Tabak Teorisi – Tüm Yazılar

Bu siteyi ilk yayına açtığımızda, bizce Manosphere‘in en önemli figürlerinden biri olan Rollo Tomassi’nin The Rational Male bloğunun altın yazılarını Türkçe’ye çevirerek, İngilizce bilmeyenlerin de kullanımına açmak öncelikli amaçlarımızdan biri idi. Geçen gün, bu yazıların en önemli serisi olan Tabak Teorisini çevirmeyi tamamladık.

Rollo Tomassi bizim yıllardır ucundan köşesinden bilip de bir türlü şöyle doğru düzgün dile getiremediğimiz şeyleri çok güzel toparlayan birisi. Ben mesela tabak teorisini okuyana kadar daha genç arkadaşlara olayı “arkadaşlar, erkeklik istatistik işidir, tek kadına takılı kalmanız, özellikle genç iseniz doğanıza aykırı” diye anlatmaya çalışırdım. Pek kötü bir anlatım değil ama mesela bunun bolluk / yokluk zihniyeti ile alakasını, opsiyonların bir erkeğin temel kuvvet kaynağı olduğunu, bu zihin yapısının erkeklerin taklit etmeye çalışacağı şeylerin aslınd doğal olarak yapılmasını sağlayacağını falan ya aklımın ucundan geçirmezdim ya da anlatamazdım.

Neyse sözü uzatmayalım. Serinin yazıları şurada. Okuyun, The Red Pill’e asıl ihtiyacı olanlara, yani henüz daha keşfetmemişlere, okutun.

Rollo Tomassi : Kırmızı Hap camiasının en önemli figürlerinden biri olan Rollo Tomassi'nin The Rational Male kitabı her erkeğin okuması gereken başucu eseri. Oldukça popüler olan The Rational Male bloğunun da sahibi de olan Rollo, The Rational Male - Preventive Medicine (Volume 2) ve The Rational Male - Positive Masculinity: Positive Masculinity (Volume 3) adlı kitapları ile ilk kitabındaki fikirleri daha da geliştirdi. Rollo Tomassi'yi burada Rollo Tomassi etiketinde de takip edebilirsiniz.
Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

2 thoughts on “Tabak Teorisi – Tüm Yazılar”

    1. Bıraktığın kızın aklını meşgul etmemesinin en iyi yolu onunla zerre bağlantın olmamasıdır. Bunun üstüne hayatında bir hedefin olup onunla uğraşmaktır. Tabak çevirme sonra gelir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *