Bir erkeğin oyunun geliştirmek için hemen yapabileceği 7 şey

1 – Eğilmeyi Bırakın

Bu erkeklerin yaptığı bir numaralı hatadır. Özelliklede kızla konuşmanın ilk 30 dakikasında. Kızlara doğru eğilerek konuştuklarının farkında bile değiller. Bu ‘’ Şuan seninle konuştuğum için çok mutluyum ‘’ izlenimi oluşturur. Ya da bir barda ortam gürültülü bile değilken kızın kulağına eğilerek konuşurlar. Bir kızın bilmesini isteyeceğiniz son şey onla konuşurken sizin ondan etkilenmiş olduğunuzu bilmesidir çünkü bu durum sizin tecrübesiz ve kızlar konusunda başarısız olduğunuz sinyalleri gönderir ve nihayetinde düşük bir değere sahip olursunuz. Arkaya yaslanın ve onun size gelmesine izin verin. Eğer biraz ilgi yaratırsanız o gelecektir.

2 – İzin İstemeyi Bırakın

Dans edebilir miyiz? Numaranı alabilir miyim? Seni öpebilir miyim? Elemanlar yakınlık kurmak için izin istediklerinde bunun dışardan neye benzediğini bilmiyorlar. İnsanlar bunları dediklerinde ne kadar alçaldıklarının farkında değiller. İzin istemek kızların beyninde sizin istediğinizi yapmamaya yönelik çeşitli olumsuz gerekçeler oluşturur. Ayrıca sizi reddedilmekten korkan bir erkek şeklinde gösterir. Bu da çoğu kadına çekici gelmeyen bir durumdur.

3 – Bir Tane Mükemmel ve Neşeli Hikayeniz Olsun

Bir kızla ilk kez konuştuğunuzda, kızın sizin kim olduğunuz hakkında bir fikri yoktur. Eğer bir kızla konuşuyorsanız kız çekicidir buda o kızın birçok erkekle muhabbeti olduğu manasına gelir. Güven, atletizm, maceraperestlik, zeka, mizah, hikaye anlatma kabiliyetinizi karşı tarafa yansıtan kısa bir hikaye anlatarak kendinizi diğer erkek sürüsünden ayırın. Çünkü kızlar satır aralarını okurlar, anlatacağınız hikaye sadece basit bir hikaye olmamalı, hikayeniz palavradan uzak, sizi ve yeteneklerinizi sunan bir hikaye olmalı.

Bunu başarmak için, Kızın dikkatinin sizde olduğu bir anda, ‘ Bu bana …… yı hatırlattı……….. ‘ kalıbını kullanarak hikayenize başlayın. Ben seyahatlerimle ilgili hikayeleri anlatmayı seviyorum çünkü hangi kız gezmeyi sevmez ki ? Eğer hikayenize ya da hikaye anlatma yeteneğinize güvenmiyorsanız şunun farkına varın en iyi hikaye anlatmanın yolu kendinize iyi hikayeler yaşatmaktır.

4 – Kadınları Tanımlamak için Ateşli Seksi gibi Kelimeleri Kullanmayı Bırakın

İlgi duymadığınız kızların size ne kadar kolay ilgi duyduğunu fark ettiniz mi? Çekici kızları vasat olanlardan daha değerli gördüğünüzde, muhtemelen davranışlarınız o çekici kızların sizden daha üstün (değerli) olduğunu kabul etmeniz yönünde değişecektir, ne yaptığınızın farkında bile olmayacaksınız. Bu sizin tarafınızdan bilinçsiz bir şekilde karşı tarafa sezdirdiğiniz kötü, yoksun, basit bir algı olacaktır. Eğer çekici kızları elde etmek istiyorsan, kızlar hakkındaki düşüncelerini kontrol etmede ustalaşman gerek. Sakın gördüğü her kızın ağzının içine düşen bir amsalak olmayın. Zihninizi kızların değerini düşürecek şekilde kandırın böylece daha iyi bir oyun sergileyebilirsiniz.

5 – Acilen Reddedil

Bir erkek olarak, yarın bir daha görmeyeceğin şirin bir kızın yanına git ve onla sohbet başlat. Bir açılış yap ya da sadece ne yaptığını sor. Kız sohbeti kibar bir tavırla sonlandıracak ve sen reddedilme ile yüzleşeceksin. Kızın senle herhangi bir şey yapmak istemediğini açıkça göstermesi belki seni kıracak ama oyununu mükemmelleştirmenin tek yolunun birkaç yüz kız ile etkileşime girmek olduğunu anlayacaksın. BAŞKA YOL YOK ! Bu şu manaya geliyor; okulunun, işinin yerinin dışında yemek yiyeceksin ya da konforlu sosyal çevreni terk edeceksin. Bu dünyadaki kızların %99 unun senle seks yapmak istemediğini kabul et. Senle yatacak bir kız bulana kadar aramaya devam et ve yap bunu.

6 – Ellerini Cebinden Çıkar

Ellerini cebinden çıkar. Eğer bir bardaysanız ve sıkılmış gözüküyorsanız, kendinizden bıkmış şekilde etrafta dolanıyorsanız, bir kıza yaklaştığınızda ondan olumlu bir geri dönüş almayı beklemeyin. Kızlar sizin onlara yanaşmadan önce ne yaptığınızı fark ederler, Eğer suratsız ve keyif kaçıran biri gibi görünürseniz sizinle konuşma olasılığı daha düşüktür. Masaların üzerinde zıplamanıza gerek yok sadece yüksek sesle konuşan herkesle çak bir beşlik yapan eleman olun, etrafta birilerine bakınan zorla ayağa kaldırılmış biri gibi olmayın. Arkadaşlarınızla ya da barmenle etkileşim halinde olun. Bu konuşkan durum sizin kızlara yanaşmanıza yardımcı olur.

7- Direk Cevaplar Vermeyi Bırak

Kızın sorularını mizah kullanarak şaka yollu savuşturun ya da bunun yerine kendi sorularınızla karşılık verin. Bunu yapman onu etkilemeye çalışmadığını gösterir. Aynı zamanda bu kıza ondan bir şeyler sakladığını düşündürür. Bu belirsiz tutumun konuşmayı devam ettirecek ve kızı perdenin arkasındaki gerçeği öğrenmek için meraklandıracaktır. Hemen göze çarparsın çünkü çoğu erkek kızın kendisini beğeneceği ümidiyle kızın sorularını hemen yanıtlayarak kızı kazanmaya çalışır. Bunun tam tersini yaparsanız kız sizin kim olduğunuzu anlamaya çalışacak, ama iş işten geçmiş olacak siz çoktan kancayı kıza atmış olacaksınız ve kızın tüm dikkatini çekerek daha etkili bir oyun oynayabilirsiniz.

Çeviri : 7 things a guy can do to improve his game now

Çeviren : Rasputin

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

126 thoughts on “Bir erkeğin oyunun geliştirmek için hemen yapabileceği 7 şey”

 1. Bu 7. maddeyi abartmama taraftarıyım. Boku çıkarılırsa insan çok sulu biri gibi görünüyor. Bu sitede yorumlarda gördüğüm erkekler en küçük soruya bile cevap vermemek için ellerinden geleni yapıyorlar.

  1. Mahmut abi bu red pill denen şey kadar insanı depresif ve paranoyak hale getiren başka bir fikirle karşılaşmadım. Ben yaklaşık altı aydır red pilli takip ediyorum, o vakitten beri doğru olduğunu kendi tecrübelerimle defalarca gördüm. Bir sürü yanlışımı düzeltmemi sağladı sonuca ulaşmayı çok bariz şekilde arttırdı. Yalnız beni çok daha karamsar bir insan yaptı. Bir insan yakışıklı zengin maskülen olsa ve erkeklerin en üst yüzde beşlik diliminde olsa bile her zaman kendi üstünde bir grup insan olacak. Bizim de talip olduğumuz kızlar kendi dengimiz olan iyi kızlar olduğu için daha üst erkeklerin de bu kızları beğeniyor olması çok normal bi durum. Her vakit de üst düzey performans göstermek insan olduğumuz için mümkün değil. O zaman sürekli bir aldatılma riski altındaymışız gibi hissediyorum. Niye böyle hissediyorum bilmiyorum ama aldatılmak fazlasıyla travmatik bir etki yapacakmış ve bundan kaçış yokmuş gibi geliyor. Böyle bir durumda da bütün planı aldatılma ihtimalini minimize etme üzerine kurmak en makul çözüm gibi geliyor.

   1. Aldatılma riskini sıfıra kimse indiremez ama aldatılma riskini çok aza indirirken bunu karşılayacak duygusal güce erişebilirsin. Bir kere uçak düşebilir diye fobi yapıp uçağa binemeyen adamlar gibi yüreksiz ve riski abartan biri olmayın. Benden alfası var diye hatunun aldatacağını düşünmek nedir? Kadınınızın kapasitesini abartıp ahlakını yok saymayın.

    Aldatılmanın tek ciddi riski başkasının çocuğunu kendinin sanarak büyütmektir. Duygusal yatırımı kaybetmenin verdiği ve 3 – 6 ay sürecek acı vardır üstüne. Ama günümüz gençliğini yıkan şeyler genelde feminen bir şekilde aşk böcüğü olmak, fazla kırılgan ego, oneitis ve duygusal zayıflık.

 2. Mahmut abi bende sana 7. Madde ile ilgili soru soracaktım isabet olmuş. Kızların bu sorularına ne sıklıkla sakayla cevap vermeliyiz? Altın oran gibi birşey takip edebilir miyiz? Mesela 5 sorunun 3une şaka ile cevap vermek gibi. Bende kız ne sorarsa sorsun tamamen senin dediğin gibi davranmaya çalışıyorum. Hep şaka hep şaka.

  1. her shit teste eglenen ustalikla karsilik verilir. her soruya degil. her sozu shit test sayip sululaşırsan işin zor.

   1. Kızların sorduğu saçma sorular onlar için bir GÜÇ GÖSTERGESİDİR.

    Shitlerine güç verme
    Onayla Abart
    Yada
    Poker Suratla görmezden gel
    CEVAPLAMA

    1. Evet de mesela üniversitede kampüste yürünen kızın “hangi bölümde okuyorsun?” gibi gayet sıradan bir sorusunun shit test olmadığını anlayacak pratik zeka da lazım.

     1. her tavsiye yap-boz gibi
      bir şeyler için temel lazım.

      sorulan sorulara alnı açık cevap vermek için de gerçekten Hb yüksek olmalı ve içselleşmeli

      Amor Fati

     2. Hangi bolumde okuyorsun sorularina hem muhabbet acmasi hem de ortami isindirmak icin sulandirmadan cevap vermek lazim. Tabii ki sorunun kimden geldigi de onemli. Ama hocalarindan biri veya cok telasli bir anketor sormadigi surece direkt ben surada okuyorum demek elindeki avantaji riske atmak demek. Diyelim ki yaklasip muhabbet baslattigin bir kiz soruyor. Sen de psikoloji ogrencisisin. Tak diye psikoloji son sinifim ben, sen hangi bolumdesin? dediginiz anda muhabbettin senle alakali, oyunu cevirebilecegin kismini kullanmak yerine topu direkt kiza atmis oldun. Belki kiz adini bile duymadigin bir bolumde (zaten umurunda degil) durduk yere kozunu kaybettin. Mal gibi hmm dersin baska yerden muhabbet acarsin ama bu sefer de zaman ve kizin ilgisini kaybetme olasiligin artiyor(Belki dersi var amk aksama kadar seninle bolumde kim kime kaymis muhabbeti mi cevirecek) Onun yerine deli doktoruyum gibi bir cevap daha mantikli. Hem bunun uzerinden oyununu kurarsin hem de civiklikla resmiyet arasindaki dengeyi kurarsin.

  2. Sorulara cevap verirken de dozunda olmak lazım . Mesela bilgisayar mühendisliği üçüncü sınıf , okul numaram da şu . (Abarttım biraz) tarzı cevaplar yerine. Bilgisayar mühendisliği demek daha makul bence ama tam tersi kıza soru sorarken uzun cevap vereceği şeyler sormak daha doğru olur.

 3. Barda kızı çişe götürmeyin (kapıda bekleyenler var mk), çişe giderken tuvalete gidiyorum falan demeyin, sadece gidin.

   1. çünkü senin testosteron’un ve bir sikin var mantalite “ben yeterliyim” olmalı buna inanarak oyunu oynarsan daha iyi sonuçlar alacağın garanti çünkü yüksek değerle bir giriş karşı taraf için inanılmaz çekicidir.
    ama burdan çıkarılacak bir diğer sonuç Kırmızı Hap ile tanışınca %90 beta isen her yürümede %89 %88 diye düşücek giderek alfa olucaksın tecrübe edineceksin ve daha rahat hareket ediceksin asıl anlatılmak istenen bu… tabii sadece yürüme ile olucak işde değil beden dili testosteron ve dopamin seviyesi ses tonu vs etkili

   2. Ayrıyeten kanımca en önemli etken dopamin ve testosteron seviyesidir. Porno-mastrübasyon,uyuşturucu,sigara,bilgisayar oyunları ile sikilmemiş bir dopamin mekanizmanız ve dengeli beslenme+ağırlık antrenmanları,maskülen davranışlar ile arşa çıkan testosteronunuz varsa tebrikler işin %70-80’i halloldu 🙂 geriye %30’luk kısım tecrübe edinmek ve burdaki bilgileri benimsemek kaldı

    1. Bu gibi konularda oranlamak gelisimimin su kadarini tamamladim demek cok tehlikeli. Bahsettigin %30 luk kismi isin mental tarafi galiba yazindan onu cikardim. Fiziksel her seyi hallettiginde geriye %30 luk zihinsel yetkinlik ve tecrube kaliyor diyorsan hatali olur. Cunku dedigin %30 luk kisim olmadan diger %70 e ulasman zaten imkansiz. Mental olarak saglam olmayan iradesiz bir adam neden pornoyu biraksin mesela? Veya nasil biraksin? Bu olay parca parca bolunup halledilecek bir sey degil. Spora baslama karari alan bir adam kendini motive edemeyip yarida biraktigi an dedigin %30 luk kisimin kontrolunu saglayamadigindan %100 u mahvediyor. Cark ornegi daha uyumlu olur. Kucuk cark bozuldugu zaman buyuk cark bir halta yaramaz. Veya tam tersi. Ikisi de cok onemli. Oranlayarak, sunu da halletsem yuzde su kadari bitecek diyerek bu is olmaz. Cunku elinde bir %100 degeri yok. Olene kadar gelismek zorundasin. Bugunku %100’un yarin senin %70’in olmak zorunda. Ilerlemeyen geriler. Yerimde sayayim ben potansiyelime ulastim daha da kasmam mantigi adami goz acip kapayincaya kadar sikip atiyor. Dikkat edip icsellestirmek lazim.

 4. Günlerdir düşündüğüm bişey var. Herhangi bir kız burayı okuyup anlasa, varolan default manipülasyon yeteneğinin üzerine saatli bombaya dönüşmez mi?

  1. Bir kızın burayı okuyup kendini KHya göre adapte edebilmesi bir erkeğin cosmopolitan okuyup gelismesi gibi birsey. fakat dedigin problem batida var. özellikle kendini KHcı erkeklere geleneksel kadın diye pazsrlamaya hevesli hatunlar var. bazilari samimi. bazilari ise isini biliyor.

   1. Peki, KH konusunda bilirkişi sayılan kişilerin bu kadar iyi analiz yapmalarının sebebi, gerçekten de zamanında çok ciddi sıçmış olmaları mı? skeptico, 1f, sonsuzluk, lutfutellioglu, yin ve toroslardirbenimyurdum gibi adamlar gayet sağlam yazıyorlar bence. Zamanında en iyi bu adamlar mı sıçmış oluyor?

    skeptico’nun bugün paylaştığı entryden devam ettim, yin’in entryleri çok iyi.

    1. Muhtemelen. Hayatları boyunca zaten KHli gibi davranan adamlar öbür tarafı bilmediklerinden yolu tarif edemezler. Rol modeli olabilirler belki ama MHdan KHya yolu tarif edemezler.

     Hep mavi haplı kalan zaten KH bilmez.

    2. En iyi satış eğitmenleri sahadaki başarısız satışçılardan çıkar çünkü nelerin yanlış yapıldığını çok iyi bilirler.
     Yeri gelmişken mesleğiniz ne olursa olsun gerçekten para kazanmak istiyorsanız iletişim ve satış becerilerinizi geliştirmeniz gerek. Sadece teknik uzmanlık sizi bu dünyada topal bırakır.

  2. Bence bu kadar yokluğun olduğu bir ülkede hiçbir hatun buna uğraşmaz. Zaten ellimi sallasam ellisi mantığı var. Bu mantıkla devam etsinler ki asıl Alfa olanlar onları şoka uğratsın bu alfalar da biz olalım. :d

  3. Kadınlarda birisine tav olmayı seviyor olaya bir de bu açıdan bak. Kırmızı hap öğrenip evde kalmayı hedefleyeceğini sanmıyorum kadınların, veya nextlendiği gerçeğini erkekler kadar kolay hazmedemez muhtemelen.

 5. Geçenlerde Mahmut abinin yaptığı bir tespiti düşündüm ve hak verdim. Şöyle ki; hâlâ alfa olamadığımız için odak noktamız hâlâ hatun. Yani sürekli hatuna alfa izlenimi vermeye çalışmak yerine alfa yaşam tarzını yaşayıp hatun bizi kazayla beta sanıp pas vermese bile alfa olduğumuz için next deyip geçeceğiz ve umurumuzda olmayacak. Ki çok az hatun bir alfayi beta sanar (tipinden hoşlanmaz , çekici bulmaz o ayrı) ancak yine de maskilün olmanın en önemli faktör olduğunu hatırlamak gerekir. Yani annemiz aferin desin diye değil kendimiz için ders çalışacağız. Hatun “vay be alfaymış” desin diye değil hayatının gerekliliği alfa olmak olduğu için alfa olacağız. Belki konuyla alakası yok ama yazarak pekiştirmek istedim zihnimde 😀

 6. İyi de cosmopolitan bu sitenin kadınlardaki karşılığı olamaz ki, kadınlara “kadın gibi” davranmanın tüyolarını vermiyor ki? Gayet feminist bi çizgide gidiyor cosmopolitan. Yani erkeğin cosmolpolitan okuyarak kadınları anlamaya çalışmasının sonu hüsran. Ama kadının buraya okumasının sonucunun kadın için kötü olacağını düşünmüyorum.

  1. Burayı okuyan kadın; bu 30 yaşından önce evlilik düşünmez, bunun kaç tane tabağı var acaba? , Acaba ben tabak mıyım? Acaba bu alfa olmaya mı çalışıyor? Deyip paranoya sahibi olur. Zaten burda yazılan kadın özelliklerinin çoğuna sahip. Doğuştan sahip olduğu şeyleri okuyunca kafasının karışması muhtemeldir. Çok bilen çok yanılır öyle düşün.

   1. Gerçekten donanımlı ve iyi kötü psikoloji okuyan ve farkındalığı yüksek hatunlar var. Kafası karışsa bile, burada çok amiyane ve direkt sonuca odaklı anlatıldığı-yazıldığı için gayet de güzel öğrenebiliteleri var. Halihazırda manipülatif bir canlının buradaki şeyleri okuyup anlaması, karşılaştığı erkeğe karşı çok daha iyi şekilde oynayabilmesine imkan verebilir. Marilyn Monroe örneğini hatırlayın.

    Marilyn Monroe, erken yaşta gelen aşırı şöhret ve para, dolayısıyla hayat tecrübesi sayesinde (bence) maskülen bi kafaya sahip bir kadındı. Hollywood gibi bir yalanlar ülkesinde kendisinden istenen şeyleri yaptı ve bi çeşit seks ikonu haline geldi. Günümüzde de örnekleri var: Monica Bellucci, Jennifer Lawrence, Scarlett Johansson, Angelina Jolie, Charlize Theron, uzar gider bu liste. Böyle kadınların kendi kafaları farklıdır; dışarıda gereğini yaparlar. Dikkatli bakarsanız, bu kadınlardan etrafınızda da görebilirsiniz. Demek istediğim buydu.

    Marilyn Monroe’nun listesindeki en iyi ismin John F.Kennedy olduğunu söylemeye gerek yok. Film çekimlerinde set ekibini orta yerde bırakıp, Kennedy’nin Beyaz Saray’daki doğum günü partisine gitmesi yüzünden kariyeri sekteye uğramış bir kadındır.

    1. Dedigin seyi ben de dusunuyordum siteyi ilk kesfettigimde. Soyle bir sonuca ulastim. Kadinlar arasinda burada okuduklarini (mesela sevgilisi veya esi olsa da daha yuksek cpd’li bir adami arzulamak) kendine yakistirabilecek olanlarin sayisi cok az. Boyle bir yazi gordugunde muhtemelen ” hassiktir oradan sevgilim varken niye baska birini arzulayayim orospu muyum ben, ne boktan bir site amk bu” deyip terk edecekler. Kalanlari ise sadece farkinda olmadan yaptiklari seyleri yani programlanma mekanizmalarini ogrenecek. Ogrendikten sonra gidip “ay bu betalara da yazik biraz da onlara yuz vereyim” diyecek hali yok. Yine shit testini yapacak ve yine kendi icin en iyisini arayacak. Bunu sana karsi kullanabilecegi bir durum aklima gelmiyor. Iki taraf da isleyise hakimse ve kendi rollerini oynuyorsa ortada bir problem yok. O kendi rolunu oynamiyorsa sen nextleyeceksin. Sen maskulenligini gosteremiyor, kendi rolunu oynayamiyorsan o zatrn coktan nextlemistir.

    2. Mükemmel tespit yapmışssın dostum. Dışarıdan çok feminen görünen ve yakınlarının bile feminen sandığı erkek beyinli bir sürü kadın var. Bunlar aynı zamanda zekilerse çok başarılı oluyorlar. Zaten bahsettiğin kadınlar oyunculuk yeteneğine sahipler. İstediği role rahatça bürünürler.

     Bir kadın buraları okuyup manipülasyonun kralını yapar. Erkeklerin nasıl manipülasyon yaptığını öğrenir. Tabak çevriliyor mu takip eder. Red pill taktiklerini okur erkek arkadaşı tüm taktikleri harfiyle uyguluyorsa kesin rol yaptığını anlar. Erkeklerin kadınlarda ne istediğini görür. Tüm bunların rolü yapılır. Şunları öğrendikten sonra erkeği parmağında oynatmak iş değil. En önemlisi duygularını daha iyi kontrol eder.

     Erkeğin cosmopolitan okuması ile karşılaştırmak anlamsız.

 7. Mahmut bey masturbasyonu birakali 7 gun oldu. 7 gundur beynim kasiliyor ama kendimi tutuyorum. Pornonun zararlari artik hepimiz biliyoruzda masturbasyonun porno kadar zararlari oldugunu dusunuyormusunuz ? Beyindeki reseptorleri yok ettigi dogrumu ? Hayatimizi sabote ettigi dogrumu ? Sizin goruslerini merak ediyorum. Cunki beymimle savas halindeyim bi haftadir.HELP

  1. Aşırıya kaçılmadıkça (hergün ya da bir günde çok kere) mastürbasyonun zararlı olduğunu düşünmüyorum. Ama şöyle bir olay var : seks ihtiyacı mastürbasyon ile bastırılırsa fırsat maliyeti var. Gerçek seks testosteronu arttırır ama mastürbasyon etkilemez. Tatmini mastürbasyondan yapıp da seksten uzak duran adam bu artışı kaybeder.

   1. @New Game, bir 31 bağımlısı olarak ben de bugün 7. gündeyim bırakalı. Bu süre içinde ilk 3 gün acayip strese girdim. Ondan sonra bir gün arayla iki kere escorta gittim. Şimdi masturbasyonlu günlerimden çok daha iyi hissediyorum kendimi. Elimi sikime bile götürmekten kaçınıyorum. Arada bir felan değil TAMAMEN bırakmalısın. Mahmut abi’nin tavsiyesi üzerine nofap tr sitesini takip ettim. Evet, müthiş zararları var ve ben bunu hep hissediyordum. Ama bağımlısı olduğum için bırakamıyordum. İlk defa yorulmadan spor yaptım. Kol kaslarım güçlü olmasına rağmen, kas gücüne dayalı sporları iyi yapmama rağmen; kardiyo gerektiren sporlarda çok erken pes ediyor, nefesim daralıyordu. Hiç bir sağlık sorunum olmamasına rağmen bu tamamen 31’den kaynaklandığını keşfettim. Testesteron ve dopamin seviyesini de düşürdüğü için zaten şimdiye kadar kızlara karşı başarısız olmamın sebeplerinden birisiydi bu lanet.

 8. Mahmut Abi, 18 yaşındayım, Anadolu’nun büyük olmayan bir şehrinde yaşıyorum. Yaşadığım şehirde de çalışabilirim ama İstanbul’da yaşamanın beni daha çok zorlayacağını bildiğim için İstanbul’da çalışmak istiyorum üniversiteye kadar.
  Sitede bir yazıda da “Erkekliğin alameti deneyim ve zorluktur. Erkek doğulmaz; çünkü konfordan gerçek bir adam çıkmaz.” yazmıştın. Tamam da öyle dedik diye bokunu çıkarma, otur oturduğun yerde mi dersin? Ya da verebileceğin tavsiyeler var mı?

  Sitedeki deneyimli abilerin de görüşlerini almak isterim.

  1. Şimdi genç olsam bütün hesaplarımı yurtdışı için yapardım. Çok arkadaşım, yakınım var dışarıda hayat kuran. Hiç pişman olan görmedim.

   1. Haklısın. Yurtdışında yaşamak daha konforlu. Ülkede birçok kimse yurtdışında yaşamayı istiyor. Herkes de giderse ülkede adam kalmaz. İyisiyle, kötüsüyle yaşamayı bilip kötü yönleri daha iyi yapmaya çalışmalıyız bence.

    1. Bence her erkek bir şekilde bir dönem yurt dışında yaşamalı. Çok iyi bir deneyim. TR dünya nüfusunun 1%si ve 99%sini ucundan da olsa dneyimlemek lazım.

     1. O konuda katılıyorum. Benim kast ettiğim bu ülkeden gidip, bir daha da hiç gelmemek.

      Farklı ülkelere gitmek, farklı kültürleri deneyimlemek şüphesiz çok şey katar insana.

    2. Daha iyi yapmaya çalışma kısmı hayal, yok öyle bir şey. Bu masallarla bizi çok fena yediler. Ben bu ülkede birşeylerin daha iyiye gittiğini hiç görmemek bir yana sürekli kötüye gittiğine şahit oldum. Gençken ben de idealisttim ama yok abicim artık yemezler.
     Dünya Türkiye’den ve gördüklerinden ibaret değil, ancak dışarı çıkınca anlıyorsun bunu.
     Ayrıca konforda tatlıda baklavada değiliz, sadece insan gibi yaşamak istiyoruz.

 9. Mahmut Abi “Evlenilecek adam olmak” konusunda ne düşünüyorsun? Bu sağılacak inek olmak gibi bir şey mi? Yoksa kadın için doğru tercih olmak mı?

  1. Hocam erkeğin kaynak sağlaması ve kadının kaynak yemesi doğanın kendisi. Sağılacak inek olan erkeğin derdi “evlenilecek adam” olması değil “evlenilecek sünepe” olması. Yani her türlü sorumluluğunu harfiyen yerine getirirken sıfır otorite sahibi olması. Sen ideal ve artık pek rastlanmayan evlilikte çocuk, yuva, yoldaş istiyorsan bunun karşılığında kaynağı da sağlayacaksın tabii.

   Kadın için doğru bir tercih olmak amaç olmamalı. Amaç eğer çocuk istiyorsan (ki istemiyorsan evliliğin hiçbir anlamı yok) iyi bir baba olmak olabilir.

   Bence erkek evlenilecek adam olsa bile evlenmeye ikna etmesi zor olacak adam olmalı. Özellikle de kızlar erkeğin evlilik ile yaptığı fedakarlığı zerre takdir etmemek ama kendileri neredeyse hiçbir şey yapmamak üzere yetiştirilirken.

   Günümüzde birçok kadın “erkek kadına seks objesi olarak bakıyor” diye çemkiredursun bir yandan da birlikteliğe seks hariç hiçbir şey getirmemek yani seks objesi olmak üzere programlanıyorlar. Bunlara karşı sizin göreviniz evlilik ve çocuklarının anası olacak kadını acımasız ve işadamı soğukkanlılığı ile seçmek. Benim şahsi fikrim neredeyse görücü usulü evlilik yapmak en akıllıcası.

   1. Daha önce görücü usulü evliliği “müthiş saçmalık” olarak görürken KH sonrası gayet mantıklı bir bir seçenek olarak görüyorum.

 10. Masturbasyon gibi bagimliliklarin (sigara, video oyunlari, porno vb) beyindeki reseptorleri tamamen yok ettigini. Bu nedenle kisinin hayattan keyif alamamasi yaninda promosyon olarak da depresyon ansitiye vb gibi psikilojik rahatsizlarin eklendigi soyleniyor. Inci sozlukde hayatini kokunden degistiricek sey adli baslikta bu konudan bahsediliyor.

 11. Mahmut abi geçen bı kızla mesajlastim, kedi kopek muhabbeti açıldı kız amansız kedi aşığı çıktı bende kediler e salladim kız kedileri övmeye devam etti bende bu ne kedi aşkı ne gözüm yaşardı be yazdım
  Kız çok ağlama yazdı bu shit teste giriyor mu bende onayla abart yaptım 1 paket peçete.bitirdim
  dayanamadım yazdım
  Çok mu amatörüm😂
  Shit test değil gibiydi ama ben genede yapayım dedim

 12. Oyun esnasında telefon numarasını almak mı daha mantıklı vermek mi?

  Verdiğimiz zaman kızın araması/mesaj atması ilgisini test etmek için iyi bir yöntem ama türk kızlarının çekingenliği “basit olmayayım” mantığı sebebiyle biz alsak daha mı kolay olur?

   1. Kızla en az 5 – 7 dakika muhabbet ettikten sonra şimdi işim var diye giderken “seninle konuşmak güzeldi seni sonra tekrar görmek isterim” tadından bir sözle numarasını istersin.

    Kızla 5 – 7 dakika konuşmamışsan numarasını istemezsin. NOKTA. İstesen de 99% vermez. Niye versin? Ne alaka?

    Kızla 5 – 7 dakika konuşmuşsan ve kız da bu konuşmadan memnunsa (bunu gülümseyerek ya da kıkırdayarak gösterir) numarasını istersin. Neden istemeyesin? İkiniz de zevk aldınız konuşmadan, neden devam etmeyesiniz?

    Bu konuşma kısmının önemini ki en önemli kısımdır kimse anlamışa benzemiyor.

    Şu belgeseldeki ilk iki eleman OZ ve TURKISH mesela bu muhabbet kısmına çok iyi iki örnek veriyor. OZun ses tonunda ve vücut dilinde heyecan ve yapaylık olsa da muhabbeti iyi yürütüyor. İngilizce bilmeyenler için bu ikisinin yürümelerine alt yazı koyacağım.

    https://www.youtube.com/watch?v=RaQXHAXsImk&t=95s

     1. Mahmut abi dil öğrencisiyim bende bütün puaları izliyorum YouTube da hem ingilizcem gelişiyor hem oyunu öğreniyorum süper olay ama yurtdışında kadınlar çok kibar bence.

  1. Ayrıca kartvizit vermek hakkında ne düşünüyorsunuz? Fazla bilgi akışı mı vermiş oluruz meslekten tut soyismine oradan belki adresine kadar, tabii bir prestij göstergesi aynı zamanda.

   1. Saçma. Kendini sokakta tanımadığın birine bu kadar açmak? Ben sıkıcı ve gizemin g’si olmayan bir kaybedenim demenin güzel bir yolu bence. Kızın kafasında erkek gizemli bir prens gibi olmalı iken bir de bakıyor ki “Mahmut Betacan, Kıdemli Yazılım Mühendisi, Fevkalade Sıkıcı ve Sıradan Beyaz Yakalılar Anonim Şirketi, Cubicle İstanbul”.

    Ha Yacht Broker, Bad Wall Street Boy, vs … gibi bir kartın varsa belki.

    1. Güzel fikir bastırmak lazım 100 tane :d
     Neyse çok taşladınız numarayı almak daha mantıklı şu seviyede

 13. KİTAP ÖNERİSİ
  Reşat Nuri Güntekin – Acımak
  Ekşi’de aegeus nickli kullanıcının 2004 tarihinde yazdığı yorumu aktarıyorum
  ” reşat nuri güntekin’in, kadınları nasıl da güzel anladığı ve anlattığı en güzel örneklerinden bir tanesidir bu kitap, özellikle erkeklere hararetle tavsiye olunur.”

  sonu cidden gözlerimi sulandırdı ama her erkeğin okuması gereken ilk kitap budur bence. (Kitap dili çok akıcı bir günde biter 150 sayfa )

  1. Ben de geçen Stefan Zweig’in “Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu” esrini okudum. Pek uzun da değil, iki saatte bitirdim.
   Belli ki bu abimiz de kadınların bakış açılarına hakim. Başroldaki iki karakter kadın-erkek ilişkilerinin nasıl olması gerektiği dersi veriyor adeta.

 14. Sanırım konuyla alakasız fakat benim şöyle bir durumum var kendi içimde bir savaş daha doğrusu

  Şuan 18 yaşındayım ve hiç sevgilim olmadı diyebilirim platonik takılan biri değildim lise boyunca fakat hiç ortamlara vs girmedim kizlar da umrumda olmadı geziyordum kiz arkadaslarim vardi onlarla da iyi anlaşırdim ama o muhabbetlere girmiyordum.

  Oyuna başlayalı yaklaşık 9 ay oldu birçok şey öğrendim kadınları artık daha iyi anlıyorum her ne kadar sonuçlarım berbat olsa da 😀

  Benim sorunum lise dönemindeki kadınsız geçen dönemim acayip rahatsız ediyor herkes bisiler yasamisken benim 0 çekmem vs hergun zamanı geriye alıp birşeyleri düzeltmek istiyorum diğer yandan da ileriye bakmam gerektiğini biliyorum hafif peter pan sendromuna da girdim büyümek vs istemiyorum her gün yaşlanıyor hissediyorum.

  Böyle bir cikmazdayim anlayacağınız önerilerinizi bekliyorum 🙂

  1. 28 ya da 38 yaşında adamların uyanıp hayatına kh ile devam ettiği dünyada 18 yaşında bir çocuğun kaybettiğim zamana yanıyorum ağlaklığı öneri değil dalga geçilmeyi hakediyor.

  2. Insan omru 30 yil olsaydi dediklerini anlardim. Fakat artik ortalama 70 yil. Hadi bunun son 10 senesi yaslilik olsun. En az 60’a kadar aktif bir cinsel hayat yaşayabilirsin sporunu falan yapip guzel beslenirsen. O lisedeki arkadaslarin arasindan kh ile tanışanlar bence en şansli kisiler. Lisede sevgili yapip kh’dan bihaber olanlar senin kadar sansli degil. 18 yasindasin ve kh ile tanistin. Cok sanslisin.

 15. Mahmut abi ve diğer arkadaşlar, sizce bir erkeğin dinine önem vermesi, ibadetlerini yapması v.s karşı tarafta “iyi çocuk” imajı uyandırır mı? Tabii uyandırsa bile dinine önem veren insan sırf bunun için değişmeyecek ama yine de sormak istedim.

  1. Dindar erkekten ancak dindar kadın hoşlanır. Dindar kadın ise hipergamisini dini ve sosyal nedenlerle baskı altında tutar. Ama Mahmut abi’nin dediği gibi; erkek yine beta ise; evlilik sürecinde bu ilişki, seküler kadınlar gibi aldatma veya boşanma şeklinde değil de dırdır, mutsuzluk verme şeklinde olur.
   Ayrıca; İslamiyet’in kadın erkek ilişkilerine getirdiği sistem, bugün burada konuşulan maskülen düşünce ile aynı. Taa 1400 yıl önce kadının doğasını, yaratılışını, ümmi bir peygamberin bilmesi İslam’ın mucizesi. Hem kadını hem drkeği mutlu eden bir sistem ortaya koyarken; bugün erkrk düşmanı feministler, bu win-win durumunu tersine çevirip erkeği tamamen mutsuz, kadını da tamamen egemem kıkmak istediklerinden ötürü, İslamiyet’e hep sözde kadın hakları üzerinden saldırıyorlar.

   1. Seninle aynı fikirde değilim. islam hukukunda erkek 4 kadın alabiliyor. bu da oldukça fazla sayıda erkeğin kadınsız kalmasına ve kadın bulmak için sürekli sefere çıkmasına neden oluyor. çoğu islami devletin genişlemesi ve savaş ganimeti olarak mal ve kadın bulma işi durunca iç şiddetle parçalanmasının nedenlerinden biri bu (çoğu hipermaskülin ve poligami merkezli kültürün de başına gelen bu). Biz tabii o kadar genç erkeğin şevkle cenge çıkışını sonradan her kazananın yaptığı gibi tarih kitaplarına tamamen ulvi motivasyonlarla yazıyoruz ve çoğu bildiğin paralı asker olan adamları kutlu insanlar olarak anıyoruz (bize özgü bir olay değil). Ama binlerce kilometre ötede ölmeye ve öldürmeye giden erkeklerin çoğu aslında servet ve eş bulma potansiyeli sıfıra yakın adamlardır.

    Gelirden bağımsız tek eşli monogami gavur icadı bir toplum teknolojisi.

   2. Ne demek seküler kadınlar gibi aldatma?

    Hey yavrum hey, seküler kadına kurban olun, en fazla dırdır yapar, o düşündüğün çevredeki sikiş, aldatma hiç bir yerde dönmüyor. Eş, dost, konu komşu,genç yaşlı farketmiyor, ne sikişler dönüyor aklın şaşar.

    1. Şu sitede yorumlardan anladığım, memleketin genel ahlak durumuna kıyaslarsan bizim seküler kızların ahlaki durumu genele göre çok daha iyiymiş. Orta malı instagram ilgi orospularına bakıp tüm seküler kızları aldatır falan sanıyorlar sanırım.

     1. Haklısın hocam, nedense insanımızın son yıllarda seküler kesime gereksiz bir giydirme, laf sokma çabası var.

      Öyle tahmin edemeyeceğiniz, üzerine toz kondurulmayan, bu kesinlikle yapmaz dedikleri insanlar öyle şeyler yapıyorlar ki aklın şaşar. Bunun için seküler kesimi kasten hedef alan yazılar da özellikle artıyor.

      Aslında hepimiz, herkes, her şeyin farkındayız ama farkında değilmişiz gibi yaşıyoruz.

      Kurban olurum seküler kadınlara, o kadar söylüyorum.

    2. Kesinlikle, hem de hani marjinal bizdik dedirten cinsten. Çoluğa çocuğa kabaran hastalıklı zihniyete laf yok, bir kereden bir şey olmaz çünkü. Tübitak papaz eriğini imam eriğine çevirme projeleriyle uğraşırken elin gavuru neo matematiği keşfetmiş, bambaşka teknolojileri sokacak hayatımıza, elimizdeki akıllı telefonlar dedemizin lambalı radyosu (sesi muhteşemdir ayrı) gibi basit kalacak.
     Ortadoğunun ilkel toplumları birbirini yemeye devam ederken olacak. Yesinler zaten, beter olsunlar.

  2. Bir kadının gözündeki imaj için inancından taviz vermek gerçekten aptalca ve kadını merkeze koyan bir mavi haplı olmanın güzel bir örneği. Kadın böyle düşünüyorsa o onun problemi. Fakat dinden kastın Islam ve islam maço bir din. Kadında neden iyi çocuk imajı uyandırsın anlamadım. Budizm desen (ki gayet maço bir din olmasına rağmen batıya çiçek çocuklarının evcilleştirilmiş versiyonu gittiğinden öyle görülebilir) neyse.

   1. Sonuçta din iyi olmayı emrettiği için dine önem veren biri için “bu iyi çocuk beni üzmez, zararsız” gibi düşünebilir diye düşündüm.

    1. İyi çocuk ayrı; erdemli, ahlaklı, namuslu, basiretli olmak ayrı. “Bu iyi çocuk, beni üzmez” diyerek erkeği reddedersr eğer bir kadın, bunun anlamı da “ben şerefsiz bir orospu çocuğu arıyorum” olur ki; bu da çok saçma olur.

     1. Zaten mesele kötü çocuk olmak değil de kötü çocuk olma potansiyeli barındıran iyi çocuk olmak

    2. İyi çocuk olmak da bir taktik, ama sinsice bir taktik ve kadınlar bu sinsiliği sergileyen erkekten haklı olarak tiksinir.
     İslamı ülkemizde yaşandığı gibi zannediyorsunuz. Kesilen kafalardan, recm edilen kadınlardan, kırbaç cezalarından, çapraz kesilen sağ el ve sol ayaklardan haberiniz yok.
     Dinler kendin gibi düşünmeyeni kılıçtan geçirmeyi, mallarını yağmalamayı, topraklarını ele geçirmeyi emreder. Kadınlar da sizindir. Yani cinayet, yağma, tecavüz bir yücelik kisvesi altında meşrulaştırılır. Daha bitmez öldükten sonra sonsuz bir yaşamda sınırsız seks yiyecek içecek vs. vaadedilir. Yazacak çok şey var da sitenin içeriği bu değil.
     İyilik karşılık beklemeden yapılır. Geriye kalan her şey yatırımdır.

     1. Hasan cidden çok boş yapıyorsun. Şu argümanlarla bak. Uzun uzun cevap yazmaya üşendim o yüzden. Görüşlerini uygun şekilde belirtebilirsin ama dinler için karalama kampanyası yapma .

    3. Bana boş yapma diyene kadar yazdığın şeyin altını doldur. Karalamak gerçekte olmayan birşeyle itham etmektir ben kıçımdan uydurmadım yazdıklarımı. Kaynak belli aç oku üşenmezsen.

     1. Yok kafa kesme yok recm yok bilmem ne. 15 yaşında ateistim diye gecinenlerde bunu söylüyor. İslam hukuku diye bir şey var ve ilk günahta suçlunun kolunu kes , idam et gibisinden şeyler yok. Temel mevzu caydırıcı şekilde sert cezalar koyup suçun önünü kesmektir. Ayrıca o cezalar “müslümanlar” içindir. Şeriat sadece müslümana uygulanır. Ben müslümanım diyen kişi zaten bir kez dahi olsa Kur’an okuyup bunları kabul etmiş kişidir. İslam’ı kendi kılıflı mezheplerine uyduran İran , Suudi gibi ülkelere bakarsan anca kendini avutursun. Örnek vermek gerekirse ben Atatürkçüyüm diye geçinip canlı bomba cenazesine giden , terör temsilcisi parti ile kanka olan , hatta onlara oy veren bir sürü insan var. ee Atatürkçülük terörizm mi diyelim ? Bana dünya üzerinde istismar edilmeyecek bir fikir , din vs göster sana haklısın diyeyim. gözünü kapatmakla güneşi söndüremezsin sadece kendine gece yaparsın. İstediğin kadar “klişe” de , tüm ateistler bu meseleyi girgira alsa da herkes gerçek İslam’ın ne olduğunu biliyor. Hayatında bir tane İslam hukuku kitabı okumamış adamlar ateistforumdan iki yer okuyup profesör kesiliyor.

     2. Dinde ikrah (zorlama) yoktur. Doğruluk sapıklıktan cidden ayrıldı…” (Bakara, 2/256) “Eğer Rabbin dileseydi yeryüzündekilerin hepsi elbette iman ederlerdi. O halde sen, inanmaları için insanları zorlayacak mısın?” (Yûnus, 10/99) Peygambere düşen görev ancak tebliğdir (duyurmadır).” (Mâide, 5/99)

    4. Nur Suresi 2. ayet “Zina eden kadın ve zina eden erkekten her birine yüz sopa vurun; Allah’a ve ahiret gününe inanıyorsanız, Allah’ın dininde (hükümlerini uygularken) onlara acıyacağınız tutmasın. Müminlerden bir gurup da onlara uygulanan cezaya şahit olsun”.
     Zina ne demek bunu biliyorsan ve eğer iman ediyorum diyorsan, Allah’ın sözüne karşı gelmem diyorsan o zaman öyle yaşayacaksın, evlilik dışı cinsel ilişkiye girmeyeceksin, kaypaklık etmeyeceksin.

     1. Hasan,işine gelmeyince kıvırma. Konu Islamdı niye bana çevirdin ? Ayrıca benim zina ettigimi nerden biliyorsun? Bu sitede olmam “çak geç ” anlayışına sahip olduğumu göstermez. Cevap hakkımı kullanarak son kez yazıyorum. Site ortamı uygun değil bunları tartışmaya .

   2. Hocam maço din diyorsunuz da evlilik öncesi seks yasak? Siz skoru yüksek tutun diyorsunuz da İslam’da bu büyük bir günah. Daha size red pill’in önerdiği ama İslam’ın yasakladığı şeyler bulurum.

    Ayrıca dindar herkes hemen efendi erkek imajı uyandırır. Bu bilinen bir gerçek. Bir sürü kural ve bunlara uygun yaşıyorsun. Tüm emirler efendi erkek özellikleri.

    Olay kadını merkeze koymak değil. Müslüman ve dindar bir insan çocuk sahibi olmak istediğinde ne olacak? Evlendiği takdirde kadının gözündeki imajı önemli. Kadın skorsuz adamı nasıl ciddiye alacak? Müslüman erkeğin 21.yy’da önündeki yol: evlenene kadar sekssiz yaşam ve sıfır skor/sıfır tecrübe-evlenince kadının gözündeki kötü imaj-boşanma ya da kadına katlanma. Kadının gözündeki imaj diye küçümsediğiniz şey çocuğunu bir daha görememeyle sonuçlanacak şey.

    4 kadını bugün pratikte ugulamak imkansız zaten.

    O yüzden ben inançlı erkeklerin evlenmemesi gerektiğini düşünüyorum. Burayı okumalarına bile gerek yok. MGTOW dışında seçenekleri yok aksini iddia etmek insanlara pembe tablo çizmek olur.

 16. Mahmut abi ve diğer okuyucular ”how ı meet your mother” dizisi sizce nasıl izlemeyi önerir misiniz?
  Sormamım sebebi bir alfa karakteri varmış.

  1. Barney karakteri çok iyi her bölümünde farklı farklı kadınlarla takılıyor bazen red yiyor en sevdiğim sahnesi seks sonrası kadından soğuma evreleri kadının dırdır a başladıktan sonra yatak odasındaki sistem kadın dırdıra başlar barney abimiz düğmesine basar yatak ters döner ve direk kadının çöpe girişi 🤣

 17. Merhabalar.Benim konudan bağımsız sorunum şu ki
  uzun süre seviştiğim ama sonu cinsel birleşmeyle bitmeyen durumlarda 3-4 saat içinde iki testisim de fena ağrımaya başlıyor.Penguen gibi yürütüyor hatta bazen yürümeme engel oluyor bu durum.Bunu nasıl aşabilirim ? Blue balls imiş adı.Daha dün bu başıma gelmesin diye şarjörü boşaltıp gittim görüşmeye ama yine aynı şeyi yaşadım.Ekşide 31 yazıyor tedavi olarak evet biraz işe yarıyor ama o ağrıyo yaşayınca o gün ve o günün sabahına çükü kaldırmak ve boşalmak çok zor oluyor ki normalde hep kalkar hızlı boşalırdım.Bu son 1 hafta böyle bir ilişkim var ve durum bu beyler.Yaşayan var mı bunu ? Tedavimiz nedir ? Her seksle bitmeyen sevişmelerde bu ağrıları mı çekicem ?

  1. Blue Balls normal bir şey. Onun tedavisi sonunda boşalmak. Hatun eliyle yapacak ya da sen hatunu fırçalayarak.

  2. Bu blue balls olayına baktım da eksiden ya çok abartıyorlar yada harbi acı verici. Daha yaşamadım mk

   1. Fena ağrıtıyor.Hele de ortamdan dolayı sarılmış gibi oturup da işi cinsel birleşmeye götüremiyorsan 2-3 içinde bir ağrı giriyor ki yürümek bile fena ediyor.O ağrı başladı mı 80lik dede gibi çük de kalkmıyor katlanıyor ağrın.

  3. Seksle bitmiyorsa hatuna handjob yaptir. Kisa bir sure iliskim olmustu ayni boyle. Sonu sekssiz biten. Ama kiza yaptiriyordum kafam rahatti. Ozluyorum o zamanlari hic yoktan bi cinsel hayatimiz vardi.

   1. Dostum peki 1 postada hallediliyor mu yaptırınca 2ye vs gerek var mı sonuçta tekrar ötecek 😀 ? Dediğin mantıklı geldi.

 18. Her ne kadar Mahmut dostumuz bana bu konuda katılmasa da, pornoyu bile lehinize kullanmayı öğrenin bence, abartmadıkça, özellikle amatör videolar ve seks hikayeleri cinsel dünyanıza hem senaryo hem de motivasyon anlamında katkı sağlayabilir, bana böyle oluyor, Hoş ben porno izlerken asılmam, izledikten sonra zihnimde canlandırırım genelde.

  Bir hatunla sanal falan yapmıyorsam da her gün asılmam

  1. Özgüven iki şeyden gelir : (1) geçmişte belli şeyler yaparak başarıya ulaşma tecrübesi edinip bu şeyleri yaparak yine başarıya ulaşabileceğin bilgisi ve (2) opsiyonlarının olması. Geliştirmek için ise korkmana rağmen harekete geçmekten ve yenilgilerden ders alıp yeniden denemekten başka yol yok.

 19. Hocam kadınları umursayıp umursamama arasında çok ince bir alfa çizgisi var ve ben bu çizgiyi tutturamıyorum. Bugün farkettiğim şey, benim tamamen umursamama ucuna yattığım. Dün dükkana gelen güzel bir hatun vardı ve babam hatunla ilgilenirken ben sanki hatun yokmuş gibi davrandım (bunu otomatik olarak yada özgüvensizliğimden mi yapıyorum bilmiyorum). Sonuç olarak hatundanda aynı tepkiyi aldım (ben konuşurken yüzüme bile bakmadı falan). Bu ince çizgiyi sağlamak için hatun kişisiyle ilgilenilmeli mi, yoksa bu şekilde mi devam edilmeli, hiç bilmiyorum ve bu durum aşağılık kompleksine sokabiliyor. O ince çizgiyi tutturmak için nasıl davranmalıyım?

  1. Hatunu ilk görüş hakkında çok bir şey diyemem ama çok umursamaz olmak iyi değildir çünkü her kadın az çok ilgi bekler . En az ilgi bekleyen hatun bile uzun süre ilgisizlikten sıkılabilir. Bence buradaki temel nüans şu ; kararında yatırım yapmak fakat istediğim anda yatırımını çekerim hissini uyandırmak. Nasıl ki Putin bey Avrupa ile iyi geçiniyor ama canım sıkılırsa gazı keserim diyip aba altından sopa gösteriyor. Aynı kural ilişkilerde uygulanmalı. Takas yöntemi de buna dahil.

   1. istediğim anda ilgiyi çekerim hissi uyandırmak geçici çözüm. istediğin anda ilgiyi çekecek biri olman asıl çözüm. daha doğrusu eğer gerekirse çekip gidecek ve belli bir kadın çabasıyla evcil duran bir aygır gibi olmak. sen bu ruh halinde ol, kadın bunu anlar.

    Bir de kırmızı haplı oyunda böyle şeyler “denmez”. Kırmızı haplı davranmalısınız öyle olduğunuzu söylememelisiniz. Kadın erkek ilişkilerinde söze dökülen sopa ya da ültimatom zayıflık göstergesidir.

    1. Oyunu söze dokmemek önemli ama bunu geç anladım. Mesela hatunun biri shit test atmıştı; sana Instagram şifremi versem ve girip birinin bana öpücük emojili mesaj attığını görsen ne yapardın? Diye sormuştu ben de”böyle bir durumda tepkimi “bile” göremezsin demiştim. Bence kaldım o shit testten ama hatunu hala tabak olarak çeviriyorum. Düzeyli ilişki değil

  2. Senin yaptığın güzel kızı umursamama ayağı tipik bir beta davranışıdır ve hemen her beta tarafından rahatlıkla yapılır. 20 sene önce ben de yapardım ve son 20 sene içinde işe yaramaya başladığını sanmam. Bir kere her güzel kıza yazacak kadar vakti bol bir adam olmamalısın. 2.si de kız ilgini çekti ise yürüyeceksin ama çok ciddiye almayacaksın. Dengeyi bulmak her erkeğin kendi imtihanı. Genelde bahsettiğin tipte umursamalık ile kızın içine düşmenin ortası eğlenen ustalıktır.

   1. Bu konuda daha önceki yazılardan bir yer aklıma geldi Mahmut abi; “çevrede hoşlandığın bir sürü güzel kadın var ama herhangi biri kaybolsa çok umursamam” tam olarak değil de anlam olarak böyleydi. Bu da çok önemli . Yani sen bilinc altında kimseye minnet etme , her an ceketimi alıp giderim modunda ol , oneities yapma gerisi zaten önemli değil.

 20. Selamlar,

  Konudan bağımsız olarak çözüm aradığım bir sorum olacak müsaadenizle:

  Üniversite öğrencisiyim, okullar kapanmadan yaklaşık 10 gün önce üst dönemden bir kız ile yakınlaştık ve 2 defa yattık. Kızla iyi anlaşıyoruz, iyi sevişiyoruz.

  Yalnız okul kapanır kapanmaz bir staj işi için Fransa’ya geldim ve tüm yaz burada olacağım.

  Bahsi geçen kızla sevgili olmuş değiliz ama okula döndükten sonra bunu düşünebilirim. Kendisi şu anda yaşadığı yerde kimlerle neler yapıyor hiç bilmiyorum. Kaşar bir tip değil ancak gözümle görmeden tabii ki güvenemem.

  Sorum şu: Döndükten sonra nasıl bir yol izlemeliyim? Kız beni aylarca görmeyince özleyecek mi yoksa unutacak mı? Şu anda kendisini ne sıklıkla arayıp sormalıyım veya arayıp sormalı mıyım?

  1. Tabak olarak çevirmek istiyorsan arayıp sorabilirsin ama onun da aramasını bekle karşılık olarak. Unutmaya gelince bence unutacak biri varsa bu erkek olur . Yurtdışındasın tadını çıkar alternatifler yarat. Dönüşte bu kızla sevgili olmayı düşünmeni alternatifsizliğe bağlıyorum.

 21. Ya dostlar ne yapaccağım ben ya? Bugün zaman zaman olan şey yine başıma geldi, bir kızla tanışmak istedim, kafamda oyunu kurdum, konuşurken bir tür angziyete hali yaşadım belki de ve kendimi değersizmişim gibi hissedip demoralize oldum.

  1. Abi kendini, karşıdakini ve oyunu çok fazla ciddiye alıyorsun. Kıyafetlerin düzgünse, tipin orc gibi değilse ve dilin varsa yapacağın sadece kıza yaklaşıp merhaba seni şurada gördüm ve tanışmak istedim. Ben…. Demek. Ondan önce ısınma babında 5-6 kıza merhaba bugün çok güzel görünüyorsun dersen vücut dili ve o ölümcül kalp atışlarının büyük kısmını bastırmış olursun. En kötü ihtimalde tekrar görmeyeceğin ve kızın ne salak insanlar var yaaaa diyeceği bir ihtimal için kendini bu kadar kasma, rezil olmaktan korkmak beta erkek özelliğidir. Londra gündüz oyunu makalesini oku. Bu arada tekrar – seni pislik, o kadar ciddiye alınacak biri değilsin. –

 22. Selamlar Mahmut Abi.
  3 tane soru soracağım.

  1-) Üniversite sınavına hazırlanan bir öğrenci bir nevi monk mode’a mı girsin? Önerin nedir bu konuda?

  2-) Çoğu sosyal ortamda erkek-kız konuşmaları açıldığında meriçlerin de desteğiyle erkeği itin götüne sokma ve buna karşı çıkanları da kadın düşmanı kategorisine koyma çabası var. Bu tür durumlarda tavrımız ne olmalı?

  3-) Son zamanlarda bazen tv açıp kadınların tek veya eşiyle beraber katıldığı programlara göz atıyorum. KH resmen “Al bak işte. Dediklerimde yanlışlıklar yok.” diyor. Kadınların da kendi aralarındaki shit test yağmuru da açıkça görünüyor. Bu kadınların da hemcinslerine attığı shit test atma olayı da bana keyifli geliyor. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun?

  1. 1) Girsin hatta cinsel açlığını çalışma hırsına çevirsin.

   2) Bu tür ortamlarda bulunmayın. Sadece erkeklerle takılın. Mecburen bulunduğunuzda ise kadın erkek ilişkileri konuşmaya katılmayın. Kadınlarla kdın erkek ilişkisi muhabbeti yapan adamın kendisi uydudur zaten. Bu muhabbete giren adam yok meriçler hatunlara arka çıkıyor falan diye onlardan daha az feminen olduğunu sanmasın. Okul ve iş ortamında kadınlarla aynı muhabbet ortamında olmaya mecbursunuz ama bu tür kadın muhabbetlerine katılmak zorunda değilsiniz. Kadın gibi kadın muhabbetine giriyorsanız da ağlamayın.

   3) Kadınlar birbirlerine shit test atmazlar. Birbirlerini cinsel açıdan diskalifiye etmeye çalışırlar.

   1. “Kadın erkek birlikte ortamlarda bulunmayın”
    Doğru mu anladık Mahmut hoca?
    Mesela bir mekana içmeye gidecekler, kızlı erkekli. Seni de çağırıyorlar. Oraya gitmek seni otomotikmen uydu erkeği mi yapar?

     1. Kızlı erkekli ortamlardan kendimi bildim bileli uzağım hocam

      Hayatım boyunca hatırladığım öyle sosyal ortamlarda bulunmadım.Çok eskiden asosyal bir inek olduğum için hep uzak kaldım.Sosyal ortamda kızlara yaranmak için gear atan tayfayı da tokat manyağı yapmaya başlayınca hepten koptum.
      Üniversite , etkinlikler , kongreler gibi çokça ortam fırsatım oldu ama ortam için koşuşturmanın bir anlamı olmadığını düşünmeye başladım artık.Domine et yada çekil kafasına geldim artık.Domine edecek istek de kalmayınca hepten koptum

      Yeni kitaplar,akademik başarı,kişisel gelişim,meditasyon>>sosyalleşme isteği

      Trp ile birlikte insan ilişkilerimi revizyona soktum ve sosyal medya hesaplarımın hepsini kapattım.

      Bu devirde isteyen , kendini her şekilde uzak tutabilir

      Sosyal ortamdan yürüme olmayınca daygame,online game gibi çokça fırsat oluyor

 23. Hocam bunlar hep stres ya. Küçüklüğünden beri itilip kakılan bir çocuktum ben, dolayısıyla sürekli boyun eğen bir tiptim yakın zamana kadar. Fakat işin içinde olup, stres yapmayı ve bu konu hakkında kafa yormayı bırakıp insanlarla ve en önemlisi kızlarla iletişime girdiğimden beri stresi atıyorum, çünkü kasılacak bir şeyin olmadığını düşünüyorum artık. Aslında çok basit, ama günümüz erkeği bu konularda kabız ve tecrübesiz. Sahaya çıkmadıkça, bunlar erkeğe dünyanın en önemli şeyiymiş gibi gelecek.

 24. O zaman izin istemek yerine ”Telefon numaranı versene biraz takılırız” yada ”Otursam sıkıntı olmaz heralde” gibi şeyler dersek iyi olur. Ben bu konuda çok çabalıyorum valla önemli gibi.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *