Kadını seks eşiğinden aşıramamak

Dünkü kadını seks eşiğinden aşırmak yazısında, erkeklerin en çok yaptıkları strateji hatasını şöyle belirtmiştik :

Buluşmayı ilişkiye / sekse götüremiyorum sorusu çok geliyor. Bunun en büyük nedeni bir erkeğin kızı rahat hissettireceğim diye zararsız bir tavşana dönmesidir ve ortalama bir kadın bir tavşanla yatmak istemez zaten. Buna camiada Beta Game denir. Bu feminen propoganda temelli oyunda erkek, kadınla önce arkadaşlık temelli bir bağ kurup, ordan işi sekse yükseltmeye çalışır. Önceliği ortak noktalar aramak, beraber iyi vakit geçirebileceği aktivitelere odaklanmak ve bu “kaliteli” zaman harcanan buluşmaların sonucunda da işlerin seks eşiğini aşacağı bir noktaya varacağını ummaktır.

Bu konuyu biraz açmak istiyorum. Eğer okudu iseniz Arkadaşı Oynamak yazısında buna değinmiştik ama uydu erkek (friendzone) bağlamında :

… Bir erkek, “arkadaş olalım / kalalım” reddedişini genelde en standart beta erkek oyunu olan önce arkadaş olalım stratejisi yüzünden yer. Bu erkek daha ilk buluşmadan daha yakın ilişkiyi ima ile de olsa bastırmak yerine, önce tamamen aseksüel ve zararsız görünüp, doğru zamanı bekleyerek, başından kendi kendinin kulaklarından tutup friendzone’a atar. …

Friendzone’a giren erkeklerin burada olmalarının en önemli nedenlerinden biri keskin nişancı taktiğidir (bkz. Tabak Teorisi)

Keskin nişancı stratejisinin temel problemi kadın – erkek ilişkisini yatağa taşıyan o tüm cinsel gerilimden ve tutkudan soyutlanmış olmasıdır. Ancak cinsel birleşme sonrası gelebilecek olan o sıcak, samimi ve güvenli atmosfere, cinsel ilişki öncesi varolması gereken cinsel gerilim prosesini bypass ederek atlar. Bu testasteron yoksunu sureç kadına karşısındaki erkeğin bir şekilde erkek değil yatakta sarılıp uyuyacak bir oyuncak ayı olduğunu bağırır. İşin komiği bu oyuncak ayı “zararsız” sürecin sonunda seks talep ederse kadından alacağı cevap “aman Tanrım sen bunca süredir beni becermek için arkadaş gibi mi davrandın?” sorusu olacaktır 🙂 Tabii bu kısım betamıza söylenmeyebilir ama bunun ardından gelen sözler klasiktir “ama Turgut ben seni arkadaş olarak görüyorum”.

Burada temel hata, erkeklerin büyük çoğunluğunun “önce arkadaş olalım” stratejisi uygulamasıdır. Erkek tek bir kadına ne kadar sevimli ve zararsız olduğunu göstermek (başka bir deyişle kötü bir çocuk olmadığını göstermek) için özellikle içinden gelen tüm cinselliği bastırır ve cinselliği masaya koymak için doğru anı bekler.

 

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

5 thoughts on “Kadını seks eşiğinden aşıramamak”

 1. Yaklaşık 30 dk önce seks eşiğinden aşıramadığım kızı uğurladım. Bir analizinizi alırım hocalarım.

  3 hafta önce uzak bir yerdeki sınava gitmek için taksi paylaşmak üzere Facebook grubundan konuştuğum iki kızdan biriyle sınav hakkında mesajlaştık. Sabah haberleşebilmek için numarasını almıştım zaten. Sonuçlar açıklanınca bir daha konuyu açtım. Kız konuşkan olunca konu kahveye kadar geldi.

  Akşam 7 de evime yakın kahvecide buluşuldu. Hep kızı konuşturdum ve pozitif davrandım. Yürüyelim dedim ve oradan istikameti evimin yakınındaki bara çevirdim. Orada konuyu dersten ondan bundan çıkardım sosyal hayata ve kişiliklere çevirdim. El falı yöntemiyle dokundum. Evimin bir tık daha yakınındaki cafeye geçtik. O saatten sonra yurduna taksi hariç ulaşım olmadığını bildiğimden mekan değiştirmelerde kızın “noluyoruz yaa” demesine fırsat vermemek için hep konu açıp konuşturdum.

  Cafede müzik dinlerken sarıldım. Oradan çıkarken hiç bana gidelim filan demeden kızı konuştura konuştura hemen dibindeki benim apartmana yürüttüm. Nereye geldik ya der gibi oldu ama araya kaynadı. Odama geçtik. Hiç acele etmedim, centilmence davrandım. Yatağama uzanıp müzik dinlerken tekrar sarılma, saçlarla oynama derken öptüm. Bir süre yakınlaştık ama o gitsem iyi olacak dedi. Gergin değildi ama emin olamadı ya da rahat hissetmedi. İçeride yatabilirim misafirimsin dedim biraz iknaya çalıştım ama baktım olmayacak ben de kabullendim. Bozuntuya vermedim neşeyi korudum. Yolda “daha çok tanımam alışmam lazım ben ondan rahat edemedim” dedi (eksik arzunun bahannesi tabii ki. Güzelce uğurladım. Yurda varınca mesaj atmasını istedim. Eve dönüp mesajı alınca biraz eğlenen modunda sataştım ve uyuyacağım diyip akşam için teşekkür edip iyi geceler diledim.

  Abilerim: sizce yatağımda eğreti oturan ve biraz yakınlaştıktan sonra dönmek isteyen kızın son dakika direnci nasıl kırılır? Neyi daha iyi uygulayabilirdim?

  1. Kızı geri plana alıp üzerinde çalışmaya devam et. Bu gece olmamış gibi davran asla konusunu açma açmaya çalışırsa da gülümseyerek geçiştir. Her hatunu ilk buluşmada yatağa atamazsın. 3e kadar yolu var.

   Benim tahminim kızı eve çaktırmadan atman olayda etkili. Kızı odana götüreceksen evde olan bir şeyin bahanesi ile götürebilirsin. Ben hiç böyle çaktırmadan yapmadım ve son dakika direncinde tahminim bu etkili.

   Gitmek isteyen hatuna da içerde yat ya da varınca mesajla gibi şeyler yazma.

    1. Mahmut abi, aynı hatun her akşam yazıyor, resim atıyor görüşmek istiyor her şey çok olumlu fakat beni arkadaşıyla birlikte buluşmaya davet etti. Onun da onayını alacak belli ki. Fakat benim manita olma niyetim yok; en kısa yoldan yatağa ulaşmak istiyorum. Davetine bakarız dedim. Arkadaşlı buluşma konusunda ve sonrasında ne önerirsiniz?

     1. Bakariz demeyecektin. O gun gelemem deyip sonra baska bir zaman basbasa bulusmak icin yer – gun – zaman verecektin. Bir kizla kiz arkadas olduktan 2 – 3 ay sonra arkadaslari ile gorus. Yoksa gerek yok.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *