Yalvarırım bana boşanma kozu ver

Üstad Rollo Tomassi her hafta Amerika’da yayında olan bir radyoda Pat Cambpell’ın programına katılıyor ve gündemdeki olaylarla dinleyici sorularını kırmızı hap çerçevesinden tartışıyor. Bu İngilizce programlar podcast olarak ve internette dinleyebileceğiniz şekilde kaydediliyorlar.

Bu hafta giderek artan oranda rastlanan klasik sekssiz evlilik ile ilgili bir okur mektubunu değerlendirdiler. Aşağıdan dinleyebilirsiniz ama ben size özetleyeceğim ve Rollo’nun yorumlarına kendi yorumumu da ekleyeceğim.

Tavsiye isteyen erkeğin derdi kısaca şu :

“Kısa keseceğim, taş gibi soğuk ve ölü bir evlilik içindeyim ve yardıma ihtiyacım var. Hukuki tavsiye istemiyorum ama senin ve Rollo’nun evliliğimin bulunduğu durum hakkında zaten bildiğimi düşündüğüm şeyi onaylamanızı istiyorum. Ayrıca eşimin bana savurup durduğu saçmalıkları da analiz etmenizi istiyorum.”

Adam 36, kadın 32 yaşında. 8 yıldır evliler ve biri 4 yaşında diğeri 8 aylık iki tane çocukları var. Dini inançlarının güçlü ve evlilik öncesi cinsel ilişkinin din tarafından yasaklanmış olmasına rağmen evlenmeden cinsel ilişkiye başlamışlar ve adamın anlattığına göre seks evlenene kadar harikaymış.

Şu an temel problemler şunlar : Evlenene kadar seks süper ama evlendikten sonra hızla azalıp yok olmuş. 36 ve 32 yaşında olmalarına rağmen son 4 yıldır sekssiz evlilik tanımına uyan miktarda (yılda ortalama 10 kere) bir seks yaşamları varmış. İlk çocuktan sonra hatun adamla 1 sene seks yapmamış. Son 9 aydır yine hiç seks yapmamışlar. Hatunun adama ilgisi sıfır ve sadece yeni bir ev ya da çanta gibi bir şey isteyecekken ya da ikinci çocuktan önce biraz samimiyet ve ilgi göstermiş.

Adamın bildiği kadarıyla aldatma yok ama en son akşam tartışmışlar ve kadın şu ilginç şeyi söylemiş : “Beni aldatman ya da beni dövmen için dua edip duruyorum”.

Öncelikle burada tabii ki hikayeyi tek bir taraftan dinliyoruz. Ama bu tür evliliklerin çok yaygın olduğunu bildiğimiz için hikayeyi gerçek olarak alıp yorumlayabiliriz. Pat Cambpell zaten adamı aramış ve biraz sosyal medyada araştırarak çiftin varlığını doğrulamış.

Sondan başlayalım. “Beni aldatman ya da beni dövmen için dua edip duruyorum” kısmını yanlış bir şekilde “demek ki sert ve arzulanabilir bir erkek olmamı” istiyor diye yanlış yorumlamak ve Allah korusun böyle bir talebe uymak mümkün. Sakın ha! Burada bariz bir şekilde evliliği bitirme yolunda ilerleyen ama muhtemelen inançları nedeniyle boşanma davasına standart modern kadın gibi gönül rahatlığı ile atlayamayan bir kadın var. Kadının bu isteğinin nedeni adamın daha maskülen olmasını arzulaması değil, boşanma konusunda eline koz ve neden vermesi. Eğer kendisi boşanmayı başlatırsa kendisini yargılayacak olan vicdanı ve çevresini “beni aldattı” veya “beni dövdü” susturabilmek istiyor. Üstelik bu ikisinden biri boşanırken adama boşanma tecavüzü etmesi için de birer bahane. Bir taşla iki kuş.

Ne çocukları ne de geleneği zerre takmayan kadın sayısı azımsanamayacak kadar çok olsa da inanç, vicdan, kişilik, vs. ile boşanmaya hemen atlayamayan ve kendini kapana kısılmış hisseden kadınlar çoğunluktadır. Yanlış anlamayın, bu kadınlardaki hipergami dürtüsü, “amımın keyfi için aileyi de yakarım, çocukları da” diye çığlık çığlığa bağıran bir feminist kadar güçlü yani AWALT durumu yok. Ama AWALT yazısında bahsettiğimiz gibi o hipergami dürtüsü ile harekete geçiş şekli farklı.

Buradaki hatunun kapana kısılmışlık hissine benzer bir hikayeyi uzun süreli ilişkiyi hemen kesip atamayan hatunun “yalvarırım terk et beni” yazısında görmüştük. Bu tür tavsiyeler isteyen erkeklerin “zaten bildiğimi onaylamanızı istiyorum” demesine bakmayın.  Genelde olayı tam olarak ne olduğunu görerek yorumlayamamış ve istedikleri sonucu elde etmelerini sağlayacak mucize haptır. Burada maalesef mucize hap durumu yok. Evlilik bitmiş.

Toplum ve adamın kendi içindeki ölmemiş mavi haplı ona tam tersini söyleyecek. Evlilik bu duruma gelmişse senin suçun ve sen evliliği kurtarmak için elinden geleni yapmalısın. Bu eleman da zaten bu tür hatunu yeniden elde etmeye çalışma ritüellerini (onu daha çok memnun etmeye çalışma, yemeğe çıkarma, hediyeler, vs …) yapmış zaten. Oysa burada kararını çoktan vermiş bir kadın var.

Eleman sonradan bombayı patlatıyor. Kadın buna sormadan evlilik danışmanı ile randevu ayarlamış ve sadece kendisi bu randevuya gidecekmiş. Adama bunu söyleyişi de cins : “Akşam eve geliyorsun (çocuklara bakacaksın) ben kendine evlilik terapisi randevusu aldım.”

Boşanma öncesi evlilik terapisi genelde kadının boşanmadan önce “bakın herşeyi yaptım ama olmuyor” bahanesi elde etmek için istediği bir zımbırtıdır. Burada muhtemelen kadına bu aklı veren bir avukat var.

Yukarıdaki hikaye çok sık rastlanmaya başlayan bir hikaye. Kadının evlenme ertesi adamdan soğumaya başlaması ve birinci çocuktan sonra adamdan tamamen soğuması. Bazen 2. çocuk için adama yanaşması (ki soğuk bir kadının birden “hamile kalma” hedefi ile ısınmasına her zaman şüphe ile bakılmalı) ama sonunda birden soğuması ve eninde sonunda da boşanması.

Kadının hal ve tavırlarından çıkarabileceğiniz henüz daha duvara tam toslamamışken daha iyisini bulabileceğine inandığı ve kendisinin bu adama göre fazla iyi olduğu. Fakat ortalama bir mavi haplıya karmaşık gelen sinyalleri biraz kırmızı hap gözüyle okursanız, hatun direkt söylemese de oldukça net bir şekilde ne istediğini ve nereye doğru yol aldığını adama anlatıyor. Sözleriyle değil elbet, kadınlar dolaysız değil dolaylı iletişime geçerler, ama davranışları ile.

Yalvarırım terk et beni yazısından :

Tamam bu yeni uyanmaya başlayan betalara oldukça zor gelecek ama bir kadının asıl mesajını davranışlarından çıkarmak, “uyanmak” yönündeki en önemli adımlardan biri. Bu adamın durumunda kadının demek istediği, azıcık uyanmış bir erkek için bile oldukça açık. Kadının davranışı muhtemelen sıkıcı hale gelmiş olan ev yaşamından kaçma dürtüsü ile “kızlarla dışarda” iken önüne gelen bir fırsatı değerlendirmesinden ibaret. Forumdaki birçok yazar tahmin edileceği üzere olanların muhtemelen basit bir öpücükten daha fazlası olduğunu yazmış.

Bu aşamaya gelen adamlar genelde 2 şeyi yanlış yaparlar : birincisi tam cinsel pazar değerleri artmaya başlayacak iken cinsel pazar değeri azalmakta olduğu için can havliyle herhangi eli yüzü düzgün bir erkeğe atlayan bir kadınla evlenmek ve evlendikten sonra kendi cinsel pazar değerini salmak ve ikincisi de sırf nikahlandı diye artık performans yükü olmadığını düşünmek ve karısından kendisini annesi gibi sevmesini beklemek.

Fakat erkeğin bu aşamaya bir kez gelindiğinde yapabileceği tek bir şey var : ön saldırı yani boşanma davasını kadından önce açmak. Hemen bir avukatla görüşmesi zaten şart. Sekssiz evlilik boşanma sebebi ve bunu kullanması lazım.

Biliyorum boşanmak erkek için korkutucu. Bunun anlaşılır nedeni boşanma sürecinde erkeğin aşağılık bir yaratık muamelesi görmesi. Kim yılların birikiminin yarısının alınmasını, beraber olmadığın bir kadına para ödemeyi ve en önemlisi de dün beraber yaşadığı çocuklarını haftada bir – o da olursa – görmeyi kolayca göze alabilir ki! Ama burada boşanma nasıl olsa gelecek ve en azından bu süreci kontrol etmek erkeğin yararına.

Boşanma korkusunun daha az anlaşılır ikinci nedeni de yeniden cinsel pazara girmek ve orada avlanmanın performans yüküne maruz kalmak. 36 yaşında 2 çocuk babası iken birçok erkek ne gerek var diyebilir. Ama bu senaryoda zaten adamın bunu yapması lazım zira evliliğinde cinsellik yok.

Ve boşanma korkusunun hiç de anlayışla karşılanmaması gereken nedeni, erkeğin böyle davranan bir kadını hala karısı olarak istiyor, Disney masalı ölene kadar mutlu yaşadılar anlatısını gerçekleştirme arzusunda olması.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

32 thoughts on “Yalvarırım bana boşanma kozu ver”

 1. mahmut abi evlilik sonrası kadının ilgisinin azalması , heyecanın azalması , seks sıklığının ve performansının (kadın tarafından) azalması ile ilgili yazı yazabilir misin nedenleri ve nasıl engellenir diye. açıkçası evlilikte kırmızı hapın uygulanışına biraz ağırlık veririsen sevinirim.teşekkürler

  1. Katılıyorum. Bir kızla tanışmak, basit hareketlerle işi sekse götürmek vesaire tamam iş, fakat evlilikte? Evlilikte erkek büyük bir sıkıntıya giriyor çünkü o kadınla evi ömrünün sonuna kadar paylaşmak zorunda, bu da kadın için heyecanı ve kaybetme korkusunu NEREDEYSE yok ediyor. Tabi parfüm değiştirmek, spora yazılmak gibi seçenekler var fakat bunun devamlı olmasını sağlamak lazım

 2. Böyle bir laftan sonra yapılması gereken;

  1-)İyi bir araştırma yapılarak kadının takibe alınması. Bir kadın size beni aldatmanı umuyorum vs. diyor ise %90 bir halt yemiştir ve sizin de aynı hataya düşmenizi sağlayıp haksız pozisyondan kurtulmaya çalışıyordur.

  2-)Elde edilecek doneler ile (bu laf olsun, başka hal ve hareketler olsun, seks yapmama olsun vs.) acilen boşanma davası açılmalıdır. Çünkü şunu unutmayın bizler kısa süreli plan yapan canlılarız. Kadınlar ise daha uzun süreli plan yapabilir. Dolayısı ile siz bu kadın bana 2 sene önce şunu demişti dediğinizde çok da önemsenmeyecek ama kadın mahkemede 10 sene önce kocam bana ters bakmıştı dediğinde linç yiyeceksiniz.

 3. Merhaba
  Kırmızı hapları tanışalı uzun zaman olmadı. 7 yıllık evliyim. Okul biter bitmez benim bir alt sınıfımda olan ve 4 yıldır çıktığım kızla evlendim. Evliğiliğimizin 3. Yılında bir çocuğumuz oldu. Çocuk olduktan sonra tamamen eşim değişti. Hayatımsız aşkımsız konuşmayan hiç ismimle bile hitap etmeyen kadın ismimi bile söylemez oldu. Tabi kırmızı hapı ozaman blmiyorum. Bende daha iyi hissetsin diye çocuğu emzirmediğim kalıyordu. ( Gerçi süt sağıp bıraktırıp geceleri uyanmasın dye vermişliklerimde var. ) İş gereği (mecburi )çocukla beraber şehir değiştirdiler ve yaklaşık 3-4 ay sonra da ben tayinle o şehre gittim. Burda da dır dırları bıraktığım yerden devam ediyordu. Sex hayatımız yok denecek kadar azdı. Gerçi hep öyleydi. Kendi canı ayda 1 ister yanıma sokulurdu.cnaının istemediği zamanlarda da zorlmamayı zamanla ustalıkla öğretmişti bana. Çünkü faydası yoktu. Sonra buradan öğrendim ki hep yanlış yapmışım. Arzunun pazarlığı olmazmış. Bu arada düzenli spor yaparım iyi bir geliri olan mesleğim var. Ara versemde fit birisydim genelde. Neyse çocuk hep bende nerdeyse uyutması bende yemesi bende haliyle çocukta herşeyde beni ister oldu. O keyfine göre takılır oldu. Artık yanında yatmaz oldum. Çünkü sinirlenip uykusuz kalmaktan başka hiç bir işe yaramıyordu. Bu hallerinden şüphelenip telefonunu takibe aldım ama aldatmıyordu. En ufak açık yoktu. Olsa kullanıp boşanmak istiyordum artık. Muhabbetimiz azaldı. Ama ara ara gene yatağıma gelip ilişki istediği olurdu. Çocuk bir buçuk yaşındayken buna ben bakıyorsam bir tane daha yapar ona da buna baktırırım mantığıyla onun isteği olmadan hamile bıraktım. Hamile olduğunu öğrendiğinde kıyametler koptu ayrılık nidaları aldırma nidaları havada uçuştu. O zannettiki onu kendime bağlayım diye yaptı halbuki alakası yok tamamen öc almak için. (Sonradan yanlış yaptığımı anladım ama neyse) tamamen ilişki koptu evde iki yabancı olduk. Büyük çocukla ben ilgileniyor m o odasında kitap okuyordu. Ailesi araya girdi filan ayrılmaktan vazgeçirdiler. Çocuğuma aşırı düşkünüm keşke yanlış yapsa da ayrılsak diye açık arıyorum. Çünkü çocuğumun velayetinide alacak. Ama yok tüm takiplerime rağmen aldatma yok. İkinci çocuk oldu tamamen düzeldi sanki yeni sevgili gbi takılmaya başladık. Sex var güzel sohbet var.(ama hala ismimizle hitap ediyoruz.seviyeli yani) küçük çocukta büyüdü 2 yaşına geldi gene herşey başa sardı. Zaten saadet devri 6 ay sürdü. Balayı gibi. Tabi ben sporuma giyiyime kuşamıma dikkat ediyorum. Vasat üzeri bi yakışıklılıkta var. Ha bu arada ben maalesef dini inanç larım gereği hiiiç aldatmıyorum. Yeltenmiyorum kızlara bakmıyorum bile. (Kaçıncı seviye betalıksa) 2 aydır burdakileri okuyorum. Ve kesin karar verdimki evliliğimiz bitik. Ama çocuklar benim herşeyim onlarda bana çok düşkün. Artık tabak çevirmeye karar verdim ama eve gelmediğim saati takip eder oldu. Gece çıkıpta bi yerlere gitmek bi başka ilişkiye zaman ayırmak çok zor. Ha olur olmasına da dırdırlarındna kafayı yerim. Eve neden geç geldin diye. Çünkü tek başına iki çocuk bakamıyor. Ben iş gereği bazı geceler evde olmuyorum. Onun için gece bakıcı tuttum. Düşünün o derece muhtaç bana. Ama gel gör kü geçen gece yanına yanaştım öpüyorum hadi sende öp dedim. Ve bana içim almıyor dedi. Bende tamamen off oldum burada yazılanlar gereği sinirlenmeden gittim yattım. Sorum şu ki napcam ben. Ayrılsam bi türlü ayrılmayın sevgili yapsam bi türlü. Bilemedim. Mahmut Bey siz ne dersiniz??? Siz olsanız ne yapardınız. Kadına zerre sevgim yok içim bile acımaz . Ama çocuklar işte

  1. – Senin içinde bulunduğun durumu anlıyorum. Kadın için boşanmak daha kolay. Erkek için ise boşanma demek çocuklarından ayrı yaşamak demek, çocukların kadının elinde savaş esiri muhamelesi görerek kadının eline düşmek demek, çocukları görememek demek ve bazen onların sana düşman olması demek.

   – Bir kere sevgili yapma. Yakalanırsan kusurun yüzünden hem boşanmada çok avantajsız duruma düşersin hem de tazminat falan ödetir sana bu. Onun yerine tinder falan gibi applerden çok kısa süreli takılmaya bak.

   – Ben senin yerinde olsam eğer ev ortamı çocuklar için de kötü ise boşanırdım. Ama yok çocuklara yansımıyor diyorsan o konuda işte senin fedakarlık kapasitene bağlı. Ben sana boşan diyemem zira boşanmanın çocuklar üzerindeki etkisi var. Benim eski karım ev hayatının her alanını mahvetmese idi açıkçası çocuk için hala o evlilikte acı çekiyor olabilirdim.

   Bu hallerinden şüphelenip telefonunu takibe aldım ama aldatmıyordu. En ufak açık yoktu. Olsa kullanıp boşanmak istiyordum artık.

   Hahaha bunu ben de çok istedim 😀 Burada bazı arkadaşlar aldatılmışlar ve kadının kusuru ile çocukları da almışlar. Nafaka da yok. Onlar bir açıdan şanslı, senin benim gibi evlilikte kapana kısılmamışlar ya da boşanınca nafaka soygunu, çocuğun savaş esiri olması, çocuğu az görme gibi dertleri yok. Gerçi senin hatun da benim eski hatun gibi berbat ve tembel bir anneye benziyor. Bu durumda mesela ben çocuğu haftada 2 değil en az 4 ve bazen 4 – 5 gün alıyorum, o da dünden razı. Senin de muhtemelen aynı şansın olur ama tabii bilemezsin.

   onun isteği olmadan hamile bıraktım. ?!?!?!? Bu nasıl oluyor? Geri çekeceğim deyip çekmedim şeklinde mi? Hata etmişsin diyeceğim ama çocuk da garip bir şey, iyi ki hata etmişsim diyorsun genelde.

   Ha olur olmasına da dırdırlarındna kafayı yerim. En geçersiz olanı bu. Yemezsin. Dırdırı dinlemek zorunda değilsin ya da en kötü aldırmazsın. Dırdıra karşı kalın bir zırh geliştir. Dırdır seni etkilemeyecek hale gel. Zor değil. Bir süre sonra öyle oluyor ki hatunun normal dediklerini bile dinlemiyorsun. Çok mu bunalttı, anahtarını al ve git, 2 – 3 saat gelme. Her dırdırda aldırmaz ya da evi terk edersen dırdırın seviyesi azalır. Dırdırın seni etkilemesi dırdırı teşvik eder ve arttırır.

   Ama gel gör kü geçen gece yanına yanaştım öpüyorum hadi sende öp dedim. Ve bana içim almıyor dedi. 1 – Bunu bir daha yapma. Bir daha o başlatmadan asla ona yanaşma ki bu bir daha ona yanaşmaman anlamına gelebilir. Ama sen zaten bunu göze almışsın. 2 – Bu daha önemli : sen ona yanaşmayınca o sana yanaşırsa tamamen onun yaptığı gibi reddet. Ben senin yerinde olsam en az 2 – 3 kere reddederim.

   Eğer beni dinlemez ve kendini tutamayıp yanaşırsan ve reddedilirsen aklında olsun (karısı tarafından seks isteği düzenli reddedilen elemanlara da söylüyorum) : anahtarını al, evden çık, telefonunu kapa ve takriben 4 saat geri dönme. Çıkarken bir şey de söyleme. Bırak dışarda hatun siktin diye çıldırsın (yaparsın yapmazsın o sana kalmış ama yaparsan asla itiraf etme). Lafım her gece seks isteyen ama bu kadar seks alamayan adamlara değil, senin gibi sekssiz evlilik sahibi erkeklere.

   Ayrılsam bi türlü ayrılmayın sevgili yapsam bi türlü. Dediğim gibi sevgili yapma. Sevgili sonra seni kadın kardeşliği olarak karına şikayet edebilir. Evli bir erkek kendisi ile evli olduğunu bile bile beraber olabilecek bir kadın bulabilir ama ben bunu tavsiye etmem. Yarın sevgili dediğin kızla aran bozulur kız gider seni karına şkayet eder. Kusura dayalı boşanmada fena çarpılırsın. Kısa süreli veya tek gecelik takıl. Korunmayı ihmal etme.

   Siz olsanız ne yapardınız dedin ya, ben olsam ayrılırdım ama senin özel durumuna göre karar vermesi gereken sensin. Sonuçta ortada çocuklar var. Ama bu da böyle gitmez.

   1. Çok teşekkür ederim. Özellikle o geldiğinde de reddetmek çoğu kez aklımdan geçti ama işler kötüye gitmesin diye devam ettim.
    Hamile olayı dediğin gibi oldu. İstediğimi de elde ettim. Ama şu yaşlarda ikisine birden bakmaya başladım.😅hata dediğim o ama 2. Çocuk daha bi tatlı asla pişman değilim.
    Dediğin gibi ben göze almışım yapacak tek gecelik ilişkiler başka da seçenek yok sanırım.
    Dırdıra karşı kırmızıhap sitesinde verdiğiniz linkleri okudum çoğu zaman aldırmamazlıkla geçiyor artık. Dediğiniz zırh oluşmaya başladı. Ama evden çekip gitmeyi bir kere yaptım ailesi aradı direk yapma oğlum biliyorum daha iyileri vardır ama buda böyle şeklinde konuştu ve böyle konuşmaları aileyi düşünmekten ziyade çocuklara onlar bakıcak olmasındandı. çünkü direk onları arayıp gelin çocukları alın demiş. Vesselam geri döndüm asla özür dilemedi.
    Bide ona karşı sıcak olamıyorum artık. Arada yemek yapar iyi davranır ama benim içimden iyi davranmak gelmiyor. Haliyle de sex beklemek ne kadar doğru bilmiyorum. Ama dediğim gibi beklemiyorum artık çünkü sinirlenip kendi kendimi yemekten başka faydası yok. Kitap okuyorum sporda daha çok zaman geçiyorum. Çocuklarında oynuyorum. (Hoş ona bile evi çok dağıtıyorsunuz diye dırdır edebiliyor) bunun sonu togtw denilen şey sanırım. Neyse konuyu çok dğautmayayım. İyiki varsın Mahmut bey gerçekten burda yazanlar çok şey değiştirdi bende. Ama keşke evlenmeden tanısaydım.

    1. Özellikle o geldiğinde de reddetmek çoğu kez aklımdan geçti ama işler kötüye gitmesin diye devam ettim. İşler daha ne kadar kötüye gidebilir? Korkarım sen bu kadından korkar olmuşsun ve bu kadın da bu korkunu aleyhine sonuna kadar kullanacaktır.

     Ama evden çekip gitmeyi bir kere yaptım ailesi aradı direk yapma oğlum biliyorum daha iyileri vardır ama buda böyle şeklinde konuştu ve böyle konuşmaları aileyi düşünmekten ziyade çocuklara onlar bakıcak olmasındandı.

     Senin hatun sen evden gidince çocukları ailesine terk etme tehditi savuran bir anne (!) Çocukları sana karşı savaş esiri gibi kullanmaya başlamış bile. Bir daha ki sefere çekip gittikten sonra 4 – 5 saat içinde gel ve telefonulara cevap verme. Çocuklara zarar verme ihtimali olan biri mi? Çocukları tam sevmediği ortada ki günümüzde birçok anne az çok böyle.

     Bir kadın seni dırdır ya da çocukları kullanarak kontrol edebileceğini öğrenirse bunu sonuna kadar kullanır.

     Dediğin gibi ben göze almışım yapacak tek gecelik ilişkiler başka da seçenek yok sanırım. Belki ama SANA BİR AVUKATLA KONUŞUP ÇOCUKLARIN VESAYETİNİ ALARAK BOŞANMA ŞANSIN VAR MI ARAŞTIRMANI ŞİDDETLE TAVSİYE EDERİM.

     Ama keşke evlenmeden tanısaydım. Ben de keşke evlenmeden Mahmut Abi olsaydım 😀 Yapacak bir şey yok.

     1. Çocuklara kızıp bağıran birisiydi bunun yüzünden tartıştık . Ben olduğum zamanlarda bağırmayı azalttı. Zarar verme ihtimali yok ama açık açık ben iki çocuk bakamıyorum diyor. Onun yüzünden gece bakıcı geliyor. Dediğin gibi berbat tembel bir anne. Ama kendisine sorsan daha mükemmeli yok.
      Ben araştırıyorum velayyet için ama kusur olmadan imkansız.
      Bekliyorum beklycemde günü geldiğinde ayrılacağım bu y seneye olacak y da on sene sonra ama çocuklarım en az nasıl etkilenecekse öyle olacak. Şimdiden annesinden kendiliğinden nefret eden bir çocuğu var ve buda farkında.
      1-dırdıra karşı çerçevini dışına çıkma2- arzu dilenme.
      İşin kötüsü ne biliyor musunuz gün içinde hiç bişey yokmuş gibi konuşmaya çalışması benle. Sinir oluyorum. Bişey söyleyemiyorum. Sonra beklentilerini karşılayamadğomm için böyle davranıyorsun değil mi diyor. Burda okuduklarımdan sonra artık senden hiçbir beklentim yok deyip tartışmayı bitiyorum.

 4. Mahmut abi arkadaşa verdiğin cevap hoşuma gitti. Biraz kendi derdime benzer bir olay gördüm burada. Ben 23 yaşındayım evliyim. Seni uzun süredir takip ediyorum. Keşke evlenmeseydim bu kadar erkenden diyorum hep. Sevgililik döneminde her şey harikayken, evlendikten 6-7 sonra aile meseleleri bilmem ne akraba konuları yüzünden birbirimize düşman gibi olduk. Ben her şeyi yine alttan alıp konuyu kapatıyorum da, benim kız biraz kinci. Çok ağır laflar ediyor, erkekliğime laf ediyor, koca oldun diye götün kalktı bile dedi yani sen düşün. Eskiye göre bana tahammülü kalmadı artık. Bir şeye izin vermediğim zaman isyan ediyor artık. Önceden tamam aşkım, merak etme aşkım, dikkat ederim aşkım modundaydı…. Bu arada kız çalışmıyor evde…. Ben çalışıyorum köpek gibi. İşime bile laf ediyor. Eve geç gittiğim zaman aşırı sorguluyor, şüpheleniyor, laf sokuyor, sen geç gelmeye devam et, göreceksin ama diyor….. Neyi görecekmişim diyorum, görünce görürsün diyor… Sürekli başkalarının kocalarından bahsediyor. Başka erkek olsaydı senin gibi olmazdı diyor.. Aşırı kontrolcüsün, her şeyin kontrolü bende olsun istiyorsun diyor… Mülayim beta erkekleri gösteriyor bana, karısının her şeyine tamam diyen erkekleri gösterip sen şöyle bi adam olamadın diyor… Bazen bunu gerçekten ciddi ciddi söylediği için hep kavga ettik.. Soğudunu hissediyorum ama garip bir şey var. Evlendiğimiz günden beri, bu arada evleneli 9 ay oldu. EVlendiğimiz günden beri demeyeyim de, sevgililik dönemimizden beri; seks konusunda asla olumsuz bir tepkiyle karşılaşmadım. Ne zaman seks yapmak istesem istediğimi aldım. Bazen tekme tokat kavga ediyoruz, en son evde bardakları kırmıştı ve suratıma tekme attı. Abartmıyorum ciddi söylüyorum kavga ederken şiddet uyguluyor ve kendisini kaybediyor. Ben de şiddet uyguladım fakat benim yaptığım en fazla itmek oldu. Şiddet dolu kavgalardan sonra kendimi geri çekiyorum, yanına yanaşmıyorum, 1-2 saat sonra her şey normale dönüyor gibi oluyor ve ona sokulduğum zaman kalçalarını bana doğru ittiriyor ve ateşli bir seks yapıyoruz. Ama hep düşünüyorum, onca kavgadan ve nefret dolu sözlerden sonra benimle nasıl seks yapabilir diye? Acaba başka fantezilerin hayalini kuruyor olabilir mi? KEndi ihtiyacı için beni mi kullanıyor? Bazen o kadar çok hoşuna gittiğini söylüyor ki, boşalma devam et diyor… Seks bittitken sonra ise tavrı değişiyor.. Sanki yine soğuk gibi oluyor..

  Bu arada çalıştığım yer İstanbul Mecidiyeköy… Kalabalık bir semt bilirsiniz belki… Burada sürekli dışarıdayım ve altımda şirket aracı var… Levent, Maslak, Şişli civarındaki şirketlere gidiyorum sürekli ve o ortamlarda bir sürü güzel kız görüyorum… O kadar güzel kızlar var ki… Keşke evlenmeseydim de Tinder maceralarıma devam etseydim diyorum… Ama evlenince sanki her şey sona ermiş gibi hissediyorum.. Bunalıma giriyorum. Boşanmak istemiyorum. Bir yandan da o kadar da kötü değiliz diyorum. Bir yandan da bahane aramıyor değilim. Evlendim diye sanki her şey bitti, başka hiç bir kızla birlikte olamam gibi hissediyorum. Bu arada eşim de güzel bir kız, genç zaten daha 20 yaşında ve benle evlenmeden önce instagramda bir çok erkeğin peşinde koştuğu bir kızdı.

  Mahmut abi, tavsiyelerine ihtiyacım var. Sen de zamanında evlenip boşanmış bir adamsın ve kırmızı hapı Türkiye’de en iyi anlayan ve çözmüş insanlardan birisisin. Bu yüzden bana sıcak geliyorsun. Değerli zamanından birazını benim için de ayırırsan sevinirim.

  Teşekkürler.

  1. Öncelikle : KORUN! Bu kızı birkaç yıl hamile bırakmamaya bak. Doğum kontrolü hep elinde olsun! Çocuk olmadığı sürece herşey kolay.

   Ve yine önemli. Bir psikologla konuş zira senin hatun çok tipik Borderline Kişilik Bozukluğu (BKB) hastası davranışları sergiliyor. Ben psikolog değilim ama senin hatun psikolojik olarak normal değil. Nesi var bir araştır.

   KEndi ihtiyacı için beni mi kullanıyor? Seni kullanıyor olması bir şekilde seni hala erkek olarak görüp algıladığına işaret. Aklı dışarda olsa idi bu hemen sana seks azalması olarak dönerdi. Bazı kadınlar hem dışarda hem kocasıyla seks yaparken kocaya karşı da çok istekli olabilir ama bu çok yaygın bir şey değil. Maalesef hatunun yatakta iyi, dışarda kabus olması bana yine BKB diyor 🙁

   Ağır bir laf ettiğinde, ağzını açmadan anahtarlarını alıp evi terk etmeyi denedin mi hiç? Bunu göz göre göre yapma. Eğer uzun süre gideceğini anlarsa kapıda sana fiziksel engel olur ve itişirken zarar görse seni polise şiddet uyguluyor diye şikayet eder. Böyle bir şey yaptığında kalk git, evde çocuk da yok birgün gelme.

   Erkekliğime laf ediyor Bir kadının kocasının erkekliğine laf etmesi boşanmada kusurdur. Bununla ilgili bir şahit varsa cebinde bulunsun.

   Eve geç gittiğim zaman aşırı sorguluyor, şüpheleniyor, laf sokuyor, sen geç gelmeye devam et, göreceksin ama diyor….. Neyi görecekmişim diyorum, görünce görürsün diyor…

   Bu tür davranışları azaltmanın yolu, yapıldıklarında bunları beslememektir. Ben senin yerinde olsam ağzından böyle bir halt çıktığının ertesi günü eve daha da geç gelirim. Zira eğer hatun seni tehdit eder ve sen de aslında tehditle alakasız da olsa istediğini yaparsan (örneğin ertesi gün eve erken gelirsen) tehdit etmeye devam eder.

   Bunalıma giriyorum. Boşanmak istemiyorum. Bir yandan da o kadar da kötü değiliz diyorum. Neden boşanmak istemiyorsun? Yazdıklarından sonra ki bunalıma giriyorum demişsin “o kadar kötü değiliz” deyince dedim daha ne kadar kötü olabilirsiniz. Suratına tekme, erkekliğine laf, başkaları ile kıyaslama, çalışmama, yediği ekmeğe laf, vs … …

   Senin hatun kırmızı alarmda Stalin önünde gösteri geçişi yapan Kızıl Ordu statüsünde.

   Daha fazla tavsiye vermeden şu soruya cevap ver : Korku Oyununun 12 seviyesi yazısında hangi seviyedesin ve tepeye çıkmak sana yararlı olur mu? Düşüncen nedir?

   Aman ha bu kızı hamile bırakma. Hayatınız kayar! Hem senin hem de çocuğunun.

   1. Abi öncelikle bir kaç detay daha vermek istiyorum. Olayların daha iyi kavramanı isterim. Kusura bakma abi çok uzun yazıyorum farkındayım. Fakat bu tek seferlik bir yazı. Bir daha bu kadar uzun yazmam sanıyorum 🙂 Biliyorum belki de sıkılıyorsun uzun yazıları okurken, ama ilaç gibi geliyorsun emin ol.

    Şimdi başlayayım anlatmaya;
    Bu arada aşağıda yazdıklarımda, kafanda oluşması muhtemel tüm sorulara cevap yazmaya çalıştım abi.

    Kız çalışmıyor demiştim. Çalışmasını aslında ben istemedim. Ona kalsa o evde durmaktan sıkılıyor, sürekli bundan da şikayetçi zaten. Liseyi terk etmiş ve diploması yok. Bu yüzden geçmiş hayatında daha önceden çalıştığı yerler hep kötü yerler…

    Çalıştığı her yerde sarkıntılık yapılmış kıza… Kız gerçekten güzel. Yani görsen hmm güzelmiş harbiden dersin. Yani güzelliğinden bahsetmemin sebebi, dışarıya çıktığımızda dikkat çeken bir kız olduğunu ve bunun farkında olduğu için de özgüvene sahip olduğunu bilmeni isterim. Anlatmadığım çok şey var aslında daha 🙂

    Mesela ben onunla evlenmeden önce Red Pill’i yakından takip ediyordum. Rollo Tomassi’yi keşfedeli 1.5 yıl falan oldu. Sonradan senin blogunu görünce baya sevinmiştim. Hatta Rollo ile twitterdan bile görüşüp senden bahsettim makalelerini Türkçe’ye çeviren birisi var diye…. Robert Greene’nin Baştan Çıkarma Sanatı, İktidarın Gücü ve David Deida’nın Erkeğin Kutsal Kitabı isimli kitaplarını okudum.

    Kitaplığımda bir sürü kişisel gelişim, psikoloji, girişimcilik ve yazılım kitapları var.. Fakat kitaplarım arasında The Game ya da Baştan Çıkarma Sanatı gibi kitaplar eşimin dikkatini çekti. Ve bana neden bu tarz kitaplar okuyorsun diye sormuştu. Sırf okuduğum ve ilgilendiğim alanlar yüzünden bile bana psikolojik olarak saldırmıştı. Geçmiş hayatımda Tinder’da eşleştiğim kızlarla sık sık görüştüğümü kendi gözleriyle evlenmeden önce de görmüştü. Bir sürü farklı kızla görüşüp takılıyordum. Zaten tüm o davranışlarımdan sonra bana yakınlaşmıştı. Ondan önce bana yüz bile vermiyordu, kendisi de oldukta çekiciydi. Hala daha öyle fakat evlendikten sonra nedense dışarıdaki hatunlar bana daha çekici gelmeye başladı.

    Biz evlilikte saygıyı kaybetmek üzereyiz. Ya da kaybettik abi. Borderline kişilik bozukluğu ne demek bilmiyorum ama hemen araştıracağım. Mesela korku oyunu seviyesinde hangi aşamadasın demişsin.

    1) Ben çalıştığım için aktif olarak spor yapamıyorum. Evde ağırlıklarım var, kafam estiği zamanlarda evde çalışıyorum. Vücudum fena sayılmaz çünkü önceden fitness yapıyordum alt yapım var. (Spora gitmek istesem de kız istemiyor. Kızlar var gitme diyor. Sen gidersen ben de giderim diyor)

    2) Kızın kendine özgüveni var. Kıskanç birisi aslında fakat asla belli etmez. Öldürsen de belli etmez. Ama bazen belli ettiği zamanlar oluyor. Mesela benim kız kuzenim var baya mesafeliyizdir. Düğünde genel aile fotoğrafı çekilirken o kız benim omzuma elini koymuş. Ben fark etmemiştim. O da fark etmemişti. Daha 2 hafta önce o fotoğraflara göz atarken, birden sinirlendi. Bu kız elini niye senin omuzuna koymuş dedi. Öldürürüm ben bu kızı falan demişti.

    3) Bazen onu kıskandırmaya çalıştığımı falan düşünüyor ve kendince hırsa girip, umrumda değilsin, istediğini yap dediği zamanlar oluyor. Ben sen değilim, senin gibi özgüvensiz değilim diyor. Mesela ben onu kıskanmıyor değilim, birisiyle görüşmesini samimi olmasını istemem. Bensiz bir yere gitmesini istemem. Sırf bu davranışlarım yüzünden bana özgüvensizsin, kendine güvenmiyorsun dediği zamanlar oldu. Ben de cevap olarak hep şunu söyledim. Sen 20 , ben 23 yaşındayım. İkimiz de genciz. Doğal olarak dışarı çıktığımızda kimse bizi evli olarak görmüyor. Ben dışarıdan bizi görsem, evliler demezdim diyorum… Erkeklerin bilinçatlında sen, bekar kızsın diyorum… Güzelsin bu yüzden de dikakt çekersin, erkekle kız bu konuda bir değildir diyorum…. Ama anlatamıyorum.

    4) Evden çekip gitmekten bahsetmişsin. Çok istedim bunları yapmayı…. KAvga ettiğimizde genelde çekip gitmek isteyen o oldu… Hatta kaç sefer gitti. Peşinden gittim. Bizim yazlık var, orada bile tartışmıştık arabayla giderken, giden arabadan atlamaya kalkmıştı ve atladı da…. Bi tane köy vardı, onun içine doğru kaçtı. Dağlık yoldaydık. Çok kötü tartışıyorduk arabada… Birden indi yeter diye bağırdı ve kaçtı… Peşinden koştum ve arabayı bırakamadım direk…. Yolun ortasın arabayı bıraktım koştum peşinden baktım ıssız yerlere gidiyor…. Ve altında yırtmaçlı etek vardı. Sonra köylüler bizi görmüşler uzaktan, baktım sopaları alıp geliyorlar… Ona tecavüz edeceğimi falan düşünmüşler…. BIRAK LAN KIZI diye bğaırıdlar….

    Kızın gözü dönmüştü… Siktir git hayatımdan diyip duruyordu… Sırf tartışmışız diye sinirlendi. Sesim batıyormuş ona…. Köylülere dedim ki, o benim karım siz karışmayın…. Birden durdular… Adamlar sopalalra gelince kız da birden biz karı kocayız bişey yok dedi…. Tartışıyorduk sadece dedi… Adamlar dedi ki; kızım böyle tartışma mı olur, arabadan indin peşinden koştu, kaçıracak falan sandık dedi…. Yok yok bişey kusura bakmayın kendi aramızda dedi…. Evlilik cüzdanımızı gösterdik… Sonra köylüler uzaklaştılar… Onlar gidince kıza dedim ki; yazıklar olsun sana beni ne hale düşürdün. Benim yerimde başka erkek olsaydı, seni dağ başında bırakıp gitmişti dedim…

    Gitseydin o zaman peşimden gel diyen olmadı dedi…. 10 dakika sonra bi baktım Jandarma geldi… Köylüler jandarma çağırmış… Bi de jandarmayla uğraştık… Jandarma ifademizi aldı… Kıza sen bizimle gel şehre kadar dedi… Ben olmaz dedim… Sen karışma sen karar vermiyorsun buna dedi… Bi zoruma gitti abi anlatamam.. Gözlerim dolmuştu… Kız da ben onunla giderim zaten aramızda bir şey olmadı, sadece tartıştık, insanlar boşuna şüphelendiler kusura bakmayın dedi..: Jandarmaları da öyle gönderdi… O akşam kızı aldım eve döndük. FAkat çok kırılmıştım. Onunla hiç konuşmadım. Gece yatma vakti geldiğinde bana sarıldı. Ve seviştik. Kucağıma çıktı, yine bahsettiğim o tutkulu seksten yapmıştık.. SAbah normaldik… O günü unuttuk. Ama bu tarz olayları hep yapıyor…

    Ben evden çıkıp gittim bi sefer ama beni neyle tehdit etti biliyor musun? Bir daha bu evden bana haber vermeden çıkarsan, geldiğinde beni evde bulamazsın dedi… Halbuki bakkala gitmiştim kafam dağılsın diye….

    Abi farkındayım çooook uzun oldu. Kusura bakma. Ben de şu an iş yerindeyim boş vaktim varken yazayım dedim… Eve gidersem vaktim olmayacak çünkü.. Bu arada şu an aramız iyi, bir sorun yok, hatta evde yemek yapıyormuş..

    Bu arada abi ayrıca yorum yapmanı istediğim önemli bir şey daha var.

    Dışarıdaki kızlar çok dikkatimi çekyior. Gözüm kayıp duruyor. Eskisi gibi Tinder kullanamıyorum. Telefona kuramam çünkü anlar. Kursam bile, numaramı kızlara veremem… Eskiden havalı bir instagramım vardı. Artık yok. Çünkü sosyal medya kullanmıyoruz ikimiz de…. Tek gecelik buluşma desen, o nasıl olacak abi? İçimde başka kızlarla cinsellik yaşama isteği var. Hatta tartıştığımız zaman bu istek öyle bir çoğalıyor ki anlatamam… İş yerinde ortamdna dolayı, çok kız var. Hepsi bankacı.

    Sabancı, Yapı kredi, İş bankası, Fiba bank, Odea, Ziraat, Yıldırım Holding, Yıldız holding, Türkiye Ekonomi Bankası gibi yerlere gidiyorum… Çok kadın var fakat icraat yok. Ne önerirsin? Ben zincirlenmiş, özgürlüğü yok olmuş bir adam olarak hissediyorum sürekli… Özgür hissetmek istiyorum. Tavsiyen nedir?

    Çok teşekkür ederim tekrar.

    1. Abi eve geldim yemek yapmış, yemek yedik. Yemekten sonra odaya geçtim yazmışmısın diye bakmak için o sırada yanıma geldi telefonu kaldırdım hemen, baktım sırnaşmaya başladı, yorgun olmasam yaparız ama yorgunum dedim… birden hırslandı soymaya başladı beni kendi kendine beni tahrik etmeye falan çalıştı ve başardı da, yine seks yaptık ve şu an çok iyi davranıyor. Anlamıyorum. Bi öyle bi böyle… İşte o yüzden diyorum aslında o kadar kötü değiliz diye ama ben bu senaryoları hep yaşadım yani şu an böyle yazıyorum ama 10 gün sonra yine tartışacağımıza ve bana saygısını bozacağına eminim.

    2. Bu ne lan? Okurken beynim döndü. Evlenmeden önce bunun kişiliğinin farkına varmadın mı? Eğer gizlemişse çok süper bir oyuncu. Bu resmen zırdeli. Bundan kurtulman için sana bir taktik veriyorum: kafana sık.

     1. Yuh! Niye kafasına sıksın çocuk?!?!

      Bu olaylara mavi haplı tepkisi kendine zarar vermektir sen bu sitede yapılan en aptalca ve mavi haplı yorumu yaptın. Tebrikler …

      Hazır mavi haplı elin değmişken gidip “abi bir kız var” diye soranların altına da “ona küçük süprizler yap” falan yazsana.

     1. Şindi “kafana sık”ın mecaz-ı mürselini bir tarafa bırakayım, bir deli karıyla evlenip hayatı sikilen bir adamın, ondan kurtulmanın tek yolu boşanma durumunda ise devlet eliyle hayatının sikileceğini, yani ilelebet her iki durumunda da hayat boyu sikilmeye mahkum olacağını, ancak kastedince “mavi haplı” mı oldum?
      Küçük sürprizler mi 😀 ben KH ile tanışmadan önce de sik-at kafasında bir adamdım. İlişki kavramı bana göre değil.

     2. Ilişki tecrübesi olmayan ve muhtemelen ilişki yaşama becerisi olmayan biri olarak bu konularda bir değeri olmayan fikirlerini kendine sakla. Bulup bulabildiğin 100 liralık fahişeler iken başkasının karısı hakkında konuşma.

     3. Ne ilişkiymiş arkadaş. Bir bardak süt için inek besleme stratejisi. 100 liralık fahişeninki de am, sabah öğle akşam mesaj atan sürekli ilgi isteyen, zamanını hayatını rehin alan ya da bir dünya masrafla evlenip, boşandıktan sonra servetinin yarısını alıp ömür boyu nafaka bağlatan bir karınınki de am. Evlenmeden önce KH’lıydım diyen adam, dünyaya bir faydası olmayan vasıfsız ve zırdeli bir kızla evlenebiliyor. Sorun nerde burda? Am çukurunda boğulmak, güzellik fetişizmi. Kimse genlerini aktarma lagalugası yapmasın. İlla çocuk isterse ve onun için evlenilecekse, varoşlarda köylerde çirkin ama güzel ahlaklı kızlarla da evlenilebilir. Gidip güzel ama psikopat, feminist zihin yapısından etkilenmiş ahlaksız kadınlara gerek kalmaz.

     4. Evli adamlarla evlilik içinde kırmızı hap muhabbetlerine bu tür argümanlara gereksiz gereksiz girmeyin. Olan olmuş iken boş kalabalık yapıyorsun. Ŭstelik konu hakkında tecrüben sıfır.

    3. Senin temel problemin (hatunun Borderline olma ihtimali hariç) kızın çerçevesine girmiş olman. Sizin ilişkinizde daha muhtaç taraf sensin ve o nedenle de çerçeve onda.

     Bir kere kızın güzelliğine çok fazla vurgu yapıyorsun ki muhtemelen kızın sırf tipi senin kırmızı alarmları görmeni engellediği gibi hala da senin ipleri elinden bırakmana neden oluyor. Ayrıca kızın çok güzel olması ve instada eskiden çok yürünmesi negatif şeyler. Gerçi sen Rollo bilip 23 yaşında evlenme haltını yemişsin artık iş işten geçmiş.

     Ilişkide muhtaç ve zayıf taraf nasıl sensin? Birkaç örnek yazmışsın farkında olmadan ama şu bomba tek başına yeter:

     Ben evden çıkıp gittim bi sefer ama beni neyle tehdit etti biliyor musun? Bir daha bu evden bana haber vermeden çıkarsan, geldiğinde beni evde bulamazsın dedi… Halbuki bakkala gitmiştim kafam dağılsın diye….

     Haber vermeden bakkala gidiyorsun ve evi terk etmekle tehdit ediliyorsun? Şunu buraya bahane gibi yazıyorsun. Bu kadar abartı tehdit edilecek kadar saygıyı nasıl kaybettin bilmem ama bu lafı duyunca güya KH bilen bir erkek olarak tepkin ne oldu? Uslu bir oğlan çocuğu olarak güzel meleğinin evi terk etmesi korkusuna kapılıp böyle kaka şeyler yapmamaya başladın sanırım. O hatun sana niye saygı göstersin? Sen kendine gösteriyor musun? En azından bir (açıklama kısmı bile gereksiz ama) “bakkala çıktım diye evi terk edeceksen buyur hangi cehenneme gideceksen git” diyemedin ve hala bu senin bahanen olabiliyor! Düşün hatun çekip gidiyor ve sen peşinden gidip yalvarıyorsun ama sen git diyene “ama abi çeker gider” diyorsun. Gel şimdi sana saygı göster.

     Bunu mesela ben diyebilirim ama sen niye diyemedin biliyor musun? Çünkü ben haklıyken kadın evi terk etmekle tehdit ederse o kadının karım bile olsa evi terk etmesini göze alırım. Sen alamıyorsun.

     Şimdi ipleri birden kaybetmezsin. Hatun seni bir kere hafifçe iter 5 santim geri gidersin. Bakar sen pozisyonuna geri dönmüyorsun bir daha iter. Sonra bir daha. Bir seneye kalmaz 100 km geri gidersin. Aynı şekilde ipleri birden eline alamazsın. Şimdi hemen kazak erkek olamazsın. 5er 5er gittiğin yolu 100 km sıçrayarak tek adımda dönemezsin.

     Burda bir A4 kağıtlık yazıda 3 4 tane mavi haplı zihniyet sergiledin. Gerçekte kim bilir neler yapıyorsun. Yapmayı bırak. Birinin seni terk etmekle korkutmasına izin verme. Maskülen ol ve bundan utanma.

     Şimdi acı bir KH gerçeği gelsin. KH sen maskülen davranırsın ve hatunun bunu 100% kabul eder gibi bir şey söylemez. Sen zihin merkezine kendini koyarsın, maskülen olursun (arabada hatunla bağıra çağıra kavga mesela maskülen değil), dırdıra ve tehdite siktir çekersin. Hatun kabul eder devam eder, kabul etmez devam etmez.

     “O zaman abi ben dik durmayayım da kızı kaybetmeyeyim?” Sen bilirsin. Ama senin hatunun 4 seneye kalmaz seni 1000 km geri iteceği ve artık senle beraber bile olmayacağı bir devama hazır ol.

     Ikinci konuda diyeceğim şu. Karınla seks hayatın varken gözünü dışarı çevirmene gerek yok. Karısı seksi kesen adamın durumunda değilsin. Rollo okumuş ve yine de 23 yaşında evlenmişsin. Ama olmuş bir kere. Bence şu aşamada dışarıyı pek dert etme.

     1. Evlilik olayı ikimizinde beklemediği bir şekilde oldu. Evlilik istemiyorduk, her şey birden gelişti. Zaten nikah günü bile, evlenmemeliyim modundaydım ama iş işten geçti. O konular çok karışık…

      Sadece ikimiz de isteyerek erkenden evlenmedik. Ve dışarıdaki kızlar konusuna gelince, dışarıyı dert etme sebebim, kendimde potansiyel görüyor olmam… Sokağa çıktığımda kızların bakışlarını yakalıyorum, bi ara gizlice Tinder açtım, 3-4 tane taş gibi kızla konuştum sırf denemek içindi. Buluşma konularına kadar getirdim sohbeti ve bir tanesi kabul etti tarih marih derken, ben yapamayacağımı düşünüp Tinder’ı sildim. Seks hayatım var evet. Ama nedense aç gözlülük de var. Dışarıdaki diğer kızlarla kesişince bile onları elde etmek istiyorum.

      Bakkala gitmek isteyicne beni tehdit etmesi konusuna gelirsek de; tabiki de korkak bir şekilde susup uysallaşmadım. Eve döndüğüm zaman direk bağırmıştı; “Bir daha haber vermeden çıkarsan, eve döndüğünde beni bulamazsın” demişti… Ben de sesimi yükseltip; “Sen zaten bu evden gitmek için bahane arıyorsun, ben ne yaparsam yapayım seni tutamam.” demiştim…. O da aynı cümleyi tekrarladı, yok haber vermezsen şöyle olur böyle olur diye… Kapat konuyu diyip bağırmıştım. O gün öyle mesafeliydik yani konu kapanmıştı ama ikimiz de öfkeliydik, sadece suskunduk. Birbirimizle konuşmuyorduk…. Deli gibi kavga edip de, evi terk edip hiç bir şeyi umursamadan gidememek çok kötü. Bekar olmayı özlüyorum. Ama bazen de iyi olduğumuz zamanlar, sevdiğimi hissediyorum. Karmaşa içerisindeyim işte. Ben bile ne hissettiğimi, ne istediğmii bilmiyorum. Ama çoğunlukla gerçekten eski özgürlüğümü arıyorum. Arkadaşlarla gece ormana giderdik, kamp yapardık sabaha kadar eve gelmezdim… Şimdi nerdeee… İşte bunları özlüyorum. Daha gencim çünkü.

     2. Evlenmek istemedim … boşanmak istemiyorum … evden gitmesinden korkuyorum … ama aslında korkmuyorum. Karım da kalsın … kızlar da olsun. ne istediğine bir karar ver önce.

      Kıza ne dediğin önemli değil. Önemli olan gitti mi peşinden gidiyor musun ve sen gitmekten çekiniyor musun

     3. Abi boşanmam gerekirse zaten boşanırım. Ama ben sınıra dayanmasını bekliyorum olayların. Biz tartıştıktan 1 saat sonra normale dönüyoruz. Mesela tekrar gitmeye falan kalksa tutmam. Çünkü bokunu çıkardı. O da biliyor tutmyacağımı. O yüzden tartıştığımızda artık gitmeye kalkışmıyor. Blöf yani. Hali hazırda zaten dışarıdaki hayat, kızlar, ortamlar vs bana çekici geldiği için ve özlem duyduğum için şu an en ufak bir tartışma bile benim için bahane oluyor. Yani ben boşanmak istiyorum desem kız şaşırır. Mesela beni aldatmasından korkmuyorum. Korkuyorum desem yalan olur. Çünkü aldatırsa en azından boşanmak için ve ondan soğumak için bir sebebim olur. Bu kafa yapısı yüzünden eski davranışlarımı sergilemiyorum artık. Mesela eskisi kadar sıkmıyorum. Kendi haline bırakıyorum, hata yaparsa yapsın, kendi kaybedecek diyorum.

      Yani kısaca, şu an boşanma durumuna gelsek, kafama sıkmazdım. Olamaz onsuz yapamam diyip ağlamazdım. Bolluk mentalitesi beni ayakta tutuyor. Hayata tutunmamı sağlıyor. Hayatta beni mutlu edecek onlarca şey varken, üzülmek niye dedirtiyor….

      Eğer boşanma durumuna gelmiyorsak da, illa da boşanalım diye çabalayamam. Çabalayamıyorum da. Arada kalıyorum. Boşansak da olur, boşanmasak da kafasındayım. Bendeki boşanma korkusu sırf çevre yüzünden… Bi de kıza üzülüyorum, çünkü onun ailesinin durumu çok kötü. Babası sorumsuz bir adam ve ailesine hiç bakmıyor. Annesi çalışıyor ve küçük kardeşleri var. Zor geçiniyorlar. Baya kötü durumları… Kızın babasıyla arası çok kötü. Konuşmuyorlar. Ölse cenaazesine gitmem diyor. Babası öyle bir adam ki kızı kendi kuzeniyle evlendirmeye kalkmış zamanında.

      YAni ben ya salağım, ya da fazla merhametliyim. Ben bu kızla boşanırsam bu kız sürünür kafasındayım. Sırf bu düşüncem yüzünden bir bok yapamıyorum işte.

     4. Kızı çalıştırmamakla büyük hata etmişsin. Yoksulluk nafakası takacak. Evlilik devam edecekse çerçeveni eline al. Yoksa ara ara gelip burada ağlarsın. O evlilikte çerçeve sende değil.

 5. Bir kız vardı . Ailesi yüzünden psikolojisi bozuk ve BKB özellikleri gösteriyordu. Erkeksi -sert ve umursamaz tavırları çok hoşuma gitmişti,benim de cool duruşum ve peşimde çok kız olduğunu görmesi sonucu bana çarpılmıştı . Birkaç sene sevgili olduk. Evlenmeyi düşünüyorduk. Aynı bu arkadaşın anlattığı olaylara benzer tavırları vardı. Sürekli atarlı agrasif ama kulağına sex içerikli bir cümle kurduğum anda her şeyi unutup seviştiğimiz.. Sürekli kavga eder barışırdık ama hep “sen göreceksin,sakın beni görmeye gelme bu hafta,beni haketmiyorsun,Allah benim belamı versin tez zamanda gebereyim,yaşamaktan bıktım,hayatım çok kötü”gibi cümleler kuruyordu. “Hayatımda bana en iyi davranan sendin,kimse senin gibi yaklaşmadı hep ezdiler”diyordu. Daddy isues mi diyorsunuz buna 🙂
  Cinsel birleşme hiç olmadı. İstemedim.Evlenene kadar olmamalı dedim.
  Duruşumu asla bozmadım. Beni beğenmiyorsan gidebilirsin ,istemediğim şeyleri yaparsan terk ederim (ettim de) vs .Bu ilişkinin bu kadar uzun süremesinin sebebi bu duruşmuş. Kızı idare etmek cidden zordu..
  ilişkinin son zamanları normal sohbetler bitmişti,çok fazla seni seviyorum diyordum. Sürekli tartışıyorduk.
  Ve bitti.
  Yıllar geçti üstünden.
  Düşünüyorum hep ,iyi ki olmamış. Yoksa buradaki arkadaşın anlattığı gibi biriyle evli olacaktım. Mantığıyla hareket edemeyen aslında da aklı çok da başında olmayan biriyle..

  Çok zor bir durum. Kıza acıyorsun. Herkes ezmiş o yüzden problemli diyor ve yaptığı aptallıkları görmezden gelmek istiyor içinden bir ses. Bazen seni kızdırmak için sevmediğin birine yazıyor !!!
  Kuduruyorsun. “Şimdi bunu yapan ilerde senden öç almak için düşmanınla yatar “diyorsun ki o zamanlar bunları not almışım. Ama öylesine acınası haldeler ki yardımcı olmak istiyorsun düzelir diye. Düzelmiyor ve daha kötüsü ne halde olduğunun farkında bile değil ki düzelmek istesin .

  Öyle. Acıyorum evlendi bebesi var inşallah düzelmiştir. Kötü olsun istemeyiz asla. Düşünüyorum da geçmişimizdeki kadınlar bizim de iyi olmamızı istiyorlar mıdır 🙂

  1. Allah kurtarmış. Insan tabii ki üzülüyor ama o kadar yükü sen niye omuzlayasın ki? Erkek bu gibi durumlarda kurtarıcı planına karşı koymak zorunda. Hayat zaten zorken böyle sorunlarla uğraşmak erkeği her şeyden geri koyar. Bir kadına illa yardım edecekse erkek bunu sevgilisi ya da kocası olarak ya da kendini feda ederek yapmamalı.

   Dediğim gibi üzücü bir durum ama senin suçin değil senle bir bağı yok senin omuzlamana hiç gerek yok. Hele hele yasaların bir kadının isterse erkeği mahvedebileceği bu devirde çok tehlikeli.

   Ruhsal problem ve bağımlılık (alkol, uyuşturucu gibi) tek başına sizin kıza bulaşmamanız için yeterli kırmızı alarmlar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *