İlk buluşmayı ayarlama ile ilgili birkaç tavsiye

15karakteryetmi (anladık yetmiyormuş :)) rumuzlu okuyucu sormuş :

Selamlar,

İki adet sorum olacak biri kısa ötekisi uzun olacak şekilde.

1) Kadınlarla tartışırken özellikle yaptığım bir hamle var. Sessiz kalmak. Aslında her insanla tartışırken işe yaradığını düşünüyorum ama kadınlara karşı etkili bir silah. Karşımdaki kadın bağırıp çağırarak içinde ne varsa boşaltıyor ve sonra kendimden emin bir şekilde doğru argümanlarla onun yanlışını tane tane anlatınca kedi gibi oluyor. Soru ise şu; bu tarz bir davranışın kırmızı hap mentalitesi ile sizce yorumu nasıldır?

2) Bir daha içinde bulunmayacağım ortamlarda tanışıp, telefon numarasını aldığım kadınları görüşmeye davet ettiğimde uzun uzun mazeretler (veya gerçek yoğunlukları) belirterek nazikçe geri çeviriyorlar.

Kendileri ile tanıştığım günkü sohbetlerimde gayet pozitif reaksiyonlar aldığımdan dolayı telefon numaralarını istiyorum ve veriyorlar.

Mesajlaşmayı kullanmamaya çalışıyorum, dolayısıyla davetlerimi arayarak yaparım ve daha önce pek karşılaşmadığım şöyle diyaloglar yaşamaya başladım.

(hal hatır muhabbetinden sonra)
– çok güzel bir mekana gittim geçenlerde. seni de akşam yemeğine götüreyim oraya. perşembe akşamı kaçta çıkıyorsun işten?
– davetin için çok teşekkür ederim ama son zamanlarda çok yoğun bir iş temposundan çıktım. kısa bir süre sonra da sınavım var, ona da hazırlanıyorum bir yandan. perşembe akşamı da aile ziyareti var, biraz dinlendikten sonra ders çalışacağım, ardından da ziyarete gideceğim.

Bu şekilde cevap veren kadınların önceliği olmadığımı dolayısıyla da bana alternatif bir tarih sunmadıklarından dolayı next mi yapmalıyım?

Yoksa, ailesine ve kendi gelişimine değer veren bir kadın olduğunu, next yapmadan önce farklı bir tarihte tekrar bir davette bulunmalı mıyım?

Teker teker alalım, bazı temel bilgileri ara ara tekrarlamakta yarar var :

1) Kadınlarla tartışırken özellikle yaptığım bir hamle var. Sessiz kalmak. Aslında her insanla tartışırken işe yaradığını düşünüyorum ama kadınlara karşı etkili bir silah. Karşımdaki kadın bağırıp çağırarak içinde ne varsa boşaltıyor ve sonra kendimden emin bir şekilde doğru argümanlarla onun yanlışını tane tane anlatınca kedi gibi oluyor.

Kadınla tartışmazsın, hatun duygusal patlamasını yaşarken sessizce dinlersin ya da anahtarını alır gidersin ve hatun sakinleşince söyleyeceğini söylersin ya da gereksiz ise bir şey söylemezsin. Kırmızı haplı bir davranış. Duygularına yenilip karşılıklı bağırışma ise mavi haplıdır.

2) Bir daha içinde bulunmayacağım ortamlarda tanışıp, telefon numarasını aldığım kadınları görüşmeye davet ettiğimde uzun uzun mazeretler (veya gerçek yoğunlukları) belirterek nazikçe geri çeviriyorlar.

Kendileri ile tanıştığım günkü sohbetlerimde gayet pozitif reaksiyonlar aldığımdan dolayı telefon numaralarını istiyorum ve veriyorlar.

Bundan 10 yıl önce telefon numarası almak işin 50%si idi. Şimdi ise pek bir anlamı yok. Çoğu hatun nezaketinden konuşuyor ama telefon verirken aslında telefon vermeyip yüzyüze reddetmek yerine sonra reddetmeyi düşünüyor. Günümüz ilişkilerinin gerçeği. Ortam bu diye kabul edip avlanacaksınız. Hatta şunu söyleyeyim 10 sene önce ortalama bir erkek bugünkü kadar telefon alamazdı. Ama günümüz erkeği daha yetenekli olduğundan değil, telefon vermenin öneminin sıfırlanmasından.

– çok güzel bir mekana gittim geçenlerde. seni de akşam yemeğine götüreyim oraya. perşembe akşamı kaçta çıkıyorsun işten?

İlk buluşmada yapmaman gerekenler listesinin en tepesinden 2 hatan var :

1 – Akşam yemeği : İlk buluşmada bir kızı asla yemeğe götürmeyin. Asla. Sex and the City dizisinde Carrie Bradshaw karısı “kötü ilk buluşma yoktur, iyi ilk buluşma veya bedava akşam yemeği vardır” diye muştuladığından beridir akşam yemeği bedavacı kızların aptal erkek yolma yöntemi oldu. Yani geldi mi neden geldiğini bilemezsin? Oysa bir kahve içip oradan bir iki şey içmeye gelen kızın aptal silkelemek için gelmediği daha barizdir.

Ama akşam yemeğinin asıl problemi şudur : senin kıza “bak yanlış anlama ben sağlayıcı betayım, hani alfa falan sandıysan yanılıyor olabilirsin” demen gibi bir şey bu. Kız ne yapsın? Hayatına giren erkeklerden maskülen alfa olanları hafif bir iki içki / kahve içmeye çağırmış, bunlar dışındaki beta sürüsü ise yemeklere çağırmış. Nasıl bir eşleştirme yapacakları aşikar.

2 – perşembe akşamı kaçta çıkıyorsun işten?

Yarı dominant. Yeri söylemişsin, günü söylemişsin, saati neden soruyorsun? Neden olduğunu ben sana söyleyeyim. Çünkü kızı yeterince geç bir saatte çağırıp (830 mesela) sonra ordan yatağa geçme ihtimalini düşündüğünü belirtmeye cesaretin olmadığı için. Tavşanlık – saldıraylık dengesinde saldıray görünmemek için tavşan görünme riskini göze alıyorsun. Dezavantaj, kızın bilinçaltına uslu çocuk mesajı atıyorsun.

Bu şekilde cevap veren kadınların önceliği olmadığımı dolayısıyla da bana alternatif bir tarih sunmadıklarından dolayı next mi yapmalıyım?

Hayır. Muhtemelen önceliği değilsin ama bu aşamada kızın gerçekten bahsettiği bahanelerle gelmeme ihtimali yeterince yüksek. Tavsiyem, bir kızı iki kere dışarı davet etmek ve eğer ikisinde de reddediyor fakat alternatif sunmuyorsa nextlemektir. İki davet ve sıfır alternatif önerisinden sonra gerçekten bir bahanesi olma ihtimali güvenli bir şekilde ihmal edebileceğiniz kadar azdır.

Hadi bu aşağıdakiler de benden bonus :

1 – İlk buluşmada iki aşamalı geçiş yapın. İlkin ucuz bir yerde, mesela Starbucks’ta veya simitçide buluşun. Sizinle beraber olma ihtimalini düşünen hatun bunlara hayır demez. Burada birbirinizi beğenirseniz daha pahalı içkilerin olacağı mekana geçin, beğenmezseniz kız bir bahane bulur. Bulmazsa siz bir bahane bulup sıvışabilirsiniz.

2 – İlk buluşmayı evinize yakın ayarlayın. İlk buluşmada bir iki öpücükten sonra yatakta son dakika direnci yaratmaya en müsait olay, trafikte 45 dakika taksi ya da araba seyahati ile o buluşmanın ateşinin sönmesidir. Evinizin sokağındaki pastane de olmasın yalnız, o da kızda tam tersi yönden son dakika direnci yaratabilir.

3 – Asla çok içmeyin, çok içirmeyin. Sarhoş bir kadını evinize götürmeyin, sarhoş kadının evine gitmeyin. Güvenli bir şekilde eve gitmesini sağlamak isterseniz okey ama çok sarhoş ise o gece orada biter.

4 – Evde ise eğer içiyorsanız bir iki içkiniz ve yedekte prezervatifiniz olsun.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

181 thoughts on “İlk buluşmayı ayarlama ile ilgili birkaç tavsiye”

  1. Ben direk “hey, Yarın 17.30 da Starbucksa gidelim” şeklinde soruyorum. Gerçi soru da denemez, malum bir soru cümlesi değil. Müsaitsen, uygunsa gibi ifadeler kızı seni kendine uydurma pozisyonuna sokuyor bence. 19.00 da müsaitim der size, evet buluşmayı kabul eden kızla saat dalaşına girilmez ama yarım saat gibi değil de 1.30-2 saat farklarla size karşı teklifte bulununca bolca boş vaktiniz olduğu manasına gelir bu, çok sorun olmasa da biraz çerçeveyi sarsar. The Tourist filmindeki akşam yemeğine çağırma sahnesi nasıl olması gerektiğine iyi bir örnek

   1. Benim daha önce “saat 2’de karaköy’de buluşalım” dediğim hatun, beni “emirvaki konuşuyorsun” diye terslemişti. Bunu buraya aktardığımda Mahmut abi “ayarı tutturamamak, zorba üslup” diye yorum yapmıştı. Şimdi buna ne demesi gerekir?

    1. Yer saat ve zaman belirledikten sonra buluşalım mı deyin daha güvenli ve zararı yok.Bin kere söyledim eğer sen kendi zihin merkezinde isen ve opsiyonların varsa ne kadar kibarlaşırsan kibarlaş iyi çocuk olmazsın ve öyle algılanmazsın. Sen bunun tersi isen ne kadar sert görünmeye çalışırsan çalış göt görünmeye çalışan kaybeden olursun.

     Bir mekandaki en güçlü adam genelde en kibarıdır. Gücün yasası bu. Güçlü adam gücünü kibarlık ardına gizler. Güçsüz ve kibar tavşanın antitezi güçlü ve kaba ya da daha kötüsü güçsüz ve kaba erkek değildir. Güçlü ve kibar erkektir.

  2. Onunla buluşmanın büyük bir bok olmadığını hissettireceksin, opsiyonları olan bir adam muhtaç bir teklifte bukunmaz zaten kendinden emin bir dil kullanır..x yere gidiyorum eşlik etmek istersen gel. vs.(gelmesede sen oraya gidiyorsun kendin için, doğrudan onun evet hayırına bir teklif değil)

   1. Onunla buluşmanın büyük bir bok olmadığını hissettirmeyeceksin, onunla buluşmanın büyük bir olay olmadığını sen hissedeceksin. Sen böyle hissedersen en kibar şekilde sor dominant olursun. Öbür türlüsü imajı çizmektir.

    1. Tabi orası öyle önce kendisi imaj kaygısının ötesinde gerçekten öyle mi, cümlem biraz eksik oldu orada sonrakinde dediğim gibi opsiyonları olan biri o rahatlığa zaten sahip tavır takınır, hissettirmekten kastımda gerçekte öyle olduğunu farz ederek..

 1. Bu tavşan ve saldırgan meselesi biraz kafamı karıştırıyor. Bakire olduğuna %99 emin olduğum bir kızla konuşuyorum, muhtemel ilişki başlangıcındayız. Frame i iyi koruduğunu düşünüyorum, kız çok ağır shit test ler gönderiyor, 9/10 unun üstesinden geldim. Buluşma ayarlamada vesaire bir sıkıntı olmadı fakat kız flörtten hiçbir şey anlamıyor. Roleplay leri anlamıyor, patron sekreter muhabbetini yaptığımda da çok şaşırdı ve devam ettirmedi, poposuna bakmakla alakalı bir şey söylediğimde de sinirlendi ve rahatsız olduğunu belirtti. Yanlış anlamayın burada creepy guy muhabbeti yok, ilişki başlangıcı olduğuna emin olduğum bir şekilde ilerliyor olaylar fakat bu cinsel konularda kutsal bakire gibi davranıyor. Bu muhabbetleri sevmediğini, sinir olduğunu belirtti ben de buna karşılık özür dilemedim hatta benim için normal şeyler, senin böyle tepki vermen anlamsız geldi dedim beni arkadaşlarınla karıştırma seninle konuşmam bitsin istemem ve uğraşıyorum ama sen böyle yapıyorsun vesaire konuşuyor. Buradaki olay nedir? Ses ayarını yavaşça açmaktan bahsettiğiniz şey bu mu?

   1. Bir çok kızla takılıyorum fakat tabak olarak değil. Yapamıyor değilim, sadece bu sene sınav senem olduğu için yapmamaya karar verdim. Yapmayacaksan bu kızla niye takılıyorsun diye soracaksın, arada yakın temasta olacağım birisi olsun diye sadece

    1. o zaman bunu da bırakacaksın ya da elindekine katlanacaksın. Kızın gözünde rütben düşük. Bak bunun ölçüsü senin altına yatmaması değil. Her hatunla yatamazsın. Bunun ölçüsü aranızda soğukluk olmasını göze alacak şekilde seni durdurabilmesi. Elindeki malzeme bu.

     1. Katlanmalı da, kırmızı hap öğretisi bu rütbeyi yükseltmeyi sağlamıyor mu zaten? Evli erkeklerin uygulamasıyla evliliklerinin düzelmesi gibi

     2. Evlilikteki mecburiyet. Ama daha önemlisi khda ilişkiye ya yüksek ilgi ile girersin ya da girmezsin. Bahsettiğin kızla ilişkin yok. Evlilik ise ilişkidir.

      Bu arada buradaki tekniklerin çoğunu 20li yaşlarınıza kadar uygulayamazsınız. Sen muhtemelen ayarı tutturamıyorsundur. Liseli olup da bunları ayarında yapacak erkek 1%dir herhalde. Ne siz o olgunluktasınız ne kızlar. O nedenle 20 yaş altının bu sitedeki ilişki tekniklerini uygulamaya kalkmasını tavsiye etmem. Bazı şeyler birikim gerektirir ya da yaş gerektirir maalesef.

      Bu senin ilk ilişkin olacaksa ve sınav senen ise ateşle oynuyorsun.

     3. Hayır tabi ki de ilk ilişkim değil, hatta bu öğretiyle geçen haftalarda seks yaptım. Şimdiye kadar 15 civarı ilişkim oldu (kısa sürelilerdi, mutlu sonla da bitmedi çünkü ilişkiye başlayana kadar alfaydım, sonrasında çerçeveyi çatır çutur ellerine teslim ediyordum). Ateşle oynadığımın farkındayım, denemedim başarılı oldum ve bırakmak istedim ama bu kız çevirdiğim tabaklardan sonuncusuydu, konuşma ilişkiye kadar gidince devam etsin inceldiği yerden kopar diye düşündüm. 4 yıldır şiir yazıyorum (artık hissedemediğim için yazmıyorum, bu arada edebi kişiliğin KH ye nasıl bir katkısı olur bir yazıda veya yorumda belirtirseniz çok sevinirim, her kız cemal Süreyyaya aşık olur ama hiçbiri onunla evlenmek istemez sözüne katılıyorum çünkü) çok büyük aşk hissettiğim kişiler oldu ve bu konuda yeterince dayak yedim, oneities olmak önümdeki 10-15 yıl yapacağım son şey yani o yüzden kendime güveniyorum bu konuda

     4. Saint okurken ben bile acaba bunu ben mı yazdım dedim 😀 içinde bulunduğun durumu bir ay önce yaşadım. Yani mavi hapım zirvede olduğu dönemlerdeki gibi kızdan ayrılınca depresyona girmedim ama canımı sikmadi da değil . Sınav zamanı hatun işi her türlü tehlike hele de kırmızı hapın tam değilse.

 2. Güzel yazı. Bir sorum var. Kadın erkek ilişkilerinden çok bu alfa beta karakter mevzusu erkeğin ruh sağlığını ne denli etkiliyor ?

 3. Kendimi her noktada geliştiriyorum. Müzik aleti çalıyorum, spor yapıyorum(2 aydır), kitap-film bilgim de var ama özgüven eksikliği yaşıyorum. Bu özgüven konusunda kendimi nasıl geliştiririm?

  1. Takma kafana, zamanla özgüveninde oturuyor. Burada anlatılanları kavrayıp bol bol tabak çevirsen, daha sonra karşılaştığın her kadında önceki kadınla yaptığın hataları yapmadığını fark ediyorsun.

 4. Bir sorum var. Konuştuğum kızlar diğer erkeklere benzemediğimi, nazik olduğumu söylüyor. Şimdi böyle söyleyince onların çerçevesine gireceğim ama bu “kibarlık, naziklik” algısını nasıl kırarım? Soruyu farklı versiyonla da sorayım, iyi çocuk algısını nasıl kırarım?

 5. Mahmut bey
  Burayı takip ettiğimden beri kızın/kadının telefon no sunu almak konusu bana yetersiz hatta yanlış bir hamle gibi görünüyor. Çünki.
  Erkeğin kadına ulaşması açısından doğru gibi görünen bu durum kadının naz/mazaret yapmasını kolaylaştırıcı bir etkenmiş gibi. Halbuki
  Erkeğin o kadının kendisine ulaşması ve seçimi için erkeğin telefon no sunu vermesi hem daha kolay hem de naz/mazaret olasılığını azaltan bir etken olarak düşünüyorum.
  Herhangi bir sebepten hap çı olmadığımdan düşüncemi dayandırdığım bir argüman ortaya koyamıyorum. Sizler ne dersiniz.

    1. Birkaç bilgide ben vereyim: bir karşı cinsin telefonunu almak İçin extra bir gayret sarfetmem.Zaten bir konuşma iyi gidiyorsa zaten aynı ortamı sağlayacağım argüman elimde hep olur. Doğalgaz zammından konu açarak telefonunu aldığım kitap satışı yapan bir arkadaş vardı. Ne zaman iletişimi devam ettireyim( çakabilir miyim acaba!) yanılgısına kapılsam geri çekiliyor kadınlar . Relax halimle o üstüme geliyor bu iyi. Biraz rahat bırakın kendinizi. Elbette ses tonu , duruş ve sohbetteki baskınlık çok önemli. Kollarınız göğüs kafesiniz omuzlarınız /gülüşünüz cool / v.s

    2. 80 ler de oluyordu. Gerçi cep telefonu yoktu ama iş telefonlarımız vardı. Bugün açısından merak etmiştim.
     Bana yine tavana bakmak düştü.
     Tavan ama baktıkça anlaşıyorsun.

     1. Halk otobüsünde giderken camdan bakıştığım servis minibüsündeki liseli kız diğer kızların gazıyla minibüs camına telefonunu yazmıştı. Ben de 18 yaşındayım o zaman. Yurtta tel yok tabii jetonlu telefonda sıra bekleyip aramıştım kaç kere hepsinde babası olduğunu tahmin ettiğim bir adam çıkınca çat kapamıştım. 😂 Şimdi cep var whatsapp var.

 6. Mahmut Abi bu sorum sana olacak 🙂 Robert Greene kitaplarında çok daha dolaylı ve burada yazılanlara nazaran daha tavşanlık gösteren stratejiler öneriyor. Baştan Çıkarma Sanatı kitabında ise Casanova’nın çoğu zaman kendini yüksek değerden tanıtıp bu değeri direkt hamlelerle sadece skor yapmaya yönelik yaptığını söylüyor, dolaylı hamleleri ise daha çok üst düzey baştan çıkarma için oluyor. Uzunca bir süre pua olarak set açmışlığım var ve buradaki direkt yaklaşıma da veya dolaylı yaklaşıma da oldukça hakim olduğumu düşünüyorum. Fikrimce Türkiyede saldıray olmak kadını seks eşiğinden aşırmadan eline yüzüne bulaştırmak oluyor. Bu sitede ise öğrendiğim bir çok şey oyunu saldırgan ve maskülen yürütmek üzerine. Soruma gelecek olursak, siz neden bu yolu tercih ediyorsunuz?

  1. Bu sitenin temel felsefesi her zaman iki aşırı uç arasında denge üzerine kurulu. Tavşan olursan da kaybedersin saldıray olursan da. Hep bunu söyledim. Yukarıda da aynen bunu söylüyorum. Iyi oku. Saldıray görünmemek için tavşan görünmeyi göze alıyorsun otomatik olarak tavşan görünmemek için saldıray olmayı göze al anlamına gelmez.

 7. Cevapladığın için teşekkür ederim.

  Kız işi gereği sürekli nöbette olabildiği için saati mecburen sordum ne zaman işten çıktığı belli olmadığını öğrenmiştim çünkü.

  İlk görüşme olayında ise, tanıştığımız gün bir kahve içildiğinden ikinci aşamaya atladım ki zaten o kahve içme esnasında pozitif tepkiler almasaydım akşam yemeği daveti olmayacaktı.

  Ancak ben anlatmak istediğin noktaları anladım, sondaki öneriler de çok faydalı oldu. Tekrar teşekkürler.

  1. Tanıştığınız gün ilk buluşma sayılmaz. Yatmadığın ya da kız arkadaşın olmayan kızı akşam yemeğine çıkarma.

  1. Yakınlaşma olmadan öpmeye kalkmak, ayarsız dokunmak, kendini kızın evine davet ettirmeye çalışmak kızı eve çağırmakta ısrar ya da direkt cinsel şaka yapmak mesela.

 8. Yazı ve yorumlar benim bugünlere yaşadığım benzer bir durum için ufuk açıcı oldu, hoş ben soruyu soran arkadaş gibi kaçta müsait olursun vs sormadım, doğrudan yer ve saat söyledim.

  Bu arada 1. maddede kadınlarla tartışmak ile ilgili kısımda onayla-abart da işe yaramazmı?

 9. Ilk bulusma da kizin saclarina dokunmak yada el tutmak ayarsiz tagerosinde sayilmaz bence. Ben genel olarak evde bira ictigimiz sirada opmeyi tavsiye ederim

  1. Dokunmanın ayar olup olmamasını etkileşimde kurulan bağ belirler. Gereğinden yavaş gidersen tavşan gereğinden hızlı gidersen saldıray. Saldıray tarafına hafif hata yapmak tavşan tarafına hata yapmaktan iyidir ama bahsetriğin durumun ne olduğunu hızın belirler.

   Hızı beyler aslında doğal olarak biliyorsunuz. Bunu anlatmak gerçekten zor ve maskülen benliğiniz açığa çıktığında bisiklete binerkenki dengeniz gibi doğal yaptığınız bir şey. Korkunuz gölgelemediği sürece o sinyalleri okuyacak yetenek genlerinizde var. Unutmayın siz şimdi bireysel olarak ne durumda olursanız olun binlerce nesil tek bir kere bile sekteye uğramadan başarıyla üremiş bir erkek zincirinin ürünüsünüz. Evrimsel başarı hikayesisiniz.

 10. Mahmut abi, ben normal kız arkadaşlarıma (okuldan, sınıftan vs tanidigim) ara sıra cinsellik konusunda şakayla karışık takiliyorum. Çoğu zaman aldığım cevap; köpek, pislik vb gibi oluyor. Yurumedigimiz kızlara ara sıra bu şekilde takılmak doğru mu? Çok sert cevaplar almıyorum genelde.

 11. mahmut abi muhtemelen yazımı yayınlamayacaksın

  bu yazıyı çevirebilir misin

  baya iyi yazı ama çevirirsem pek anlaşılmaz

  Life is unfair, we know that.

  But you cant escape that gush feeling of
  envy every time you see that guy who is kind of a jerk but always gets the pretty girl,the promotion at work and he’s always the face of the party even though his face is not better looking than yours.
  You may think that niceness and agreeability are those beautiful traits that distinguish you from that jerk everybody adores and make you the better person.
  Well not really.
  Psychology professor Jordan Peterson would
  disagree with you.
  Because it may be that agreeableness is actually
  stopping you from leading a more successful and fulfilling life.

  Now remember how you felt when you heard that
  the professor disagrees with you?

  Was your first thought that he is a stupid
  know nothing guy, or did you get intrigued because of his certainty and fearlessness
  to express his disagreement?

  If you are like most people, you probably
  felt a bit of respect for this person and now you want to hear his opinion.

  Why is that?

  Well we have a natural curiosity about everything
  that is different from our opinion.
  Thats why we enjoy watching movies about
  psychopaths and people who did bad and illegal stuff.

  On a conscious level, you probably dont
  identify yourself with these type of characters or stories.

  But, according to professor Jung, one of the
  greatest minds in psychology, all people have a human shadow.

  The human shadow is the dark side of
  our personality consisted of all the primitive, negative, socially deprecated emotions and
  impulses.

  The only way to know yourself and to predict
  what other people are capable of doing, is through a long and deep analysis of your own
  shadow.The angel on our shoulder usually whispers
  to us that a higher moral being is someone who is incapable of cruelty.

  But in reality, people who dont carry any
  aggression often end up as the victim of those who do.

  In order to be respected, you have to show
  strength of character, which is the opposite of weak and naive.For example a disagreeable
  person always knows what he doesnt want and reacts accordingly, unlike someone who
  is agreeable and tends to avoid conflict and
  smooth the waters by letting other people
  have their way.

  This agreeableness dates back from childhood
  when your parents wanted to protect you from conflict because it was just too dangerous,
  so they taught you to avoid fights and to always be nice, kind and considerate of others.

  And this is where it gets tricky, because
  life is filled with potential conflicts.

  And now, as a grown person, especially if
  you are physically and emotionally weak, youve

  probably developed a fear of conflict.

  Your best option is to avoid it and hope that
  problems will resolve all by themselves.

  They wont..

  The truth is that many times in life THERE
  ARE things that you have to talk about.

  So how can you become a more socially desirable
  person and still get what you want?

  Well.. first… say what you think.

  In a lot of situations, your thoughts will
  be unpleasant and cruel for many, but therefore a great chance that you ll also be telling the truth, and by that, gaining the respect of others.

  And to successfully deliver a message, it
  is necessary for it to be straightforward.

  It s also important to learn the ability
  to negotiate on your own behalf.

  Agreeable people put others first, so they
  dont have sense for their own desires.

  This may seem like a noble characteristic,
  but it sure doesnt help in building a career or attracting women.

  The sad truth is that this often lines agreeable
  people up for being exploited.

  If you are truly interested in other people™s desires, instead of agreeing unconditionally, you should try investigating the views of
  people that are opposite to yours.

  This will open up for you a whole new perspective
  of the world and will help you develop skills that you lack of.

  For example, if you are an introverted person,
  by watching how an extrovert acts, you can learn new behaviors and new ways of dealing
  with problems.

  This jungle of a world that we live in, has
  taught us that a well socialized but disagreeable person is forward moving and can move better
  through the obstacles of life.

  Being able to be cruel, but choosing not to
  be, is better than not being able to be cruel at all.

  Strength is a feeling of confidence and confidence
  comes from not being afraid to explore the darkest parts of your own being and the beings
  of others.

  So have fun through your jungle journey of
  enlightenment and terror, because that is a path, that eventually we all need to take.

 12. Mahmut abi bir sorum olacak olgunlaşmak ile ilgili bir yazı varmı veya nasıl olgunlasabilirim bi yol yordam göster büyüğümüzsun

  1. Kendini bilinçli olarak zor ve rahatsız yük altına koyarak olgunlaşırsın. Acısız kimse olgunlaşamaz. Çoğunuzun temel derdi çok rahat olmanız. Gidin kendinize rekabetçi bir uğraş bulun ve orada yenilginin acısı ve kszanmanın zevki ile pişin. Bu basketbol olabilir, satranç bile olabilir. Bilgisayar olmasın ve rekabet olsun.

   1. Bu çok yanlış bir açıklama. Düşünceler saf enerjilerdir ve madde de enerjidir haliyle ne düşünürsen bu gerçekleşir. Acısız insan olgunlaşmaz bir düşüncedir inanırsan evet olgunlaşmaz. Sen tepkini ve secimini özgüvenli yaparsan az acılı çok leziz devam edersin.

 13. Mahmut abi birde şöyle bir sorunum var shit testleri gecemiyorum artık nasıl dik durabilirim okumami önerdiğin yazıları falan hepsini okuycam abi şuan bana fayda sağlayacak herşeye açığım

  1. Shit testlerde okuyarak ustalaşamazsın. Duygusal olarak güçlenmen lazım. Bu sitedeki kız harici disiplin ve duygusal güç yazılarını uygula.

 14. Mahmut bey, bu gerçekten ne zamandır beklediğim türde bir yazı. çünkü ben de bu sorundan muzdaribim. dediğin gibi yüksek oranda telefon alma becerisine ulaştım lakin bunlar yine aynı yuksek oranda buluşmaya gitmiyor.

  telefon reddine katılmıyorum çünkü telefon aldıktan sonra o kişiye ulaşma süren 5 sn. neredeyse erkekler bile birine telefonunu verirken iki kere düşünür vaziyette.

  yorumlarıni cok degerli buluyorum ancak bu yazıda arkadaşın bahsettiği genel bağlamı yakalayamadığını düşünüyorum. burda sorunun akşam yemeği teklifinden veya yarı dominant olmayla alakası olduğunu düşünmüyorum. gercekten bu konuya kafayı taktigim icin uzun uzun okumalar yaptım. mystery ve roosh’dan anlayabildiğim kadarıyla bu durumda sorun şudur: bir kadınla ilk tanısmanla ilk buluşman arasinda bir fark yoktur. her bulusmanda en bastan başlarsın ve bu ilk görüşmelerde mutlaka aşman gereken aşamalar vardır, bunlar da etkile, rahat hissettir ve baştan çıkar aşamalarıdır. bu 3 aşamayı uygulamadığını düşünüyosan telefon bir yere çıkmıyor çoğunlukla.

  gerçekten deneme yanılma yoluyla ulaştım bu bilgiye kızı ilk buluşmada maddi manevi bir yatırıma itememişsen veya en azından dokunamamişsan elinde sadece telefon kalıyor. benim simdiki taktığim kızı o gün kivama getirebilmeye çalışmak, artık imkanlar ne kadar elveriyorsa. ki mystery’e göre de en az 7 saat geçirmelisin yatağa giden süreçte.

  biraz karışık oldu metin ama anladınız siz.

  1. Ilk karşılaşma önemlidir ama o görünürde tesadüfidir o nedenle ilk buluşma sayılmaz. Ama bahsettiğin 3 aşama önemli tabii. Başından beğenmemiş olabilir. Ben yine de satışı oldu varsayıp ilk buluşmada bahsettiğim kurallara uymanızı tavsiye ederim.

   Telefon konusunda ısrarcıyım. Kızlar saldıray değilse adamı çok tutmasalarda yüzyüze reddetmek istemediklerinden tel veriyorlar bu devirde. Burada kızları kötü insanlar sanan bir grubun algısının aksine çoğu kız bir erkeğin suratına red çakmayı (erkek çok ezik veya aç abazan değilse) kabalık sayar. Tel alabilmeniz aslında bu ikisi sayılmadığınızın bir göstergesi. O açıdan bir manası var. Kız beğense de beğenmese de en azından ortalama üstü biri olduğunuzu onaylıyor.

 15. Mahmut abi bazen konuşurken kekeleyen,takılan biriyim ama hani tipim var,fiziğimde iyi (8 aydır spora gidiyorum ) ,espri yeteneğimde var . Kekeme biri kırmızı hapdan fayda sağlayabilir mi yoksa boşa mı kürek çeker . Yani kızlarla oyun,buluşma,yakınlaşma,seks uzak bir şey mi . Kekeme birisi oyunu en zor seviyede mi oynar ?

  1. Fiziksel problemler her zaman oyunu zorlaştırır ama eğer problem kalıcı ise takmamak en doğru stratejidir. KH tabii ki sana yarar sağlar.

   1. Aslında en büyük sorunum yıllarca kekemeliğin verdiği o suskunluk ,efendilik ,duygusallık ,çekingenlik olayı . Orta okul,lisede hiç sevgilim olmadı bu yüzden . Şimdi kırmızı hap sonrası da biraz oyunun bokunu çıkarıyorum ,sürekli konuşup ,enerjimi harcayıp aşırı esprilerle kızlara sataşarak ,bu da itici yapıyo . Yani tam bir orta yol bulamadım kendimce . Ve seks hayatımda sıfır ,en çok koyan bu .

  2. Kardeşim ben de kekemeyim. Öncelikle duyarsızlaşarak bunun etkisini üzerinden atacaksın. Kızların kekemeliği çok taktığı yok eğer ağır kekeme değilsen. Göz temasını kaçırma , geriye yaslan , konuş gitsin. Sen kekemeliği ne kadar umursarsan karşıdaki de o kadar umursuyor

  1. Vay adamım Efe’yi takip ediyorsun, ben de beğenerek takip ederim yıllardır, bu arada diş fırçalamak orucu bozramı? :p anladın sen onu.

 16. 6 ayi geckin suredir burayi takip edip kendimde bir cok seyi degistirdim. Bugun basima bir olay geldi kisaca paylasip bir sey soracagim yardimci olursaniz sevinirim. Dun kendimden en az 3-4 yas buyuk bir kizla tanistim gunduz. Gidip direkt konusma durumu olmadi. Kiz karsidan karsiya gecerken(benim oldugum tarafa geliyordu) goz temasi kurulunca basladim muhabbete. Gayet sicak hos bir kiza benziyordu. Simdiye kadar guzduz oyunlarinin hicbirinde bu kadar rahat ve sicak davranan bir kiz gormemistim. Biraz muhabetten sonra yasinin benden buyuk oldugunu ikimizde anladik(ben unideyim kiz ogretmenmis) Bundan sonrasinda felaket sekilde shit test bekledim ama bir tane bile gelmedi. Sessizlik olustugu anda kiz sorular sorarak bozdu ve 2-3 dakikadan sonra bana iltifata basladi abartmadan. Gozlerim renkli. Gunes vurunca fark ettim cok guzelmis falan diyor ama bilirsiniz hepiniz gevsek konusan kizlari. Oyle degilde. Baktigi an utangac bir gulumsemeyle gozunu kaciriyordu. (Yesilcam filmi gibiydi amk harbiden bir degisik oldum) Bir an ruyada miyim diye kontrol ettim valla. Bunun sebebi nedir? Bu olayi, kizin shit test atmadan cok rahat sekilde muhabbete baslayip surdurmesini nasil yorumlarsiniz? Bir de genel olarak shit test atmayan kiz neden atmaz?

  1. shit test erkeğin cpdsini test etmek içindir. kadın eğer seni yüksek değerli görmüşse shit test atmayabilir. Kadın açısından düşünürsen shit test risktir. Erkeğin değerini test etmek yüksek değerli bir erkeği soğutup kaybetme riski taşır. Kadın bir nedenden senin yüksek değerli olduğuna ikna olmuş ise shit test atmayacaktır.

   Yukarıdaki iyi sebep. Kötü sebep de seni cinsel obje olarak görmüyordur. Yani kadın bir şey yapmayı düşünmediği adama shit test atmaz.

   Hangisi? Sana bunu kimse söyleyemez. Yürüyüp görmen lazım.

   1. Cevap icin tessekkurler. Ben de ayni sekilde dusunmustum ama “hahaha o kadar iyiyim ki kiz shit test bile atamiyor” gibi bir kasintiya girdigimi hissettigim icin sordum. Bu tarz bir kizi “neg”lemek cok mantiksiz olurdu degil mi?

 17. Mahmut reyis selamlar, güzelliği ortalama , zekası ise ortalamanın üzerinde fakat feminizm düşüncesi iliklerine kadar işlemiş bir kadınla hayatı birleştirme hususuna nasıl bakıyorsun?

 18. Çoğu kişi yoruma telefon numarası çok kolay alıyorum fakat buluşmayı gerçekleştiremiyorum yazmış.Kızların tabak sayıs oldukça iyi ve tabakları kırıldığı gibi yenisini bulmaları çok kolay oluyor. Siz tabakların arasında ne kadar gerideyseniz buluşma oranınız o kadar düşüyor. Daha Erkek biri varken neden sizle olmalı ? Çoğu kız buluşma için klasik bahane uydurur size açık açık ben seninle buluşmak istemiyorum demez asla. Yada bana denk gelmedi. Son olarak arkadaşlar, Kızla bir çekim oluşturmadan buluşma ayarlamaya çalışıyorsunuz. Tabiri caizse Kalkmamış yarakla sikişmeye çalışıyosunuz. aranızdaki çekimi oluşturun ondan sonra buluşmaya çağırın. Naber, iyi sen, bende iyiyim, yarın x yerdeyim sende gelir misin? aaa tabi olur. bu kadar kolay olsa keşke 😀

 19. Merhaba Mahmut Abi. Bir yazıda zamanla sizden boyutları artan isteklerde bulunacak olan iş arkadaşlarınızla karşılacaksınız gibi birşey okuduğumu hatırlıyorum. Yazıyı bulamadım ama şu an. Bu gibi durumlarda karşı tarafa üstünlüğü bir kez vermişsek bundan nasıl kurtulabiliriz, bir tavsiyen olur mu ?

 20. HELP
  Dun gece basima gelen bir olayi paylasmak istiyorum. Cok buyuk bir acemilik yaptim.
  Soyle: 3 gun once instagramdan kizin telefonunu aldim
  Yogunluktan dolayi bugun bulusucaktim anca
  Neyse dun gece 1 civari aradi , once acmadim biraz bekleyip oyle actim
  5 dk civari konustuk
  Saniyorum ki % 60 ben konustum.
  Tahmin edin ne oldu ?
  Kiz beni her yerden engellemis !
  Bugun seks yapicagim kiz gitti !
  Peki nerede yanlis yatim ?
  Kizin telefonunu acmamaliydim, yarin konusuruz musait degilim demeliydim.
  Bulusma oncesi telefonda konusmak yada uzun mesajlasmalar tuzaktir. Tuzaga dusmemeliydim
  En onemlisi cocu erkegin icine dustugu diger tuzak olan sessizligin sitresine dayanabilmeliydim.
  Sesssiz kaldigimda kiz “sıkıcı ve tuhaf biri oldugumu dusunur ” psikolojisinden oluyor bu durum.
  Sonuc Iyi bi seksi kacirdim.
  Kiz tabaklarim arasindaki en cekici olandi.
  Icki, gece klubu ve dovme fotolariyla dolu bi instagram profili.
  Durum bu.

  1. Senin bugün seks yapacağın tamamen kendi kendine gelin güvey olmanmış. 5 dkda ne demiş olabilirsin ki zirveden yere çakılasın. Sesinin tonunu ve ondan yansıyan kişiyi reddetmiş muhtemelen. Oraya kadar boşuna gitmenden iyidir.

  2. Hocam fizikselde görüşmediğin kız tabak olamaz. Bu kız henüz tabak değilmiş. Instadan tel alman tabii iyi ama gerçekte görmediğin kıza tabak demeyin.

  3. PUA üstatları bile site ahalimiz kadar detaylı düşünmemiştir bu işi.

   Dövmeli hatunlardan uzak durun denmişti zaten. Manyak bir karı için bu kadar kafa patlatma. Sen mantıklar üretip, hatalarını analiz edip, Mahmut tan akıl beklerken o napıyor acaba?

   Benim dövmelerim var. Asker dövmelerimin üzerini kapattırdım. Pişmanım. Ayrıca bu siteden önce de bir çok dövmeli hatun tanıdım, arkadaş oldum. İstisnasız hepsi manyaktı. Hasarlı tiplerdi. Kendimi bildim bileli kendi dövmelerim olmasına rağmen dövmeli kızlardan tiksindim.

   Sosyal medyanın kızlara nasıl bir ilgi bolluğu sağladığı da defalarca konuşuldu.

   Tinder da günde 5-10 arası kızla eşleşiyorum(gold ile). Ayda 100 tanesiyle az çok muhabbetim oluyor yani. Sosyal bir deneye dönmeye başladı benim için…
   Porno; erkek aklı, ödül mekanizması için nasıl zararlıysa, instagram, tinder, vs… de kadınların zihninde aynı ödül, dopamin mekanizmasını bozuyor sanırım. Normal olanları bile kafayı yiyor zamanla.

   1. ”Tinder da günde 5-10 arası kızla eşleşiyorum(gold ile). Ayda 100 tanesiyle az çok muhabbetim oluyor yani.” 35lik bu verdiğin rakamlar Türkiye sınırları içerisinde değildir umarım.Eğer öyle ise bu işin bug u nedir bize de anlat da bilelim.:)

    1. Bu rakamlar Türkiye sınırları içinde. Dün bu yazıyı yazdığımdan beri sanırım 3 eşleme oldu. Biriside yazmayınca silmişti ama yazıdan önce mi sonra mıydı hatırlamıyorum. Akşama doğru 5-6 olur belki. Cuma, cumartesi, pazar günleri 2 kat oluyor. Dün eşleştiğim biriyle sözleştim bile. Tinderda HB6 idi, watsap ta hb5,5 çıktı, gerçekte hb5 çıkarsa sevinicem:)

     Konumu Slav ülkeleri yapınca saatte 10-15 eşleşme oluyor.

     Bug falan yok. Elim yüzüm düzgün. Çıtam çok yüksek değil tinder için. 22 yaşında HB8-9 instagram modeli özentisi kızları sağa atıp acaba o da beni beğenecek mi diye beklemiyorum. Hatta direk sola atıyorum elo puanımı düşürmesin diye.

     Bu kadar eşleşmeden telefon muhabbetine dönen 10-20 dir, buluşmaya dönen ayda 2-3 dür. Seks, bazen bereketli oluyor, bazen hepsi elden kaçıyor. Bazen(genelde) bir kız 2-3 hafta süremi alıyor. Ben de çok üzerine düşmüyorum bu işin. Belki hem zaman hem de oyun kassam bu rakamları 2 ye katlarım.

     1. Tinder ı silmiştim ve aylardır kullanmıyordum.Seni okuyunca tekrardan gaza gelme durumu olmadı değil.Benim deneyimlerim de şu şekilde:
      Egenin iç tarafında kalan bir ilde yaşıyorum ve haliyle nüfus oranı büyük şehirlere göre az olduğundan eşleşme oranı da düşük oluyor.Bunun üzerine birde bizdeki hatunların kalitesizlikleri eklenince bu oran dahada düşüyor.Ayda 3 eşleşme alsam bu büyük başarı.Öyle her nefes alanı sağa çeken biri değilim ve tipimde iyidir en azından öyle söylüyorlar.
      Mesaj oyunum iyi olduğundan bu dediğim 3 eşleşmeden genelde telefon alırım.Biri veya ikisi illaki buluşmayı eker geri kalanla da şansım iyi giderse f.close olabiliyor.Ama genelde attığın taş kaçırdığın kuşa değmiyor.
      ”Tinderda HB6 idi, watsap ta hb5,5 çıktı, gerçekte hb5 çıkarsa sevinicem:)” bak bu dediğine katılıyorum.Kadınlar filtre ve photoshop un nimetlerini köküne kadar kullanıyorlar.Buluşmadan önce genelde boydan güncel foto istiyorum onda bile fotoda 50 kg görünen hatun buluşunca 75 kg çıkabiliyor.
      Gold veya pulus alıp hiç kullanmadım.Bazen alayım diyorum ama sonra düşünüp ”ulan gold a vereceğin paraya üzerine biraz daha koy eskort a git” diyor iç ses. Ne demişler bedava sex paralı sex den pahallıdır.

     2. Küçük bir yerde yaşamanın dezavantajları ve avantajları var. Rakamlar baya düşük çıkacaktır ama paralı kullanma ihtiyacın da bana göre daha az olur, eşleşme ve eşleşmeyi tamamına erdirme oranın yüksek olur.

      Gold beni sağa atan hatunu önceden görüp ”eh bu olabilir, en azından iki geyik yaparım” ve üstü bir hatunsa direk eşleşmemi sağlıyor. İstanbul da tinder da aksiyon istiyorsan parayı vereceksin.

      Çünkü tinder şöyle işliyor; mesela beni sağa atmış 3 tane hatunu görüyorum. Direk eşleşmeyip, kaydırmayla hatunları bulmaya çalıştığımda tinder bana önce 8-10 hatun gösteriyor, sonra beni sağa atanlardan bir tanesini, tekrar 8-10 hatun sonra beni sağa atanlardan diğerini…

      Bu bir erkek için böyle, tinder kullanan ortalama üstü güzellikte bir kızı düşün; Hatunu günde 300 kişi sağa atmıştır. Önceki günlerde sağa atıp kaydırmada sırasını bekleyenleri saymasak bile, sen o 300 kişi içinde elo puanı olarak 15. sırada yakışıklı biri de olsan hatunun seni görmesi için 100-150 civarı kaydırma yapması gerekiyor muhtemelen. Sana sıra gelene kadar 14 tane elosu yüksek(yani hatunlar tarafından tercih edilen) adamla eşleşmiş ve mesaj yağmuruna tutuluyor olacak.

      Geçer akçesi ilgi olan hatun milletinin pornosu Tinder.

      Büyük bir şehirde gold un özellikleriyle eşleşme oranını baya arttırabilirsin. Ama büyük şehirin derdi de büyük olur:) İlgi bombardımanından beyni pelteye dönmüş vasat kızların nazına maruz kalırsın.

      Dün sözleştiğim hatun birden iletişimi kesti mesela. Yukarıda dediğim gibi ancak eşleşmelerimin %1-2 si buluşmayla sonuçlanıyor. Buluşmadan sonra gerçek dünya dinamikleri işliyor. Becerikli ve şanslıysan s kapanışı olur.

 21. Abi peki diyelim ki bir yere gittik ben ödedim (tiyatro, sinema tarzı) sonrasında (başka gün için) kıza çay ısmarlatma nasıldır? Ee bana bir çay ısmarlarsın artık gibisinden gülümseyerek bir teklif sunsak.

  1. Maskülen olursan gidip evinde yaşayıp parasını otlarsan bile karıya batmaz. Burada maskülen olmak için dört teker üstünde gitme ihtiyacı hisseden testesteron yoksunları var, hani araba sahibi olmazsa kendini nonoş hissedecek. Bak ben hem benden yaşça, hem statüce yüksek hatunla arabasında yiyiştim, daha ilk buluşma, beni arabasıyla gelip aldı ve sonra adresime bıraktı. Yeter ki bir erkek adam maskülen duruşundan taviz vermesin. Arabayı karı kullanıyor, ben sağdayum diye kendini ezik görmesin Yeter ki Arabam olmazsa beta götoğlanı olurum diyen eziklerden olmasın.

 22. Selam arkadaşım, eğer hala bu post’u takip ediyorsan ve buraları okuyorsan sana farklı bir bakış açısıyla yaptığın hataları söyleyeceğim. Üstad Mahmut Abi’miz ne söyler ne düşünür bilemeyeceğim ama sen ve senin gibi bazı erkeklerin yaptığı hata doğallık yok, fazla formüle gidiyorsunuz, yani her şeyi kitabına göre yapacağım diye samimiyetten uzaklaşıyorsunuz. Biliyorum, TRP dünyasında “kendin gibi olmak” sana eksi puan getiriyor ama içinden geldiği gibi davranmakla burada kastedilen kendin gibi olmak arasında bir fark var diye düşünüyorum. Yazılan yorumlara veya admin’e gönderilen okur mektuplarına bakıyorum kitapta ezberlediklerini sınavda birebir yazan öğrenciler gibisiniz abi ve bu sizi kurtarmaz. Mesela, “çok güzel bir mekana gittim geçenlerde. seni de akşam yemeğine götüreyim oraya. perşembe akşamı kaçta çıkıyorsun işten?” cümlesinin altında senden hoşlanıyorum ve seni kız arkadaşım yapmak istiyorum alt metnini bir erkek olarak bile rahatlıkla görebiliyorum ben. Bu acı gerçeği söylediğim için beni affet ama şiir ezberletilmiş çocuk gibisin, bir de next olayını öğrenmişsiniz, habire next! gün gelir öyle bir duruma düşersin ki next ex previous sex hepsi yalan oluverir. yalnız şu da var, sizin aradığınız partner, seks, hadi açıkça adını koyalım kız düşürme. benim aradığım aşk. Erkekler sağlam ve istikrarlı kızları severler, sağlam ve istikrarlı ilişkiler isterler, en azından benim gibi “old school” erkekler için bu böyledir, açık ilişki (open relationship) bize göre değil. Benimle misin değil misin? Bu önemli. Yoksa next mext bunlar hikaye. Bir de unutmadan kadınlarla olan ilişkilerinizi pamuk ipliğine bağlı, ağızdan çıkacak tek bir yanlış cümlenin, hatta kelimenin her şeyi mahvedeceği bir oyun olarak görüyorsunuz. Eğer, kadınlarla olan ilişkilerinizin akıbeti ağzınızdan çıkacak tek bir sözcüğe bağlıysa bence siz bırakın bu işleri, kadınları da bırakın ve MGTOW olun. Hadi iyi geceler.

  1. Güzel bir yorum olmuş değerlendirmen için teşekkür ederim.

   Söylediklerinize %100 katılıyorum, çok haklısınız.

   Sanırım kızla olan konuşmamı birebir buraya aktardığımı düşünmüşsünüz.

   Ancak durum şu ki; telefon görüşmesinden aklımda kalan kısmı ile okuyucuyu mümkün mertebe sıkmayacak şekilde kısaltarak yazdım.

 23. Yeni tanıştığım bir kadınla kısa zamanda sevgili oldum. Uydu erkek arkadaşları var. Kıskanç bir yapım var, kırmızı hapla tanışmadan evvel olan ilişkilerimde hemen erkek arkadaşlarıyla görüşmesini yasaklardım ama şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Kırmızı hapa göre böyle bir durumda ne yapmalıyım?

  1. İkinci sorum ise yeni tanıştığımız ve kısacık bir sohbetimizin olduğu bir kıza İnstagram’dan ilk takip isteği atan taraf olmak bizi mavi haplı sınıfına mı atar?

   1. Erkekler kızlara yürür kızlar erkeklere değil. Ama azcık muhabbet ettin diye kıza neden instagram takibi gönderip de kabul almazsan bozulma.

 24. Mahmut abi mezuna kaldım bu sene sınav var . Bazen ilginç kızlara rastladığımda gidip bir game açasım geliyor. Açmıyorum ve gidiyor. Haftasonu bir iki oyun açmak ateşle oynamak mıdır? Piyano çalmayı teoride biliyorum ama bir kez pratiğim oldu 🙂

 25. 10 sene önce telefonunu aldığımız hatunu yüzde doksan yatağa atardık. Az sayıda yürümeye karşılık verim çok yüksekti. Şimdi görünürde iletişim çok kolay ama gel gör ki yeni neslin abazalığı katlanarak artıyor.

 26. MEzuna kalmışsın be paşam, geleceğini planla, karı-kız senin neyine, ha illa tabancada mermi fazla birikti diyosan da ihtiyaç halinde çağır bi orospu, işini gör yolla, ama ne yap yap geleceğini planla, üniversitede şart değil, başka yeteneğin veya kafanda bir meslek varsa o da olur, zaten niye herkesin üniversitelerde süründüğünü de anlamıyorum.

 27. İsim kısmında belirttiğim üzere bu yazacağım paragraf bahsedilen konuyla alakasız. Önemli bir konuda fikir belirtmek isteyen bilinçli insanların okumasını rica ederim.

  Ben 20 yaşındayım. Eskişehir’de sevmediğim bir bölümde üniversite okuyorum. Kapasitem asla bu değil. Çalışmadan bu bölüme geldim ve bu yüzden pişmanım. Şehirde tutunamadım. Pek arkadaş ortamım yok. Ailem tipik köylü ailesi(Okulu çabuk bitir, evlen..).
  Spora başladım. 2. ayımdayım şükür. Gelişmem güzel gidiyor. Ancak canımı sıkan şey ders ve arkadaş ortamı. Normal şartlarda aşırı sosyal, komik, ortamı domine eden bir kişiliğe sahibim. Ancak bu şehirde yapamadım, olmadı. Derslerim de bok gibi. İlk seneden 10 dersten kaldım.
  Hayvan gibi lol oynuyorum. Günde 5-6 saat ve bu saçmalıktan nasıl kurtulunur bilmiyorum 🙁

  Zeki biri olduğumu düşünüyorum. Risk almak gibi bir niyetim var.
  Öğrenim kredisi muhabbetini biliyorsunuz. Bu parayı alıp sağlam bir şekilde üniversiteye tekrar hazırlanmak istiyorum. Ben istersem başarırım. Aksini düşünmüyorum bile. Ancak aksi gerçekleşirse 6000 TL öğrenim kredisi girmiş(ailemden habersiz) olacak. Aynı zamanda okulumu saldığım için bir 10 ders daha girecek belki de. Şuan da pek tutunduğum söylenemez zaten. Ama başarırsam da güzel bir bölümden mezun olacağım en azından. 2 milyon rakibimin olduğu ve herkesin gidebileceği bir bölümden değil.

  Bir diğer seçenek de şu. S**tiğim derslerine sarıl. Bölümünü sevmeye çalış. Yeni arkadaşlar edin, mutlu ol. Maceraya gerek yok abi. Sen devlet memuru olmaya bak en azından. Bölümün o kadar kötü değil. Kendini geliştir farkını burda yarat. Kredi almana gerek de olmaz hem.

  Şimdi size soruyorum. Taşlarla, dikenlerle çıplak ayakla yürümek mi, yoksa ayakkabı ile düz ama taşlı bir yolda yürümek mi?

  1. Bölümün ne ki? Ben de az çok horozu olduğum ufacık şehirden Istanbula gidince sudan çıkmış balığa dönmüştüm ilk sene ama sen 10 dersten kalarak kendini dibe atmışsın. Ya oku ya da terkrardan sınava gir. Ama böyle dipte kalma.

   Eskişehir süper yer oradan şikayet etme. Türkiyede okunacak en iyi 4 – 5 şehirden biri.

 28. Ne yaparsam yapayim. Cirkinim lan.Çirkin.Yakisikli uzun boylu bi adam degilim. Agzim burnum yamuk. Goz temasi bile kuramam.Konusamam muhabnetim yoktur. Neden ve nasil yapayim he nasil.
  Hayatini da sikiyim iliskilerini de. Cok sikildim.

   1. bu dediğinin “kafa yapın böyle olduktan sonra da yapamazsın zaten” anlamına geldiğini söyle de bu dediğin şekilde anlayıp intihar ettirme herifi.

  1. İlişkilere saplanıp kalma bukadar yaşın kaç bilmiyorum ama her insanın içinde uğraşıp profesyonel manada yapabileceği en azından kendini onun üstünden tanımlayabileğin şeyler var..sen kendi değerini başkalarınin gözünden değerlendirirsen boku yedin demektir.ilişkiler değer alışverişidir unutma kendine değer kattıkça onlar sana gelecek zaten..(zilyon tane spor branşlari, seçtiğin meslek hiyerarşisinde yükselmek vs. düşünülebilir)

  2. Çook eskiden, 18-19 yaşlarında iki kızın(ben de o yaşlardaydım) muhabbeti içindeydim. Konu nereden açıldı hatırlamıyorum ama bir okul arkadaşlarından bahsettiler, ismi sallıyorum:
   ”mehmet çok eğlenceli- maymuna benziyo ama her gittiğimiz yerde kız tavlıyo, ayak üstü yiyişiyo- kendine güven meselesi”
   O zaman, maymuna benziyor denilen birinin benden çok daha başarılı bir şekilde kız tavlaması canımı sıktığından bu muhabbeti hiç unutmadım:)
   Bu sitede ihtiyacın olan her şey anlatıldı. Oku ve yapmaya başla. Gerisini kızlar düşünsün.

 29. Kafayi yicem . Kafayi yicem yemin ederim. Her anin, her olayin,her cumlenin kontrolunu nasil yapicam.
  Boyle bir sey yok yaa. Siz mi buyutuyorsunuz , ben mi bilmiyorum anlamadim.

  1. Eğer diğer kh prensiplerini de uyguluyorsan bunlar bir süre sonra içselleşip doğallaşıyor. Ben burda tavsiyeleri 5 10 prensibe göre veriyorum. onları içselleştirin bunlar otomatikleşir.

   ve evet erkeklik yan gelip yatma yeri değil. hareketleriniz sizin kontrolünüzde olacak tabii ki.

  2. Git okuma burayi kastigin burdan belli önce kendi kişilik yapına gore çevrene göre bi gözlem yap, doğruyu yanlışı yaşa yanlış yap gerekirse tecrübe et yapay zeka gibi kafada diyalog kurup yaşamak nedir, önce bi referans alacağın yaşanmışlıklarin olsun ki ona göre ayar veresin davranışlarına çevreni gözlemle sürekli, sohbet et insanlarla beklentiye girmeden bak kim neyapiyor..super bi beklenti içinde olduğundan bukadar düşünüyorsun şunu yaparsam ne olur bunu yaparsam ne olur diye yaşamaya korkuyorsun haliyle..

 30. Merhabalar blog, taze kırmızı haplı bir arkadaşınızım. Özellikle Mahmut abiden yardım isteyeceğim bir konu var ilk buluşma için. Geçen gün okcupidden bir kız ile eşleştik ve biraz konuştuktan sonra numarasını aldım. Okcupidin Tindera göre daha başarılı olduğunu hissediyorum çünkü ne aradığınız ve karşınızdakinin ne aradığını bilebiliyorsunuz. İkimizinde profillerinde hookup aradığımız görülüyor. Hatta bir sonraki ilişkiniz kaç gün sürmeli sorusuna one night cevabını da yapıştırmış. Kıza bir cuma günü için şuraya gidip bir şeyler içelim dedim ve güzel plan cevabını aldım. Bu şekilde iki tarafın da amacının belli olduğu durumda geceyi nasıl kontrol etmek gerekir? Gideceğimiz yere ayrı ayrı gidebileceğimizi vakitten kazanacağımızı söyledi ama ben o şekilde olmaz, beraber gireriz dedim. İlk mekanda karşısında ikinci mekanda yanında mı oturayım? Fiziksel teması ne ara başlatmam uygun olur, taksi kullanacağız mesela orada bir yakınlaşma başlatılabilir mi? Ayrıca ailesi ile yaşadığını biliyorum, gecenin benim evimde bitip bitmeyeceğini öğrenmek için önceden “gece eve dönmek zorunda mısın?” diye sormak saçma mı olur? Kısacası böyle bir durum için nasıl bir yol izlenmeli? Teşekkürler.

  1. Hatunu seks eşiğinden aşırmak yazısı aynen geçerli. kız oraya seks için geliyor ama yine senin ısıyı yükseltmen lazım. akşam eve dönecek misin muhtaç bir soru. kız onu ayarlamıştır zaten gece sonunda ayak diriyorsa seninle gelmek istemiyordur yoksa onun adamı beğenirsem diye eve bahanesi hazırdır.

 31. Bana çok saygı duyan adeta submissive olan HB6 mı? ortalama ilgiye sahip HB7 mi? İkisinin arasında bir tercih yapmak istiyorum.

  1. Yalnız submissivelik sende acayip bir rahatlığa sebep olacak, gardı ve çerçeveyi indireceksin sonra da o submissivelikten eser kalmayacak kızda. Submissiveliğin hep sürdüğü durum olur mu olur, ama bu soruyu soran adamda değil.

 32. Abi selamlar,

  Dopamin seviyesi hakkında bir süre araştırma yaptım. İzlenen pornolarla aşama aşama yükseldiğini ve tatmin olmayı zorlaştırdığını biliyorum. Bu seviyeyi düşürmek için bazı ilaçlar var ancak kimyasal almak istemiyorum. Ara ara porno izlediğim oluyor nofap sürecini bozup. Bir süre sonra da tatminsizlik başlıyor haliyle. Ben bu seviyeyi doğal yollarla düşürmek istiyorum. Pornoyu tamamen bıraktığım taktirde bu seviye kendiliğinden düşmeye başlar mı ?

 33. İlk buluşma ile ilgili bir önerim var
  Buluşmayı starbucksta ayarlayıp belirttiğiniz saatten 20 dakika kadar önce gelip kahveni alıp bir şeyler okuyarak geçirmek mantıklı oluyor. Hem kaçırdığım makale vs varsa onu aradan çıkarmış oluyorum hem kızın gelince kendi içeceğini almış oluyor hem sanki o orada hiç olmayacak olsa bile güzel ve kaliteli zaman geçiriyormuşsun imajı yaratıyor.
  Bir diğer önerim de uzun süreli ilişki adaylarına buluşma masraflarını yıkmak ve tepki gözlemlemek. Şimdiye kadar hiç şaşmadı tavsiye ediyorum. Tabi bu dediğim eşit-benzer statüler için geçerli; Öğrenci ya da işsiz insana yük olmayın. Karşınızdaki kadının da sizin için harcama yapmaya hevesli olması uzun sürebilecek bir ilişkide mutlu eder.

  1. KH açısından imajı yaratmak sakat bir taktiktir. Aslolan rahat olmaktır. Sen belki orada yarım saat oturunca rahatlıyorsundur ama başkası orada oturup kendi kendini heyecanlandırabilir.

   Kızlarla ilk buluşmayı ödeyin gençler. Kızın uzun süreli ilişki materyali olup olmadığını belirleyim derken klasik ilişki kafalı kızları da gereksiz rahatsız edersiniz.

   Benim şu akşam yemeği ile ilgili yazdığım beta imajı çizmemek olarak algılanmasın. Orada kızı akşam yemeğine götürmek zaten imaj çabası. Erkek etkilemeye çalışırken kıza ben kendim yetersizim o nedenle cinsellik için başka yatırım yapmam lazım diyor. Bu mantaliteyi yansıtmak akıllıca değil de zaten bu zihin yapısında olun. Normalde siz ve iki içecek yeter. Yetmiyorsa bırakın yemekle satın almaya kalkmayın. Ha sonra daha başka mekana geçmenin tek nedeni loş ve müzikli mekanların kızı hararetlendirmek için starbuckstan daha uygun olması.

  2. Yemeğin bir problemi de arkadaşlar kızı stres eder. Aman üstüme dökmeyim aman ağımın kenarında yemek kalmasın derken stres olurlar.

   1. Katılıyorum. Yemek çok Hollywood filmi beyaz atlı prens prototipi.
    Erkekler olarak şık,niş yemeğe kadınlar kadar düşkün değiliz.
    Starbucksta ilk buluşma amacı iki tarafında kolay kurtulabileceği bir yer, direkt olarak içki içmeye çağırınca bazı kadınlar defansif davranabiliyor.
    Kahveden sonra bara geçmek daha stratejik oluyor gibi geliyor bana

    1. Evet ben de her zaman aynı nedenle 2 aşamalı buluşurum. Bunun istisnası eğer açsak yani tam yemek vakti buluşuyorsak starbuckstan alışveriş merkezindeki lahmacuncu veya köfteci gibi hızlı ye ve kalk yerlerine geçilebilir. Şimdi bunu söylemezsen yemek yemeyeceğiz diye açlıktan ölür öldürür ya da barlada pahalı menüden yemek zorunda kalır bu çocuklar 😂 Maksat restoran merkezli buluşmamak. Ben açsak hemen her kızı içmeden önce midyeci ya da dürümcü gibi yerlere götürdüm şikayet edeni görmedim.

     1. Ayaküstücüler mükemmel hafif ayılıkla tüketiyorsun bir çekim doğuyor 🙂
      Bir de ilk zamanlarda rakı, kellepaça, lahmacun, ıslak hamburger gibi sarımsak bol ürünler tüketmek özellikle gecenin sonundayda beni biraz tiksindiriyor. Öpüşürken mezenin dibini ekmekle sıyırıyormuş hissi yaşamak istemiyorum 🙂

  3. Güzel taktikmiş aslında.

   Kızı iş görüşmesine yazıhanene çağırmışsın havası var:)

   Görüşme sonrası büyük ihtimalle ” öküz ya, kurulmuş kahvesini içiyodu, 10dk tek başıma kahve kuyruğu bekledim” diye kız arkadaşlarına anlatır.

   Değerli bir öküz isen başarılı olursun.

   1. Bak bunu hiç düşünmemiştim. Aman beklesinler abi sırada muhtemelen 15 dakika geç gelmişlerdir. Ona sayılsın

 34. Mahmut bey selamlar,

  Her seyin ozu, bir erkek icin, merkeze kendini koyabilmek ve dogal olarak icten gelen dengeli bir umursamazlik saglamak; bu da gercek bir farkindalik ve oz saygidan geliyor diye dusunuyorum.

  Kendi yontemlerim bir sure basarili olsalar dahi -uzun vadeli denemedim- senin yorumlarini da merak ettigim bir konu var.

  Elbette iyi giyinmeyi, kararinda “gorunmeyi”, yaratmak istedigi algiyi yaratmayi basarabilen ve yuksek gelir sahibi bir erkek icin konusursak; ozellikle ne kadar zengin de olsa ciddi anlamda zengin kizlarla takilan bu erkek uzun vadede ne yapmali, nasil bir yol izlemelidir? Birkac ay, haftada birkac gece asiri luks mekanlara gidebilmek elbette karsilanabilir ancak uzun vadede belki de %5’lik kaymak tabakada yer alan bir aileden gelen “parti kizlari” ile daha uzun sure takilmak, surekli olarak karsilanmasi zor maliyetler getiriyor. Hicbir sorun olmasa dahi, ailelerinin “mekanlari” olsa ve hesap odemek durumunda kalinmasa bile benim gorusum bunun uzun vadede olumlu sonuclar dogurmayacagi yonunde.

  Senin gorusun nedir bu konuda? Uber zengin parti kizlari ile uzun vadeli iliski mumkun mudur, mumkunse nasil yonlendirilir?

  1. Zengin fakir farketmez. Clubber ya da parti kızından ilişki materyali olmaz. Sonradan durulanı dahil. Bazı tip enkaz hatunlar vardır ki bunlarla uzun süreli ilişki yürütme hedefi mavi hapın kendisidir. Bu da öyle bir kategori. Hani becerirsin belki 2 3 sene ama arada bilmediğin eskimo biraderlerin olur …

 35. Gerçi Mahmut beye sormuşsun ama
  , Parti kızlarıyla niye uzun vadeli düşünesin ki, bir zamanların ünlü sloganı gibi
  , “Tatava yapma bas geç”

 36. Kadından dayak yemek nedir amk? benim öyle bir sapığım vardı bi aralar, hoş hala daha tam kurtuldummu tam emin değilim, beni defalarca rahatsız etti, arkadaşlarımı rahatsız etti bana ulaşsın diye, arkadaşın eşinin çalıştığı yere falan gitti, uzun zaman önce bulunduğum apartmanı araştırıp buldu evime geldi, hamileyim diye yalan söyledi, apartman kapısında elle taciz etmeye kalktığı bir an gözüm döndü ve artık o bıkkınlıkla tokadı yapıştırdım, kafası kapıya geldi sağlam bir şekilde, dertsiz başımı derde sokacaktı, ALLAH’tan kendisiyle beraber gelen kadın olaylara şahitti, neler olduğunu görüp şok ile beraber benden yana oldu, diğer tipin edepsizliğini görünce.

  Aman aman evlerden ırak.

 37. Bu arada yukarıda bir kardeşimiz sormuş ve ben de merak ediyorum, edebî kişiliğin kh’a nasıl bir katkısı vardır?

  Aşk-meşkli cıvık cıvık şiirlerden hoşlanan biri değilim, Neyzen gibi, nefî gibi, Nesimî gibi adamların tarzını severim, ha bak Can Yücel’i de unutmamak lazım, farklı ideolojilerin insanları olsak da.

  Bunula beraber branşımın edebiyat olmasının ilgi çektiğini hissediyorum, bu konularda ne düşünürsünüz Mahmut bey, fikriniz nedir?

  1. KHya değil oyununa katkısı olabilir. Okuyan adamın ağzı da laf yapar çünkü. Ama oyunun yoksa edebiyat yapmak ters teper.

  1. Hayır. (Disneyvari) aşk yani günümüzün aşk anlayışı mavi haplılıktır. Insan kız arkadaşını veya karısını sever tabii ki.

 38. Selam

  Abi bir sene mezuna kaldım o seneyi hem işte hem dershanede çalışarak geçirdiğim için kendime pek vakit ayıramadım. Bu yıl eylülde üniversiteye başladım ve devamında spora başladım. Siteyi bir süredir takip ediyorum ama şu sıralar biraz sıkıntıdayım.

  Dert yanmayı hiç sevmem derdimi de kimseyle paylaşmam ama bu sefer biraz daha garip. Şu sıralar hormonlarım coşmuş durumda açıkçası aklım sürekli yeni bir ergen gibi sürekli sikişte. Fakat kızlara nasıl yaklaşacağımı zaten bilmeyen ben sitedeki yazıları okuduktan sonra iyice şirazemi kaybettim. Yani bir yandan sadece amdan ibaret görmek istemiyorum ama öteki türlü de tanıştıktan sonra bağlanıp oneitis yapmaktan çekiniyorum. Bu zamana kadar sevgilim hiç olmadı, kız arkadaşlarla da çok samimi değildim. Şu an 1. Sınıftayım Eskişehirde okuyorum burası kız işlerinde biraz daha özgür bir ortam ama ben kızlara nasıl yaklaşacağımı, onları nasıl görüp, nasıl davranacağıöı bilmiyorum tavsiyeleriniz işime yarar.

  1. Yani bir yandan sadece amdan ibaret görmek istemiyorum ama öteki türlü de tanıştıktan sonra bağlanıp oneitis yapmaktan çekiniyorum.

   Evet iki aşırı uca da kaçmaman lazım. İkisi de uzun vadede başarısızlık yoludur.

   Eskişehir kız konusunda şahane bir yer de bu site nasıl yaklaşacağın konusunda tavsiye dolu. Yeni bir şey yazmaya gerek yok.

 39. Mahmut abi selamlar, kısaca kendimden bahsetmem gerekirse , 21 yaşında 1.90 80 kilo üniversite öğrencisiyim. Eskiden ağır bir uydu erkekken 6 aydır bloğunuzu okuyor ve gelişmeye çalışıyorum ve her şey iyiye gidiyor . Teşekkürler. Son saha deneyimimde 0 hataya yakın bir oyunla hb 7.5-8 bir kızın numarasını aldım. Ama sadece herkese böyle yürürmüsün gibi basit bir shit testle karşılaştım geri kalan her şeyde kız çok pozitif yaklaşıyor ve buluşmak istiyor. ( özgüvenim iyi ama yakışıklı sayılmam) bu durum nedense beni endişenlerdi . Shit testleri bir bir geçip hedefime ulaşmak isterken böyle kolay ilerlemesi garip midir? Shit testten yoksun olumlu tutum ilgi midir , ilgisizlik mi ?

 40. Mahmut abi merhaba, kütüphaneye ders çalışmak için gitmiştim ama bir konu kafamı karıştırdığı için çalışamadım. Kütüphanede sade ama şık giyimli başörtülü çok güzel bir kız dikkatimi cekti(bizim okulda başörtülü kız yok denecek kadar az ayrıca fazlasıyla modern bir okul). Ama dikkatimi daha cok ceken şey kızın bacaklarının sürekli geniş ve açık pozisyonda olması. Tabi ben de etkilendiğim için gidip bir açılış yapayım dedim ama daha önce hiç başörtülü bir kıza açılış yapmadığım için tereddüt ettim. Location kütüphane olduğu için muhabbet edemeyeceğimizi varsaydım. Başörtülü kızlar için nasıl bir politika izlemeliyiz? Herhalde kıza kütüphane dışında bir yerde de yalnız başına rastlayamam.

 41. Mahmut abi.Kaybedenler kulübünü izledinmi. ( ilk çekilen 2011 yapım)
  Başrollerini Nejat işler ve Yiğit özşener in oynadığı filmden bahsediyorum.
  Ordaki mete ve kaan ‘ın yaptıklarını ve zihin yapılarını nasıl yorumluyorsun.
  Bana göre KH ‘ye çok yakın bir zihin yapıları var.
  Adamların tamamen zihinsel merkezlerinde kendileri var .

  KH’dan bihaber iken izlemiştim filmi ve beni çok etkilemişti. ( Hafiften bir uyanış ve sorgulama olarak) .Tabikide kötü yanlarıda var mesela sağlam bir gelir edecekleri işleri yok.
  Tamamen umursamaz ve boş işler yapıyorlar . Ama en azından kendi hayatlarını odak noktası yapmışlar ve zihinsel merkezlerinde kız yok. Banada çekici gelen kısım bu.

  1. Ben kaybedenler klübünün aslını radyodan dinleyen nesildenim. KHya yakındır evet. Ama filmde biraz böyle hayat olmaz sana bir oneitis lazım havasi vardı.

 42. Selam; 1 tespit ve 1 soru paylaşmak istiyorum:

  Soru şu:
  bir kızla mesajlaşıyoruz instagramdan.. buluşmayı sürekli erteliyor ve onu instagramda kafeye giderken görüyorum. Siktir mi edeyim kızı?

  Tespit şu:
  Gerçekten şunu fark ettim: kızlara asla ama aslaaaaa uyumlu sevimli olmaya çalışma şerefsizlerin tek olayı hipergami!
  (Şerefsiz kelimesini ruh halimi ifşa etmek için yazdım. rahatsız ettiysem kusura bakmayın)
  Hipergami açısından değerliysen kafan rahat ekstraya gerek Yok. Ama hipergami açısından değersizsen ağzınla kuş tutsan boş!
  Bir de kendisinden 2 gömlek üstün olduğum kıza bile bazen hipergami açısından sorun yaşayabiliyorum.
  Mesele iyi bir meslek vücut giyimin dışında. O özgüveni rahatlığı yansıtmak!

  1. Ben olsam kızı direk direk nextlerdim.
   Buluşmayı , benimle sex yapmayı erteleyen bir kıza daha fazla vakit ayırmam . Sorgusuz sualsiz next.

  2. Kızlara şerefsiz diyorsun ama asıl tek derdi donunun içine girmek iken sevimli ve uyumlu gibi davranmaya çalışan mavi haplı sinsi ödlek ne?

   Hatunlar aptal değil ve beta oyunu gibi aşağılık sinsiliği acımasızca cezalandırmaları da normal. Bunu şerefsizlik saymak ise bildiğin mavi hap. Hatun tabii ki hipergamisini takip edecek, kafa olarak erkek olamamış sinsi efendi çocuğu mu tatmin edecekti? Bırakın bu mavi haplı sinsiliği efendilik, sevimlilik gibi erdemlerin ardına saklamayı ya da bunun gayet farkında olan hatunlara şerefsiz demeyi.

   1. Cevabınız çok güzel teşekkürler ama şimdi benim için çok önemli bir soru söz konusu oldu:

    Evet siz yazınca fark ettim.. Sinsi beta oyunu oynuyorum…

    Belki inanmayacaksınız saçma bulacaksınız… (Belki de benim kendimi kandırdığımı tespit edeceksiniz)

    Ama…

    Ben beta olduğumu düşünmüyorum…

    Evet beta (hem de sinsi olanından) oyunu oynuyorum ama bunu asıl sebebi:
    1.Alfa olup uzun vadede bir şey yaşamak için sabretmemek.

    2.Alfa olduğum halde bir şeyler elde edememenin dayanılmaz ağırlığını kaldıramamak (tamam kabul belki b Alfa olmadığımın göstergesi ama ben yine de aksini iddia ediyorum)

    3.Yatırım yapıp eli boş dönmekten çekinmek

    4.Sabırsız olmak…

    5.Geçmişte başarısızlıkların baskısı ile bir an önce “golü atmak!” Kaygısı…

    6.Kısacası kendimde -belki anlaşılmaz ve saçma bulunacak ama- alfa olma lüksü bulmuyorum.. (Alfa olma lüksü: belki de çokça bahsettiğiniz… sonucu önemsememe olayıdır ve bence bu zor bir şey)

    Teşekkür ederim

  3. Bin kez yazdım. Hipergami açısından değersiz erkek kadına; 150 kg ve çirkin bir kadın erkeğe nasıl görünüyorsa öyle görünür. Siz ne kadar iyi veya düzgün bir insan olsa da ya da ağzıyla kuş tutsa böyle bir kıza bakıyor musunuz? Hatun niye eşdeğeri erkeğe baksın?

   1. Buna inansam içselleştirsem tamam olacak. İyilik yap denize at balık görmese Halık görür derler ya.. bende hep; ulan ya halık da görmezse; yani o özgüveni vs muhatabım anlamazsa endişesi var hep.

 43. Tabii her başörtülü örtüye mukabil davranacak diye birşey yok ama
  , dindarsa ciddi yaklaşacaktır, derdin yatıp-kalkmaksa test et, ama ciddi ilerleme.

  Tabii okul dediğinin üni olduğunu var sayıyorum.

 44. Mahmut abi kırmızı hap felsefesini geç buldum ama çok hızlı bir şekilde bütün bilgileri hatmettim. Ama pratik yok yeni yeni başlıyorum. Bundan 1 hafta önce kız kardeşimin çocuğu oldu. Kalabalık olduğu için dışarda bekliyorken hemşireyle muhabbete başladık. Araya hep subliminal olarak “yigenim için herşeyi yaparım. Alfa imajı veriyorum Abim Sen git ihtiyaç yok dinlen diyor yok ben Durucam bir ihtiyaç olur sorumluluk alıyorum vs.” Mesajları veriyorum. Göz teması kuruyorum . Kızında muhabbet açması beni cesaretlendirdi tabi.yd lerde geliyor tabi. Kiz zaten tipten belli oluyordu Kırgız kazak vs gibi bı Türki cumhuriyetten oldugu.

  Acaba friendzonedamiyim diye bı yoklayayim dedim. Işte ne olduysa şu diyalogdan sonra oldu.

  K= aslen kazak im ama Türkiye’de doğdum büyüdüm.
  Ben= belli oluyor zaten farklısın
  K= evet gözler falan
  Ben= yok anlayışında farklı dedim demez olaydım

  Muhabbet sadece ben sorduğumda cevap geliyor. Bankonun ardına gömüldü. Özel hastane ve kalabalık olmadığı için çoğu vakit yalnızız . Bende sallamayip telefona gomuldum. İlk denek olduğu için gozlemledim terk etmedim alanı ama ne o konuştu ne ben. Ve sonunda bir şey olmayınca alanı terkedip dinlenebilecegim bir yere geçtim. Ve ilk operasyonumda sıçtım. Acitti mi dogruyu soyleyeyim bı inceden acitti. Ama eğer o muhabbet kurmaya çalışan tavırlarına eski ben gibi korkarak devamini getirmeseydim açık söyleyeyim 1 ay İçim içimi yerdi kendime dahada ofkelenirdim.

  Mahmut abi benim hatam nerede.
  Benim çıkardığım ilk sonuç 1- kıza ufakta olsa yaptığım övgü. Devaminda gelen ilk ufak soğumaya direk uzaklasmam gerekirken beta varı bir şekilde cirpinmam. Bu operasyona girismemin sebebi aldığım ısrarlı yd lerdi ama yd kesildiğinde olayı kestirip atmam gerekirdi. Hb dengesini realist oturtamamis olabilirim. Aslında nofap ve düzenli spor yapıyorum ama hb si biraz yuksek olabilir.

  2. Ihtimal ise kizin beni zaten friendzone olarak görmesi sevgilisi olması ve benimde niyetimi belli edicek ufak bir adım attigimda direk savusturmasi. Bunu çıkarmanın sebebi ise hiç shit test yapmaması. Bu kendimi kandırmak için yaptığım cikarimda olabilir bilemiyorum.

  Dipnot; seni tanımadan önce bir kızin açık yd lerini (yanlışlıkla dokunma yanaşma ) ve shit test(çok sıkıldım sıkıldım) lerini farkedememistim. Seni tanıyınca anladım ki kız bana ağır yürümüş ve ben farkedememisim bile. O zaman dedim ulasayim kıza telefonunu falan almadım. Instagram’da buldum benimde hesabım yok açtım bir tane sadece ona istek attım. 2 gün oldu hala onaylamadı isteği gene bir betalik yapmisim dimi?

  1. Hemşire seni nasıl friendzonea atsın çevrende değil ya da bir arkadaşlığınız yok. Ya yürüdüğünü anlamış ya da dediğinden alınmış ve seni reddetmiş. Gerçi açık açık da yürümemişsin ama en azından yürüme diye kız baraj kurmuş. Uzaktan hoşuna gitmişsindir azını açınca (kadınlara çekici ya da itici gelen şeyler ağzını açınca ortaya dökülür) hoşuna gitmemişsindir.

   Bu durumda ısrar edersen bir yararı olmaz. KH seni karşı koyulmaz bir erkek yapmaz. Bir erkeği öyle yapacak hapa mucize hap denirdi. Senin beğenilme ihtimalini 1%den 25%e çıkarır. Kalan 75% ile vakit kaybetmemeni öğretir. KH özümsersen bu kızı orada unutursun. Unutmuş imajı çizmezsin unutursun.

   Tek tek kızların seni neden reddettiğini bilemezsin ve bilmen de önemli de değildir. Genel olarak neden reddediliyorsun faydalı bir bilgidir.

   1. Ben de keşke böyle sorular alabilsem:) Adam neyin veya nelerin yanlış gittiğini kendisi de biliyor ama ufak detaylarda fazla takılmak genelde başarısızlık sebebi.

    1. Dostum sende şunu cevaplarsan sevinirim,

     Dipnot; seni tanımadan önce bir kızin açık yd lerini (yanlışlıkla dokunma yanaşma ) ve shit test(çok sıkıldım sıkıldım) lerini farkedememistim. Seni tanıyınca anladım ki kız bana ağır yürümüş ve ben farkedememisim bile. O zaman dedim ulasayim kıza telefonunu falan almadım. Instagram’da buldum benimde hesabım yok açtım bir tane sadece ona istek attım. 2 gün oldu hala onaylamadı isteği gene bir betalik yapmisim dimi?

 45. Selam Mahmut abi, yakın çevrede game yaparken (normalde yapmam ama güzel hatunlar var 🙂 ) reddedildikten sonra o kişiye karşı hareketlerimiz nasıl olmalı? Biliyorum yakın çevre bir hata ancak bir anda gelişen şeyler, instadan takibi çıkarıp hayatına devam edemiyorsun. Arkadaşça yaklaşıyorlar, konuşmayıp yüzlerine bakmazsam, sinirli ve duygusal bir pısırıktan farkım kalmaz. Diğer türlü de kadınlardan arkadaş olmaz mantığıyla (1 kadın hariç kimseyle arkadaşça konuşmuyorum) konuşarak zaman kaybettiğimi düşünüyorum. Var mıdır bu soruna bir çözüm?

 46. mahmut abi özgürlüğümden daha iyi bir şey veremeyeceksen gelme diyen ama seversem tam severim ?? diyen bir kızdan ilişki materyali olmaz değil mi? sonuçta herhangi bir söylemde sanane bu benim hayatım , istediğimi yaparım ,istediğimi giyerim,istediğim gibi gezerim sen sahibim misin bana karışamazsın gibi karşı argümanlarla döner diye düşünüyorum .ama seversem tam severim demesi de bi garip yorumunu merak ettim.teşekkürler

  1. Benimle ilişki için bana bir şey vermelisin (sen yeterli değilsin ama ekstra ödersen belki) diyen hatunla ilişkiye girmeyin. onun çerçevesi ile girersin o ilişkiye.

   saf mısın anlamadım. hatun o seversem tam severim klişesini ilk söylediğinin kafada canlandırdığı yarraktan yarrağa özgürlüğünü hafifletmek için söylüyor.

   Run Forrest run. Ardına bakmadan kaç. Aman diim.

 47. Selam Mahmut Abi,
  Abi sigara kullanıyor musun? Sigaranın testosteronu düşürmesi gibi dişlerimi sarartması gibi sesimi etkilemesi (bazen sesim çıkmıyor öksürmek zorunda kalıyorum) gibi çok ciddi şekilde cebimi sarsması gibi uyku kalitemi düşürmesi gibi etkilerinden dolayı bırakmak istiyorum ama başaramıyorum. Abi kırmızı hapı sindirmek isteyen biri sigarayı bırakmalı mı? Sorum anlamsız gelebilir ama sizin gibi fikirlerine önem verdiğim birinin bu konuda fikrini almak istiyorum.

  1. Ben sigarayı bıraktım. 6 yılı geçti. KH ile çok alakalı değil yani sigara içip KHlı olabilirsin ama zararlı bir meret sigara. Ŭstelik sağlam içici isen 40indan sonra aletin kalkmama olayı da var.

  2. Sigarayla benim de problemim vardı, ama cidden ne kadar denesem de bırakamadım, ta ki kafada bitirinceye kadar. 2 ay oldu, arada canım çekmiyor mu evet çekiyor ama, bıraktıktan sonra kazandıklarımı düşününce vazgeçiyorum. Artık yokuş çıkarken nefes nefese değilim, tat algım değişti, sporda kardiyo sonrasında ciğerimi sökmüşler gibi ağrımıyor göğsüm ve tabi ki mental olarak verdiği zevk -bir bağımlılıktan kurtulmak-. Süreç uzadığında daha da normale dönecektir eminim. Nasıl kafadan atarım dersen de, para verip hem ömrünü hem vaktini harcıyorsun, yani insan neden para verip kendine verdiği zararı bildiği halde zehir alır ki? Efkar mı? sıkıntı mı? Bunlar hep vardı hep olacak. Bence sigarayı bırakmak duygusal güç olarak bi + dır.

 48. Merhaba, benim sorum ilk buluşmaya kendimi hazırlamak ile ilgili. Yaşım 23 ve boyum 167-168cm seviyesinde. Akademisyenim, kültürel olarak da iyi bir donanımda olduğumu düşünüyor, bu konuda sürekli gelişmeye çalışıyorum. Bir kızla buluşmayı ayarladıktan sonra boyum ile ilgili gerilmeye başlıyorum. Ya benden fazla uzun olursa, buluşma anında garip bir bakışla karşılaşırsam diye. Elbette görüşmeden önce kıza boyun kaç diye sormak da mümkün değil. Bu gerginlik sohbet ederken kendimi ifade edemezsem, tutuk kalırsam tedirginliği de yaratıyor.

  Bu konuda ne yapmalıyım? Bunu sadece kendi boy sorunum değil, genel olarak buluşma öncesi gerginlik açısından da ele alırsanız sevinirim.

 49. Hocam iyi güzel söylemişsiniz de bu eve yakınlık mevzusu çok sıkıntı. Atıyorum kadın avcılarda oturuyor bende kağıthanede veya alibeyköy. Ortak alan şişli gibi bir yer olması lazım orada takılıp anca eve geçebiliriz. Oradanda eve yakınlık mesafesi taksiyle en az 20 dakika e benim evime yakın yerlerde buluşsam etraf bok püsür mekan yok bir şey yok 😀 ayrıca kadın için gece başka yerde kalmak zor (18-22 yaş arası için söylüyorum) aile mevzuları falan. Bence ilk buluşma da eve atma işi birazda kadının rahatlılığından kaynaklanıyor. Oyunu düzgün oynayıp güzel kapatsan bile başka nedenlerden dolayı geceyi senle geçirmeyebilir kadın. Türkiye için biraz realist olmak gerek.

  1. Kendi başına açtığın problemler kendi problemin. Türkiye realitesi falan değil. Kadın Avcılarda sen Istanbulda. Iki ayrı şehir 😀

   Ayrıca bazı tavsiyeleri gerçekleştiremiyorsanız gerçekleştiremiyorsunuzdur. Kendinize uymayan şey sizin için gerçekçi değil. Tüm Türkiye için değil.

 50. Mahmut hocam ,
  Kızlarla buluşma konusunda ,ön ödemeli yerlerde starbucks,gloria jeans,mackbear vs . hesap ödeme işi nasıl olur yani kızdan önce mi gelinir ,kızdan sonra mı ya da cafe dışında bir yerde buluşup cafeye beraber girmek mi ?

  1. Vay çakal vay. Demek kızın kahvesini ödemek istemiyorsun. Kızdan önce gel ve kahveni alıp stratejik açıdsn en uygun masaya otur onu bekle. O gelince de kendi kahvesini alır. Burda mühim olan şu; kız aşırı rahat olur muhtemelen. E hani bana kahve ısmarlamayacak mısın deyip seni sınayabilir. Büyük ihtimalle de sen bu psikolojik ağırlığı kaldıramayıp koştura koştura kasaya gidip kıın kahvesini kendi cebinden ödeyeceksin :)))))

   Sanki anlamadık ne sorduğunu. Çakal seni :))

   1. Hocam eğer bolluktaysam kıza ,bana o lafı söylemeden bir amerikan repliği atardım heralde ‘neden kendine bir kahve almıyorsun’ diye . Çakallıkla ne ilgisi var Allahısen günümüz kızları artık çalışan kızlar nerdeyse çalışmasa bile hesap ödeme taraftarı değilim pek .

    1. Farketmez. Ben öderim. Şekilciliğe çok takmayın. Olayın özü önemli. Sadece kendini ve muhabbetini yetersiz görüp görece pahalı yerlere götürme dürtüsü ile beta öder olursun 2 kahve ya da dürüm ödedin diye değil.

     Sadece ilk 4 buluşmadan birini kıza ödetmek iyi bir testtir. Kızın kişiliğini test ödersin yoksa kıza ödettin diye hatun önünde diz çöküp baş vermez. Kendini yetersiz görüp sürekli harcayan adamlardan farkını görür belki.

  2. Bir de diyelim gelen hatun HB8.5. Sırf güzel diye heyecana kapılırsan, kızla sanki yaşlı bir teyzeyle buluşuyor gibi rahat değilsen, kız he dese olacak sen dünden razıyım kafasındaisen istersen hatuna Starbuckstaki herkese kahve ısmarlat …

 51. Mahmut abi, liseli biri bu yazıları okumamalı ise yaşımızın 20 olmasını mı bekleyelim?

  Napsın bu ergenler… (:

  1. Düşünelim bir napsın bu ergenler … 16 – 18 yaş arasında tamamen odaklanmış şekilde üniversite sınavına hazırlandım ve ilişkilerden uzak durdum. O üç senenin ekmeğini hem para hem de ilişki olarak tam 20 senedir yiyorum.

   Ŭni okumayacaksanız aynı çabayı meslek edinmeye adayın. Ekmeğini aynı şekilde yersiniz.

 52. Mahmut abi bugün çok garip bir olay oldu. Soğuk yaklaşımdan tanıştığım bir kıza telefonda “Pazar günü AVM’de X’e bakıcam. Gel beraber bakalım sonrasında sana bir kahve ısmarlarım ;)” dedim “Olurr :))” yaptı. Bugün buluşmadan 5 dk önce “Ben geldimmm bekliyorum :))” diye SMS attı (dikkat edin tekil şahıs) sonrasında bir gittim 3 kişiler!!! 😀 En yakın 2 kız arkadaşını almış gelmiş. Hiç söylemiyor sormuyor, konuşmalar da hep tekil şahıs üzerine… Sinirlendim, ama pek belli etmedim. Bir 10,15?dakika kızlarla gezdim. Hafif güldürdüm onları kuyumcunun önünden geçerken “bana ne zaman tektaş alacaksın” yaptım kahkahalara boğuldular. 15 dakika sonra cidden orada bulunarak kendime saygımı kaybettiğimi farkettim iyice delirmeden müsade alıp ayrıldım yanlarından. Kız çok şaşırdı “X almaya bakmayacak mıydın?” Dedi ben de “Hallettim” dedim. Sarılmak için ayağa kalktı sarıldık ve gittim. Sonra numarasını sildim. Sence neden böyle bir şey yapmış olabilir? :DD

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *