Tomassi’nin Demirden Kanunları

Tomassi’nin 1 Numaralı Demirden Kanunu

Çerçeve” herşeydir. Her an, bilinç altında kimin çerçevesi içinde olduğunun farkında ol. Çerçeveyi hep kontrol et ama kontrolün sende olduğunu asla farkettirme.

Çerçeve, bir kişinin “gerçekliği”dir : bir kişinin duruşu, hayata bakışı, idealleri, inançları, değerleri ve beklentileri gibi öğelerin toplamıdır. Bir kişinin kendi çerçevesini kontrol etmesi demek, başkalarının çerçevelerinin kontrolü altına girmemesi demektir. Kendi çerçeveni, başkaları için eğip, bükmemektir.

Kadın – erkek ilişkilerinde kural şudur : ilişki içinde iken ya kendi çerçevendesindir ya da kadının çerçevesindesindir. Birçok modern evlilikte veya uzun süreli ilişkide erkek maalesef kadının çerçevesine çekilmiş vaziyettedir. En basit aktivitelere katılmak için karıcıklarından izin almaları gereken köcişler, kadının çerçevesine hapsolmuş erkeklerdir.

Kadının erkeği kendi çerçevesine çekme dürtüsü, istekten ziyade bir testtir. Erkeğin bu çerçeveye girmesi ise kadını mutlu değil, mutsuz eder. Kadının çerçevesine giren bir erkek, aldatılma tehlikesi ile karşı karşıya kalır zira, kadın kendi çerçevesini (karısı için bile) bozmayacak bir erkek arar ve eğer bu erkek kocası değil ise, bu erkeği başka erkeklerde arar.

Herhangi bir uzun süreli ve tek eşli ilişkiye girmeden önce, erkek kendi çerçevesini beraber olmanın ön şartı olarak koymalıdır. Her ne kadar çerçeve ara ara erkekten, kadına geçecek olsa da, ilişkinin genel teması erkek tarafından kurulup, şekle sokulmalıdır. En entellektüel kadınlar bile, “doğru adam”ın çerçevesine girmeyi arzularlar. Buna karşı yüzeyde ciddi şekilde karşı koysalar da, onları da mutlu edecek tek ilişki şekli budur.

İlişkiyi, bir kadının yönetmesine ve domine etmesine asla izin vermeyin. Eğer bir kadın sizin çerçevenize girmiyorsa, o kadınla uzun süreli ilişkiden veba gibi kaçın. Eğer eskiden beta iken uyanmaya başladıysanız, kadınınızı kendi çerçevenize çekin. Çekemiyorsanız, terkedin.

Tomassi’nin 2 Numaralı Demirden Kanunu
HİÇBİR ZAMAN, ama hiçbir zaman, şimdiki sevgiline / karına, doğru ya da yanlış kaç kadınla yattığını söyleme ya da cinsel tecrübelerinin ayrıntılarını anlatma.

En büyük beta moronu hatalarından birine geldik. Bu “geçmiş tecrübeler” sorusuna direk cevap vermek (gerçek ya da yalan), bu soruyu soran özgüveni az kadında büyük duygu patlamaları yaratmak demektir. Bu soruda topu her zaman taca atın :

Kadın : Benden önce ne kadar kadınla beraber oldun?
Erkek : Sen benim ilkimsin.
Kadın : Yaaa, soruma doğru-dürüst cevap ver! Benden önce ne kadar kadınla beraber oldun?
Erkek : Bu gece, senle buluşmadan önce mi?
Kadın : Hadiii, benden önce ne kadar kadınla beraber oldun, söylesene?
Erkek : Hımm, 50’den sonra saymayı bıraktım ….

Tomassi’nin 3 Numaralı Demirden Kanunu

Seninle seks yapmayı erteleyen, ya da seninle seks yapmayı ertelediğini ima eden kadınla seks yapmak HİÇBİR ZAMAN beklemeye değmez ( bir fahişeyle yatmak daha iyi bir alternatiftir).

Bir kadın seni seks için bekletiyorsa, sen o kadının ilk önceliği değilsindir. Seks, kadın – erkek arasında birden alevlenen kimyasal bir reaksiyondur, pazarlıkla alınan ve verilen birşey değildir. Önce seks, sonra ilişki olmalıdır. Bunun tersi olmaz. Seninle seks yapmak isteyen bir kadın, bir yolunu bulup seninle seks yapar. Ülkenin bir ucundan bir ucuna uçması, tel örgülerin altından sürünmesi, senin odana tırmanması gerekse bile gelir ve seninle seks yapar, karın geldiğinde dolapta sessizce uygun bir anda sıvışmayı bekler. Sana biraz zamana ihtiyacı olduğunu, ancak biraz ısındıktan sonra seninle seks yapabileceğini söyleyen kız, doğru zaman, doğru mekan ve doğru alfayla karşılaştığında, o alfaya daha tanıştığı saatte verir.

Tomassi’nin 4 Numaralı Demirden Kanunu

Evli olmadığın ya da 6 ay içinde evlenmeyi planlamadığın bir kadınla ASLA aynı evde yaşama.

Şimdi bu beraber yaşama karşı olmamız ahlaki değil, pragmatik bir durum. Beraber yaşamak demek, sizi erkek yapan özgürlüğünüzü kaybetmeniz demek. Tabak çevirememeniz demek. Yani opsiyonsuz kalmanız ve kadının avucunun içinde olmanız demek. Kadının düşgücünü ve seks performansını ateşleyen bilinmezlik, rekabet stresi, gizem gibi unsurları pencereden dışarı atmanız demek (evet bu hata genelde daha az seks olarak geri dönecektir). Evlilikde tamam da, evlenmeden neden bu duruma düşesiniz.

Tabak çeviremeyeceğinizi söylemiş miydik?

Tomassi’nin 5 Numaralı Demirden Kanunu
Doğum kontrolünü ASLA bir kadının eline bırakma.

Kadınların kullanabileceği 41 çeşit doğum kontrol yöntemi varken erkeklerin kullanabileceği sadece 2 yöntem var : vazektomi ve prezervatif – sizin kadının tercihine karşı elinizdeki tek silah, pratik olarak prezervatif.

Bir kadının bir erkeği hayat boyu kendine bağlaması ile aranızdaki tek engel ince latex zar. Her zaman korunun. Karısı ve kız arkadaşı doğum kontrol hapı kullandığı için korunmasız rahat rahat seks yapan ve sonra da bir şekilde hap çalışmadığı için çift çubuğu eline alan o kadar çok erkek var ki! (Tyler’ın notu : benim şahsen 2 kere doğum kontrol hapı çalışmadığı (!) için uzatmalı kız arkadaşından 3 çocuğu olan tanıdığım bile var! ). Burada çalışmayan tek şey doğum kontrolünü partnerlerinin insiyatifine bırakan bu arkadaşların kafası.

Kazara hamilelik, kadınların – özellikle uzun süreli ilişki içinde bulunan kadınların – “şu işin adını koymak” için kullandıkları önemli bir yöntem. Özellikle de erkeğin pek de evlenmeye niyeti olmadan takıldığı kadınlar için. Bunlardan bazılarına biz “profesyonel anne” diyoruz. Profesyonel anneler, kendi geleceğini garantiye almak için hamile kalan ve erkeğe çocuğuna bakarken kendisine de baktıran kadınlar.

Siz siz olun, “ay ben öyle zevk alamıyorum çıkar şu meredi” diyen hatuna aldırmayın, şapkayı takın. İçeri değil, şapkaya boşalın ve şapkayı çöpe değil, tuvalete atın. Üstüne de sifonu çekin. (Tyler’ın notu : Tyler bu öğüdü ilk verdiğinde kendisine paranoyak muamelesi çeken daha genç bir arkadaş, daha sonra kız arkadaşını kürtaja ikna etmek için bir ton dil dökmüştü).

Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar ama yine de söyleyeceğim : kazara hamilelik çok nadir bir olay. Özellikle bu hamilelik doğum kontrol hapı kullanan bir kadının başına geliyorsa. Çocuk yapmayı hedefleyerek çocuk yapan her erkeğin bileceği gibi hamilelik öyle kolay birşey değil.

Tomassi’nin 6 Numaralı Demirden Kanunu

Erkekler, aşkın aşk olarak yeterli olduğuna inanır. Kadınlar ise aşk konusunda fırsatçıdır.

Bunu şöyle de söyleyebiliriz : Erkekler bir kadına aşık olurlar, kadınlar ise bir erkeğe değil, ondan sağlayabilecekleri faydaya aşık olurlar.

Hatta bunu şöyle daha iyi söyleyebiliriz : Bir kadının bir erkeği, bir erkeğin bir kadın tarafından sevilmek istediği şekilde sevebilecek kabiliyeti yoktur. Sadece kadınlarımız değil, kız kardeşlerimiz, annelerimiz ve kızarkadaşlarımız da bu tür bir aşk kavramına sahip değildir.

“Erkekler realist gibi davranan romantiklerdir, kadınlar ise romantik gibi davranan realistler”
Maalesef, durum bu. Bunu ne kadar erken kabul ederseniz, sizin için o kadar hayırlı.

Tomassi’nin 7 Numaralı Demirden Kanunu
Yeni bir ilişki kurmak için zaman harcamak, eski ve bitmiş bir ilişkiyi yeniden canlandırmak için çaba harcamaktan her zaman çok daha iyidir. Çöp, çöp kutusuna atıldıktan sonra ASLA çöp kutusunu karıştırıp onu ordan çıkarmaya uğraşma. Üstün başın kirlenecek, insanlar bunu yaptığını görecek ve sen ne kadar “buna değer” desen de, buna zerre kadar değmeyecek.

Tomassi’nin 8 Numaralı Demirden Kanunu

Bir kadının seninle niye yatmayacağını anlamasını HER ZAMAN kadına bırak, asla bunu onun için yapma.

Feminen zorunluluğu toplumun zorunluluğu olarak varetmenin ana mekanizmalarından biri de kadını cinsel seçilimin baş aktörü olarak tutmaktır. Kadının temel cinsel stratejisi, kendi genetik materyalinin bulabildiği en optimum erkeği bulmaktır.

Tomassi’nin 9 Numaralı Demirden Kanunu

ASLA, kendini küçültme, bir kadına güçsüz, kırılgan olduğunu ima edecek bir söz söyleme. Bu kendi tetiklediğin bir felaket ve tam anlamıyla senin onun için ödül olma mantığının karşıtı. Bir kez kendini aşağıya doğru ittiğinde bunun geri dönüşü yok.

Bu konuyu açalım. Burda anlatmaya çalıştığımız kadının acıma duygusuna oynamak. Büyük hata. Çekiciliği acıma duygusundan daha hızlı öldüren çok az şey vardır.

Şöyle bir örnek verelim. Oğlumuz (maalesef) bu mesajı yürüdüğü kıza yazmış :

Konu : Denyoluk ettim, bağışla.

Aslında bu gece seni arayıp konuşmayı planlıyordum ama yeni evime daha bugün taşındım ve zamanın nasıl geçtiğini farketmemişim. Şimdi gece yarısı ve neyse senle en son konuştuğumuzda tam bir enayilik ettim. Bana söylediklerini düşündüm ve evet son zamanlarda biraz bayık olduğumu kabul ediyorum. İlk birkaç buluşmamızı düşündüm de, ne kadar sıkıcı olduğumu farkettim. Olduğumdan daha olgun görünerek seni çok fazla etkilemeye çalıştım (yanlış kelime seçimi, işin aslı ne yaptığımı bilmiyordum) ve kendim gibi davranmadım. Bu konuda içimi dökmem gerektiğini düşündüm ki yeniden eğlenmeye başlayabileyim. Son haftalardaki uyuşukluğumun sebebi de bu.

Umarım tekrar çıkmaya başlarız zira seninle çok iyi vakit geçirdim. Ama söz veriyorum, bir dahaki sefere içip, eğleneceğiz ve ben sıkıcı olmayacağım. Söz veriyorum bir daha öyle yumuşak mesajlar atmayacağım. Biri bana böyle mesajlar attığında nasıl iğrendiğimi biliyorum, kim bilir ne kadar kafasız olduğumu düşündün.

Bu mesajı kızımızla olayı sadece 3 buluşmada sıçan oğlumuzdan. Bu mesaj biraz abartı olsa da, bir kadınla sıçtığını anlayan ve son çare olarak kadının “biliyorum, seni anlıyorum” duygularına oynamaya çalışan (yani sıvayan) erkeğe iyi bir örnek. Kızımızın “her insan hata yapar” demesini ve ona bir şans daha vermesini uman bir erkek.

Ortamda maalesef bu şekilde dürüst olmanın ve zayıflıklarını, kırılganlıklarını açıkça ve dürüstçe göstermenin bir ilişkiyi güçlendirecek birşey olduğunu söyleyen azımsanamayacak kadar “beta oyunu” propogandası var. Bu oyunu oynamaya çalışan sokaktaki betanın kafasında senaryo şu : “Bak, ben seni üzebilecek piç erkeklerden değilim, duyarlı bir erkeğim, lütfen sev beni.”

Rollo Tomassi : Kırmızı Hap camiasının en önemli figürlerinden biri olan Rollo Tomassi'nin The Rational Male kitabı her erkeğin okuması gereken başucu eseri. Oldukça popüler olan The Rational Male bloğunun da sahibi de olan Rollo, The Rational Male - Preventive Medicine (Volume 2) ve The Rational Male - Positive Masculinity: Positive Masculinity (Volume 3) adlı kitapları ile ilk kitabındaki fikirleri daha da geliştirdi. Rollo Tomassi'yi burada Rollo Tomassi etiketinde de takip edebilirsiniz.
Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

25 thoughts on “Tomassi’nin Demirden Kanunları”

 1. üstadım 2 numaralı kuralın sebebi nedir? yani öyle bir şey olduğunu biliyorum ama sebebini merak ediyorum biliyorsanız aydınlatabilir misiniz?

  1. Selam. Bunun başlıca üç sebebi var. Birincisi en önemlisi.
   1 – Bu en kralından bir shit test (kadınların erkeğin psikolojik gücün sınamak için sıklıkla yaptıkları ve erkeğin zokayı yutmasının testi geçememesi anlamına gelerek kadına bu adam güçlü biri değil mesajı verdiği testler). Tamam klasik bir shit test değil (zira bu çok direk bir soru ve genelde kadınlar bu tür direk sorular sormazlar). Sizin direk cevap vermenizin kadın tarafından “bana itaat etti, sordum söyledi” diye algılandığı ve sizin için pozitif olmayacağı bir shit test. Kadının bilinçaltı beklentisi sizin genelde bu soruya direk cevap vermeyerek, akıllıcı (ve mümkünse esprili bir şekilde) savuşturmayı öğrenmiş olacak kadar tecrübeli olmanız. Bu soruyu direk cevaplamanız ise sizin yeterince tecrübeli (tercih edilen) bir erkek olmadığınız sonucunu çıkarmasına neden olabilir (ki çoğu erkeğin direk cevap vermesinin sebebi ya tecrübesiz olması ya da soruyu direk cevaplama ihtiyacı hissedecek kadar psikolojik zayıflığı olmasıdır).

   2 – Bu bir fırsat. Bir ilişkide kadının sahip olduğu en güçlü duygulardan biri “rekabet stresi”. Bu konuda direk cevap vermeyerek yaratacağınız mistik hava bu rekabet stresini besleyecektir.

   3 – Eğer direk cevap verirseniz genelde 2 şey olacaktır : Bu sayı az ise kadının rekabet stresi azalacaktır ki sizin için iyi birşey değil. Çok ise kadın sizin için onlarca kadından biri olduğu sonucu çıkarabilir, bu da iyi birşey değil.

 2. 9 numaralı kural yanlış anlaşılabilir çünkü bir nüans var. Kendinle yüzeysel kusurlarda (boyun kısa olması vb.) barışık olmak çekiciyken kendini düşürmek(çok kötü davrandım sana çok özür dilerim aslında sana aşığım) itici oluyor. Orayı biraz daha açarsanız daha net anlaşılabilir.

  1. Evet, self-depreciation’ı kendini küçültmek olarak çevirmek daha mantıklı. Orayı biraz açtım. Daha da açarım. Teşekkürler.

 3. 6 Numaralı Kanun
  Bunu şöyle de söyleyebiliriz: Kadınlar her ihtiyacını karşılayan bir erkek istiyorlarsa, erkekler bir ihtiyacını karşılayan her kadını :)))

  1. Mesela, “HB8 kızlar benim seviyemin üstünde.” Bu tip bir mantalite erkeğin uslu uslu kendisini hipergami için elemesidir.

   Ya da “Ayten bana bakmaz”. Aynı şekilde. Sen Ayten’den hoşlanıyorsan git oyununu oyna bırak sana bakıp bakmayacağına Ayten karar versin.

   “Ben kısayım / zengin değilim / yakışıklı değilim / bugün kötü giyinmişim, benden uzun / zengin / güzel / iyi giyimli bu kız, yazmayayım.”

   Kısacası “o kız seni aşar” denilen her yerde bu kural ihlal edilir.

   En yaygın hallerinden biri de kendin ol saçmalığıdır. Zayıflıklarını kendine saklamak yerine apaçık ortaya dökmek.

   Mavi haplı erkeklerde yaygın problem, ne olduğunu bilmeseler de hipergamiyi kutsalmış gibi korumalarıdır. Sanki bir kadının Oyun ile daha az statülü bir erkekle yatması felaketmiş gibi davranırlar.

 4. Tomassi’nin 3 Numaralı Demirden Kanunu

  Seninle seks yapmayı erteleyen, ya da seninle seks yapmayı ertelediğini ima eden kadınla seks yapmak HİÇBİR ZAMAN beklemeye değmez ( bir fahişeyle yatmak daha iyi bir alternatiftir).

  bu madde her zaman geçerli midir ? seni friendzone çeken seni kendi basit çıkarları için yada kendini poh pohlaman için kullanan için kullanan kızlar beklenmemeli kaçılmalıdır. Lakin şu senaryoda nasıl bir yol izlemek gerekir ? senaryo şu :
  Kızla tinder da tanışmışsınız tinder muhabbetinden sonra instagram istenmiş ve alınmış. instagramda muhabbet edilmiş instagramda ki muhabbet cinselliğe ve yatmaya getirilmiş ama karşı taraftan tatlı sert bi tersleme gelmiş ( ben öyle bi kız değilim ) daha sonra konu değiştirilmiş ve sonra ertesi akşam için kızla buluşma ayarlanmış bu buluşma bahanesiylede telefon alınmıştır. ertesi akşam buluşulmuş kahve içilmiş kız geç oldu gitsek mi artık dediğinde gezelim biraz denmiş ve beraber yürüyüş yapılmış arabayla gezilmiştir. bu arabayla gezme ve yürüyüş sırasında kıza fiziksel yanaşılmaya çalışılmış ama kız kendini çekmiştir. en son kız bunaltılmak istemediğinden kız evine bırakılmış gayet mutlu bir şekilde eve dönülmüştür. ve gece kız mesaj atmış korkuyorum uyuyamıyorum demiş ve bu gece mesajı çok uzatılmadan erkek tarafından kesilmiştir. Ertesi gün kız gene mesaj atmış kısa bi konuşmayapılmış ben sana akşam yazarım meşgulum denilerek kız akşama ertelenmiş ve gece uzuun uzuun mesajlaşılmıştır. daha sonraki gün kızla hiç iletişime geçilmemiştir. Bu durumda ilk buluşmada hayır sana vermicem diyen kız next lenmelimidir yoksa nasıl bi yol izlenmelidir.
  tecrübeli arkadaşlara ve abilere sorumdur. bu olaydan sonra aklıma direkt 2. kanun geldi.

  1. Korkuyorum uyuyamıyorum mesajı nasıl cevaplandı merak ettim doğrusu. Kız korkuyorum gel sevişelim demek istemiş olmasın? Bazı kızlar ilk etapta böyle davranabiliyor sanırım erkek tarafından hemen harcanmaktan çekindiği için böyle yapıyorlar. Gece 2 de taksiye atlayıp evime gelen kız ben senin bildiğin kızlardan değilim dramasına girmişti. Romantizm bu noktalarda silah olabiliyor çünkü ben sanki üç günlük konuşma sonrası gece eve gelme niyeti sevişmek değilmiş gibi sadece yanına uzanıp saçlarını okşayarak yumuşamasını beklemiştim ve yarım saat bile sürmeden kız kendi üzerime atlamıştı. Şahsi olarak bi kızı nextleme hissine girip nextlememenin bolluk zihniyeti yoksunluğu olduğumu düşünsem de her gece koynuna farklı bi kadın sokucak bolluğu ülkemizde bulmanın zorluğu gibi de bi gerçeklik olduğundan şahsen böyle durumlarda kızın tavrına göre max bi haftaya kadar beklenebilir diye düşünüyorum. Daha fazla bekletmek ve uzun uzun mesajlaşmalar erken duygusal yatırıma veya bolluk zihniyetini kaybetmeye sebep olabilir. Ama tabak çeviriyorsan ve elinin altında zaten farklı opsiyonların varsa kenarda bi kaç gün daha bekletmen o kadar da sıkıntı olmaz diye düşünüyorum.

   1. ben biraz yanlış hatırlıyormuşum mevzuyu. kızı evine bıraktıktan sonra ben eve dönünce kız mesaj atıyor.
    kız: gittin mi eve
    ben: beni mi merak ettin sen 😉
    kız: evet geç oldu bu saatte sütünü içip çoktan uyumuş olmalıydın 🙂
    ben: Özür dilerim ablacım. bugun geç kaldım bana masal anlatır mısın yanımda kalır mısın 😛 😀
    kız : Asıl ben korkuyorum. Cidden korkuyorum ama şu ….. mevzu yüzünden.
    Ben : felak nas oku geçer. Çok korkarsan ara beni.
    Kız :yok tşk ederim. çok korkarsam kendim hallederim 🙂
    Ben: iyi geceler.
    zaten kaç saat beraberdik gece bana istediğimi vermedi . belkide ilk buluşma olduğu için belki de yeterince iyi olmadığım için. bende onun üstüne mesaj atınca olayı fazla uzatmadım. ertesi gün hiç yazmadım. daha sonraki gün yazdım. Evet eğer aşırı bollukta olsam nextlerdim ama yok abi elden bişey gelmiyor 🙂 ele geçince de oyunu iyi oynamak gerekiyor.

   1. mahmut abi, InRegenerationMan siz doktor musunuz 🙂 sıkıntıyı anlayıp anında ilacı veriyorsunuz 😀 Bi daha bi daha okuyup ibret alıyorum.

    1. Mahmut abinin mertebeye ulaşmak için çok çok ekmek yemek lazım. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana

 5. “kadını seks eşiğinden aşırmak” “ilk buluşmada seksi masaya yatırmak” “seks beklemeye gelmez, seksi erteleyeni next”
  bunların yanında “ilk buluşmada seksi talep edersen kadının eline seks silahını verir ve karşılığında seks olmadan ilişki yürütürsün” ya da “ilk buluşmada açıkça seksten konuşmak kadını senden hızlıca soğutur” gibi öneriler var. Dengeyi nasıl sağlayacağız? Burada bir çelişki mi var yoksa ben mi göremiyorum?
  Kırmızı Hap ile 4 ay önce tanışan biri olarak KH sonrası 4. kadınla buluşmam da başarısız sonuçlandı. Seks talep etmeden nasıl cinsel gerilim oluşturacağız?

  1. Seksin masaya nasıl dolaylı olarak konulacağına kadın fantazisi gibi yazılarda değindik. Dante’nin yazılarındaki oyun da cinsel gerilimli.

   Çelişki falan yok. Seksi fantazi ve dolaylı şekilde masaya koyuyorsun. Açık açık ya da dolaylı cinsel birleşme temalı seks talep edersen genelde havanı alırsın. Herşeyden önce bu doğal dengeyi kuramayacak kadar tecrübesiz olduğunu gören kadını soğutursun.

 6. Doğru başlık burası sanırım ..Üstatlar size başımdan geçen yıpratıcı süreci ve tecrübemi aktarayım finalde bir sorum var.. Öncelikle tomassinin 4. demirden kanununu ihmal ederek üniversite son sınıfımdayken bir hatunla aynı evde yaşamaya başladım..Küçük bir ön bilgi vermek istiyorum seksin s sinden habersiz bir kız.. Ahlaki değerleri yüksek fakat Ayağına damlayacak spermin onu hamile bırakakabileceğini falan düşünen biyoloji ve seks cahili bir kızdı…Karadenizli , gelenekçi aseksüel.. hatunla birlikte uyuyoruz 2. aydan itibaren ciddi sayılabilecek yakınlaşmalar oldu fakat iç çamaşırını çıkarmaya bile yanaşmayıp büyüp tepkiler veriyor bekaretini ölümüne muhafaza ediyordu.. Neyse üniversitedeki karıların tutumunu az çok bildiğimden bu kızdan anne olabilir kafasıyla biraz denedim..Asla onetıs değildi yalnız çünkü bir kaç kez başka hatun götürdüm habersiz.. Daha sonra tartışmalarda SAYGI denilen kavram ortadan kalktı…Hakaretler havada uçuşmaya başladı.. Kendisini geliştirmeyen dedikodu haricinde sohbeti bulunmayan biriydi.. Nitekim çok yürütmedim ve nextledim.. Şimdilerde ise hayatının en büyük pişmanlığını yaşadığını her ortamda dile getirip benden son bir şans istiyor.. Artık gündem takip ediyor ..Kendi alanında çalışmalar yapıyor.. Eskiye nazaran olgun ve hatasını anlamış gördüm.. Sizce onu attığım çöpten geri çıkarmalı mıyım?

  1. Tomassinin buna bir cevabı var orda. Dalga geçmek için mi soruyorsun yoksa bir ümit değişik bir şey söylerler ezikliği mi var?

 7. İyi günler 25 yaşındayım ve uzun süredir siteyi takip ediyorum. Fakat doldugum için dışardan bakan objektif yorumlara ihtiyacım var. Şuan 9 aylık bir ilişkinin içindeyim. İlişki içinde olduğum kız benim eski sevgilim. Yani yaklaşık 3 sene önce 1.5 senelik bir ilişkimiz olmuştu. Fakat bana göre fazla kıskanç ve her şeyi sorgulayan birazda takıntılı biri oldugu için nefes almak adına sanaldan başka kızlarla konusmaya başlamıstım ve yakalanmıstım. Bu da ilişkinin sonu olmuştu. Haksızım bu konuda kabul ediyorum. Sonrasında kısa süreli ilişkilerim oldu. Onunla ayrıldıktan 6 ay sonra 7-8 aylık bir ilişkisi olmuştu. O 6 ayda benden hep özür beklediğini vs söylemişti.Benim de utancımdan yüzüm olmadıgı için yapmamıstım bunu herneyse. İlişkisi sonlandıktan yaklaşık 2 ay sonra bana tekrar yazdı sohbet sohbeti açtı ve çok şey konustuk. Kıskançlıgını aştıgını, çok üsteleme ve sorgulama huyunu yendiğini ( aşırı meraklı birisi ve bunaltıyor biyerden sonra) söyledi bana. Bu şekilde tekrar ilişkiye başladık. İlk zamanlar yine canım cicim ayları gibi geçti fakat sonraki aylarda eski huyları yine ayyuka çıktı. Son zamanlarda ise sürekli tartısıyoruz. Duygusal olarak ona yeterince ilgi göstermediğimi söylüyor. Haklı da çünkü ben bunaltılınca içimden bişey yapmak gelmiyor zorla bişey yaptırılmasından da hiç hazzetmiyorum. Yani kısacası ben ilişkide daha rahat takılmayı seven birisiyim o kadar sorgulamam çünkü güvenirim karsımdakine. O ise gün içinde sürekli konusmak isteyen, duygusal ihtiyaclarının karsılanmasını bekleyen( yani aşırı romantiklik bekliyor), meraklı ve sorgulayan biri. Çok iyi bir insan çok düşünceli birisi ama işte bazı huyları canımı fena halde sıkıyor. Napıcagımı bilemiyorum ayrılsak ikimizde üzülücez fakat bu şekilde de mutlu olamıyoruz gibi.Sorunları defalarca masaya yatırmamıza rağmen düzelir gibi olup yine bozuluyor aradaki frekans. Karakter de değişmiyor sanırım. İçimi buraya dökmek istedim okudugunuz için teşekkür ederim

  1. evet, belli bir yaştan sonra karakter değişmez ancak kız arkadaşının kıskançlığı özgüven eksikliğinden veya çocukken ebeveynlerin tarafından onaylanmadığından kaynaklanıyorsa bu durum değişebilir. sorun yok. burada önemli olan senin böyle bir şeye harcayacak sabrın ve vaktin var mı? ilişkiniz böyle bir fedakarlığa değer mi?

   bunun dışında kızı aldatmış ve sonucunda yakalanmışsın. bu muhtemelen hali hazırda özgüven eksikliği olan kız arkadaşını daha da fazla etkilemiştir. burada sorgulanması gereken sana neden döndüğü ve yeniden başladığınız ilişkiden beklentisinin ne olduğu? kadınlar belli bir yaşa geldikten sonra hayatlarına giren “en evlenilesi” erkeği seçip onun bazı hatalarını görmezden gelmek isteyebiliyorlar. Hataları görmezden gelmek veya eldeki adamı değiştirmek.

  2. Yazından çıkarabildiğim ana fikir şu oldu: Hiç bir şey değişmemiş. Hatta bunun atasözü de var: Can çıkar, huy çıkmaz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *