Duyarlı Erkek

Konu Erkek Adam olmak ise, en temel unsur özgüven.

Televizyonda, orada burada kadınların “duyarlı erkek” istediklerini, erkeklerin “onların duygularını anlaması gerektiğini” ve “ağlayabilen erkek” istediklerini görürsün. Şimdi söyleyeceklerimi iyi dinle: bunlar sadece PALAVRA!

Kadınlar ile ilgili bilmen gereken en önemli şey şu:

Kadınlara karşı, hayatına girdikleri ilk andan, çıktıkları ana kadar DOMİNANT olmak zorundasın. Hele de, iyi çocuksan, herkese karşı dominant olmak zorundasın.

Şimdi bu noktada şu ayrımı iyi yapmak lazım: dominant olmak ile kontrol manyağı olmak aynı şey kesinlikle değil. Hatta kontrol manyağı olmak tam anlamıyla bir güvensizlik göstergesi ve kadınların senden soğuması için yeterli bir sebep.

Dominant olmak, hiç kimsenin üzerinde psikolojik ya da duygusal olarak bir etkisi ya da gücü olmaması demek. Yani, güç senin elinde, etki senin elinde ve sen hiçbir kadına MUHTAÇ değilsin. Çünkü istediğinde bir sürü güzel kadını elde edebileceğinden adın gibi eminsin.

Dominant olmak demek, bir kadına asla ve asla istediği şeyi vermeyecek özgüvene sahip olmak demek. Bu bir test ve sen, evet sen, bir kadına asla ve asla tam olarak istediği şeyi vermemelisin.

Burada bir ironi var: kadınlara istedikleri şeyleri vermediğin sürece, güçlü ve onun isteklerine boyun eğmediğin için seni arzulayacaklar. Biliyorum kulağa saçma gibi geliyor ama otur ve eskiden yaşadıklarını bir düşün. Umursamadığın kadınların nasıl çevrende dört döndüğünü hatırla. Şimdi mantıklı geldi mi? Güzel, devam edebiliriz.

Şimdi bu noktada açık olacağım: duygusal ve psikolojik olarak bu özgüven seviyesine ulaşmadan gerçekten Erkek Adam olamayacaksın. Ağır geldi değil mi? Bak bunu nasıl yapacağının cevabı yukarıda yazıyor. Uygula!

Tabi bu noktada tüm duygularını kapat, kadının beyin tümörü olmuş annesiyle ilgili şaka yap, ya da ne bileyim gerçekten acıklı olan hiçbir durumda ağlama falan demiyorum ama tüm bu “duyarlı erkek” iyidir konsepti sadece ve sadece bir PALAVRA!

Hiçbir kadın, ama gerçekten de hiçbir kadın, aşırı duygusal, her dediğine takılan bir erkeğe karşı cinsel bir arzu duyamaz. Çevrendeki örneklere bak, sen de göreceksin. Bu çağımız kültürünün, erkekleri sabote eden pazarlama stratejilerinden sadece biri.

Şimdi kafanı kaldır, kadınlar konusunda gerçekten başarılı olan adamları gözlemle. Bak nasıl da kontrol kendi ellerinde. Kadınlar ise sadece onları takip ediyor. Şimdi daha mantıklı gelmeye başladı mı? Kadınlar, kendilerine teslim olmayan erkekleri arzular. Kadının ne kadar güzel olduğunun, ne kadar baskı kurmaya çalıştığının konuyla hiçbir alakası yok.

Not : Bu yazılanlar saçma geldi ise, sizi şuradan dışarı alalım hanımefendi.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Hank Moody

Ekşisözlük: @stormshadow

10 thoughts on “Duyarlı Erkek”

 1. Yazıları çevirirken onlar “zoruna gittiyse cosmopolitanda takıl” diyor ya 😂 çevirirken o siteyi onedio linkini atarak çevirmiş olabilirsin bence 😄 isabetli olur

 2. kesinlikle katılıyorum. kim demişti şimdi hatırlayamadım ama ara ara aklıma gelince tebessüm ettiren bir söz bir söz var:

  “yetişkin bebekler iğrençtir, kimse sevmez.”

  1. Parası olup da ona buna paspas olan çok. para önemlidir ama para genelde kendini geliştiremeyecek kadar zayıf adamların kıçlarını kaldırmama bahanesidir.

   Tarihte parası var diye tanrıya başarıyla siktir çekerek mezara girmemiş bir tane adam bulamazsın.

 3. Peki bu “erkeksi” hissiyat denilen durum gelip geçici bir durum mu, yoksa bazı zamanlar için mi?
  (testosteronun yüksek olduğu günler, iyi hissedilen günler)

  Kimse zannetmiyorum sürekli erkeksi hissetsin, insan bu sonuçta?

  Tam olarak kastedilen nedir, erkek adam olmakla?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *