Tek taş pırlanta yüzük neden alınmaz?

Bugün zorla da olsa ödeyebilene sanki zorunlulukmuş gibi algılanan tek taş pırlanta yüzük, feminen öncelikli propogandanın beyin yıkama kabiliyetine en güzel örneklerden biri. Bu “adet”, elmas üreticisi De Beers’in 1938 yılında elmas fiyatlarını şişirmek ve yeni pazar açmak için yaptığı bir reklam kampanyasından geliyor, öyle romantik bir geçmişi yok (nişan yüzüğünden bahsetmiyorum, sorsan “başlık parası mı ne kadar çağdışı” diyen modern kadının başlık parası olan tek taş pırlanta yüzük adetinden bahsediyorum).

Bugün beyaz yakalı bir erkeğin 3 maaşını bu saçmalığa gömmesi bekleniyor. Gömmeyin. Bu yaşıma kadar gelmiş ve evlenip boşanmış biri olarak övündüğüm şeylerden biridir, gücüm yetse de “bana kimse o taşa o kadar para verdiremez” deyip bunun arkasında durmuş olmam. Almadım, almayın, aldırmayın.

Her neyse, yazıyı yazma sebebim, aşağıdaki tek taş yüzük reklamı (alt yazıyı açın). JamesAllen.com firmasının “How Do You Know If A Girl Loves Her Diamond Ring” adlı reklam filmi (“bir kızın tek taş pırlanta yüzüğünü sevdiğini nereden anlarsınız”).  Rollo Tomassi’nin sıklıkla bahsettiği ve son zamanlarda utanmazca ortaya sürülen açık hipergaminin (göstere göstere alfa siker beta öder) iyi bir örneği.

 

Hatunun kucağında bir gece hopladığı Jose de beğenmiş! Ne kadar romantik değil mi? Yüzüğü veren sünepenin diz çökerek attığı bekleyen beta (ya da yavru köpek) bakışına, hatunun eski erkek arkadaşı ve Jose’nin resmedildiği zengin alfa – fakir ama piç alfa tiplerine dikkat.

Günümüzde reklamcılar alıcısı aslında erkekler olan bir ürünü satarken bile erkekleri aşağılayıp dalga geçmekten gocunmuyor.

Kadına tek taş alan bizden değildir.

Kadına diz çökerek evlenme teklif eden bizden değildir.

Tek taş kollektif yapılan shit testlere iyi bir örnek. Diz çökerek evlilik teklif etmek de.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

26 thoughts on “Tek taş pırlanta yüzük neden alınmaz?”

 1. Yine güzel bir yazı,buna yakın birşey paylaşalım bende.

  2 hafta önce uzaktan akrabam bir kız hollandada türk çocukla nişanlandı.nisandan önce kizin ozellikle pahalı ayakkabı istediğini ve 3 yıldır erkeği peşinde kosturdugunu söylediler.Nisan fotosunu gösterin dedim,fotoda zafer bakışı atan beta ve vücut dilinden anladigim çocuğun yanında istemeyerek resim çekildigi bariz fiziki temastan kaçınan bir kız.bu nisan max 1 ay bile sürmez dedim ve herkes buz kesti.3 hafta sonra ayrılık haberi ve bunu nasıl bilebildin soruları soran blue pill ordusu 😀

  1. Evi olmamak 22 yaşın üzerinde işi gücü olan bir insan için kabul edilemez. Ekonomik özgürlüğünü kazanamamış genç arkadaşlar için birşey diyemem ama para kazanıp ailenizle yaşıyorsanız daha çok para kazanıp yalnız yaşamalısınız.

  2. Yaşına bağlı. Ama alt yapısı yetersiz yapar. Erkeğin bir an önce kendine ait bir evi olmalı. Buna tek alternatif yine bekar ev arkadaşı ile kendine ait odasının olmasıdır.

 2. Merhaba mahmut abi. Konuyla alakasız ama bir soru sormam gerekiyor.

  Üç gün önce tanıştığımız kızla bugün ikinci buluşmamızi gerçekleştirdik. İlk buluşma ısınma turlariydi. İkinci buluşmada ise birkaç kez olmak üzere french kiss ile bitti. İkinci buluşma f close ile bitebilirdi ama kız uzun süreli ilişki ve yatırım bekliyor. Yani tam ikinci aşamaya gececeğimiz sırada” biz neyiz şimdi ” gibi sorular sormaya başlıyor. Şunu net olarak söyleyebilirim kıza uzun süre beraber olacağımızı sezdirdigim anda kendini bırakacak ama kesinlikle böyle bir şey sezdirmedim tam tersi isim bitince gidecek bir izlenim bıraktım ve o da sikilip bırakılmaktan korkuyor. Ayrıca okullarımız açılacağı için bir hafta sonra farklı şehirlere dagilacagiz.

  Bu kalkanı nasıl kırabilirim ya da nextlemeli miyim? Şimdiden cevaplarınız ve eleştirileriniz için teşekkürler.

  1. Tatlı-sert. Bir öyle, bir böyle. Söylediklerin maskülenliğini korusun fakat davranışlarında onu sahiplenebileceğine dair mesajlar gönder bilinçaltında. Bunu bir haftalık süreçten bahsettiğin için söylüyorum, hatunu tamamen belli bir evreye getirdikten sonra ilişki kapısını arala, seks kapısı açılana dek bekle.. Seks kapısından içeri gir, seviş ve bir mühlet sonra kızı bırak gitsin. Yalan söyle yani, basit. Bu soruyu sorarak dahi vakit kaybediyorsun, sana uzun süreli ilişkiden bahseden hatunun doğru erkekle çatır çatır sevişeceği aşikar. O iş french kiss ile başlayıp, üç yıllık ilişki olarak devam etmez. Belki fahişe kalkanı devreye girmiştir, bilemeyiz.

   1. Aslında tam olarak öyle yaptım. Sözlerimde kıza çok net bir şekilde uzun ilişkiye girersek onu aldatacagimi, mutsuz edeceğimi, ortada birakacagimi ima ettim ama hareketlerim henüz mavi hapın etkisinde olduğum için yumuşadi. Mesela kızla otururken kıza fazla eğildim, çok fazla ilgi gösterdim (kız biraz gergindi gevsemesi için) vs. Sanırım olayın bu noktaya gelmesinin sebebi benim. Ayrıca aklımdan yalan söyleyip, umut verip sikip gitmek geçmedi değil ama henüz dark triadi bu kadar icsellestiremedim 😀
    Son olarak kız fotoğraflarımı annesine falan göstermiş annesi de çok beğenmiş falan. Bu sabah öğrendim bunları. Tünelin ucu bombok bir yere çıktı. Sanırım sonunda Şener Şen kaçışı yapacağım 😀

    1. Sözlerinle kendi kendini ayağından vurmuşsun. “Uzun süreli ilişkiye girersen falan onu aldatacağını, mutsuız edeceğini ima” etmeyi falan “ben alfa sikerim” demek sanan çok ama tek yaptığın hatunu korkutmak olmuş. Bunu yaptıktan sonra hatunun seninle birlikte olmasını bekliyorsun. Geçmiş olsun.

     Dante’nin söylediklerine de kesinlikle karşıyım. Kızı sikmek için yalan söyle diyor ama böyle bir şeye ne gerek var ne de etik bir şey. İnsan oyun ile kendinin olduğundan daha iyi olduğu izlenimi verebilir ama çulsuzun tekiyken dokturum demesi ya da sikip bırakacak iken uzun süreli ilişki vaadi vermesi gibi yalanlar o adamın oyununun ya da kişiliğinin yetersiz olması demektir. Yalan söylemene gerek yoktu. Ağzını açıp kıza gereksiz uzun süreli ilişki sözü vermemek yeter iken muhtemelen karizma yaptığını sanıp sözlerinle aldatırım, mutsuz ederim gibi aptal şeyler ima etmişsin.

     Peki bunu niye yaptın? Ben sana söyleyeyim. Sadece duruşun ve hareketlerinle alfa maskülen erkek izlenimi verebileceğin konusunda kendine güvenin yok ya da gerçekten öyle bir izlenim veremeyeceksin. O nedenle de “söze” başvuruyorsun ama …

     “Ben güçlüyüm” demek zorunda kalan erkek 90% zayıf bir erkektir.

     “Ben uzun süreli ilişkide aldatırım, mutsuz ederim” diyen erkek 90% kızın içine düşüp aldatılmaktan ve mutsuz olmaktan korkan erkektir.

     Sözlerin ultimatoma girer. Kadın – erkek ilişkilerinde ultimatom zayıflık deklerasyonudur. Söze dökme zorunda kaldığın anda işin bitmiştir zaten.

     NEXT eyle. Ya da ağzını bu konularda açmadan devam et. Tabak çevirirken uzun süreli ilişki içine girmemenin yöntemi basit ve Rollo’nun dediği gibi kıza ikiniz bir şeymişsiniz yalanı söyleyerek değil bu konuya girmeyerek olur. Sen aslında bu konuya girmeyebilirdin ama kendin girmişsin (kıza sağlam kazık değilim diyerek).

     NOT : Biz neyiz lafını duyduktan sonra genellikle o kızla olmaz. Ama genellikle.

     1. Haklısın. Kendi ayağıma sıktım. Ama bunları kendimi güçlü göstermek için yaptığımı düşünmüyorum. Bu söylediğim şeyleri ortada hiçbir şey yokken söylemedim. Kız konuşma arasında gelecege dair hayallerinden bahsediyordu, falda çıkan uzun süreli ilişkiyi ikimize uyarliyordu vs. (falaaddin senden nefret ediyorum) ve bunları tanışalı henüz iki gün olmuşken yapıyordu. Ben de uyarı niteliğinde, kıza ümit vermemek adına yaptım. Çünkü üzülmesini istemedim. Dantenin aksine merhametli bir insanım. Kızla konuşurken inanılmaz bir ilgi ve şefkate ihtiyaç duyduğunu sezdim ve ona bunları veremeyeceğimi belirtmek için bu yönteme başvurdum(çünkü uzak mesafe ilişkisi istemiyorum). Yani bir nevi cingirakli yılanın kuyruğu gibi. Yalan söyleme gibi toplara girmem mümkün değil zaten. Dantenin yöntemleri beni çok cezbetmiyor. Neyse artık bu saatten sonra yapacak bi şey yok. Ayrılmadan önce son bir buluşma ayarlayıp nextlemeyi düşünüyorum. Bakalım ne olacak.
      Eleştiriler ve tavsiyeler için tekrar teşekkürler.

     2. Farketmez. sessizce gülümseyerek dinleyeceksin ve zorlarsa da kibarca çok hizlisin yavaş diyeceksin. Kıza “ben ne olursa olsun kucagina atlamak iatedigin alfa sikerim kenarda tutacagin beta oder degilim” demeye calismissin ama bunu demen (1) tam tersi oldugunu gosterir ve (2) oyle olsaydin bile cogu hatun hic evcillestiremeyecegi adama ya bulaşmaz ya da bir tadina bakip birakir.

 3. Bu nasıl bir reklam amına koyim lan!!! Şu reklamın iğrençliğine bak.
  “hatunun eski erkek arkadaşı ve Jose’nin resmedildiği zengin alfa – fakir ama piç alfa tiplerine dikkat.” Mahmut abi alıcısı erkek olan bir ürünü nasıl aşağılıyolar!!? Çok güzel vurgulamışsın bu cümlende.
  Ben halen inanamıyorum. Bu kadar olmaz, erkekleri aşağılayarak taşşak üstüne taşşak geçmeleri. Bu reklama bu sitenin kırmızı haplı okurları bile bir şey dememişler(çok az yorum gelmiş bu kadar önemli bir gerçek ap açık ortada olmasına rağmen). Resmen gelebileceğimiz en son boktan noktaya gelmişiz. Erkekleri bu kadar ağır “aşağılayarak taşşak geçmeleri” kadınlardan ve insanlardan nefret etmeme sebep oluyor. Reklam çok şey anlatıyor. Anlamayanlar 1000 kez tekrar başa sarıp izlesinler. Hayrınıza olur.

  1. Cok az yorum gelmis lafindan kastin youtube’ta ise oyle bir ortamda yorum yazip gercekleri anlatmak hem vakit kaybi hem sacmalik olur. Burayi kastediyorsan yazi yeni yazilmis ve onceden tektas mevzusu ile ilgili birkac paylasim yapildi. Sorular sorulup mevzu anlasildi. Bu video bir nevi o postlarda anlatilanlarin pekistirmesi. Ayrica konusmaya gerek yok. Izleyip aynen amk vay ibneler aklimizla dasak geciyorlar deyip akilda tutmak uzere gecmek lazim.

 4. Bunun istisnası yok mu (yüzük almaya meraklı değilim zaten)

  Statün yüksekse bile almayacak mıyız, kızın tepkisinde değilim gösteremedikten sonra ne boka yarar statü?

  1. Hiç anlamam o işten. Çok sevmeme rağmen pat diye “içmiyorum lan bunu, içersem yaşlanınca çok acı çekerek öleceğim” diye bıraktım. Öyle bir yol yordam denemedim. Denediğim zamanlar bırakamamıştım zaten.

 5. Mahmut abi evlilik hakkında ki metinleri okuyordum ne diyim evlilikden korktum vallahi mutlu bir evlilik hayatı sürdürmek imkansız mı ? Yaşım genç soru saçma ise tecrübesizliğime ver 😀

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *