınlar gelir
   Rollo: Bu yaklaşım tarzı hipergaminin sadece beta öder kısmını açıklamakta, arzuyu pazarlanabilir
   bir şeymiş gibi göstermektedir
   JP: Adam ol olm! Götü başı topla! Git odanı topla! Fedakarlık yap!
   Rollo: Bu söylemler erkeğin toplum ve kadınlar nezdinde harcanabilirliği üzerine kurulmuştur.
   Feminen buyruğa hizmet eden her şeyin erkeğin sorumluluğu olduğu görüşünü yücelten kadın
   merkezli toplum, JP nin söylevleri feminen buyruğa hizmet ettiği sürece JP yi ünlü yapacak,
   medyada parlatacak, kitaplarını her platformda JP özgürce satma izni verecektir.

   1. Kısım 3:
    Vandal: Rollo nun çalışmaları j.p. ninki kadar değer görmedi ve görmeyecek. Çünkü çok fazla çelişki var. En basiti alfa fuck beta buck mesela. Çocuklar bu denklemin içinden çıkamıyor. Peki neden böyle.
    Alfa ney beta ney tam olarak ortaya koyamıyor. Çünkü insanı salt biyolojik bir canlı gibi ele alıyor halbuki insan biyolojisiyle kültürü arasına sıkışmış bir varlık.

    Yukarıda da dediğim gibi kırmızı hapı yarım doz vererek kadının hesabı kilitleyeceği betayı “çalış, ezil, acı çek, para kazan, adam ol” diye utandırıcı dille yönlendiren JP kadın merkezli toplum tarafından sonuna kadar değer görecektir. Kusra bakmayın ama ben JP ye baktığımda robota dönüşmüş hissiz bir adam görüyorum. Vandal’ın eleştirisinin “rollo alfa ne beta ne açıklamıyor kısmına gelirsek”, Rollo kesinlikle ve kesinlikle insan sürü hayvanı değildir diyerek insanı salt biyolojik canlılardan ayrı ele alıyor.

    Rollo şöyle der; “Alpha is mindset, not a demographic. – Alfa bir demografi değil kafa yapısıdır” kaynak: https://therationalmale.com/2011/10/20/alpha/

    Hatta özellikle “abey kıza şu dedim sonra bunu yaptım sence alfalık mı” diye soru soranlara şu sabit düşünme şeklini bir kenara at diyor. Rollo’nun alfa ve beta hakkında yazdığı onlarca yazıyı tek yorumda toparlayamam ama alfa ve betanın “tartışma kolaylaştırıcı” kavramlar olduğunu bilmeniz yeterli. İyi ve kötü gibi. Sadece konuşurken ve yazarken kimi sıfatları tek konsept altında toplamayı kolaylaştırıyor. Muhafazakarlık gibi. Hepimiz muhafazakar diyince ağır Müslüman doblolu emmi abiyi düşünürüz ama koyu solcuya da muhafazakar diyebiliriz.

    1. Kısım 4:
     Vandal: Mesela goriller de de alfalık vardır ve en güçlü en yakışıklı ve en baskın goril alfadır. Tam rollonun kafasındaki alfa budur.

     Değildir. Rollo yazılarında mavi hap idealleri yüzünden maymuna dönmüş nice babayiğit örnekleri vermiştir. Vereceğim şu örneği bir tek ben görmüş olamam. Ünide bir arkadaşım vardı. Eleman 30 yaşında iri yarı, zeus gibi bir elemandı. Kızlar numaralarını kendi gelip verirdi. Siki kuru kalmazdı. Nitekim bu eleman aynı zamanda hep terk edilen, sıkça aşık olan, sorumsuz, duygusal, o yaşında hala aileden para alan biriydi. Şimdi bu eleman alfa/beta skalasının neresinde?

     Vandal: Son olarak üşenmeyip bu yorumu okuyanlara şu notu bırakıyorum siz karar verin
     Rollo : “oyun sayesinde alfa olabilirsin”
     J.p. : ” alfa olursan oyunun da olur”
     Rollo nun alfa tanımı : ” baskın olacak ama doğuştan şanslıda olması lazım, yakışıklı olması lazım,
     özgüvenli olması lazım ama çoğunuz böyle değilsiniz paranız da yoktur şimdi sizin o zaman
     oyun geliştirin alfa sansınlar sizi, ama o zamanda tam olmaz.”

     Lütfen Rollo’nun bir metninden kaynak belirtir misiniz? Rollo kırmızı hap olmadan salt PUA’cılığın sonu kötüdür der hep.

     BenLark: Rollo işin PUA ile Trp hamurunu yoğuran adamlardan
     -Bkz üstteki yorum

     1. Kısım 5:
      Vandal: Rollo tarafı öyle bir tablo çiziyor ki saf arzu sadece iyi genler mevcutsa oluşur. Bu iyi genler de belirlidir. iki kere iki dört hesabı bu genlere sahip olan ya da sahipmiş algısı veren saf arzuyu yaratabilir. Diğer ilişkiler sanki bir escortla imiş gibi alışveriş olayıdır orada saf arzu yoktur diyor.

      Rollo der ki; “Hypergamy is a Straightjacket – Hipergami “deli gömleği” değidir (dümdüz, keskin bir şey değildir demek istiyor) kaynak:https://therationalmale.com/2018/01/15/hypergamy-the-misconceptions/

      Benim meselem Rollo eleştirilerine cevap vermek olduğu için şimdilik kızların okulun en yakışıklısı dediği ama erkek ortamında maymun olan lise arkadaşımı, İtalyan erkeği gibi olup gelip seks yapamadığından yakınan yakın dostumu bir kenara bırakıyorum. Rollo her kadının hipergami ayarlama kapasitesinin kendi SMV sine göre belirlendiğini söyler. HB6 irileşmiş gözlerle “seninim” dercesine size bakacak ve toşbikleriniz kuruyana kadar sizi düzecekken, HB8 mesajınıza 2 gün sonra cevap verecektir. Hatta ve hatta doğru yerde doğru zamanda doğru oyunu oynarsınız, HB8 bile yarınlar yokmuşcasına sizinle düzüşür. 2. si eğer düşük SMV liyseniz daha az bir ihtimal olmakla birlikte imkansız da değildir.

      Siz Peterson’ı kabaca “odanı toplarsan kadın gelir” kafasını pazarladığı için tutuyorsunuz. Rollo ise buz gibi gerçeğin etkisiyle adamı boş boş ekrana baktıran yazılarıyla sizi umutsuzluğa sevk ettiği için JP kadar rağbet görmüyor.

     2. Cok emek vermissin ve cok guzel olmus eline saglik. Peterson, Rollo veya camiadan herhangi birini takip edecek kadar altyapim yok ama ozellikle ilk yazindaki su kisimdan sonra Rollo’yu takip etmeye karar verdim. “Rollo’ya göre her erkeğin içinde bulunduğu koşullar farklıdır. Her erkek kendi durumuna göre kendi yolunu kendi çizmelidir.”

     3. Katılıyorum. JP erkeği birey olarak değil toplumun ve sistemin bir dişlisi olarak ele alıyor. Sadece duvardaki bir tuğladan ibaret. Burada Tarkovski’nin bir sözünü hatırlıyorum: “Birey olmadıktan sonra toplum bir insan fabrikasıdır ve burada bol bol biz üretilip, hepimiz içinde birer birer öldürülürüz”.
      Tabii ki buradan JP’nin söylediklerini tümden reddedin anlamı çıkarmıyoruz. Odanı, kendini toplamak kötü birşey değil. Asıl sorun kadınlar geldikten sonra başlıyor eğer trp farkındalığın yoksa. Bir mavi haplı olarak statüne, tipine ek olarak iyi bir oyunun da olabilir. Ama farkındalığın yoksa, zihninin bir köşesinde o özel kadın imajın canlıysa çakılman kaçınılmazdır.

 44. Bu yazıyı okudum da çoğumuzun sorununu anladım. Özeltleyecek olursak komşu kızı Ayşe bize hasta her türlü feminenliği yerine getirmeye razı ama biz illa da Adriana illa da Angelina diye diye kafafı bozmuşuz. Elde edeceğin seks bir de çocuk o kadar oysa ki ben çocuk yapmamayı düşünüyorum. Çok ciddi kilo ve güzellik sorunu olmadıktan sonra her kadın çekici sonuçta. Kadınlar:
  -Maskülen bir erkeksen feminen
  -Hayattaki en büyük dertleri makyaj malzemelerinin bitmesi olan (Marie Curie, Lisa Su gibi kadınları tenzih ederim)
  -Çocuklarını deli gibi seven

  Varlıklar. Bu Adriana için de böyle komşu kızı için de böyle. Ama neden Adriana seçiyoruz onu ben de çözemedim galiba içgüdüsel bir olay.

 45. Hocam konuyla alakalı başlık olduğunu düşünerek Buraya yazıyorum. Canım çok sıkkın… vereceğiniz tavsiye Benim için önemli:

  OLAY ŞU:
  Hastaneye gitmiştim.. Ordaki hastalarına biri hoşuma gitti. Erkek sağlıkçıdan o hastanın ismini öğrendim ama sosyal medyadan ulaşmadım… (bu işin önemsiz kısmı…

  Sonra ordaki hemşirelerden biriyle eskiden tanışıyormuşuz.. bir şekilde numarasını aldım.
  Hastaneden çıkınca mesaj attım. Mesajlaşmayı uzatmayacak cvplar verdi…

  Sonra durup düşündüm. Evet başka bir başlıktaki gibi sekse ihtiyacım var…

  Ama bendeki bu AÇLIK artık zoruma gidiyor. Her önüne gelene yazmak ve ondan da önemlisi olumsuz cvplar almak artık kendime olan saygımı azaltıyor ve bu canımı çok sıkıyor.

  Yarım saatte 2 aksiyon…
  İnstagramda beni parmağında oynatan amq kızları…

  Muhtemelen bendeki AÇLIK çok fark ediliyor..

  Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.

  1 ay boyunca RAHİP MODUna girip kimseyle özellikle iletşim kurmamaya çalışacağım..

  Ama çözüm ne bilmiyorum…

  Artık kendimi düzeltmek istiyorum… her düzeltme çabasından sonra dönüp kızlara yazıyorum.

  Sanki kızlar bana şunu diyor: sen daha toysun parmağımızda oynatır rezil eder bırakırız snei diyorlar.

  O kadar iyi oynuyorlar ki oyunu. Shit test vs. AÇLIĞI ANLAMAK vs…

  Kendimi ne kadar geliştirirsem geliştireyim MENTAL AÇIDAN bir devrime ihtiyacım var… Ne yapmamı önerirsiniz?

  Mahmut Hocam yorumlarınız çok sevinirim tşkrler.

  1. Kafanda kızların yeri hala tepede. Onlar yukarıda sen aşağıdasın. KAfandan at bunu. Böyle 1000 kere yürüsen 1000 kere reddedilirsin.

   Birçok kaynaktan yürü. Instagram, online dating, Tinder, sokak, bar, vs …

   1. Evet zaten mesele bu.. onları yukarıda görüyorum. Bunu aşmak için. Artık ben onlardan aşağıda değilim diye düşünmek yeterli olur mu ki…
    Yürüyorum vala ona rağmen bu saçma şeyi- düşünceyi atlatamadım

  2. seni bir kere kanlı canlı görmek isterim. neyi nasıl yapıyorsun. kızlarla nasıl konuşuyorsun cidden merak ediyorum. istanbuldaysan görüşelim.

 46. Mahmut abi sürekli kız tarafından laf sokulmasını, sataşılmasını nasıl algılamalıyız? Laf sokmaların alt metninde benimle ilgilen mesajı algılıyorum. Ben burdan yürüme davetiyesi mi algılamalıyım yoksa ağır shit test bombardımanında olup ipin ucunda mıyım?

 47. Hocam bir şey sorcam
  Çevremizdeki kızlara beta ya da küçük görünmeden nasıl davranmalıyız sadece ilişki yaşamak istediğimiz kız değil yani genel olarak.Örneğin iltifat etmiyorum bunun dışında nasıl olmalıyız ben bazı etkileyici kızları tersleyerek veya küçük düşürmeye çalıştım bu doğru mu ? Teşekkürler

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *