Erkek olmanın zorlu yolu – Yürüme korkusu nasıl yenilir?

Bu yazı asktrp’de yürüme korkusu (approach anxiety) yaşayan birine cevap olarak başladı.

Karakter

Kırmızı hapa yeni başlayan erkeklerin yanlış anladığı şeyleden biri, kendi CPDlerini inşaa etme tavsiyemizin sadece yüksek CPD’nin faydaları ile alakalı olduğu. Yani birçok yeni başlayan bizim burada, kızlar şişen kaslarını ve parlak yeni arabalarını görerek artan CPDlerini takdir edecek diye, Mia Khalifa’ya attırmak veya saatlerce Netflix izlemek yerine ağırlık kaldırma ve çok çalışma öğrettiğimizi sanıyor.

Hepsi bu kadar değil. Bunları öğretiyoruz zira bu karakterinizi de inşaa eder. Karakteri olmayan bir erkek oğlan çocuğudur. Yeterince acı çekerek tam pişmediği, hayatını disiplin altına almadığı ve yeteri sayıda korkusuyla yüzleşmediği için kendine daha erkek diyemeyecek bir oğlan çocuğu. Bu ‘çocuk’ hayatında ‘anlam’ olmaması gerçeğiyle yüzleşmemek için, her geçen gün vurucu etkisi azalan kısa süreli zevkler peşinde koşarak kendini uyuşturan bir boşgezendir.

Bir erkek ve bir “oğlan çocuğunun” kadına yürüdüğünde farklı tepkiler almasının nedeni budur.

Çözüm :

Ağırlık kaldırın. CPD’nizi arttırın. Kırmızı hap kavramlarını içselleştirin. Olmakta olduğunuz ve henüz olduğunuz erkeğin farkında olun.

Kolay ve zevkli yolu seçmek yerine zor yolu seçtiğiniz zaman verdiğiniz tüm kararların sonucunda sadece CPDsi yüksek bir erkek değil, karakter sahibi bir erkek de olacaksınız.

Karakter, diğer tüm özelliklerinizin üzerinde yükseldiği temeldir. Burada çokça bahsettiğimiz iyi bir çerçeve, karakterin bir parçasıdır. Bolluk zihniyetini bu karakter içinde bulursunuz.

Gerçekleştirme

Çevrenize baktığınızda, çoğunlukla sıska ya da şişman, kadınları donlarının içinde ıslatma kavramından habersiz erkekler göreceksiniz. Sizin ağırlık altında kıçınız yırtılırken ve spor salonunda canınız çıkarken, siz bağımlılıklarınızı hayatınızdan atıp akademik ya da profesyonel hayatınızda yükselmek için deli gibi çalışırken, büyük insanların yazdıklarını okuyup korkularınızla yüzleşirken, rakiplerinizin hayatlarını League of Legends oynayarak ve Netflix izleyerek geçirmeyi seçtiğinin farkına varın. Onlar Oyunu bıraktılar ama siz çok kimsenin olmadığı bir şey oldunuz. Erkek oldunuz.

Eğer bunları yapmıyorsanız, kadınlara yürürken içinizden bir şey direnç gösteriyordur. Derinlerde o kızı almaya hakkınız olmadığını biliyorsunuz. Vücudunuz biliyor, beyniniz biliyor.

Hala erkek değilseniz ona yürümeyin, kızın size diyeceği, daha oğlan çocuğu olduğunuzdur. Geçen yılkı en büyük başarısı Diomand elo (LoL) kazanmak ve Stranger Things bölümlerini bir oturuşta izlemek olan bir oğlan çocuğunda ne gibi bir özellik olabilir ki?

Son Düşünceler

Zor yolu seçin ve bir dahaki sefer kız size IOI (Indication of Interest – İlgi Göstergesi) verdiğinde o kızla başedebilecek kapasitede olduğunuzu bilin. 200 kilo deadlift kaldıran adamsınız, 55 kiloluk aptal bir küçük kızla mı başa çıkamayacaksınız?

Sonuçta o kız, sizden başka herkesi kandırmayı başaran genç şıllığın teki. Siz onun sırrını biliyorsunuz. Rollo size onun dominant erkeklere olan hayranlığını, dr_warlock etkileşimde hissetmek istediği duyguları ve GayLubeOil ise kıçına şaplak atmanın tekniklerini öğretti.

İçinde bulunduğunuz ortamla ilgili bir şey söyleyin. Eğer IOI verdi ise size pozitif tepki verecektir. Kızı biraz tanıyın ve olayı kapatın. Bu kadar.

Çeviri : The Hard Path to becoming a Man – How to get through Approach Anxiety

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

20 thoughts on “Erkek olmanın zorlu yolu – Yürüme korkusu nasıl yenilir?”

 1. Mert dostum, ağırlık kaldırmak senin testo seviyeni arttıracaktır. Sporcu olsan dahi kick-box gibi yoğun kardiyo gerektiren bir spor yapıyosun ve uzun kardiyo sürelerinde testosteron düşer. en azından deadlift, squat ve bench press yaparsan bir fayda görürsün

  1. Apotheosis merhaba.
   ” Sporcu olsan dahi kick-box gibi yoğun kardiyo gerektiren bir spor yapıyosun ve uzun kardiyo sürelerinde testesteron düşer.”

   ağırlık ile dövüş sporları bir arada çok zor oluyor. hem ekonomi hem bedenen zorluyor. başka hiçbir işin yoksa yapılabilir fakat diğer türlü zor.. gerçekten zor.

   Ben de iki senedir boks ile ilgileniyorum. (arada 4 ay fitnis yaptığım için boksa ara verdim) Dövüş sporlarının kardiyo ağırlıklı olduğu bir gerçek fakat ağır antremanlar yapılıyor ve boksu bir koşu ile kıyaslayamazsın dostum. Yaptığımız ağır antremanlar neredeyse tüm kasları strese sokuyor. kardiyo denip geçilecek bir olay değil.

   Bu bir yana asıl şunu konuşmak istiyorum. Ağırlığın vücutta yaptığı fizyolojik etkinin dışında ben biraz da psikolojiden bahseceğim. ringe çıkıyor dövüşüyoruz. o rekabet duygusu, hırs psikolojiyi çok farklı bir şekilde besliyor. bir önceki gün suratında yumruklar patlamış, yumruklar atmış adam ertesi güne farklı uyanıyor.

   Örnekle açıklamak istiyorum. Bir an gözünde canlandırmanı isteyeceğim. Sparing yapıyorsunuz; adam ilk hatanda seni köşeye alıyor karaciğere aldığın darbe nefesini kesiyor, gardında bir kaç yumruk patlıyor seni sarsıyor, son yumruk gardı da aşıyor kafanda patlıyor. bi iki kontra sonrası zor da olsa köşeden çıkıyorsun.. Adam karşında; biraz önce manyak etti seni. gerildin. hırslandın. karşında duruyor ve onu sakince izliyorsun. açık kolluyorsun. ayak oyunları yapıyorsun. İlk fırsatta sen de onu köşeye alıyorsun, yumruklaşıyorsunuz. Orada işlerin rayından çıkmaması profesyönel davranmak ne zor.. Maç bitiyor. Bazen sadece ter, bazen kan ter içindesin gerçek anlamda; sarılıyor, tebrik ediyor ringden iniyorsun.. Biraz olsun anlatabildim mi dostum? Bunun psikolojiyi çok farklı bir şekilde pişirdiğine inanıyorum.

   Ağırlık kaldırmak gibi fizyolojik olarak etkinin dışında bunun gibi durumlar da var. Vücudun duruşu bile testesteronu etkilerken bizim yaptığımız şeylerin testesteron düşürücü değil, arttırıcı etkisi olacağına inanıyorum. Bunu tartışabiliriz..

   1. not düşeyim: fitnısı hayatımda ikinci defa denedim. daha önce de 4 ay sabretmiştim. gerçekten hiç sarmadı. aksiyon yok. bana boks psikolojik anlamda kesinlikle çok çok daha iyi geldi.

    1. Ben de 1.5 yıldır dövüş sporlarıyla uğraşıyorum. Son 1 aydır da haftada 3 gün 1 saat ağırlık kaldırıyorum(full body). Kick box antremanı sonrasında testesteron düşüşü gerçekleştiği düşünmüyorum. Gidip test yaptırmışlığım yok ama özellikle kendimi sparringlerden sonra oldukça inanılmaz özgüvenli ve maskülen hissediyorum. Bence hemcisinle dövüşme/kavga etme psikolojisine girmek testesteronu arttırıyor. Bu tamamen benim gözlemim. Ayrıyeten ağırlık kaldırmak da testesteronu ayrı bir arttırıyor. Bugün bacak antremanı girdim ve en son hatırladığım antreman sırasında açtığım şarkının klibindeki kızlara odaklanmaktan neredeyse antremanı tamamlayamıyordum:)

     1. Rekabet sporlarında kazandıktan sonra testosteronun zirve yaptığı bilinen bir şey.
      Ve katılıyorum dövüşten sonra bir rahatlama bi coşku geliyor

 2. Ayrıca kendisine yatırım yapmayan mavi haplıları zaten eliyoruz. Kırmızı haplı bir alfayla nasıl baş edebiliriz bununla ilgili yazılar bekliyorum

 3. Başka bir konu hakkında soru: Otobüste doğal olmayan şekilde tanımadığınız hatunun size sürtünmesi, ayağınıza basması, ya da dönemeçlerde size doğru eğilmesi gibi şeyler hatunun beğendiğine alamet midir? Başına gelmeyen yoktur, bahsettiğim olayı yaşayanlar hissetmiştir kesin. Mahmut abi?

  1. Böyle public ortamlarda daha dikkatli olun bence .Kız ağır kaşarsa, sevgilisiyle 1 saat önce yaşadığı tartışmadan sonra onu kıskandırmak için yanaşabilir .
   Sevgilisi de gelse sıkıntı olur değmez yani.

 4. Mahmut abi kendimi bildim bileli insanların adımın başına efendi sıfatını basmaları çok zoruma gidiyor.Annem beni öyle yetiştirdi ki resmen sessiz sakin evlenilecek kız kıvamına geldim.Çıldırıyorum insanlar bana efendi deyince.Kız falan istemiyorum ben abi.Her gün farklı kızla da yatmak istemiyorum.Arkamdan manyak desinler, dengesiz desinler, ruh hastası desinler ama efendi demesinler abi.Nasıl kurtalacağım bu sıfattan.Eski hayatımdan kalan insanlar beni damgalamış efendi diye zaten bari yeniler böyle bilmesin.

  1. notlarım arasında bir makale var senin tanımına uyuyo, ben de zamanında çok çektim bundan.
   Bebek yüzlü olmamda buna katkı sağlıyodu, sinir bozucu bi durum gerçekten umarım kurtulursun

   yan kimlik: asıl kişiliğinizin yanında, onunla tamamen alakalı olmayan farklı bir kimliğinizdir. konuştuğunuz insanların kafasında \’efendi\’ bir insan imajı çizdiğinizi anladığınız andan itibaren, adrenalin yüklü DHV hikayelerinizi anlatın. otostop çekmek, yazları 1-2 hafta dağda kamp yapmak vs gibi. yeterince şımarık, piç bi karakter olduğunuzu anladıkları andan itibaren en sevdiğiniz şiir kitaplarından, ressamlardan ya da yunan mitolojisindeki karakterlerden bahsedin.
   yan kimliğinizin, kişiliğinizin önüne geçmesine ya da yaklaşmasına izin vermeyin. çünkü şizofren ya da yalancı damgası yemeniz kuvvetle muhtemeldir. \’Kimbilir daha neler vardır bunda?\’ diye kendi kendilerine sorsunlar, bırakın hayal kursunlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *