Kızlara karşı öfke

Daha önce Fişten Çekilmenin 5 Aşaması yazısında, inkar aşamasının hemen ardından gelen öfke aşamasından bahsetmiştik :

2. Öfke – Kırmızı hap sonrası : “Bu çok saçma! Kadınlarla ilgili, neden deveye bu kadar hendek atlatmalıyım ki? Ben sadece kendim olmak istiyorum.  Ben de doğal alfa olamaz mıydım? Ebeveynlerimi / kardeşlerimi / öğretmenlerimi / Tanrıyı / liberalleri / feministleri / medyayı / toplumu suçluyorum, belki de James Holmes o kadar da deli değildi!”

Öfkenin bir versiyonu da yorumlarda ve maillerde sıklıkla işlenen “artık kadınlara nasıl güvenebilirim” temalı öfke. Bunun bir versiyonu da, sonradan ilk bulduğu daha iyi erkekle beni terk edecek (bu yanlış anlamaya AWALT yazısında değinmiştik), tek derdi benden faydalanmak olacak, vs … kadın için neden uğraşayım” öfkesi.

Daha önce burada ve twitter’da şunu paylaşmıştık :

Bence bu öfke döneminin sebebi, erkeğin kırmızı hap gerçeklerini reddetmemesi ama en derin mavi hap ideallerinin ise devam  etmesi. Bunu en çok “güven” meselesinde görüyorum.

Düşünün, adam 18 – 22 yaşında bir erkek. Üniversitede ya da çalışıyor. Daha kadınlarla uzun süreli ilişki tecrübe edeceği 25 yaş üstünde değil. Yani, bu yaşta bir erkeğin ilişkide ihtiyacı olacak son şey güven. Ama mavi hap henüz bünyeden tam atılmadığı için kafasındaki ilişki modu resmen Disney Masallarındaki “happily ever after” (sonsuza kadar mutlu yaşamışlar).

Bu öfke zaten genelde o ideallerin saçmalık olduğuyla yüzleşen erkeklerde geçiyor. Ama çoğu adam MGTOW’um dese bile biraz konuşsan anlıyorsun ki mavi haplı idealleri sapa sağlam. İdeallerinin peşinde koşmuyor hatta onlardan nefret ediyor ama onlar harici kafasında başka renkte bir ideal yok, olabileceğinin farkında değil. Ekşi sözlükte MGTOW başlığını biraz okusanız ne demek istediğimi anlarsınız. Geçenlerde Cüneyt burada bir Ekşi sözlük girişi paylaştı (gerçi adam trollmüş sanırım) :

gönül verdiğiniz kızın “kaliteli” veya diğer bir deyişle, güzel bir kadın olup olmadığını anlamak istiyorsanız, evlilik aşamasında, evlilik hazırlıkları sırasında bir iflas tiyatrosu çevirin … “merveciğim, maalesef ailem iflas etti, benim de durumum çok kötü, bankalar haciz için peşimde, borçlarım dağ oldu, bu kadar borçluyken evliliğe yüz binler akıtamam. azıcık gelirimle, dar bütçeli bir evlilik yapacağız, mütevazi bir nikah, mütevazı bir ev, mütevazı bir yaşam kuracağız. ikimiz de çalışıp evliliğimize katkıda bulunacağız, bir araya gelememizin başka yolu yok,” diyeceksiniz bu sırada diyaloğu, “seni kaybetmek istemiyorum, seni çok seviyorum, sennsiz yaşayamam,” gibi romantik sözlerle ve biraz ağlamayla falan da süslerseniz daha etkileyici olur.

Yazarın mavi haplı idealleri arka planda nasıl aktif farkedebildiniz mi? İflasta duramıyor ve iflas etmesi ile birlikte maskülinitesini kaybetmiş bir ağlak sünepeye dönüşülmesini tavsiye ediyor. Muhtemelen kafasındaki kaliteli kadının hala kendisini olduğu gibi seven ve sadece kendin ol temali mavi hap idealinin ta kendisi olduğunun farkında değil.

Mavi haplı idealler saçmalık. Bunu zaten biliyordum ama bu siteye başladığımdan beridir 18 yaşında, 22 yaşında hatta 32 yaşında bir erkeğin 13 yaşında ergen kız çocuğu gündüz düşleri ile “güvenemiyorum”, “çok seviyorum”, “elde etmem lazım”  yazmasına defalarca maruz kalınca bu saçmalık daha çok gözüme başladı. Evet arkadaşlar. Mavi hap sağolsun çoğu erkek, 13 yaşında bir kız çocuğunun ergen gündüz düşlerinde yaşıyor. Bu gündüz düşlerinden kurtuldular mı, öfkeleri bitecek.

Genç arkadaşlar, siz yakın zamanda evlenmeyeceksiniz. Şu an kız arkadaşınız olan ya da yarın kız arkadaşınız olacak kızı 5 sene sonra hiç görmüyor olacaksınız. Nedir bu güven ihtiyacı? Güvenemiyorum diye kızlara yürümemek, onlarla birlikte olma fırsatını kaçırmak?

Daha önce bir saha raporu yazmıştım, hatun beni eski erkek arkadaşı için tek kalemde terk etmişti ama o yaşlarda başıma bu gelebilir diye MGTOW olacağıma bu hatunla beraber olduğuma zerre pişman değilim. Bu olay bana daha sonra gerçekten de güvene ihtiyacım duyan ilişkilerimde kullanmam için altın değerinde şeyler öğretti ve 22 yaşında aylarca şahane seks yaptım ( ne yapmış olursa olsun öyle oral seks yapan hatunu hala sempati ile anıyorum ).

Güvene ihtiyacınız yokken bunu söylüyorum. Sizin yaşınız tecrübe yaşı. Gidip kalelere yürümek, bozguna uğramak, fethetmek, ders almak, olgunlaşmak, vs … yaşı.  Ama koca koca adamların derdi “aşk”, “güven”, “ilişki”, “kucak kucağa – yanak yanağa – el ele olmak”, “gökten 3 yumurta düşse, biz ersek muradımıza, onlar çıksa kerevetine”,  vs …

Titreyin kendinize gelin. Gülünç mavi hap ideallerini atın. Bunları o dizilerden ve romantik filmlerden falan öğreniyorsunuz muhtemelen ama o filmlerin ana o dizilerin izleyici kitleleri kadınlar, romantik komedilerinki ise ergen kız çocukları.

Mavi hap ideallerinden kurtuldunuz mu, öfke hemen geçecek. Yerini ise hayatınızın geri kalanını çok daha doyurucu yaşatacak bir olgunluk alacak.

Share this...
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Author: Mahmut Abi

Sitenin 30luk Mahmut Abisi ve admini. Kendisini şimdilik sadece buradan ve sitenin twitter hesabından takip edebilirsiniz.

33 thoughts on “Kızlara karşı öfke”

 1. öfkenin belirtilen en önemli sebebi de; tv, medya, kültür ve tüm bunlardan erkeği kurtarması ve rehberlik etmesi gereken ebeveynlerin , özellikle de babanın ihmalkarlığı.

  1. Katılıyorum ancak babanın ihmalkarlığı olmasa bile günümüz sistemi çocuğu bu yöne itiyor. Çocukları artık ne yazık ki kitle iletişim araçları büyütüyor.

 2. Hocam burada MGTOW eleştirisi yapılmış ama ben MGTOW eleştirisi kısmına katiyen katılmıyorum. İsterseniz bana MGTOW hakkında salt bir bilgi sunun ve doğrusu bu değin ben yine “bağnaz” bir şekilde MGTOW’u seçerim, çünkü MGTOW felsefesi çarpıtılıyor. MGTOW’u anlamayan kişiler gelip MGTOW eleştirisi yapabiliyor. MGTOW’u da kendi içinde kategorize eden bir Instagram sayfası vardı, o da bana komik geliyor. Hocam MGTOW kadınlara hiç bulaşmamak değil, kadının doğasını da reddetmek ya da kadınlardan nefret etmek değil. MGTOW örneği için en güzel fenomenlerinden biri Sir Isaac Newton ve diğeri Nikola Tesla’lıdır. Tarihe de damgasını vurmuş birçok MGTOW örneği insan bulunur. MGTOW felsefesinin ana akımı kendini sürekli geliştiren bir Erkek olma eğilimi güder. Bu gelişim esnasında kısa ya da uzun süreli ilişkiler içerisine girebilir fakat evlilik sözleşmesine karşıdır, çünkü evlilik sözleşmesi Erkekleri sömürme politikası üzerine kurulmuş bir yapıdır. MGTOW’a bu kadar eleştiri getirmek yerine KH felsefesini daha rasyonel bir biçimde salt zemine oturtmak daha doğru değil midir? Çünkü bugün baktığımız zaman KH’ın da kendi içerisinde problemleri olduğunu ve bu problemlerinde ardı ardına kesilmeyeceği gerçeğini kabullenmek gerekir. Çünkü dinamik toplumlar değişmeye el verişli olduğundan sürekli yeni bir tez ortaya koyması gerektirecektir.

  1. MGTOWum dese bile olacaktı … anlam kaymış. Spesifik olarak MGTOWa giydirmedim. MGTOW’u eleştirmem demek istemiyorum ama bu yazıda amaç o değil.

 3. Skeptico’ya yazdığım maili aktarıyorum:

  1- MGTOW düşünce yapısına göre, erkek, kadınlarla uğraşmayı bırakıyor, buraya kadar tamam. Ama varolan enerjisini ve odak noktasını kendine mi doğrultmak zorunda? Yani MGTOW’da erkeğin kendini geliştirmesi şart mı? Eğer erkek bunları bilip yapmazsa, duygusal bir sıvazcıdan öteye gidememiş mi olur? Yoksa MGTOW, sadece herşeye siktir çekip, Clint Eastwood gibi günbatımında sırtını dönüp gitmek midir?

  Skeptico’nun cevabını aktarıyorum:

  Biraderim bu bir din değil. MGTOW yapıyorum demek için illa X bir kişinin reçetesine uyman gerekmiyor. MGTOW’un genel şablonu evlilik, cocuk vs gibi şeyleri finanse etmek için istemediği bir işte çalışıp vaktini harcamamak, o vakti kendi istekleri doğrultusunda değerlendirmek. MGTOW kararını alabilecek kadar kafası çalışan insanlar da nadiren “skerler evliliği ben oyun oynamaya devam edicem” derler. Çoğunluğu bir şeyler inşa etmeye yönelir. Kariyer, para kazandıracak bişey, sanat, kitap vs.

  Benim MGTOW’a yönelme sebebim, kadınlara duyduğum korku. Zindanda yıllarını geçirip kafayı yiyen tecrit hastaları gibi bişey. Etkileri de sürüyor. Skeptico’nun da dediği üzere, kek tarifi gibi bişey değil MGTOW. Ama bazı keskin noktaları var tabii. MGTOW’un yanlış anlaşıldığı nokta da bu bence. Twitter’daki FeminenMutluluk hesabındaki bayan arkadaş, MGTOW’un radikal feminizmin erkeklerdeki karşılığı olduğunu ve MGTOW’u saçma bulduğunu söylemiş. Kendince haklı olabilir. Bahsedilen entryi yazan yazar, frege galiba. İlginç şekilde girişi güzel, gelişme idare edere getirip, sonuçta maviye bağlıyor çoğu entrysinde.

  KH ve aynı şekilde MGTOW, kişiye göre yorumlanıp, eğilip bükülebilen öğretiler-düşünce yapıları. Kimin ne şekilde yorumladığına göre hep değişiyor. Ama uyanış kısmındaki bilgiler genelde kabul gören şeyler. Hipergami ve ilişkilerarası dinamikler kısmındakiler özellikle çok doğru.

  Buraya kendi MGTOW anlayışımı yazmak isterdim ama okuyanın hayat enerjisi tükenir amk. MGTOW iyidir. Sevgili 1f’nin önerisi de bu şekildeydi.

 4. Sadece kadın doğasını anlayıp yeter artık demek değil MGTOW. Hayata en uygun ve sürdürülebilir bir yaşam görüşü bir felsefe benim için.

 5. frege kabak tadı vermeye başladı. Ayrıca onun yüzünden kadınlardan nefret ediyordum ki, Erkek Adam ağabeyimiz sağ olsun çekip çıkardı bizi o dehlizden..

 6. Evliliğin ve ikili ilişkilerin ikircikli yapısı, -zorunlu-fedakarlık üzerine bir erkek arkadaş rolü benimseyip zararı faydasından pek çok olan bir erkek için kolayca fark edilebilir bir durum. Böyle bir bağlamda tabiri caizse ‘bu topa girmemek’ bireysel fayda açısından iyi bir seçim.

 7. Mgtow olmak bana bi yerden sonra saçma geliyor sonuçta canlıların 2 temel amacı var:
  Hayatta kalmak
  Üremek

 8. Hazir lafi gecmisken soruyum bu dugun isi nasil olmali ?

  Toplumdaki nerdeyse her Turk kizinin evlilik dugun diyince agzindan sular akiyor. Hepsi de bir kere de olcak diye her haltin en iyisini istiyor. Bunu bilen kapitalist duzen de takiyor sana ne kadar takabilirse. Acikcasi ben parayi seven biriyimdir, para ugruna bircok hatundan da vazgecerim. Dugun gibi bu zirvaliklar olsun ama tadinda olsun, tuzlu olmasin istiyorum.

  Kiz bu konuda nasil ikna edilir ?

  1. Düğün olayı bizim toplumda sorunsaldır aslında.

   Erkek olarak senden başka herkesin bir günlüğüne gönlünü yapıp, eğlendirmek için hayvani borçların altına girdiğin bir olaydır düğün. Harcamaların saçmalığını yazmaya içim elvermedi. Kesenin ağzını açarsın ama aslında götünün ağzı açılır ve herkes sikmek için sırada bekler.

   Evlenmek için seçtiğin kız ise, sadece düğünden önceki bir hafta ve düğün akşamını ve sonrasındaki balayı sürecini önemser. Tüm bu bahsettiğim süreçlerde maddi ve bir süre sonra da manevi olarak evlendiğin kızın skinde bile olmayacaksın. Eğer doğal alfa değilsen ve KH’yi de içselleştirememişsen, muhtemelen düğün fotoğraflarına seni almayacaktır bile. Doğru kişi diye bişey yoktur; en uygun olabilecek kızı bulsan bile, düğün sürecinde bütün şuurunu kaybedecek ve maalesef asıl yüzü ortaya çıkacaktır ama geri dönüşü olmayan bir yola girmiş oluyorsun. Yarrağı yiyorsun yani.

   Yani tek umursayacakları şey, düğün olayının kendisi. Çünkü her düğünde gelin ve damada bir günlüğüne de olsa celebrity muamelesi yapılır. Gelinler de bunu iyi bilirler ve umursadıkları şey, Instagram’da arkadaşlarıyla iyi pozlar verebilmek, ayakkabının altına bekar arkadaşlarının isimlerini yazıp çekmek, gelinin çok cool(!) şekilde ayakkabılarını çıkarıp oynamaya başladığı dans sekansları ve sonunda yine fotoğraflar. Damat burada tamamen konu mankenidir; gelini tamamlayacak bir öğedir sadece. Sonradan damatla beraber altına “ömrüm”, “hayatıma güneş gibi doğdun”, “mutluluğun adı SALDIRAY” gibi vıcık vıcık yazılarla birlikte fotoğraf paylaşma faslı.

   Günümüzde konu evlilikse, etrafta evlenilecek kız yüzdesi %3’lerde falandır. O da çok ama zorlamayla. Evlilik, erkek sömürü sistemidir. Mahmut abi ve KH’da daha tecrübeli kişiler evliliğe tamamen kapıyı kapamasa da, bana göre evlilik, erkeğin kendi bacağına sıkmasıdır. Attığın taş, kaçırdığın kurbağaya değmiyor. Masaya kim ne sürüyor, bunu iyi muhakeme etmek lazım. Evlilikte terazi, çoğunlukla kadın tarafında ağır basar. Sen erkek olarak, CPD’nin zirve zamanlarında masaya zamanını, psikolojini, enerjini, paranı ve ömrünün kalanını kadına ipotek etmiş oluyorsun. Ve tüm bunlarla onun hipergamisini tatmin etmen ve dahası bunu sürdürmen gerekiyor. İstediği olmadığında küçük çocuk gibi sana dünyayı dar edebilecek ve istediğinde, “ben artık seni sevmiyorum” deyip, seni devletin korumacı kanatları eşliğinde yarı yolda bırakabilecek bir canlı türünden bahsediyoruz. İsterse donuna kadar da alabilir, onun tıynetine kalmış. Ne toplum ne de devlet, bana da”hayırdır?” demese ben de çok rahat davranırdım, ne güzel lan. Tüm bunlar olurken de aynı toplum ve devlet, Elon Musk bile olsan seni, “yeterince erkek olmamak veya kocalık görevlerini yerine getirmemekle” itham edecek. Dediğim gibi her türlü sana giriyor.

   Kısacası yarrağı yiyorsun.

   1. Bir insan, sahip olduğu zaman onu mutlu edebilecek bir şeye ulaşmak için çaba sarfetmekten kaçınıyor, yapmayı sevmediğini söylüyorsa; o konuda başarılı olamamış yahut gelecekte de başarılı olabileceğini düşünmüyordur. Yani korkuyordur. Bu yine aslında egonun ayakta kalabilmesi için insanın kendini kandırması, mantıklı sebepler bulunca sevinmesi, içselleştirmeye çalışması gibi süreçlerle devam eder.

    Lakin her türlü başarısızlığımız, içimizde bir yerlerde dönüp durmaya devam eder. Üstüne gidilmeyen her bir korku, aslında uzun vadede başka korkularla birlikte egoyu yok etmeye çalışır. MGTOW’u da buna bağlıyorum. MGTOW destekleyen birçok erkeğin ”kızlarla vakit kaybetmek yerine kendini geliştirmek” diyerek ”kendini geliştirmeyi” vurgularken de aslında bir nevi aldatmaca yaptığını, KH öğretilerinden kabul görme isteğinin gizlice ön plana çıktığını düşünüyorum.

    MGTOW’u savunan erkeklerin kaçı, daha önce kadınlarla yeterince ilişkide bulundu? Bence bu önemli bir soru. Cüneyt’in dünyaca ünlü kişiler üzerinden MGTOW örnekleri vermesi de anlamsız. Mustafa Kemal tütünü seviyordu diye sigara içmeyi savunmuyorsak Tesla MGTOW diye MGTOW’u da savunamayız.

    Yorumundaki düğünle ilgili ”Evlenmek için seçtiğin kız ise, sadece düğünden önceki bir hafta ve düğün akşamını ve sonrasındaki balayı sürecini önemser. Tüm bu bahsettiğim süreçlerde maddi ve bir süre sonra da manevi olarak evlendiğin kızın skinde bile olmayacaksın.” yorumu da kızların sadece ”maddiyata” değer verdiğini düşünen mavi haplı arka planın bir göstergesi.

    ”Eğer doğal alfa değilsen ve KH’yi de içselleştirememişsen” derken de bunun kendini ”bu sürecin doğandan geldiğini ve anca bundan sonra KH’yi içselleştirebilip başarılı olabileceğini” savunan yanlış bir düşünce. Sorumluluğu üstünden atmak, kendini aklamak için bu sorunu ”doğana” atfetmişsin.

    ”Etrafta evlenilecek kız yüzdesi %3’lerde falandır. O da çok ama zorlamayla.” derken olayı sanki evlenmek isteyen insan 100 tane hatuna yürüyüp belki üç tanesini zorlamayla kabul ettirebilir gibi gerçek hayata uyarlandığında rasyonel olmayan bir yorumla ele almışsın. ”Evlenilecek hatun” diye grup yaratmışsın; onların az sayıda olduğunu söyleyip, bu işin ”zor, zahmetli, uğraşmaya değmez” bir iş olduğunu savunup çabasızlığını mantıklı göstermeye çalışmışsın.

    ”CPD’nin zirve zamanlarında masaya zamanını, psikolojini, enerjini, paranı ve ömrünün kalanını kadına ipotek etmiş oluyorsun.” gibi bir yorum yapmışsın. KH, erkeğin potansiyeline ulaşmak için çabalayıp hayatında uygun gördüğü bir zaman kadını hayatına bir ”yoldaş” olarak almasını kabul eder diye düşünüyorum. CPD’nin zirve zamanlarında evlenmene gerek yok.

    ”Ve tüm bunlarla onun hipergamisini tatmin etmen ve dahası bunu sürdürmen gerekiyor.” diye devam etmişsin. KH’nin erkekten tek istediği ‘erkekadam’ olmak. Sorumluluk bilincini içselleştirmek. Bu sağlandığı ve çerçeve kazanıldığı zaman, testlerden otomatikman geçen biri haline geliyorsun ve hipergamiyi de tatmin ediyorsun. Bu da sen gerekli özelliklere sahip bir erkek oldukça devam ediyor.

    ”Elon Musk bile olsan..” demişsin. İstersen Cengiz Han ol, eve gelince çerçeveni kaybediyorsan, bolluk zihniyeti sahibi değilsen, sünepe gibi takılıyorsan statünün bir anlamı yok. Bu evvela senin güçlü biri gibi hissetmene yardımcı olur, seni doğrudan öyle biri yapmaz.

    Evlilik sonrası maddi kayıpla ilgili yorumunuysa, ciddi bir yorum. Ama evlenmeden önce tabi iyi tartmak lazım kadını. En kötü evlenmeden önce yapılacak bir evlilik sözleşmesi, bu sorunu çözer diye düşünüyorum.

    Benim şu yazıdan çıkardığım koskoca bir korku. Dost acı söylermiş kusura bakma. Açıkçası MGTOW’u çok araştırmadım, sizin yorumlarınızdan çıkardıklarımı yazdım. Hayatta en azından hatun işlerini bolca tecrübe ettikten sonra yoruma varılmalı, MGTOW ya da değil.

    1. Katılmıyorum. Kadınlar çok zaman alıyor, kadınları hayatımdan tamamen hiç bir zaman çıkartmadım ancak artık gerçekten çabalamıyorum. Çabalamıyorum derken önüme konan yemeği yemek için çene kaslarımı kullanacak kadar çabalıyorum tabii ki. Sosyalleşince fırsatlar çıkıyor zaten, olursa değerlendiriyorum, olmazsa da aç uyumuyorum. Uzun süreli ilişki yaşamıyorum. “Artık böyle karar verdim” diye olmadı, öyle gelişti ve çok memnunum bu durumdan. Kadınlar da memnun. Bir süredir yaşadığım bu tarzın mgtow olduğunu burada gördüm. Mgtow içinde kaç mezhebe ayrılıyor bilmiyorum ama benim kendi yoluna gitmekten anladığım bu.
     Yorumu arkadaşa yazmışsınız onun anlayışı farklı olabilir ve yorumunuz ona uygun olabilir tabii ki. Ben de küçük bir ekleme yapmak istedim.

 9. Kadınlara karşı öfkeyi anlayamıyorum, ha herkesin vardır illa ki bir sebebi nefret etmek için ama ben anlamaya çalıştığım halde anlayamadım. Kendi fikrimi söyleyecek olursam, bırakın kadınlardan nefret etmeyi kadınları seven bir adamım. Bana hayatı daha keyifli kılan, beni mutlu eden, bana zevk veren zarif ve güzel bir varlığı sevmek varken neden nefret edeyim ki? Ha eğer bana bu saydıklarımı sağlamıyorsa zaten anında nextlerim, nefret edip de neden kendimi olumsuz duyguların içine hapsedeyim. Sonuçta Merve olmazsa Ceren var, Ceren olmazsa Alev, Alev olmazsa Ekin vs.vs. Bugün bile okulda daha önce hiç görmediğim 4 tane çok güzel kızla kesiştim haha :D, yer gök kadın dolu.

  “Genç arkadaşlar, siz yakın zamanda evlenmeyeceksiniz. Şu an kız arkadaşınız olan ya da yarın kız arkadaşınız olacak kızı 5 sene sonra hiç görmüyor olacaksınız. Nedir bu güven ihtiyacı? Güvenemiyorum diye kızlara yürümemek, onlarla birlikte olma fırsatını kaçırmak?”

  Buraya kesinlikle katılıyorum. Bu siteyi takip eden birçok erkek hala içindeki mavi hapı tam öldürememiş. Hala kafalarının içinde disneyvari ilişki biçimi mevcut, ee yıllarca yıkanmış beyinler, kolay atamıyorlar zehri. Beyler güven duymak nedir ya bana biri açıklasın şunu :D. Bunu söylemesi gereken kadın değil mi? Kadın değil midir karşısındaki adamın kollarında kendini güvenli ve rahat hissetmesi gereken? Sen bir erkek olarak o olmadan da rahat ve kendini güvende hissediyorsun zaten. Beyaz atlı prensini bulup kollarına atlaması gereken o, sen değilsin. Diyelim ki kız seni aldattı veya senden ayrıldı. Eee? Buna dayanamayacak kadar güçsüz müsün yani? Tamam kötü bir şey elbette ama bu seni sarsmamalı, eğer sarsabiliyorsa duygusal olarak yeterince güçlü değilsin demektir. Beyler kadınlar nefret edin diye değil, doyurucu ilişkiler kurup onlardan keyif alın diye var. Böyle bir zihniyete sahip olup da kadınlarla başarılı olamazsınız.

 10. Hocam genç yaşlarda güven odaklı ilişki yaşamazsak kızlar kötü davranışlarda bulunursa (aldatma vs.) bizde özgüven ve güven kırıklıgı olusturmaz mı? Güven kırıklıgı da ilerki yaslardaki iliskilerimizde kızlara güvenmemizi zorlastırmaz mı?

  1. Mavi hap masalları ile devam edersen tabii kırılgan, duyarlı bir kartanesi olarak sarsılırsın.

   Kırmızı haplıysan ise böyle olaylarla pişersin.

   Demir tavında pişer ama tabii plastiksen ateşte yanar bitersin.

   Bu güven ihtiyacı ve arayışı ve çıtkırıldımlık nasıl bir feminenleşmektir aklına almaz. İlişkide güvene ihtiyaç var ama senin sağlam bir erkek olarak güvene duygusal ihtiyacın yok. Pratik ihtiyacın var. Evlilikte çocuk senin mi emin olmak için.

 11. RP ile tanışıp kadınlardan nefret etmemek oldukça anormal birşey

  1. Madem hipergamin alfa istiyor,ne bok yemeye 250 kadar betanın hayatını sikiyorsun. O 250 betaya harcayacağın vakti seni becerecek alfaya harca amk. Merak etme,her gün bir alfanın koynunda uyanacağın için evsiz kalmazsın. Yani korkma,her gece başka alfaya siktirirsen barınma ,yemek vs. gibi bir derdin kalmayacak,yani betaların cüzdanlarıyla boşa vakit kaybetmene gerek yok. Ha bu orospuluk diyorsan HİPERGAMİNİN UMRUNDA DEĞİL. Bu cümle zoruna gittiyse olmayan vicdanınla ve mantığınla betaların halini düşün

  2. Madem alfanın sikini betanın cüzdanını istiyorsun sana bir teklifim var,git alfa bir patron bul ve sekreterlik yap. Bak hem seks ihtiyacını hem para ihtiyacını karşıladın hem de o kadar betayı sikmemiş oldun. “Ahlak” kavramına ters mi geliyor, DERDİNİ BANA DEĞİL SENİ SİKLEMEYECEK HİPERGAMİYE ANLAT.

  3. Bak gerizekalı kızım, Disney masalları ile kandırılmış beta nesli var,hem kendine hem onlara iyilik yapabilirsin. Tip olarak beğendiğin bir tanesini seç ve ona hipergamin hangi şartlarda seni sikmesine izin verebilir anlat. Bu seni kaşar mı yapıyor veya buna zamanın mı yok, O ZAMAN OLMAYAN ZAMANINI BETALARI SİKERKEN HARCAMA

  4. Madem “hayatımın aşkı”,” kendin ol yeter”,”sen benim kölem olursan belki seks yapabiliriz” gibi şeyler saçma,sen niye buna inanıyorsun amk. Amacın alfayı bulup evlenmek değil mi. Kusura bakma da bu dünyada hem hipergamim tatmin olsun hem para kaynağım sorunsuz olsun olayı olmuyor. Ya hipergamini sikip bu saçmalıkları kabul eden biriyle evleneceksin,yada para kaynağını sikip hipergaminin “bir alfa gördüm sanki,siktir hemen kendini” çağırısına uyacaksın. İkisini de mi istiyorsun HİPERGAMİNİN UMRUNDA DEĞİL

  Şimdi bunu neden yazdım,boru değil erkek milletinin %80 i kadın tecavüzüne uğruyor. Madem disney masallarına uyup uydu erkek olmak erkek kevaşeliği,gidip “alfa sikiyor ama paraya ihtiyacım var ve alfa vermiyor” diye “betalar var ya,kodumun enayileri. Gider biraz saçımı okşatırım cüzdanlarını sikerim” diyen kadın milleti de kevaşedir kimse kusura bakmasın. Ve nasıl ilişkinin değerini düşüren betadan nefret ediyorsam,betaları sikip sonrada sokağa salıp manyakça şeyler yapmasına sebep veren kadınlardan da aynı biçimde nefret ediyorum.

  Şimdi “umursama amk,unutma önce sen gelisin sonra başkaları” tayfasına bu paragrafımı hediye ediyorum. Bu yazı boyunca alfa erkek olduğunuzu hayal edin. Bir uçaktasınız ve pilot ONEitis hastalığına yakalanmış. “Sensiz yaşayamam” dediği kız “beni seviyor olabilirsin ama HİPERGAMİMİN UMRUNDA DEĞİL” demiş. Ve o kızın hipergamisinin onay verdiği kişi de sizsiniz. Pilot bunu biliyorsa ve “Madem beni bu orospu çocuğu için terk etti,ben de anasını sikerim” deyip uçağı denize sürerse ne bok yiyeceksiniz,daha bilmem kaç gece önce yattığınız kadının hipergamisi sizi boka götürdü. Oysa alfasınız,şirkette işiniz iyi,hb8 altı kadını kadından saymıyorsunuz,kaslısınız ve birsürü hobileriniz var,para bok gibi kısaca hayat size güzel amk.

  O yüzden kadından nefret etmeyen adam bence içinde hala beta duyguları taşır

  1. Kirmizi hapi tamamen gotunden anlamissin. Kirmizi hapi gorup de kadinlardan nefret eden adam zayiftir. Nefretin zayiflik oldugunu sana hemen her akli basinda adam soyler. Nefret zayifliktir. Aksini iddia eden yalan soyluyor.

   Su sozu unutmayin :

   ASKIN ZITTI NEFRET DEGIL UMURSAMAMAKTIR.

   Askin mavi hap palavralarini bunyesinden atip kirmizi hap icen adam umursamaz. Askin mavi hap palavralarini bunyesinden atacak cesareti ve gucu olmayan adam ise nefret eder.

   Soyle adamlari gordukce yazma sevkim kaciyor amk. Utanmadan bir de dengeli ve olgun yolu bulabilecek duygu kontrolu olan adamlara beta diyor.

   1. Abi bence artık her yorumu yayınlamamalısın, yani biseksüel alfa gibi boş narsisist ya da bunun gibi kara haplıların yorumları bence sitenin kalitesini düşürüyor.

   2. Öncelikle sevmenin zıttı sevmemek değil nefret etmektir,türkçe hocam sağolsun. Aşk ise sevmekle eş değer sayılabilir. Birini gerekirse canını verebilecek kadar sevmenin tersi birini gerekirse öldürecek kadar nefret etmektir,ben ikinci tarafa azcık yakınım. Elliot Rodger gibi katliam yapmayacağım yani,ondan çok daha beter şeyler yaşadım ama bunun suçlusu sokaktaki masum insan değil bunu bana yaşatanlar.

    Bu arada nefret zayıflıktır saçmalığı tamamı ile uydurma,bu yalan kesinlikle erkekleri bulunduğumuz düzene karşı ayaklanmamak için uydurulmuş birşey. Nasıl ki betaları “kadınlar tanrıçadır,ne derse onu yap” saçmalıklarıyla uyutuyorlarsa sikerim lan bu saçmalıkları diyen alfalara da gerçek anlatılıp “ama nefret yok UNUTMA NEFRET YOK,nefret ezikler içindir” deyip onları sikebilecek alfa tayfasını da devre dışı bırakıyorlar. Bu basit bir manipülasyon taktiğidir beyler,full yalan söyle,yalanın yakalanırsa gerçekleri anlat ama öyle bir şekilde anlat ki senden nefret etmesin. Neden kadınlardan nefret etmemizi engelliyorlar, çünkü onlara bakmakla yükümlü beta tayfasına gerçeği anlatırsak onlar da bu düzene baş kaldırırlar.

    Aptal olmayın,televizyondan 7/24 beta propagandası yapan adamlar kıçıkırık RP hareketini mi manipüle edemeyecekler amk. Rollo neden öldürülmüyor peki,bu adamlar zamanında Micheal Jackson’u öldürmüş adamlar Rollo onun yanında kim ki,öldürseler kim hesap soracak amk. Oysa Rollo “RP akımının öncülerinden” değil mi,yani beta üreten adamların işine gelmez. Jeton düşmüştür umarım

    Fark ettim ki RedPill manipüle edilmiş bir gerçeklik,dedikleri doğru ancak yine de bize yalan söyleyen tayfadan nefret etmemiz engelleniyor. Hani diyorsunuz ya “nefret zayıflık”,RP nasıl ortaya çıktı zannediyorsunuz. Bu saçmalıklara inanmayan kişiler “sikerim lan böyle işi,bu düzenin anasını sikecem” deyince beta propagandası yapan tepedeki sikikler korkmaya başladı ve dediğim manipüle taktiği uygyulandı. Hatta 100 dolarına iddiaya girerim dünya düzeninin tepesindeki insanlar her RP’yi içmiş insanları gördüğünde “kodumun malı,hayatında birşeyler iyiye gidiyor diye sevin sen. Senin gibi mallara eziyet ettiğimiz halde sırf bir gerçek söyledik diye “Allah razı olsun abi” moduna girdi salak. Bir de acı gereklidir safsatasına inandırdık ki ne kadar sikersek sikelim sesini çıkarmayacak” diyip götleriyle gülüyordur

    Acı konusu ile ilgili açıklamam: Gerçeği görüp ayaklanıncaya kadar ki çekilen acı normaldir,ancak bundan sonraki acıdan zevk alanda psikolojik sorun vardır

  2. @Alfa olmak isteyen beta,

   Gel buraya, YAKTIM SENİ.

   – “madem amacin alfaya vermek niçin 250 betanin hayatini sikiyosun.”

   Bunu dediğin andan sonra kirmizi hap ile hicbir alakan kalmadi.

   Git “sorumluluğu üstüne almak” makalesini bir daha oku.

   Terk edilmek, aldatilmak gibi hayat sikici diye bahsedilen durumlarin sebebi çoğu zaman ERKEGİN, ERKEK GİBİ DAVRANMAMASİNDAN ÖTÜRÜ GERCEKLESİR.

   – Kadina olan arzunuz, ihtiyaca döndüğü anda sizden soğumaya başlarlar.

   Bu trp kuralidir.

   Bu 2×2=4’dür.

   Sen ise bunu bilmiyordun, mavi haplinin bildiği şey su:

   – Kadina olan arzum, ihtiyaca dönüşürse; onsuz yaşayamayacağımi ne kadar ona belli edip duygusal davranirsam O KADAR BENİ SEVER.

   Bu da mavi hap kurali.

   Yani bu da 2×2=5.

   Geçmişte kadinlarla kötü deneyimler yasayan bir kişinin temel sorunu kadin dogasini bilmemesidir.

   Bu aynen suna benziyor: 2×2=? Sorusuna 5 veya 6 cevabi veriyorsun. Sonra YANLİS CEVABİ VERDİGİN İCİN SORUYU SUCLUYORSUN? Halbuki bilmemek senin suçun. Sorunun değil.

   mesele kadinlarin bolca uydu erkek yapmasi ise bunun sucu da erkekte.

   Zira uydu erkeklik dediğimiz olay su:

   – kadina cinsel arzusunu belli etmekten, ederse dogacak olan herhangi bi reddedilme durumundan dolayi KÖPEK gibi tırsan erkek, bunu asla soylemeyip. Kadinin kendisinin arzulama yolunun, ona yardimci olmaktan. derdini dinlemekten , sorunlarini çözmekten GECTİGİNİ DÜŞÜNMESİ. Aslinda KAdin sizi uydu erkek YAPMİYOR, UYDU ERKEGİ DAHA BASİT ELE ALİRSAK: BİR BETANİN (kadin dogasi bilmeyen ve duygusal güçsüz olan erkek, reddedilmekten ölümüne korkan erkek tipi) KADİNİ TAVLAMA İCİN KULLANDİGİ “OYUN” DİYE ELE ALABİLİRİZ. KİSACA UYDU ERKEK OLMAK= BETA OYUNU.

   Burada kadinin yaptigi bisey yine yok, sadece OYUNU OYNAMAYİ BİLMEYEN BİR ADAM VAR ELİMİZDE. BU ADAM ENGELLERE TAKİLİRAK OYNARSA “DAHA COK PUAN TOPLAYACAGİNİ” Düşünüyor.

   Bu arada ayni oyunu oynayan bir başka erkek ise engelleri zekice geçiyor.

   Sence hangisi oyundan ödül kazanir?

   Hangisi kaybeder?

   Yeterli. Ağlamanin MANTİKLİ BİR TARAFİ OLMADİGİ GİBİ, AĞLAMANİN SANA BİR CİKARİ OLMAYACAK; İstediğin kadar duvarlara yumruk atarak kadinlara sovsen dahi KADINLAR AA BANA NEKA GUZEL Kufrediyo vereyim suna demeyecek.

   He bu mantiksiz nefretinden dolayı ARTİK KADİNLARLA İLİSKİ KURMAKTAN TAMAMEN VAZGECTİYSEN BU SİTEYİ TERK ET.

   Bu siteyi kuran adamin hedefi, “KADİNLARA ANA BACİ KAYİLAN Bİ PLATFORM” yaratmak degil.

   Bu siteyi kuran adamın hedefi: Kadınlarla SAGLİKLİ ilişkiler geliştirmek.

   Bunun için kadin doğasini anlatan yazi/çeviriler yayinlayip, erkeklerin maskulinitesini POZİTİF yönde geliştirmek. Zira negatif maskulinite (zarar verici olan) gelişirse, bunun ailendeki herhangi bir kadina da yansiyacagini UNUTMAMALİSİN. Negatif maskulinite toplumun zararinadir.

   Trp’nin asil amaclarindan biride, DARK TRİAD gibi psikopat tiplerin, kendisine kosan kadınlara ve topluma zarar vermesini engellemek. Kadinlarin DT lere kosmasinin sebebi de inanmayacaksin ama yine senin gibiler. Sizler feminen-duygusal davranip ya kadınlara çok çok iyi yaklasiyor , ya da kadinlardan nefret ediyorsunuz. VE BU İKİ UÇ’ davranis modeli de KADİNLARA CEKİCİ GELMİYOR. TAMAMEN DUYGUSAL ZAYİFLİK BELİRTİSİ BUNLAR. Muhtaclik ve nefret birbiriyle baglantili ve temelinde acizlik-yokluk//kuyruk acisi barindiran duygulardir. Duygusal güçsüz adam ise kadina cekici
   gelmez. Durum böyle olunca; Günümüzde maskulinite (duygusal güç-sağlam çerçeve) o kadar nadir bulunan bir şey haline geldi ki, bunlari BULUNDURAN Kişilerin çoğu DARK TRİAD tipler olmaya başladı. İlla ki kadinin fiziksel şiddet gördüğü halde HALEN ERKEKTEN KOPAMADİGİ bir iliskiye denk gelmissindir. İste ondan bahsediyorum.

   Kisaca Trp/bu sitenin amaci bu tarz psikopat erkeklerin tekeline kalmis maskuliniteyi, pozitif ve hem kendinize, hem kadina fayda sağlayacak şekilde GELİSTİRMEK ve saglikli ilişkiler kurmak. Erkeklere performans yüklerinin olldugunu anlatmak, erkekliğin yan gelip yatmak olmadigini soyler. Bir erkegin yan gelip yatmaya ve bi değer olusturmamaya devam etmesi halinde, BİR GUN BİR KADİNİN CİKİP ONU YAN GELİP YATTİGİ İCİN KARSİLİKSİZ SEVMEYECEGİNİ, Kendisine bu konuda söylenenlerin yalan olduğundan (mavi haptaki disney masallari) ve DEGER YARATMASİ gerektiğinden bahseder. Kadin dogasini öğretir ve arzunun dinamiğini, nasil canli kalacagini bahseder. Bilinçli ve akilli, calismayi seven bir erkek modeli yaratmayi hedefler.

   Bu siteyi okuyan AKİLLİ bir adam senin gibi ağlamaya başlamaz; “vay AMK, sorumluluklarim bunlarmis. Oyunun kurali buymus. Yanlis biliyormuşum” diyerek SORUMLULUKLARİNİ YERİNE GETİRME(performans yükü) ve OYUNU KURALİNA GORE OYNAYİP PUAN TOPLAMA YOLUNA GİRER. Sorumluluklara yahut oyunun kurallarina sövmez. Akilsiz bi adam ise senin gibi yapar, kusura bakma.

   Ayrica nick-yorum uyumu anca bu kadar saglanirdi. Alfa olmak isteyen fakat ağlayan duygusal bir beta var karsimizda. Bunu demenin asil sebebi seni küçük düşürmek değil! Asil sebebi sana altyazi olarak: “bak kanka, ben de erkegim, bende seninle ayni seyler okudum FAKAT BEN aglamiyorum! Kes aglamayi” diyerek bu beni görüp bu davranisini birakmani sağlamak. Bunlari ANLAYABİLMEN GEREKİYOR.

   ayrıca mümkünse birakin su “alfa/betali” nickler almayi. Fazlasiyla ergence kaciyor ve COK KAPTİRDİGİNİZİN göstergesi. Ayni şekilde yok matrix, yok neo, yok karanlik tarafta ki TARZİ NİCKLER DE, SAGLİKLİ BİR PSİKOLOJİYE SAHİP OLMADİGİNİZİN EN BASİT Göstergesi. Fazla kaptirmayin, olay basit: Pozitif masküliniteyi gelistirmek ve kadin dogasini öğrenip ona gore hareket etmek. Bu sitenin amacı bu dur işte.

   Umarim anlasilmistir. Senin durum aslinda halen “öfke” asamasindasin. Ve sorumluluğu reddediyorsun. Bunlarin temelinde TRP FELSEFESİNİ halen daha tam anlayamamis olman yatiyor. Umarım bu yorum yardimci olmuştur. Telefondan yazdim acikcasi pek profesyonel olmadı da, neyse. Ana fikri kapmaya calis.

   Kirmizi hapli adamin DUYGULARİ STABİL veya MUTLU’dur. Kirmizi hapli adam öfkeli veya depresyonda değildir. Eğer kirmizi hap, ikinciye sebep oluyorsa; KİRMİZİ HAPLİ değilsiniz. “trp yuttum artik, lagnet olasi kadinlar!!” bu kafa TRP kafasi değil. Bu kafa kirmizi halin ZAYİF BUNYELERDE GOSTERDİGİ BİR YAN ETKİ. Sağlam bunyelerde daha. Fazla mutluluğa ve olgunluğa yol acar. Trp’yi yutanlarin hepsi sizin gibi olsa: Trp öğretisi kadinlara küfürden ibaret olurdu. Kisaca yanlış olan /istisna olan sizsiniz. Bunyeni guclendir. Şuan 15 yasinda bir ergen gibisin. Trp manifestosunu tekrar oku ve İYİ ANLA. anlayan adam senin gibi değil, bizler gibi düşünüyor. Yazsam sabaha kadar devam edebilirim ancak neyse.

   1. Geçen biri de:

    – “insanlara ahlaksizligi ogretiyorsunuz.”

    Diyordu. Ona yazdigim yanit halen bilgisayarın not defterinde 2-3 düzeltme yapilip buraya kopyalanmayi bekliyor. Kaç gün geçti ancak vakit olmadı iste. Özetle size taviz yok amk. 2×2=5 denildiği anda ensenizde belirip HAYİR, 2×2=4 kardeş. Diyicem. Mahmut Abimizi de çok yordunuz. Yükü hafiflesin biraz. Sen bakma bunlara abi, bunlar da feministler gibi az olan ama sesi nefretlerinden dolayi çok çikan kitle. Bu siteyi gotunden anlayarak okuyup kadin düşmani olan erkek orani %10 ise, bu siteyi beyniyle objektif biçimde okuyup ADAM GİBİ ADAM olan erkek oran %90’dir. Buna emin ol, sadece sesleri çok cikmiyor. O sebeple sanki yazi/ceviriler bu tarz adamlari ortaya cikariyor gibi bir düşünceye dalip yazma hevesini kirma. Bunlar istisna, anlayan adam anlıyor. Seviyoruz seni, sen muhtemelen bu bahsettigim anlayan adam oraninin da farkindasin ve devam edeceksin ancak bu yaptigin “e yeter ama, mallara mi konuşuyoruz” gibi bir tepki. Özetle durmak yok. Bağışı senin kadar FAZLA hak eden bir adam yok. Bunu cidden içten ve samimi bicimde söylüyorum. Burada erkeklere verdiğin yazi/çeviri/yorum desteği tamamen bir nimet. Şahsen zenginleşince paraya bogucam seni kalbi güzel yardimsever adam. Çok ciddiyim 😀 Unutmayın mahmut abinizi beyler. Kiymet bilin ve vefasiz olmayin, bu ikisine sahip olmak keriz olmak değildir. Türkiye de boyle algilansa bile. Bu ikisine sahip insan ne kadar artarsa toplum da o kadar karsiliksiz emek verenlerin kiymetini bilir, bilirse yardımsever insan o derece artis gösterir. O derece insanlar bilinclenir, o derece daha iyi bir toplum haline gelinir. Olay bu. Sevgiler..

    1. İnsanlara ahlaksızlığı öğretiyorsunuz diye yazdığı yazıda da her bir madde erdemdi üstelik.

     Ben senle aynı fikirde değilim. Çoğunluk muhtemelen mavi haptan çıkamayacak hatta kırmızı hapı bilip mavi haptan çıkamadığı için de öfkeli olacak. İnsanın kendisini disipline edip, günümüz cinsel pazarına adapte olması çok zordur. “Kancık orospular topunu sikip atacan” diye kinlenmek daha kolay. Çoğunluk zora gelemeyecektir.

     Ama ben zaten çıkmak isteyen ve olayın ne olduğunu bilmeyen erkeklere bir rehber olsun diye yazıyorum. Erkeklerin 80%sini matrixten çıkarmak değil de binlercesine yardım edebilmek.

     1. @Mahmut Abi,

      O kisim biraz ayrintisiz olmuş, direk yazip geçtim. Ayrintili düşüncelerim asagidakiler.

      TRP manifestosunu okuyan insanlari dört şıkta toplamaya calisirsam :

      A) okuduğunu anlamayip kendi bildiğini mantiksizca savunuyor. Bok atiyor.(mericler,feministler)

      B) okuduğunu YANLIŞ ANLIYOR (okuduktan sonra depresyona dalan, kadin düşmani olanlar)

      C) okuduğunu anlıyor fakat uygulamıyor. (Usengec tipler)

      D) okuduğunu anliyor, UYGULUYOR. (Basariyi yakalayanlar)

      Benim demeye calistigim asil şey C Şıkkındaki erkek sayisinin, B şıkkından fazla olduğu.

      Yani okuyup anlamis, teorik bilgi konusunda yeterli, bakis acisi doğru fakat götü kaldırmakta zorlanan tiplerin, okuyupda sağa sola küfreden adamlardan fazla olduğunu düşünüyorum.

      D şıkkı konusunda seninle hemfikirim. Anladiktan sonra uygulamak, pratik yapmak ARZULARİNDAN taviz veremeyen adamlarin başaracagi şeyler değil. Eğer olay böyle olsa şuan haftada bilmem kaç saha raporu duyuyor, basari hikayesi aliyorduk. Uygulamadikca basari gelmez.

      Özetle bu site soru çözmenin formülünü verir. Formülü anlayan, formülü pratik haline getirmek için KONU HAKKİNDA sorular çözmek zorunda. Ancak hangimiz derste dinleyerek anladigimiz bir dersin, eve gidince soru bankasini acip o konu hakkinda ki tüm sorulari cozduk ki? İste bunu yapan adam sayisi zaten az(d şıkkı). Ama bence dersi anlayan sayisi, yanlış anlayandan daha fazla. Zira kurallarin çok zor olduğunu düşünmüyorum, ayrica yazilar anlasilmasi çok zor şeyler değil. Herhangi bir kadinla en ufak yaklasimda bulunmuş bir adam bile burayi okursa “aslinda ne yapmasi gerektiğini” çözebilir. Ortalama İQ yeterli bunun için. Sadece anlamayanlarin sesinin çok CİKTİGİNİ düşünüyorum. Anlayan adamların hepsi de profesyonel yazar değiller, anlayip da ANLATAN sayisi daha da az. Anlayip anlatmayan veya anlatamayan da var. Bunlar şahsi tahminlerin. Neyse çok onemli bi mevzu değil bu. İstatistikler değişir asil önemli olan dediğin gibi anlayıp uygulamaya hevesli ve uygulayabilecek potansiyele sahip erkeklerin elinde bi kilavuzlarinin olmasi. Ancak bu süreç biraz zor olabilir, duygusal güç kazanilabilecek en zor güç çeşidi. Herkes sahip olabilse herkes zengin, harem sahibi olurdu muhtemelen. İnsan beyni mantikli cikarimlar yapan bir organ ama DUYGULAR, bu cikarimlari uygulamaya geçirmenin önünde ki en büyük engel. Oneitis yazisini okuyup, anlayıp yeni tabağa geçmekte zorlananlar buna ornek.

   2. Sen benim dediğim şeyi ZERRE anlamamışşın dostum. Burada kadınlardan nefret etme sebebim “Alfayı tercih ediyorlar amk” değil “Madem alfayı tercih edeceksin betayı sikme amk”. Kim bu betalar,yani matrix’e bağlı %80 erkekler?. Yani derdim “nefret edip küfür ettim diye bana siktirecekler” değil. Siktirmezlerse de siktirmesinler amk,250 gram için ölen tayfadan değilim. Çok zorlanırsam fuckbuddy veya fahişeler var,ne shit test ne de başka bir saçmalığa katlanmam gerekmiyor yani. Ama ben redpill’in doğru yanlarını birkaç yanlışta silecek insan değilim

    Söyleyeyim bu betalar kim,biri Intel’de üst düzey yetkili,biri mesajımda bahsettiğim pilot,biri ben karşıdan karşıya geçerken karısına sinirlenip 150 ile giden bir şöför,biri bulunduğum ilçenin belediye başkanı. Yani bu %80 beta tayfası sırf “doğasına uydukları için nefret etmememiz(!) gereken kadınlar” yüzünden hayatı sikilmiş ve bu yüzden sadece bir anlık şalter atması sonucu hayatımı olumsuz etkileyecek hatta beni ölüme götürebilecek insanlar. Kusura bakmayın da erkeklerin %80 ini siklemeyecek kapasitede olan adam zaten ya Rockefeller gibi bir adamdır yada dünyadan kendini soyutlamıştır. Ben ikisi de değilim ve siz de ikisi değilsiniz amk. O YÜZDEN AKLINIZI BAŞINIZA DEVŞİRİN VE TÜM İNSANLARA GERÇEĞİ ANLATIN YOKSA NEFRET ETMEDİĞİNİZ KADINLAR HEPİMİZİ SİKECEK

    Bu arada,ingilizce öğrenince Reddit’te kendi manifestomu yayınlayacağım.

    1. @alfa olmak isteyen beta,

     Hâlen suçu kadınlara atıyorsun, ki bunun sebebi kadın doğasını bilmemen.

     Şu iki yorumda sizin gibi kadınlara öfkeli olan erkeklerle ilgili gerçekleri yazdım, okumalısın. Zaten sitedeki çoğu yorumun cevabı illa ki geçmişte bir yerde oluyor genelde…

     http://erkekadam.org/2018/05/13/erkegi-parmaginda-oynatan-kadin-3-asamali-kadin-manipulasyonu/#comment-10797

     http://erkekadam.org/2018/04/05/kizlar-hakkinda-kendi-ergen-halime-ogretecegim-10-ders/#comment-8343

     Şu ASAGİDAKİ lafından ise ağır cahillik akıyor. Bunu ne hava basmak için ne de seni küçük düşürmek için söylüyorum. Göte göt sadece:

     – “Madem alfayı tercih edeceksin betayı sikme amk”

     Erkeklerin alınlarinda alfa veya beta diye bir damga olsa, inan bana bunu yaparlardi. Ancak alfa diye bahsedilen şeyin en özü duygusal güç demektir ve buda kadinin erkeğin karakterini TEST ederek görebileceği bir şeydir.

     Alfalik zengin olmak, yakisikli olmak değildir.

     Betayi siktiği falan yok, beta kendisi yanlis davraniyor ve üzülmesine sebep olan da yine kendisi.

     Ayrıca betanin basarisiz olmasi ASLİNDA BETA İÇİN İYİ BİR SEY. Doğru davranis modelini öğreniyor. Ve bir tane ayni hatayi yapmaz. Sen 2×2=4 olduğunu öğrendikten sonra 5 dedin mi? Demedin. HATA YAPMADAN YENİ BİR SEY OGRENİLEMEZ.

     Senin bu düşüncelerinin altinda yatan tek şey kafanda kurdugun şu ütopya:

     – Bir dünya var; içinde kadinlar erkekleri test etmeden direk veriyorlar veya vermiyorlar. Erkekler hic üzülmuyo, hic kötü şeyler yasamiyor.

     Klavyesini eline alan bir ergenin hayal dünyasından kareler. Keşke hak etmesen de demesem ergen diye. GÖTE GÖT.

     Öyle bir dünya yok. Ne ekersen onu biçersin.

     – “shit test sacmaligi” demissin.

     kadinlarin güçlüyü test ederek seçme mekanizması olmasa ŞUAN İNSAN DEGİLDİK. Maymunda falan kalmistik. Shit test sacmalik değildir. Doğanın cinsel seçilim kuralidir. Güçlü olani bizde kadınlar duygusal tepki testleriyle belirliyor, aslanlarda kavgaya belirleniyor, diğer bir hayvanda büyük boynuz ile falan. Bunlar olmasa evrim süreci diye bir şey olmazdi. Yeni doğan canlilar daha iyiye degil, daha kötüye giderdi. Gelişim olmazdı. Bir şeye saçma derken oturun az düşünün amk.

     Dusuncelerinin en en en en temelinde yatan şeyler usengeclik, ütopik hayal fantezilerin, rahatlik falan.

     – “KADINLAR HEPİMİZİ SİKECEK”

     Gg Sjdhajdh GWh jfhsjdhsjddejdkdhskdjskdhsjdhsjfhsjdhskdhsjdh

     KADİNLAR ALFALARİN AGZİNİN İCİNDEN CİKACAK KELİMEYE BAKARLAR. HİZMET ETMEK, MUTLU ETMEK İSTERLER. kadınlar ETKEN DEGİL, EDİLGEN VARLİKLAR. Sikende sensin, kendini siktiren de sensin. Bunu anla. Yazdigim yorumlari oku ayrintili bahsediyorum orada.

     – “Bu arada,ingilizce öğrenince Reddit’te kendi manifestomu yayınlayacağım.”

     Bekliyoruz reis!!!

     Savulun ulan yeni bir Rollo Tomassi doğuyor! Kadınlar akliniz varsa Mars’a falan kacin. Bu çocuk cok tehlikeli.

     Erkek ve kadin birlikte olmak için var kardeş. Düşman olmak için değil. Bir elmanin iki yarisi. Anahtar ve kilit. Bakış acini düzeltmek ile başla bence işlere.

     Linkini koydugum yorumlari okumayi unutma. Öğreneceğin daha çok şey var.

     Kolay gelsin.

    2. Gençler evrimle ilgili bir şeyler okuyun (misal üçüncü şempanze). Skerim mk biz maymun değiliz gibi götünüz kaynaklı önyargılarla yaklaşmayın. Trp’nin kaynağı evrim ve evrimsel psikoloji ise yok öyle hem etinden sütünden hunharca faydalanayım ama öbür yandan evrimi inkar edeyim. Kadınlar neden böyle biz neden böyleyiz bunu bir sindirin önce. Conta iyice yanmadan yapın bunu.
     NEFRET ETMEDİĞİNİZ KADINLAR HEPİMİZİ SİKECEK ne mk, sinirim bozuldu.
     Dün elinde panjurla zaman makinesi yapmaya kalktın, olmadı şimdi şirinlerden nefret ediyorum.
     50 tane makale okudun don juan de marco mu oldun. Okudukların yolunu aydınlatacak bir meşaledir. Sen bu meşaleyle kendimi yakacam ulan diye bağırıyosun.
     Milletin ağızında rockefeller’ler falan..Size ne mk onlardan. Bu dünyada bir düzen bir hiyerarşi var, herkesin bir rütbesi yeteneği sınırı var. Neyi hakettin de neye isyan ediyosun?
     Betaların hayatı sikilmişmiş alfalar halayda sanki mk onların tek derdi nerde am buluruz. Adam sana burada o betalardan olma diye yol gösteriyor evrimde kırılma yarat diye değil. Buna kimsenin kısacık ömrü yetmez zaten.

 12. “Oysa alfasınız,şirkette işiniz iyi,hb8 altı kadını kadından saymıyorsunuz,kaslısınız ve birsürü hobileriniz var,para bok gibi kısaca hayat size güzel amk.”

  Moruk hayatın güzel olması senin paranın olması,hb8 üstü hatunlara çakıyor olman,kaslı olman,hobilerinin olması değildir.. Bunları yapıyorsun çünkü sen bunu hak ediyorsun. Bunları yapmadan da çerveni koruyarak mutlu bir hayatın olabilir. Taşşağın 30 kg geliyordur ben kas yapmam da diyebilirsin mesela.

  Bunlardan keyif alırsın almazsın demiyorum ama diyelim ki bütün bu bileşenleri bünyende topladın.
  Bir gün kanser olduğunu öğrendin ortada mutluluk mu kalır? Mutluluğu bu ve bunun gibi bileşenlere indirgediğinde ya da bu ve benzerlerine bağlarsan herhangi bir olumsuz değişken senin duygu durumunu siker atar.Yıkıma uğrarsın.

  1. Artuhur Schopenhauer’in bununla ilgili çok acayip bir lafı var.
   Neticede herkes yalnız kalır ve önemli olan şey yalnız kalanın kim olduğudur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *