Beta Tuzağı (Beta bait)

Daha önce shit test nedir yazımızda ve devamında birçok yazı ve yorumumuzda shit testten bahsetmiştik. Bu yazımızda ise beta bait (beta tuzağı) adı verilen başka bir tür testten bahsedeceğiz. Beta tuzağı, adından da anlaşılacağı gibi bir betanın düşeceği ve genellikle shit test gibi direk erkeğe yöneltilmek yerine alakasız bir açıklama, ifade olarak direk erkeğin suratına değil ortaya atılan testlerdir.

En yaygın beta tuzakları şunlardır.

İltifat avı – Bunun çok çeşitli versiyonları vardır. Sosyal medya ile bu beta tuzağının en yaygın hali hayatımıza girdi, kadının seksi ya da güzel göründüğü bir fotosunu paylaşması. Bu fotonun altında hemen “çok güzelsin”, “çok can yakıcı”, “bu ne güzellik”, “Allah seni özen bezene yaratmış” gibi beta erkek yorumları dolar. Kadın burada özellikle yorum yazın dememiştir genelde. Tabii bu tür yorumları sadece erkekler yapmaz ama erkekler açısından bu bir beta tuzağıdır. Bu tür iltifatlar yağdıran erkekler kadının bilinç altında beta olarak etiketlenir. Arada tek tük de olsa fotodaki komik bireyle ilgili ince zekalı ve alaycı şeyler yazan erkekler ise bu tuzağı lehlerine kullanabilirler.

“Ben şişmanladım ama” = beta tuzağı. Beta erkek burada anında kızın gay erkek arkadaşı moduna girerek “hayır canım, çok fitsin” tadında birşeyler saçmalar. “Onayla – abart” (agree – amplify) gibi bir shit test savar daha faydalıdır. “Evet ya, spora başla şimdi yoksa daha da şişersin Allah Korusun” gibi

2 – Çok erkenden seks konusuna girmek. Kadınlar bunu bilinçsizce yaparlar ve bir erkeğin buna hemen atlayacak kadar aç olup olmamasını test ederler. Kadını seks eşiğinden aşırmak yazımızda belirtmiştik, seksi olabildiğince erkenden masaya koymak lazım ama arada kimya gelişmeden bu işe girişmek oldukça tehlikeli. Eğer bunu kız yapıyor ise de hemen atlamayın. Şakacı bir şekilde “ama dur ben daha manastırdan yeni çıktım, yavaşla biraz” gibi bir şekilde savuşturulması elzemdir.

3 – Kötü erkek arkadaş senaryosu. Bu, adından da anlaşılacağı gibi kız arkadaşınızın yapacağı birşey. Kızın sizin kötü / yetersiz / ilgisiz bir erkek arkadaş olduğunuza dair dırdırı şeklinde başlar ve devam eder. Burada aslında kız sizin kötü değil beta olduğunuzu düşünmektedir. Bu drama şovu kadının sizden sıkılması ve ayrılmak istemesi ile içine dolan suçluluk duygusuna karşı bir kalkandır aynı zamanda. Ortalama beta hatunu memnun etmek için ekstra çaba harcamaya başlayarak tuzağa düşer ki bu da kızın erkeği daha da küçümsemesine neden olur. Buna en iyi ilaç şikayeti es geçmek ve kızda kaybetme korkusu yaratacak moda geçmektir. Bu yoksa, terk edilmek yakındır.

4 – Onayla beni betacığım. Bu beta tuzağında kız, feminen çerçeveden mantıklı görünen birşey söyleyerek erkekten onay bekler. Erkek onayladı mı, feminen çerçeveye girmiş olur. Örneğin, kızın “seni tanımam lazım, birbirimizi tanımadan seks yapmam mümkün değil” gibi bir laf etmesi. Ortalama beta (erkeklerin çoğu) burada hemen feminen çerçeveye girerek “seni anlıyorum, sana saygı duyuyorum” moduna geçerek tuzağa
düşer. Burada klasik shit test aşma yöntemleri kullanmanız faydalıdır. Yani örneğin “hadi ya, kaç kere buluşursak birbirimizi seks yapacak kadar tanırız sence” diye gülümseyerek sormak daha iyidir (kız rakam verirse “iyi ben onun yarısına kendimi tanıtırım” dersiniz.

5 – Destekle beni betacığım. Burda kızın mesajlaşma ile destek beklemesi söz konusudur. Yeni yazışmaya başladığınız kız birden hastayım dedi. Burada kız cidden hasta diyelim. Beta çoğunluk burada hemen “ay kıyamam, acil şifalar, iyi bak kendine” ve hatta “birşeye ihtiyacın var mı” moduna girerek bunu bir kıç yalamaya ve beta tuzağına çevirirler. Sade bir geçmiş olsun daha mantıklıdır.

 

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

16 thoughts on “Beta Tuzağı (Beta bait)”

 1. Bu sosyal medya ve tinder üzerinden tanisma işi gittikçe daha garip bir hal almaya başladı. Geçenlerde bir arkadaşımın bahsettiğine göre, komşusu olan bir kızla parkta koşarken mola verdiği bir sırada karsilasiyor ve konuşmak için yanına gidiyor. Kız elemanı sallamıyor bile. Daha sonra aynı hatun instagramda elemanin aynı gün kosu sırasında paylaştığı fotoğrafını başka bir komsusunun beğendiğini görüyor. Oradan elemana iş atmaya başlıyor. Elemanda kıza gündüz neden normal bir şekilde tanışmayı kabul etmediğini sorunca, ben burada daha mutluyum diyor. (Herhalde daha rahatım demek istiyor.) Ben haliyle herseyde bir shit test arar oldum😂 ama gel gor ki bu durum garip geliyor. Bir sure sonra kimse gerce hayatta birbiriyle flört etmeyecek gibime geliyor.

  1. Bu konuyla ilgili fazla bir bilgim yok ama bildigim kadarıyla karamsarlık ve ironiye kapılıp yersiz korkular yaşayan kişilere siyah hapli diyorlar.

   1. Evet doğru. Siyah hap, kadın – erkek ilişkilerinin bugünkü durumuna tepki gösteren ama kırmızı hap gibi bunu kendini geliştirip, kadın – erkek ilişkilerinde maskülin rolünü yeniden talep etmek yerine, nihilizmin dibine vurmak şeklinde yapan insanlar için kullanılıyor. Kırmızı hap, bu gidişat iyi değil, ne bizim için ne de toplum için o nedenle karşı çıkalım, gidişatı değiştirelim derken, siyah hap genelde “bu toplum böyle giderse batar, kimse de bir bok yapamaz, o nedenle ben kendi köşemde sefil de olsa yaşar, bir yandan da oh olsun derim” felsefesi.

    MGTOW’un kadınlardan ve toplumdan elini ayağını çeken en uç kısmı ile bunları ayırmak zor. Ama black pille son zamanlarda fantazi – bilimkurgu tadında gruplar da girmeye başladı. 4chan’de “zincirlerinden başka kaybedecek birşeyleri olmayan betaları birleşip, baskıcı alfa düzenini devrimle yıkmaya” çağıran abidik gubidik oluşumlar vardı hatırladığım kadarıyla.

    1. Ohoo ortalık karışmış. Bir Black pillcilerimiz eksikti yani.

     MGTOW iyidir hoştur da bu aşırı karamsarlığa da gerek yok. Psikolojik problemleri olan tipler belli ki.

    2. Siyah Hap olayını ilk kez görüyorum ve MGTOW’un daha sarkastik hali olduğunu sanıyorum. Hocam, şu hatunların “ben artık çok değiştim, eskiden olduğum kadın değilim, kendimi arıyodum, gençtim, salaktım vs” olayını açıklayabilir misiniz?

     1. Tristan hocam Skeptico zamanında senin sorduğun durumu “30’una kadar her haltı yemiş hatun” başlığında anlatmıştı. Gençlik güzellik döneminde nutella yiyen hatunun yaş 30’a gelip de talep görmemesi sonucu sarelle raflarına bakması durumu. Bir betaya denk gelip kıçına tekme yememek için erkeği bağlama adına bu lafları söylemesi olayı. Erkek Adam daha iyi açıklar bu durumu.

     2. betayı tuzağa düşürmek için kurulmuş bir tezgah. cpd’si düşen kadın bir saatten sonra kendisine bakacak bir beta arıyor. şayet gözüne kestirdiği beta, -bilhassa- hatunun hızlı takıldığı dönemlerini üç aşağı beş yukarı gören biriyse yahut buna ilişkin bir çıkarım yapabilecek düzeyde ise hatun adamı kafalamak için artık eskisi gibi takılmadığını ve evinin kadını çocuklarının anası olacağını ima eden mesajlar veriyor. mesela bu moda girip giyim kuşam tarzını değiştiren, barlarda sabahlarken bir anda kahve dükkanlarına dadanan tipler var, bunların sayısının çok olduğunu ben de kendi etrafımdaki örneklerden görebiliyorum. işte o ‘değiştim’ diyen hatunun gerek karşısındaki betaya gerek potansiyel ‘kocişi’ olacak iyi çocuklara vermeye çalıştığı bir evlilik sinyali bu.

      bunlar sorunun yanıtı mı bilmiyorum ama konuyla ilgili bildiklerimi paylaşmak istedim. bir de şu var: hatunu önceden tanımıyor olsak ve yeni randevuya çıksak da benzer muhabbetler dönebilir yani illa öncesini bileceksiniz diye bir kaide yok ama kadınlar bu konuları açmazlar hiç, hatta sorsanız bile çok azı itiraf eder.

      kısaca özetleyecek olursam, o cümlelerin tüm alt metni: ”ben eskiden baya hızlı bir kevaşeydim ama artık değerim düştü o ortamlara takılamıyorum stabil bir hayat istiyorum ona göre” demenin kibarcası. hele hele beta arkadaşımız iyi kötü kendini modern olarak tanımlayan, kendince ilerici, açık görüşlülük takıntısı olan biriyse bu yalanları yutması kaçınılmaz. hatta üzerine ”ne güzel işte her boku görmüş geçirmiş artık bizim ilişkimizde olgun davranır” kafasına bile girebilir mazallah. bu arada şunu da ekleyeyim kızın geçmişini anlattığı kadar biliyorsanız ve fazla veri yoksa (altını çizerek söylüyorum benim önerim) şu detaylara dikkat etmek lazım:

      1- kızın vücudundaki dövmeler : bunların sayısı çoksa ve bilhassa bacakta, kasıkta, göğüs etrafında vs dövmeleri varsa kızın ortamcı olma olasılığı bir hayli yüksek. şimdiye kadar aksi örneklerini görsem de, çoğunlukla, tanıdığım eski kaltakların tamamının biri kolda olmak üzere bacakta, göğüste, belde vs en az üç dört dövmesi vardı. bu her dövmesi olan böyledir demek değil unutmamak lazım ama böyle çok dövme sahibi olanlar riskli.

      2- hatun yarı alkol gurmesi gibiyse şüphelidir bana göre. zira alkol gurmeliği genelde parti ortamlarında gelişen bir özellik ve biraz içtiğinde ağzından alkole ilişkin bilgilerini edinmeye bakın derim ben. o bilgiler bir alarm olabilir.
      3- konuyu dolandırarak esrar, hap muhabbetine getirin. direkt söylemese bile vereceği tepkiler bunlarla arasının nasıl olduğu konusunda bir fikir verebilir.

     3. @Tristan
      >“ben artık çok değiştim, eskiden olduğum kadın değilim, kendimi arıyodum, gençtim, salaktım vs”
      Çevirisi: “Seni eskiden seviştiğim kişiler kadar “adam” bulmuyorum, benim için ilgi ATM’sisin”
      Yalnız böyleleri sana böyle şeyler söyler ama başkasıyla yaparlar dikkat et kolay gelsin 🙂

     4. Tristan selam. Bizim sitenin ana temalarından biri bu hatun 😀 Arkadaşlar güzel açıklamışlar. Biz bu konuya en son Tek gecelik ilişki kovalayan 30 yaş üstü erkek yazısında değinmiştik :

      “30 önemli bir sınır zira 30 yaş, kadınların daha yüksek CPD’nin tadını çıkardıkları 20li yaşlardan sonra kadın – erkek CPDsinin eşitlendiği yaştır. Bu aynı zamanda kadının, alfa ilgisi için artık daha genç kadınlarla rekabet edemediklerinin ve hemen bir betayı kapamazlarsa “duvara” yanlız toslayacaklarının farkına vardıkları yaş civarıdır. Bu yaştan sonra CPD dengesi erkek lehine değişecektir ve erkekler daha yüksek CPDye sahip olacaklardır. Tabii biz erkeğin sağlıksız beslenme – porno – video oyunu üçgeninde plaj topuna dönmediğini ve kendine iyi kötü bir meslek edindiğini varsayıyoruz. Kadın, 30 yaş sınırında ( 27 – 30 arası aslında ama kadının kendine koyduğu psikolojik sınır 30dur) birden kendini keşfetmekle geçirdiği 20lerinin bir hesabını yapar, bunların yanlış olduğuna karar verip hidayete erer ve birden erkekler konusunda önceliklerini değiştirir. Artık yakışıklı, kaslı ve eğlenceli ve maceracı erkek önceliği yerini güvenilir, sadık, iyi baba olabilecek erkek önceliğine bırakır. Kadının içindeki rasyonalizasyon makinesi (ecnebilerin hamster dediği) bunu olgunlaşmanın getirdiği erdemli bir değişim ve biyolojik saat olarak rasyonelleştirir ve beta akım medya da bu değişimi bu şekilde pompalar. Oysa değişim erdemli bir farkına varıştan ve tövbeden ziyade, zaruriyettendir. Burada aslolan kadının artık daha genç kadınlarla rekabet edemediklerini farketmeleridir, biyolojik saatleri değil. Biyolojik saat eğer baskın bir  güç olsa idi kadınlar CPDlerinin ve doğurganlıklarının tepe noktası olan 23-25 yaş arası çocuk yapmak için acele ederlerdi.”

 2. @Neo Chino

  Mevzu, 6-7 sene önceki mevzuydu. Red Pill’in akım olarak yaygınlaşmadığı dönemlerde, yazılı olarak bunları bulamıyorsun. Yaşadığım çoğu olayı veya başarısız girişimi burada “oha lan böyleymiş” diyerek teyit ettiğim çok olmuştur. Anlattığım durum da tam olarak bu. Erkek Adam’ın da koyduğu tespite göre MGTOW’um ben zaten, bir yıldır karşı cinsle pek ilgilenmiyorum. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

 3. Kesinlikle devamı gelmeli…

  Kadınların sadece bunlarla yetineceğini hiç sanmıyorum, ne şeytan onlar 😀

 4. sapyoseksuellik hakkında ne düşünüyorsun? Sapyoseksuel kız yoktur yeterince maskülen bir erkekle tanışmamış kız vardır denebilir mi (Zeka da bunun çok çok büyük bir parçası ama tek başına maskulenite göstergesi değil sonuçta)

  1. Soruyu buraya taşıdım zira cevabım beta tuzağı. Maskülenitede 10 üzerinden 10 olsa bile bir mankafa tabii ki iticidir ama sapyoseksüel bir moda deyim oldu, kadınlar bunu virtue signalling için söyleseler de gizli amacının beta tuzağı olduğunu düşünüyorum.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *