Erkekler için ideal evlilik yaşı

Erkekler için ideal evlilik yaşı nedir sorusuna cevap vermeye çalışarak, cinsel pazar değeri (CPD) kavramını erkekler yararına uygulamaya çalışacağız. Aşağıdaki cinsel pazar değeri grafiğine bakarsanız (detaylı açıklaması cinsel pazar değeri yazımızda) birçok erkek için 20li yaşlarının tamamının CPD açısından hem bir duraklama dönemi olduğunu, hem de bu değerin kadının cinsel pazar değerine göre oldukça düşük olduğunu görürsünüz. 28 yaş civarı itibarı ile de erkeğin cinsel pazar değeri ve kadınlar için uzun dönemli ilişki değerinin dramatik bir hızla 38 yaş civarındaki tavan noktasına artmaya başladığı yaşlardır. 30 yaş civarı ise, kadının CPD’sinin tepe noktası olan 23 yaş civarından itibaren azalarak erkeğin CPDsi ile eşitlenmesi zamanıdır. İşte tam bu yaşlarda erkek, kendi CPD’sinin ve uzun süreli ilişki değerinin ayırdına varmaya başlar.

Tam 30 yaş civarı maalesef, erkek cinsel pazar değerinin farkına varmaya başlarken kadın iyice azalmaya başlayan CPDsinin tam farkında olarak henüz CPDsinin farkına varamamış bir erkeği uzun süreli ilişki / evlilik şemasına çekme telaşına düşer. Ortalama beta oğlumuz 20li yaşlarının çoğunda kız peşinde koşup, kız tavlama konusunda burnu büyük kızlardan ağzı yanmışken, birden ortaya çıkan bu “ayakları yere basan”, gerçekten aile kurmak ve sevgi ile ilgilenen kadınları büyük sevinçle karşılar. Bu “bulunmaz mücevher”in geçmişte yediği hurmalar, bu “şansı” kaçırmamak için es geçilir.

Fakat tam CPD artarken ve her sene artarak daha uygun kadının seçilebileceği havuz da büyürken evlenmek, erkeği evlenebileceği en iyi kadınla evlenmekten ve bu büyük kararı verirken opsiyonlarını daha olgun kriterlerle verebilme şansını elinden alır. Bu erkekler maalesef iş işten geçtikten sonra olayı anladıklarında, toplumda orta yaş krizi olarak bilinen şeye toslarlar.

Bizim CPD tabanlı evlilik ve hatta ilişki tavsiyemiz basit ve etkili :

 1. 27 – 28 yaşından önce uzun süreli ve tek eşli ilişkilerden mümkün olduğunca uzak dur (tabak çevir)
 2. 35 yaşından önce uzun süreli ilişki dene ama evlenme
 3. Eğer çocuk düşünmüyorsan evlenme (hakkaten ne gereği var?)
 4. Eğer çocuk düşünüyorsan, 35 yaşından sonra evlen. Eğer çocuk düşünüyorsan, 35 yaşında iken 35 yaşında bir kadınla evlenme. 26 – 32 bandında evlenmeye çalış.

Yukarıdakiler birçoğunu kızdıracaktır ama burada bizim amacımız erkeğin mutluluğu (işin aslı kadının da mutluluğu).

Neden 30 yaşına kadar tabak çevirmeli? Zira CPD görece düşük iken tek eşli ve uzun süreli ilişki yatırımı (a) çok değerli tecrübeler edinmeni engeller, (b) bu sayede iş hayatı ve ilişki ile yayar plaj topu şişmanlığına evrilirsin CPD yerlere çakılır ve (c) sonunda büyük ihtimal elinde kalan tabaklardan biri en iyi uzun süreli ilişki (ve hatta evlilik materyali) olur.

Neden 35 yaşına kadar evlenmemeli? Bu çok açık. CPD artıyor. Eğer evlenirsen genelde iş, evlilik ve çocuk derken koltukta patatese döneceksin ve CPD hiç tepeye çıkamayacak. 27den sonra bir 7 – 8 sene daha kendine, işine, finansına yatırım şansın artacak ki evliliğin zincirleri yokken ve sen de çalışkansan sosyal statün tavan yapar. Bütün bunlar senin oturup evlenmeye karar verdiğinde 30 yaşında bulabileceğinden çok daha iyi bir kadın bulabilme şansını arttırır.

Neden 35 yaşına kadar evlenmemeli? Neden olmasın? Senin teorik olarak üreme yaşın 60lara uzuyor iken neden acele edesin. Anan baban çocuk sevecek, uzun süreli ilişkin doğurganlığını kaybedecek telaşı ile … Hiçbiri senin kendi çıkarın olmayan, senden fedakarlık isteyen şeyler.

Neden çocuk düşünmüyorsan evlenmeyesin ki? O kadar boşanma, nafaka, kadın dırdırı vs. çocuk olmadan neden çekilesi anlamış değiliz. Biri anlıyorsa aşağıda şenlendirsin bizi.

Kadın neden o kadar yaşça küçük olsun? Bunun sebebini evli abileriniz bilir. Kadınlarda doğurganlık duvarı telaşı vardır, biyolojik saat olarak da bilinen. 35 yaşındaki kadının hemen şimdi çocuk yapması lazımdır ve Bay Doğru (Mr. Right) Bay Hemen Şimdi (Mr. Right Now) olmalıdır. 25 yaşında bir kadının ise önümüzdeki 5 – 10 sene içinde çocuk yapması lazımdır. En az 3 – 5 sene evli ve çocuksuz yaşamak, bakalım hayat boyu yaşayabilecek misiniz görmek için idealdir. Zira eğer öyle değilseniz ve hemen çocuğu koyarsanız sıçtınız. Size yazık, çocuğa yazık.

Peki baba neden 26? Neden 20lik bir cıbır değil? Gençseniz ya da 30ların başında evlenip CPDnizi çöpe attıysanız bilmezsiniz ama eğer kendinize iyi bakmışsanız ve sosyal statünüzü eniyilediyseniz 35 yaşında bile 22 yaşında bir hatunu tavlarsınız. Fakat, eğer evlenirseniz bu hatunun “daha benim gözüm açılmamıştı şimdi ise çok şey kaçırıyorum” anının gelme ve sizin de boynuzları takma şansınız artar. Ha hanım kızın 40ına dayanmış zengin kocayı, zengin eski kocaya değiştirip de bütün bu “hayatını yaşamayı” nafaka ve çocuk yardımı adı altında size ödetebilme alternatifi de kendisini bu yola itebilir. Bir de olaya nesil farkı giriyor nasıl evlilik ya da uzun süreli ilişki yürür bilemiyoruz. Bu satırların yazarı 30 yaşın ortasının üstünde 23 – 24 yaşına kadar indi ama hiç uzun süreli olmadı bu işler o nedenle gördüklerimizden konuşuyoruz.

Not : Burada 32 yaş üstü hanımlar evlenemesin demiyoruz. Ama kadın CPDsine bakarak şunu diyoruz ki bir kadın için ideal evlenme yaşı 27 – 28dir. Annenizi değil feminist yoldaşlarınızı dinlerseniz siz üzülebilirsiniz. Bunu da yazmayı planladığımız Kadınlar için ideal evlilik yaşı yazımıza saklayalım.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

10 thoughts on “Erkekler için ideal evlilik yaşı”

 1. Hocam aydınlatıcı bir açıklama olmuş gerçekten. Benim bir sorum olacaktı.Peki erkek 20-25 yaş arasında 17-21 yaş aralağındaki kızları kendine çekmeye çalışsa ve bu uzun süreli ilişkide kırmızı hapın yöntemleriyle başarılı olsa nasıl olur? Yani kızın en yüksek cpd değerleri olan 17-27 arasında kızı gücünü kullanmaktan alıkoysa(tabiki erkeğin kendisininde alfa, genetiği iyi, kırmızı hapın yöntemleri sindirmeye çalışan biri olduğunu varsayarak) ve ilerde evlenmek istediği potansiyel eşi inşaa etse doğru bir yol çizmiş olurmu?

  1. Selam. Teoride mümkündür ama 20 – 25 yaş aralığında bir erkeğin bu tür bir kırmızı hap tecrübesi yoktur. Unutma, istediğin kadar kırmızı hap oku, kırmızı hap olgunluğunu ilişkide öğrenebilmek ve pişmek tecrübe gerektirir, çoğunlukla yıllar alan bir tecrübe. Piyano çalmak gibi bir bilgi bu, okuyarak çok iyi bir piyanist olamazsın, uzun süre piyano çalmaya çalışman lazım.

   Kadınla çok erken evlenmenin riski (illa bu olur demiyorum), kadının belli bir yaşta evlendim hayatı kaçırdım diye dışarı açılmasıdır. Toplumda bu tür bir feminen propoganda zaten var. Yani hatunu gözü açılmadan alıp işleyeyim mantığı çekici geliyor erkeğe ama orda da tehlike var.

   1950lerde falan muhtemelen bir erkek içinde yaşadığı toplumda çetin ceviz biri olacak olgunluğa 25 yaşında ulaşıyordu ama günümüzde bu yaş bizce 35’e çıktı. O nedenle zaten evlilik yaşı 35 diyoruz.

   Ve son olarak, ama en önemlisi de bu şunu unutma : 20li yaşlar bir erkeğin kendisini işinde geliştirip, fiziksel olarak en tepeye çıktığı, 30larında potansiyel olarak en fazla para kazanabileceği şekilde çalışıp, hayatını kurduğu 10 yıldır. Bunlara başından sahip şanslı azınlıktansan ya da internet zengini adamlar gibi 22 yaşında vole vurdu isen ne ala ama sen de çoğumuz gibi orta – ortanın altı bir yerden başlıyorsan, 20li yaşlarında bahsettiğin tek eşli ilişki, hayatında bu şekilde yer tutan bir kadın ve onun draması, erkeğe ayak bağıdır.

   NOT : Sadece 10 yılda erkeklerin 20lerinde uzun süreli ilişki arar iken kadınların “tecrübe” ve “heyecan” arar hale gelmesi, yani rollerin değişmesi beni her zaman şaşırtmayı başarıyor 😀 Bizim neslimizde (ben 30ların ikinci yarısına girdim) çoğunlukla erkekler uzun süreli ilişkiden ve evlilikten kaçardık, kızlar bizi bu ilişkiye çekerdi :)) Roller ne kadar hızlı değişti!

   1. aynen hocam 😀 ihale yeni nesile kalmış gibi görünüyor ama tabi sizinde yardımınızla bu zararı en aza indireceğiz inşallah.

    1. Hocam sormayı unutmuşum kusura bakmayın:) peki 35 li yaşlarda anladığım kadarıyla kırmızı hap öğretisi 17-27 arası kızları uygun görüyor.Erkeğin en yüksek cpd değerleri vaktinde kendisi gibi cpdsi yüksek kızları eş seçmesi çok mantıklı.Hem kalite açısından hemde sağlıklı ve geçmişi temiz bir erkek zihniyetini besliyor.Bende açıklamalarınız sonrası bu tarafa geçtim zaten sağolun. Fakat bazı feminist tipler yada buzfeed erkek versiyonları pedofili muamelesiyle böyle bir durumu engellemeye çalışıyorlar. Özellikle su yaslarımda 3-4 yaş küçük bir kızı sevgilimi edinmek istediğimi söylediğim bir cafede yeni tanıştıgım insanlar tarafından pedofili muamelesi gördüm. Taşşakmı geçtiler bilmiyorum ama böyle bir dirence karşı görmezdenmi gelmemiz lazım?

     1. Hocam CPD ile ilgili yanlış bir anlamadır o. Tersi düşünülür. 23 yaşında bir kızın CPDsinin tepe noktasında olması, onun 35 yaşında CPDsi tepede bir erkekle olmak isteyeceği anlamına gelmez mesela. Karşı cinsin geneli gözünde CPDsi çok yüksek olabilir 35lik bir adamın ama bu demek değildir ki git 22 yaşında kızlarla beraber ol (ha olabilirsin belki o ayrı).

      3 – 4 yaş küçük sevgiliye pedofili diyorlarsa beni vururlar amk :DD Benim şu anki hatun benden neredeyse 14 yaş küçük (kız reşit tabii, yaş 23). Ondan önceki ikisi de 23 – 27 bandındaydı. Hank mesela (kayıp yazarımız), 27 yaşında ama en son hatunu 21 yaşında idi, şimdi de genelde 19 – 22 yaş bandında takılıyor.

      Hocam bize gelen maillerde de var bu sorun. Adam 24 yaşında ve gittiği kurslardaki 19 – 21 yaş arası kızlar bana abi der, yanaşsam mı diyor. O ne lan, o kızlar bana abi der de 24 yaşın bu psikolojiye düşmesi :DD Ama tabii abi der kız, shit test olarak ama ciddiye alma derim. Takma yani. Hele 3 yaş 4 yaş birşey değil. Ben sizin yerinizde olsam 30 yaşına kadar alt bandı 18den bir yaş yukarı çekmezdim.

      Amma velakin şunu da belirteyim : Yaş farkı açıldıkça, belli bir yaştan seninle çıkabilecek kız sayısı azalır. Örneğin sen 25 yaşında iken potansiyel olarak tüm 20 yaş kızlar senin yaşında bir erkeğe evet diyebilir ama sen 35 yaşında iken 20 yaş grubundan sadece 20 – 30%si sana sıcak bakacaktır, diğerleri için aradaki yaş farkı aşılmaz ya da aşırtmak için uğraşman lazım. Fakat örneğin 25 yaş grubunun yüzde 50 – 60’ı sana yaş farkından hayır demez.

      Bununla ilgili bir araştırma var mı bilmem ama benim deneyimle kafamdan attığım rakamlara göre : kızların yüzde 50 – 60%ı, 10 yaş üstü farka çok soğuk bakacaktır. Kızların yüzde 10 kadarı ise özellikle yaş farkı arar (en az 10 yaş farkı yoksa çıkmaz mesela). Aradaki kesim ise nötrdür.

      NOT : 20lik hatunlara da yürüyorum ve hepsi ama hepsi bir yerde “abi shit testi”ni yapıyor. “Sen benim abim sayılırsın, sana abi diyebilir miyim hihihi”. Ben de bunları her zaman onayla ve abart ile karşılıyorum. “Dersin dersin de bak o etek boyuna falan karışırım abi falan dersen” diye giriyorum. Kızla aranda yaş farkı olunca kızın bu topa girmemesi mümkün değil.

     2. “Benim şu anki hatun benden neredeyse 14 yaş küçük (kız reşit tabii, yaş 23). Ondan önceki ikisi de 23 – 27 bandındaydı.”

      abi kral adamsın swh

      burada yazıyor mu bilmiyorum ama bu shit testte kızın özgüveniyle doğru erkeğin kalitesiyle ters orantı var sanırım. kızın özgüveni düştükçe shit test azalıyor. zaten kızla dalga geçmemizin sebebi de bu bence. onu çok kırmadan özgüvenini alaşağı ediyoruz. ve erkek ne kadar kalitesiyle kız shit testi o kadar hafif yapıyor. atıyor cerrah-kaslı-maskülen bir adama yaptıkları shit testle matematik öğretmeni-ortalama bir vücuda sahip-maskülen bir adama yaptıkları shit test aynı olmuyor.

      sanırım çözdüm ben bu işi swh

 2. Hocam bir arkadaşın yorumuna istinaden şunları demişsin:
  Amma velakin şunu da belirteyim : Yaş farkı açıldıkça, belli bir yaştan seninle çıkabilecek kız sayısı azalır. Örneğin sen 25 yaşında iken potansiyel olarak tüm 20 yaş kızlar senin yaşında bir erkeğe evet diyebilir ama sen 35 yaşında iken 20 yaş grubundan sadece 20 – 30%si sana sıcak bakacaktır, diğerleri için aradaki yaş farkı aşılmaz ya da aşırtmak için uğraşman lazım. Fakat örneğin 25 yaş grubunun yüzde 50 – 60’ı sana yaş farkından hayır demez.

  Peki sana bir soru. 35 yaşındaki bir erkek yaşından küçük gösteriyorsa yani 20 li yaşlarda gösteriyorsa bu durumda 20lik 25lik kızların o erkeğe sıcak bakma ihtimali artar mı?

  1. Artar. Fakat artmasına da pek gerek yok. Eğer erkek 35 yaşında ve gayet fit ise, zaten o 20 – 30% kızın en tepe tercihi olur. Bu arada o kısım yanlış anlaşılmaya müsait. 10 – 20% yaşlı erkeğe özellikle ilgi gösterir, kalanı ise ya hiç ilgi göstermez ya da (çoğunluk) aklından geçirmemiştir ama oyunu iyi olan evet dedirtebilir (aşırtmak için uğraşman lazım).

  2. kaslı, bakımlı, maddi durumu yerinde, toplumda saygın bir mesleği olan, maskülen bir adamsan 40 yaşında bile 20’lik kızların ıslanmasına sebep olursun. baby face olmana falan da gerek yok.

   1. Doğru. Hatta özellikle tam o yaşı çekici bulan kızlar vardır. 29 yaşında bir kızla beraber olmuştum. Hatunun ayrıldığı erkek arkadaşı 50 yaşında idi. 50 yaşında 29 yaşında hatun hiç fena değil.

    Şöyle bir kural var. Hangi yaşta olursanız olun, sizinle aynı yaşta 100 erkeği aynı odaya koysalar ve kadınlara bu dayılardan en iyi 10unu seçin deseler, o ilk 10da olun. Bu şekilde 40 yaş itibarı ile hep 20 yaş gence kadar kadını etkilersiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *