Hipergamiyi lehine kullanmak

Bolluk zihniyetinin dorukları  yazısında dreex şu yorumu bırakmış :

hocam selam, ben bu bolluk zıhnıyetını kendıme asılamak ıcın suan kendı sevıyemın altında gordugum 3 farklı kızla takılıyorum. 3 ude 10 uzerınden gozumde 4-5 lık kızlar. Bunlardan ıkısı ile fbyım istediğim zaman sevisebılıyorum …

Orada yazdım ama yorumlarda kalmasın diye buraya aktarıyorum zira bu önemli. Hipergami hakkında o kadar yazıp çizdik ve bunu da genelde erkeklere uyarı olarak yaptık. Dedik ki, kızlar statü olarak kendilerinden aşağıda erkeklere ilgi duyamazlar o nedenle ilişkiye girince salıp kendi statünü düşürme, hipergaminin farkında ol, riskleri bil, alfa siker beta öder denkleminin sağ tarafı olma, vs … Oysa hipergamiyi bilmenin bir yararı da, nasıl çalıştığını bilirsen, yararına kullanabilecek olman.

Skeptico Kızlarla Özgüvensizlik Problemi Nasıl Aşılır? yazısında yazmıştı :

Erkekler için reddedilmeleri azaltmak içinse sürekli söylediğimiz Hipergamiyi tatmin etme hadisesi var. Yani yazdığınız kızın hipergamisini ne oranda tatmin ediyorsanız o kadar az reddedilirsiniz. Maslak plazalarda beyaz yakalı olarak çalışan hafif kilolu 170lik erkek Levent Zorlu center’da gezinen manken kızlara yazdığı zaman reddedilecektir, ama Bağcılarda kafede kızlara yazsa daha az reddedilecektir. Hipergamiyi kendi avantajınıza çevirin – kendinizi her açıdan geliştirerek hiyerarşide yukarı tırmanmaya böylece reddedilmeyeceğiniz karşı cins havuzunu mümkün mertebe büyütmeye çalışın.

Katılıyorum.  Hipergamiyi kullanmanın bir yolu, kendini geliştirerek erkek egemenlik hiyerarşisinde daha yukarı çıkmak. Böyle yaparak, kendinize daha geniş bir avsahası yaratırsınız.

Hipergamiyi kullanmanın bir başka yolu da, kendi rahat alanından, sosyal çevrenden çıkarak, statünün daha yüksek olduğu alanlarda avlanmaktır. Bize mesaj atan arkadaşların çoğu kendi sosyal çevresinde avlanıyor. Bu çok kısıtlı bir av sahası ve eğer kızlarla başarılı değilseniz, sosyal statünüzün lehinize çalışacağı ortamlarda avlanın. Üniversite öğrencisi iseniz üniversite mezunu olmayan ve o yaşlarda çalışan kızlara yürüyün. Ya da örneğin 25 yaşında işi, arabası olan bir adamsanız ve Maslak’da Plaza hatunlarına hitap edemiyorsanız, gidin 20 yaşında, aynı yaşta akranları ev, araba ve maaşın getirdiği rahatlıklar sağlayamayacak üniversite öğrencilerine yürüyün.

The Last Samurai şöyle bir yorum yapmış :

Benim tavsiyem; ligini yükseltmeye başla. Rahibelerle de uğraşma (eğer çok sıradışı bir fantazin yoksa). Bir erkeğin zamanı değerlidir.
Rastgele “Day game” olayına gir. Tinder kullan. Daha üst seviyelerde yeni tabaklar edin.

Katılıyorum ama 2 tane uyarı koyacağım :

1) Ligi hemen başında yukarda tutmak ama elinde tabak yokken geleni HB7 değil diye reddetmemek lazım. Yani hedefi başından yukarda tutun ama HB 5 – 9 arasına yürüyün, 5 – 6 değil.

2) Burada dreex’in bahsettiği spesifik kızları bilemem ama özellikle kızlarla başarı geçmişi olmayan erkekler HB seviyelerini çok karıştırıyor. Tamam HB görece bir kavram, özellikle erkeğin kendi CPD‘sine göre göreceli değerlendirilen birşey.  Ortalama bir erkek HB7 ve üstü olmayan kızlara bakmama ve HB 6.5 görse HB 4.5 görme eğiliminde. Öyle adamlar var ki, İrina Shayk’dan aşağı olmaz diye diye yıllarca ellerine kadın eli değmez. Benden söylemesi, kriterleriniz olmasın demiyorum hatta olsun. Ama yıllarca yalnız gezip, ellerinizde nasırlar, gözünüzde yaşlar denize doğru sigara tüttürmek size ne kadar çekici gelirse gelsin, biraz büyük de olsa çıplak kalçalara yaslanıp uyumak, çok daha iyidir.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

12 thoughts on “Hipergamiyi lehine kullanmak”

 1. Çok doğru bir paylaşım hocam.

  Balıkçıl hikayesindeki önüne geleni beğenmemezlik etmeyip, HB seviyelerini mantıklı bir düzeyde (düzenli bir seks hayatınız olabilecek düzeyde) ayarlarsanız bunun size çok önemli üç getirisi olacak;

  1. Bolluk zihniyetini damarlarınızdan akacak.
  2. Düzenli seks hayatınız olduğu için testosteron da dahil bir çok hormonunuz düzene girecek. Daha maskülen hissedeceksiniz. Bu da hayatınızın diğer alanlarında başarılı olmanıza büyük katkı sağlayacak.
  3. Kadın kadını çeker. Yani tabaklarınız aynı zamanda sizin için başka tabaklara açılan kapılar olacaktır.

  Bol şans.

 2. Çok haklısın hocam, hb5 üstü gayet ideal ve ilişki yaşanacak tipler oluyor.Aslında biz erkekler içinde bi puan sistemi olsa fena olmaz.Zerre kadar hipergami tatmin etmeyen birinin elime kız eli değmedi diye söylenmesinin ne kadar mantıksız olduğunu daha net anlardık.Hele de daygame de karşıma gelen HB7’lik hatun benim hakkımda hiçbir şey bilmediği için dış görünüşüm üzerinden değerlendirecek beni.O yüzden beden dili, vücut geliştirme, koku, saç sakal, giyim vb. bunlar çok önemli şeyler.Aydınlattın, eline sağlık.

 3. Hocam öncelikle MGTOW hatta direkt hapın kendisine istinaden, ilgililer şu entryi bi okusun.

  https://eksisozluk.com/entry/68309162

  Dibine kadar acımasız ama kendinize ve hapa dair gerçekler konusunda sizi uyandıracak, kaynak gibi bir entry. ak07 yazmış, kendisiyle iletişeceğim.

  POST HAKKINDAKİ YORUMUM

  Bakın bu önemli konu. Ben dahil çoğu kişinin sıçızlaması da bundan dolayı olabilir. Kendi adıma biraz fazla “racon” hatunlara yürümeye çalışıyor da olabilirim. Hatta bir arkadaşım bu konuda beni uyarmıştı. Dinledim de. Ama sonuçları biraz kötü olmuştu, tabii hapın varlığına yeni yeni uyandığım zamanlardı.

  1. Adam entry değil kitapçık yazmış. Dakika bir gol bir şu :

   “bir örnekle somutlaştıralım; hiçbir dinin, kültürün, kuralın olmadığı ıssız bir adaya 100 er tane bekar kadın ve erkek bırakın. böyle bir şey yok ama sadece hayal edin işte. birkaç yıl sonra adaya gittiğinizde herkes birbirleriyle evlenmiş olarak mı bulursunuz? hayır! 100 erkekten 20 tanesi tüm kadınlarla sevişmekte olup, kalan tüm erkekler ise boşta kalmış bir halde bulursunuz.”

   Tam olarak doğru değil. 100 erkekten 20 tanesi kadınların tepe kısmından harem yapacaktır. Kadınların en alt 20si erkeklerin en alt 20si gibi seksiz kalacaktır. Kadınların altın bir üstü yirmisi – otuzu ise erkek tepe 20sinin haremine kabul edilmeyeceklerinden erkeklerin sonraki 20 – 30una varacaktır.

   DNAdan anlaşılan erkeklerin yarısı ortalama 2 hatunla çiftleşirken, diğer yarısı hatunsuz.Gerçi bu eleman başka araştırmalar vermiş kendi sayıları için. Bakamadım daha.

   ABugün ABD kampüslerinde erkeklerin tepe yüzde 10unun seksin yüzde 80ini yaptığı bulunmuş. Dikkat et kadınların yüzde 80i değil. Tepedeki yüzde 10 erkek HB6 altıyla ne yapsın. Belki bir kerelik birşey ama o da hepsi ile değil.

  2. Çok ama çok yaygın bir problem bu. Herkeste olmayabilir ama hatunlara imkansız kriterler eleştrisi yaparken sürekli kendimizi de analiz etmemiz gerek. Kriterlerimiz ne kadar mantıklı. Yani HB8 peşinde koşmak tamam da bunu yaparken yıllarca yanlız kalacağıma nitelikli.bir hb6.5 neden olmasın diye sorgulamalı.

 4. HB 5-9 arasına yürümekte sıkıntı yok, şahsen hatunlarda aradığım şey güzellikten biraz daha farklı özellikle bir hatun güzel olmasa dahi temiz bir cilde sahip olması, gerçekten titiz, düzenli kendisine saygısı olması benim gözümde onu tercih edilebilir yapar. Diğer türlü ağzı kokan, affedersin götü kokan, düzenli cilt temizliği yapmadan üzerine defalarca makyaj yapmaktan cildi tahriş olmuş kadınlarla takılıp birlikte olmaktan gerçekten gına geldi. Bir kadın böyle olmamalı ama inanın o ağzı leş gibi kokan kadının bile sırf güzel diye peşinde koşan 10 tane erkek var.

  1. Bir erkek sadece genetik kriterlerle giderse işi zor. Mesela en ciddi problemlerden biri güzellik ve zeka. HB9 bir hatun doğurganlık ve genetikte en tepede olabilir ama evlenecek isen IQ 90 bir HB9 ile IQ140 bir HB6 arasında seçim yapman gerekse? IQnun ciddi bir kısmı kalıtsal. HB9 çok akıllıca bir.tercih değil ama birçok erkek onu seçer.

 5. Mizacım gereği sosyal medya kullanmıyorum uzun süredir. Zaten dışarda ağır diye tabir edilen birisiyim. Şimdi kendini pazarlamak için en azından instagram şart fakat bana boş ve beta işi geliyor. Eskiden kullanırdım ama nadir foto atardım. Çevreyi sadece set açtığım kızlar üzerine kurmak da bir yerde patlar.Şimdi diyeceksin ne amaçla instagram kullandığına bağlı ama betalar gibi foto atıp beğeni beklemek bana gelmez. Orta yolu nasıl bulmalıyım?
  Ha birde üniversiteyi bıraktım ve ailemin yanına geldim o yüzden bu şehirde çevrem yok.

   1. Üni de Okurken alfa çizgisindeydim ama sonra nasıl olduysa baya betaya kaymaya betanın ne olduğunu bile bile betalaşmaya ve alkol kumar ve sigara tuzağına battım.Alfa davranışlarını uygulayamadım baya 4 5 ay boyunca üzerine çevremde de beta muamelesini görünce baya bunalıma girmiştim.Mystery e baya sempatim var o yüzden. Kayıdı sildiricem bu hafta zaten.Ekliyeyim bu süre zarfında beta alışkanlıklarımı tamamen bıraktım

 6. Mahmut abi, sence spor salonunda hoca olarak çalışan bir kızın hipergamisini tatmin etmem kolay olur mu? Şimdilik ortalama bir vücudum olmakla birlikte vücudumu geliştirmeye devam ediyorum. Ortalamanın üstünde bir tipim, iyi bir işim var. Bu şartlar altında senin yapacağın yorum nedir?

  1. Bu sorunun sencesi bencesi yok. Cevabı tek bir yerde var. Kıza yürüyüp görmek harici cevabını bulamazsın. Kırmızı hapta ya da başka bir yerde.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *