Suçlusu sen olmasan da sorumluluk sende

Stilo şöyle bir soru sormuş :

mahmut abi sana bir sorum var. herhangi kötü bir durumda olduğumuzun sorumlusu sadece biziz diyorsun ya, ben red pill’den sonra çok fazla anneme ve babama suç yükler oldum. evet çoğu şey benim sorumluluğum ama anne ve babaya düşen çocuğu doğru tarafa yönlendirmek olduğunu düşünüyorum. bu imkanı ve gücü kendilerinde görmeme rağmen misal çeşitli
doğru alışkanlıklar erken saatte kalkma, sigara içmeme, diş fırçalama gibi. genelde ebeveynler çocuklarını kıyaslarlar ve bunun ben tam tersini yapmaya ve ikisinden de nefret etmeye başladım. hakikaten bütün sorumluluk bizde mi? çünkü bir çıkmaza girdim. ben biraz geç mi akıl mertebesinde yükselme yaşadım yoksa doğru yönlendirilmediğimden ötürü mü?

eskiden sevmediğim ama red pill’den sonra tam bir alfa olduğunu anladığım eniştem ile babamı kıyasladım ve durum tam tersine döndü. sanırım depresyon aşamasından daha çıkamadım. senin yorumun nedir?

herhangi kötü bir durumda olduğumuzun sorumlusu sadece biziz diyorsun ya, ben red pill’den sonra çok fazla anneme ve babama suç yükler oldum.

Sorumlusu biziz derken demeye çalıştığım şu : içinde bulunduğun durumun suçlusu sen olmayabilirsin ama ondan çıkma sorumluluğu sende. Bir erkek olduğun için, senin düşmüş olman, zor durumda olman, bunalımda olman, vs … toplumun umrunda değil. Benim düşmemin ya da başka bir erkeğin düşmesinin toplumun umrunda olmadığı gibi.

Kırmızı hap romantik bir akım değil. İçinde bulunduğun dünyayı veri kabul edip burada nasıl yukarı çıkarım diye bir yol planı yapma akımı. Çoğu insan tam tersi gücünün yetmeyeceği şeyleri değiştirmeye zihin enerjisi harcar. Bu da çoğu durumda aslında kendini değiştirmek zor geldiği içindir. Kırmızı hap bu açıdan zor ama daha etkili yoldur.

Örneğin askerlik yazısında ben askerliğin zorunlu olmasını veri alırken biri gelip “askerlik zorunlu olmamalı neden bunu tartışmıyoruz?” diyebiliyor. Bu adam “askerlik zorunlu iken nasıl en iyi planı yaparım” diye düşünmek yerine “ama zorunlu askerlik kaldırılsın” diyerek bireysel plan yapmamaya kılıf uydurabiliyor.

Kısacası, ailen bir veri. İçinde doğduğun ülke ya da şehir de veri. Çoğu insanın ailesi tarafından çeşitli seviyelerde kötü yetiştirildiği, çoğu yerleşkenin doğmak için boktan bir yer olduğu da bir veri.

Senin enerjin ve zamanın sınırlı. Sen bir yandan ailenden nefret ederken bir yandan “durum bu burdan yukarı nasıl çıkarım” diye plan yapamazsın. Birinden birini bırakman lazım. Hayatın boyunca ailenden nefret edebilirsin ama bu seni içinde bulunduğun durumdan çıkarmaz. Tam tersine, enerjini nefrete harcsdığın için bu arada sokaklara bile düşebilirsin. Annen baban göçüp gittikten sonra kimse seni takmaz. Sorumluluk sende derken bunu diyoruz.

Depresyondan çıkmanın bizim bildiğimiz en iyi yolu, dünyanın gerçekte varolmayan ve hiç olmamış masalsı yorumundan kurtulman. Aileni, gerçekte varolmayan bir ütopyayla değil, ortalama Türk ailesi ile kıyaslaman lazım. Herkesin mükemmel ailelere doğmadığı gerçeğini görmen lazım. Reklamlarda izlediğimiz mükemmel ailelelerin gerçekte varolmadığını görmen lazım.

Hayat adil değil. Sadece senden çok daha iyi çöpleri çekmiş ya da sosyal medyada çektikleri çöp çok daha iyiymiş gibi davranan insanlara odaklanma. Çok daha kötü çöpleri çekmiş insanları da görmen lazım (örneğin aile bireyi tarafından tecavüze uğrayan, terk edilen, sakat bırakılan, doğar doğmaz cami avlusuna bırakılan, vs …). Bu durumlardan bile hayatlarının sorumluluğunu alıp çıkan insanları görmen lazım.

Bu dünyanın o ya da bu şekilde ızdırap dolu olduğunu ve adil olmadığını kabul edersen, ütopya ile gerçeği karşılaştırmanın verdiği depresyondan da kurtulursun. Tıpkı kadının ve ilişkilerin gerçek doğasını görünce bunalıma girip kadınlardan nefret eden adamın o doğayı veri kabul edip kafasındaki masalsı, kerevetine çıktığımız ilişkilerin çocukçalığını anlayarak bunalımdan ve öfkeden kurtulacağı gibi.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

72 thoughts on “Suçlusu sen olmasan da sorumluluk sende”

 1. Bana yapılan idiyişi fark ettiğim zaman (5 sene önce ) anneme doğal olarak çok sinirliydim aslında hala öyleyim ama onu suçlamamın bir faydası olmadığını da fark ettiğim an çalışmaya başladım. O istediğim karakteri çocukluğumdan beri “ayıptır”,”yapma”,”etme” gibi sözlerle kontrol altına alındığını görmem her geçen gün sinirlendiriyordu. Ayrıca bir yandan da egomu besliyorlardı. “Yapabilrsin”,”Bunun için doğdun sen”,”Büyük adam olmalısın” gibi sözlerle sürekli misyon yükleniyordu. Yapabileceğimin farkına varıp önce egomu yok edebilecek kadar ya da kontrol altına alabileceğim kadar savaş alanında bulunmam gerekiyordu. Egomdan sonra tecrübeme tecrübe katmam gerekiyordu. Ama her şeyden önce kendime inanmam gerekiyordu. Bunun içinde aileme çok teşekkür borçluyum. Gelişim gösterip ve geri bildirimlerini aldıkça aileye olan saygım da arttı. Ama içimde ki canavarı nasıl yok edildiğini sadece çocukluğumda ki davranış ve tutumlarıma baktıkça görebiliyorum. Demek ki çok inatçı bir yapıya sahipmiş içimde bu yaşıma kadar gizlenen çocuk . En ufak açıklığı bulunca bütün bedenimi ele geçirmeye başladı. Kişilik bozukluklarım o çocuğun direnişine, tecrübelerimse duygusuz birey olmama yardımcı oldu.

 2. Şu bir gerçek ki birbirimize görmesek de tanımasak da aynı ortamlarda zaman geçirmesek de hepimiz aynı ülkede aynı insanlarla beraber yaşıyoruz
  Aslında hepimiz aynıyız
  Liselerimiz farklıydı ama hep aynı ortam aynı klişeler
  Bir piç ve etrafındaki salaklar
  Şerefsiz müdür yardımcıları
  Mal hocalar
  Üniversite de aynı durum var
  Toplu taşımalar , avmler hepsi
  Ne yaşıyorsak hep aynı
  İnsanlar aynı
  Ağrıdan Edirneye bakın sokağa çıkın herkes aynı
  Neye sinirlenirler neye sevinirler
  Hepsi ortak
  Alfa siyasetçiler deriz ya hep yasa ünlü girişimciler insanı çok iyi tanır
  Ve nasıl yönetilmesini de bundan dolayı gayet iyi bilirler
  Bütün büyük şehirlerde yaşamış ve en az bir o kadar da küçük şehir gezmiş biri olarak yazıyorum bunları.

  Sadece bir fikir yada bir his her şeyi değiştirir…
  Zamanla bu hayattaki her şeyin insanın içinde yatan kişilik özelliklerinden türediğini düşünmeye başladım
  Zengin adam ama hırslı ve çalışkan bir yapıda
  Gerektiğinde gözü kara , merhametsiz biri
  Yada bir başka birini düşünün
  Hayattaki her olayı aslında hissiyatları , kişiliği ve düşünceleri etrafında şekilleniyor
  Darktriad mevzusu da buna bir örnek

  Sonuç olarak Sorumluluğu alıp şikayet etmeden yola devam etmek lazım
  “Don’t be Little Bitch “

 3. Merhaba gençler ve merhaba site yöneticileri.1 Ay önce Trp ile tanıştım.1 aydır okuyorum tüm gönderileri.Mahmut abi ile de mailleşmiştik.Neyse dediğim gibi ögretide yeniyim.Spora başlıcam haftaya.Artık erken yatıyorum bişeyleri düzene soktum.Bugun ise ilk açılışımı yaptım Eskişehir Osmangazi Üniversitesi yemekhanesinde.Saha raporu olarak yazmak istiyorum yanlışlarım doğrularım nelerdir görün ve siz abilerim akıl verin istedim.İlk önce olayın giriş şemasını anlatayım.Hedefteki kızı geçen hafta yemekhanede görmüştüm.Yan masamda oturuyordu.Göz ucuyla süzdüm o da arada kaçamak bakışlar atıyordu zaten.Boyu 182 falan sanırım zaten milli voleybolcu imiş (şansımı sikeyim ).Neyse ki bende 192 boyundayım,hafif zayıfım ama olsun (90kilo)Neyse geçen hafta cesaretimi toplayıp kıza açılamadım.Bir kere güzel ve fiziği manken kıvamında olan bir kız zaten(hb 7.5 8 arası ama pek çoklarına göre 8.5 sayılabilir cünkü kızın fizigi ve yüzü cidden güzeldi sadece ben seciciyim ).Acıkcası irrite oldum diyebilirim.Neyse ki bereket versin bugun stajdan cıktım okula yemek yemeye gittim.Baktım o kız sırada.Cantam ve ceketimi en olmadık köşe bir yere bıraktım ve sıraya geçtim.Önümde dediğim kız yemegini aldı ve gitti benim çantamı koyduğum masanın yanına oturdu.Bu arada kıza sembol olarak Merve demek istiyorum karışmasın.Neyse bende arkasından geldim masasına oturcaktım hedefim oydu.Ama kızın kulagında kulaklık vardı.Mahmut abinin uzak durun vs yazısı aklıma gelince gittim kendi masama oturdum ama tam yanımda kaldı kız.Neyse otururken buna bir piç gülüşü attım ve yemegimi yemeye devam ettim.Arada kızı kesiyorum zaten.Ben yemegimi hemen bitirdim kalktım bıraktım tepsiyi.Döndüm cantamı vs almaya gidiyorum (bilerek bıraktım kız napacak diye :)).Ben cantamı alırken kız da kalktı ve yemegini bırakmaya gitti.Ardından ben dışarı cıktım sigara mı yaktım ve beklemeye başladım onu (aklımı sikeyim neden bekliyorsam ama kaçırmak istemedim işte kızı.Daha öğrenicez abilerim :))Kızı bir 5 dk bekledim acıkcası bolluk zihniyeti vs yazıları aklıma geldi bırakıp gitmek istedim muhtaç gözükmemek için.Sonra vazgeçtim bu kadar IOI veren kızla şansımı denemek istedim (sanırım hata yaptım yorumlarınızı bekliyorum burda ) .Sonra Merve dışarı çıktı.Kulaklık yine kulagında.Ben yavaş adımlarla yanına yaklaştım.Merhaba dedim en başta duymadı ya da siklemedi bilemiyorum bir 3 sn falan dönmedi sonra farketti.Kulaklıgı cıkardı Merhaba dedi.Bundan sonraki konuşmaları madde madde yazıyorum.

  Ben=Uzun adam
  Kız=Merve
  Uzun Adam=Merhaba seni geçen hafta da yemekhanede gördüm bugun de görünce tanışmak istedim.Aslında masana oturucaktım ama kulagında kulaklığı görünce vazgeçtim bir de kötü bir bakış attın.Bu aralar beden dili üzerinde calısıyorum sanırım irrite oldum. :))
  Merve=Merhaba :)) ben mi kötü bakış attım?Ayrıca ne geçen haftası ?
  UA=Evet,bilmem belki ben yanlış anladım haha.
  Merve:Neden tanışmak istiyorsun ki benimle?
  UA=Bu senin için neden önemli ki?
  Merve:Anlamadım:
  UA=Yani bence çok normal bişey seni gördüm ve hoşuma gittin tanışmak istedim.Eğer istemezsen çekip giderim ama ben şansımı denemek istiyorum haha:))Hangi bölümdesin?
  ….burda kızın bölümü yaptıgı aktiviteler vs ile ilgili konuştuk klasik sizin öğretileriniz işte.1. sınıfmış kız ingilizce öğretmenliği okuyormuş buraları geçiyorum.Bende basketbol ve tenis oynuyorum dedim Oda vaooo falan yaptı.Sonra milli voleybolcu olduğunu söyledi.Bende belli oluyor fizikten boydan vs dedim piç gülüşü atıp önüme döndüm.
  Merve:Kaçlısın sen ? (daha öncesinde 3.sınıf oldugumu ama derslerden kaldıgımı falan söyledim )
  UA=97 (aslında 96 son ay ama kız 1.sınıfım diyince 97liyim dedim)
  Merve:Ben 95liyim (burda şansımı sikeyim dedim içimden ve kıza aslında 96lı oldugumu söyledim 🙁 )
  Sonrasında adını sordum en başta söylemedi.Neden ki falan dedi.Ben hiç tınlamadım ve 10 sn sonra duymamış gibi yapıp bir daha sordum adın neydi gibisinden.Orda söyledi .
  Sonrasında nereye gidiyorsun diye sordum eve gidiyorum dedi.Bende eve gidiyorum dedim.Ardından yürüyelim beraber dedim.
  Merve=Neden yürüyoruz ki 😕
  UA:Çünkü ben öyle istiyorum bir nedeni olması mı gerekiyor haha 🙂
  Yürüdük dizilerden filmlerden falan bahsettim işte.Bana dedi sen yabancısın ben senı yabancı sandım vs(esmerim dudaklarım büyük biraz taylandlıları veya hintlileri andırıyorum.Şivemde cok degişik.Çevremden bu tarz tepkileri cok aldım.)
  UA=Hahaha ben Suriyeliyim (onayla ve abart yapmak istedim sıçtım mı bilmiyorum :d)
  Merve:Bence sen yabancısın ve beni trollüyosun.
  UA:Haha olabilir aslında ama ben cok rahat birisiyim farkettiysen.
  Merve:Valla helal olsun büyük özgüven ben yapamazdım.(burda gülümsedim.
  sonrasında kıza adresini sordum orda burda dedi.Bende tamam sormadım farzet dedim.Teşekkür ederim dedi gülerek.Üstelemeli miydim ?
  Sonrasında 10-15 dklık yürüyüşten sonra ben markete gidiyorum dedi.Bende numarını ver bari dedim (daha düzgün bişey diyebilirdim ama agzımdan o cıktı işte acemilik)
  Merve=Yok yemekhanede konuşuruz artık :)) dedi .Bende tamam iyi günler dedim ve yanından ayrıldım.
  Kıza nerdeyse hiç iltifat etmedim.O da bana yemekhanede bakmasına ragmen yanıma oturmasına ragmen öyle cok sıcak durmadı.Tamam baya güldü falan ama bilemiyorum tatmin etmedi beni.Numara alamayacagımı hissettim zaten sohbetin yarısında.

  Neyse abilerim sizce benim burda hatalarım eksilerim neler.Neleri doğru yaptım.Yorumlarsanız çok sevinirim.Bide ben aşırı rahatım kızın yanına gidince kalbim hızlı falan vs atmadı.Kızarmadım normal tanıdıgımmış gibi konuşma actım(işin garip tarafı bu benim hayatım boyunca tanımadıgım sokaktaki bir kıza ilk yaklaşımım.Erkeklere falan çok aşırı rahat yaklaşıyorum muhabbet kuruyorum canlı bir kişiligim var.Sanırım bundan kaynaklı bu rahatlık Antalya da barmenlik ve Eskişehir sagolsun :)).Biraz daha resmiyet iyi midir.Yoksa böyle rahatlıga devam mı ?Ve kücük bir stalkla instagramdan kızın hesabını buldum.Emin değilim fotodan ama %95 o.Sizce hemen istek atmalı mıyım yoksa beklemeli miyim?Ya da next mi?Ben şahsen bir defa daha şansımı denemek istiyorum verdiği IOI lerden dolayı.Kızın benden büüyük olması handikap.Ve öyle aşırı yakışıklı birisi degilim ama dominantımdır şansımı deneyeyim mi ?

  İyi günler.

  1. Kücük bir ekleme yapmak istiyorum.Kıza fazla egoist gözükmüş olabilirim.Cünkü fen lisesi mezunu oldugumu kaydırma yaparak bu bölüme geldigimi vs söyledim.Biraz hayatımın özel kısımlarını açtım.Çok fazla şehir gezdim şivem ondan garip dedim.Baban asker mi diye sordu.Bende yok babam annemle boşandı 8 senedir flaan kendi ayaklarımın üzerindeyim geziyorum il il ailemle aram pek iyi degil daha dogrusu annemle pek iyi değil vs dedim.Kendimden özel olan şeyleri cok cabuk servis ettim.Bu da bir hataydı galiba.Bunu da göz önünde bulundurun lütfen 🙂

   1. Kendi hayatını ilk buluşmada bu kadar anlatman çok ciddi bir cinsel gerilim öldürücüdür. Kadını seks eşiğinden aşırma yazısını oku. Anne ve babanın boşanmış olmasına kadar girdiğin kız seni bu kadar tanırsa aileden biri gibi davranır. Şansını kaybedersin. Biraz gizemli olmanız lazım.

    Böbürlenmede aşırıya kaçmak kendini alçaltmaktan iyidir.

    Bu Suriyeliyim geyiğini daha önce de duydum. Daha karizma ve statü sahibi bir ülke kullansanız daha hayrınıza. İtalyan ajanıyım deyin mesela. Ne bileyim. Esmersen Brezilya ajanıyım de.

  2. Son zamanlarda gördüğüm en kötü açılışı yapmışsın ama demek tipin iyi kurtarmışsın 😀 Hayır cesaretin kırılmasın fena iş çıkarmamışsın özellikle de ilk sefere göre. Bazı yanlışlar var.

   1 Kıza oyunu anlatıyorsun.
   2 istemezsen giderim demişsin. Bırak istemediğini sana o göstersin. Kadınlar erkeklerin ortam yönetimine uymaya çok yatkındır. Bu lafı söyleyerek kadının seni istememesinin tohumunu atabilirsin.
   3 Stalk. Böyle yatırımlarla kızı kafanda büyütürsün.
   4 Daha yapmamışsın ama stalkı kıza göstermek. Abazanlık belirtisi. Kızın senin yapışkan bir adam olduğunu düşünmesine neden olabilir.
   5 şu telefon numarasını doğru istemeniz lazım. Satışta call to action derler. Bir sebep lazım. Mesela sonra görüşür bir şeyler içeriz diye.
   6 çoğu az takılıyor sen kızla çok takılmışsın.

   Okulda görebileceğin kızın numarasına ihtiyacın yok.

   İlk 10 yürümenden iş çıkarabilirsen tamamen acemi şansı. Yani beklentini şimdilik yüksek tutma.

   Bir de 192 boyla çoğu kadın seni pis bir şekilde reddermeye tırsacaktır 😀 O açıdan şansın var ama sen de biraz duyarlılık geliştir ve kız eğer seni istemiyorsa davranışlarından okumayı öğren.

   Haftada 3 kıza yürü.Eskişehir tam bu işin şehri.

   1. Abi öncelikle teşekkür ederim.Açılışın kötü oldugunu biliyorum.Sonradan farkettim.En başta tipimi mi begenmedi diye düşündüm ama sonradan verdigi IOI leri düşününce açılışta sıçtıgımı farkettim.Aslında sular seller gibi ezberledim siteyi.Ama iş pratige gelince özellikle ilk seferinde unutuyorsun bazı şeyleri.Dedigim gibi acemilik.Başka sefere düzgün giriş yaparım artık.Fazla rahatlık vs biraz kırmam lazım bunları.Az daha kıza napyonn len dayıoglu diyecektim düşün :))
    2. maddeyi kendimde yolda gelirken sigara yakıp düşündüm 🙁 sad story
    3. Stalk ciddi bir dezavantaj farkındayım ondan sordum zaten yoksa simdiye istegi atmıştım kıza.Okulda görebilirsin dedin ya göremeyebilirim de kız ingilizce ögretmenligi okuyor benim fakültede ama denk gelmesi hala şans üstelik benim bölümüm ve ders saatlerimiz farklı.Ayrıca okul bitiyor.Next son kararınız mı ?
    Telefon numarası dedigim gibi acemilik işte.Orda zihnimde toparlayamadım olayı üstelemekte istemedim.
    Kızla çok takılmak tamamen benim rahatlıgım yukarda bahsettim.Aslında okul yolu uzundu napayım.15 dk kadar yürüdük kardeş kardeş haha 🙂
    Tip konusunda çevremden 8 lik erkek yorumları aldıgım oluyor.Ama tam tersi tipini sikim yorumlarıda alıyorum.İnsanoglu eleştiriye daha fazla kulak verdigi için öyle cok yakısıklı oldugumu düşünemedim hiç.İdare ederiz işte.Suriyeli olayı da aklıma öyle geldi.Tavsiyeni degerlendiricem abi 🙂

    Bide kafanda büyütürsün dedin ya abi.İnan sikimde degil.Öyle aşk meşk sevgili vs.Benim ki tamamen gencligin verdigi libido.Kız fena seksi yolda gelirken de bunu düşündüm.Öyle yani abazanlık mode on 😀 zaten kıza da biraz hissettirdim galiba.Anlamıştır benden sevgili olmayacagını herhalde.Anlamadıysa da kafasını sikeyim ne diyim 🙂
    En önemlisi bugun şunu anladım.Kızlara yaklaşınca sana tüü kaka ibne gibim bişeysin sen tepkileri vermiyorlar.Rahat olun arkadaşlar.En fazla başımdan gider misin tepkisi alırsınız?Sonra edebinizle uzar gidersiniz.Ben gibi ilk açılışı yeni yapanlar veya yapmayı düşünenlere duyrulur.
    🙂

    1. Nextleme. Köşede dursun. Sen böyle rastlama ihtimalin az 5 kız yapsan birine tez zamanda rastlarsın.

     Kız 1.82. Topuklu 1.87. Zaten seçenekleri kısıtlı. İlk yazışta acemi şansı zor ama şansın var.

   2. Mahmut abi elemanda 1.92 boy olduğu için çoğu kadının onu pis bir şekilde reddetmeye tırsacağını söylemişsin. Peki ben 1.78 boyumla yarrağı yemiş vaziyette miyim acaba? Bu boyla 1.82 lik hbsi minimum 8 olan hatunu siksen tavlayamam mı? İlla 1.50 1.60 boyunda güdük kızlara mı yönelmem gerekecek?

    1. Hocam boy önemli. Eğer boyun kızdan kısa ise ekstra oyuna ihtiyacın var. Genelde kendinden minimum 5 cm idealde 10 cm kısa hatunlara yürümen daha kolay. 182 siksen tavlarsın da … topukluyu giyince alır seni kolunun altına artık. Ben 177 boyla 183 kızla çıktım. Hiç rahat değil. Tavsiye etmem. Kız dediğin sinema koltuğunda kolunun altına sığmalı kardeşim.

     1. 170’lik boyumla 180’lik hatunlarım oldu ne diyorsunuz beyler siz 😀 boyu çok takmayın bence

    2. Başkan belki yanlış bir yazı olacak ama yine de cevaplamak istiyorum seni.Öncelikle boya gelince dedigin gibi yüksek hbli kızlarda baya bir işe yarıyor inkar edemem.Ama bu sadece ilk izlenim için.Ben bu boyu şu yaşıma kadar hiç degerlendiremedim.Taşıması zor oluyor abi bir kere.Kilo ve kas dengesi olması lazım.Hareketlerine dikkat etmen lazım vs.Mesela birde şöyle bir şey farkettim Mahmut abi katılır mı bilemiyorum.Uzun boylu ortalama maskülin erkek (betadan hallice ) ve kısa boylu (alt sınır .170 daha aşagısında yanına koyması gereken şeyler var) ortalama maskülin erkek karşılaştırıldıgında kızlar genelde uzun ilişki için kısa boyluyu seçiyor.Ben hep böyle gözlemledim abi nedense.Uzun erkek boyunu yapısını taşımalı maskülin olmalı net.Yılışıklık hiç yakışmıyor.Aşırı agır abilikte net kroluk gibi duruyor (hele zayıf ve esmersen) .Kızlar resmen kaçıyor senden göz altların falan çöküyor surat bomboklaşıyor.Kol inceligi falan girmiyorum bile leylek gibi o ne amk. Kısa boylu erkek minyon olarak kabul edilebiliyor ama uzun boyluysan kas falan net lazım.(Ki uzun boylu olup gym gidenler bilir normalden biraz daha ugrastırır kas yapmak )Ayrıca dedigim gibi uzun boylu erkek daha fazla utanc girişimine maruz kalıyor.Boyundan posundan utan olayını çok yaşıyorsun.Devede de boy var olayına maruz kalıyorsun.Valla katılmayabilirsiniz belki ama çevremden bu tepkileri zamanında cok aldım.Daha doğrusu erkekligin kitabında yazmayan hareketleri ben ve kısa boylu arkadaşım aynı anda gösterirken tüm tepkiyi genelde ben alıyorum.Galiba daha çok göz önünde olup dikkat çektigimizden,bilemedim.İlk izlenim için boy avantajlı ama kısa boylu erkeklerde betavari davranışlar kızlar tarafından daha tolere ediliyor.(Tabi her türlü yanında başka özellikler olcak para vs vs değişkenleri sabit aldım ben)
     Velhasıl kelam her özelligin avantajları ve dezavantajları var.Sitede yazdığı gibi değiştiremeyecegin özelliklere odaklanmak yerine o özelliklerin yanına bir şeyler katmaya harcarsan enerjini,önünde kimse duramaz.Kendinize irrasyonel bir şekilde güvenin ve zayıflıklarınızın sizi bitirmesine izin vermeyin.Zayıflıklarınızı kabul etmezseniz onların yanına eklediğiniz tüm kazanımlar değersizleşebilir.
     Jung’un çok sevdiğim bir sözü var paylaşayım sizle:
     “Tüm akıl hastalıklarının temelinde meşru acıları reddetmek yatar.”
     -Carl Jung

 4. BRAVO -> Bir ARKADAŞ daha kazandın.

  SEN O KIZLA SEVGİLİ OL BEN DE BU SİTEDE YORUM ATMAYI BIRAKACAĞIM.

  Flört %1, mantıksal muhabbet %99.

  Artık bu tarz daygameleri SAHA RAPORU diye değil, RÖPORTAJ diye yayınlamak lazım. Kızla röportaj yapıyosunuz sadece. Duygu aktivasyonu yok, çerçeveniz altına almak yok, neg atmak yok, kızdırırken güldürmek yok.

  +soru
  – cevap
  – aciklama
  – soru
  – onay
  – cevap
  – Açıklama
  + soru
  – cevap

  YETER BE.

  KIZ SADECE HAKKINIZDA YENİ BİLGİLER öğreniyor. Etkilenmiyor. Kızla onun çerçevesi altında 24 saat muhabbet etsenizde etkilenmeyecek. Etkilenme ZAMANA-EDİLEN MUHABBETİN ÇOKLUĞUNA BAĞLI DEĞİL.

  Daygamenin AMACI cinsel çekimi UYANDIRMAKTIR. Gidip röportaj yapıp kıza hakkınızda bilgi vermek değil.

  Ne okuyon
  Kaçlısin
  Nerde oturuyon
  Memleket nere

  Bu tarz başlayıp da sevgililiğe giden bir muhabbet OLAMAZ.

  Sana asılıyormuş gibi davranıyor musun? Kız hakkında herhangi kötü bi yorum yapıp aynı anda onu güldürebiliyo musun? Kız çerceveni sarsmaya çalıştığında açıklama mı yapıyorsun, test geçme taktiklerini mi uyguluyorsun? Onun duygularını hareketlendiriyor musun?

  Bunların gerçekleşmediği bir konuşma DAYGAME değil, ROPÖRTAJDIR.

  İlk 5 dakika içinde kızı “kızarak güldüğü” bir çerçeveye SOKAMADIYSAN çekim uyanmadı demektir. Verdiği herhangi bir bilgiden LAKABI YAPIŞTIRIP Taşak geçmediysen çekim uyanmaz.

  Bazen bunu yapmadigi halde numclose yapanlar; “Yo omo nomorosono oldoomm” diyor.

  Uydu eksiği vardır çevresinde ondan vermiştir. Veya egosunu tatmin etmek için. SİKTİRMEYECEK kendini sana. BELKİ Bölgesine sonsuza kadar tıktı seni.

  İyi çocuğu oynayıp oynayıp duruyorsunuz sıktı şu yürüme diye adlandırdığınız röportajlar.

  Daygame şu değil = niyeti belli et + gizemi öldür+ kıza hakkinda bilgi ver+ kiz hakkinda bilgi öğren + Numara iste+ Reddedil.

  Daygame şu:

  1. LEVEL= Muhabbet aç (sataşmalı bir muhabbetse KRAL SENSİN)

  2. LEVEL= GÜLDÜR. Senin yüzündeki ifade GÜLERYÜZ. Onun yüzünde ki ifade “şaskinlik,tedirginlik, korku” vesaire olabilir. RAHATLIĞINLA konuşulan muhabbet üzerinden bir espri ÜRET VE KIZIN GÜLERYÜZLÜ OLMASINI SAĞLA. Çerçevene girdi, aferin.

  (İlk 2 dakika içinde bunlar OLMALI)

  3. LEVEL= Ona lakap takacağın, kızdırırken güldüreceğin bir MUHABBET BUL. 3. Levelde hedef KIZIN BİZE KIZARKEN GÜLMESİNİ SAĞLAMAK. Ve dozu arttırmak. 2. Dakikadan 5-6. DAKİKAYA KADAR BUNU YAP. Ne zaman kızın senden HOŞLANMAYA BAŞLADIĞINI ses tonu sebebiyle anladın (aşırı incelir,salakça bi gülümseme vardır yüzünde. Dışardan bakan biri siz ikinizi sevgili sanar yüz ifadelerinizden.) BURADA OYUNU BİTİR.

  4. LEVEL= Numarasını iste.

  – çik hişlindim sindin virir misin litfinnnn yalvariyorummmm aglicam veeerrr???

  Olum sövdürmeyin bana.

  – çirkin kızların numaralarini koleksiyon yapıyorum, yazsana.

  – şuraya numaranı yaz evde kalırsam arıcam seni

  – sevdim seni, numaranı ver sana bi kıyak karıya götürücem söz . (Kız kızar saniyosunuz dimii, sapik olursunuz dimii? Korkuyosunuz dimii? Etkilenmeyecek bundan dimi? Eğer ilk 3 levelde kızi KIVAMA getirip uygun çerçeveye soktuysaniz; abaza diye bile lakap takabilirsiniz mesela. Bu onu kahkahaya boğar.)

  -numaranı ver mevzu olursa arıcam seni. (Kıza kavgacı v.b diye sataşıp bu konuda onu güldurup lakap taktiysaniz numara böyle istenmeli.)

  – şimdi numaranı alıcam. Sen de benimkini kaydet, Ama ZENGİN OLMADAN SAKIN ARAMA Beni.. (fakirlik üstünden ilerleyebilirsiniz ilk 3 levelde. Şahsen yemekhanede yemek yeme olayından bu şekilde bir ilerleyiş mantıklı olabilirdi)

  – Numaranı ver de bi ara beraber kız tavlarız. (Omo obo noyotomozo bollo otmoyoz. Hay senin ben niyetini sikiyim. NİYETINI BELLI ETMEN ONU ETKİLEMIYOR. MUHABBET ESNASINDA SENIN ÇERÇEVEN ALTINDA KONUŞTUYSA, ONU KIZARKEN GÜLDURDÜYSEN ETKILENDI SENDEN. “NUMARANI VER YOKSA ANANI SIKERIM” DESEN BİLE GITMEYECEK O CEKİM RAHAT OL. YILLARIN TECRUBESI GONUŞUYOR LAN 15 YILDIR OYUNDAYIM YOL YAPTIK, BİNA DİKTIK. NEYSE.)

  ARTIK CESUR DAVRANIN VE DEDIKLERIMI DENEYİN. BIKTIM RÖPORTAJ DİNLEMEKTEN.

  KESINLIKLE OKUMANIZ GEREKEN 2 ŞEY:

  – inci sozluk: amlilarla iletisim 101 dersi icin sınıflara

  – Harun D.= kızlarla konuşma kılavuzu kitabı. (Upload ettim; “retired pua saha raporlari ” postunun yorumlarinda mevcut.

  Olay biter böylece.

  Dil sert, yorum ağır oldu. Ama artık gına geldi basarisiz YÜRUMELERDEN. HEP AYNI TERANELER. Dediklerimi deneyin. Ayrıca retired_pua saha raporu postunda çok detaylı ele aldım yine mevzuyu örnekler ile.

  – Madem çoh biliyon saha raporu at neym?

  Senin istediğin saha raporu olsun yeter ki. Belki red yeriz ama RÖPORTAJ YAPMAYIZ. Yeni şeyler öğrenmeye açık olun, bu saçma oyunla ARALIKSIZ red yemeye devam edeceksiniz. Yeni başlayanlara söylüyorum özellikle.

  1. Çocuğun ilk açılışı. 2 yıllık PUAya göre kötü ama ilk açılışa göre iyi. O kadar kötü oranda flört etmemiş.

   Yeter demişsin ama ilk açılışlar.böyle olacak. Seninki nasıldı ki? Benimki “taşa oturmasaydınızdan” halliceydi.

   Kızın o boyla seçebileceği erkek sayısı zaten kısıtlı. Bence hala şansı var. Ama kızdan küçük olması sıkıntı tabii.

   1. Hocam benim de tabak potanisiyelli hatunlardan biri 185 diğeri 175
    Uzun olanla iletişime geçemedim halen bu sınavlar belimizi kırdı

    1. Sorma reis ya.Bende para da sıkıntı amk bu aralar.Spor tenis vs derken bitti para.İşe girmek lazım sonrası daha kolay olacak.Yaz gelsin hele bi.Yaz okulu yandan iş kovalıyorum şuan.

   2. @Mahmut Abi,

    Abe kızma elin ayağın öpem abe 😀 ahkdhakdhakdhsj. (ergenleştim kabül)

    Bilerek böyle bir yorum attım. Alttan alta gaz veriyorum, cesaretlendiriyorum, meydan okuyorum aslında daha cesur olmaları için.

    Tabiki de ilk yürumelerin %90’ı vasat olacak. Benim dediğim türden yürüseler bile YA ESPRININ-SATASMANIN dozunu kaçırıp öküz kategorisine girecekler ya da “fikrasina gülünmeyen adam” konumuna düşecekler vasat espriler yüzünden. Buna halen yeni tanistigim kizlarla ben de ara ara düşüyorum ve basarisiz oluyorum. Ancak zamanla ORTADAKI DENGEYE YAKLAŞIYORSUN.

    Benim hedefim madem deniyorlar, DOĞRU OLAN yolu denesinler , bu yol ile yapılan yürumelerin bir sonu yok. Röportaj YAPMASINLAR. Benim dediğim yolda kötü sonuç alma ihtimali daha fazla, RÖPORTAJ da en fazla KİBARCA REDDEDİLIYORSUNUZ. Benim dediğimde dengeyi kaçırırsanız daha kötü redler geliyor fakat AYNI ZAMANDA DOĞRU OLAN DA BU MALESEF. Keşke daha az risksiz olsaydı. Ancak benim bahsettiğim yürüme şekli PİÇ-TEHLİKELI çocuğu oynayın der size, iyi çocuğu değil. Dengede gidilirse çok işe yarar.

    Neyse.

  2. @NeoTakesThePill, üstteki yorum sana yazıldı, adını başa yazmayı unutmuşum. Seni gidi 1.92 BOYUNDA OLDUĞU HALDE RÖPORTAJ YAPAN BETA Seni 😀 (espriyi ciddiye alırsa yarra yedik amk uğraş dur 🙁 )

   1. @Neym yok olm anladım zaten bana oldugunu.Öyle şeyleri ciddiye falan da almam haha.Sende kusturmalı boşnak saksosunu ciddiye almazsın umarım hahahah 🙂

  3. Neym reis yorumlarına bayılıyorum.Böyle göte göt demen falan çok hoş amk aynı ben 😀 (tabi reelde sanalda efendiyi oynamak daha iyi ).Kız olsaydım kusturmalı boşnak saksosunu haketmiştin.

   Neyse öncelikle dediklerini bende kendime söyledim.Yazımda da bahsettim zaten. Roportaj gibi oldu negleme falan yok.Acılıstan kaybettim vs.Haklısın.Zaten mahmut abide daha ilk yürümesi abisi alışıcak minvalinde bir cevap vermiş.Öyle olum kasmıyorum ben bu kadar.Bundan tecrübe edinsem yeter.Ondan yorum attım zaten.Yoksa eve gecip kızı düşünerek terleye terleye 31mi çeker ve aynı hataları sürdürürdüm :)) Hatalarımın farkındayım zaten.Mantıksal muhabbet,flört eksikligi,gizemi ve cinsel gerilimi öldürme vs biliyorum.Kıza girişte kulaklıgın takılı yine galiba sende hiç bir sikime karışmayan koyunlardansın falan desem de olurdu ama yemedi amk.Konfücyüsün bir sözü var :”Doğrunun ne oldugunu görüyor fakat onu yapmakta başarısız oluyorsanız eksikliginiz cesarettir.”Tamam işte bende şuan bu durumdayım yavaş yavaş pişicem.Geçmişte mavi haplı degildim belki ama kızlara yanaşacak güvenim yoktu.Birden mükemmeliyet beklemen garip.Aslında güzel lan.Başarılı insanlar senin gibi düşünenlerden cıkıyor.Ama biraz daha resmin dışından bak bence.Neyse tavsiyelerini dinlicem reis.Şu dedigin yazıları da okuyacam bakalım neler var.İyi günler sana sikleyip yorum attıgın içinde sagol.

 5. Ramazan ayının iradeyi güçlendirmek ve bağımlılıklardan kurtulmak için harika bir zaman olduğunu düşünüyorum. Bu konu hakkında fikriniz nedir ?

 6. Selam, konuyla cok alakasız olacak ama bir sorum var. Yüzümüze telefon kapatan bir kızı. Daha sonra arayıp bu hareketinden rahatsız olduğumuzu dile getirmek beta bir davranış mi? Yoksa siklememek mi gerekir?

  1. Sadece siklememekle kalma, siktir et. Arayıp rahatsızlık belirtmen, saygı dilenmek anlamına gelecektir.

 7. Teşekkür ederim ama malesef aradıktan sonra sordum bu soruyu 🙂 Şimdi bu kızı siktir etmem mi gerekiyor?

 8. Hocam merakımdan soruyorum, yazdığınız hemen her kadının size geri dönüşü olumlu mu? Zira bu işin ustası sayılırsınız

  1. “Ben 2017 yılı içinde yaklaşık 10 değişik kadınla yattım (eskortu at 9). Kaba hesapla 50 kadar kadına yürümüşüm ve 40ı da beni reddetmiş (bir ikisi ciddi yüz kızartıcı şekilde). Bunu böbürlenmek için anlatmıyorum. Uzun süredir yalnız olan ve bize yazan adamlara bizim sorduğumuz ilk soru şu : yalnız olduğun süre boyunca kaç kere reddedildin? Sosyal medyadan yürümeler sayılmaz, reddedilme yüzyüze olur. Tinderdan bile bulsan kızı, reddedilme dediğin buluşman ve sen beğendiğin halde onun seni reddetmesidir. Bu sayı en fazla 3. Bu adamların, dışarda kızlarla başarılı olduğunu gördükleri adamlarla temel farkları da bu, onlar onlarca kere reddediliyorlar. Bu işin kolayı, sırrı falan yok.”

   http://erkekadam.org/2017/10/22/kizlar-konusunda-cekingenligi-ve-utangacligi-asmak-icin-ne-yapmali/

   Buradaki 40 reddedilmenin çoğu burada okuduğunuz tarzda zararsız ve hadi bye reddetmesi.

   1. Valla 5 yazmada 1 pompa müthiş bir şey hocam :)) beginners hell deki elemanlara 100 yazmada 0 ya da 1 bekle demişsiniz.

    1. Muhtemelen Tinder’ı da dahil etti kendi istatistigine. Belki de etmedi bilemem. Tinder’da eşleştiğin zaman daha hızlı sonuca ulaşıyorsun.

     1. Tinder’ı dahil ettim ama ordan sadece yüzyüze buluştuklarımı ettim. Tinder’ın oranı daha iyi, 3te bir. Zira zaten 2 ön eleme var. Eşleşme olmuş, muhabbet olmuş.

 9. Mahmut abi, Johnny DeLusion, “kadınlar erkekte tecrübeyi önemsemez” demiş. Burda aksi söyleniyor. Hangisi doğru?

 10. Erkek adam camiası, hepinize merhaba. Ben pek de büyük olmayan özel bir üniversitede öğrenciyim. Az çok herkesle diyalog kurarım. HB6 bir kızla ingilizce dersinde aynı sınıftayız. Önceden 1 kez konuşmuşluğum var.
  Ben: merhaba(kızın yanına oturdum)
  Kız: merhabaa
  B:Nasılsın bugün
  K:iyi öyle, aynı
  B: (bu arada kızın önündeki kağıtları gördüm,hafiften buruşuktu.) Origami yapıyorsun heralde.
  K: haa (gülerek) yok çantama koymuştum ondan olmuş
  Sonra dersin sıkıcılığından vs. bahsettik normal şekilde muhabbeti sürdürdüm. Maalesef pek bir muhabbet kuramadım, bunda kızın da ciddi şekilde ilgisiz olması etkendi. İçimden next butonuna bastım.
  İşin ilginç yanı buradan sonra başlıyor. Teneffüste bir arkadaşım gelip bu kızın sevgilisini tanıdığını, kızın sevgilisinin benim numaramı istediğini söyledi. Hoş bir durum olmadı. Kızın sevgilisi de tanıdığım birisi çıktı. Telefonda konuştuk vs. Eleman bana nişanlı olduklarını, bu işleri çok ciddiye aldığığını söyledi hahahahah. Neticede ben biraz alttan aldım sevgili olduklarını bilmediğimi söyledim ve olay çözüldü.
  Ama aslında ben bu durumdan ciddi rahatsızlık duydum çünkü
  önceki yürümelerimde de son birkaç seferdir sevgilisi olan kızlara denk geliyorum. Müneccim de değilim ki aq kızın sevgilisi var mı anlayayım. Yürüdüğüm kızlar genelde uzaktan da olsa tanıdığım kişiler oluyor. Ortak bir ortamını bulduğumda yürüyorum genelde. Hatam ne? Hiç tanımadığım ve bir daha görmeyeceğim kızlara mı yürümeliyim? Sevgilisi olan bir kızı nasıl anlayabilirim?
  London daygame dinamiklerini iyi anladığımı düşünüyorum, Tom Torero’nun çoğu videosunu iyice izledim. Bu arada fiziksel olarak iyi durumdayım. Boyum, kilom ideal ve 2 senedir fitnessa gidiyorum. Derslerim de iyi, para vs. de problem değil. Kasıntılığımı da gitgide üzerimden atıyorum.
  Bu olay pek de umurumda olmasa bile bu tarz olaylardan sıkıldım. Yürüme korkumu aştım ama yürüdüklerimden iş çıkmıyor. Farklı kulüp, seminer gibi ortamlara girip mi yürümeliyim, sosyal medya üzerinden mi yoksa gidip hiç tanımadığım kızlara London daygame ile mi yaklaşmalıyım?

  1. Sen brad pitt olsanda, kızın senle beraber olmasını sağlayan şey, sen kıza yürürkenki ve beraber olduktan sonraki ruh halindir

 11. Mahmut abi çok teşekkür ediyorum yazılarınız için. Red pilli yaklaşık altı aydır takip ediyorum ve kesinlikle çok faydası oldu bana. Benim sormak istediğim şey şu genel olarak hayatım boyunca kızların ilk başta ilgisini çekmekte pek zorluk yaşamadım. Genel olarak daha sonraki aşamalarda hep problemlerle karşılaşıyordum ama onları da son zamanlarda iyice düzelttim. Esas sorun şuan bi anda aslında benim beğenmediğim on tane kızın ilgisini çekmiş olmam hepsi bi şekilde arada bir mesaj atıyor bi yerlere çağırıyor sürekli hediyeler veriyor 😀 ben de yaptıkları iyiliklere iyilikle karşılık vermeyi daha iyi bulduğum için istemediğim şekilde arkadaş olduk hepsiyle 🙂 istemediğim kızları savuşturmanın makul yolu nedir ne tavsiye edersin?

   1. Başka mantıklı bir yol bulamadım ben de, direkt gelip açılan kızı reddettikten sonra artık hep kaçıyor benim olduğum yöne bakmıyor. Bu seviyeye gelince geri dönüş daha zor. İşin kötüsü yarısı ünide hergün karşılaştığım kişiler. Dediğin gibi çok ilerlemeden kesip atmam lazım. Teşekkür ederim.

  1. Mk mun şanslı piçi seni bizde bir tane yok herife bak 10 tane hatun yaziyomusta bide sikayet ediyo mk şu matematikten 99 alıpta ağlayan yavşaklar gibisin adamım 😁🤣

 12. Önce bana yd atan, sonra ben oneitis yapıp fazla iltifat edince, shit testten kalınca çekingen davraninca kız benden soğudu biraz. Sonra olur gibi oldu ama ben yürümeye cesaret edemedim çünkü kız arkadaşlığımızin bozulmasını istemiyorum bir daha olmasın demişti ben ona iltifat edince. 3 ay sonra seni seviyorum dedim. Ben seni arkadaş olarak görüyorum üstelik ilişkim var dedi (yalan) sonra bir-iki hafta sonra yine mesaj attım engelledi. Aradan 4-5 ay geçti bana deli gibi yd atıyor. Ben bakınca gözlerini aşağı kaçırdı 2-3 kere. Söylediğim şeylere ve espirilerime gülüyor. Ben bakınca saçlarını falan düzeltiyor. Bu kızı nasıl ayarlarım hala çok seviyorum onu. Ama şu an ilk yurumelirimin üstünden 1 yıldan fazla geçti napabilirim.

  1. Onlar YD değil. Muhtemelen utanç, suçluluk falan.

   YD, hiç tanımadığın kızın sana 2 – 3 saniyeden fazla sürmeyecek şekilde attığı ve anca ilk karşılaşmada önemli olan bir şey. Bunun ötesinde bir anlamı olması zor.

   Bu kızı nasıl ayarlarım hala çok seviyorum onu.

   Bunun bir cevabı varsa bile burada değil “kızlar soruyor da” bulabilirsin.

   Kırmızı hapla oneitis olmaz.

   1. Şöyle bir şey daha var.
    Ben bunu tekrar Instagramdan ekledim 4-5 ay sonra, reddetti ama geç reddetti.(Ama soyle de bir şey oldu, ben istek attıktan 1 gün sonra baktım ki ona yürüyen çocuğu takipten çıkarmış.)) Sonra beni görünce arkadaşlarıyla gülüşmeler falan. Ertesi gün arkadaşları benimle konuşurken karşıdan hızlıca öyle bir geçti ki yüzünde parıltılı bir gülüş vardı. Neyse ben de ayni gün bir fırsatta yanına gittim konuşmaya ama benden kaçtı konuşamadık. Bir de mahçup tavırlar falan sergiliyor 2 gün sonra Instagram ve WhatsApp profil fotoğrafını hüzünlü bir şekilde yapıyor. Ben başka bir kızla konuşunca arkadaşları bana değişik bakıyor. Ben zaten bu sene hiç yürümeme kararı almıştım ama bu davetiyeleri alınca bir Instagramdan eklim bakalım nolacak dedim bu olay olduktan sonra da hiç yurumedim hiç konuşmuyoruz zaten onla. Arkadaşları da benle artık konuşmuyor trip mi atıyorlar nedir ? Ben arada Instagramdan aşk sözleri paylaşıyorum nadiren arkadaşları bende ekli görüyorlar. Ama kesinlikle yürümüyorum.

     1. Napalim hocam adı üstünde 1 yıllık oneitis kolay vazgecolmiyor, tam vazgeçtim derken benim yd diye düşündüğüm ama Mahmut abi nin yd olmadığını söylediği şeyler karşıma çıkıyor. Zaten bu sitedeki yd yazısıyla tanıştım bu siteyle ilk.

     2. Aslında oneitis ne kadar uzarsa o kadar kolay vazgeçilir. 1 sene gereğinden uzun.

      Sen beni dinle. Onlar YD falan değil. En fazla seni uyduda tutmak için atılan yemler. Hollywood filmlerinde nasıl diyorlardı : kızı bırak.

    1. Bir ilişkiyi az değer veren yönetir .Çünku cok değer veren, kaybetme korkusundan her şeye ‘olur’ der.Buda diğer adı yokluk mentalitesi muhtaçlik oluyor.Ya ilişki istiyorsa birisi bir kişiye takılıp kalmayacak birden fazla deneyecek en yakin hissettiğinle secip devam edecek, yada mgtow felan takılıp kişisel gelişim spor kariyer vs. kasacak.

    2. Mahmut burayı savaş zamanlarındaki hastaneler gibi yapmak lazım, “bu yaşar al içeri, şu belki kurtarılabilir içeri alın, bunu almayın mümkünü yok akşamı çıkaramaz, malzeme boşa gitmesin bari” şeklinde. Bu arkadaş sonuncu dediğim.

     1. Değil akşamı öğleni bile çıkaramam 😀 Ben tam bir umutsuz vakayım.

    3. Etrafında onu seven bi salağın olması hoşuna gidiyor sadece. Arkadaşları ile gülüşmeler falan da arkadaşlarına statü hava satma mevzusuyla bağıntılı. Onun dışında denecekleri zaten Mahmut söylemiş.

     1. Benim anlamadığım, söylediğim şeylere, espirilere niye gülüyor, çoğu zaman kısık sesle duyamayacağım şekilde. Ama ben fark ediyorum. Beni mutlu etmek için mi yapıyor bunları. Ve ben takip isteği attıktan sonra niye o çocuğu takipten çıkardı? Ben hiçbir şey yapmadığım halde arkadaşları niye benle konuşmuyor artık niye trip atıyorlar?

     2. Ahahah 😀 Hayır trollemiyorum yazdığınız çoğu şeyi okudum. Yeni yeni mavi haptan kurtulmaya çalışıyorum. Ama işim çok zor galiba. Tamam bu konuyu kapatıyorum tavsiyelerinizle, ben tecrübeye saygı duyarım

     3. Konuyu kaparken bu kızı da bırak. Bu kızla oneitisin büyük fırsat. Oneitisi kendi isteğinle sırf istediğin için bırakıp gitmen seni kırmızı hapta oldukça yükseğe çıkarır.

      Bırakıp da gitmen lazım zaten. Ben bana ilgisi daha fazla, daha direk ve daha doyurucu olan birini hakediyorum, fırsatı varken beni kapsaydı diye düşünmen lazım.

 13. Abiler sıkıntım var. Tinderda çatır çatır eşleşme alıyorum. İlk Negide oturtuyorum. Neredeyse hepsi geri tebessümle gulucukle geri dönüş yapiyor. Ama abi o olayı nedense telefon alma olayına temiz bir şekilde bağlayamiyorum. Aldıklarım oluyor. Ama bu benim oyun yetenegimle alakalı değil onu fark ediyorum. Ne yapicaz ne edicez elimin tersiyle istiyorum resmen matchleri. Bolluk zihniyeti ile dil falan dokmuyorum. Eşleşmeyi kaldırıp geçiyorum ama böyle giderse boşa gecicek zaman. İyi bir mesaj oyuncusu değilim zaten ama ortalama olsam yetecek.sanırım oda değilim. Varmı bir tavsiyeniz? Baya hatim etmiş durumdayım bu arada erkek adam.org u.

  1. Siteyi hatmeşmiş olsaydın Neym üstadın bu konuda yazdıklarını hatırlardın.

   Özellikle sondan başa doğru bir daha oku ve yorumları pas geçme. Neym’in yazdığı yorumları özellikle oku.

   Kolay gelsin dostum.

 14. Neym baba kesinlikle çok çarpıcı ve motive edici. Dek geldiğinde de severek bir hisimla okuyorum. Ama tinder hakkında belirgin net bir yorumunu anımsayamiyorum. Sağlam bir oyun gerek tinder içinde bence. saat gibi işleyen ve benim kesinlikle kurgumda bir sıkıntı var. Farklı şeyler deniyorum ama yok tatmin edici değil. Gerçek hayat tinderina resmen giriş yapicam cumartesi hayırlısı ile.

  1. Dostum, her şey ısmarlama yazılamaz, yazılanları biraz da sen kendin yorumla ve o andaki duruma uyarla. Bu konularda çok kıvrak düşünmelisin, asla tereddüt etmeden aşırı derecede özgüvenli, eğlenen ustalık ile tadını çıkararak yürümelisin. Kendini kasma, o anın tadını çıkar. Olursa olur, olmazsa artı bir deneyim olarak kendi hanene yaz.

   Kolay gelsin, bol şanslar diliyorum.

   1. Aşırı özgüven yüzünden mi olmuyor acaba diye düşünmeye başlamıştım. Çünkü baya hayır cevabını alma ihtimalim yokmuş tripleriyle takılıyorum. Dediklerine gore belkide doğru olanı yapıyorum ama egosunu tatmin etmek için tinder meşgul eden kezban tayfası tarafından sinaniyorum. Ama tabiki de tek yanlişinda hiçbir şey söylemeden next. Mesela bir kız ne bu hız gibisinden birşey demişti 3 karşılıklı mesaj sonrası tel isteyince bende naapayim sadece boş ve 5. Viteslerle üretmişler dedim. Oda o zaman boşa al biraz motoru boguyosun gibi bişey dedi. Bende kaldırdım direk eşleşmeyi. Kusura bakmasın onunla mesajlasicak vaktim yok. Mesela başka bir örnek verecek olursak 3 arkadaşı ile fotosu var kızın. Ben negi lenslerinden koydum. Gülerek falan cevap geldi yine 3 karşılıklı mesaj sonra şey dedim şimdi ben seni cmts dışarı cikarirsam arkadaslarin sana trip atmaz değil mi? Gibi bişey söyledim bu belki kötü bir cümleyi çünkü evet hayır diyebileceği bir soru oldu. Oda yüzde yüz atarlar bende onları ekmem dedi. Bişey demeden eslesmeyi kaldırdım. Böyle yaklaşık 6 7 tane konuşma oldu. 2 telefon aldim. Birisiyle seks yaptım.

 15. Üstad, bir çok farklı makale var fakat bir konuya pek değinmemişsiniz. Genelde ikili bulusma üzerinden gidilmiş. Peki arkadaşlarımız aracılığı ile arkadaş ortamında tanısılan kızlara karşı nasil davranmaliyiz? O ortamda seksuel ilgi göstermek biraz zor çünkü. Kıza direk yürümek de kötü bir intiba olur diye düşünüyorum. Bu konuda birşeyler yazarsaniz seviniriz.

 16. merhaba mahmut abi, üzerimde büyük bir sorumluluk hissediyorum. anneme ileride ben bakacağım. çalışmamış, emeklisi vesairesi yok. şuan da dayım bakıyor zaten. loser’ım ben daha kendime bakamıyorum amk. bu sorumluluğun altında eziliyorum. geleceğim hakkında karamsarım. anneme hatta babama da kızgınım. sorumluluk al demek kolay. bunu fiiliyata geçirmek zor. diğer ailelerle kıyasladığımda o kadar kötü bir ortamda büyümüşüm ki. bir de bu bakma durumu var. annemin de benim de psikolojik sorunlarımız var. haftaya psikoterapi alacağım, acaba faydası olur mu ki?

  1. Ben ahir ömrümde böyle entry nick uyumsuzluğu görmedim.. Güzel kardeşim benim anneannem 7 çocukla 30 yaşında dul kalmış..hepsini tarlalarda çalışa çalışa büyütmüş evlendirmiş.. Sen erkek adamsın bir annene bakmaktan aciz gibi davranıyorsun ..

   1. ben anneme bakmak zorunda değilim kardeşim. annem bana bakmak zorunda(ydı). ben mi dedim beni dünyaya getirin diye? her neyse, yargısız olmanızı rica edeceğim.

    1. Öncelikle ben de yukarıdaki arkadaş gibi düşünüyorum söyleyeyim. Bir tane annene bakacaksın gözünde büyütme. Annene bakmak zorunda değilsin belki ama eğer annen cidden sana iğrenç davranmadı ise annene bakma borcun var. Ne yapacaksın yani seni büyüten anneni, aileni sokağa mı atacaksın? İnsanlığa sığmaz, erkekliğe hiç sığmaz. Gerekiyorsa, varsa kardeşlerinle yükü bölüşüp, bakacaksın maalesef.

     Ev hanımları için bir sigorta olayı çıktı yeni. Ayrıntısını bilmiyorum. Evde bir iş yapması gerekiyor ama böyle nakış gibi kolay bir şey satıp 3 kuruş kazansa yetiyor sanırım. Ona girmeye bakın. Yaşlı bir insanın en pahalı gideri sağlık. Yoksa diğer şeyler öyle büyük yük değil.

     Psikoterapiye git. Faydası olur mu dersen evet. Ne kadar olur o başka soru. Denemeden bulamazsın.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *