Erkekadam sitesi 1 yaşında …

Erkekadam sitesi, 24 Mart 2017’de En büyük hata : O çok özel kadının peşinde koşup durmak, Duyarlı Erkek ve Erkek adamın en önemli 12 özelliği yazıları ile yayına geçti. Tam bir sene olmuş. Popüler medyadan sürekli pompalanan salya sümük aşk ve erkeklerin maskülinitelerinin utanılacak bir şey olduğuna dair propogandaya bir tepki olarak çıkan The Red Pill (Kırmızı Hap) konusunda söyleyecek şeylerimiz olduğu için bir site açalım demiştik. Ekşi Sözlük’teki The Red Pill başlığına yazalım diyorduk ama orada yazacaklarımız feminist ve feminen erkek bağırışları arasında kaynayacağı için bir site açmaya karar verdik. Ben kişisel olarak en son fişten çektiğim 20li yaşlarındaki genç erkeğin, sadece kafasındaki yazılımı değiştirerek gerçekleştirdiği dönüşüme şahit olunca, bu bilgiyi bir sitede paylaşmak istiyordum.

Bir diğer amacım da özellikle Rollo Tomassi gibi, kırmızı hapın babalarını Türkçe’ye çevirmekti. Üstadın yaklaşık 60 yazısını çevirmişiz ki bu da The Rational Male kitabının içindeki yazıların çoğunu kapsıyor. Yola çıktığımızda ise yeni tanıştığımız ve kısa sürede fenomene dönüşen Jordan Peterson‘ı da çevirmeye başladık ve sanırım kendisi ile ilgili en büyük Türkçe kaynaklardan biri olduk.

Bugün 20li yaşlarında olan bir erkek için, 30lu, 40lı ve 50li yaşlarında olan erkeklerin içinde bulunduğu karanlığı anlamak çok zor (özellikle de feminizmin rakipsiz propoganda yaptığı 90larda ve 2000lerin başında cinsel pazara giren 30luk ve 40lık abilerin karanlığını). 1990larda AFC ya da beta yoktu, 2000lere kadar cep telefonu yoktu. Internet de aynı şekilde 90ların sonunda 2000lerin başında geldi. Sonra özellikle internet ile beraber büyük bir değişim geldi. İşler PUA olarak başladı ama kadınları elde edebilen ama elde edince onlarla ne yapacakları konusunda hiçbir fikirleri olmayan PUAların yenilgileri üzerinden daha derin bir kadın – erkek ilişkileri irdelemesi başladı. SoSuave gibi forumlarda ilişkiler doğasının gerçekliğine uyanmaya “fişten çekilmek” denilmeye başladı (Matrix filmine atfen) ve bu terim daha sonra kırmızı hapa evrildi. Bunların hepsi internet sayesinde.

Cinsel devrim kadınlar için ne ise, internet de erkekler için odur.

Bu sitede, erkeklerin kendi sorunlarını, politik doğruculuk ve trol gürültüsü olmadan tartışabilecekleri bir ortam oluşmaya başladı. Bunu kısa sürede forum şekline çevirmeyi düşünüyoruz. Teknik olarak hazırız ama gelin görün ki forum moderasyonu için vaktimiz yok. O nedenle de foruma üyelikle yazı yazılması şeklinde bir planımız var.

Bir senede 394 yazı, bazıları kayıp olsa da 8 yazar ve aylık 300 bin sayfa görüntülemeye ulaştık. Ben çok geçmeden Google denilen gerici yobaz yuvasının bizi farkedip organik aramalardan kaldırabileceğini tahmin ediyorum ama bu olmazsa sitenin görünürlüğü muhtemelen artış trendini devam ettirecek.

Site sanırım ilkin İnciSözlük tarafından yakalandığı için çok genç bir okuyucu kitlesi ile başladı ama 25 yaş üstü takipçi sayısında, özellikle 35 yaş üstü sayısında ciddi bir artış trendi yakaladık.

Siteyi takip eden, yorum yaparak daha da zenginleştiren ve kırmızı hapa hazır olan erkek arkadaşlarına yayan herkese teşekkürler.

Ve son olarak, birinci yıl vesilesi ile, bu yazının yorumlarında siteyi nasıl keşfettiğinizi ve hayatınızda (olduysa) nasıl değişiklikler yarattığını paylaşmanızı istiyoruz. Hadi klavye başına.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

95 thoughts on “Erkekadam sitesi 1 yaşında …”

 1. Kırmızı hapla skeptico ile tanıştım. Bir süre sonra skeptico daha seyrek yazı göndermeye başladı. Daha çok çeviri ve saha raporları görmek için ekşisözlük’ü ararken bu sitenin linkini buldum. Kırmızı hap sayesinde hayatımı büyük ölçüde düzene sokmuştum ancak bu site sayesinde daha çok saha raporları okuyarak , eksik olduğumu düşündüğüm pratikte çok büyük ilerleme kaydettim.
  Teşekkürler Erkek Adam!

 2. Yaklaşık 6-8 ay önce kendi kendime bazı yanlışlar olduğunu farkettim.Kendimi isteyerek ama kırmızı haptan habersiz bu yola soktum.Keşfetmem 1.5 ay önce tinder eşleşememe sorunundan dolayı yazılara bakıyordum bu vesileyle oldu.İçeri girdiğimde baktım ki benim aradığım ortam burasıydı.Bütün yazıları okudum.Kendi kendime başladığım bu yolda bana çok faydası oldu.Ama sıfırdan yeni hesap açmama rağmen hala tinder dan eşleşemiyorum paralı kulanmıyorum bu yüzden mi acaba?

  1. Evet. Gold hesap ve boost olmadan eşleşme sıfır. En azından TRda. Taylandda amk golda düşen hatunlardan seçiyorsun. Minsk’de ya da Kiev’de de öyle.

     1. estagfurullah reis sana tüyo vermek ne haddime 😀 hatta birkac saat önce instagram’dan ben tüyo istedim senden tinder’da eşleştiğim hatun hakkında ama görmedin sanırım 😀

     2. Ben boostu dayıyorumdum yoksa eşleşme yoktu :)) Mailler çok yoğun orada çok şeyi cevaplayamıyorum. En iyisi yorumlara yazmak.

     3. yazı yok, fotoğraflarında da saldırabileceğim bir ayrıntı yakalayamadım. sadece birinde robb stark’ın kurduna benzeyen bir kurt köpeğiyle fotoğrafı vardı. mecbur oradan saldırayım dedim.

      -fotografındaki sibirya kurdu bana robb stark’in direwolf’unu hatirlatti. sakın bir davete onunla gideyim deme 😀

      +Gidicem
      +😅

      -ahaha ben uyarayim da 😀 senin köpeğin mi?
      (köpek poz bile vermemişti ve tasması da yoktu. hayır diyecegini tahmin edip müthiş bir cevap hazırlamıştım)

      +Evet
      +:(

      -fotoğrafta yabancı kalmış biraz 😀 ( dün saat 18:27)

      bugün saat 10:19

      +Azıcık
      +😅

      kızla bir türlü akıcı muhabbeti sağlayamadım muhabbet edebilseydik direkt olayı whatsappa geçirmeyi planlayacaktım da şu durumda ne yazılır ki?

 3. Mahmut abi ben de 2017 haziran ayında tesadüfen denk gelmiştim erkekadama.Yazdıklarınızı okurken hafiften duygulandım 🙂
  1 seneye yakın olmuş…
  Site çok şey kattı bize.
  Sağolun varolun

 4. Mavi hapin dibine vurmusken beni oradan cekip çıkaran yerlerden bir tanesi bu site.16 yaşımda tanistim kırmızı hapla ve su an 18 yasima girmek üzereyim.Yaklaşık 6 aydir da erkek adam i takip ediyorum.Bana cok fazla sey kattı.Emegi geçen herkese teşekkür ediyor ve hep beraber nice yillara diyorum.

 5. Bir kaç ay önce tesadüfen denk geldim siteye. Hemen hemen tüm yazıları okudum. Henüz sahada uygulamadim çünkü rahip modundayim. Mastürbasyon ve pornoyu ciddi anlamda azalttim. Spora başladım ve hızla fiziği duzeltiyorum. Yediğime ictigime dikkat ediyorum. Ağır halterle spor yapıyorum. Saç ektirdim. Saçlar da çıkıyo. Temmuz ayında kpss var ona da sıkı bir şekilde hazırlanıyorum. Yani temmuz ayında rahip modu bitcek ve Türkiye sınır kapısında demirden don dağıtcaklar. Korkunç saha raporlarına hazır olun. Teşekkürler kırmızı hap ve erkek adam

 6. Bu siteyi batı’yı kasıp kavuran ama ülkemizde hiçbir tık olmayan Red pill ve manosphere camiası sayesinde keşfettim. Burayı keşfetmeden önce Rollo reisin yazılarını ve ekşi sözlükte birkaç yazarın entrylerini okuyordum 1f, skeprico, frege fibi. Yani benim ilk kırmızı hapla tanışmam 2015 senesiydi yani 21 yaşında, şuan 24 yaşındayım oyunu ve felsefeyi özümsediğimi düşünüyorum. Sizin yazdığın yazılar ve çeviriler, bir kitap halinde özetlenip sunulmalı. Ama şu da var gün geçtikçe nüfusun artması ve sosyal rekabetin perçinleşmesi çok da iyi bir şeymiş gibi gözükmüyor. Türkiye için konuşuyorum ortamda dişi bir maymun gören kendini alfa zanneden ya da alfacılık oynayan maymunlarla dolu. Red pill felsefesi TR tehlikeli gibi gözüküyor. Ama yaptığınız hizmet sonuçta yardıma ihtiyacı olan bir erkeğin hayatına gerçek anlamda dokunuyorsanız ne mutlu size. Eğer bu yolda blog ya da forum için yardımcı moderator arıyorsanız elimden gelen emeği ortaya koyabilirim. Son olarak teşekkür etmek istediğim insanlar ve oluşumlar var. Teşekkürler Red Pill, Teşekkürler Manosphere, Teşekkürler MGTOW, Teşekkürler Rational Male ve Rollo reis, Teşekkürler J. B Peterson, Teşekkürler Skeptico, Teşekkürler Erkek Adam blogu, Teşekkürler ve adını sayamadığım birçok insan, kuruluş ve oluşum…

 7. Siteyi yanlış değilsem haziran 2017 civarında inci sözlük başlığı olan ‘buraya gel çok şey kazanacaksın’ ile tanıdım. E tabi oneitis olsun, sosyal medya dayatması “mükemmel erkek” figürü olsun bir inanışım var.

  Kurtulamıyorum, okuyorum, düşünüyorum olmuyor. En sonunda tek gerçek gördüğüm kızdan 5ay önce sıktır yiyince, kabullenmesi ve içselleştirmesi çok daha kolay oldu yazıları. Aynı anda bir çok yerden okuyordum ama özellikle son bir aydır venom’dan büyük ölçüde arınmamla beraber yazılar daha açıklayıcı daha anlamlı gelmeye başladı.

  Teşekkürler bu proje için özellikle eskinin sert erkeğinin ne olduğu hakkında fikri olmayan feminen tarzda yetiştirilen genç nesil için, benim neslim için çok yararlı hayat değiştiren bir kaynak.

  Nice yıllara bu site ve okuyucu kitlesiyle.

 8. Öncelikle beni spora başlatan ve bazı şeyleri takmamayı öğreten bu siteye sonsuz teşekkür ederim.
  Sitenin daha de gelişmesi ve yazıların daha da artması temennisi ile…

 9. Bir arkadaşım kırmızı haptan bahsetmişti, evrimsel psikoloji temelli bir anlatım ve erkek odaklı bir kişisel gelişim tarzı olduğunu söyledi. Bütün anlattıklarının doğru olduğunu söyledi. Dedim hassiktir lan ordan nasıl oluyor o, birkaç tane örnek okudu dırdır serisinden ve dedim dur ben bir bakayım. O ara çok kötüydüm, bademcik ameliyatı olacaktım yani birkaç ay önceydi bu. Google’da arattım “kırmızı hap” olarak ve zar zor bu siteyi ve kirmizihap.org’u buldum. Önce ay ay postları ayırarak her gün okudum, çok kısa sürede hepsini okudum ve eğer olur da bir gün kaybolursa diye hem buranın hem kırmızıhap’ın bütün postlarını pdf olarak kaydettim. Her yeni postda da kaydediyorum. Genel olarak hayata bakış açım değişti, zaten sürekli iyiye yönelik fikirlerini değiştiren bir tipim. Panik atak hastasıydım ve bunu ilk başta derinleştirip sonunda da bitirdi kırmızıhap. Artık kimseye suç yüklemiyor hatalarımı kabulleniyorum. Okuduklarımdan ve kendi düşüncelerimden çıkardığım 200 madde civarında bir kural defterim var ve kendimin yazdığı ilk kuralım;

  Kimse sana terbiye, akıl, ahlak, tavır ve yol gösteremez. Tabii sen istemedikçe…

 10. Siteyi 4-5 aydır takip ediyorum.Tesadüfen internet de dolaşırken keşfettim.Hiç unutmam ilk 3 gün gece gündüz bütün yazıları okuyuyup bitirmiş ve arkama yaslanıp -vay amk nası boktan bir dünyanın içine hapsetmişler bizi diye sesli olarak kendi kendime konuşmuştum.Yazılar gerçekten çok kaliteli çevirenlerin yazanların bu işe emek veren herkesin eline yüreğine sağlık.36 yaşında belki de bir çoğunuzun abisi sayılırım ve şuan deseler ki bir istek de bulun onu gerçekleştireceğiz.Tek diyeceğim şudur. Şu anki kafayla beni 15 yaşına geri döndürün.Genç arkadaşlar gerçekten bu sitenin kıymetini bilin.
  Bu arada ağırlık kaldırma beslenme ve antreman konularında arkadaşlara yardımcı olabilirim.Yakkaşık 13 senedir fln bodybuilding yapan ve old school tarzı salonlar da yetişmiş birisiyim yazım dilim çok iyi değildir ama soru cevap şeklinde olabilir.Bu siteye ufak bir katkım olsa bile bu beni mutlu eder.Birde son olarak Tom Torero gibi elemanların çeviri videoları eklenebilirse faydalı olabileceğini düşünüyorum.

  1. reis fitnessa basladıktan 6 ay sonra full bodye gectim ama sadece omuz kaslarima yeterli gelmedi zaten yavas gelisen bi kasımdı daha hızlı gelişmesi için nasıl bir program uygulayayım

 11. 1 yil olmus daha kullanisli bir tasarim artik gelmeli ama sadeligide bozmamali ve anlik sohbet kismi ve en son yorumlananlar satiri daha fazla olabilir turkiyede tek gosterilecek bir site bence uzerinde daha fazla durmalisiniz nice yaslara

  1. +1
   Aynen sitenin biraz daha iyi tasarıma ihtiyacı var ve yorum beğenme sistemi de olsa iyi olur tüm yorumları okumak zorunda kalmayız, trolleri ayıklarız falan 😀

 12. ahahah benimki cok tuhaf. forum dh’da dolaşıyordum. öne çıkan postlara göz gezdirirken aşağı inmeye çalıştıkça site hata verip beni yukarı atıyordu. ben de inat ettim en alttaki post neydi görmek istedim. şansıma eninde sonunda gördüm. liseli veletin biri “kırmızı hap ve erkek adam sitelerinde yazanlar doğru” diye post açmış. girdim baktım saçma sapan konuşmuş sınıfta kızlara küfrediyorum, bağırıyorum felan demiş. ben de neymiş lan bunlar diyip google’a yazdım. skeptico’nun yazılarına denk geldim. okuduğum ilk yazıyla birlikte aydınlandığımı hissettim. daha önce okuduğum şeylere benzemiyordu. sonra kendimi okuyamaktan alıkoyamaz oldum ve yazılanları hemen uygulamaya geçirdim. dırdır serisini bitirip uygulamaya geçirdiğimde artık sırtımın yere gelmeyeceğini anlamıştım. yaptığım hatalar film şeridi gibi bir bir gözümün önünden geçti. hırslandım ve taaruza geçtim. gerçekten işe yaradığını görünce daha cok okumaya başladım ve skepticonun yazıları bitince buraya geçtim. buradaki yazıların da cogunu bitirdim. bu felsefe benim hayatımı değiştirdi. artık insanları-özellikle kadınları- anlayabiliyorum. insanların yaptıkları harekelere tıpkı bir doktor gibi anında teşhis koyabiliyorum ve bunun farkındalığı gerçekten özel hissettiriyor. teşekkürler erkek adam!

 13. 2 ay oldu galiba. Aslında kırmızı hap i almaya çok hazırdım . İliskide beta ya dönüştüğüm için bi ilişkim bitmişti bunun farkina varmıştım ama trp felsefesi kadar ileri çıkarımlar yapacak tecrubem yoktu . Belki düzgün birer alfa olacaktik eninde sonunda ama 2 kişiye nafaka bakmak zorunda kaldigimiz 3 cocuktan sonra olabilirdi . 21 yasinda henüz kaybetmeden yuttugum için mutluyum😀 elinize emeginize sağlık üyelik çok güzel olur yazılar daha onemsenmeye ve oylanmaya başlar .

 14. 2 yıl boyunca peşinde koştum. dönmesini bekledim. geceleri sokağında gezmekten hasta oldum. acıklı şarkılar dinlemekten kulaklarımdan kan geliyordu. göğüs hırıltılarım vardı. kesik kesik öksüyordum. böbreğim de taş, ciğerim de ödem, kalbimde yara vardı. içkiye, esrara, sigaraya verdiğim paralar ile scirocco alırdım.. daha sonra dönmeyeceğini anlayıp ve kadınlara düşman gözüyle bakmaya başladım. değil onları küskülemek, dokunmak bile midemi bulandırıyordu. vıcık vıcık şakaları, sahte ve yapmacık gülüşleri, ilgi çekmek için etlerini pazarlamaları, bu mahlukların insan olmadığı fikrini aşılıyordu beynime. ama yine de duramıyor düzenli olarak 31 partileri veriyor, içimden gelen sıvıları, beni terk eden aşkım için döktüğüm gözyaşları ile aynı peçeteye siliyordum. bu böyle gitmezdi. bir şeyler yapmalıydım. konuşacak birilerine, gerçeklere ihtiyacım vardı..

  ERKEKADAM geldi ve şöyle dedi; ” BU KIZ SENİ TERK ETMEMİŞ, DAHA GENÇ KIZLAR İLE BİRLİKTE OLMAN İÇİN SANA BİR ŞANS VERMİŞ “. şöyle bir düşündüm. haklıydı.. kırdım attım, bir daha ne aklıma ne de kalbime girebildi..

 15. porno bağımlılığım tahammül edilemez boyutlara ulaşmıştı. porno izlemekten başka bir şey yapmıyordum. kendimi yavaş yavaş öldürdüğümün farkındaydım. yaşıyordum ama yaşamak gibi de değildi.
  ne zaman porno izlesem çok mutlu oluyordum. neşem yerine geliyordu. yaklaşık 20 dakika sonra eski depresif ve karamsar halime geri dönüyordum. ayrıca günde 3-4 defa mastürbasyon yaptığım için hiçbir şey yapmak istemiyordum.
  pornoya bağımlı olmadan önce böyle birisi değildim.
  internetten porno zararlı mı, porno izlemekten nasıl kurtulabilirim diye araştırma yaparken nofap’le tanıştım. hayatımın dönüm noktalarından birisi oldu diyebilirim.
  nofap’le tanıştıktan sonra bağımlı olmadan önceki günlerime bir nebze dönebildim. bunu yaşamayan bilemez ama sanki yeniden nefes almaya başladım. daha çok sosyalleşiyordum ve kendim için bir şeyler yapmaya çalışıyordum.
  aylar sonra bir arkadaşımla konuşurken kadın-erkek ilişkilerine dair bir şey söyledim. bana “kırmızı hapçı mısın sen?” diye sordu. ilk defa o zaman kırmızı habı duydum. söylediğim şeyse doğuştan kırmızı haplı diyebileceğim babamın bana verdiği bir tavsiyeydi sadece.
  ekşi sözlük’te araştırma yaptım. skeptico’nun tüm yazılarını okudum. ilk okuduğumda karşı çıktım. hatta red pill başlığında uzun süre öğretiye bok attım. bok atmamın sebeplerinden birisi başlıkta yazan haplı kişilerdi gerçi. bu fikrim değişmedi, oradaki çoğu tipin ruh hastası olduğunu düşünüyorum ama bu kırmızı habın gerçekliğini değiştirmiyor. ne diyordum? uzun süre bok atmaya devam ettim. ama bok atarken yavaş yavaş öğretinin ne kadar haklı olduğunu görmeye başladım. tanıdığım bütün çiftlerin ilişkilerini açıklıyordu. üstelik bana bir erkek olarak toplumda hangi konumda olduğumu ve disiplinli olursam neler başarabileceğimi gösteriyordu.
  3-4 ay da ekşi başlığında öğretiye bok attıktan sonra bir süre tartışmalara girmedim. uzaktan gözlemledim. ve habı yutmaya karar verdim.
  bu siteyi keşfetmem de 1-2 aylık bir şey. daha çok yeni. rahip modundayım. daha şimdiden hayatımın pozitif yönde ilerlediğini görebiliyorum. hani o bir sene önce, günde 3-4 posta atan porno bağımlısından eser kalmadı. o gitti yerine düzenli ders çalışan, konuşkan, güler yüzlü, dik yürüyen, düzenli sporunu yapan, sağlığına dikkat eden adam geldi.

 16. Siteyle bir arkadaş vesilesiyle tanıştım. Sözünü ettiğim arkadaşla siteyi tanımadan önce, sistematik olmasa da, benzer şeyleri tartışıyorduk. Ama koca dünyada bizim gibi düşünen kimse olmadığını görünce heralde biz hatalıyız deyip topluma ayak uyduruyorduk. Kadınların yalanları ve toplumsal atmosfer bizi de yönlendiriyordu ve kendimize küfr ede ede kızlara çiçek falan alıyorduk.
  Bir gün arkadaş ekşisözlükten bu siteyi bulmuş. Bana da attı. Okuyunca yalnız olmadığımızı hissettim. Yazıları okudukça zihnimdeki gedikler yavaş yavaş kapanmaya başladı. Ve ilk denemeyi sürekli konuşup tartıştığımız bir kız üzerinde yaptım; kıza “siktir git” mesajı attım akşam bir bahane ile bana yazdı. Ama yüz vermedim. Artık çıtamın altında kalıyor. Yeni kızlara yürümek için hazırlık yapıyorum.

  (Bu arada İngilizce çeviri konusunda yardıma ihtiyaç olursa yazıları bana paslayabilirsiniz. Özene bezene akıcı bir Türkçe ile çevirebilirim. Bu sitedeki çevirilerin Türkçesi güzel. Fakat genel olarak Türkiye’de çeviri yazılar akıcılığını kaybediyor. Teknik bir konu ama önemsenmeli diye düşünüyorum.)

     1. Evet. Çok sade çok az maliyetle yapılmış olduğu halde beni bu kadar etkileyen başka bir film yok.

      (Mail adresinize de bir mail attım.)

     2. Bir mail gönderdim abi. geçen de yazmıştım cevirilerle ilgili diğer sorularim arasında kaynamış. Arkadaş yazınca aklıma geldi gönderdim.

 17. Farkinda olmadan olusturdugum frame’mim lise sonda cok fena sekilde dagilmisti. Ayni donemlerde baska bir arkadasimin trp ile tanisip reddit’ten yaptigi okumalara ben de goz atinca durumumun vehametine vardim zira feci sekilde oneitis olmustum ve mavi hapi bonibon gibi gömer haldeydim. Uzun sure sosyal baglamda onume cikan sikintilarla bogustuktan sonra akademik anlamda da isleri duzeltince ekim 2017de kesfettigim bu internet sayfasi sayesinde sistematik bir sekilde ilerleme kaydederek dopamin seviyemi tavan noktasina cikardim. Porno ve masturbasyonu biraktim, sporu odak haline getirerek saglikli bir bicimde 12 kilo verdim, sosyal iliskilerimi saglikli hale getirdim ve onem verdigim projeler yaptim. Emeginiz icin tesekkurler erkekadam.

 18. Her şey ikibin on altı ekim ayında bitti aslında her şey da o zaman başladı işte. Önce İTÜ ve ekşi sözlük sceptico 1f sonsuzluk ve birgün fatlace toroslardır benim yurdum bira içelim vs. Derken sanırım2017 ekim gibi bu siteye ulaşıtım öyle güzel ulaştım ki zaten hazırdım çektim fişimi.

  İyi ki girdin hayatımıza erkek adam, bizleri adam ettin. Var ol.

 19. Hapla 2016 mayisinda tanismistim. Nedeni basit. Tekmeyi koyan kiz. Sonra ekim 2016 ya kadar bir rahip modu. Ardindan baska bir iliskide de haziran 2017 de tekmeyi yedim. Aralik ayina kadar yine rahip modundaydim. Bu arada hapi biliyor ve okuyordum redditten. Sonra burayi kesfettim araliktayken. O zamandan beri takipcisiyim. Cogu konuda daha rahat bir erkek oldum, nerdeyse hicbir seyi takmiyorum kafama. Dert desen yok kafa mis gibi. Eglenen ustaligi bilirdim ama nasil yapmam gerektigini bilmezdim ve cesaretsizdim simdi onlar da var. Site bana guzel bilgiler kazandirdi, emegi gecen herkese tesekkurler !

 20. feminizm kelimesinden duyduğum an nefret ettim. olamazdı saçmaydı insan doğasına aykırıydı. imsan ik büyük hata yapıyordu; kendini tanrı zannetmek, kendini hayvan zannetmek. insan insandır, tanrı ya da hayvan olamaz. kendimizi doğru konumlandırmalıyız.
  feminizme kendi başıma hemen hemen girdiğim bütün ortamlarda hunharca eleştirdim insanlarla bunun kavgasını ettim bu arada yaşı 30 yaptım.
  benim ideolojik olarak da kendimi feminizme karşı konumlandıracak bir sistematik düşünce sistemi arayışım vardı. ideolojiler aslında cok kötü değildir insanın bir duruşu olmalı.
  hayattaki en büyüş şansım maskülen-hatta bazı kriminal alfalar- adamların ortamlarından gelmiş olmam, keşke daha uzun vakitler geçirebilsem, hali hazırda görüşüyorum. erkekler cocuklarınza vakit ayırın.
  siteyi buluşum internette maskülenite ile ilgili araştırmalarım doğrultusunda ekşiden. bu sitede kırmızı hap külliyatını öğrenmeye başladım. hala öğreniyorum bak yaşım 30 akıllı ol biraz öğrenme ve gelişimin hiç bir bahanesi yoktur, isteyen herkes kendini geliştirir.
  e biz de şeklimizi şemalimizi düzeltmeye koyulduk tabi bir yandan, site kafamızı toparladı hatta yol haritaları sundu bunlar çok değerli öğretiler külliyata katkıda bulunan bunları farklı dillere çeviren insanlar çok kıymetli. onlardan olmak isteriz hepimiz, istemeliyiz yani bundan muhteşem sinerjiler çıkar.
  monk mode’ a girmem lazım yaz geliyor zamanlama çok önemli hayatta.

 21. hayatımda çoğu zaman beta olmadım ama nasıl erkek olmak hakkındada bir bildiğim yoktu. tam rp olmasada benzer şeyler ile 8 sene önce incide they call me alpha ile tanıştım. Fakat kafamdaki soru işaretleri bitmemişti. Geçen sene ekşide ki red pillci yazarların entrylerini okudum neredeyse hepsini. Fakat yine bazı şeyler net değildi kafamda sorular vardı ve cevapları bulamıyordum. Bu site ile kafamdaki tüm soru işaretleri gitti herşey netleşti , artık üstüne bilgiler ekliyorum. Size çok teşekkür ederim. Hayatımda etkiniz büyük. Rp den önceki günleri düşünüyorumda bişeyler yapmam gerektiğini biliyordum ama ne yapmam gerektiğini bilmiyordum. korkunç zamanlardı. Çevirip kendi yorumunuzla sentezlediğiniz yazılarınız harika. Daha çok yazı istiyoruz , bilgiye , aydınlamaya açız 🙂 bu arada , adamsınız!

 22. Ben kh ilk kez incisözlüğün incisözlük olduğu zamanlarda theycallmealpha diye şovmen bir lavuk aracılığıyla öğrenmiştim, dolayısıyla da fazla ciddiye alamamıştım. Sonrasında geçtiğimiz yıl tesadüfen ekşi sözlük aracılığıyla kırmızıhap.org sitesiyle tanıştım. O sitede konu daha derli toplu ve düzgün bir şekilde ele alınınca internette biraz daha araştırma yaptım ve buraya ulaştım. Şu anda kh ile ilgili takip ettiğim siteler kırmızıhap.org, erkekadam ve solmaskulenizm. Ama bunların içinde en düzenli yayın yapan tabii ki erkekadam .org. Benim açımdan bu sitenin en büyük faydası bakış açımı geliştirmemi sağlaması. Bunlar nelerdir disiplin, duygusal dokunulmazlık, çerçeve, hata yapmaktan korkmama vb. Nice senelere…

 23. Yaşım biraz ileri ama eski has incicilerdenim. “Inciden keşfedildiğimiz için yaş kitlesi düşüktü önce” cümlesi üzdü 😀 Bu hallere mi düşecektin inci sözlük..

  Geçmişte çok kötü anım olsa da paylaşmaya-dert yanmaya veya kişisel gelişim yazılarına falan zırva gözüyle bakardım.

  Ta ki İnci’de 924893749238 trendde kalan mucxjz adlı yazarın “buraya gel çok şey kazanacaksın” başlığını görene kadar. Dur ulan neymiş bu mnakoyim görmekten bıktım bi bakiyim diye bi girdim ki, başta biraz “sallıyo heralde” mantığıyla okusamda zamanla hayata güzel bir şekilde bakmama cidden yardımı oldu ve öğrenecek şeyler olduğunu fark edip bir arayışa girdim.

  “Amlılarla iletişim 101 dersi için sınıflara” başlığıyla falan devam ettim. Bunu zamanında görüpte okumamıştım halbuki herif bildiğin flörtün kitabını yazmış. Tavsiye kesinlikle ederim.

  Gel zaman git zaman başlıktan tanıştıklarım ile sahalara falan çıktık. Ardından the red pill akımını geçen sene keşfettik. Gerisi çorap söküğü gibi önce skeptico, sonra bu site.

  Bu site geçmişte okuduklarımın daha sistemli ve kaliteli birer özeti gibi geldi.

  Özellikle evlilik hakkında düşüncelerimi değiştirdi, bilinçlendim, aydınlandım. 1-2 seneye evlenirim diye düşünen ben artık ne yapacağımı adım gibi iyi biliyorum.

  Kısaca fişten tam anlamıyla çekilip doğru zihin yapısına ulaşmama fırsat verdiğiniz ve muazzam kalitede çevirileriniz ile birçok insanın hayatına dokunduğunuz için teşekkür ederim. 1. Yılımız kutlu olsun.

  Adresinizi atın da size bi kutlama pastası sipariş ediyim hocam. Yanında da kırmızı hap aromalı gazoz 😀

 24. Ben aslında bayadır kafada kırmızı hapı almış şekildeydim. Son 5-6 senedir böyleydi. Sadece bazı şeyleri bilirsin, içgüdüsel olarak da bilirsin ama kafanda şablon olarak oturtamazsın ve dolayısıyla cevapları bulamazsın. Neden böyle deyip durursun. 9 sene önce ekşide yazardım, sonra çaylaklığa düşürüldüm. Ondan beridir çaylak olarak okuyorum, şuan yazarlık verseler içimden yazmak gelmez:) Orada, “hatunların efendi adam yerine piç tercihi” başlığını uzunca okumuştum, hala da okurum. Sonraları ekşide ilişkilerle ilgili başlıklar inanılmaz artmaya başladı ve red pill trend oluyordu. Başlığı okurken, “nanıskiym aynı böyle oldu laaaan”, “bundan dolayı böyle oldu”, vs gibi tepkiler vermiştim. Zaten sonra skeptico’nun diğer feminist ve soyboy meriçlerle kapışmalarını okudum. Sürekli bu adamların yorumları arasında skeptico’nunkiler kayıp gidiyordu. Adamı öyle lince kalkıştılar ki herif argüman savunmaktan hapın faydalarını anlatamıyordu. Sonra bi müddet reddit’te takıldım. Amerikalıların bize uzak yaşam tarzı beni pek çekmedi. Sonradan skeptico’nun blogunu buldum. Daha sonra da burayı. Ben geldiğimde, sitede 4 veya 5 post vardı.

  KH a dair çoğu şeyi ucundan ve dolaylı olarak başka yerlerden öğrendiğim için kızgınlık safhasında fazla zorlanmamıştım.

  Şu bi gerçek: Hapı aldıktan sonra, iyi ya da kötü, hayatınızın boyutu değişiyor. Geri gelmemek üzere değişiyor hem de. Filmde de Neo, bazı ufak ipuçlarının peşine gider. Ve sonra Morpheus la konuşur. Feminen medya destekli dünyanın iyi yerlere gideceğini hiç sanmıyorum.

  Allah herkesi muvaffak etsin.

  1. Kardeşim ona bakarsan ben de doğuştan kırmızı haplı olduğumu söyleyebilirim ama feminen medya ve dünya algısı beni bu hale getirdi. Bir şeylerin ters gittiğin farkındaydım. Taa ki Red Pill’i tam anlamıyla keşfedene kadar.

 25. 6 senelik ilişkimde aşırı betalaşmam yüzünden kaybettiğimi anlamamı sağladı. Ve ayrılık sürecinden depresyon, bunalım yerine güçlenerek çıktım.

  Kırmızı hapı kariyerimde de kullandım ve hatırı sayılır bir zam ve yükselme olarak bana geri döndü.
  1 ay gibi kısa sürede…

  İyiki bu site var. Adamsın ErkekAdam.
  Bu sitede emeği geçen herkese teşekkürler.

  Farkında olmasanızda çok büyük işler yapıyorsunuz.

  Siteye teknik olarak destek ve yardımda bulunmak isterim eğer ihtiyaç olursa. (Dipnot: yazılım muh.)

 26. en son twitterde johny deluisonmodern erkeğin rehberi kitabini ariyordum pdf olarak. yanlışlıkla adamın twitter sayfasina denk gelmişim, twitlerden pek anlamam ama galiba birlikte paylaştığınız birbirinize yanıtladığınız pek çok ortak twet vardi ” erkek adam” bu ne amk dedim bi tikladim baştaki twetleri okudum önce yan taraftan insta hesaplarina felan baktim siteye tiklamak hiç aklima gelmiyor malum sosyal medya yüzünden bi yerde bir link veriliyorsa direk kıl oluyordum primci damgası yapıştırıp geçiyordum.. sen gel bir gün yanlışlıkla tıkla linke baktim bembeyaz kenarlarinda bahis reklamı olmayan , ana sütü gibi tertemiz sayfa… fareyi aşağı çektim konu başlıklarini inceledim işte böyle oldu
  başta erkekadam nickli üstadim olmak üzere hepinize çok çok teşekkür ediyorum. beni kafamin içinde kurduğum aptal wonderland dan kolumdan çekerek çikarttigin için çok minnettarim.

 27. Henüz lise 3’üm. Terk edilmem, fazla mükemmelliyetçi/sorgulayıcı olmam ve arkadaşımla son 6-7 aydır erkek-kadın ilişkileri üzerine konuşmalarımız beni buraya getirdi. Hayatımda değişen şey içten içe bildiğim ve his olarak duyumsadığım şeylerin gerçek; bana anlatılan ve genelgeçer kabul edilen şeylerin koca birer yalan olduğunun farkına varmam. Çeviriler ve ufuk açıcı, cesaretlendirici yazılar için çok teşekkürler.

 28. Kırmızı hapla Arthur Schoppenhauer Aşkın Metafiziği kitabı ile tanıştım 6 yıl kadar önce ama sindirmem için 100 lerce kitap okudum. Sitedeki her yazıyı okudum ve eleştirebileceğim hiç bir şey yok.Elimden geldigince küçük katkilar vermeye çalışıyorum camiamıza emeklerinden dolayı Mahmut Hocama ve ekibine teşekkür ediyorum. Kırmızı hap artık insanlığın uzun vadede var olup olamayacağına karar vermekle ilgili olmaya başladı. Fazlamı iddalı evliliklerin bittigi ve yeni dogan cocuklarim hepsinin aile kavrami olmadan geliştigi bir insanlık düşünun buyuk parcayi goreceksiniz .

 29. pua cemiyetinden sıkılıp ufkumu genişletmek istemiştim . O yüzden aramaya sürekli puadakine benzer terimler aratıp yeni şeyler öğrenmek istiyodum . (Bi noktadan sonra pua muhabbeti sıkıyor . )

  Neyseciğime geçen sene mart ayı , bu siteyi buldum . Tam da yeni açıldığı zamanlar . 4 yazı falan yazılmış . İlk dedim bu red pill muhabbetleri nedir . Ekşiye girdim ortalık savaş alanı . Dedim sıkıcı bi şey herhalde . Sonra buraya sardım . Marttaki ilk yazıdan beri , her gün girer okurum. Bi tane sektirdiğim yazı yoktur 😀

  Blog’un 1. yaşı kutlu olsun .

 30. Kırmızı hapla şans eseri yollarımız kesişti ya 😀 3 yıllık ayrılma bunalımı, depresyonu içerisindeyken yaklaşık 2 yıldır girmediğim inci sözlüğe girmek istedim.Tesadüfe bak ki en trend başlık ayrılmış bir kardeşin başlığıydı.5 yıılık sevgilisinden aldığı fotoyu atmış gruba.Mavi haplı olmama rağmen adamın boynuz yediğini anlamıştım.Çünkü kız şöyle bir mesaj vardı(hatırladıgım kadarıyla):

  Kız:Çok kafam karışık.
  Erkek:Sorun değil, biraz kendine zaman ayır dinlen.
  Kız:evet, sanırım bir süre yalnız kalsam iyi olacak o zamana kadar konuşmayalım.
  Erkek:Tamam canım sen nasıl istersen, seni seviyorum.

  Gibi bir mesajlaşma vardı ve yorumların çoğu kızın başka erkekle randevusu oldugunu söylüyordu. Ben bile anlamıştım yani ama eleman çok seviyor demekki kabul etmemiş.Sırf bunun için hesap açtım ve mavi haplı kafayla ayrılık sonrası öfkem birleşince destan gibi bir teselli yazısı bırakmıştım 😀
  Sonra uzaklardan bir kahraman geldi ve lafını bırakıp gitti .
  ”olum siz salakmısın, hipergamiyi öğrenin cahiller”

  Hipergamiyi merak edip araştırmamla buralara kadar geldim. Hala aklımda ilk hafta siteyi ölü gibi okuyordum.Uyumayıp yazıları okurdum 😀 Gerçekten ayrılık acısı yaşayan elemanlar hiç yalnız kalıp teselli falan yapmasın kendine. Sadece bu siteye yönlendirilmesi ona en iyi ilaçtır. Çevrenizde kızların gazabına uğramış sevdiğiniz bir adam varsa bu siteye yollayın gerisini boşverin, kendi yolunu bulacaktır.

  İnsanın ortalama hayatı 70 yıl olsa bunun 55 yılı kızlarla haşır neşir geçiyor ve bu süre zarfında böyle bir bilgi birikimi kazanmak çok değerli.Sadece ilişki değil, insanın kendini geliştirip potansiyeline ulaşması içinde çok kıymetli.

  Mahmut hocam ve çeviri manyağı saolun varolun hocalarım, böyle bir site kurmayı iyiki düşünmüzsünüz. Yanlış hatırlamıyorsam bize borcunuzu çevrenizdeki erkekleri bilinçlendirerek ödeyebilirsiniz demiştiniz. Tabiki emeğiniz ödenmez hocam ama elimden geldiğince hakeden erkeklere kırmızı hapı empoze etmeye çalışıyorum, yapamadıklarımı bu siteye yönlendiriyorum.

  İnşallah, bu site hep daim olur ve hedefine en kısa sürede ulaşır.

 31. Kırmızı Hapı 8 ay önce Ağustos 2017’de 17 yaşımda tanımaya başladım. Google da surf yaparken Skeptico’nun kirmizihap.org sitesine denk geldim. Okumaya başladım mantıklı geliyordu yazdıkları karşı çıkmadan kabulleniyordum bir çoğunun aksine.
  Sonrasında baştan sona yazılarını okudum. Daha seyrek yazı paylaşıyordu son dönemlerde.
  Ben ise yeni yazılara ve de tecrübelere çok açtım. Ekşi’de skeptico ve bir kaç KH’lı yazarın entrylerini okuyordum. Twitterdan Skeptico’yu takip ettiğimde hemen altta Erkek Adam gözüme ilişti. Göz kırpıyordu “Aylardır aradığın abin burada!” der gibiydi. Twitler güzel ve ilgi çekiciydi. Sitesi gözüme ilişti hemen erkekadam.org okumaya başladım. Baştan sona hemen hemen hepsini okudum. O zamandan beri buradayım. Erkekler için abilik yapacak ilişki bakım vs konularda öneri verecek site blog vb arayışı içerisindeydim hep ihtiyaç duyuyordum menshealth gibi götü boklu siteler yeterli değildi boş geliyordu çoğunluğu. Erkek Adam ile tanıştığımda nihayet doyuma ulaştığımı fark ettim onca arayış bir temenni bulmuştu sonunda mutluydum hem de çok.

  Erkek Adam iyi ki varsın. Bizlere çok şey kattın. Gerek KH felsefesiyle gerek saha raporlarıyla. Daima yanımızda olan Abimiz oldun. Maillerimize yorumlarımıza cevap verdin ERKEK Adamın Dibisin 😀 .

  Bir şey önermek isterim steemit.com diye bir site var yazı yazıp paylaşıyorsun feysbuk ve tivitır vari ancak şu noktada farkını belli ediyor yazıların beğenildiğinde, aldığın beğenilere oranla siteden $ 0,10 – $ 1.000 (+) civarı ödeme alabiliyorsun. Tabi ödeme nakit veya havale şeklinde değilde steem coin şeklinde. Güzel bir sistem öneririm. Hem forum hem de steemit üzerinden yayınlanabilir yazılar.

 32. çekingen kişilik bozuklugum var. mavi hapi yutmus olmak ya da mavi hapin ta kendisi olmak benim bu rahatsizligimin yaninda devede kulak kalir.

  bu hastaligimi yenmek icin didinirken denk geldigim onlarca guzel seyden biri de erkekadam sitesi oldu.

  mentalite olarak cok degisip gelistigimi biliyorum. fakat daha da fazlasina ve mentalitemi gercege yansitmaya ihtiyacim var artik.

  nasil bir sey bu cekingen kisilik bozuklugu, tahmin dahi edemezsiniz. sosyal fobinin katmerlisi diyeyim kisaca.

  allah, bildiginiz bilmediginiz, farkinda oldugunuz olmadiginiz, maddi manevi tüm hastaliklariniza, anormalliklerinize şifa versin.

  daha nice senelere erkekadam!

  1. Eskiden bende de biraz çekingenlik vardı. Kendiliğinden geçti.
   Bazılarında yaşla ilgili. 26-27 yaşından sonra geçiyor.
   Hızla geçmesi için önce yüz yüze olmayan sosyalliği geliştirin.
   Eğer yazı yazmada iyi olduğunuzu düşünüyor ve fikirlerinize güveniyorsanız sosyal paylaşım sitelerinde gerçek isminizle bir kaç ay paylaşım ve polemik yapın. Ama polemiklerde altta kalmayacak bir zekanız olduğuna emin iseniz.
   Daha sonra insanların size olan saygısı arttıkça dışarıya açıldığınızı göreceksiniz.
   Bana zamanında çok tavsiye veren oldu. Hepsi insanları gözümde çok büyüttüğümü özgüvensiz olduğumu söylüyordu. Fakat bu tavsiyeler değil de insanlarla olan tecrübelerim beni açtı. Dolayısıyla benim tavsiyemden ziyade sizin kendi tecrübeleriniz zamanla sizi açacak.

   1. eklemeyi unuttum,

    “Dolayısıyla benim tavsiyemden ziyade sizin kendi tecrübeleriniz zamanla sizi açacak.”

    bu dediginizi anlamadigimi, uygulamadigimi zannetmeyin.

    bir yerde, cekingenligin ilaci, korktuklarina cepheden bakmaktir. diye bir sey okumustum.

    varsa sizin ve baska arkadaslarin diger soylecekleri de, benim icin, ne kadar çok yöntem, o kadar cok farkli cephede korkularimla savasmak anlamina geliyor.

 33. Erkekadam diye bir blog vardı galiba onu araken denk geldim.
  Daha önce kırmızı hap sitesini baştan sona okudum. Fakat okuduğum kitaplara (ilişki terapisti olacaktım)
  Ters giden bir şeyler gördüm.
  Girip şunları bi düzelteyim dedim.
  Hayatım tatlanmaya başladı.
  Fekat son yazınızda paylaştığınız yazı acaba dedirtti.
  Ben sporumu yapıyorum
  Gıyımım de gayet iyi.
  İsim de yolunda.
  İyi kötü ,kız muhabbetleri de iyi.
  Kötü alışkanlıklarım da az var.
  Karı kız işlerine çok vakit ayırıyorum ama kendimi ihmal etmiyorum. Sizce problem var mı?

 34. kh’yi alan bir adam bir daha asla ilişki dinamiklerine başka türlü bakamıyor. kh ile bakmak zorunda. çünkü bütün gerçekler önüne seriliyor. yani diyeceğim o ki arkadaşlar burada ki şeyleri kabul edemiyorsanız,girmeyin bu siteye. yazıları veya yorumları okumayın. çünkü aklınızdaki ilişki dinamiği tamamen değişecek.

  1. Aynen bir kere hapı aldınmı bir daha eskisi gibi at gözlükleriyle dolaşamıyorsunuz. İçinizde her zaman bir kuşku olur ki bu kuşku gerçeği bile isteye örtmenizden kaynaklanıyor. Acıda olsa zihninizi bu yönde evrimleştirmelisiniz.İlerde ağlayıp sızlamaktansa şimdiden zarardan dönüp kara geçiş yapmak çok daha mantıklı.

 35. Yaklaşık 6 ay olmuştur, kız arkadaşımdan ayrıldıktan sonraki döneme denk geliyor. İlişkimde yaşadığım problemleri araştırırken sizin yazılarınızdan birine denk geldim ve merak ederek diğer yazılarınızı okudum. Yazılarınızı okudukça sorunun ne olduğunu daha net anladım ancak tabi iş işten geçmişti kaybolan ilişkimde. Şimdi sizi her gün mütemadiyen takip ediyorum, inşallah da hep devam edeceğim, çok faydalı bir site kurmuşsunuz. Kendimi geliştirmeye başladım azar azar, kendimi geliştirmeden de sahaya çıkmayı düşünemiyorum. Ola ki kızı ayarladım, kendimi henüz geliştiremediğimden beta modunda takılmak istemediğim için. Tabi gelecek daha parlak olacak. sayenizde. Farkındalık yarattığınız için teşekkürler.

 36. Siteyi rastgele bu erkeklikle alakalı konuları aratırken buldum.Aslın da pek de nasıl bulduğumu hatırlamıyorum.Ama daha siteyi keşfetmem 1 ay olmadan çok güzel bir şekil de burada ki teknikleri uygulayarak istediğim bir şeyi aldım teşekkürler erkekadam.org

 37. Vay be, daha nice yillara. Red pill ile ilk eskide skepticonun yazilari ile tanistim. Sonra kirmizihap.org ve sonra da burasi. Nadiren reddite bakmakla birlikte suanda duzenli takip ettigim tek kaynak burasi.

  Yazilarda ve yorumlarda emegi gecen herkesin eline saglik.

 38. 3 yıl önce oneitisimin yol açtığı çöküntüler sonucu google a duygusal tatmini kadında aramamak temasında yazdığım şeyler beni returnofkings.com a, oradan rooshv.com a ve rollo, illimitable, heartiste gibi duraklara yönlendirdi. zaten bu camia radarımdayken ekşi sözlükteki gelişmeleri de fark etmem kolay oldu. Türkiye’de de yayıldığı için mutluyum. Hemcinslerimi sürünürken görmeye tahammül edemiyorum.

 39. Çocukluğumdan beri kaçan kovalanır, seven sikilir siken sevilir mevzularını biliyordum tabi ki ama işin bilimsel tarafını bu siteden öğrendim.
  23-24 yaşımdayken 11-12 yıl önce beni uzun süreli meriçi yapmış bir hatunu korumak için barda kavga edince, hatunun modunun değişip o gece koynuma girmesiyle bir aydınlanma yaşamıştım.
  Genel olarak alfa davranışları sergiliyormuşum o zamandan beri. Kızlar(bekar, sevgilisi olan, sözlü, nişanlı) hep piç olduğumu, güven vermediğimi söyleyip sonra verirlerdi. Kadınlara güvenmezdim bu yüzden.
  Ama masalsı aşka inandığım için alfa olarak başladığım uzun ilişkilerimde, kadın da benim gibi aşk sevgi hissediyor zannedip betalaşıp kapı paspası oluyordum.
  Son ilişkimde de aynısı oldu. Terkeden ben oldum. Ayrılık acısını uyuşturmak için hemen spora başladım. Tanıdığım bekar tüm kızlarla görüşmeye başladım.
  15 gün sonra saygısız kız arkadaş diye google da arayınca bu siteyi buldum. Meselenin bilimsel tarafını öğrendim.
  Hipergami, shit test vs kaçan kovalanırdan başka bişey bilmeyen benim için muhteşem bilgilerdi.
  Şimdi dışarı çıktığım bir kadına erkek gibi davranınca nasıl düğmesine basılmış gibi beklediğim tepkileri verdiğini izlemek çok güzel oluyor.

 40. İlki 19 yaşında (1,5 yıl aldatılarak ayrılık) ikincisi 21 yaşında (2 yıl aldatılarak ayrılık) yaşadıktan sonra kendimde büyük bir hatanın olduğunu düşünerek sizleri buldum. 3-4 aydır takip ediyorum ve tüm yazıları en az ikişer kere okudum. Gelişme kaydediyorum ama daha çok yolum olduğunu biliyorum. Sizlere çok teşekkür ederim. Hemcinslerime ve bana yaptığınız bu karşılıksız yardım sayesinde daha mutluyuz ve daha da mutlu olacağımızı biliyoruz. İyi ki varsınız!

 41. Acikcasi ben butun soylenenlere katilmiyorum . Gerek tabak cevirme , gerekse tinder geyikleri.

  Ancak maskulenite ve diger bir takim olaylarda yani en azindan genclere am karikiz pesinde kosacagina git spor yap, okuluna , isine bak ogutlerini dogru buluyorum . Tabi sadece bunlar degil baska konulardada guzel tartismalar donuyor.
  Siteyide arkadasimdan ogrendim buyuk ihtimalle bunu okur 🙂

 42. Agalar merhaba,

  Ne zamandır yazayım diye düşündüğüm şu kırmızı hap ile tanışma hikayesini, bu yazının altına yazmak şart oldu. Öncelikle kendimden bahsedeyim inceden. 28 yaşındayım, jeologum, masterım bitmek üzere. Bu kadarı yeterli.

  Bundan yaklaşık 2 yıl öncesine kadar sürekli karı-kız mevzularını kafasında döndüren lakin herhangi bir icraat göstermeyen, bu konularda oldukça yeteneksiz olduğunu düşünen, hatta çirkinlik çatısının altına sığınan, ağır mavi haplı malın tekiydim. Ama bu konularda böyle iken yatırımımı hep kendime yapıyordum okuldur derstir çok sallamıyordum ama kafam yatkın olduğundan bir şekilde kotarıyordum bu mevzuları. Dersler dışında sosyal ilişkilerim iyiydi hep iyidir ayrıca okuyup araştıran kültür kasan ve müzik aleti çalabilen biriyim. Ama kızlarla şu seks eşiği mevzusunu bir türlü çözemiyordum. Uğraşmıyordum ya da çabuk pes ediyordum. Tipime güvenmiyordum dişler çarpık olduğundan dem vuruyordum. Alkol ve arkadaş ortamımla da çok samimiydim kişisel bakımıma çok dikkat etmiyordum, yaptığım tek spor halı saha maçıydı amk. Tabi doğal olarak kilo da var. Kısaca görselime yatırım yapmıyordum ama zihnime yatırımım iyiydi. Falan filan. Neyse lisans dönemi bir şekilde kızsız geçti. Sonra mastera başladığımda okulda bayağı bir taşağı salmıştım. Bu sosyal ilişkilerimin iyi olmasından dolayı da hocalarla aram çok iyiydi bunun da etkisi var tabi taşak salmamda. Bir tübitak 1001 projesinde bursiyer olarak masterıma başladım, bilen bilir bu her babayiğidin harcı değildir. Kızlarda bunun farkında tabi, olmaz mı amk? Taşağı salınca kızların bakışlarının değiştiğini ve saygınlığımın arttığını farkettim ama hala malım hiç icraat yok. Birkaç ibretlik hardbeta hikayesi hariç. Tabi bu mevzuya daha da önem vermeye başladım. Arkadaşlarla tartışıyorum tecrübesi olanların tecrübelerini falan dinliyorum kendi küçük flörtlerimi falan irdeliyorum ama yok amk aklıma tam yatmayan bir sürü mallık var. Bir gün facebook sayfasının birinde kadınların karmaşık sinyalleri ve sinsi soruları ile ilgili bir cümle okudum ve altındaki yorumlarda hipergami kavramı gözüme takıldı. Ulan dedim bu ne amk. İlkkez görüyordum bu terimi. Sonra araştırırken skeptico abimize denk geldim bütün entryleri defalarca okudum ve kendime dedim ki: “maymun gözünü açtı, alayınızın amına koyacam bundan sonra” tabi öyle pat diye amın içine kafakopter çekmedik. İnceden yolalmaya başlamıştım ve bazı şeylerin zaten bende olduğunu fakat ağır mavi hap ve feminen materyalin etkisindeydim. Sonra da erkekadam.org’ u buldum. Ve bana çok şey kattı. Biraz yavaş yol alsamda sürekli mesafe katediyor olmanın vermiş olduğu bir saadetle hayatıma devam ediyorum. Burdan çok şey öğrendim kimisi acıydı ama bize bu güzelliği sağlayan emekçilere sonsuz teşekkürler.

 43. Öhöm. Ben ekşiden geldim buraya. Kırmızı hap ile de iş yerinde babama yardım ederken tanıştım (telefondan ekşiye bakıyordum yine :D) . Ciddi bir travma yaşamadım açıkçası ama şu sıralar kadınsızlığın verdiği gazla tam bir kariyer adamk olup çıktım. Aslında buraya yazdığım ilk saha raporu gibi çok şey var ama yazmaya vaktim yok 😀
  Yaş 23 bu arada tam red pill yaşı 😀

 44. Eksi’de trp basligi sayesinde redpill ile tanistim. Basta cok ofkeliydim ve bu ofkemi besleyen yazarlari takip ediyordum. 1f bunlarin basinda geliyordu. Sonra yavas yavas ofkelenmek yerine anlamak istedim. O esnada skeptico ile tanistim ve donusum bu anda basladi. Tum yazilarini hatim ettim. Fakat yeterince yazi paylas(a)miyordu. Daha sonra yine sanirim ekşide stromshadow adli bir yazar sayesinde bu site ile tanistim. Iyi ki de tanistim. Artik rutin olarak girdigim bir site oldu. Emekleriniz icin tesekkurler.

 45. Siteyi ilk olarak incisözlükte ki Buraya Gel Çok Şey Kazanacaksın adlı başlıktan buldum yada ekşisözlükten tam hatırlamıyorum. Bundan önce çok okuyabiliceğim düzenli bir kaynak yoktu. Özellikle Peterson çevirileri çok başarılı.

 46. Geçen sene Nisan ayı gibi ekşi sözlükte ilişkiler ve trp başlıkları patlama yapmıştı. Önce skeptico, dies irae, 1f, frege ve adını yazamadığım iyi yazarlardan külliyatın önemli terimlerini öğrendim. Sonra kirmizihap.org sonrada burası. Zamanla günün ilk girdiğim sitesi oldu.
  Takip ettiğim günden beri yorumlara az yazan birisiyim ve bunu yazmak zorunda hissettiğim için yazıyorum.
  Nice senelere erkekadam.org.

 47. Ekşi sözlükteki konu ile alakalı başlıklar içerisinde gezerken gördüğüm bir link sayesinde 6-7 ay olmuştur sanırım

 48. Merhaba,
  siteyi sözlük üzerinden buldum ve takip etmeye başladım. çok faydalandım ve tavsiyemle siteye giren ve fayda sağlayan arkadaşlarımda oldu. size gerçekten teşekkür ediyoruz. yazılar konularına göre / çeviri veya okuyucudan gelenler gibi sınıflandırılabilir, bu şekilde forumdan daha çok işe yarar inancındayım.

  teşekkürler

 49. Yanlış hatırlamıyorsam ekşi’de görmüştüm. Bundan aylar öncesine tekabül ediyor. Değişiklikleri de bir gün yazacağım, şimdi değil (:
  Daha da aydınlatmaya devam edin. Frege’nin dediği gibi ”devam edin koçerolar.”

 50. ekşi sözlük üzerindeki mgtow başlığındaki bir entry üzerinden ulaştım. 10 aydır bir ilişkim var, aslında ilişkiye başlamadan önce kendine odaklanmak, çerçeveyi korumak, tabak çevirmek vb. bir çok konuda çok doğru şeyler yapmış olduğumu fark ettim. Fakat özellikle ilişkinin 7.ayında işler boka sardığında, geride kalan 7 ayda ilişki başladıktan sonra nasıl mavi haplı bir betaya dönüştüğümü siteyi okudukça fark ettim. Hemen her yazıyı okuyorum ve artık daha rahat ve mutlu hissediyorum. iyi ki varsın erkek adam.

 51. Siteyi kadın erkek ilişkileriyle ilgili kafamdaki soru işaretlerini gidermeye çalışırken buldum. Yazıyo okumaya başladığım gibi burda farklı bir şeyler dönüyor dedim ve bi kaç yazı sonra erkekadamı ve kırmızıhapı hatim etmeye karar verdim. Başlarda bu gerçekler beni yıktı ve bu durumun böyle olmasından büyük öfke duydum. Zor da olsa her şeyi kabullendikten sonra da kolları sıvayıp beni burayla tanıştıran ilişkimi toparlamaya koyuldum. (Mahmut abi tavsiyeni dinlemedim sevgilimi nextlemedim. Belki o an için mavi haplı bi hareketti ama 5 seneyi pat diye çöpe atmak yerine ilişkime son bi şans vermek benim için daha doğruydu) Biraz monk mode biraz çerçeveyi eline alma mücadelesi disiplin kazanma derken bendeki bu ani değişime sevgilimden tepki olarak yığınla shit test geldi tabi ki. Ama vazgeçmedim. Ve hayatımın merkezinden yanıma yolcu olarak geçişinde beni ne kadar zorlasa da sevgilim sonunda bu durumu kabul etti. Sceptico nun dırdır serisi ve ERKEKADAM ın zengin içeriği sayesinde kırmızı hap öğretileri aşık olduğum kadının bana belki de ilk kez 5 yıldır erkek olarak bakmasını sağladı. Ömrümün sonuna kadar ruh eşimle(!) yaşar mıyım bilmem ama ERKEKADAM sayesinde hiç bir kadının beni tamamlamasına gerek duymadan kendim bir bütün olarak yaşayabileceğimin farkına vardım. Ve evet. Artık ağırlık kaldırıyorum.

 52. Mahmut abi , benim forum konusunda bir fikrim var , redditte bir erkek adam grubu oluşturabiliriz. Hem uygulama ile erişim kolay ,hemde bir forumda yapılabilecek her şey yapılabiliyor ki zaten biliyorsundur.

 53. İlk önce TCMA’nın yazılarını okuyodum. Sonraları saçma geldi bıraktım. Yorumlarda bunu okuyacağınıza gidin red pill okuyun daha iyi demişti biri. Bende baktım bi neymiş bu red pill diye. İngilizcem olmadığı için çeviri siteler var mı diye araştırdım sonra bu siteyi buldum.

  Hayatımda büyük değişiklikler yarattı. Hep bilgisayar başında oyun oynardım. Şimdi günde en fazla 1 saat falan oynuyorum. Spora başladım. İngilizce çalışmaya başladım orta düzeye kadar geldim şu an. Kızları anlamamı sağladı. Daha önceden sevgilimle ayrıldığımda neyi yanlış yaptığımı anlayamamıştım. Klasik beta davranışları sergilemişim(Kızı hayatın merkezine koymak gibi).

  Teşekkürler bu güzel bilgiler için. Nice senelere

 54. Benim siteyle tanışmam 5 yıllık ayrılıp barışmalı ilişkimde bayağa bir törpülendikten sonra sudan çıkmış balığa döndüm ve bu ilişkiden önce tabak çeviriyordum eski sevgilim 5 yıllıktan önce kız kardeşiyle çıkmaya başladım bugüne kadar ilişkilerim de ne yaptıysam ablasıda dahil bu kızla tam tersini yapcam ve hayatımın kadını yapcam diye şartlamıştım ilk buluşmada kızın eli ayağı titriyordu gözünde bayağa büyütmüştü beni nede olsa ablasıyla çıktığım zamanlar tam bir baş belası vurdum duymaz iplemez başına buyruktum derken shift testler gelmeye başlamıştı test olduğunu erkekadam.org uyanışı burda yaşadım shift testin kralını yemiştim kızdan ve kendimi kıyaslıyordum testler gelmeye başladığında eski yollu olsa şuan siktiri çekerdi diye her testte kendime şaşırıyordum tabi ben tam tersi yumuşak yolluyum diğer yollu eskide kaldı çünkü bu hayatımın özel kadını olcak derken evlilik filan konuşuyoruz kız 20 lik daha 1 aylık sevgiliyiz çoluk çocuk hayalleri derken birden daha önce hiç ilişki yaşadınmı faslı 1 dakika içinde ayrıldık tabi bende sıçıp sıvadım üzerine sonra kendimi sorguya çektim ee ben nerde yanlış yaptım herşey düzgün gitmeliydi Eski yollu yok hayatımın kadını niye gitti o zaman ah sana 3 ün biri biraz bunalım takılmalar derken dedimki bu eski yolluda hatalı Yen’i yolluda ben biyerlerde yanlış yapıyorum ve bunun cevabı bende değil arayışa sürüklendim Google amca beni buralara getirdi çok mutluyum bu siteyle iyikide karşılaştım yaş 26 rahip modundayımsitenin yorumlarına kadar okuyorum Öner’i kitapları ekran görüntüsü alıyorum düzenli gym ye gidiyorum nofaptayım enerjimi doğru kullanmaya özen gösteriyorum boksa da başlıcam işimde başarılı olmaya başladım hedeflerim var ve ben hepsini gerçekleştireceğim iyiki varsınız hapı yuttuktan sonra eski çevrem uzaklaştı benden sindirme evrelerinde bayağa ağır şoklar yaşadım üst üste bayağa sancılı geçti farkında olmak o eski kendime toz konduramamak hayatımın özel kadını gelecek ve herşey düzelecek yalanı herşeyin farkındayım artık ufkum açıldı bu siteyle saygılar iyiki varsınız.

 55. Oneitisden kurduldum,hb 7/8 takıldım..şimdilerde kız arkadaşım var(hb8)..ama derdim şu ki:.tabak çeviremiyorum..evlenmek istiyor ve ok dedim..(teklif ettim,cevap:evet…betalaştım yine..next mi.?.değil mi-? arada kaldım…ne yaşadığımı bilmeden de kimse yorum yapamaz…yorum istemiyorum ,sadece paylaştım gençler(oğlum..erkek(9yaş)…nafaka:var…oğlum hayatımda 1.yerde…hb bol.. bu sayfa bana oneitisten kurtulmama çok yardımcı oldu…teşekkür ederim…

  1. Hocam yorum yapmadan duramayacagim. Bu devirde cocugun varken 2. evlilik resmen intihar. Hele senin anlattigin sekilde. 5 sene sonra 2 nafaka arti 2 x istirak nafakasi odeme ihtimalin cok yuksek.

 56. Ve de yine oneitismi yoksa altın vuruşmu? Arada kaldım..eğer bu kadar düşünüyorsam oneitis dyeceksiniz ,next yap abi …diye sesinizi duyar gibiyim ama kolay değil amk..sik pArti yap nereye kadar..ağrılar var..insan arıyor kafasına göre birini..ha olmadımı next yaparız..ama bir sürü formalite,masraf ,anne:baba/çocuk:aile….işte …alpha erkek..sorumluluktur vs…hep dinç,hep kazanan,hep eğiten,,olmak zorundasınız gençler…

  1. Kırmızı hap sana sik parti yap demiyor. Yaşın gelince evlenmek de bir yol. Ama evleneceğin kadın hayatının aşkı, onsuz yaşayamam kadını olmamalı. Geçmişinde N sayısı az olmalı ve kırmızı alarm vermemeli. Daha bir nesil önceye kadar babalarımız, dedelerimiz hayatlarının aşkı ile falan evlenmiyorlardı ve gayet mutlu mesut yaşıyorlardı. Ben evliliğin çocuk için gerekli olduğunu düşünüyorum. Ama bu devirde, aşk ( = muhtaç sevgi) büyük tehlike. Çocuklarının anası, hayatında yapacağın en ciddi yatırım ve yanlış seçim senin ve çocuklarının hayatını karartabilir. O nedenle bu seçimi, bir finans yatırımcısı soğukluğunda ve acımasızlığında seçmen lazım. Bu seçimde, duyguların yeri yok.

   Ben (bir ara bunu yazacağım), mesleğim gereği düzinelerce Hintli ile çalıştım. Hepsi üniversite mezunu, hepsi istisnasız görücü usulü evlenmiş adamlar. Onların “aşk evliliği” yapan adamlardan mutsuz olduğunu görmedim ki aslında tam tersi daha iyi durumdalardı. Çoğunun eşlerini de biliyorum (ki bu kızların da büyük kısmı ITci idi), onlar da gayet mutlu mesut görünüyorlardı. Bazen bana öyle geliyor ki, bizim neslin evleneceği kadınları eski usül aileleri seçse idi, ortalamada şimdiye göre çok daha iyi durumda olurduk. Aşk evliliği denilen şey kadın icadı birşey.

 57. Bu sayfayı nofapa başladığım sıralar keşvettim ve ilk yazıdan buraya kadar geldim. Nofapta şu an 93. gündeyim ve bozmayı da düşünmüyorum.

  Bu yıl üni 3. Sınıf öğrencisiyim, bilgisayar müh. Okuyorum, ilk yılımda not ortalamam yerlerde sürününce (1.47 falandı) değişim yapma zamanı geldi dedim ve ikinci senemde 2.83 ü görebildim ancak genel ort 2.4, iç disiplin yazısını da yeni okuduğuma göre önümüzdeki dönem daha yüksek olur bence.

  Sayende Mahmut abi. Ve diğer arkadaşlar hakkınızı yemeyelim.

  Ayrıca imamhatip lisesi mezunu olduğumdan her ne kadar beta olsam da bunu gösterebileceğim kız arkadaşlarım olmadı, ancak erkeklerle bir arada okumanın masküleniteye faydası olduğunu düşünüyorum çünkü geçtiğimiz yaz işte çalışırken farkında olmadan alfa davranışlar sergilemişim :). (Şu sıralar fırsatım olabilirdi ancak liseden beri mgtow muşum yeni farkına vardım)

  Dolayısıyla kendim de yazdıklarızın doğruluğunu onaylıyorum, yüzleştiklerime bakarak.

  Şu anda okulda öğretilenlerin dışında linux, git, ruby on rails öğrenmeye başladım, disiplinli bir şekilde ilerliyorum.

  Vücut geliştirme yapmak istiyorum ancak dizlerimde menisküs var, doktorlar spor yapabilirsin dedi ancak kickboks yaparken tekrar sakatlık yaşadım. Korkumdan dolayı vücut geliştirmeye girişemedim, yüzmeye yazıldım. ): ne yapmam gerektiğini bilmiyorum bu konuda.

  Daygamelere de ileride başlayacağım.

  Esenlikler beyler. Takipteyim.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *