Bir grup kadını ıssız bir adaya koyarsanız ne olur?

Aşağıdaki yazı, Return of Kings sitesinde yayınlanan Why patriarchy is the greatest social system ever created? yazısının yorum kısmında yer aldıktan sonra The Red Pill reddit grubunda tepeye oynadı.
“Birkaç yıl önce, Survivor yarışmasının Hollanda versiyonunu, feminist oda arkadaşımla izleme zevkine nail olmuştum. Hollanda Survivor’ın bu serisinde iki ada vardı ve birinde sadece erkekler ve diğerinde sadece kadınlar bulunuyordu.  Feminist oda arkadaşım serinin reklamını bana ve diğer öğrencilere haftalarca yaptı zira ona göre bu program bize kadınlar tarafından yönetilen bir toplumun ataerkil toplumun kötülüklerinden nasıl kurtulmuş olacağını gösterecekti.

Olayın nasıl geliştiğini anlatayım : iki grup kendi adalarına bırakıldı ve başlangıç için bir miktar erzak verilerek kendi hallerine bırakıldılar. İki grupta da başlangıçta insanlar yerel hiyerarşiyi anlayana kadar bir miktar karmaşa oldu. Erkekler genellikle neyin gerekli olduğunu düşündülerse onu yaptılar – ortamda emir veren bir lider yoktu. Kimi avlanmaya çıktı, kimi yiyecek toplamaya giderken kimi balığa çıktı. Bir elemana kumda oturmaktan gına geldi bank yapmaya başladı. Diğerleri zamanla büyüyen bir klübe yaptılar. Bir diğer eleman her gece yemek yaptı. Birkaç gün içinde, muntazam bir medeniyet çıktı ortaya, hergün bir öncekine göre biraz daha varlıklı bir medeniyet.

Kadın topluluğu da bir rutine bağladı hemen. Havularını asacak bir ip gerildikten sonra güneş banyosuna ve ağız dalaşına başladılar. Çünkü erkeklerin aksine kadınlar grubun ortak kararı olmadan hiçbirşey yapamıyorlardı. Ve grup en az bir düzine kadından oluştuğu için, hiçbir zaman ortak karar da alamıyorlardı. Birkaç bölüm içinde kadınlar tüm erzaklarını yediler, tropik fırtına ile sırılsıklam oldular, kum sineklerince çiğ çiğ yendiler ve genel olarak acınası bir haldelerdi. Erkekler ise gayet mutlu mesuttular. Çatışmalar vardı tabii ama bunlar genelde hızlıca çözülüyordu.

Bunu feminist arkadaşımla izlemek ise paha biçilmez bir deneyimdi. Önce farklılıklara kılıf uydurmaya çalıştı ama argümanları hızlıca zayıfladılar ve zayıfladılar. Sonunda program yöneticileri, birşeyler yapmaları gerektiğine karar verdiler ve kadınlara yardım etmek üzere erkek adasından 3 erkeği kadın adasına gönderdiler. Kadın adasından da 3 kadın erkek adasına gitti. Bu bölüm boyunca feminist arkadaşımın yüz ifadesi paha biçilmezdi.

Başlangıçta kadın adasına seçilen 3 erkeğin, gayet tahmin edebileceğiniz nedenlerle, ağzı kulaklarında idi. Ama sonra adaya gittiler ve kadınlarca karşılandılar. “Klübeniz nerede?” diye sordular. “Bizim klübemiz yok”. “Ezaklarınız nerede?” diye sordular. Cevap : “Tüm pirinci yedik”. Vs. Vs.

3 eleman sonuçta köpek gibi çalışmak zorunda kaldı. İlk haftalarda edindikleri tüm yetenekleri kullanarak ve deneye yanıla bir klübe inşaa ettiler, balık avladılar, kadınlara yiyecek toplama işi yaptırmaya çalıştılar. Kadınlar dırdıra ve güneş banyosuna devam ettiler.

Erkeklerin adasına giden 3 kadın ise oldukça mutlu oldular. Yemek, barınak ve yeterince erkek ilgisi hazırdı. Onlar da güneş banyosuna devam ettiler.

Ve dostlarım bu, ataerkil toplum düzeniydi. Benim eski arkadaşım ise artık feminist değildi.”

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

40 thoughts on “Bir grup kadını ıssız bir adaya koyarsanız ne olur?”

 1. Kadın faktörü devreye girmese; erkekler hem cinslerine düşman gözüyle bakmıyorlar.

  Tabii toplumlar gelişerek br düzene göre ilerledi, bu düzende kadın erkekler arasında ki bir hedef ve ödül haline geldi.(en fazla güç kimdeyse en güzel hatunu o götürür) Bu da zamanla erkekler arasında çekişmeye neden oldu diyebilirim.

 2. Kadın ve erkek bir bütündür . Takım arkadaşıdır . Dualist düşünce her zaman yaptığı gibi bütünü ikiye ayırıp birbirlerine karşı rakip olarak yarıştırmış . Şu an erkekler kazanmış gibi görünüyor ama ilerleyen zamanda sadece erkeklerden oluşan medeniyette de sorunlar çıkacaktır .
  Kadını özgürleştireceğiz güçlendireceğiz diye yola çıkan feminism akımı yoldan çıktı kadınla erkeği birbirine düşman etme yolunda ilerliyor .Ben bu konuda ne dindar ortadoğu kültürüne de ikicil batı kültüne güvenmiyorum , biri hala feodal din eksenli örflerden medet umarken diğeri burnunun dikine gidip doğayla didişiyor .
  Neo o ne diğeri .

  1. Ben genelde bu duruma 20. yüzyılın ilk çeyreğine kadar süregelmiş olan üniversite kültürünü örnek veriyorum. O zamana kadar Avrupa’daki üniversitelere neredeyse sadece erkekler gidiyordu ve bilimin ve felsefenin de zirve yaptığı dönem bu oldu, bu yükselişin ve geleneğin çöküşü kadınların da üniversitelere girmesiyle aynı zamana denk geldi. Hani çocuk saçma bişeyi değişik olduğu için çok ister “oğlum hayır! tadı hiç sandığın gibi güzel değil onun, beğenmeyeceksin biliyorum!” dersin ama hayvan gibi zırlamaya devam eder alman için, sen de alırsın ama bi kaç ısırık alıp “baba, ben bunu hiç beğenmedim öeeğğ” der ya kadınlar şu an aynı öyle.

 3. Seçilen kişilerin kişilik yapısı, yetiştikleri sosyo kültürel yapı, eğitim durumu gibi kıstasların manipüle edilmediği ve her iki cins için homojen dağılım olduğuyla ilgili olarak bilgi verebilir misin sayın kadına karşı korku dolu egosuna yenik düşmüş yazar? Neden benim sülalemde kadınlar ve erkekler her iki grup da gayet kollektif ve üretici insanlar acaba? Ama bak bazı gelin ve damatlarımız farklı kültürlerden geldiler. Bunların arasında çalışkan, sorumluluk sahibi olanlar olduğu gibi bi boka yaramayan sorun çıkarıcı gelinlerimiz ve karısının parasını yurt dışı tatillerinde sorumsuzca yemek için yırtınan rezil erkek damatlarımız var. Bu programı hazırlayanlar kasti olarak toplum mühendisliği neticesinde yüksek kültürlü erkekler ve kültür seviyesi düşük topluluğa ait kadınlardan seçmedilerse ne olayım. Bilim adamları ciddiye almaz çünkü örneklem sayısı çok az, ve kendi fikrini öne atmak için sonuçları değiştirmeye yatkın bireyler seçmeleri bilişsel önryargılara neden olacaktır. Cognitive biases konusunu sosyolojik ve psikolojik açıdan incelemeni ve kendi gelişimin açısından aslında bir engel olduğunu idrak etmeni temenni ederim. ( bu arada okul eğitim başarısının uyum ve sorumluluk konusunda bir göstergesi yok. Bbg evi gibi yaşadığım ABD’deki yurttan dolayı biliyorum, kesinlikle aile yapısı ve ahlaki değerlerle ilgisi var.zırtlan sürüsü gibi birbirini deşen gerizekalı erkek grupları olduğu gibi bir araya gelip ekmek yapan, tarhana döken, organizasyon düzenleyen kadın grupları da var. Ve feminist arkadaşın tam bir cahil. Umarım onun da sana hava atabileceği manipülasyon dolu bir program yapılır da sığır sığır birbirinizle uğraşmaktan öte gidemediğiniz tartışmalarla yerinizde sayar durursunuz. Hatta bence evlenin siz, tepkisel düşünceden öteye gidemeyen minik danalar üretin belki içlerinden birisi ne sığır anam babam varmış diye uyandırır sizi.) Medya sığırdır, sığırlaştırır, onlardan zeki değilsiniz, ne gösterirse onu alırsın. Yaşasın 3. Sınıf insanları yönlendiren toplum mühendisliği

  1. Sığır hanım; erkekleri “kültürlü” kadınları da “kültürsüz” seçmeleri savunduğun şeye tamamen ters düşen ve hikaye de anlatılmak isteneni daha kuvvetlendiren bi durum. Aborjinler, samoa yerlileri, masai kabileleri çok daha kültürsüz topluluklar ancak onları o adaya koyduğunda nasıl çok daha iyi organize olup başlarının çaresine baktığını görürsün. Dolayısıyla kültür ve şehirleşme seviyesi yükseldikçe böyle durumlarla başa çıkabilme oranı azalır, yani umarım senin dediğin gibidir durum, bu tezi güçlendirir. Erkekler doğaları gereği aralarında iş birliği yaparak kadınlar ise iyi veya kötü, erkekleri manipüle ederek hayatta kalır(hala böyledir). Orada erkekler hala iş birliği yapabiliyor, ama kadınlar adasında manipüle edecek erkek yok.

  2. “zırtlan sürüsü gibi birbirini deşen gerizekalı erkek grupları olduğu gibi bir araya gelip ekmek yapan, tarhana döken, organizasyon düzenleyen kadın grupları da var. ” demiş. başka sözüm yok hakim bey

  3. Çok gülüyorum Anadolu kadınını ağzına alan yeni düzen kadın cinsine. Evet Anadolu kadını yapardı sizin beceremediğiniz erkek işi bile denilebilecek işlerin üstesinden gelirdi. O bahsettiğiniz 3. Sınıf insanları yönlendiren toplum mühendisliği kadınlarımızı devşirdi önce. Örneklem grubunun o şekilde seçilmeside rastlandı değil. Kadınların dışarıda görünmek istedikleri kadın figürleri. Özgüvenli , fit , ilgi odağı olabilecek ne varsa herşeyin olduğu kadınlar. Kim ister evinde oturup kocasına çocuklarına kul köle olsun (yeni düzende). Burda kadın erkek savunuculuğu yapmanın bir mantığı yok. İlk önce Anadolu kadını gibi davranın sonra onu örnek gösterin. Instagram da sadece kendi reklamını yapan kadın Anadolu kadını olamaz. Bu dik başlılığınızla acziyetiniz içinde boğulacaksınız. Devam edin!
   Hoşunuza gitmiyor ama günümüz erkeği feminen devşirildiği için sizin yaptığınız yapamadığınız herşeyi yapmaya elverişli. (Yani bu iğdiş edilmişliği savunmak istemezdim ama burda gerekli oldu). Dua edin girmemiz gereken bir delik var.

   1. “Anadolu kadını” da yeni nesil erkekler tarafından tercih edilmiyor ama. Bunu da unutmamak gerekir.

    Eski anadolu kadınlarına benzeyen kadınlar bugün yeni nesil kızlarda var mı? Var. Ama hem sayıları çok az hem de görünmezler. Ayrıca buradaki erkekler tarafından asla kız arkadaş olarak tercih edilmezler. Bu kadın tipine “En geç üçüncü dördüncü buluşmada seks yapacaksın yoksa seninle vakit kaybedemem” demeyi dene bakalım ne oluyor.

    Ben özeleştiri yapmaktan kaçınmam. Erkeklerin istedikleri kadın tipi inanılmaz tutarsız. Burada anadolu kadınını överken aynı tipte kadını görse “bu ultra kezban” diyecekler de aynı tipler. Evlenmeden seks yapmayı bırak evlenmeden elleşemezsin bile Anadolu kadınıyla. Evlenip seks yapsan “rahibe gibi amk ölü gibi yatıyor” yatakta diyeceksiniz.

    Ayrıca anadolu kadını hareketlerini de maskülen bulacaksınız. Doğruya doğru anadolu kadını bırak şimdiki kadınları şimdiki erkeklerin %90ından daha maskülendir.

    Özetle tutarlı olmak lazım. “Anadolu kadını” diyerek övdüğümüz kadın tipini yok eden biz erkekleriz. Instagram kadınlarını da biz yarattık onlara ilgi göstererek. 2000lerden beri bir kezban yaftası çıktı sevgili olup sekse geçmeyen kadınlar hakkında. Şimdi ise “evlenecek kadın kalmadı” Kalmaz elbette.

    Bu yorumum tepki çekecektir ama erkeklerin önce oturup düşünmesi lazım “aradığım kadın tipi çelişki içeriyor mu?” diye.

    1. Yeni tip kadını biz yarattık önermene katılıyorum ama bunu zayıflığımızla yaptık. Hayatında güçlü bir erkeğin çıpası olmayan kadınlar neslini erkekler yarattı.

     Diğer bahsettiğin konuda da erkeğin de kadın kadar olmasa da dengelemesi gereken fırsat maliyetleri ve kazanç ikilemleri var. Örneğin uzun süreli ilişki için güzellikten verilebildiği kadar taviz verilebilir.

    2. Bu kadın tipine “En geç üçüncü dördüncü buluşmada seks yapacaksın yoksa seninle vakit kaybedemem” demeyi dene bakalım ne oluyor. Hiçbir kadın tipine bunu demezsin zaten bu olay yanlış anlaşılıyor. 3 buluşma kuralının kadın tipine göre el tutma ve öpücük de olabileceğini yazı altında tartıştık zaten. Burada aslolan erkeğin vakit kaybetmemesidir ve kendi içindedir. Söze döken de aptallık eder.

    3. Ben şu an evlenecek olsam masaya feminen özellik olarak cinselikten ve güzellikten fazlasını koyan HB6 hatunu feminen tek özelliği tipi olan HB8e tercih ederim. Daha önce yazmıştım sanırım IQ da önemli ve 120 IQ HB6 90 IQ HB 8den daha akıllıca bir tercih.

    4. Burda Anadolu kadını imgesini kullananlar feminaziyi savunmak için kullanıyor. Erkeklerin ne istedikleri umurlarında mı sanıyorsun? The red Pill öğretisi böylelerine karşı gardını almak içinde var. İlişki materyali gibi kavramlar bunlardan dolayı ortaya çıktı. Durup dururken olmadı. Sen bu öğretileri sadece kadınları yatağa atmak için olduğunu düşünüyorsan katedeceğin çok yol var!

     1. Bu öğreti hakkında senden fazla bilgim olduğunu düşünüyorum. Çünkü yorumumu okuyup da “red pill sadece kadınları yatağa atmak içindir” anlamını çıkarabilen birisin. Ne alakası var?

      Kimin anadolu kadını imgesini ne amaçla kullandığı umrumda değil.

      Mahmu abi hayır yüzüne söylemekten bahsetmiyorum. Bazı şeyler arz-talep üzerine şekilleniyor diyorum sadece. Anadolu kadını tipindeki kızlar(hala kaldıysa) karşımıza çıksa asla onlarla kız arkadaş olmayız çünkü bırak max. dördüncü buluşmada yatağa girmeyi evlenmeden önce el ele bile tutuşamazsın.

      İşin matematiği var bir kere. Erkekler arasında red pill yayılırsa evlenilecek kadın bulmak hayal olur.

      Yani şimdi evlenirken bakire kadın bulmanın zor olmasının sebeplerinden biri de seks yapmayan kadına kezban yaftası takanlar olmadığını söyleyemezsin.

      Bazı şeyler paket program olarak geliyor. Anadolu kadını tipini özlüyorsak onların cinsel muhafazakarlığını da kabul etmek zorundayız. Evlenilecek kadın açısından ideal olsa da kız arkadaş materyali olamaz. Ya eski muhafazakar kültürümüzü benimseyeceğiz ya bugünkü sorunları çekeceğiz. Biraz oradan biraz buradan olmaz. Aynı şeyi kadınlar da yapıyor.

      “Ben şu an evlenecek olsam masaya feminen özellik olarak cinselikten ve güzellikten fazlasını koyan HB6 hatunu feminen tek özelliği tipi olan HB8e tercih ederim. Daha önce yazmıştım sanırım IQ da önemli ve 120 IQ HB6 90 IQ HB 8den daha akıllıca bir tercih.”

      Bu çok doğru bir tercih ama erkeklerin çoğu zekaya yeterince önem vermiyor. Ben 120 IQlu HB4’ü 90 IQlu HB8’e bile tercih ederim. Herkes böyle olmalı. Evliliğin amacı çocuk yetiştirmek çünkü.

     2. İşin matematiği var bir kere. Erkekler arasında red pill yayılırsa evlenilecek kadın bulmak hayal olur. Buna katilmiyorum. Kırmızı hap yayılırsa tam tersi eğlenecek kadın bulmak zorlaşır. Erkeklerin 20lerinde kendilerini keşfedip 30larında bekleyen beta arayan hatunları eş olarak almamaları hatunların kendilerine çeki düzen vermeleri baskısı yaratacaktır. Eğlenecek kadın da olmasın artık. Tabak çevirecek kadın kalmasın ne olacak?

      Yani şimdi evlenirken bakire kadın bulmanın zor olmasının sebeplerinden biri de seks yapmayan kadına kezban yaftası takanlar olmadığını söyleyemezsin. Evlilik için bekaret takıntısı gibi bir derde bakışımı bekaret yazısında yazdım. Ama bu gözlemini paylaşmıyorum. Beni takip ediyorsan bütün bu sitenin yayında olduğu süre boyunca kezban lafını hiç kullanmadım ama kezbanın anlamı daha çok kendi CPDsinin alabileceğinden fazlasını isteyen burnu havada bir kıza “sen kezbansın ne haddine” demek için kullanılıyor. Şahsen pek hazetmediğim bir laf. Türkiye’de birkaç sosyal tabaka var ve hepsinde de dinamikler farklı ama benim içinde bulunduğum yerden gözlemlediğim, kızlar bekaretlerini kendileri ile yatmazsa kezban diyecek erkeklerin zoruyla değil, 20lerinde zevk için kaybediyorlar. Aslına bakarsan sana katılmamamın sebebi şu : kezban lafını kullanan erkekler zaten kadınların cinsel olarak taktığı erkekler değiller. Görmezden geldiği erkekler.

      Bekaret beklentisi ciddi bir paradoks yaratıyor farkındayım. Hem kadınlar hem de erkekler için. Ama mesela bu paadoksla ilgili bana soru soranlara hep aynı cevabı verdim : sizin işiniz zor. Ben veya Rollo Tomassi tabak çevirin derken gidin sonra bakire kız alın diyor olsa idik evet kendimizle çelişirdik. Ama böyle bir şeyi bu alanda yazan çok az adamdan duyarsın.

     3. Evet evliliğin amacı çocuk. O nedenle de bu konuda seçimin bu merkezde yapılması lazım. IQ hem anne hem babadan kalıtsal tarafı yüksek bir şey ve çok önemli. Canı sıkıldı diye aileyi parçalayacak biri olmaması, çocuk istemesi, aile masraflarını ödemeye katılımı, babanın çocuk için önemini bilmesi, şişman olmaması (öncelikle bu ömür kısatıcı alışkanlığı aynen çocuklara geçebileceği için) vs … varken güzellik son sırada. HB5.5 6.5 arası ki şişmanlamamış çoğu hatun buradadır optimum.

     4. ” Buna katilmiyorum. Kırmızı hap yayılırsa tam tersi eğlenecek kadın bulmak zorlaşır. Erkeklerin 20lerinde kendilerini keşfedip 30larında bekleyen beta arayan hatunları eş olarak almamaları hatunların kendilerine çeki düzen vermeleri baskısı yaratacaktır. Eğlenecek kadın da olmasın artık. Tabak çevirecek kadın kalmasın ne olacak? ”

      Bu da erkekler için negatif bir durum olmaz mı? Türkiye cinsel açlığın afrikası olarak nitelendiriliyor kadınların kendine çeki düzen vermesi demek çoğu erkeğin evlenene kadar genelev harici seks yapamadığı bir ortama dönmesi demek. En tepedeki alfa için yine hava hoş ama erkeklerin %95i evlenene kadar kız arkadaş bulamaz. Ekşi sözlükteki 5-10 yıl önceki başlıklara bak çoğu kişi “evlenene kadar seks olmaz” diyen kadınlara nasıl sabredebileceğini konuşuyordu.

      ” Beni takip ediyorsan bütün bu sitenin yayında olduğu süre boyunca kezban lafını hiç kullanmadım ama kezbanın anlamı daha çok kendi CPDsinin alabileceğinden fazlasını isteyen burnu havada bir kıza “sen kezbansın ne haddine” demek için kullanılıyor. Şahsen pek hazetmediğim bir laf. Türkiye’de birkaç sosyal tabaka var ve hepsinde de dinamikler farklı ama benim içinde bulunduğum yerden gözlemlediğim, kızlar bekaretlerini kendileri ile yatmazsa kezban diyecek erkeklerin zoruyla değil, 20lerinde zevk için kaybediyorlar”

      Elbette ancak sevgili olup seks yapmayan kadınlar için de kullanılıyor. Bir de evlenene kadar anal oral vs. herşeyi yapan bakireler için.

      “Ben veya Rollo Tomassi tabak çevirin derken gidin sonra bakire kız alın diyor olsa idik evet kendimizle çelişirdik.”

      Yine çelişki var. Buradakilerin çoğu bakire kadın şart koşmasa da en azından az seks partneri olmuş kadın arıyorlar. Ve evlenene kadar mümkün olduğunca fazla sayıda kadınla yatmak. Game bilenlerin sayısının artması zaten az seks partneri olmuş kadın bulmayı daha da zorlaştırır. Sonuçta kadın erkek sayısı eşit.

      Esas bahsettiğim konu şuydu: Günümüz kadınından tiksinen erkekler geleneksel kadınla da birlikte olduklarında hayal kırıklığı yaşayacaklardır. Bundan kırmızı hapta bahsedenler oldu. Örneğin kadınların bana efendi herkese piç davranan erkek istemesi gibi sokakta tamamen hanımefendi yatakta tamamen orospu kadın bulmak da zor. Örneğin çok muhafazakar ve biraz eski nesildeki çiftlerde “kocasına oral seks dahi yapmayan cinsel tabuları olan kadın” tipini çok duyarsınız.

     5. Türkiye cinsel açlığın afrikası olarak nitelendiriliyor kadınların kendine çeki düzen vermesi demek çoğu erkeğin evlenene kadar genelev harici seks yapamadığı bir ortama dönmesi demek.

      Türkiye cinsel açlığın Afrikasıdır lafı çok sık söylediğimiz ve veri desteği olmayan inançlarımızdan biri. Cinsel açlığın Afrikası Japonyadır.Türkiye ilk 10da bile değil. ABD üniversitelerine örneğin Türkiyeden bakınca herkes birbirine atlıyor sanarsın ama bir araştırmaya göre ABD üniversitelerindeki erkeklerin 10%si yapılan seksin 90%sini yapıyor (kızların 90%ı değil):

      https://www.therichest.com/rich-list/poorest-list/the-10-least-sexually-active-countries/

     6. Bu da erkekler için negatif bir durum olmaz mı? Tepede tercih edilen erkekler için negatif, tercih edilmeyen erkekler için pozitif. Günümüzde sekse erişim daha kolay olduğu için erkeklerin daha çok seks yaptığını düşünebilirsin ama rakamlar ve gözlemleyebileceğin gerçeklik tam tersi :

      https://www.huckmag.com/perspectives/opinion-perspectives/dawn-foster-sex-millennials-avocado/

      Bir önceki yorumda belirtmiştim ABD üniversitelerindeki erkeklerin 10%si yapılan seksin 90%sini yapıyor (kızların 90%ı değil). O daha kolay seksi erkeklerin sadece 10%si kapıyor. Gerisi eskisinden de abazan. İlerde bir sonucu olmayacağını düşünen kızlar çok az sayıdaki erkeğin kucağında dönüyorlar (kendilerini daha az tercih edilen erkeklerle birkaç ilişkiye sınırlayıp evlenilecek kadın imajını zedelememek yerine).

      Bunun neden negatif olmayacağını her betaya bir eş yazısında okuyabilirsin.

      En tepedeki alfa için yine hava hoş ama erkeklerin %95i evlenene kadar kız arkadaş bulamaz.

      Bu da Erkek Düşmanlığı Balonundan :

      Bu formülü çok az sapma ile uygulayan bütün toplumlar büyük başarılar gösterip yüzyıllarca ayakta kaldılar. Tek eşli ilişkinin çeşitli insan topluluklarında nasıl benzer doğaya sahip oldukarı oldukça çarpıcı bir gerçek. Bu formülden sapan toplumlar, hızlıca yokedildiler. Cinsler arasındaki bu ‘anlaşma’ beta erkekler, 35 yaşının üstündeki kadınlar ve çocuklar için oldukça avantajlı olsa da, alfa erkeklerin ve 35 yaş altı kadınların (ilkine göre sayıca çok az bir topluluk) aktivitelerini sınırlandırdı. Bunun tersi olan uygarlık öncesi toplumda, alfa erkeklerin 3 ya da daha fazla kadını kapatması, yaşlananı atıp daha gencini alması ve bu arada beta erkek yığınlarının az sayıda arta kalan / yaşlı kadın için birbirini yemesi oldukça kaotik ve istikrarsızdı. Beta erkekleri saldırgan ve üretimsiz bırakan bu sistemde, alfa erkekleri tarafından çöpe atılan anneleri de ser sefil bir hayata mahkum ediyordu. Sonuç olarak, geleneksel uygarlık kontrollerini kaldırırsanız, erkeklere ve kadınlara ne olur?

      Yani bulurlar. Evlilik öncesi kız arkadaş – erkek arkadaş ilişkisi artık normalleşti. Erkeklerin ilerisi için daha seçici olması ve Sheryl Sandberg planı (*) uygulayan kadınların erkekler tarafından reddedilmesi birçok kadının 20lerde her haltı yeyip 30larda dönecekleri çocuklara daha erken dönmelerine neden olacaktır. Erkeklerin gittikçe azalan bir kısmı asıl şimdi kız arkadaş bulamıyor.

      (*) Sheryl Sandberg planı :

      “Hayat arkadaşı ararken, kadınlara tavsiyem hepsiyle çıkın : kötü çocuklarla, cool çocuklarla, bağlanmaktan – korkan çocuklarla, çılgın çocuklarla. Ama onlarla evlenmeyin. Kötü çocukları seksi yapan şeyler onları iyi koca olmaktan alıkoyar. Evlilik için, kendisi ile eşit bir partner isteyen bir erkek bulun. Kadınların zeki, fikir sahibi ve hırslı olması gerektiğini düşünen bir erkek. Eşitliğe değer veren ve kendine düşen ev işlerini yapmayı bekleyen ve hatta yapan bir erkek. Bu erkekler varlar ve inanın bana, zaman geçtikçe, onlardan daha seksisi yok”. – Facebook COO’su Sheryl Sandberg

     7. Yine çelişki var. Buradakilerin çoğu bakire kadın şart koşmasa da en azından az seks partneri olmuş kadın arıyorlar. Ve evlenene kadar mümkün olduğunca fazla sayıda kadınla yatmak. Game bilenlerin sayısının artması zaten az seks partneri olmuş kadın bulmayı daha da zorlaştırır. Sonuçta kadın erkek sayısı eşit. Bu güzel soru. Olay matematik olarak mümkün. Önüne gelenle yatan hatunun önüne gelenle yatan adama göre 3 – 4 kat fazla adamla yattığını düşünürsen.

      Bir adaya 100 kız 100 erkek koy. Cömert davranalım ve diyelim ki 10 kız 30 erkeğin hepsi ile yatsın. 30 erkekte 10 kız tecrübesi, 10 kızda 30 erkek tecrübesi olur. Herkes bizim dediğimizi yapmayacak ama de ki 100 erkek 10 kızla yatsın. Yine 10 kızda 100 erkek tecrübesi var, 100 erkekte 10ar kız. Aşırı abartıyorum örnek olsun diye. 90 hatun hala bakire. 70i belki kalan 70 erkekle çıktı ama o da makul. Yani bu sistemde 10 kadın tecrübesi yapıp yine de çok geçmişi olmayan kadın bulmak mümkün.

      PUA camiasında bile arada “tabak çeviriyorum, haremim var” yazan hayalperestler var. Harem dediğin sultanın sadece kendi ile yatan kadınlarıdır. Tabak çeviren erkekler de tabak diye çevriliyorlar. Bunu bilmeyen ya da en azından olabileceğini düşünmeyen, tabağı kendine bağlı sanan adam safsalaktır.

     8. sokakta tamamen hanımefendi yatakta tamamen orospu kadın bulmak da zor. Örneğin çok muhafazakar ve biraz eski nesildeki çiftlerde “kocasına oral seks dahi yapmayan cinsel tabuları olan kadın” tipini çok duyarsınız. Hocam kaç yaşındasın ve kaç yaşında kadınlarla beraber oluyorsun bilmiyorum ama bahsettiğin tabuları olan kadın genç kadınlar arasında çok az. Erkeği arzularını tatmin eden ve erkeği ile cinsel olarak tatmin olan kadın sokakta gayet uslu yatakta ise gayet azgın olabiliyor.

      Burada önemli olan erkek aynı zamanda. Türkiye’de birçok erkeğin bekaret, cinsellik, vs … beklentileri dengeli değil. Bu da çoğu erkeğin üstünden akar ki kadın bu adamın kendisini yargılayacağını bildiğinden ona kapalı davranabilir. Erkeklerin 80%sinin kadınlarda arzuyu ucundan uyandıracak maskülenite olmaması olayına girmiyorum bile.

     9. “Kimin anadolu kadını imgesini ne amaçla kullandığı umrumda değil.”
      Konu burda feminazicilere pabuç bırakmamak. Senin bahsettiğin konu tamamen ayrı tartışma konusu. Burda kendini haklı çıkarmak adına tartışma konusunu ayrı bir safhaya taşımanın ne kadar doğru olduğunu bir düşün.
      Dediğin konu hakkında ise bence tek problem yatakta şekil yapamaması olsun. Eşi istediğinde istekle karşılasın, çocuklarını çağın gerekliliğine göre büyütsün, sadece sağlayıcı gözüyle kocasına bakmasın. Evin reisi olarak görsün otorite yarışına girmesin. Hal böyle olunca 35 yaşına kadar kadınlara karşı tecrübe biriktirmek için tabak çevirme gereksinimi de olmayacak. Eskisi gibi erken evlilikle seks ihtiyacını giderebilecek. Çağımızın kızları burunlarından kıl aldırmıyorki bırak bunları sağlasın. Sorun evlilikten sonraki dönemde büyüyor. Sen hiç evlendin mi? Çocuğun var mı? Sana karşı kul köle olan yıllar sonra aldattı mı? Soruna seks yüzeyelliğinde bakma

     10. Bundan 20-30 sene önce bekaret gibi konular çok önemliydi görücü usülü evlilik zamanları.Yozlaşmanın daha gelmediği zamanlar

      20-30 sene sonra da eğlenilecek kız sayısı artıp bekaret konusun umursayan bir toplum gelecek belki de .İç güdüsel olarak erkekler belki önemser ama feminize toplum düzeni bekareti önemseyen erkeğin zihin yapısını tersine çeviremez mi ?
      Çevirir

      Bu dönemde yaşayanlar olarak işimiz çok zor.Toplum ne tam olarak değişti ne de eskiyle sağlam bir bağı var artık.

      Evlilik ; saf-masum anadolu insanının karı kız peşinden koşmayı bırakıp mutlu aile kurmak istediği bir oluşumdu fakat kırmızı hapın ucundan bile haberi olmayan milyonlarca erkek var ve hepsi de hayalini kurduğu evlilik ile nasıl bir ketenpereye geldiğini bilemeyecek.

      Geçenlerde bodybuilding belgeseli izliyordum bir efsane sporcu , kadınlar için şunu dedi
      “Yarışma dönemlerimde 1-2 tane tek kız arkadaşım oldu.Kadınlar kriptonit gibiler.Hayal yıkıcılar ”

    5. Anadolu kadını tabir edilen kadın tarım toplumu kadını. O toplumdaki kadının rolü çok farklıydı. Ardından gelen endüstri toplumu yavaş yavaş yeni bir kadın tipi yarattı. Misal 80’lerde bir madonna çıkardılar, istediğim gibi davranırım, giyinirim sevişirim kimse bana karışamaz şeklinde. Çok ciddi bir kitleyi etkiledi.
     Yeni toplum düzeni eskisini yok etmezse ayakta kalamaz. Yeni kültürü her kanaldan empoze eder. Artık köylerdeki genç kızlar da anneleri veya ananeleri gibi değil. O klasik anadolu kadını tipi hızla yok oluyor. Bu kültür ülkemizde görece daha yeni tabii ki ama tarih asla geriye doğru işlemez. Ok yaydan çıkalı çok oldu. Zokayı hem kadınlar hem de erkekler ayrı ayrı yuttu. Burada belirli bir cinsiyet üzerinden yargılama yapmak bence doğru değil.
     Size nasıl giyineceğinizi nasıl davranacağınızı ne yiyip içeceğinizi herşeyi ama herşeyi söyleyen, sizin yerinize ‘düşünen’ bir düzen var. Bu düzen içinde düzene karşı silahlanamazsın(mecazen), en fazla savunma yapabilirsin.

     1. Bir bir cevaplayalım.

      “Sen hiç evlendin mi? Çocuğun var mı? Sana karşı kul köle olan yıllar sonra aldattı mı?”

      Hayır bu şartlar varken de evlenen erkek çok büyük riske giriyor demektir. Kırmızı hapı almış biri nasıl evlenecek. Bu kadar şeyi bildikten sonra evliliğe kalkışabilen erkekleri anlamıyorum.

      “Türkiye cinsel açlığın Afrikasıdır lafı çok sık söylediğimiz ve veri desteği olmayan inançlarımızdan biri. Cinsel açlığın Afrikası Japonyadır.Türkiye ilk 10da bile değil. ABD üniversitelerine örneğin Türkiyeden bakınca herkes birbirine atlıyor sanarsın ama bir araştırmaya göre ABD üniversitelerindeki erkeklerin 10%si yapılan seksin 90%sini yapıyor”

      ABD erkeklerinde maskülenlik çok zayıf. Ayrıca her iki cinsiyette obezite yaygın. ABD’de rahatça seks yapan birini bu ülkenin muhafazakar şehirlerinin birine getirebilirsin.

      Ayrıca türk kadının kendini güzel bulma oranı çok yüksek. Bundan biraz önce sen de bahsetmiştin.

      “Hocam kaç yaşındasın ve kaç yaşında kadınlarla beraber oluyorsun bilmiyorum ama bahsettiğin tabuları olan kadın genç kadınlar arasında çok az.”

      Biliyorum. 🙂 Ben bir iki kuşak öncesinden bahsetmiştim. 40 yıl önceki kültüre geri döndüğümüzde bu tabuları olan kadınlar da artacak diyorum.

      “Bir adaya 100 kız 100 erkek koy. Cömert davranalım ve diyelim ki 10 kız 30 erkeğin hepsi ile yatsın. 30 erkekte 10 kız tecrübesi, 10 kızda 30 erkek tecrübesi olur. Herkes bizim dediğimizi yapmayacak ama de ki 100 erkek 10 kızla yatsın. Yine 10 kızda 100 erkek tecrübesi var, 100 erkekte 10ar kız. Aşırı abartıyorum örnek olsun diye. 90 hatun hala bakire. 70i belki kalan 70 erkekle çıktı ama o da makul.”

      Verdiğin örnek bir şeyi çürütmüyor. Game’in artması sonucu nasıl bakire kadın sayısı aynı kalacak? Buradaki bilgilerin paylaşılması demek arzulanabilir erkek sayısının artması bu erkeklerin artması da zaten evlenilecek kadını bulmakta zorlanırken bundan sonra asla bulamayışımız demek.

      Ama şunu diyebilirsin elbette “game toplumda o kadar yayılmadı hala bir çok erkek bundan habersiz”. Ben her erkeğin haberdar olduğu senaryodan bahsediyorum.

      Erkek ve kadının çıkarları tam ters yönde işliyor. Şu bilgilerden haberdar olan erkek sayısının artması ayrı bir sorun kadın sayısının artması ise… Buna hiç girmiyorum. Shit test yazısını okuyacak bu sefer shit test geçen erkeği istemeyecek ya da shit test’in karmaşıklığını öyle bir seviyeye taşıyacak ki Mahmut abi bile anlayamayacak 🙂

      Kızkardeşim olsa bu sitedeki game yazılarını ona okuturdum game kendisine işlemezdi :))

      Erkekler olarak önce şunun tartışmasını yapmalıyız: Suudi Arabistan, İran vs. gibi ülkelerde mi yoksa İsveç, ABD, Kanada gibi ülkelerde mi erkekler daha avantajlı? Dedelerimizin zamanındaki muhafazakar kültüre mi geri dönmeliyiz yoksa kadınların ortalama 10 seks partnerinin olduğu ve evliliklerinin %50den fazla boşanmayla biteceği kültür mü?

      Problem sekülerleşmenin etkisiyle insanların hayatlarında dinin etkisinin azalması. Dini inancı güçlü bir kadın evlenmeden önce seks yapmayı aklının ucundan bile geçirmez. Alfası vs. hikaye. Ama hem dini inancı olmayan hem de popüler kültür tarafından beyni yıkanmış kadın için ise evlenene kadar az seks partnerine sahip olmasının bir anlamı yok.

      Yani evlenmeyin arkadaşlar.

     2. Pua oyununun artmasından değil kırmızı hap farkındalığının artmasından bahsediyoruz. Oyun da KHda Men’s Right Movement’in aksine mevcut sistemin ekmeğini yeme üzerine kurulu ama KHnın bilinçli olmayan yan etkisinin hipergami üzerinden kalkan gelenek baskısının bir kısmının yerine geçeceği olduğunu ya da en azından böyle olabileceğini düşünüyorum. Bekareti bilemem onu dert eden düşünsün. Bir erkeğin evlenme kriterinde bekaret arama hakkı vardır ama bu devirde ona kolay gelsin. Benim bahsettiğim evlilik materyali kadın. Bakire değilse evlilik materyali değildir diyen adama da senin için öyleyse öyle başkasını bağlamaz diyorum.

      Bence MGTOW hipergami üzerinde baskı kurabilir. Japonyadaki gibi pratiğe dökülürse bekleyen beta sayısı azalır. 20lerinde kucaktan kucağa, 30larında bekleyen betaya şemasının çalışması için 30larında bekleyen beta olmalı. MGTOW ezici çoğunlukla beta erkeklerden oluşuyor ama farkları sıralarını beklememeleri.

      Bugün açık hipergami yaygınsa bunun önemli nedenlerinden biri de erkeklerin zayıf olması. Özellikle babaların. KHyı sadece pua düşünmezsen ki değil ve evli KH ya da KH babalık açısından düşünürsen bunun etkisini de hesaba katmalısın.

      Ben yine de KHnın yayılması ihtimalini düşük görüyorum. Modern dünyanın iğdiş edici ama rahat hayatı ve şemaları varken neden erkeklerin çoğu kendilerini zora soksun ki? Bu site KH alanında sanırım en çok ziyaret edilen site ve aylık 40000 civarı geri dönen ziyaretçisi var. TR erkek internet kullanıcısı nüfusun binde ikisi.

     3. Game’in artması sonucu arzulanabilir erkek sayısı artmayacak. Adaya koyduğunuz 100 erkeğin ortalama 80’i eli skinde gezerken, o seksen erkeği adadan aldığınızda geri kalan 20 erkeğin yine yüzde sekseni eli skinde gezmeye başlayacak. Ya da şöyle diyelim, adada gerçekleşen seksin yüzde sekseninden fazlasını geriye kalan 4 erkek yapacak. Bu arada hipergaminin serbest olduğunu farzediyoruz. Aynı şekilde game bilen her adam öyle şakır şakır götüremeyecek. I know kung fu! Yok ya?

   1. Aslında kırmızı hapın yayılması ile ilgili düşünce yanlış değil, eksik…

    iki tarafa da kayması mümkün, Kıurmızı hapı içselleştirmiş bir erkek topluluğunda ya kusurlarından büyük ölçüde arınmış daha geleneksele yakın bir toplum ya da tam tersi mümkün.

    Dolayısıyla insanların kırmızı hapı içselleştirirken, diğer etmenleri de göz önüne alması gerekiyor.

    Her ne kadar devletin gönül rızasına dayalı ilişkilere burnunu sokmaması gerektiğini düşünen biri olsam da, aile gereklidir diyorum.

    Dolayısıyla, Hristiyanlığın belki de insanlığa çok az yararından biri tek eşlilik olmuştur, çünkü çok eşlilik ancak erkeklerin bir kısmının savaşlarda öldüğü eski düzende verimli bir şekilde varlığını sürdürebilir.

    1. Aile de evlilik de hem gerekli, hem yararlı hem de tatmin edici kurumlar. Sorun boşanma ve aile içi şiddet yasaları ve bu yasaların her zaman erkeklerin kötü ve cezalandırılması gereken insanlar, kadınların ise her zaman kurban olduklarını varsayması.

   2. Mahmut abi KH puadan ibaret değil elbette ama bu site pua yazılarına fazla ağırlık vermiyor mu? Internetten para kazanma disiplin elde etme gibi yazılarınız vardı. Bunları daha çok yayınlamanız lazım. Özellıkle son zamanlarda ok fazla pus yazıları görüyorum. Kişisel gelişim hakkında daha fazla yazıya ihtiyaç var.

    1. Ben uzun süredir pua yazısı yazmıyorum. Ilişkiler konusunda yazıyorum. Özellikle de erkeklerin ilişkide kendi kendilerini betalaştırıp ilişkinin çerçevesini kadına bırakarak kendilerini ve hatunlarını mutsuz etmeleri, kısa sürede biten ilişkiler, evlilikler gibi sorunlarla ilgili yazmaya başladım.

     1. Site çoğunlukla game shit test dread game vs. gibi konulardan bahsediyor.

      Kırmızı hapın kişisel gelişimine odaklanan siteleri içinden hangilerini tavsiye edersin? Ayrıca evrimsel psikolojiyi en iyi nereden öğrenebiliriz?

 4. Hahhhh! adaya tiki kızları doldur, sonra “kadınlar şöyle, böyle”. Koy bakayım anadolu kadınlarını o adaya neler olacak.

  1. Olay o değil, kadınlar her halükarda erkeklerin yarattığı bir düzende var olabiliyorlar. Anadolu kadını da erkeğin sağladığı düzende ‘anadolu kadınlığı’ yapabiliyor ancak, baştan bir düze kurmuyor. Ona bakarsan o adadki adamların da hiçbiri hergün ava giden odun kesen doğa adamları değil gayet o kadınlar gibi şehir hayatı süren elemanlar.

 5. Toplum mühendisliği diyor. Bu yeni modern kültürün kendisi toplum mühendisliği. Kadın erkek ilişkisinin veya evliliklerin boktan bir hal almasının sebebi bu modern toplum düzeni değil mi. Çağu kadınin itiraf edecek yüreği yoktur ama onlar da bu özgürlükçü toplum düzeninden memnun değil. Kadın özgür veya bağımsız olmak istemez. Güçlü bir erkeğin koruması altında yaşamak ister. Psikolojisi bozuk veya egosuna söz geçirmeyen kadınlar bu gerçeği inkar eder.

 6. Şunu kaçırıyoruz Anadolu kadını ve şuanki Türk kızının bulunduğu kültür, küreselleşme ile çok değişti. Evlenmeden olmaz diyen eski Anadolu kadını ortalama kaç yaşında evleniyordu onu bir düşünmek lâzım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *